» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
196 / 534
»»

ant ::

Kaj izbrati: LG 55UK6470 ali Samsung UE55NU7023. Cena obeh cca 400€.

Philips odpade.

edi45 ::

ant je izjavil:

Kaj izbrati: LG 55UK6470 ali Samsung UE55NU7023. Cena obeh cca 400€.

Philips odpade.


Če že moraš izbirati med slabim in še slabšim, vzami slabo, torej Samsunga. Vseeno ima boljši panel VA vs IPS, boljši kontrast, boljša črnina, sama uniformiranost panela je boljša. Ampak ne podpira kodekov, za gledanje filmov iz usb diska ali ključa.

ant ::

Gledalo se bo samo Telemach tv, največ fusbal (gledam za tasta).

andrej69 ::

ant je izjavil:

Gledalo se bo samo Telemach tv, največ fusbal (gledam za tasta).


Če se bo gledalo večinoma šport, potem tako Samsung kakor Lg nista primerna izbira:)Ker nočeš Philipsa, ti potem priporočam kakšen model Sonya. Ta dva proizvajalca imata najboljše gibanje slike, posebej kar se tiče modelov z 50Hz osveževanjem panela..

rs1975 ::

Pri Telekoma je v programu zvestobe na voljo Sony 55XG8196:
https://www.sony.si/electronics/televiz...

Za 720 EUR se mi zdi tole dober nakup?

neocodexx ::

IPS edge led. Jaz to ne bi nikoli kupil.

andrej69 ::

rs1975 je izjavil:

Pri Telekoma je v programu zvestobe na voljo Sony 55XG8196:
https://www.sony.si/electronics/televiz...

Za 720 EUR se mi zdi tole dober nakup?


Če ne boš gledal v temnejšem prostoru, je tale model kar dobra izbira:)

squeeze ::

Živjo,

kaj priporočate?

SONY KD-55XG8096
SAMSUNG GQ55Q64R

Mogoče kakšne so kj slabosti/prednosti?

andrej69 ::

squeeze je izjavil:

Živjo,

kaj priporočate?

SONY KD-55XG8096
SAMSUNG GQ55Q64R

Mogoče kakšne so kj slabosti/prednosti?


Sony je namenjen za gledanje v svetlejšem prostoru, dočim je Samsung boljši za gledanje v temnejšem prostoru. Samsung ima boljši kontrast, nekoliko boljše osvetljenje panela pri SD vsebinah, boljšo uniformiranost panela, nekoliko boljši prikaz barv, in pa nekoliko boljše gibanje slike zaradi 100Hz osveževanja panela. Skratka Samsung je kvalitetnejši v večini segmentov slike:) Kot sem napisal, če boš gledal v svetlejšem prostoru je dobra izbira tudi Sony, za temnejši prostor pa vsekakor Samsung model..

Klemen13 ::

Ali kdo ve kaksna je razlika med Samsung NU7090 in NU7020 modelom?

andrej69 ::

Klemen13 je izjavil:

Ali kdo ve kaksna je razlika med Samsung NU7090 in NU7020 modelom?


Kar se tiče v kvaliteti slike ni razlike. Razlika je, da ima model NU7090 nekoliko boljšo podporo tunera.

neocodexx ::

Jaz bi sam še to dodal da se tudi v svetlejšem prostoru zelo opazno vidi razlika med kakšnim sonyjevem IPS in samsungovimi VA modeli. Kar pojdite pogledat v kako trgovino, kjer je vse osvetljeno, IPS ima zelo blede kontraste v primerjavi z VA paneli. Samsung 8000 bi predlagal kot nadgradnjo 7000, če budget dopušča, zelo dober tv v svojem cenovnem razredu...

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Jaz bi sam še to dodal da se tudi v svetlejšem prostoru zelo opazno vidi razlika med kakšnim sonyjevem IPS in samsungovimi VA modeli. Kar pojdite pogledat v kako trgovino, kjer je vse osvetljeno, IPS ima zelo blede kontraste v primerjavi z VA paneli. Samsung 8000 bi predlagal kot nadgradnjo 7000, če budget dopušča, zelo dober tv v svojem cenovnem razredu...


To pa zato, ker ima Samsung že tovarniško nastavljene določene parametre slike na High:))Saj to je že vsa leta politika Samsunga, da slika čimbolje izgleda v prodajalnah..! Če pa bi ti nastavil televizorja na domače okolje, pa Samsung ne bi več izstopal:)

Klemen13 ::

Budget imam do 400EUR, pa sem se skoraj cisto odlocen za tale 50 inch, UE50NU7020. Ima morda kdo kaksen boljsi predlog?

neocodexx ::

andrej69 je izjavil:


To pa zato, ker ima Samsung že tovarniško nastavljene določene parametre slike na High:))Saj to je že vsa leta politika Samsunga, da slika čimbolje izgleda v prodajalnah..! Če pa bi ti nastavil televizorja na domače okolje, pa Samsung ne bi več izstopal:)


Možno, to sem tudi jaz sklepal že nekaj časa nazaj, ker kot sem rekel so se mi zdele npr. na sony xf90 nastavitve čudne, pa si takrat napisal da so v trgovinah vsi tvji nastavljeni na tovarniške nastavitve. Kakšne pa so od ene firme do druge je pa seveda vprašanje... Je pa res da večinoma vsi samsungi izgledajo res zelo dobro pri kontrastih...

andrej69 ::

Klemen13 je izjavil:

Budget imam do 400EUR, pa sem se skoraj cisto odlocen za tale 50 inch, UE50NU7020. Ima morda kdo kaksen boljsi predlog?


