» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
192 / 535
»»

andrej69 ::

Ezoterik ::

clancy je izjavil:

Dobro, kateri OLED je sedaj recimo best buy?

LG 55C8/E8? Ampak kaj, ko ga j..e ostrina kot pišete tukaj. Pa tudi na testih sem prebral, da je opazen "soap opera" efekt, kar pa ne prebavljam in nočem to gledati na moji televiziji. Drugače je OS, daljinec, meniji v redu.

Philips OLED55 803? Slika je menda boljša od C8/E8 ampak kako je z Android OS na tej televiziji? So meniji res tako počasni in zapleteni kot so bili včasih? Ket meniji izpred nekaj let so bili res poden.

Za razumno ceno ostane še edino Panasonic fz950. So za ta tv znane kakšne večje slabosti v delovanju in kvaliteti slike?


wtf kakšna neostrina :D kakšne neumnosti tuki bereš, tud nobenga soap opera effecta ni (edino, če maš vklopljeno post procesiranje, kar je pa prav pri vseh televizijah).

philips 803 je ubistvu smešno podobn tv (ga mamo u službi in ga po sili razmer vsak dan gledam), od lgja se predvsem loči po velik slabšem vmesniku, bol navitih barvah (zgleda precej bolj 'živahen'), kar se sicer verjetno da nastavt, svojga c8 doma mam pač lepo nastavlenga, tega službenga filipsa pa ne bom štimu, drugač sta pa tvja po vseh smiselnih kriterjih izjemno podobna, tko da ne boš falil ne z enim ne z drugim. Če ti kej pomen ambilight si nabav filips, če ti ne, bi jst še zmer preferiru LGja (magar tud b8, basically je isti tv).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

skyform ::

Ezoterik je izjavil:

clancy je izjavil:

Dobro, kateri OLED je sedaj recimo best buy?

LG 55C8/E8? Ampak kaj, ko ga j..e ostrina kot pišete tukaj. Pa tudi na testih sem prebral, da je opazen "soap opera" efekt, kar pa ne prebavljam in nočem to gledati na moji televiziji. Drugače je OS, daljinec, meniji v redu.

Philips OLED55 803? Slika je menda boljša od C8/E8 ampak kako je z Android OS na tej televiziji? So meniji res tako počasni in zapleteni kot so bili včasih? Ket meniji izpred nekaj let so bili res poden.

Za razumno ceno ostane še edino Panasonic fz950. So za ta tv znane kakšne večje slabosti v delovanju in kvaliteti slike?


wtf kakšna neostrina :D kakšne neumnosti tuki bereš, tud nobenga soap opera effecta ni (edino, če maš vklopljeno post procesiranje, kar je pa prav pri vseh televizijah).

philips 803 je ubistvu smešno podobn tv (ga mamo u službi in ga po sili razmer vsak dan gledam), od lgja se predvsem loči po velik slabšem vmesniku, bol navitih barvah (zgleda precej bolj 'živahen'), kar se sicer verjetno da nastavt, svojga c8 doma mam pač lepo nastavlenga, tega službenga filipsa pa ne bom štimu, drugač sta pa tvja po vseh smiselnih kriterjih izjemno podobna, tko da ne boš falil ne z enim ne z drugim. Če ti kej pomen ambilight si nabav filips, če ti ne, bi jst še zmer preferiru LGja (magar tud b8, basically je isti tv).


Ja to pa je zelo fer primerjava, doma gledaš C8, ki je nastavljen po tvojem okusu, v službi pa OLED803, ki je najbrž nastavljen na tovarniške Vivid nastavitve. LG B8 in C8 nista tako dobra kot Philips 803 kar se tiče same slike. Philips ima lepše barve, boljšo ostrino in boljši upscaling in še z firmware nadgradnjo bo imel podporo Dolby Visiona. LG ima seveda boljši OS ampak android je čist ok, TV pa kupuješ za kaj, da gledaš OS ali sliko. Pa tolko da veš nisem fen nobene znamke in sem že imel precej argumentov z andrejem69 kar se tiče Philipsov. Soap opera efekt pa seveda nima noben TV, če ga pod gibanje slike izklopiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Ezoterik ::

Mislim od kje si se pa ti strokovnjak vzel... prvič napisal sem, da so slike primerljive, ne Philips ni nastavljen na vidid, ampak pač ni natančno nastavljan, kot sem napisal. Doma imam seveda moj tv nastavljen kokr jst hočem. Napisel, da KLJUB temu opažam, da je slika PODOBNA. Vsekakor pa Philips nima boljše, bolj ostre slike, niti ni upscaling boljši, a si ti zdej nov account andreja al kaj točno, točno take nebuloze on piše.

Sliki sta primerljivi, tako po ostrini, kot tudi upscaling in ostalo sranje. Philips ma na uč sicer boljši kontrast (sicer HDR men osebno zgleda pri Philipsu mal gimmicky, ampak lahko sem sam navajen LGjevga), ampak LGjeva slika pa zgleda velik bolj verno, ne tok saturirana. So pa kle res majhne razlike in ziher se da tud Philipsa do določene mere nastavt. Najbolj, da se kr pobereš s takšnimi 'strokovnimi' ocenami, ki ne temeljijo na nobeni realnosti.

Pa a res, Philips dobi Dolby Vision? Stvar, ki jo vsi LG tvji že tako in tako majo, dobi več kot eno leto po izidu... res fajn. Mi gre dost na kurac, da se tukaj sam zarad enga uporabnika že eno leto drka eno in isto sranje, medtem, ko so te tvji praktično identični (tud precej dražji sonyi), in so razlike bolj v glavah oziroma jih opaziš sam na večjih diagonalah (65" vsaj, rajši več) in da dobrih sourcih. Jst sem vzel LGja, ker je bil najcenejši in je edini mel za to ceno tud 5 let garancije. Če bi dubu Philipsa za manj keša, bi uzel pa Philipsa.

Joze_K ::

Sony 70 colski TV za 998$

pa še verjetno tukaj zaslužijo poleg..
kakšne precenjene vrednosti teh kišt plačujemo v osnovi....

scipascapa ::

pusti ti fore walmarta, kjer zaposleno dobijo 15$ na uro, lastniki pa služijo dnevno milione....in delajo izgube na nekaterih segmentih, ker na hrani in pijači itd delajo tak plus, da glava peče.

andrej69 ::

Ezoterik je izjavil:

Mislim od kje si se pa ti strokovnjak vzel... prvič napisal sem, da so slike primerljive, ne Philips ni nastavljen na vidid, ampak pač ni natančno nastavljan, kot sem napisal. Doma imam seveda moj tv nastavljen kokr jst hočem. Napisel, da KLJUB temu opažam, da je slika PODOBNA. Vsekakor pa Philips nima boljše, bolj ostre slike, niti ni upscaling boljši, a si ti zdej nov account andreja al kaj točno, točno take nebuloze on piše.

