» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
231 / 534
»»

Bantani ::

robek je izjavil:

shon je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Naj samo omenim, da sem pri moj-tv.com opazil čudno prakso (da ne rečem nepošteno prakso), ki bi jo morda moral preveriti še kak inšpektor. Vzamejo namreč 5% od vrednosti televizorja plus strošek za obdelavo v primeru plačila po povzetju. V primeru predračuna teh "čudnih" stroškov ni. Poleg tega imajo v pogojih zapisano, da v kolikor oni naročijo televizor (itak vse naročajo naprej ker nimajo zaloge) in si ti premisliš ker pač si mojstri lahko vzamejo tudi neomejeno časa za dobavo, ti lahko zaračunajo spet neke stroške, ki so jih imeli s tem da so naročili TV naprej. Torej ti kot kupec se zavezuješ ko naročiš, oni kot "trgovina" se ne zavezujejo da bo v x dneh prišla roba od tam kjer jo naprej naročajo s tvojim denarjem iz 100% avansa.

Kaj menite o takih "trgovinah" oz. kako se sploh reče temu?


Zgleda, da je ista fora tudi extrem digital, je tud že 2 tedna od tega kar sem naročil tv, pa še ga kar nisem dobil.Pred 5 dnevi so mi na mail odgovorili,da ga bodo poslali urgentno, vendar od tega še vedno ni nič.


Tale ExtremeDigital običajno dela tako. Obljubijo nek dokaj OK rok dobave, potem pa čakaš kot budala. Nazadnje sem čakal na router 14 dni, pa bi naj bil na zalogi, njihov support je pa... Ne bom niti imenoval. Vprašanje, kako je z garancijo. Če se le da, tam ne kupujem, je pa res, da imajo občasno stvari konkretno cenejše kot drugje.

Sicer je pa podobno z Electronic4you, imam občutek, da ko prodajo, si vzamejo čas, ker vedo, da si v 99% ljudje ne bodo premislili. Tam sem tudi čakal precej dlje kot bi bil razumni rok, a hudič je, da je bila naprava skoraj pol cenejša kot pri nas...


Jaz zaenkrat nisem imel nobenih tezav s temi extreme digital...2 leti nazaj narocil zvocnike z906 dobil v roku 4-5dni...14 dni nazaj narocil soundbar st5000 dobil v 5-6dneh....sem imel vecje probleme z mimovrste in ne samo 1x..sem narocil artikle in so z datumom samo podaljsevali tudi do 2 meseca...pise pa skoz,da je na zalogi pri dobavitelju...klicem vsaki teden pa pravijo,da bo in da naj se malo pocakam...na koncu po 2 mesecih pa iz njihove strani skenslal narocilo in napisali,da artikla ni mozno dobiti halooo...tako,da ta mimovrste so tudi eni veliki mutibarici

sfaljk ::

hmm je izjavil:

Iz prve roke: v tržaškem Mediaworldu imajo tako 65" Samsung Q70 kot Sony XF9005 za 999 EUR.


A mogoče veš kako je z garancijo?

MrStein ::

Senior Dev je izjavil:


Kaj menite o takih "trgovinah" oz. kako se sploh reče temu?

Temu se reče nateg.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hmm ::

sfaljk je izjavil:

hmm je izjavil:

Iz prve roke: v tržaškem Mediaworldu imajo tako 65" Samsung Q70 kot Sony XF9005 za 999 EUR.


A mogoče veš kako je z garancijo?
Ne vem točno, kaj misliš, ampak garancija je zakonska 2 leti. Sigurno pa trgovec ponuja tudi kakšno podaljšano jamstvo/zavarovanje ipd.

MrStein ::

"garancija" je 2 leti z "po prvih 6 mesecih mora kupec dokazati, da je napaka obstajala v času nakupa".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hmm ::

Ja, to je dejansko bolj jamstvo za stvarne napake in ne garancija, varstvo potrošnikov je v EU tukaj enako. Garancijo pa dajee proizvajalec in kolikor je videti, jo npr. Sony Italia za TV daje 2 leti.

