» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
191 / 534
»»

scipascapa ::

Ted je izjavil:

Evo, danes sem postal lastnik precej znižanega Panasonica 58EX780 - po testih naj bi bil dober nakup, sploh za nekaj čez 700 eur... Kak predlog glede nastavitev slike? Gledalo se bo tako fhd kot 4k vsebine, pa tudi nekaj sd-ja.


kje?

roCkY ::

Počasi je čas za 4k za v dnevno? Ja vprašaj, ker od plazme se ločit... bo treba najti konkretne prednosti morebitnega novega ekrana. Je pa plazma seveda zgubila nekaj na svetilnosti. Vsaj občutek imam, da ni več ista kot je bila.

Sem pa "malo" posebnež ker je na ekranu 99% časa PC!!! Torej veliko mirne slike.
Skratka FF ikonce v vsem svojem sijaju so rahlo vidne na Panasonic 65VT30 plazmi v določenih pogojih. 90% časa (ko ni na ekranu FF) se jih ne opazi neglede na vsebino na ekranu. Sicer z ekranom 100% zadovoljen. Zadnje čase pa kako 4k vsebino raje pogledam kar na 4k prenosniku ali na monitorju v pisarni...

MrStein ::

roCkY je izjavil:

Je pa plazma seveda zgubila nekaj na svetilnosti. Vsaj občutek imam, da ni več ista kot je bila.

Svetilnost je merljiva.
Tudi s telefonom bi šlo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jankozbanko ::

Evo, kupil Sony 65xf9005. Zadnjič sem ga zamudil v Avstriji v Media Marktu za 1280€, sem ga pa danes ujel v Media Worldu v Italiji za 1300€ :)

https://www.mediaworld.it/product/p-752...

grumpyanže ::

lep pozdrav!

Nakup novega televizorja v dnevni sobi. Gledanje filmov, ps4, youtube, šport , skratka ni da ni..

Kavč je 3.20m od televizije, 65"? do 2000€.

Najraje bi samsunga, ampak po prebranem so sony in LG bolši?

Hvala za predloge.

Ted ::

scipascapa je izjavil:

Ted je izjavil:

Evo, danes sem postal lastnik precej znižanega Panasonica 58EX780 - po testih naj bi bil dober nakup, sploh za nekaj čez 700 eur... Kak predlog glede nastavitev slike? Gledalo se bo tako fhd kot 4k vsebine, pa tudi nekaj sd-ja.


kje?


Big Bang, zadnji kos. Imajo še 2-3 Panasonice v trgovinah po Sloveniji z 20-40% znižanjem, se splača preveriti na spletu če je to tisto kar iščeš. Recimo 65fx740 je cca 900 eur v Europark u (Mb), 65fx780 pa za 1080 v btc-ju. Več tv-ja za ta denar težko dobiš...
Mah...

andrej69 ::

grumpyanže je izjavil:

lep pozdrav!

Nakup novega televizorja v dnevni sobi. Gledanje filmov, ps4, youtube, šport , skratka ni da ni..

Kavč je 3.20m od televizije, 65"? do 2000€.

Najraje bi samsunga, ampak po prebranem so sony in LG bolši?

Hvala za predloge.


Jaz ti priporočam, katerega od teh OLED modelov.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9664814/a...

neocodexx ::

Glede razdalje je na tej strani kar dobro predlagano: https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...

Bistvo pa je v tem da naj bi imel tv zajemal do cca 30° vidnega spektra, vendar so to kar malce navite številke, po mojih meritvah je za normalno uporabo dovolj če zmanjšamo kar priporočajo za cca 10% oz. enostavno vzameš 5" manj kot priporočajo (tudi 10" manj ne bo nič narobe), že pri 5" manj od priporočenega dobiš občutek velikega zaslona.

Oziroma če smo iskreni, po mojem mnenju so njihove meritve meje, do katere velikosti je še smiselno iti, da tv ni prevelik. Če torej predlagajo 75" za 3.20 metrov, to ni preveliko, je pa ravno na meji da bi bilo. Torej bi bolj uporabil kot merilo, da ne bi kupil prevelikega tvja, ne pa kot merilo minimuma.

