» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
113 / 544
»»

andrej69 ::

edit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

MrStein ::

profdoktor je izjavil:

vse kar je večje lahko preštejem piksle

To ni odvisno od signala, ampak ekrana samega.
Ali pa če ima TV res, ampak res zanič procesor slike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

profdoktor ::

4K HDR Processor X1™ Extreme ni slab procesor.

cekr ::

profdoktor je izjavil:

4K HDR Processor X1™ Extreme ni slab procesor.


Samo, a se sploh uporablja ta procesor za dekodiranje? A ni to samo za dokončni prikaz?
Z ostalim se pa daje ARM? ki cvili, ker ima premalo RAM-a.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MrStein ::

profdoktor je izjavil:

4K HDR Processor X1™ Extreme ni slab procesor.

Če daje slabe rezultate, je slab.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krepki ::

rekt je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Meni osebno je recimo SLO1 HD čisti Minecraft na 3m pri 65. Govorim pač kar vidim, iz lastnih izkušenj.


Zanimivo. Meni je SLO1 HD na 65 in 3m več kot zadovoljiv. Ne samo to, še SD se mi zdi povsem prebavljiv. Še na dva metra mi je HD povsem OK. Pa nisem špeglar, niti ni videti da bom kaj kmalu postal. Se pa še dobro spomnim CRT-jev in vem kako daleč smo prišli od shitty 80-stajl VHSa naprej.

Bi rekel da imaš previsoke standarde, ampak kot praviš, vsakomur svoje.

Nima previsokih standardov ampak preslab tv saj veš,65 tv za 500€ ne more dat dobrih rezultatov.
Sem gledal v trgovini Philips 7502 55 čist ok slika SLO 1HD pravzaprav odlična.Nobenih lis od slabe osvetlitve lepa črnina tip top.

leiito ::

profdoktor je izjavil:

leiito je izjavil:

Če SLO1HD ni zmazek na 65", zakaj bi bil na 75"? In ni zmazek, nobena upscalana 720p slika ni in če bi bilo to res, bi ljudje vračali velike tivije, ker ne bi mogli gledati tv programa.

To že dlje časa razlagaš, da so HD tv programi na večjih tivijih zmazki, odkod ti sploh ta ideja, lahko pokažeš kak dokaz za take trditve?

Meni osebno je recimo SLO1 HD čisti Minecraft na 3m pri 65. Govorim pač kar vidim, iz lastnih izkušenj. Če grem še nekoliko nazaj, na 5m, mi postane ok. Jaz bi na 3m rabil 42 inč za TV shemo, vse kar je večje lahko preštejem piksle in mi izgleda kot Minecraft. Pač oko sokolovo, nimaš tu kaj. Vse je odvisno od osebnih standardov.


A lahko narediš fotko tega zmazka? Ker da vidiš kocke, nenavadno je, ne spomnim se, da bi kdo drug poročal o takih težavah.

Opazim pa nekaj drugega, sicer redko in samo pri ripanih fajlih s torentov, da postane 720p slika nekako zrnasta, ni značilne ostrine in barve so manj intenzivne, dovolj je moteče, da ne gledam takih fajlov.

fpbs ::

bernikm je izjavil:

fpbs je izjavil:

leiito je izjavil:

Smart LGji ti tudi brez težav predvajajo z mreže, sinhroniziraš lahko title itd. Izbira modela je stvar osebnih preferenc, vsekakor pa je pametna poteza vzeti 65", dejansko je z razdalje 3m nujnost in ne skrbi, na boljše se takoj navadiš.
Zgoraj omenjaš DLNA povezavo. Če se ne motim, LG UJ634 tega ne podpira. Svetujem ti, da si še ogledaš LG modela UJ670 in UJ701. Ta dva podpirata poleg HDR 10 in HLG še Active HDR. https://www.ceneje.si/Proizvajalec/35/L...
Kaj pa tale model LG 65UJ670V ? Piše da ima 100Hz osveževanje (ostali v tem cenovnem razredu imajo 50Hz), cena je tudi ugodna glede na same karakteristike. Samo ne vem kako je potem z DLNA podporo ? http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-65uj670...
Tu je napaka. UJ670 je 50 Hz. Ni mi poznano, kako je s podnapisi preko DLNA. "leiito" zgoraj omenja, da dela brez težav. Zmore pa ta TV precej višjo svetilnost od podobnih modelov (Ultra luminance), tudi dober indeks kakovosti slike (PMI 1900). Od LGeja je prvi, ki ima 100Hz Nano Cell panel SJ800,ki pa že omogoča tudi Dolby Vision, ampak je cena precej višja. https://www.displayspecifications.com/e...
https://geizhals.at/?cmp=1610095&cmp=16...

bernikm ::

OK hvala vsem za mnenja in predloge. Se pravi če povzamem, kateri izmed potem spodnjih bi bil potem najboljši nakup v razredu do 1200EUR ?
Sam kolebam med Philips 65PUS6412/12 in LG 65UJ670V.