Tukaj imaš kvalitetnejša televizorja, kar se tiče kvalitete slike:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

andrej69 je izjavil:


To pa zato, ker ima Samsung že tovarniško nastavljene določene parametre slike na High:))Saj to je že vsa leta politika Samsunga, da slika čimbolje izgleda v prodajalnah..! Če pa bi ti nastavil televizorja na domače okolje, pa Samsung ne bi več izstopal:)


Možno, to sem tudi jaz sklepal že nekaj časa nazaj, ker kot sem rekel so se mi zdele npr. na sony xf90 nastavitve čudne, pa si takrat napisal da so v trgovinah vsi tvji nastavljeni na tovarniške nastavitve. Kakšne pa so od ene firme do druge je pa seveda vprašanje... Je pa res da večinoma vsi samsungi izgledajo res zelo dobro pri kontrastih...


Kar se tiče Sony modela XF9005 je možno, da so bile kakšne Softwerske težave, ker drugače je ta model tudi v tovarniških nastavitvah zelo dober. Lahko pa, da ga je že nekdo kaj prenastavljal, kar se ne bi zgodilo prvič:)Ker tale model Sonya je vsekakor odličen kar se tiče kvalitete slike..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Klemen13 je izjavil:

Budget imam do 400EUR, pa sem se skoraj cisto odlocen za tale 50 inch, UE50NU7020. Ima morda kdo kaksen boljsi predlog?
Tukaj imaš kvalitetnejša televizorja, kar se tiče kvalitete slike:)
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ne nasedaj Andreju. Vsi trije so slabi, ampak je še vedno najbojši Samsung.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Klemen13 je izjavil:

Budget imam do 400EUR, pa sem se skoraj cisto odlocen za tale 50 inch, UE50NU7020. Ima morda kdo kaksen boljsi predlog?
Tukaj imaš kvalitetnejša televizorja, kar se tiče kvalitete slike:)
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ne nasedaj Andreju. Vsi trije so slabi, ampak je še vedno najbojši Samsung.


Zopet pišeš neumnosti:))

https://www.whathifi.com/philips/50pus6...
https://www.trustedreviews.com/reviews/...
https://7review.com/philips-55pus6753-r...

Klemen13 ::

Hvala za predloge. Problem se pa pojavi tu, da TV kupujem na nizozemskem in se Hisense-a ne da dobiti, philips pa ni na voljo pod 460EUR, medtem ko je omenjen Samsung NU7090 z Amazon.it(problem z dolgim posiljanjem in dobavnim rokom) 360eur skupaj z dostavnimi stroski ali iz lokalne trgovine NU7020 za 395 EUR. Nisem nasel nic konkurencnega za tako ceno...

andrej69 ::

Klemen13 je izjavil:

Hvala za predloge. Problem se pa pojavi tu, da TV kupujem na nizozemskem in se Hisense-a ne da dobiti, philips pa ni na voljo pod 460EUR, medtem ko je omenjen Samsung NU7090 z Amazon.it(problem z dolgim posiljanjem in dobavnim rokom) 360eur skupaj z dostavnimi stroski ali iz lokalne trgovine NU7020 za 395 EUR. Nisem nasel nic konkurencnega za tako ceno...


Potem pa boš izgleda moral kupiti ta model Samsunga..

hodu63 ::