Npr., jaz sem do zdaj imel 55" na 3.20 metrov in je bil res malo premajhen. Čeprav se je vsem prijateljem ki so prišli zdel velik, to pa zgolj zato ker so vsi kupovali premajhne tvje in še nikoli niso gledali od optimalne razdalje.

Je pa pri tem razmerju tako (55" na 3.20+), da če nimaš 100% vida je že problem pri podnapisih in podrobnostih, še posebej če se nasloniš nazaj potem si pri nas že na kakšnih 3.50 kar je absolutno predaleč in sem obvezno moral imeti očala, kar močno pokvari občutek pri gledanju filmov še posebej zvečer (odsevi itd.).

Če sem gledal od razdalje 2.50 kar je malo manj pod priporočenih 2.40 za 55" mi je bilo še ravno prav. Sem lahko gledal brez očal, je pa tu že točka kjer takoj opaziš razliko če je 1080p ali ni. Za igranje iger pa mi je bilo to malce preblizu (2.80 bi bilo ok).

Torej bi 65" moralo bit za večino uporabnikov dovolj na 3.20 metrih, sploh če se bo res uporabljalo za PS4 ipd. ne bi želel imeti zaslona preblizu, še manj razloga če imaš dober vid. Pri 65" predalagajo 2.77 metrov, meni je to osebno ravno na meji in sem se raje odločil za malo večjega, 70" (priporočeno 3 metre). Sicer v tej meri žal ni OLEDov, sem pa izbral philipsovega 70" 7304, bolj kot ne zaradi ambilight, ki pa ni več tako brez veze pri tej velikosti, in da sem lahko popolnoma brez skrbi glede burn-ina. Vendar to je res izjema, če imaš (manjše) težave z vidom. Če nimaš, je tudi 55" dovolj na 3 metrih, je pa seveda lepše če je večji, skoraj nikoli ni preveč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

scipascapa ::

ted: hvala 65'' ne spravim v regal, 58'' max.

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

ted: hvala 65'' ne spravim v regal, 58'' max.


Tukaj imaš dva best buy modela velikosti 58":)

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ali pa nekaj slabši model.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

scipascapa ::

ted: hvala 65'' ne spravim v regal, 58'' max.

Panasonica 58EX780 nimajo nikjer več.

zmeril sem prostor, imam za 164cm širine, pa na vsaki strani 2 cm, je max 160cm širina.

aja višina je prostora za cca 92cm

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

Kako da ne bi spravil 65" noter? Saj 65" ima samo 144/81 cm, komot bi spravil noter tudi 70". Kakšna je pa razdalja od fotelja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

scipascapa ::

kaj menite tega?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

samo 500€ v leclercu, 100€ na kartico, plačaš 600€

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

kaj menite tega?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

samo 500€ v leclercu, 100€ na kartico, plačaš 600€


Le še bleda senca kvalitetnih Sharp televizorjev, ki so nekdaj veljali za odlične televizorje:))Seveda, ko so še bili Japonski..

Gatsu ::

scipascapa je izjavil:

kaj menite tega?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

samo 500€ v leclercu, 100€ na kartico, plačaš 600€



Ti še kar kupuješ TV? Pa to se zdej vleče že več ko eno leto. Proračun pa tud niha od 500-1000 :)

neocodexx ::

andrej69 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

kaj menite tega?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

samo 500€ v leclercu, 100€ na kartico, plačaš 600€


Le še bleda senca kvalitetnih Sharp televizorjev, ki so nekdaj veljali za odlične televizorje:))Seveda, ko so še bili Japonski..


A se je samo na TVjih zamenjala proizvodnja ali tudi na ostalih področjih? Za TVje sem slišal da ni več to to, in vem da je malo offtopic ampak imam klimatsko napravo Sharp, s katero nisem preveč zadovoljen... Kupil nekaj let nazaj za 600€ (nič posebnega 2 KW), zelo glasna in ropota, kolega pa kupil za 300€ najcenejšo na Mimovrste (tudi 2 KW) in lepo dela tiho ne veš da je prižgana (za 400€ bi dobil smart izvedbo). Zdaj ali so se klime toliko izboljšale v teh par letih, ali pa sem res preplačal firmo ki je nekdaj nekaj veljala?