- Philips 4k TV sprejemnik 65PUS6412/12 1.149EUR
https://www.mimovrste.com/televizorji/p...

- LG 4K LED TV sprejemnik 65UJ634V 990EUR
https://www.mimovrste.com/televizorji/l...

- LG 4K LED 65UJ670V - 1099EUR - isti kot zgornji, samo da ima še Active HDR.
http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-65uj670...

- Samsung 4K LED TV sprejemnik 65MU6172 1.139EUR
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...


Kakšna pa dejansko razlika med 50Hz in 100Hz pri nekem povprečnem gledanju filma ali TV programov preko Siol Box-a ? Se to dejansko pozna, da bi rekel da je vredno dati 400-500EUR več za TV ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

andrej69 ::

@bernikm
Philips je vsekakor kvalitetnejši napram Lgju, predvsem zaradi pravega RGB panela, dočim ima Lg WRGB panel, kar ni najbolje:)Tudi samo procesiranje slike, je na Philipsu kvalitetnejše. Kar pa se tiče osveževanja panela, pa je tako. Če gledaš kar dosti tudi športa, je vsekakor bolje kupiti kakšen televizor z 100Hz osveževanjem panela, če pa gledaš predvsem filme serije itd.. pa zadostuje 50Hz osveževanje panela.Seveda se tudi tu opazi razlika, toda ne toliko kot pri hitrih kadrih kakor se prikazuje pri športu..

krepki ::

Jaz Philipsa 6000 serije še posebej v taki velikosti nebi kupoval,ker boš razočaran,enako velja za vse modele,ki si jih predstavil,če že Philips potem raje vzemi 7502.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Jaz Philipsa 6000 serije še posebej v taki velikosti nebi kupoval,ker boš razočaran,enako velja za vse modele,ki si jih predstavil,če že Philips potem raje vzemi 7502.


Ne bo razočaran, čeprav je res, da je Philips 7502 v večini segmentov kvalitetnejši:)Toda model 6412 ima kar dobro samo procesiranje slike, in ima že tudi VA direkt Led panel. Tako, da nima nekakšnih večjih pomankljivosti:)

leiito ::

Na koncu je bistvena vsebina, in če je dobra, lahko enako uživaš na 47" LCD kot na 65" OLED, podobno kot pri glasbi, valjda da je razlika v kakovosti, ni pa taka razlika kot je neka podrtija v primerjavi s super duper avtom. Za moj okus je še najbolj pomembna diagonala, prevelik tivi ne obstaja.

Po mojem mnenju je tivi predvsem kakovost slike, ne pa samo to in Filipsov bi se izogibal že zaradi znanih težav z zanesljivostjo in operacijskim sistemom, preveč kritični so vsi do njega.

andrej69 ::

Kar se tiče zanesljivosti in okvar, je Philips povsem konkurenčen vsem drugim proizvajalcem:))Glede tega sem že kar nekaj napisal..Kar pa se tiče samega Androida 7.0 deluje brez težav..Ne mešat televizorje z starim Chipsetom in Androidom 5.1:)

fpbs ::

bernikm je izjavil:

OK hvala vsem za mnenja in predloge. Se pravi če povzamem, kateri izmed potem spodnjih bi bil potem najboljši nakup v razredu do 1200EUR ? Sam kolebam med Philips 65PUS6412/12 in LG 65UJ670V.
Kakšna pa dejansko razlika med 50Hz in 100Hz pri nekem povprečnem gledanju filma ali TV programov preko Siol Box-a ? Se to dejansko pozna, da bi rekel da je vredno dati 400-500EUR več za TV ?
Razlika je predvsem pri hitrih prikazih, športu, ko prihaja do zameglitve gibanja z nejasnimi obrisi, migetanjem slike..., kar je precej moteče in utrujajoče za oči. Samo, če daš še cca 400€ več, dobiš še precej drugih prednosti, boljša HDR podpora, Dolby Vision, širši barvni spekter, občutno višji indeks kakovosti slike...
Tu imaš še primerjavo s Philipsom, kateri ima zelo slabo svetilnost samo 370 cd/m2, občutno nižji indeks kakovosti slike (900 PPI), slabšo HDR podporo, počasnejši in manj zanesljiv operacijski sistem....
https://www.displayspecifications.com/e...

MrStein ::

Hmm, LG 55C7V pa ima 300 cd/m2
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

profdoktor ::

leiito je izjavil:

A lahko narediš fotko tega zmazka? Ker da vidiš kocke, nenavadno je, ne spomnim se, da bi kdo drug poročal o takih težavah.

Opazim pa nekaj drugega, sicer redko in samo pri ripanih fajlih s torentov, da postane 720p slika nekako zrnasta, ni značilne ostrine in barve so manj intenzivne, dovolj je moteče, da ne gledam takih fajlov.