Da odgovorim za Samsunga. Pred kratkim sem nabavil model 40UN7192, ki je verjetno precej podoben NU7090. Prej sem imel Philipsa 40PFL8007K, kateremu je žal odpovedala osnovna plošča, novih pa ni. Torej tole bo predvsem primerjava s 7 let starim Philipsom.
Izgled: Samsung deluje precej ceneno. Sama plastika, nič kovine. Daljinec je majhen in natlačen s tipkami približno enake velikosti, zato je uporaba v temi težavna. Skoraj nemogoče je v temi zadeti tipko za menu, pa smerne tipke in tipko za potrditev. Samo tipke PR+ - in volume + - so dovolj velike za nemoteno uporabo v temi. Tu boš moral nujno nabaviti drug daljinec.
Slika je v primerjavi s starim televizorjem bistveno slabša, tako svetilnost kot kontrast. Prejšnji aparat je imel za tiste čase vrhunski samsungov 200Hz displej, tale pa ima očitno vgrajenega nekaj cenenega.
Delovanje: V primerjavi s starim televizorjem je prestavljanje programov dosti počasnejše, npr. pritisneš PR+, sliko zatemni, čez 3 - 4 sekunde se za hip pojavi slika, pa spet izgine in se čez par sekund spet pojavi. Zagon aparata in sprehajanje po menujih je precej hitrejše od starega Philipsa. Sem sicer na telemachovem omrežju. Pogosto po vklopu napiše, da ci vmesnik ni podprt oz. združljiv s tem televizorjem. Po pritisku na tipko ok napis izgine. Imam Technisat conax vmesnik. Tisti, ki se ukvarjajo (ukvarjamo) s servisiranjem televizorjev vedo, da gre za najmanj težavne vmesnike.
Podnapisi na dvb-c programih: Aparat leta 2019 nima možnosti izbire slovenskih podnapisov. To je neverjetno, celo najcenejši Kitajci imajo to možnost. Kot posledico na programih Cinestar premiere 1 in 2 nimam slovenskih temveč albanske podnapise! Na večini nemških programov imam podnapise za slušno prizadete, čeprav imam v nastavitvah televizorja to izklopljeno.
Aplikacije: Eon deluje hitro in tekoče. Brskalnik deluje hitro in brez težav. Za vnos uporabljam zunanjo tipkovnico Logitech K400plus. Pri Youtube pa se zatakne. S tipkovnico lahko vnašam samo številke, črk pa ne! No za ta problem je verjetno kriv pisec aplikacije torej Google. Kot sem že napisal Eon deluje tekoče, zato ga uporabljam raje, kot gledanje preko vgrajenega tunerja, čeprav je slika malenkost slabša. Zatakne se pri upravljanju. Ko vklopim televizorja se ne zažene aplikacija (v mojem primeru Eon), ki je tekla na aparatu pred izklopom, čeprav čeprav televizor to možnost ponuja in jo imam vklopljeno. Verjetno spet stvar slabo prilagojene aplikacije za Tizen platformo. Torej moram po vklopu zagnati Eon, se s smernimi tipkami prebiti do gledanja tv in potrditi s tipko ok. Že prej sem napisal kako slaba je ergonomija daljinca oz. kako težko je v temi zadeti prave tipke, torej moram prižgati luč.
Še zaključek tega dolgega pisanja: Odsvetujem nakup cenenih Samsungov!

L.P.

Klemen13 ::

Kako se pa z omenjenim Samsungom primerja Philips 49PUS7503?

hodu63 ::

Za moj okus je Philips boljši. Izdelava daje vtis prestižnejšega aparata. Slika je za moj okus boljša, bolj ostra, vendar priporočam da greš v kakšno trgovino in primerjaš s Samsungom. Nekaterim namreč deluje preveč sprocesirana, ampak to je stvar okusa. Zvok je boljši, vendar glede na to, da ima vgajen "soudbar" bi pričakoval precej več. Prestavljanje dvb programov je hitrejše, sprehajanje po menujih počasnejše. Predvajanje filmov iz zunanjega diska z vgrajenim predvajalnikom ni kaj prida, a ker je Android lahko naložiš kakšno aplikacijo za ta namen npr. kodi, potem je kar ok. Na Samsungu na predvajanje iz zunanjega diska pozabi, ne podpira skoraj nič. Škoda, ker je še par let nazaj bil glede tega Samsung v samem vrhu. Philips ima izhod za slušalke, Samsung ga nima. Philips ima bluetooth, a ne podpira prenosa zvoka, zato ga lahko uporabiš le za razne igralne kontrolerje, tipkovnice, miške in podobno kramo. Netflixa in podobnih aplikacij ne uporabljam, zato ti glede tega ne morem svetovati, Yotube pa zaradi problemov s priklopljeno tipkovnico raje gledam iz računalnika.
Vsekakor pred morebitnim nakupom primerjaj oba aparat v trgovini, saj je zgoraj napisano samo moje osebno mnenje, tv pa boš uporabljal ti.

fpbs ::

hodu63 je izjavil:

Da odgovorim za Samsunga. Pred kratkim sem nabavil model 40UN7192, ki je verjetno precej podoben NU7090. Prej sem imel Philipsa 40PFL8007K, kateremu je žal odpovedala osnovna plošča, novih pa ni. Torej tole bo predvsem primerjava s 7 let starim Philipsom......