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

andrej69 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

kaj menite tega?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

samo 500EUR v leclercu, 100EUR na kartico, plačaš 600EUR


Le še bleda senca kvalitetnih Sharp televizorjev, ki so nekdaj veljali za odlične televizorje:))Seveda, ko so še bili Japonski..


A se je samo na TVjih zamenjala proizvodnja ali tudi na ostalih področjih? Za TVje sem slišal da ni več to to, in vem da je malo offtopic ampak imam klimatsko napravo Sharp, s katero nisem preveč zadovoljen... Kupil nekaj let nazaj za 600EUR (nič posebnega 2 KW), zelo glasna in ropota, kolega pa kupil za 300EUR najcenejšo na Mimovrste (tudi 2 KW) in lepo dela tiho ne veš da je prižgana (za 400EUR bi dobil smart izvedbo). Zdaj ali so se klime toliko izboljšale v teh par letih, ali pa sem res preplačal firmo ki je nekdaj nekaj veljala?


Za televizorje ti to lahko potrdim.. Kar pa se tiče ostale tehnike, pa ne poznam toliko. Mislim pa, da je Sharp kar na veliko razprodal, še ostalo tehnologijo od bele tehnike itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

scipascapa ::

gatsu: help :P

grumpyanže ::

andrej69 je izjavil:

grumpyanže je izjavil:

lep pozdrav!

Nakup novega televizorja v dnevni sobi. Gledanje filmov, ps4, youtube, šport , skratka ni da ni..

Kavč je 3.20m od televizije, 65"? do 2000EUR.

Najraje bi samsunga, ampak po prebranem so sony in LG bolši?

Hvala za predloge.


Jaz ti priporočam, katerega od teh OLED modelov.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...
https://www.ceneje.si/Izdelek/9664814/a...


Torej se LG bolj splača ? Zanimivo

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

@grumpyanže
Kakor za koga:)Če ti je važna predvsem cena, potem Lg B8. Če pa ti cena ni toliko pomembna, in iščeš televizor z najkvalitetnejšo sliko za takšen denar, potem pa definitivno Philips model:)

neocodexx ::

B8 je starejši model in mu je padla cena na trgu, ker so ga nadomestili novi (kot C9), bistveno pa res ni razlik med njima ki bi jih opazil. Če še sploh kje dobiš B8, je to odličen nakup za to ceno.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

B8 je starejši model in mu je padla cena na trgu, ker so ga nadomestili novi (kot C9), bistveno pa res ni razlik med njima ki bi jih opazil. Če še sploh kje dobiš B8, je to odličen nakup za to ceno.


Model B8 je nadomestil B9. Model C8 pa je nadomestil C9.

fpbs ::

grumpyanže je izjavil:

Torej se LG bolj splača ? Zanimivo
Zagotovo se ti najbolj splača LG, ki je edini na testih dobil oceno 10. Skupne ocene pa: C8 150 točk, B8 149 točk, Philišs pa precej man 139 točk. Televizor je treba gledat, kot celoto, in daleč od tega, da ima Philips najkvalitetnejšo sliko. Po nekaterih ocenah ima bolj nenaravno, izumetničeno sliko.
https://www.avforums.com/review/lg-oled...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

grumpyanže je izjavil:

Torej se LG bolj splača ? Zanimivo
Zagotovo se ti najbolj splača LG, ki je edini na testih dobil oceno 10. Skupne ocene pa: C8 150 točk, B8 149 točk, Philišs pa precej man 139 točk. Televizor je treba gledat, kot celoto, in daleč od tega, da ima Philips najkvalitetnejšo sliko. Po nekaterih ocenah ima bolj nenaravno, izumetničeno sliko.
https://www.avforums.com/review/lg-oled...