DoOb ::

Živjo,
no seveda sem pri nakupu LED-TV ja spregleda dejstvo da Samsungi ne podpirajo DTS zapisa zvoka, sedaj pa vas prosim za pomoč, kaj narediti, da bom lahko gledal zlovdane HD (bluray) filme visoke kvalitete, ki imajo audio zapis DTS?
...veliko jih uporablja PLEX aplikacijo, vendar ali lahko dejansko s to aplikacijo predvajaš filme visoke kvalitete? ...verjetno potrebuješ za to zelo dobro povezavo...
Kaj so pa druge alternative?...imam tudi opcijo zvok prenesti na zvočnike, ki pa so že starejši in imajo le cinch kabel, medtem ko ima televizor le vhode za HDMI in USB...?

polde66 ::

Android tv box
polde

andrej69 ::

DoOb je izjavil:

Živjo,
no seveda sem pri nakupu LED-TV ja spregleda dejstvo da Samsungi ne podpirajo DTS zapisa zvoka, sedaj pa vas prosim za pomoč, kaj narediti, da bom lahko gledal zlovdane HD (bluray) filme visoke kvalitete, ki imajo audio zapis DTS?
...veliko jih uporablja PLEX aplikacijo, vendar ali lahko dejansko s to aplikacijo predvajaš filme visoke kvalitete? ...verjetno potrebuješ za to zelo dobro povezavo...
Kaj so pa druge alternative?...imam tudi opcijo zvok prenesti na zvočnike, ki pa so že starejši in imajo le cinch kabel, medtem ko ima televizor le vhode za HDMI in USB...?


Tolikokrat sem napisal in še vedno opozarjam, da Samsung ne omogoča DTS zvoka kako si lahko spregledal..? Sedaj imaš dve možnosti, da uporabljaš video vsebine katere vsebujejo Dolby Digital zvok , ali pa da z kakšnim programom prekodiraš DTS zvok v Dolby Digital.. Ista zgodba je tudi z Panasonic televizorji..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

e-marko ::

Torej ti televizorji tudi ne znajo audio zapisa (brez dekodiranja seveda) poslati naprej po HDMI kablu do zunanjega DTS capable receiverja? Noro...

Lp
...somebody, somewhere...

DoOb ::

Ja vem se posujem s pepelom...
mogoče sem preveč dal na sam hardware in kvaliteto slike, ki pa je res odlična.
Ok prekodiranje verjetno ne pride v poštev, ampak kar se tiče pa izhoda na surround zvočnike pa mislim da bi moralo delovati, samo nastaviti je treba na TV-ju zunanji vir?
Alternativa je torej android tv box, za koliko in kje se ga splača vzeti, ter na kaj moram biti pozoren? (pri nas so cene tam od 50€ naprej?...lahko to naročim preko aliexpress?)

XS!D3 ::

Če hočeš kolikor toliko kvaliteten zvok, itak rabiš zunanji sistem, tako da je to po mojem še najboljša rešitev.

DoOb ::

imam neke starejše sony zvočnike, ki sicer delajo super, a imajo le aux in vhod...kaj lahko naredim v tem primeru?

Horas ::

DoOb je izjavil:

imam neke starejše sony zvočnike, ki sicer delajo super, a imajo le aux in vhod...kaj lahko naredim v tem primeru?


samo zvočnike ali je to glasbeni stolp?
vhod misliš audio in? tu priklopi tv. jaz imam pc na glasbeni stolp pa hdmi na tv.