Sliki sta primerljivi, tako po ostrini, kot tudi upscaling in ostalo sranje. Philips ma na uč sicer boljši kontrast (sicer HDR men osebno zgleda pri Philipsu mal gimmicky, ampak lahko sem sam navajen LGjevga), ampak LGjeva slika pa zgleda velik bolj verno, ne tok saturirana. So pa kle res majhne razlike in ziher se da tud Philipsa do določene mere nastavt. Najbolj, da se kr pobereš s takšnimi 'strokovnimi' ocenami, ki ne temeljijo na nobeni realnosti.

Pa a res, Philips dobi Dolby Vision? Stvar, ki jo vsi LG tvji že tako in tako majo, dobi več kot eno leto po izidu... res fajn. Mi gre dost na kurac, da se tukaj sam zarad enga uporabnika že eno leto drka eno in isto sranje, medtem, ko so te tvji praktično identični (tud precej dražji sonyi), in so razlike bolj v glavah oziroma jih opaziš sam na večjih diagonalah (65" vsaj, rajši več) in da dobrih sourcih. Jst sem vzel LGja, ker je bil najcenejši in je edini mel za to ceno tud 5 let garancije. Če bi dubu Philipsa za manj keša, bi uzel pa Philipsa.


Razlike med OLED-i vseakor so, tu ni nikakršnega dvoma:))Niso velike, so pa vsekakor opazne.. Ker LG, vsekakor nekaj zaostaja kar se tiče procesiranja slike proti Philipsu in Sonyu, pa tudi proti Panasonicu:)) Saj tukaj se lepo vidi po določenih parametrih, ko so televizorji nastavljeni tako kot morajo biti..! Pri vseh najpomebnejših segmentih slike, Lg zaostaja:) Je pa res, da je letošnji C9, nekoliko bolj konkurenčen.

Category parameter scores Winner Runner-up

Contrast performance: Panasonic FZ802 (4.58 points) Sony AF8 (4.45 points)
Colour accuracy: Panasonic FZ802 (4.36 points) Sony AF8 (4.31 points)
Motion: Sony AF8 (4.27 points) Panasonic FZ802 (4.18 points)
Video processing: Sony AF8 (4.27 points) Panasonic FZ802 (3.87 points)
Uniformity: LG C8 (4.19 points) Panasonic FZ802 (4.05 points)
Bright room performance: Samsung Q9FN (4.52 points) LG C8 / Panasonic FZ802 (3.43 points)
Gaming: Samsung Q9FN (4.23 points) LG C8 (4.10 points)
HDR: LG C8 (4.15 points) Panasonic FZ802 (4.13 points)


Tukaj pa še dva citata, dveh najbolj priznanih strokovnjakov kar se tiče testov. Pa še kar nekaj drugih testov je na voljo, kjer so mnenja podobna.

John Archer:
While the 65OLED803 is more equipped for HDR than other OLED TVs, it also handles standard dynamic range content extremely well. Sticking to native SDR light levels, the picture looks nuanced, natural, and rich.

Also, a new element of the latest P5 system can convert SDR content into HDR superbly well, ramping up the SDR image's brightness and colour range with exceptional intelligence. By which I mean that its enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they're most needed. This leads to a much more consistently natural-looking faux HDR experience than those provided by most other TV brands.

The 65OLED803 is also mostly a cut above the norm with its motion handling. It can remove judder and blur without looking too processed, or causing lots of haloing around moving objects. The only issue is that my preferred "Movie" setting for the motion processing can leave judder with vertical camera movements.

Philips rounds out a really excellent picture performance with more shadow detail in dark areas than some OLED TVs, plus OLED's usual viewing angle advantage.

Vincent Teoh:

The Philips OLED803 excels at making the best of grubby, standard-definition broadcasts - it's one of the very best in this regard - but unsurprisingly UHD (ultra high-definition) HDR content is where the TV shines. After calibration, HDR peak brightness on our 65OLED803 review unit came in at 875 nits (10% window), the highest we've measured from any 2018 OLED. This helps the TV deliver some of the most impactful HDR we've seen on a consumer OLED, despite minor clipping of bright specular highlights in 4000-nit movies and occasional posterisation at high colour luminance.



For short bursts the 65OLED803 can actually hit 900 nits of brightness - around 70-100 nits more than any other OLED TV I've seen to date.
These unique-for-OLED brightness highlights persist, too, even when the highlight is sitting right alongside an area of inky blackness. This makes you blissfully aware of OLED's natural contrast advantage over its LED rival. More importantly, though, it also delivers the most fulfilling HDR experience I've seen on an OLED TV.

The 65OLED803 excels with its colour in most ways. Saturations with HDR/wide colour sources look extremely rich and vivid. Extreme HDR areas such as bright blue skies can also look more natural than they typically do on OLED TVs - presumably because the extra peak brightness Philips has somehow eked out of its latest OLED TV unlocks slightly more colour volume.

skyform ::

Ezoterik je izjavil:

Mislim od kje si se pa ti strokovnjak vzel... prvič napisal sem, da so slike primerljive, ne Philips ni nastavljen na vidid, ampak pač ni natančno nastavljan, kot sem napisal. Doma imam seveda moj tv nastavljen kokr jst hočem. Napisel, da KLJUB temu opažam, da je slika PODOBNA. Vsekakor pa Philips nima boljše, bolj ostre slike, niti ni upscaling boljši, a si ti zdej nov account andreja al kaj točno, točno take nebuloze on piše.

Sliki sta primerljivi, tako po ostrini, kot tudi upscaling in ostalo sranje. Philips ma na uč sicer boljši kontrast (sicer HDR men osebno zgleda pri Philipsu mal gimmicky, ampak lahko sem sam navajen LGjevga), ampak LGjeva slika pa zgleda velik bolj verno, ne tok saturirana. So pa kle res majhne razlike in ziher se da tud Philipsa do določene mere nastavt. Najbolj, da se kr pobereš s takšnimi 'strokovnimi' ocenami, ki ne temeljijo na nobeni realnosti.

Pa a res, Philips dobi Dolby Vision? Stvar, ki jo vsi LG tvji že tako in tako majo, dobi več kot eno leto po izidu... res fajn. Mi gre dost na kurac, da se tukaj sam zarad enga uporabnika že eno leto drka eno in isto sranje, medtem, ko so te tvji praktično identični (tud precej dražji sonyi), in so razlike bolj v glavah oziroma jih opaziš sam na večjih diagonalah (65" vsaj, rajši več) in da dobrih sourcih. Jst sem vzel LGja, ker je bil najcenejši in je edini mel za to ceno tud 5 let garancije. Če bi dubu Philipsa za manj keša, bi uzel pa Philipsa.