Malo sem pretiraval. Niso ravno kocke, je pa slabša ostrina. Logično je, da če raztegneš tistih 720p oz. 1080p na diagonalo 65 dobiš 20PPI gostoto slike, če gledaš 4K posnetek pa vidiš 70PPI. Neka razlika je. Potem gledaš še v ekran na mizi in vidiš lepih 220PPI in pogledaš eno 50mp fotografijo in vidiš da je TV v kurcu ffs.

andrej69 ::

@fpbs
Tukaj ti moram zopet malo obrazložit..Kar se tiče svetilnosti, je tako vseeno koliko je ali je 400 cd/m2 ali 500 cd/m2 kajti ti televizorji tako ne omogočajo pravo HDR izkušnjo zaradi omejitve strojne opreme, pa tudi Lg ne more prikazat pravo HDR sliko zaradi IPS panela..Pa tudi, če primerjamo te številke pri gledanju v živo se ne opazi nobene razlike.. Če pa bi eden recimo prikazoval svetilnost 600 cd/m2 ali 700 cd/m2 napram 400 cd/m2, potem pa bi lahko dejali, da je razlika opazna..Pa še to govorim za svetilnost, po celem panelu. Sicer pa ti televizorji v tem rangu, tako niso namenjeni za gledanje HDR vsebin..Kar se tiče indexa sem ti že nekajkrat napisal , da si te številke vsak proizvajalec tolmači po svoje:)) Te primerjave lahko delaš edino pri istem proizvajalcu teleizorjev..Kar pa se tiče Androida pa sem tudi že nekaj napisal. Same aplikacije na Androidu nisi nič počasnejše, temveč je nejkoliko počasnejši sam vmesnik..Pa še ta je sedaj z Androidom 7.0, hitrejši.

andrej69 ::

Da napišem še nekaj modelov 2017, ki prikazujejo pravo HDR sliko.

Philips OLED
Philips- FALD model 8102
Philips Q-LED 8602
Sony OLED
Sony ZD-9
Sony xe9305/9400
Sony xe9005
Panasonic OLEDA
Panasonic DX900
Samsung Q8/9 modela
Lg OLEDI

Vse ostalo, je nekakšen približek HDR-ju.

krepki ::

In če izvzameš:
Philips Q-LED 8602
Sony xe9305
Panasonic DX900
Kateri od teh treh je naj naj?

andrej69 ::

krepki je izjavil:

In če izvzameš:
Philips Q-LED 8602
Sony xe9305
Panasonic DX900
Kateri od teh treh je naj naj?


Vsekakor Panasonic..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Da napišem še nekaj modelov 2017, ki prikazujejo pravo HDR sliko.
Philips OLED
Philips- FALD model 8102
Philips Q-LED 8602
Sony OLED
Sony ZD-9
Sony xe9305/9400
Sony xe9005
Panasonic OLEDA
Panasonic DX900
Samsung Q8/9 modela
Lg OLEDI
Vse ostalo, je nekakšen približek HDR-ju.

Saj ni res, še vsi TVeji so približek "pravemu HDRu". HDR pomeni visok dinamičen razpon kontrasta, svetilnosti in barv. Pri svetilnosti ni pomembna samo najvišja svetilnost, ampak tudi najnižja.
"On January 4, 2016, the Ultra HD Alliance announced their certification requirements for a HDR display. The HDR display must have either a peak brightness of over 1000 cd/m2 and a black level less than 0.05 cd/m2 (a contrast ratio of at least 20,000:1) or a peak brightness of over 540 cd/m2 and a black level less than 0.0005 cd/m2 (a contrast ratio of at least 1,080,000:1). The two options allow for different types of HDR displays such as LCD and OLED."
Za noben TV na moreš reči, da prikazuje "pravi HDR". Podobno, kot za pokritost barvnega spektra Rec.2020, ki se meri v procentih pokritosti, imaš tudi za HDR oznako Rec.2100, ki naj bi podobno pokazal pokritost HDRa, in kar bi razbistrilo kalnost vode na tem področju. Ni mi jasno, zakaj se to praktično ne uporablja.

krepki ::

POtem pa ti naštej kateri tv ji podpirajo pravi HDR.

andrej69 ::

@fpbs
Kar se tiče napisanega, to izpolnjuje danes kar nekaj televizorjev. Sicer pa če bi se striktno držal kar je tukaj napisanega, bi mogoče še vedno gledal kakšen CRT televizor:):))V glavnem danes vsi OLED televizorji in tudi nekateri FALD modeli prikazujejo odlično HDR vsebine..In je razlika velika, napram kakšnih drugim televizorjem srednjega ali nižjega ranga, ki niso sposobni prikazat optimalno HDR:)Če pa televizor prikaže odlično HDR, ne vrhunsko pa mislim, da bodo kupci tudi več kot navdušeni..Kajti, če pogledaš kakšno HDR vsebino na kakšnem OLEDU posebej kakšnemu letošnjemu modelu, je slika več kot odlična, isto tako na kakšnem odličnem FALD modelu..Sicer pa tudi tako opevani Dolby Vision,še zaenkrat ne izpolnjuje današnjih standartov, pa je vseeno razlka opazna napram drugim vsebinam. Seveda pa ne toliko, kot, če bi izplnjeval vse te standarte, ki so potrebni za Dolby Vision..Tako, da to kaj nekateri pišejo ni treba vzeti za nekaj kar bi se morali striktno držati:))Kajti vse te strani, morajo vendarle nekaj pisat saj je to njihovo delo..