Pinturicchio ::

DoOb je izjavil:

Živjo,
no seveda sem pri nakupu LED-TV ja spregleda dejstvo da Samsungi ne podpirajo DTS zapisa zvoka, sedaj pa vas prosim za pomoč, kaj narediti, da bom lahko gledal zlovdane HD (bluray) filme visoke kvalitete, ki imajo audio zapis DTS?
...veliko jih uporablja PLEX aplikacijo, vendar ali lahko dejansko s to aplikacijo predvajaš filme visoke kvalitete? ...verjetno potrebuješ za to zelo dobro povezavo...
Kaj so pa druge alternative?...imam tudi opcijo zvok prenesti na zvočnike, ki pa so že starejši in imajo le cinch kabel, medtem ko ima televizor le vhode za HDMI in USB...?

Preko Plexa deluje DTS zvok.

sfaljk ::

hmm je izjavil:

sfaljk je izjavil:

hmm je izjavil:

Iz prve roke: v tržaškem Mediaworldu imajo tako 65" Samsung Q70 kot Sony XF9005 za 999 EUR.


A mogoče veš kako je z garancijo?
Ne vem točno, kaj misliš, ampak garancija je zakonska 2 leti. Sigurno pa trgovec ponuja tudi kakšno podaljšano jamstvo/zavarovanje ipd.

Bolj me zanima kako je z uveljavljanjem garancije v Sloveniji,če je mogoče?
Ali je potrebno okvarjen TV vozit v Italijo.

andrej69 ::

sfaljk je izjavil:

hmm je izjavil:

sfaljk je izjavil:

hmm je izjavil:

Iz prve roke: v tržaškem Mediaworldu imajo tako 65" Samsung Q70 kot Sony XF9005 za 999 EUR.


A mogoče veš kako je z garancijo?
Ne vem točno, kaj misliš, ampak garancija je zakonska 2 leti. Sigurno pa trgovec ponuja tudi kakšno podaljšano jamstvo/zavarovanje ipd.

Bolj me zanima kako je z uveljavljanjem garancije v Sloveniji,če je mogoče?
Ali je potrebno okvarjen TV vozit v Italijo.


Tudi to sem napisal že nekajkrat.. Če ima televizor EU garancijo, lahko to uveljavljaš povsod znotraj EU, torej tudi v Sloveniji:) Če televizor nima EU garancije, pa to ne moreš.. Torej moraš v primeru okvare televizorja, peljat na servis v državo kjer je bil televizor kupljen..

DoOb ::

Horas je izjavil:

DoOb je izjavil:

imam neke starejše sony zvočnike, ki sicer delajo super, a imajo le aux in vhod...kaj lahko naredim v tem primeru?


samo zvočnike ali je to glasbeni stolp?
vhod misliš audio in? tu priklopi tv. jaz imam pc na glasbeni stolp pa hdmi na tv.


Je glasbeni stolp ja in ima opcijo ali vhod zadaj na cinche ali pa AUX vhod, medtem ko ima TV samo optični in pa HDMI output. Torej bi rabil nek pretvornik med digitalnim in analognim signalom...?

Pinturicchio
Super, pa to pomeni, da lahko tudi preko PLEX aplikacije gledam HDR10 filme? ...potrebujem zato kakšen ekstra fast wifi ali je 100/5 Mbps dovolj? (TV imam priklopljen na LAN port, medtem ko je laptop, ki bi služil kot server povezan preko wifi)

DoOb ::

https://www.amazon.com/Optical-Toslink-...

Če prav razumem bi tole moralo delovati?

neocodexx ::

Bantani je izjavil:

Naj samo omenim, da sem pri moj-tv.com opazil čudno prakso (da ne rečem nepošteno prakso), ki bi jo morda moral preveriti še kak inšpektor. Vzamejo namreč 5% od vrednosti televizorja plus strošek za obdelavo v primeru plačila po povzetju. V primeru predračuna teh "čudnih" stroškov ni. Poleg tega imajo v pogojih zapisano, da v kolikor oni naročijo televizor (itak vse naročajo naprej ker nimajo zaloge) in si ti premisliš ker pač si mojstri lahko vzamejo tudi neomejeno časa za dobavo, ti lahko zaračunajo spet neke stroške, ki so jih imeli s tem da so naročili TV naprej. Torej ti kot kupec se zavezuješ ko naročiš, oni kot "trgovina" se ne zavezujejo da bo v x dneh prišla roba od tam kjer jo naprej naročajo s tvojim denarjem iz 100% avansa.