Hvala za topel sprejem, na forum sem se prijavil 17. jul 2019 ob 15:05 in od takrat sem redno aktiven, sem pa že aktiven od leta 2003 na angleškem avforums. Seveda pa nimam nič proti da si vzel LGja, vsak si kupi tisto kar mu ustreza, je pa dejstov da je Philips OLED803 boljši kot LG B8 in C8 in trenutno eden najboljših OLEDov za ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Ezoterik ::

Če ti pa andrej tko pravta, pa že mora bit res. Hvala za informacije. Pa tud hvala, da mi dovoliš uživat v mojem inferiornem televizorju. Lepo vidt, da na forum po vseh teh letih še zmer uletavajo strokovnjaki tvojega kova.

andrej69 ::

Ezoterik je izjavil:

Če ti pa andrej tko pravta, pa že mora bit res. Hvala za informacije. Pa tud hvala, da mi dovoliš uživat v mojem inferiornem televizorju. Lepo vidt, da na forum po vseh teh letih še zmer uletavajo strokovnjaki tvojega kova.


Ne vem zakaj si zdaj užaljen..? Saj si nisem jaz izmislil tega, temveč ti posredujem dokaze:))Pa tudi potrošniki pri nas, se raje odločajo za Philips OLED kakor pa za Lg:) Sicer, pa nisem nikjer napisal, da Lg OLED ni kvaliteten televizor ali kaj podobnega:)) Toda enostavno, se dobijo kvalitetnejši OLED televizorji.. Tukaj seveda govorim primarno, kar se tiče kvalitete slike.. Kar pa se tiče ostalega, od smart sistema, videz televizorja itd..pa je stvar posameznika kaj mu je bolj všeč:))

skyform ::

Ezoterik je izjavil:

Če ti pa andrej tko pravta, pa že mora bit res. Hvala za informacije. Pa tud hvala, da mi dovoliš uživat v mojem inferiornem televizorju. Lepo vidt, da na forum po vseh teh letih še zmer uletavajo strokovnjaki tvojega kova.


Če bi si prebral malo moje poste bi videl, da sva z andrejem precej drugačnega mnenja in da me on ima za Sony fena ampak na koncu bo še, ki nekdo napisal da sem jaz andrej69, ne moreš verjet, kam smo Slovenci padli, od leta 2003 sem za na avforums in to je kot dan in noč, kakšna atmosfera je tu in kakšna tam. Se vidi da so angleži dosti bolj pameten in vljuden folk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Gagarin ::

skyform je izjavil:

ne moreš verjet, kam smo Slovenci padli, od leta 2003 sem za na avforums in to je kot dan in noč, kakšna atmosfera je tu in kakšna tam. Se vidi da so angleži dosti bolj pameten in vljuden folk.


Ne posplošuj, uletel si na thread, ki sta ga dva prodajalca (en philips, drugi lg) popolnoma iznakazila...

clancy ::

andrej69 je izjavil:



Razlike med OLED-i vseakor so, tu ni nikakršnega dvoma:))Niso velike, so pa vsekakor opazne.. Ker LG, vsekakor nekaj zaostaja kar se tiče procesiranja slike proti Philipsu in Sonyu, pa tudi proti Panasonicu:)) Saj tukaj se lepo vidi po določenih parametrih, ko so televizorji nastavljeni tako kot morajo biti..! Pri vseh najpomebnejših segmentih slike, Lg zaostaja:) Je pa res, da je letošnji C9, nekoliko bolj konkurenčen.

Category parameter scores Winner Runner-up

Contrast performance: Panasonic FZ802 (4.58 points) Sony AF8 (4.45 points)
Colour accuracy: Panasonic FZ802 (4.36 points) Sony AF8 (4.31 points)
Motion: Sony AF8 (4.27 points) Panasonic FZ802 (4.18 points)
Video processing: Sony AF8 (4.27 points) Panasonic FZ802 (3.87 points)
Uniformity: LG C8 (4.19 points) Panasonic FZ802 (4.05 points)
Bright room performance: Samsung Q9FN (4.52 points) LG C8 / Panasonic FZ802 (3.43 points)
Gaming: Samsung Q9FN (4.23 points) LG C8 (4.10 points)
HDR: LG C8 (4.15 points) Panasonic FZ802 (4.13 points)


Po tej razpredelnici sodeč, je zmagovalec Panasonic. Kje pa je Philips OLED 803, ni bil testiran? Bi bilo zanimivo videti kako je ocenjen.
Vsekakor pa je največja hiba Philipsa Android OS in meniji. Ampak, ker v živo nisem imel priložnost videti delovanje in upravljanje z meniji, naj me nekdo demantira.

andrej69 ::

Philipsa ni bilo na tem testiranju, kakor ga tudi letos ne bo:)Zato, ker Philips OLED-i še v tem času niso na voljo.. Ta Shootout, bi morali imeti vsako leto kakšen mesec pozneje, pa bi lahko testirali tudi Philipsa.. Letošnji OLED Shootout, ki ga bo zopet organiziral Vincent Teoh pa bo v nedeljo. Lahko pa si tukaj prebereš test za Philips 803, ki ga je testiral Vincent Teoh.. Kar se tiče Androida deluje povsem dobro, še bolje, pa bo deloval na letošnjih Philips televizorjih.. Menije pa se moraš samo navadit, pa ni nikaršnih težav:))

The Philips OLED803 excels at making the best of grubby, standard-definition broadcasts - it's one of the very best in this regard - but unsurprisingly UHD (ultra high-definition) HDR content is where the TV shines. After calibration, HDR peak brightness on our 65OLED803 review unit came in at 875 nits (10% window), the highest we've measured from any 2018 OLED. This helps the TV deliver some of the most impactful HDR we've seen on a consumer OLED, despite minor clipping of bright specular highlights in 4000-nit movies and occasional posterisation at high colour luminance.



For short bursts the 65OLED803 can actually hit 900 nits of brightness - around 70-100 nits more than any other OLED TV I've seen to date.
These unique-for-OLED brightness highlights persist, too, even when the highlight is sitting right alongside an area of inky blackness. This makes you blissfully aware of OLED's natural contrast advantage over its LED rival. More importantly, though, it also delivers the most fulfilling HDR experience I've seen on an OLED TV.

The 65OLED803 excels with its colour in most ways. Saturations with HDR/wide colour sources look extremely rich and vivid. Extreme HDR areas such as bright blue skies can also look more natural than they typically do on OLED TVs - presumably because the extra peak brightness Philips has somehow eked out of its latest OLED TV unlocks slightly more colour volume.

clancy ::

To, da bo v letošnjem modelu android deloval bolje mi nič ne pomaga, ker želim televizijo kupiti v kratkem. Glede slike sicer verjamem, da je v redu, pa še dobim ga lahko dokaj ugodno na Telekomu za 24x54€. Edina ovira trenutno je Android. Ampak če android ni hudo počasen bi še šlo...