Tukaj je citat iz leta 2016. Od tega časa, pa so televizorji kar nekaj napredovali v sami tehnologiji:)

@Vincent Teoh
Here at HDTVTest, we believe that a true HDR (high dynamic range) video experience can only be delivered by full-array local dimming (FALD) LED LCD or OLED TVs, going by the results we've observed on the many HDR-capable televisions we've tested throughout 2016. It's logical: achieving deep blacks alongside the intense brightness demanded by HDR material is only possible when the TV's light output can be controlled on a zonal or - in the case of OLED - pixel level.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

bernikm ::

Sem šel včeraj v BigBang in si gledal malo slike teh modelov (Philips, LG, Samsung) pa se mi zdi da ima LG še najboljšo sliko.
Philips je imel dosti slabšo sliko pa se je potem prodajalec nekaj zgovarjal da je treba nastaviti, ni mu pa ratalo. Mi je pa potem kazal model 7502 ki je skoraj 500€ dražji kjer pa je dejansko bila boljša slika. Samo če primerjam sedaj LG za 1100€ s Philipsom za 1600€ je razlika previsoka, da bi rekel da je dejansko vredno teh 500€ več.

Glede na same specifikacije med modeloma LG 65UJ670V in Philips 65PUS6412 se mi LG tudi zdi malo bolšji ali se motim ? Nekaj je res papir kaj piše, nekaj pa potem ko gledaš. Samo kot sem rekel, se mi je slika na LGju zdela boljša kot na Philpsu, ali pa dejansko res prodajalec ni znal nastaviti enake ostrine, barv in ostalega ...

https://www.displayspecifications.com/e...

Je pa v tej primerjavi kar nekaj opcij, za katere ne vem sedaj ali je bolša pri LG ali pri Philipsu

Panel Type: LG = IPS, Philips = VA --> to ne vem za katerega bi rekel da je bolšji
Backlight: LG = Edge-LED, Philips = Direct Led --> tukaj bi rekel da je Philips boljši
Brightness: LG = ni podatka, Philips = 370cd/m2 --> tu nekateri pravite da je glede Philipsa to slabo ?
HDR: LG = HDR10, Philips = HDR Plus --> tudi ne vem kaj je bolšje pri enem ali drugem
PMI: LG = 1900, Philips nima podatka --> ???

andrej69 ::

@bernikm
Tukaj te ravno ne razumem, da ima Lg kvalitetnejšo sliko. Recimo prikaz barv bi še lahko rekli, da je na strani Lg-ja, ker ima IPS panel, ki proizvaja boljše barve. Vse ostale parametre pa ima Philips kvalitetnejše:)Od kontrasta, prikaza črne, uniformiranosti panela itd..Pa tudi samo procesiranje, kot sem že dejal je na strani Philipsa.. Do neke mere bi še razumel, da je Lg kvalitetnejši še v ostalih parametrih slike, če bi imel res kvaliteten slikovni procesor, toda ta Lg ga nima kakor ne večina LG televizorjev letnik 2017..Kar pa je seveda resnica, pa je tako kot ti je prodajalec dejal..Philips ima zelo slabe tovarniške nastavitve:)Tako, da treba obvezno spremenit nastavitve..Philips 7502, pa je za razred kvalitetnejši od vseh teh modelov, če se ga zopet pravilno nastavi..Od ostrine slike, prikaza barv , prikaza samih detajlev v sliki, gibanja slike, prikaza vsebin nižjih ločljivosti kjer ima kar precej televizorjev težave itd..Kar pa se tiče določenih specifikacij, pa so to samo okvirni podatki..Kajti v teh podatkih, nikjer ne piše koliko je težav z osvetlitvijo panelov, učinkom umazanega zaslona, tresenjem slike, koliko težav je z šumom in artefakti pri prikazu slike, kako izgledajo nasploh vsebine na teh televizorjih itd..Koliko v resnici velja določen televizor, se najbolj vidi pri določenih testih, in tudi v praksi kasneje..Sicer pa, če misliš, da ima LG najkvalitetnejšo sliko ga brez skrbi lahko vzameš..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Sicer pa tudi tako opevani Dolby Vision,še zaenkrat ne izpolnjuje današnjih standartov, pa je vseeno razlka opazna napram drugim vsebinam. Seveda pa ne toliko, kot, če bi izplnjeval vse te standarte, ki so potrebni za Dolby Vision.