Kaj menite o takih "trgovinah" oz. kako se sploh reče temu?


Imajo vso pravico ti to zaračunati. To so njihovi pogoji - svoboden trg. Pri nas je recimo to stvar pogajanja. Mi damo še nekaj % popusta če stranka plača po predračunu (če to ni potrebno, odvisno od zadeve).

Če bi pa jaz bil v tem poslu z CE (consumer electronics), bi enako kasiral če misli kdo plačevati tako stvar po povzetju. Vsekakor je tu plačilo po predračunu najbolj logična in poštena rešitev, pa saj se ne kupuje TVja za 1.000EUR+ po povzetju, madonca no. V bistvu ne, jaz sploh ne bi pustil da se tako drage stvari naroča po povzetju. Da ti to dodatno kasirajo, je zgolj zato, da te odvrnejo od te prakse.

Saj to ni vreča krompirja, ki bi jo kar tako vrnil "in se bo že prodalo". Bog ne daj da se stranka premisli. Marže-zaslužki pri tej dragi elektroniki so ravno tako zelo uboge. S fizičnimi osebami je takšne stvari težko reševati, če se kdo kdaj kaj premisli, ker si kot končni potrošnik vse preveč zaščiten glede tega in vedno prvo najebejo firme (kot da jih država že dovolj ne ožema povsod drugod - še posebej mikro podjetja).

Sem imel dosti primerov, kjer se je stranka premislila ali pa hotela vrniti, ali pa zavrnila pošiljko, po tem ko se je za njih nekaj posebej naročilo (če je iz zaloge še ni tako hudo, to še damo po povzetju) ali izdelalo po načrtu, se pravi te svari ne moreš prodati drugam, torej če zadeva ni redni material iz skladišča, v takšnem primeru pri nas delamo samo še po predračunu in nikakor drugače.

Če pa ti nekdo hoče zaračunati 5% vrednosti tvja po povzetju si s tem sicer ne pokrije nobenega rizika v primeru da ga zajebeš, jaz na to gledam bolj kot 5% redni popust če plačaš na edini pravilni - človeški način, po predračunu.

Glede pogojev in dostave pa je žal tako, ker so marže pri teh zadevah zelo nizke in moraš razumet da gledajo na vsak EUR pri dobavi blaga.

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Če kdo rabi OK televizor za 668€ - SONY KD-55XF9005:
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s...

Konlov ::

Ali garancijo lahko uveljavljaš v SLO?

bedarija ::

najbolje da spletno trgovino vprašaš

Konlov ::

Ne znam po nemško.

neocodexx ::

Bi morali znati angleško, probaj

Andy9 ::

Panasonic TX-55GZ950E. Akcija v Harvey Normanu za 1499€.

clancy ::

Senior Dev ::

Dobavljivost: Preveri

Kaj to je isto kot pri moj-tv.com? 100% avans in čakanje da se fantje kupijo naprej in dobijo dostavo?

bedarija ::

makspro jaz sploh ne povoham, skiravjo cene za nekatere artikle, pa kje živimo. če nimaš cene grem drugam iskat

Trier ::

krepki je izjavil:

Ja še slabše če kupiš adronoid telefon za 150€ potem res ne moreš kaj pričakovat od njega,moji trije Philips tv ji stari od 7,5 in eno leto delujejo BP res pa je da niso bili poceni,ker ne kupujem poceni škart robe.

Lahko, da niso bili poceni, škart so pa vsekakor! :))

skyform ::

Andy9 je izjavil:

Panasonic TX-55GZ950E. Akcija v Harvey Normanu za 1499EUR.