Ni se mi pa problem stegnit recimo za Panasonic fz950 (fz800 odpade zaradi daljinca). Samo ugotoviti še moram, ali nima večjih slabosti.

Senior Dev ::

andrej69 je izjavil:

EISA Awards 2019-2020

https://www.eisa.eu/awards/home-theatre...

Te nagrade podarja vidoviti Milan? :D

clancy ::

Pa res...

https://www.eisa.eu/history/home-theatr...

To so vsi podkupljeni >:D

Senior Dev ::

Malce je nerealno da dobi nagrado televizor, ki ga normalen uporabnik še ne more ne kupit, ne videt. Lahko zgolj slepo zaupamo Milanu, ampak mene je enkrat nategnil pri loto številkah.

bauci ::

Tole debato spremljam že od začetka. Prosim vse, ki navajate opise in dele testov, da napišete od kje so navedeni citati (internetna stran, revija, ...). Brez tega so to le neke besede brez teže.

andrej69 ::

clancy je izjavil:

To, da bo v letošnjem modelu android deloval bolje mi nič ne pomaga, ker želim televizijo kupiti v kratkem. Glede slike sicer verjamem, da je v redu, pa še dobim ga lahko dokaj ugodno na Telekomu za 24x54€. Edina ovira trenutno je Android. Ampak če android ni hudo počasen bi še šlo...

Ni se mi pa problem stegnit recimo za Panasonic fz950 (fz800 odpade zaradi daljinca). Samo ugotoviti še moram, ali nima večjih slabosti.


Saj Android deluje dobro na teh televizorjih, toda še nekaj bolje pa bo deloval na letošnjih modelih. Predvsem vmesnik je hitrejši kakor pa na modelih 2018. Ostalo kar se tiče pa samih aplikacij , menijev, pa ni ne vem kakšne velike razlike, ker to deluje že na modelih 2018 povsem dobro.. Kar se tiče pa Panasonica gre tudi za odličen OLED:)) Kot si napisal nekaterim ni všeč daljinec, in smart sistem.. Pa tudi DTS zvoka ne podpira, kar mene moti tudi na modelu GX800 ki ga trenutno testiram. Tako, da če ima film ali serija DTS zvok, ga televizor ne prepozna.. Tudi ga ne prekodira v kakšen drug format, kot je recimo Dolby Digital, tako, da televizor sploh ne producira zvoka:)

skyform ::

andrej69 je izjavil:

clancy je izjavil:

To, da bo v letošnjem modelu android deloval bolje mi nič ne pomaga, ker želim televizijo kupiti v kratkem. Glede slike sicer verjamem, da je v redu, pa še dobim ga lahko dokaj ugodno na Telekomu za 24x54€. Edina ovira trenutno je Android. Ampak če android ni hudo počasen bi še šlo...

Ni se mi pa problem stegnit recimo za Panasonic fz950 (fz800 odpade zaradi daljinca). Samo ugotoviti še moram, ali nima večjih slabosti.


Saj Android deluje dobro na teh televizorjih, toda še nekaj bolje pa bo deloval na letošnjih modelih. Predvsem vmesnik je hitrejši kakor pa na modelih 2018. Ostalo kar se tiče pa samih aplikacij , menijev, pa ni ne vem kakšne velike razlike, ker to deluje že na modelih 2018 povsem dobro.. Kar se tiče pa Panasonica gre tudi za odličen OLED:)) Kot si napisal nekaterim ni všeč daljinec, in smart sistem.. Pa tudi DTS zvoka ne podpira, kar mene moti tudi na modelu GX800 ki ga trenutno testiram. Tako, da če ima film ali serija DTS zvok, ga televizor ne prepozna.. Tudi ga ne prekodira v kakšen drug format, kot je recimo Dolby Digital, tako, da televizor sploh ne producira zvoka:)


Ravnokar sem hotel napisati da Android dela čist vredu na Philipsih in si me že prehitel. Sploh ko se posodobi na oreo je še hitrejši, čisto nič mu ne manjka, mislim da se po Androidu preveč po nepotrebnem pljuva. Sonyjev je počasen, od Philipsa sploh ne, pa še Soyjev dela ok posodobljen na Oreo.

Nejkoy ::

Živjo

Iščem nov televizor. Samsung mi je crknil po 4 letih. Išče se velikost 49-50". Podpirati mora T2 aplikacijo za iptv in pa imel bi
tudi KODI na njem. Se pravi potrebujem Android TV, če razumem prav? Kaj se priporoča? Budget 500-700€.

Hvala za pomoč, lp

PoStrah ::

na novem philipsu če vključiš aux kabel (slušalke) se zvok predvaja preko slušalk in zvočnikov, zato moraš zvočnike dat na mute, glasnost za slušalke moraš it pa v android TV domačo stran (torej ven iz aplikacije ali filma ali, tv programa) in pod nastavitve > glasnost slušalk. no to moram pa rečt da je čisti podn uporabniška izkušnja. med samim filmom nikakor ne moraš uravnavat glasnosti z daljincem.

pa dostkrat zvok preko aux kar crkne in moraš unmute in potem spet mute da pride nazaj ...
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoStrah ()

andrej69 ::

PoStrah je izjavil:

na novem philipsu če vključiš aux kabel (slušalke) se zvok predvaja preko slušalk in zvočnikov, zato moraš zvočnike dat na mute, glasnost za slušalke moraš it pa v android TV domačo stran (torej ven iz aplikacije ali filma ali, tv programa) in pod nastavitve > glasnost slušalk. no to moram pa rečt da je čisti podn uporabniška izkušnja. med samim filmom nikakor ne moraš uravnavat glasnosti z daljincem.

pa dostkrat zvok preko aux kar crkne in moraš unmute in potem spet mute da pride nazaj ...


Po posodobitvi na Android 8(OREO), se glasnost zvočnikov nastavlja direktno prek daljinca, med tem ko gledaš vsebino na zaslonu. Glasnost slušalk pa se lahko nastavlja vzporedno, in je neodvisna od glasnosti zvočnikov televizorja, vendar je potrebno za to iti v menijske nastavitve.

Nejkoy je izjavil:

Živjo

Iščem nov televizor. Samsung mi je crknil po 4 letih. Išče se velikost 49-50". Podpirati mora T2 aplikacijo za iptv in pa imel bi
tudi KODI na njem. Se pravi potrebujem Android TV, če razumem prav? Kaj se priporoča? Budget 500-700€.