Ja, teh Samsungov pa nikakor ne moreš primerjat s Philipsom PFL8007. To je bil 3D TV in praktično najboljši Philipsov model 2012.

hodu63 ::

Se strinjam, gre za precej nižji razred od mojega prejšnjega televizorja. Žal sem omejen z velikostjo maksimalno 40" (pač star regal) in želel sem tv, na katerem dela Eon. Izbire praktično ni bilo.
Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()

PoStrah ::

hodu63 je izjavil:

Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.


končno neka osnovana kritika, ne pa fpbs in andrej ki branite svoje znamke v tri krasne pa noben nima pravih argumentov. tako kot večina TV-jev dan danes vse je dokaj isti k
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

hodu63 ::

Neverjetno
Par ur po mojem jamranju glede napačnih podnapisov na Cinestar premiere 1 in 2 so ti v Slovenščini. A bere ta forum kdo s Telemacha?

robek ::

Berem zadnjih 10 strani teh komentarjev pa razen tega, kdo ima daljšega nisem izvedel kaj dosti.

Mi lahko kdo predlaga kak 4K 65'' TV, ki se ga v tem trenutku splača kupiti? Pa zelo bi bil vesel, če bi lahko predlagal budget friendly varianto. Še bolj, če bi mi kdo razložil, kako je zdaj s temi operacijskimi na TVju - se kupuje Android TV ali ne?

Ostal sem zadaj, trenutno imam 10 let starega Sonyja KDL32EX500 in pa 7 let starega 46'' smartTV Samsunga, ki je sicer v redu (pustmo sliko, vi bi verjetno večinoma popadal po tleh od smeha), a je počasen v tri krasne pa nobena aplikakacija ne dela več na njem. Želel bi si, da bi podpiral RTV arhiv in pa da bi prek TVja lahko gledal filme (ok, bolj risanke) iz diska na mreži (DLNA ne spusti skozi podnapisov, tako da bi bilo fino, da bi lahko poganjal na njem VLC ali kaj podobnega). To je pa tudi skoraj vse.

Lahko kdo predlaga kak TV, ki bi se ga splačalo kupiti? Ker če berem vaše komentarje je Phillips šrot, LG je šrot, Samsung takisto...

Torej - lahko predlagate TV za povprečnega Janeza?

andrej69 ::

robek je izjavil:

Berem zadnjih 10 strani teh komentarjev pa razen tega, kdo ima daljšega nisem izvedel kaj dosti.

Mi lahko kdo predlaga kak 4K 65'' TV, ki se ga v tem trenutku splača kupiti? Pa zelo bi bil vesel, če bi lahko predlagal budget friendly varianto. Še bolj, če bi mi kdo razložil, kako je zdaj s temi operacijskimi na TVju - se kupuje Android TV ali ne?

Ostal sem zadaj, trenutno imam 10 let starega Sonyja KDL32EX500 in pa 7 let starega 46'' smartTV Samsunga, ki je sicer v redu (pustmo sliko, vi bi verjetno večinoma popadal po tleh od smeha), a je počasen v tri krasne pa nobena aplikakacija ne dela več na njem. Želel bi si, da bi podpiral RTV arhiv in pa da bi prek TVja lahko gledal filme (ok, bolj risanke) iz diska na mreži (DLNA ne spusti skozi podnapisov, tako da bi bilo fino, da bi lahko poganjal na njem VLC ali kaj podobnega). To je pa tudi skoraj vse.

Lahko kdo predlaga kak TV, ki bi se ga splačalo kupiti? Ker če berem vaše komentarje je Phillips šrot, LG je šrot, Samsung takisto...

Torej - lahko predlagate TV za povprečnega Janeza?


Jaz bi ti predlagal katerega od teh modelov.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/6...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9737016/a...

robek ::

Hvala. Kakšna pa je razlika med Phillipsoma?

neocodexx ::

Jaz osebno nimam favoritov glede firm in sem slučajno kupil 70" philipsa ker sem hotel točno to velikost in ambilight, ter sem tudi sam mnenja, da je bolj ali manj slika na ledih isti k, vsaj dokler ima pravi panel (VA). Razlike so najbolj v tehnologijah dimminga in osvetlitve.

Torej, če iščeš 65" so moje izbire sledeče, odvisno od budgeta, to sta favorita:

1. OLED, LG B8 (cca 1.800EUR)
2. Samsung Q70 (cca 1.500EUR)

Kar je pa manj od tega pa niti ne vem oz. čisto odvisno od cene, zame je pomembno le, da ima VA panel in direct LED. Kakšni samsung 8000 serije tudi izgledajo dobro, vendar prevsem odvisno od cene. Imaš tudi tvje za manj, vendar jaz ne bi kupil 65" tvja pod 1.000EUR. Samsung 7000 serije imajo že precej kompromisov in je že pod cenovnim razredom, za katerega bi jaz označil dober tv, to so budget tvji z kompromisi.