Predrag, včeraj je že skočla cena na 1899EUR sedaj oa spet padla na 1299EUR, sicer čakam da pade na saj 1100EUR, francozski in belgijski mediamarkt ga ima za 1099EUR medtem, ko nemški in avstriski za 1799EUR zanimivo.

bedarija je izjavil:

makspro jaz sploh ne povoham, skiravjo cene za nekatere artikle, pa kje živimo. če nimaš cene grem drugam iskat


Jaz tudi ne, sem jim že parkrat pisal in vprašal, kak je kaj z garancijo, dobavo itd, sploh niso odgovorili. Raje vzamam v prodajalni ki je bolj zanesljiva in je zadeva na zalogi, ne pa neka garaža, ki jo ima en sam tip. Res ne vem zakaj se tu tolko limajo linki od maxpro in extreme digital. Samo zato, ker so najcenejši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

sitriani ::

@skyform

https://www.mediamarkt.be/fr/product/_t...

TX-55GZ950E - 1699€ belgijski mediamarkt...

skyform ::

sitriani je izjavil:

@skyform

https://www.mediamarkt.be/fr/product/_t...

TX-55GZ950E - 1699€ belgijski mediamarkt...


Ja je že skočla gor cena, včeraj je še bil 1099€.

sitriani ::

Hehe ja majo dobre marže, tudi na 1099€ so verjetno dobro zaslužili.

skyform ::

robek je izjavil:

shon je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Naj samo omenim, da sem pri moj-tv.com opazil čudno prakso (da ne rečem nepošteno prakso), ki bi jo morda moral preveriti še kak inšpektor. Vzamejo namreč 5% od vrednosti televizorja plus strošek za obdelavo v primeru plačila po povzetju. V primeru predračuna teh "čudnih" stroškov ni. Poleg tega imajo v pogojih zapisano, da v kolikor oni naročijo televizor (itak vse naročajo naprej ker nimajo zaloge) in si ti premisliš ker pač si mojstri lahko vzamejo tudi neomejeno časa za dobavo, ti lahko zaračunajo spet neke stroške, ki so jih imeli s tem da so naročili TV naprej. Torej ti kot kupec se zavezuješ ko naročiš, oni kot "trgovina" se ne zavezujejo da bo v x dneh prišla roba od tam kjer jo naprej naročajo s tvojim denarjem iz 100% avansa.

Kaj menite o takih "trgovinah" oz. kako se sploh reče temu?


Zgleda, da je ista fora tudi extrem digital, je tud že 2 tedna od tega kar sem naročil tv, pa še ga kar nisem dobil.Pred 5 dnevi so mi na mail odgovorili,da ga bodo poslali urgentno, vendar od tega še vedno ni nič.


Tale ExtremeDigital običajno dela tako. Obljubijo nek dokaj OK rok dobave, potem pa čakaš kot budala. Nazadnje sem čakal na router 14 dni, pa bi naj bil na zalogi, njihov support je pa... Ne bom niti imenoval. Vprašanje, kako je z garancijo. Če se le da, tam ne kupujem, je pa res, da imajo občasno stvari konkretno cenejše kot drugje.

Sicer je pa podobno z Electronic4you, imam občutek, da ko prodajo, si vzamejo čas, ker vedo, da si v 99% ljudje ne bodo premislili. Tam sem tudi čakal precej dlje kot bi bil razumni rok, a hudič je, da je bila naprava skoraj pol cenejša kot pri nas...


Še nisem imel takšnih izkušenj, večinoma kar imajo napisano da je na zalogi v skladišču tudi je. Naročil fotkič pred leti, dobil čez par dni, pred tednom v soboto naročil TV, prejel v ponedeljek mail, da bo za prevzem v gradcu čez 3-4 dni, v torek prejel mail da je pripravljen za prevzem, grem ponj vse tip top in plačal precej ceneje kot bi pri nas, 999€ za Sony KD-55XG9505.