S podatkom Rec,2100 bi pokritost HDRa bila takoj jasna. Če današnji Dolby Vision dosega naprimer Rec.2100 90%, bo z izpopolnitvijo dosegal še večji procent. Ostali TVeji, ki ne omogočajo Dolby Vision, bi pa vsi imeli nižji procent.Še precej nižji procent Rec. 2100, (mogoče samo 30%), bi pa dosegali tisti TVeji nižjega cenovnega razreda.

bernikm ::

Če gledam primerjavo med 6412 in 7502 modelom je glavna razlika kolikor vidim v osveževanju, ki je pri dražjem 100Hz

https://www.displayspecifications.com/e...

Ima pa dražji model tudi IPS panel, se pravi tako kot LG. Backlight je pri dražjem Edge-LED, pri cenejšem pa Direct-LED, kar mi je pa čudno, a ni ravno Direct-LED boljši kot Edge ?
Mislim da je LG nekaka mešanica med obema modeloma, s tem da je 7502 model dražji za 500€,kar mi je škoda.

Bom še 1x šel v BigBang pa si vzel malo več časa da se sam poigram z nastavitvami LG in Philips pa da vidim. Kar me preseneča je to, da ko vprašaš prodajalca ti najprej hvali enega, potem ko rečeš npr zakaj pa ima Philips to LG pa ne pa začne potem Philipsa hvalit ali obratno. Skratka, sem mnenja da so bolj naravnani v prodajo kot da bi ti svetovali kaj je nek optimum v tem razredu.

fpbs ::

bernikm je izjavil:

Sem šel včeraj v BigBang in si gledal malo slike teh modelov (Philips, LG, Samsung) pa se mi zdi da ima LG še najboljšo sliko.
Philips je imel dosti slabšo sliko pa se je potem prodajalec nekaj zgovarjal da je treba nastaviti, ni mu pa ratalo. Mi je pa potem kazal model 7502 ki je skoraj 500€ dražji kjer pa je dejansko bila boljša slika. Samo če primerjam sedaj LG za 1100€ s Philipsom za 1600€ je razlika previsoka, da bi rekel da je dejansko vredno teh 500€ več.
Panel Type: LG = IPS, Philips = VA --> to ne vem za katerega bi rekel da je bolšji
Backlight: LG = Edge-LED, Philips = Direct Led --> tukaj bi rekel da je Philips boljši
Brightness: LG = ni podatka, Philips = 370cd/m2 --> tu nekateri pravite da je glede Philipsa to slabo ?
HDR: LG = HDR10, Philips = HDR Plus --> tudi ne vem kaj je bolšje pri enem ali drugem
PMI: LG = 1900, Philips nima podatka --> ???

Pa normalno, da mu ni ratalo, ker je ta Philips slabši televizor.
Glede tipa panela VA dosega boljše rezultate pod kotom 0°, torej če stojiš točno pred njim. Že pod kotom 20° so pa karakteristike VA panela občutno slabše, kar je pa še višji kot so pa barve že opazno izprane. Tako, da je za mene boljša izbira IPS.
Glede osvetljevanja ozadja. Ta LG ima podobno, kot OLEDi RGBW strukturo panela, in njegova prednost zaradi W pikslov je v tem, da ne potrebuje zahtevnega osvetljevanja ozadja. Poleg tega pa zaradi take strukture omogoča precej višjo svetilnost (Ultra luminance) . Tu ni podatka, ampak običajno se giblje med 500-600cd/m2. Pri tem je potrebna še razlaga, da ko običajni RGB pokaže svetlo belino, morajo vsi RGB piksli svetiti maksimalno, v primeru RGBW panela pa somo W piksel, kar pomeni sicer za nekatere nepomembno občutno zmanjšano porabo energije, tudi do 60% če gledaš zelo svetlo sliko.
Glede HDRa oba podpirata HDR10 in HLG, poleg tega pa LG še Active HDR
Glede indeksa kakovosti slike, se LG in Philips lahko primerjata, ta primerjava pa ni mogoča naprimer s Sonyjem. LG PMI1900, Philips v svojem katalogu 900PPI. Ta dva podatka sicer nista direktno primerljiva, in če bi bila razlika samo 100 ali 200, je nebi omenjal, v tem primeru 1000 je pa razlika očitna.
Poleg tega je pri LGeju še podatek, da ima 4k Upscaler, Philips pa nima.

bernikm ::

Hvala. Se pravi je glede na vse skupaj LG 65UJ670V v tem cenovnem razredu najboljša izbira ?
Sej dejansko je za 250€ dražji od Philipsa ali Samsunga ki sta primerljiva, je pa res da sem ga našel v spodnji trgovini za 1100€, kar je še ugodneje kot Samsung ali Philips.