Je res čisto preprosto, pri cca 2.000EUR kupiš OLED, nekje na sredini so FALD, in pri 1.000EUR je že bolj tako tako, malo žalostno. Pozor: Samsung QLED Q60 in Q65 nista FALD, to je samo marketing, gre se za veliko slabši TV od Q70. Dobrega HDRja pri 1.000EUR tudi ne boš dobil, saj imajo ti tvji skoraj dvakrat manj svetilnosti od zgoraj omenjenih, in HDR slika šepa (ja, tudi moj philips ki sem ga kupil ni idealen, ima pa ambilight kar mi je bolj všeč). Če pa npr. tudi ti želiš philipsa, potem moraš vzeti 70" 7304, ker 65ka ima IPS. Za philips OLEDe pa ne vem kaj reči, meni se zdijo predragi v primerjavi s trenutno ceno B8, samo zaradi tega da bi imel ambilight. Razlike v sliki pa tak ne boš opazil. Ostalih znamk pa res nisem gledal.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

robek je izjavil:

Hvala. Kakšna pa je razlika med Phillipsoma?


Model 7303 je letnik 2018, dočim je model 7304 letošnji model. Model 7304 je nekoliko kvalitetnejši, predvsem zaradi boljšega procesiranja slike, omogoča že tudi Dolby Vision in HDR10+, ima že zmoglivejši Chipset itd..

robek ::

Hvala.
Meni je dat 2 jurja za TV čist preveč, raje bi dal okoli jurja. Pri obeh ponujenih TVjih me pa (poleg cene, ampak OK) najbolj moti OS, ker Tizen in webOS sta, kakor berem, oba pogreb...
Katers TVji pa imajo VA panel (sorry, sem res laik)?

andrej69 ::

robek je izjavil:

Hvala.
Meni je dat 2 jurja za TV čist preveč, raje bi dal okoli jurja. Pri obeh ponujenih TVjih me pa (poleg cene, ampak OK) najbolj moti OS, ker Tizen in webOS sta, kakor berem, oba pogreb...
Katers TVji pa imajo VA panel (sorry, sem res laik)?


Odvisno od modela do modela.. Načeloma pa imajo vsi proizvajalci določene modele, ki imajo VA panele razen Lg-ja, ki ima v glavnem vse modele z IPS paneli.
Pa seveda odvisno je tudi od velikosti določenega modela, ker nekatere velikosti imajo VA panele, nekatere velikosti pa IPS panele.

neocodexx ::

www.displayspecifications.com boš dobil kar dovolj informacij glede panelov. Če te zanimajo konkretni paneli za philips modele 2019 je bilo v tej temi že večkrat napisano. Za podrobne recenzije pa rtings.com kjer pa žal ni philipsov ker teh tvjev ni na ameriškem trg, dobiš pa zelo dober vtis glede uniformiranosti panelov, črnih odtenkih ter podatke o svetilnostih.

OS in ostale podrobnosti ti pa ne morem svetovati, če je to faktor tvojega nakupa potem res da še koga drugega vprašaš, ker jaz uporabljam tv samo za nvidia shield in mi je čisto vseeno za OS. Bo še nekaj časa moralo potrajati da bojo imeli TVji dovolj spodobne procesorje da bo vse laufalo kot mora, ampak so vsekakor na dobri poti.

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

hodu63 je izjavil:

Se strinjam, gre za precej nižji razred od mojega prejšnjega televizorja. Žal sem omejen z velikostjo maksimalno 40" (pač star regal) in želel sem tv, na katerem dela Eon. Izbire praktično ni bilo.
Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.
To je pa popolnoma jasno. Do leta 2012 je bil Philips pod okriljem LGeja. Sredi 2012 je LG zapustil Philipsa, in ga je kmalu za tem prevzel TPV, in začel s prodajo kitajske TV proizvodnje, in s tem je kvaliteta Philipsa drastično upadla.

fpbs ::

robek je izjavil:

Berem zadnjih 10 strani teh komentarjev pa razen tega, kdo ima daljšega nisem izvedel kaj dosti.Mi lahko kdo predlaga kak 4K 65'' TV, ki se ga v tem trenutku splača kupiti? Pa zelo bi bil vesel, če bi lahko predlagal budget friendly varianto. Še bolj, če bi mi kdo razložil, kako je zdaj s temi operacijskimi na TVju - se kupuje Android TV ali ne?
Ostal sem zadaj, trenutno imam 10 let starega Sonyja KDL32EX500 in pa 7 let starega 46'' smartTV Samsunga, ki je sicer v redu (pustmo sliko, vi bi verjetno večinoma popadal po tleh od smeha), a je počasen v tri krasne pa nobena aplikakacija ne dela več na njem. Želel bi si, da bi podpiral RTV arhiv in pa da bi prek TVja lahko gledal filme (ok, bolj risanke) iz diska na mreži (DLNA ne spusti skozi podnapisov, tako da bi bilo fino, da bi lahko poganjal na njem VLC ali kaj podobnega). To je pa tudi skoraj vse.
Lahko kdo predlaga kak TV, ki bi se ga splačalo kupiti? Ker če berem vaše komentarje je Phillips šrot, LG je šrot, Samsung takisto...
Kot prvo, sedaj ni kaj ugoden čas za nakup TVeja, zato ker stari modeli so pošli, novi pa imajo še precej navite cene. Zato ti svetujem ,da z nakupom še počakaš par mesecev. Če hočeš pri diagonali 65" imeti dobro sliko, naj ima 100Hz 10 bitni panel. Če boš TV gledal sam, naj bo VA panel, če pa bo to družinski TV, kjer gleda več oseb pod različnim kotom potem pa IPS.
Tukaj imaš nekaj modelov, (so pa med njimi tudi TVeji 50Hz):
https://www.ceneje.si/L3/964/avdio-vide...