XS!D3 ::

Jaz sem od electronic4you še vse kar je bilo na zalogi dobil manj kot v tednu dni na domač naslov, pa sem naročal vse od filtrov za kavni avtomatov, slušalk (nazadnje AirPodsi), UniFI APjev, receiverja do televizorja in komplet bele tehnike za kuhinjo. Za B7 OLEDa, ki ga niso dostavljavlji, sem pa izbral osebni prevzem in je bil prirpravljen za prevzem še isti dan (in to v soboto).

ChawaSi ::

Zanima me Xiaomi Mi TV 4S (ali tudi novi 5 modeli), kaj pričekovat od njih? Koliko so dobri, s katerimo recimo LG modeli so primerljivi, ali se splačajo?

mAXTER ::

Pozdravljeni..ker mi stari zvesti Samsung H6400 vztrajno crkuje, me zanima če so kakšni predlogi za midrange tv 65"-75" budget nekje do 1600-1700€?

Hvala vnaprej :D

mAXTER ::

Tole predvidevam da je lanski model, vendar ima zanimivo ceno za tako dobre rivjuje...1200€

SONY 65XF9005

Trier ::

Za tak denar (1600-1700) se gleda OLEDE, sicer pa raje nekaj prehodnega sub 1k za par let, da se občutno pocenijo še 75-80 palčni

andrej69 ::

mAXTER je izjavil:

Pozdravljeni..ker mi stari zvesti Samsung H6400 vztrajno crkuje, me zanima če so kakšni predlogi za midrange tv 65"-75" budget nekje do 1600-1700€?

Hvala vnaprej :D


Za takšen denar vsekakor katerega izmed teh dveh OLED televizorjev:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

mAXTER ::

Mislim da OLED še ni primeren za mojo uporabo..veliko gledam tv in včasih tudi pustim zadevo prižgano s statično sliko ala netflix menu itd, tako da glede na teste ki sem jih pogledal mislim da je pri meni velika možnost da se pojavi t.i. burn in, kar pa je ob ceni ca. 1800€ za tv vsaj za moje pojme malo preveč tvegano

edi45 ::

mAXTER je izjavil:

Mislim da OLED še ni primeren za mojo uporabo..veliko gledam tv in včasih tudi pustim zadevo prižgano s statično sliko ala netflix menu itd, tako da glede na teste ki sem jih pogledal mislim da je pri meni velika možnost da se pojavi t.i. burn in, kar pa je ob ceni ca. 1800€ za tv vsaj za moje pojme malo preveč tvegano


Nima veze, pri statični sliki se vklopi dinamičen screen saver. Jaz ga pravtako dosti imam prižganega in puščam v menijah, saj se vklopi po minuti dinamični screen saver.

mAXTER ::

Tole z screen saverjem mi ni najbolj posrečena ideja...kaj pa razni fix logotipi določenih programov, baje da je celo po dolgotrajni rabi vsebine z podnapisi problem? Ne pametujem, samo sprašujem glede tega kar sem pač na testih videl...

lazni ::

Kaj bi vi vzel za cca. 1300 EUR. LG OLED55C9 ali Samsung QE65Q70R. Ne morem se odločiti ali OLED ali 65".

Konlov ::

Ali ima kateri od teh TV že apple TV (seveda tudi netflix in ostale TV servise)?

broken/link ::

@lazni: če si pogledaš ta review po moje ne bo težka odločitev:

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Q70 je veliko boljši od C9. QLED je boljša tehnologija od OLED in nima užgane slike če pozabiš eno uro prižgano statično sliko slučajno.

bedarija ::

=) ne

XS!D3 ::

Senior Dev je izjavil:

Q70 je veliko boljši od C9. QLED je boljša tehnologija od OLED in nima užgane slike če pozabiš eno uro prižgano statično sliko slučajno.

Na katerem OLEDu se ti je pa zapekla slika po eni uri?
««
231 / 534
»»