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-65uj670...

andrej69 ::

@bernikm
Kar se tiče Direct Led in Edge Led panela ni več tako drastičnih razlik, kajti sama elektronika, ki skrbi za osvetljenje/zetemnenje na samem panelu je že precej napredovala..Tudi odvisno je, kako kvalitetno ima določen proizvajalec urejeno samo osvetljevanje in zatemnevanje panela. Če je slabo urejeno osvetljenje, lahko pride pri Edge Led panelih do prebijanja svetlobe v določenih kotih panela. Odvisno kako ima televizor samo osvetljenje postavljeno, eni imajo vertikalno drugi horizontalno. Pri Direkt Led panelih lahko pride tudi do učinka umazanega zaslona, če osvetljenje ni kvalitetno urejeno. Tako, da ima vsak neke pluse in minuse.
Kar pa se tiče primerjave med modeloma 6412 in 7502. Model 6412 ima seveda boljši kontrast in prikaz črne zzaradi VA panela, dočim je v ostalih parametrih model 7502 občutneje kvalitetnejši:) Kot sem že napisal v prejšnem komentarju, ima odlično" ostrino slike, sami detajli v sliki se prikazujejo kvalitetneje že zaradi 10 bitnega panela, ima boljši prikaz barv,boljše gibanje slike v dinamiki-to velja predvsem za hitre kadre kot so šport in filmi kjer prevladujejo hitri kadri tako, da ni zatikanja slike, pa predvsem občutneje kvalitetnejši prikaz vsebin nižjih ločljivosti..Tudi sama elektronika, in izdelava televizorja je kvalitetnejša..Sedaj pa je seveda odvisno od vsakega posameznika, kaj mu zadostuje pri televizorju..
Na kraju, pa si lahko še tukaj pogledaš in prebereš primerjavo RGB in WRGB panela, ki ga @fpbs edini zagovarja:))Še to, če boš še enkrat šel v Big Bang primerjat te teleizorje prosi prodajalca , da ti da nastavitve pri Philipsu v Movie predložek, pa boš videl, da je slike že občutneje kvalitetnejša, brez, da bi nastavljal vse nastavitve ali nastavil celo ISF nastavitve..

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-f...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

Andrej saj to sem pričakoval, da boš prilepil ta antipropagandni video od Tizen Indonezija, ki producira po Samsungovih navodilih, kar pa tudi tistim, ki vsiljujete Philipsa zelo ustreza. Potrebuješ samo malo zdrave logike. Zakaj so OLEDi lahko 4k in špica TVejev, ki imajo ravno tako WRGB strukturo?

XS!D3 ::

fpbs je izjavil:

Andrej saj to sem pričakoval, da boš prilepil ta antipropagandni video od Tizen Indonezija, ki producira po Samsungovih navodilih, kar pa tudi tistim, ki vsiljujete Philipsa zelo ustreza. Potrebuješ samo malo zdrave logike. Zakaj so OLEDi lahko 4k in špica TVejev, ki imajo ravno tako WRGB strukturo?

A nima WRGB OLED pri vsakem pixlu samo dodaten W subpixel, medtem ko imajo tisti RGBW LCDji W subpixle namesto obstoječih R/G/B in je potem toliko manj slednjih, kar naj bi bil problem (ki ga pri WRGB OLEDu posledično ni)?

leiito ::

bernikm je izjavil:

Hvala. Se pravi je glede na vse skupaj LG 65UJ670V v tem cenovnem razredu najboljša izbira ?
Sej dejansko je za 250€ dražji od Philipsa ali Samsunga ki sta primerljiva, je pa res da sem ga našel v spodnji trgovini za 1100€, kar je še ugodneje kot Samsung ali Philips.

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-65uj670...


Za €1.100 boš imel orjaški, zelo dober TV. Ni vse v specifikacijah, vsak proizvajalec ima specifično sliko, barve, gibanje, ton, in Filips je tu daleč za konkurenco, ima tisto značilno sprano sliko, ki si jo opazil tudi sam. Morda bojo “strokovnjaki” trdili, da je to bolj naravno, ampak v realnem življenju so ljudem praviloma všeč bolj saturirane, ne bolj sprane barve.

Poleg tega je LG zanesljiv, izredno malo je okvar, sam sem jih imel 5 ali 6 doslej in se mi ni noben pokvaril, operacijski sistem je odziven in intuitiven, za razliko od androida za TV, ki vsem sivi lase, ker je že koncipiran zgrešeno, v osnovi gre pač za OS za telefone.