Gatsu ::

hodu63 je izjavil:

Se strinjam, gre za precej nižji razred od mojega prejšnjega televizorja. Žal sem omejen z velikostjo maksimalno 40" (pač star regal) in želel sem tv, na katerem dela Eon. Izbire praktično ni bilo.
Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.


Ne razumem kako ste lahko tako "zaljubljeni" v te stare regale da jih ne fuknete direkt na odpad kamor spadajo... Ne moreš leta 2019 za v dnevno sobo kupovat 40 colarja no...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Se strinjam, gre za precej nižji razred od mojega prejšnjega televizorja. Žal sem omejen z velikostjo maksimalno 40" (pač star regal) in želel sem tv, na katerem dela Eon. Izbire praktično ni bilo.
Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.
To je pa popolnoma jasno. Do leta 2012 je bil Philips pod okriljem LGeja. Sredi 2012 je LG zapustil Philipsa, in ga je kmalu za tem prevzel TPV, in začel s prodajo kitajske TV proizvodnje, in s tem je kvaliteta Philipsa drastično upadla.


Saj dobro, da so se razšli.. Ker drugače bi danes bil Philips na nivoju Lg-ja, in bi to bil velik udarec za Philips:))

neocodexx ::

Gatsu je izjavil:


Ne razumem kako ste lahko tako "zaljubljeni" v te stare regale da jih ne fuknete direkt na odpad kamor spadajo... Ne moreš leta 2019 za v dnevno sobo kupovat 40 colarja no...


Se strinjam, nazadnje sem imel 40 colarja na tv regalu kakšnih 10 let nazaj, sedaj gre samo še na steno. Imamo samo en mini regalček višine 50x100 cm toliko da gre receiever in ostala tehnika gor (konzole in android boxi pa lepo v spodnji predalček), v novi predelavi dnevne pa gre še to stran in bojo bili regali narejeni znotraj stene iz gips plošč. Mogoče bo malo pusto, ne vem? Ampak res ne bo veliko prostora za dodatno pohištvo. Sicer ima pohištvo svoj čar in lepoto (ter tudi lepo oblaži zvok), če ne bi imel stisko s prostorom bi tudi pri nas namestil kakšne lepe, večje moderne regale, ampak po pravici povedano težko najti kaj pametnega ker veliko teh ali so nesimetrični ali pa imajo preprosto preveč omaric za kramo, ki jih ne rabimo.

Da pa kupuješ 40" tv da bo pasal na neke stare omarice pa danes res več nima smisla, če ti je kaj do tega da bi imel lepo doma poštimano imho se splača malo opogumiti, ker ni tako težko, niti preveč drago, da se lepo naredi, samo potrebno je narediti najtežji korak: stare stvari vržti tam, kamor spadajo. Za ne veliko denarja dobiš danes velike TVje, ki se montirajo na steno, in ne na omare.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Se strinjam, gre za precej nižji razred od mojega prejšnjega televizorja. Žal sem omejen z velikostjo maksimalno 40" (pač star regal) in želel sem tv, na katerem dela Eon. Izbire praktično ni bilo.
Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.
To je pa popolnoma jasno. Do leta 2012 je bil Philips pod okriljem LGeja. Sredi 2012 je LG zapustil Philipsa, in ga je kmalu za tem prevzel TPV, in začel s prodajo kitajske TV proizvodnje, in s tem je kvaliteta Philipsa drastično upadla.


Saj dobro, da so se razšli.. Ker drugače bi danes bil Philips na nivoju Lg-ja, in bi to bil velik udarec za Philips:))


Bi mogoče celo lahko konkurirali ostalim znamkam, tako pa vsi vemo kako je na stvari>:D:D

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Se strinjam, gre za precej nižji razred od mojega prejšnjega televizorja. Žal sem omejen z velikostjo maksimalno 40" (pač star regal) in želel sem tv, na katerem dela Eon. Izbire praktično ni bilo.
Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.
To je pa popolnoma jasno. Do leta 2012 je bil Philips pod okriljem LGeja. Sredi 2012 je LG zapustil Philipsa, in ga je kmalu za tem prevzel TPV, in začel s prodajo kitajske TV proizvodnje, in s tem je kvaliteta Philipsa drastično upadla.