Hvala za pomoč, lp


Kar se tiče Kodija, deluje samo na Android televizorjih, zato ti priporočam katerega izmed teh dveh modelov.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
https://www.ceneje.si/Izdelek/12881828/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Ales ::

andrej69 je izjavil:

PoStrah je izjavil:

na novem philipsu če vključiš aux kabel (slušalke) se zvok predvaja preko slušalk in zvočnikov, zato moraš zvočnike dat na mute, glasnost za slušalke moraš it pa v android TV domačo stran (torej ven iz aplikacije ali filma ali, tv programa) in pod nastavitve > glasnost slušalk. no to moram pa rečt da je čisti podn uporabniška izkušnja. med samim filmom nikakor ne moraš uravnavat glasnosti z daljincem.

pa dostkrat zvok preko aux kar crkne in moraš unmute in potem spet mute da pride nazaj ...


Po posodobitvi na Android 8(OREO), se glasnost zvočnikov nastavlja direktno prek daljinca, med tem ko gledaš vsebino na zaslonu.
A prej se ni? :))

Glasnost slušalk pa se lahko nastavlja vzporedno, in je neodvisna od glasnosti zvočnikov televizorja, vendar je potrebno za to iti v menijske nastavitve.
Ja saj, to je on napisal.

Ne razumem, kaj se dogaja. Pričakoval sem vsaj 2000 besed dolg prispevek na temo, kako je to izboljšava zaradi katere je Philips najboljši v galaksiji, ti pa takole.

:P

Venturer ::

Kupujem 65 ali še raje 70" tv. Trenutno imam 55" Samsunga 6200 in mi je slika čisto OK samo želel bi večjo diagonalo, ta gre pa v spalnico.

Na TV imam priključen HTPC NUCI5 in zato ne želim in ne rabim oz. mi je vseeno za smart funkcije TV-ja, želim le funkcijo TV ekrana ki bo dobro deloval kot PC ekran (dosti uporabljam za surfanje, youtube, itd) za KODI in pa za gledanje TV preko SIOL BOX. Zvok gre preko Onkyo 5.1 receiverja preko HDMI, tako da tudi zvok vgrajenih zvočnikov v TV ni pomemben.

Trenutnega Samsunga sem kupil v akciji pred 5 in pol leti v MM v Celovcu za 620EUR in kot rečeno sem zadovoljen, zato me zanima ali se dobi za ceno do 800EUR (za 65") ali do 1000 EUR (za 70"), kaj solidnega. Sem ven iz vseh trenutno uporabljenih tehnologij in mi je pomembno samo da bi bila slika vsaj na nivoju trenutnega, samo večja.

65" sem gledal Samsunge UE65NU/RU7100 (slišim da je pri teh kot gledanja slab - sam gledam največ 1,5m stran od TV-ja je to preveč?) , 70tke pa LG 70UK6500 900 EUR in Sharp LC-70UI7652E 800 EUR(MAJDIC Celovec) ali pa Sharp LC-70UI9362E cca 1000EUR.

Sem pa odprt za vse predloge do 1000EUR, če je res velika razlika lahko tudi kakih 100EUR več.
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venturer ()

PoStrah ::

andrej69 je izjavil:


Po posodobitvi na Android 8(OREO), se glasnost zvočnikov nastavlja direktno prek daljinca, med tem ko gledaš vsebino na zaslonu. Glasnost slušalk pa se lahko nastavlja vzporedno, in je neodvisna od glasnosti zvočnikov televizorja, vendar je potrebno za to iti v menijske nastavitve.




glasnost zvočnikov se itak skos nastavlja z daljinca, jaz govorim o slušalkah, pri katerih moraš it skos čist ven iz katere koli vsebine in v android osnovni meni da lahko spremeniš glasnost. pa ko vklopiš aux notri so zvočniki kar še vedno prižgani. pa imama zadnjo različico android TV-ja. to je velika pomankljivost. namesto da bi glasnost za zvočnike in slušalke skupno naredu, maš 2 različni pa še tista je nekej v vuko jebini v podmenijih in je ne moreš direktno preko vsebine spremenit.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

andrej69 ::

PoStrah je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Po posodobitvi na Android 8(OREO), se glasnost zvočnikov nastavlja direktno prek daljinca, med tem ko gledaš vsebino na zaslonu. Glasnost slušalk pa se lahko nastavlja vzporedno, in je neodvisna od glasnosti zvočnikov televizorja, vendar je potrebno za to iti v menijske nastavitve.




glasnost zvočnikov se itak skos nastavlja z daljinca, jaz govorim o slušalkah, pri katerih moraš it skos čist ven iz katere koli vsebine in v android osnovni meni da lahko spremeniš glasnost. pa ko vklopiš aux notri so zvočniki kar še vedno prižgani. pa imama zadnjo različico android TV-ja. to je velika pomankljivost. namesto da bi glasnost za zvočnike in slušalke skupno naredu, maš 2 različni pa še tista je nekej v vuko jebini v podmenijih in je ne moreš direktno preko vsebine spremenit.


Tukaj pa ti jaz žal ne morem pomagat:)

andrej69 ::

Venturer je izjavil:

Kupujem 65 ali še raje 70" tv. Trenutno imam 55" Samsunga 6200 in mi je slika čisto OK samo želel bi večjo diagonalo, ta gre pa v spalnico.

Na TV imam priključen HTPC NUCI5 in zato ne želim in ne rabim oz. mi je vseeno za smart funkcije TV-ja, želim le funkcijo TV ekrana ki bo dobro deloval kot PC ekran (dosti uporabljam za surfanje, youtube, itd) za KODI in pa za gledanje TV preko SIOL BOX. Zvok gre preko Onkyo 5.1 receiverja preko HDMI, tako da tudi zvok vgrajenih zvočnikov v TV ni pomemben.

Trenutnega Samsunga sem kupil v akciji pred 5 in pol leti v MM v Celovcu za 620EUR in kot rečeno sem zadovoljen, zato me zanima ali se dobi za ceno do 800EUR (za 65") ali do 1000 EUR (za 70"), kaj solidnega. Sem ven iz vseh trenutno uporabljenih tehnologij in mi je pomembno samo da bi bila slika vsaj na nivoju trenutnega, samo večja.

65" sem gledal Samsunge UE65NU/RU7100 (slišim da je pri teh kot gledanja slab - sam gledam največ 1,5m stran od TV-ja je to preveč?) , 70tke pa LG 70UK6500 900 EUR in Sharp LC-70UI7652E 800 EUR(MAJDIC Celovec) ali pa Sharp LC-70UI9362E cca 1000EUR.

Sem pa odprt za vse predloge do 1000EUR, če je res velika razlika lahko tudi kakih 100EUR več.
Hvala.


Jaz bi ti priporočil katerega od teh modelov:)

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

https://www.ceneje.si/Izdelek/9737016/a...

https://www.mimovrste.com/smart-tv/pana...