Kar se tiče Philipsa si lahko sliko poljubno nastaviš.. Lahko imaš nastavljeno tako, da je nekoliko izven okvirjev katere si je zamislil režiser, in s tem nekoliko agresivnejšo sliko (nekaterim je takšna slika všeč) lahko pa nastaviš tako, da je slika povsem v režiserjevih okvirjih.. Lg te možnosti nima, tam je slika pač kakršna je:)

krepki ::

fpbs je izjavil:

grumpyanže je izjavil:

Torej se LG bolj splača ? Zanimivo
Zagotovo se ti najbolj splača LG, ki je edini na testih dobil oceno 10. Skupne ocene pa: C8 150 točk, B8 149 točk, Philišs pa precej man 139 točk. Televizor je treba gledat, kot celoto, in daleč od tega, da ima Philips najkvalitetnejšo sliko. Po nekaterih ocenah ima bolj nenaravno, izumetničeno sliko.
https://www.avforums.com/review/lg-oled...

Te točke si lahko zatakneš nekam,tv se kupuje po kvaliteti slike in ne po nekih točkah,ki jih določajo neki raznorazni fpbsi,in drugo teh 10 točk razlike kot pljunek v morje,tako,da že nehaj neka brez veze nabijat in si svoj LG vtakni nekam.

Gregex ::

Krepki, ti imaš zagotovo Philipsa.

Gregex ::

191 strani ima tale tema, pa ne vem, če je za ene 5 strani postov uporabnih. Vsak brani tisto, kar je kupil, kot da se jim godi krivica, ko drugi kupijo drugo. Noro.

roCkY ::

Logično da vsak "brani" tisto kar je kupil saj je kupil tisto kar mu ustreza (kompromis karakteristik in cene v ponudbi tistega trenutka).
Prepucavanje je brezpredmetno. Nekomu ustreza eno drugemu drugo. Če nebi bilo tako nebi bilo na trgu nekaj tisoč modelov...
Aja sam še vedno branim plazmo! Ampak čas gre naprej. Oledi se zapekajo bolj kot plazme. Torej je opcija bolj kot ne LCD, če se gre iskat neke nove funkcionalnosti kot je recimo 4k ostale karakteristrike pa naj nebi bile slabše.

Kje v LJ ali KR se da stestirati Samsung 75Q90 z možnostjo priklopa svojega vira?

buttcrack ::

ima mogoče kdo kaj za povedat glede Xiaomi Mi TV 55" Android 9.0 4K? banggod ga ima v presaleu za 550 ameriških.

Kakšne so izkušnje s xiaomi tvji?

Še link: https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-TV-5...

Zgodovina sprememb…

djoni966 ::

Ne bi se ravno strinjal! Imam LG-jev OLED C8 TV in ga ne bom hvalil ker ima kljub vsem mogočim nastavitvam le povprečno sliko in je to zame zgrešen nakup!

clancy ::

Kaj pa je narobe s sliko, da ti ni všeč?

grumpyanže ::

Malo spremljam ocene in mnenja, LG ima problem burn in-a , to mi sploh ni všeč.

Nekdo mi naj razloži zakaj bi vzel TV , ki ima velik problem?

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

grumpyanže je izjavil:

Malo spremljam ocene in mnenja, LG ima problem burn in-a , to mi sploh ni všeč.

Nekdo mi naj razloži zakaj bi vzel TV , ki ima velik problem?


hahah, vsi OLEDI imajo rizik "burn ina" ampak pri normalni vsakdanji uporabi, ni straha za nastanek le tega. To se je dogajalo pri čisto prvi seriji OLEDov, ki niti 4k ni bila in še to v 3/4 primerih v trgovinah, kjer gorijo skoz isti programi s tistimi logoti 24/7. Od takrat so pa tudi napredovali sami paneli. Že drugi oled, ki ga imam in čisto brez problemov in včasih dobesedno tv "zlorabljam". Dokler je pod napetostjo ko je ugasjen, da se čisti ekran, ni razlogov za skrb :)

scipascapa ::

butch3r: jaz se ne bi hecal z naročanjem tvja iz tujine, 22% plus drkanje ob garanciji.

rawlit ::

edi45 je izjavil:

grumpyanže je izjavil:

Malo spremljam ocene in mnenja, LG ima problem burn in-a , to mi sploh ni všeč.