Saj dobro, da so se razšli.. Ker drugače bi danes bil Philips na nivoju Lg-ja, in bi to bil velik udarec za Philips:))


Bi mogoče celo lahko konkurirali ostalim znamkam, tako pa vsi vemo kako je na stvari>:D:D


Testi Philips televizorjev, demantirajo tvoje pisanje..!;)

hodu63 ::

fpbs je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Se strinjam, gre za precej nižji razred od mojega prejšnjega televizorja. Žal sem omejen z velikostjo maksimalno 40" (pač star regal) in želel sem tv, na katerem dela Eon. Izbire praktično ni bilo.
Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.
To je pa popolnoma jasno. Do leta 2012 je bil Philips pod okriljem LGeja. Sredi 2012 je LG zapustil Philipsa, in ga je kmalu za tem prevzel TPV, in začel s prodajo kitajske TV proizvodnje, in s tem je kvaliteta Philipsa drastično upadla.


Kolikor vem , Philips nikoli ni bil pod okriljem Lg. Je pa imel v času, ko so kraljevali crt in plazme, prvi lcd pa so komaj prihajali na trg večinski delež v Lg fabriki displejev. Takrat je na displejih pisalo Philips Lg display. No ta španovija se je po par letih končala in Lg je odkupil philipsov delež. V sami zasnovi Philis televizorjev pa Lg ni imel nič. Tudi to, da je za kvarljivost omenjenih aparatov kriv Tpv ne drži. Te platforme, predvsem Fusion je razvil še Philips in ko je Tpv prevzel posel s televizorji ga je pričakalo neprijetno presenečenje. Sicer pa televizorji pod blagovno znamko Philips za Evropsko tržišče se še zmerom razvijajo in proizvajajo v Evropi. Tpv je samo lastnik. Podobno kot je npr. Volvo še vedno evropski avto, čeprev so njegovi lastniki Kitajci.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.
To je pa popolnoma jasno. Do leta 2012 je bil Philips pod okriljem LGeja. Sredi 2012 je LG zapustil Philipsa, in ga je kmalu za tem prevzel TPV, in začel s prodajo kitajske TV proizvodnje, in s tem je kvaliteta Philipsa drastično upadla.
Saj dobro, da so se razšli.. Ker drugače bi danes bil Philips na nivoju Lg-ja, in bi to bil velik udarec za Philips:))
Ja, Philips je bil skozi svojo zgodovino vedno neke vrste grobar. Tako je v letih, ko je bil Grundig na višku in velika konkurenca Philipsu, skrivoma kupoval njihove delnice in postal solastnik Grundiga in ga čez nekaj let pokopal. LG pa je imel to srečo, da je še pravočasno zapustil Philipsa.

andrej69 ::

hodu63 je izjavil:

fpbs je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Se strinjam, gre za precej nižji razred od mojega prejšnjega televizorja. Žal sem omejen z velikostjo maksimalno 40" (pač star regal) in želel sem tv, na katerem dela Eon. Izbire praktično ni bilo.
Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.
To je pa popolnoma jasno. Do leta 2012 je bil Philips pod okriljem LGeja. Sredi 2012 je LG zapustil Philipsa, in ga je kmalu za tem prevzel TPV, in začel s prodajo kitajske TV proizvodnje, in s tem je kvaliteta Philipsa drastično upadla.


Kolikor vem , Philips nikoli ni bil pod okriljem Lg. Je pa imel v času, ko so kraljevali crt in plazme, prvi lcd pa so komaj prihajali na trg večinski delež v Lg fabriki displejev. Takrat je na displejih pisalo Philips Lg display. No ta španovija se je po par letih končala in Lg je odkupil philipsov delež. V sami zasnovi Philis televizorjev pa Lg ni imel nič. Tudi to, da je za kvarljivost omenjenih aparatov kriv Tpv ne drži. Te platforme, predvsem Fusion je razvil še Philips in ko je Tpv prevzel posel s televizorji ga je pričakalo neprijetno presenečenje. Sicer pa televizorji pod blagovno znamko Philips za Evropsko tržišče se še zmerom razvijajo in proizvajajo v Evropi. Tpv je samo lastnik. Podobno kot je npr. Volvo še vedno evropski avto, čeprev so njegovi lastniki Kitajci.


Zastonj se trudiš in razlagaš, ker bodo določeni uporabniki tukaj hitro demantirali tvoje pisanje..! Zato se jaz tako več ne trudim, kaj dosti okoli teh zadev:)

hodu63 ::

Gatsu je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Se strinjam, gre za precej nižji razred od mojega prejšnjega televizorja. Žal sem omejen z velikostjo maksimalno 40" (pač star regal) in želel sem tv, na katerem dela Eon. Izbire praktično ni bilo.
Ja, v te stare Philipse so vgrajevali hudičeve displeje. Prav zanimivo je, ko imamo na servisu kak PFL7007, 8007 ali leto mlajše PFL6008, 7008, zraven pa nove aparate, pa te starine res izstopajo. A kaj, ko imajo skoraj vsi težave z osnovnimi ploščami. Na splošno so Philipsi od 2012 do nekje 2015 (platforme Fusion in Marvel) bili glede okvar katastrofa. Trenutni modeli so glede tega dost solidni, po sliki pa razen oledov ne izstopajo.