Venturer ::

Andrej69 se pravi bolje dobro 65ko za ta denar?- Sony mi je cenovno še OK za 65", pa Panasonic tudi zgleda kul (ima sicer diret led, ne edge, kar pa ne vem kaj je bolje, nekje piše da imajo direct le osnovni modeli, amapk edge je pa po moji logiki slabše?). Kaj pa Samsung ue65 7400, je tuki nekje med 900 in 1 KEUR, kaj pa kak lg 70 UM7100 (ja me kar matra 70", ker idealno izkoristi prostor za tv) ?

neocodexx ::

@Venturer jaz sem se odločil za Philips 7304 70", ta ima VA panel z direct led global dimming, 65" colni pa ima IPS panel.

Če pa hočeš res konkreten TV se resno splača razmisliti o LG B8 OLED ki je trenutno (dokler se ne razproda) izredno cenovno ugoden za to kar ponuja. Jaz sem se za Philipsa odločil samo zaradi ambilight, večje colaže in ker je ravno ta v izvedbi VA sicer bi sigurno vzel B8. Ok, je bil tudi 500EUR cenejši... Ampak toliko več bi še dal z oled, ni bil v tem problem, bolj tisto drugo kar sem omenil.

Je sigurno dober TV za ta denar, kako bom pa zadovoljen v primerjavi z mojim sedanjim Samsungom bom pa še poročal (je že vsaj kakšnih 6+ let star, 3D model takrat je to bilo "in") tako da pričakujem opazno izboljšavo, če ne mi bo res žal da nisem vzel oled...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

Venturer je izjavil:

Andrej69 se pravi bolje dobro 65ko za ta denar?- Sony mi je cenovno še OK za 65", pa Panasonic tudi zgleda kul (ima sicer diret led, ne edge, kar pa ne vem kaj je bolje, nekje piše da imajo direct le osnovni modeli, amapk edge je pa po moji logiki slabše?). Kaj pa Samsung ue65 7400, je tuki nekje med 900 in 1 KEUR, kaj pa kak lg 70 UM7100 (ja me kar matra 70", ker idealno izkoristi prostor za tv) ?


Vsekakor.. Če hočeš imet res kvaliteten televizor kar se tiče kvalitete slike, ti vsekakor priporočam Philips ali Sony model.. Drugače pa lahko vzameš tudi kakšen drug model, če res nisi prezahteven uporabnik:)

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

@Venturer jaz sem se odločil za Philips 7304 70", ta ima VA panel z direct led global dimming, 65" colni pa ima IPS panel.
Ta "global " ti pomeni, da se svetilnost ozadja spreminja glede na celotno sceno, kar v stvari nima nič skupnega s pravim dimmingom, in ti ne more zagotovit dobre slike. Boš pa pri temnih scenah nekoliko prihranil na energiji, vizuano je pa to lahko moteče.

Ezoterik ::

neocodexx je izjavil:

@Venturer jaz sem se odločil za Philips 7304 70", ta ima VA panel z direct led global dimming, 65" colni pa ima IPS panel.

Če pa hočeš res konkreten TV se resno splača razmisliti o LG B8 OLED ki je trenutno (dokler se ne razproda) izredno cenovno ugoden za to kar ponuja. Jaz sem se za Philipsa odločil samo zaradi ambilight, večje colaže in ker je ravno ta v izvedbi VA sicer bi sigurno vzel B8. Ok, je bil tudi 500EUR cenejši... Ampak toliko več bi še dal z oled, ni bil v tem problem, bolj tisto drugo kar sem omenil.

Je sigurno dober TV za ta denar, kako bom pa zadovoljen v primerjavi z mojim sedanjim eSamsungom bom pa še poročal (je že vsaj kakšnih 6+ let star, 3D model takrat je to bilo "in") tako da pričakujem opazno izboljšavo, če ne mi bo res žal da nisem vzel oled...


Eden najslabših tvjev za svoj denar, če že klasičen tv bi jst uzel sony, oled pa itak b8. Če še lahko skenslaš bi jst resno razmislu, da bi se izognil tejle filips polomiji. Njihovi oledi so sicer ok, ampak jih resno mori slab software in pomanjkanje funkcij, njihovih led tvjev pa res nihče ne priporoča.

neocodexx ::

Po moje jih zato ne priporočajo, ker Philips ni prisoten na ameriškem trgu in je zelo težko dobiti kakšno mnenje ali recenzijo od priznane strani kot rtings... To je tudi mene morilo, sem se težko odločil ker res manjka informacij oz. mnenj kupcev.

Glede softwara sem slišal ampak ker primarno uporabljam 100% samo nvidia shield ne vem kak grozen je lahko software, če ga ne uporabljaš? O kakšnem softwaru se tu sploh pogovarjamo? Vse kar rabim je da dela nastavitev slike in ambilighta. Meni je samo pomembno da mi TV po nekaj letih uporabe ne crkne, oz. se ne pojavijo kakšni drugi problemi. Če se bojo, bom to brez skrbi dal tu vsem dobro vedeti...

Sem pa tudi za Sony slišal da zna bit njegov Android obupno počasen in to direktno od recenzij ne samo uporabnikov po forumih, ampak spet - kaj te to briga če laufaš 100% vse preko android boxa. Mislim to da folk jamra da je počasno preklapljanje kanalov mislim kdo še gleda iptv v 2019? Pri nas ga več ne že zadnjih 6, 7 let. Ali filmčki na USB ključih direktno v TV priklopljenih? V današnjem času?

Mogoče so te TVji počasni, imajo "slab" software za tiste uporabnike, ki ne laufajo HTPC/Raspberry/Mibox/Shield in Kodi/Plex preko NAS, če imaš to poštimano ti je res zadnja briga kakšen je software je na tvju. To je podobno kot da bi izbiral tv po tem kako dobro ozvočenje ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Ezoterik ::

Vidm, da si dobro razmislu. Se strinjam, če uporabljaš shield ni posebne razlike med tvji. Tud sony ma android in tud ne dela preveč dobr.

Tv je cenovno zlo ugodn, slika ni in ne more bit bogvekaj, gaming perf. tud ne, hdmi še zmer 2.0, drugač je pa ena cenovno bolj ugodnih 70". Sam s sliko boš pa zihr razočaran. Notri je še prva verzija njihovega procesorja, bomo vidl kako si dejansko izboljšal osvetlitev, panel je med slabšimi... no boš poročal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

neocodexx ::

Ja, tudi jaz upam da mi ne bo žal glede slike. Vem, da je to daleč od tega kar zmorejo FLAD in OLED... Ampak ko sem se čist iskreno vprašal - a je bilo gledljivo na tem 7 let starem tvju kar sem do sedaj imel? Ja, je bilo. Bi raje imel še malo večji tv od 65" in bi res rad preizkusil ambilight? Ja, res bi rad. In tako je padla odločitev :)

Ezoterik ::

Fajn, si res eden redkih, ki razmišlja pravilno. FALD in OLEDi majo res precej boljšo sliko, sam folk se ne vpraša, a sploh hočjo/rabjo boljšo sliko. Mi pač u službi dobimo zarad namenov testiranja ogromno količino tvjev in morm rečt, da je slika na 99% modelih praktično identična, oziroma ful variira od kvalitete signala. Če nisi neki zahteven bo tud ta tv ok, sploh ker si probleme softwara rešil s shieldom, razni LGji majo pač to prednost, da ubistvu niti ne rabš neke dodatne škatle, ker vse aplikacije delajo brezhibno. Jst mam na svojem lepo plex, amazon prime app, netflix in vse dela instantno kot na shieldu. Predvsem je prednost, ker delajo te vgrajena aplikacije že po defaultu v 4K in s podporo HDR vsebin.