Filips je sicer obskurna turška znamka z zanemarljivim tržnim deležem, razen v Sloveniji, Belorusiji in morda še kaki Mongoliji, kjer je trg televizorjev specifičen, tako kot pri nas, kjer so druge znamke pogosto občutno dražje kot takoj za mejo. Ampak po mojih izkušnjah se da tudi pri naših posrednikih doseči nemško ceno, če vidijo, da poznaš cene, se njihova ponudba prilagodi.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Andrej saj to sem pričakoval, da boš prilepil ta antipropagandni video od Tizen Indonezija, ki producira po Samsungovih navodilih, kar pa tudi tistim, ki vsiljujete Philipsa zelo ustreza. Potrebuješ samo malo zdrave logike. Zakaj so OLEDi lahko 4k in špica TVejev, ki imajo ravno tako WRGB strukturo?


Nobena propaganda to ni..Vsi strokovnjaki so enotnega mnenja, da WRGB panel ni najboljša izbira za LCD televizorje razen za OLED:) Saj je tudi na AVForumsu lepo razloženo..Edino ti zagovarjaš WRGB panele, pa res ne razumem zakaj..?

leiito je izjavil:

bernikm je izjavil:

Hvala. Se pravi je glede na vse skupaj LG 65UJ670V v tem cenovnem razredu najboljša izbira ?
Sej dejansko je za 250€ dražji od Philipsa ali Samsunga ki sta primerljiva, je pa res da sem ga našel v spodnji trgovini za 1100€, kar je še ugodneje kot Samsung ali Philips.

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-65uj670...


Za €1.100 boš imel orjaški, zelo dober TV. Ni vse v specifikacijah, vsak proizvajalec ima specifično sliko, barve, gibanje, ton, in Filips je tu daleč za konkurenco, ima tisto značilno sprano sliko, ki si jo opazil tudi sam. Morda bojo “strokovnjaki” trdili, da je to bolj naravno, ampak v realnem življenju so ljudem praviloma všeč bolj saturirane, ne bolj sprane barve.

Poleg tega je LG zanesljiv, izredno malo je okvar, sam sem jih imel 5 ali 6 doslej in se mi ni noben pokvaril, operacijski sistem je odziven in intuitiven, za razliko od androida za TV, ki vsem sivi lase, ker je že koncipiran zgrešeno, v osnovi gre pač za OS za telefone.

Filips je sicer obskurna turška znamka z zanemarljivim tržnim deležem, razen v Sloveniji, Belorusiji in morda še kaki Mongoliji, kjer je trg televizorjev specifičen, tako kot pri nas, kjer so druge znamke pogosto občutno dražje kot takoj za mejo. Ampak po mojih izkušnjah se da tudi pri naših posrednikih doseči nemško ceno, če vidijo, da poznaš cene, se njihova ponudba prilagodi.


Sem že napisal, da te je turek naredil..:DSicer, pa te tako tukaj že vsi poznajo, kar se tiče tvojega nepoznavanja tv tehnologije..Tako, da najverjetneje ne bodo nasedali tvojim provokacijam itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

leiito ::

Sicer nimam nič proti turški tehnologiji, tudi znamke kot Beko ali Filips imajo svoje mesto na trgu, so pa pozicionirane kot so z razlogom, to pač ni prva liga korejske ali japonske tehnologije. Pri Samsungu in LGju šteje celotna uporabniška izkušnja, zato sta ti znamki tudi toliko bolj uspešni, vsak se bo pa že znal sam odločiti, tudi če mu andrej in podobni vsak dan trkajo na vrata s svojo robo.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

Sicer nimam nič proti turški tehnologiji, tudi znamke kot Beko ali Filips imajo svoje mesto na trgu, so pa pozicionirane kot so z razlogom, to pač ni prva liga korejske ali japonske tehnologije. Pri Samsungu in LGju šteje celotna uporabniška izkušnja, zato sta ti znamki tudi toliko bolj uspešni, vsak se bo pa že znal sam odločiti, tudi če mu andrej in podobni vsak dan trkajo na vrata s svojo robo.


Kje pa je Philips pozicioniran..? A ti sploh več o čem govoriš:) Kaj pa misliš, da so Sony, Panasonic, Samsung itd..To so že pol Kitajski televizorji:))Saj sem ti že napisal, da ne piši več nič, če ne poznaš tv tehnologije in samih televizorjev..

Mitja86 ::

andrej69, imaš mogoče kakšne dobre nastavitve za sliko pri Philips 49PUS7502, poskusil sem tele
pa so bolj meh, nekam čudne barve so mi. Imaš mogoče podatek kdaj bo podprt HBO GO na tem televizorju oz. nasplošno za Android TV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja86 ()

andrej69 ::

@Mitja86

Tukaj imaš nastavitve. Kar pa se tiče HBO-GO, pa nimam podatka kdaj bo možno spremljat to aplikacijo.