Ne razumem kako ste lahko tako "zaljubljeni" v te stare regale da jih ne fuknete direkt na odpad kamor spadajo... Ne moreš leta 2019 za v dnevno sobo kupovat 40 colarja no...


Ma, saj nisem zaljubljen v prekleti regal. A gre za star regal, ki zaseda celo steno. Če bi ga hotel zagnati iz sobe, bi to potegnilo za sabo cel kup drugih stvari. Na steni za regalom so verjetno še tapete. Torej prepleskati bi trebalo celo sobo. Kupiti bi moral nov pohištvo, k temu pa seveda gre še nova sedežna garnitura. No če smo že pri tem, če že grem v to bi moral porihtati še pod. Ja pa če že grem v takšno prenovo bi bilo pametno urediti še instalacije. In to vse zato, ker mi je odpovedal star tv :(
Saj vse opisano pride na vrsto, a ko bom jaz tako rekel in ne ko bo to diktiral tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()

MrStein ::

fpbs je izjavil:

Če hočeš pri diagonali 65" imeti dobro sliko, naj ima 100Hz 10 bitni panel. Če boš TV gledal sam, naj bo VA panel, če pa bo to družinski TV, kjer gleda več oseb pod različnim kotom potem pa IPS.

Nonsens.
Kupiš lepo VA, če hočeš dobre kontraste.
Če te skrbijo vidni koti, pa pogledaš nekaj testov in izbereš takega z dobrimi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neocodexx ::

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

Če hočeš pri diagonali 65" imeti dobro sliko, naj ima 100Hz 10 bitni panel. Če boš TV gledal sam, naj bo VA panel, če pa bo to družinski TV, kjer gleda več oseb pod različnim kotom potem pa IPS.

Nonsens.
Kupiš lepo VA, če hočeš dobre kontraste.
Če te skrbijo vidni koti, pa pogledaš nekaj testov in izbereš takega z dobrimi.


Ja, uporabnik fbps ima zelo rad visoke herze in true 10bit panel, jaz sicer ne vem zakaj, ker večina contenta je itak v 24 ali 30 fps ali 60. Vsi te dodatni herzi na tvju so samo umetno vstavljanje dodatnih framov za bolj gladko soap opera izkušnjo. Če hočeš res najboljšo izkušnjo, gledaš 24p content v nativnih 24p, tako kot je bil film posnet, ker če deliš 50 ali 100 hz z 24 itak ne dobiš gladke številke, enak problem je z 29.97 fps vsebinami. Razen če hočeš kaj igrat nad 60 fps in maš zato 100 hz panel?

Kar se pa tiče 10bit, večina normalnih uporabnikov (sigurno tudi jaz) ne bo opazila razlike med 8bit+frc in pravim 10bit, ta frc varka je zelo učinkovita. Ja, ne bi se branil 100hz panela z pravim 10bit, ampak prvo bo odločalo kakšne kvalitete sta slika in kontrast, ter backlight tehnika zatemnjevanja itd.

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:

Če hočeš pri diagonali 65" imeti dobro sliko, naj ima 100Hz 10 bitni panel. Če boš TV gledal sam, naj bo VA panel, če pa bo to družinski TV, kjer gleda več oseb pod različnim kotom potem pa IPS.

Nonsens.
Kupiš lepo VA, če hočeš dobre kontraste.
Če te skrbijo vidni koti, pa pogledaš nekaj testov in izbereš takega z dobrimi.


Ja, uporabnik fbps ima zelo rad visoke herze in true 10bit panel, jaz sicer ne vem zakaj, ker večina contenta je itak v 24 ali 30 fps ali 60. Vsi te dodatni herzi na tvju so samo umetno vstavljanje dodatnih framov za bolj gladko soap opera izkušnjo. Če hočeš res najboljšo izkušnjo, gledaš 24p content v nativnih 24p, tako kot je bil film posnet, ker če deliš 50 ali 100 hz z 24 itak ne dobiš gladke številke, enak problem je z 29.97 fps vsebinami. Razen če hočeš kaj igrat nad 60 fps in maš zato 100 hz panel?

Kar se pa tiče 10bit, večina normalnih uporabnikov (sigurno tudi jaz) ne bo opazila razlike med 8bit+frc in pravim 10bit, ta frc varka je zelo učinkovita. Ja, ne bi se branil 100hz panela z pravim 10bit, ampak prvo bo odločalo kakšne kvalitete sta slika in kontrast, ter backlight tehnika zatemnjevanja itd.


že zadnjih 4 ali 5 tvjev, ki sem jih imel so vsi true 10bit 100hz. Takoj vidiš že na oko, lepše barve in hitrejše in bolj gladko gibanje. Tudi igre je dobro igrati potem na 100/120hz odvisno kolko podpira TV, preko pc seveda, konzole nebodo nikoli zmožne verjetno gnati igre na 120hz+
««
196 / 534
»»