Ambilight pa nisem nek fen, sam velik sodelvcev je vzelo 803, ko je bil lani pri telekomu za 1100 in so čist navdušeni, tko da tud kle valda izkušnje variirajo. Men osebno je krneki :D

Sem pa tudi sam mnenja, da večji tv nardi skor večjo razliko kot pa boljša slika. Pač 4K na večji površini precej bolj sije.

Pa tud 1300 eur za novo 70"... kr dobr deal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezoterik ()

Skylord ::

Ezoterik je izjavil:


Eden najslabših tvjev za svoj denar, če že klasičen tv bi jst uzel sony, oled pa itak b8.

Zakaj se B8 še prodaja, C8 pa skorajda ne dobiš več?

Ezoterik ::

sta itak ista tvja.

Gatsu ::

skyform je izjavil:


Ravnokar sem hotel napisati da Android dela čist vredu na Philipsih in si me že prehitel. Sploh ko se posodobi na oreo je še hitrejši, čisto nič mu ne manjka, mislim da se po Androidu preveč po nepotrebnem pljuva. Sonyjev je počasen, od Philipsa sploh ne, pa še Soyjev dela ok posodobljen na Oreo.



No to ni čist res. Doma imam Philips 55OLED803 in Sony 55XE8096 in so osnovni meniji ANDROIDA na obeh enako počasni, ko greš v nastavitve slike je pa Sony prepričljivo hitrejši. Netflix deluje na obeh enako, Amazon Prime še vedno deluje boljše na Sony, YoutubeHDR dela samo na Sony, Plex deluje veliko boljše na Sony. Privzeti Video predvajalnik na Philipsu je z Android8 sicer končno začel predvajat 4K HDR remuxe ampak samo dokler ne začneš prevrtavat medtem ko Sony to brezhibno prebavi od samega začetka. Seveda v obeh primerih deluje samo preko USB diska/ključa. Preko mreže se da predvajat zelo redke 4K HDR ripe.

Potem je pa še problem naveza TV in Denon AVR prejo HDMI-arc kjer na Sony dela vse iz prve brez dodatnega tweakanja. Na Philipsu pa sem bil do Android 8 primoran uporabljat optično povezavo. Moram pa še stestirat če dela bp povezava PS4pro direktno na TV in zvok preko hdmi-arc. Ker na Android 7 je ta naveza povzročala vse od pokanja, šumenja do nesihronega lypsinca. Potem sem PS4 pro priklopil preko AVR, sam potem moram ko gledam filme iz HTPCja al pa TV programe iz NeoBoxa preklopit iz Game na Movie preset in obratno.

Pa prej si napisal da bo Philips 803 dobil Dolby Vision z firmwarom kar seveda za OLED TV modelnega letnika 2018 in starejše ne velja.

neocodexx ::

Če se le da ne uporabljat optike ker ta ne omogoča prepustnosti nekompresiranih signalov (DTS-HD) ali kakšen Dolby Atmos, na optiki si izrecno omejen na 5.1 lossy to je maksimalno kar zmore, standarda niso nikoli nadgradili in ga je žal povozil čas.

In ne samo to, jaz bi dal levo roko v ogenj da se je dinamika zvoka na mojem hifi sistemu občutno izboljšala ko sem šel iz optike na HDMI, in ne ARC, ampak android box passtrough>avr>tv. ARC kolikor vem se uporablja če špilaš direktno iz tvja, zakaj bi to sploh... Aja, točno. Če nimaš boxa, potem moraš uporabiti ARC:)

In tu itak ne pride v poštev HD zvok razen če TV podpira eARC (zelo redko?)!!

P.S.: kakšno mrežo imaš da ne špila vseh 4K ripov? Sem ravno v procesu postavitve novega sistema, kjer bo po novem na kabel, ampak sem pričakoval da bi na kabel ja moralo špilat absolutno vse? Po tej logiki bi morali biti kakšni HEVC x265 ripi manj zahtevni za mrežno povezavo, glede na to da je boljša kompresija, manjši bitrate, in se breme premesti na tvoj decoder... Torej če lahk tvoja naprava špila HEVC potem ne bi smel biti problem za mrežo, če pa ni takšnega ripa na voljo, hm ja bi znal bit problem:) ampak še vedno me zanima kje točno je problem, ker po kablu bi ja moralo bit dost pasovne širine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Skylord ::

Ezoterik je izjavil:

sta itak ista tvja.

Kako ista? Ti očitno nimaš ravno pojmao TVjih. Prosim, če se vzdržiš takih neumnih komentarjev.
https://www.rtings.com/tv/tools/compare

Ezoterik ::

Ne vem od kje se jemljete, preber si mogoče zadnjih nekaj strani preden se brezveze kregaš o stvareh, o katerih očitno nimaš pojma. Že ta tvoja stran, ki si jo tako efektivno linkal ti pove, da gre bolj kot ne za enak tv. Razlika je v procesorju, stojalu in zvočnikih, realne razlike med tvjema pa ni (si lastim c8).

C8 se ne prodaja več, ker LG stavi na njegovega naslednika C9, zaradi odlične prodaje pa B8 ostaja na trgu po bagatelni ceni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Gatsu ::

neocodexx je izjavil:

Če se le da ne uporabljat optike ker ta ne omogoča prepustnosti nekompresiranih signalov (DTS-HD) ali kakšen Dolby Atmos, na optiki si izrecno omejen na 5.1 lossy to je maksimalno kar zmore, standarda niso nikoli nadgradili in ga je žal povozil čas.

In ne samo to, jaz bi dal levo roko v ogenj da se je dinamika zvoka na mojem hifi sistemu občutno izboljšala ko sem šel iz optike na HDMI, in ne ARC, ampak android box passtrough>avr>tv. ARC kolikor vem se uporablja če špilaš direktno iz tvja, zakaj bi to sploh... Aja, točno. Če nimaš boxa, potem moraš uporabiti ARC:)

In tu itak ne pride v poštev HD zvok razen če TV podpira eARC (zelo redko?)!!