Nekdo mi naj razloži zakaj bi vzel TV , ki ima velik problem?


hahah, vsi OLEDI imajo rizik "burn ina" ampak pri normalni vsakdanji uporabi, ni straha za nastanek le tega. To se je dogajalo pri čisto prvi seriji OLEDov, ki niti 4k ni bila in še to v 3/4 primerih v trgovinah, kjer gorijo skoz isti programi s tistimi logoti 24/7. Od takrat so pa tudi napredovali sami paneli. Že drugi oled, ki ga imam in čisto brez problemov in včasih dobesedno tv "zlorabljam". Dokler je pod napetostjo ko je ugasjen, da se čisti ekran, ni razlogov za skrb :)


Jaz uporabljam LG B8 v kombinaciji z Shield TV. Na prejšnjem TV, sem brez skrbi uporabljal Spotify, zdaj pa me skrbi, da bi se vmesnik zapekel v zaslon? Smem pustiti Spotify na zaslonu 2-3 ure, ali ne?

fpbs ::

djoni966 je izjavil:

Ne bi se ravno strinjal! Imam LG-jev OLED C8 TV in ga ne bom hvalil ker ima kljub vsem mogočim nastavitvam le povprečno sliko in je to zame zgrešen nakup!

Andrej, pod krinko. Javljaš se pod stotimi imeni. Včasih se pogovarjaš sam s seboj. Vse z namenom zlivanja gnojnice po konkurenci, posebno še po LGeju.
Kar se pa tiče Philipsa 803, ima samo panel dober, ker je LGejev, vse ostalo, kar je Philipsovo je pod nivojem.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

djoni966 je izjavil:

Ne bi se ravno strinjal! Imam LG-jev OLED C8 TV in ga ne bom hvalil ker ima kljub vsem mogočim nastavitvam le povprečno sliko in je to zame zgrešen nakup!

Andrej, pod krinko. Javljaš se pod stotimi imeni. Včasih se pogovarjaš sam s seboj. Vse z namenom zlivanja gnojnice po konkurenci, posebno še po LGeju.
Kar se pa tiče Philipsa 803, ima samo panel dober, ker je LGejev, vse ostalo, kar je Philipsovo je pod nivojem.


Prenehaj že enkrat z obtožbami, če sploh ne veš kdo dejansko stoji za tem uporabniškim imenom:)) In moram te razočarat, da nisem to jaz..! Tebi najbolje, da dajo status moderatorja da boš lahko preverjal IP naslove.. Tudi tukaj, na mimovrste je eden napisal podobno za model C8.. A to sem tudi jaz napisal..?


Avtor je želel ostati anonimen 28. 04. 2019

S televizorjem nisem v celoti zadovoljen, pričakoval sem več. Za gledanje informativnega programa in športa je TV OK. Slabše pa se obnese za gledanje filmov saj je slika nejasna in neostra. Očitno OLED tehnologija le ni tak presežek kot se želi prikazati!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

rawlit je izjavil:

Jaz uporabljam LG B8 v kombinaciji z Shield TV. Na prejšnjem TV, sem brez skrbi uporabljal Spotify, zdaj pa me skrbi, da bi se vmesnik zapekel v zaslon? Smem pustiti Spotify na zaslonu 2-3 ure, ali ne?
Svetujem ti, da greš pod nastavitev SLIKA --> Nastavitev OLED plošče--> vklopiš premik zaslona---> in na prilagajanje osvetljenosti logotipa izbereš "visoko".

neocodexx ::

andrej69 je izjavil:


Avtor je želel ostati anonimen 28. 04. 2019

S televizorjem nisem v celoti zadovoljen, pričakoval sem več. Za gledanje informativnega programa in športa je TV OK. Slabše pa se obnese za gledanje filmov saj je slika nejasna in neostra. Očitno OLED tehnologija le ni tak presežek kot se želi prikazati!