Picture mode: Movies
Color: 50
Contrast: 70
Sharpness: 1-2 *
Brightness: 50

Color / Color enhancement: Off
Color / Color temperature: Warm
Contrast / Constrast mode: Optimized for images
Contrast / HDR Upscaling: Off / On
Contrast / HDR Premium: Out-Maximum
Contrast / Video contrast: 100
Contrast / light sensor: Off
Contrast / Gamma: 0

Sharpness / Ultra Resolution: On
Sharp Image / Noise reduction: off
Sharp Image / MPEG Artifact reduction: On
Motion / Motion Style: Movies / Standard

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Mitja86 ::

Noben me ni nategnil, vzel sem Philipsa zaradi Ambilighta, televizor je za moje potrebe odličen, hitrost delovanja, slika čisto solidna, zvok odličen, sem tehtal med Samsungom pa Philipsem in je pretehtal predvsem Ambilight ter zvok tega modela, kolikor sem gledal v trgovini oba televizorja pa tudi nisem zaznal neke razlike v kvaliteti slike, da bi se nagnil Samsungu

BigWhale ::

Dajte mir in se drzite teme, drugace boste ostali brez.

cekr ::

Od kdaj je pa Philips turški?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bernikm ::

Mitja86 je izjavil:

Noben me ni nategnil, vzel sem Philipsa zaradi Ambilighta, televizor je za moje potrebe odličen, hitrost delovanja, slika čisto solidna, zvok odličen, sem tehtal med Samsungom pa Philipsem in je pretehtal predvsem Ambilight ter zvok tega modela, kolikor sem gledal v trgovini oba televizorja pa tudi nisem zaznal neke razlike v kvaliteti slike, da bi se nagnil Samsungu


Kateri model Philipsa pa imaš ?

Mitja86 ::

Mitja86 je izjavil:

Kateri model Philipsa pa imaš ?


49PUS7502

andrej69 ::

cekr je izjavil:

Od kdaj je pa Philips turški?


Pusti ga vidiš, da provocira. Philipsa je prevzel leta 2012 TPV, televizorji pa se izdelujejo v tej tovarni na Poljskem.

MrStein ::

fpbs je izjavil:


Pri tem je potrebna še razlaga, da ko običajni RGB pokaže svetlo belino, morajo vsi RGB piksli svetiti maksimalno, v primeru RGBW panela pa somo W piksel, kar pomeni sicer za nekatere nepomembno občutno zmanjšano porabo energije, tudi do 60% če gledaš zelo svetlo sliko.

Citation needed.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

fpbs je izjavil:


Glede indeksa kakovosti slike, se LG in Philips lahko primerjata, ta primerjava pa ni mogoča naprimer s Sonyjem. LG PMI1900, Philips v svojem katalogu 900PPI. Ta dva podatka sicer nista direktno primerljiva, in če bi bila razlika samo 100 ali 200, je nebi omenjal, v tem primeru 1000 je pa razlika očitna.
Poleg tega je pri LGeju še podatek, da ima 4k Upscaler, Philips pa nima.

- a tebi še vedno ni jasno, da primerjaš milje in čevlje?
- Eh, kaj pa ima? A prikazuje HD sliko v spodnjem levem vogalu? Seveda ima upscaler.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bernikm ::

Sem bil spet v Bigbang in nastavil kolikor sem lahko na vseh treh enako Philis, Samsung in LG pa se mi je od LGja zdela slika še najboljša. Potem sem primerjal še LG s tem ta boljšim Philips 7502 modelom je res boljša vendar ne toliko da bi dal 500€ več.
Je pa cena pri njih 1400€, tudi na mimovrste je enaka zato mi niso mogli dati nižje ko sem rekel da ga dobim za 1100€ je začel da to so neki sivi uvozi in da naj preverim glede garancije. A ima kdo kakšne izkušnje s spodnjo trgovino in zakaj so dejansko toliko cenejši kot ostali preden ga naročim pri njih

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-65uj670...

Gatsu ::

bernikm je izjavil:

Sem bil spet v Bigbang in nastavil kolikor sem lahko na vseh treh enako Philis, Samsung in LG pa se mi je od LGja zdela slika še najboljša. Potem sem primerjal še LG s tem ta boljšim Philips 7502 modelom je res boljša vendar ne toliko da bi dal 500€ več.
Je pa cena pri njih 1400€, tudi na mimovrste je enaka zato mi niso mogli dati nižje ko sem rekel da ga dobim za 1100€ je začel da to so neki sivi uvozi in da naj preverim glede garancije. A ima kdo kakšne izkušnje s spodnjo trgovino in zakaj so dejansko toliko cenejši kot ostali preden ga naročim pri njih

http://www.moj-tv.com/led-tv/lg-65uj670...


To si ti očitno fasal tegale andreja s foruma v bigbangu :D

klasicni ::

Pozdravljeni,

iščem 75" TV, budget do 2.500 EUR. Najpomembnejša je slika, OS niti ne.

Gledal sem tole:
https://www.electronic4you.si/sony-kd-7...

Kaj pravite?
««
113 / 544
»»