P.S.: kakšno mrežo imaš da ne špila vseh 4K ripov? Sem ravno v procesu postavitve novega sistema, kjer bo po novem na kabel, ampak sem pričakoval da bi na kabel ja moralo špilat absolutno vse? Po tej logiki bi morali biti kakšni HEVC x265 ripi manj zahtevni za mrežno povezavo, glede na to da je boljša kompresija, manjši bitrate, in se breme premesti na tvoj decoder... Torej če lahk tvoja naprava špila HEVC potem ne bi smel biti problem za mrežo, če pa ni takšnega ripa na voljo, hm ja bi znal bit problem:) ampak še vedno me zanima kje točno je problem, ker po kablu bi ja moralo bit dost pasovne širine...


eARC podpirajo večinoma samo AVRji višjega cenovnega razreda letnika 2018 (kako je z letošnjimi ne vem) in redki tvji modelnega leta 2019, tako da je na trenutnih konfiguracijah kar se tiče kvalitete zvoka optika ekvivalentna hdmi-arc povezavi.

Problem predvajanja 4K HDR ripov preko mreže je pa to, da je smart drobovje tako v kurcu da ne ostane nič zmogljivosti za hitro mrežno povezavo. Ko testiraš hitrost interneta v Netflixu mi jo nameri na cca 70Mb/s (imam optiko 350Mb/s) kar je več ko preveč za večino 4K HDR ripov. Ko pa zadevo predvajaš s Kodijem/privzetim videopredvajalnikom preko SMB al pa s Plexom pa predvajanje ni tekoče ali pa se celo ustavi in dela buffering. Dejansko mi je tekoče delal samo en sub 20GB velik 4K HDR rip kjer film ni bil glih akcijski in posledično verjetno ni blo scen z visokim bitratom. Lanski Sony premium modeli in letošnji Philips in Sony modeli imajo baje veliko zmoglivejše smart čipovje, tako da upam da zanje to ne velja več.

Nasploh je zelo malo Android Boxov sposobnih tekočega predvajanja 4K HDR filmov preko mreže. Pod 100€ takega praktično ni. Za ta namen sta še najboljša Nvidia Shield in AppleTV 4K ki staneta okol 200€ PC software je pa glede tega še vedno v kurcu, drugače bi jaz samo nadgradil grafično v svojem starem HTPCju.

Ezoterik ::

Na LGju mi bp predvaja vse ripe prek plexa (direct streaming). Ponavad gledam te od 30 do 60 gb (4k plus hdr). Eth mreža je sicer tud 100 mbit, ma pa tv tud AC wifi.

andrej69 ::

Skylord ::

Ezoterik je izjavil:

Ne vem od kje se jemljete, preber si mogoče zadnjih nekaj strani preden se brezveze kregaš o stvareh, o katerih očitno nimaš pojma. Že ta tvoja stran, ki si jo tako efektivno linkal ti pove, da gre bolj kot ne za enak tv. Razlika je v procesorju, stojalu in zvočnikih, realne razlike med tvjema pa ni (si lastim c8).

C8 se ne prodaja več, ker LG stavi na njegovega naslednika C9, zaradi odlične prodaje pa B8 ostaja na trgu po bagatelni ceni.

Res ne vem kje se jemljete. Tu gor pa res dobiš vse vrste pacijentov.
Sam pove kaj je razlika pa še vedno trdi, da ni nobene razlike. Če to da je razlika v procesorju in zvočnikih ni dovolj potem pa tudi ne vem kaj bi bilo. Ja že samo ta stran ki sem jo linkal pove dovolj že meni ki sem laik na tem področju, ne samo eni se morajo pa res povsod zraven pribasat in pametovat o vsem kar nimajo pojma.
Daj pojdi se igrat v vrtec tu gor pa bolje, da se ne sramotiš.
Sem ti že povedal, da se na moje komentarje ne oglašaj s takimi traparijami.

andrej69 ::

Skylord je izjavil:

Ezoterik je izjavil:

Ne vem od kje se jemljete, preber si mogoče zadnjih nekaj strani preden se brezveze kregaš o stvareh, o katerih očitno nimaš pojma. Že ta tvoja stran, ki si jo tako efektivno linkal ti pove, da gre bolj kot ne za enak tv. Razlika je v procesorju, stojalu in zvočnikih, realne razlike med tvjema pa ni (si lastim c8).

C8 se ne prodaja več, ker LG stavi na njegovega naslednika C9, zaradi odlične prodaje pa B8 ostaja na trgu po bagatelni ceni.

Res ne vem kje se jemljete. Tu gor pa res dobiš vse vrste pacijentov.
Sam pove kaj je razlika pa še vedno trdi, da ni nobene razlike. Če to da je razlika v procesorju in zvočnikih ni dovolj potem pa tudi ne vem kaj bi bilo. Ja že samo ta stran ki sem jo linkal pove dovolj že meni ki sem laik na tem področju, ne samo eni se morajo pa res povsod zraven pribasat in pametovat o vsem kar nimajo pojma.
Daj pojdi se igrat v vrtec tu gor pa bolje, da se ne sramotiš.
Sem ti že povedal, da se na moje komentarje ne oglašaj s takimi traparijami.


Za nekatere, je vseeno kakšen procesor ima televizor:))Tukaj je kar nekaj takšnih biserov, ki mislijo, da je panel edini, ki odloča o sami kvaliteti slike..
Medtem ko ima B8 procesor Alpha7, se C8 ponaša s procesorjem Alpha9, kar pomeni, da ima B8 nekoliko bolj omejeno procesno moč kot C8. Ena od stvari je, da B8 uporablja dvostopenjsko zmanjšanje hrupa, ne pa postopek štiristopenjskega, ki ga najdemo v C8.

Kot drugo je prednost C8 (HFR) in visok dinamični razpon (HDR). Čeprav B8 in C8 podpirata HDR vsebine in visoke hitrosti sličic, zaradi nekoliko bolj omejene procesorske moči B8 ne more hkrati podpirati obeh. Toda s povečano procesno močjo, C8 lahko krati uporablja HDR in HFR. Čeprav ta trenutek to ni ravno nekakšna dodana vrednost, vendar v prihodnosti pa vsekakor..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ezoterik ()

krepki ::

Ezoterik je izjavil:

Na LGju mi bp predvaja vse ripe prek plexa (direct streaming). Ponavad gledam te od 30 do 60 gb (4k plus hdr). Eth mreža je sicer tud 100 mbit, ma pa tv tud AC wifi.

Pol pa svizec zavije čokolado v folijo in je to to,daj prosim nehaj nabijat tja v tri krasne,nobeden tv ti ne bo preko 100mb mrežne predvajal HDR formata,to predvaja samo tebi,fpbsu in ediju.
Se mi zdi,da ti še pravega 4k hdr formata povohal nisi.
««
192 / 535
»»