Da folk piše take neumnosti tut ne morem verjeti... Kupi oled tv da gleda dnevnik in fuzbal, potem pa pričakuje da se desijo čuda od slike ko bo šel gledat pop tvjev celovečerec oz. gledal močno skompresiran netflixov stream, češ zdaj je pa oled kriv da slika ni čista... Za take lojzeke je res škoda komentarjev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

edi45 ::

fpbs je izjavil:

rawlit je izjavil:

Jaz uporabljam LG B8 v kombinaciji z Shield TV. Na prejšnjem TV, sem brez skrbi uporabljal Spotify, zdaj pa me skrbi, da bi se vmesnik zapekel v zaslon? Smem pustiti Spotify na zaslonu 2-3 ure, ali ne?
Svetujem ti, da greš pod nastavitev SLIKA --> Nastavitev OLED plošče--> vklopiš premik zaslona---> in na prilagajanje osvetljenosti logotipa izbereš "visoko".


Točno tako, TV pa imaš skoz v standby oz pod napetostjo ko je ugasjen da čisti ekran in nima kaj bit.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

djoni966 je izjavil:

Ne bi se ravno strinjal! Imam LG-jev OLED C8 TV in ga ne bom hvalil ker ima kljub vsem mogočim nastavitvam le povprečno sliko in je to zame zgrešen nakup!

Andrej, pod krinko. Javljaš se pod stotimi imeni. Včasih se pogovarjaš sam s seboj. Vse z namenom zlivanja gnojnice po konkurenci, posebno še po LGeju.
Kar se pa tiče Philipsa 803, ima samo panel dober, ker je LGejev, vse ostalo, kar je Philipsovo je pod nivojem.


Prenehaj že enkrat z obtožbami, če sploh ne veš kdo dejansko stoji za tem uporabniškim imenom:)) In moram te razočarat, da nisem to jaz..! Tebi najbolje, da dajo status moderatorja da boš lahko preverjal IP naslove.. Tudi tukaj, na mimovrste je eden napisal podobno za model C8.. A to sem tudi jaz napisal..?


Avtor je želel ostati anonimen 28. 04. 2019

S televizorjem nisem v celoti zadovoljen, pričakoval sem več. Za gledanje informativnega programa in športa je TV OK. Slabše pa se obnese za gledanje filmov saj je slika nejasna in neostra. Očitno OLED tehnologija le ni tak presežek kot se želi prikazati!


Ja ampak OLED tehnologija nima nič veze z ostrino slike, to je kriv processing TVja. O katerem TVju to govorimo najbrž OLED od LGja? Panasonic, Philips in Sony imajo vsi super sliko in ostrino na njihovih OLED TVjih. Podpišar take bedne komentare, če bi ti nekdo napisal kaj takšnega za Philips bi še šel na dolgo in široko razglabljat zakaj je to tako, ker je pa LG pa se seveda strinjaš z bednim komentarjem, kjer tip očita OLED tehnologiji za ostrino slike, kar sploh nima sam OLED panel nič s tem ampak slab procesing od LGja, za takerega sme že tak rekel da zaostaja za konkurenzo.

XS!D3 ::

rawlit je izjavil:


Jaz uporabljam LG B8 v kombinaciji z Shield TV. Na prejšnjem TV, sem brez skrbi uporabljal Spotify, zdaj pa me skrbi, da bi se vmesnik zapekel v zaslon? Smem pustiti Spotify na zaslonu 2-3 ure, ali ne?

Jaz ne bi, čeprav bi vrjetno moral to kar dolgo počet, da bi fasal trajen burn-in.

Če imaš namen prikazovati statične vsebine vsak dan par ur, pač ne kupiš tehnologije, ki ima s tem lahko probleme. Tako kot ne kupiš Ferrarija za vožnjo po hosti.

Za običajno gledanj filmov, serij, športa, pa v končni fazi tudi dnevnika, je pa za moje pojme OLED še vedno top in mi ni žal, da ga imam. Tudi za občasen gaming verjetno ni panike. Da bi ga rabil primarno za gaming, bi pa sam že precej razmislil. Dokler nisem menjal receiverja s takim, ki podpira Spotify/Air Play/internet radio/..., sem večkrat glasbo predvajal iz Apple TVja pri prižganem TVju, ampak imam itak nastavljen screensaver po minimalnem času, tako da nisem imel problemov niti se nisem obremenjeval s tem. Sedaj za glasbo niti ne prižigam več TVja.

rawlit ::

XS!D3 je izjavil:

rawlit je izjavil:


Jaz uporabljam LG B8 v kombinaciji z Shield TV. Na prejšnjem TV, sem brez skrbi uporabljal Spotify, zdaj pa me skrbi, da bi se vmesnik zapekel v zaslon? Smem pustiti Spotify na zaslonu 2-3 ure, ali ne?

Jaz ne bi, čeprav bi vrjetno moral to kar dolgo počet, da bi fasal trajen burn-in.

Če imaš namen prikazovati statične vsebine vsak dan par ur, pač ne kupiš tehnologije, ki ima s tem lahko probleme. Tako kot ne kupiš Ferrarija za vožnjo po hosti.

Za običajno gledanj filmov, serij, športa, pa v končni fazi tudi dnevnika, je pa za moje pojme OLED še vedno top in mi ni žal, da ga imam. Tudi za občasen gaming verjetno ni panike. Da bi ga rabil primarno za gaming, bi pa sam že precej razmislil. Dokler nisem menjal receiverja s takim, ki podpira Spotify/Air Play/internet radio/..., sem večkrat glasbo predvajal iz Apple TVja pri prižganem TVju, ampak imam itak nastavljen screensaver po minimalnem času, tako da nisem imel problemov niti se nisem obremenjeval s tem. Sedaj za glasbo niti ne prižigam več TVja.


Primarna uporaba so seveda video vsebine (Kodi, Netflix, TV programi). Približno 2x na teden pa so na sporedu tudi igre (par urc igranja) in glasba. Imam Spotify podprt AVR, ampak je uporabniška izkušnja v namenski aplikaciji meni osebno boljša.

rawlit ::

edi45 je izjavil:

fpbs je izjavil:

rawlit je izjavil:

Jaz uporabljam LG B8 v kombinaciji z Shield TV. Na prejšnjem TV, sem brez skrbi uporabljal Spotify, zdaj pa me skrbi, da bi se vmesnik zapekel v zaslon? Smem pustiti Spotify na zaslonu 2-3 ure, ali ne?
Svetujem ti, da greš pod nastavitev SLIKA --> Nastavitev OLED plošče--> vklopiš premik zaslona---> in na prilagajanje osvetljenosti logotipa izbereš "visoko".


Točno tako, TV pa imaš skoz v standby oz pod napetostjo ko je ugasjen da čisti ekran in nima kaj bit.


Hvala. Bom naredil kot predlagata in se ne bom obremenjeval v naprej. Konec koncev sem ga kupil, da bo služil in ne zato, da ga bom čuval kot otroka.

edi45 ::

rawlit je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

rawlit je izjavil:


Jaz uporabljam LG B8 v kombinaciji z Shield TV. Na prejšnjem TV, sem brez skrbi uporabljal Spotify, zdaj pa me skrbi, da bi se vmesnik zapekel v zaslon? Smem pustiti Spotify na zaslonu 2-3 ure, ali ne?

Jaz ne bi, čeprav bi vrjetno moral to kar dolgo počet, da bi fasal trajen burn-in.

Če imaš namen prikazovati statične vsebine vsak dan par ur, pač ne kupiš tehnologije, ki ima s tem lahko probleme. Tako kot ne kupiš Ferrarija za vožnjo po hosti.

Za običajno gledanj filmov, serij, športa, pa v končni fazi tudi dnevnika, je pa za moje pojme OLED še vedno top in mi ni žal, da ga imam. Tudi za občasen gaming verjetno ni panike. Da bi ga rabil primarno za gaming, bi pa sam že precej razmislil. Dokler nisem menjal receiverja s takim, ki podpira Spotify/Air Play/internet radio/..., sem večkrat glasbo predvajal iz Apple TVja pri prižganem TVju, ampak imam itak nastavljen screensaver po minimalnem času, tako da nisem imel problemov niti se nisem obremenjeval s tem. Sedaj za glasbo niti ne prižigam več TVja.


Primarna uporaba so seveda video vsebine (Kodi, Netflix, TV programi). Približno 2x na teden pa so na sporedu tudi igre (par urc igranja) in glasba. Imam Spotify podprt AVR, ampak je uporabniška izkušnja v namenski aplikaciji meni osebno boljša.


ko sem imel Philips pos9002 (panel 2016 letnik če se ne motim) sem igral včasih ps4 pro po cele dneve in ni bilo niti image retentiona, kaj šele burn in. Ni tako hudo občutljiva tehnologija to tudi ne, kot si določeni mislijo.

neocodexx ::

rawlit je izjavil:


Hvala. Bom naredil kot predlagata in se ne bom obremenjeval v naprej. Konec koncev sem ga kupil, da bo služil in ne zato, da ga bom čuval kot otroka.


Če ne gledaš CNN 4+ ure na dan načeloma res ne bi smelo biti problema. Baje so oledi najbolj občutljivi na rdečo (CNN logo je rdeč), po vseh drugih testih pa je bilo res zelo malo ali nič burn ina (retention pa ostaja, je treba občasno osvežit odvisno od uporabe).

Prvi zadetek na youtubu sem najdel modela ki je dobil retention čez noč ko se mu je tv sam prižgal (ampak tut nek butec da ni imel screen saverja oz. kak je imel nastavljeno da mu je AV sam vklopil tv, wtf?), ki ga je potem sicer odpravil z funkcijo za čiščenje, ampak se je res kar močno poznalo in to samo čez noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

clancy ::

Dobro, kateri OLED je sedaj recimo best buy?

LG 55C8/E8? Ampak kaj, ko ga j..e ostrina kot pišete tukaj. Pa tudi na testih sem prebral, da je opazen "soap opera" efekt, kar pa ne prebavljam in nočem to gledati na moji televiziji. Drugače je OS, daljinec, meniji v redu.

Philips OLED55 803? Slika je menda boljša od C8/E8 ampak kako je z Android OS na tej televiziji? So meniji res tako počasni in zapleteni kot so bili včasih? Ket meniji izpred nekaj let so bili res poden.

Za razumno ceno ostane še edino Panasonic fz950. So za ta tv znane kakšne večje slabosti v delovanju in kvaliteti slike?

andrej69 ::

clancy je izjavil:

Dobro, kateri OLED je sedaj recimo best buy?

LG 55C8/E8? Ampak kaj, ko ga j..e ostrina kot pišete tukaj. Pa tudi na testih sem prebral, da je opazen "soap opera" efekt, kar pa ne prebavljam in nočem to gledati na moji televiziji. Drugače je OS, daljinec, meniji v redu.

Philips OLED55 803? Slika je menda boljša od C8/E8 ampak kako je z Android OS na tej televiziji? So meniji res tako počasni in zapleteni kot so bili včasih? Ket meniji izpred nekaj let so bili res poden.

Za razumno ceno ostane še edino Panasonic fz950. So za ta tv znane kakšne večje slabosti v delovanju in kvaliteti slike?


Kar se tiče kvalitete slike, je vsekakor best buy Philips 803. Pa tudi uporabniški vmesnik in ostalo je povsem ok.. Čeprav je tukaj Lg nekoliko boljši.
Kot druga opcija pa Panasonic FZ800.

Senior Dev ::

Hoferjevi TVji so boljši po procesiranju slike in točnih barvah kot Philipsi in imaš 3 leta garancije. Torej Medion je best buy dandanes.

edi45 ::

Senior Dev je izjavil:

Hoferjevi TVji so boljši po procesiranju slike in točnih barvah kot Philipsi in imaš 3 leta garancije. Torej Medion je best buy dandanes.


hahaha
««
191 / 534
»»