» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
107 / 543
»»

andrej69 ::

jnagl je izjavil:

Pozdravljeni,
glede Sony KD55XE9005 bi potreboval informacijo iz prve roke in sicer če so pri predvajanju DivX preko network share-a kakršnikoli problemi oz. kako je glede predvajanja podnapisov preko network share-a (nekje sem zasledil, da to dela samo preko usb).
Hvala


Tako je kot si napisal. Ali preko USB, ali kakšnega zunanjega playera, ali žično preko računalnika.Težava pa je tudi preko USB kar se tiče podnapisev, kajti ne gre urejat velikost in pozicijo podnapisev.Tako, da če gledaš iz večje udaljenosti zna biti to moteče.

Gatsu ::

To velja seveda samo za privzeti player kajti v Kodi, VLC, PLEX ipd se da nastavljat kajti to je SMART tv!

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

To velja seveda samo za privzeti player kajti v Kodi, VLC, PLEX ipd se da nastavljat kajti to je SMART tv!


Res je. Toda nekateri imajo še s temi aplikacijami težave. Še vedno je najboljša rešitev kakšen zunanji box:)
Kajti na današnjih televizorjih je predvsem težava , da imajo premalo pomnilnika in posledično se lahko pojavljajo težave z določenimi aplikacijami.

leiito ::

A propos predvajanja vsebin z mreže, zame je največje pozitivno presenečenje pri C7, da je edini način za predvajanje downloadanih HDR vsebin prek tivija samega. Vse drugo, Plex, VLC...bo sicer predvajalo 4K vsebino, ampak ne bo HDR in ne bo vedno najbolj tekoče, prek Photo&Video na tiviju samem, pa z Disk Stationa predvaja v HDR, v bistvu edini način sploh, da lahko predvajaš downloadan HDR. Morda bi bilo drugače, če bi sam NAS podpiral 4K, ampak ne in zdaj ko tako dobro deluje niti potrebe nimam več po menjavi NAS-a. Tako da tako zelo švoh tiviji niso.

Blazz ::

@leeito, sam imam vse na NASu in predvajam z NVidia Shieldom. HDR 4k dela super, nimam pa LGja :)

leiito ::

Saj mogoče se da tudi prek Plexa, na temi OLED je nekdo razlagal, da se da naštimat direct play, ampak meni 4K HDR vsebine vedno transkodira in zato, če prav razumem, ni HDR.

Je pa po drugi strani res, da je Planet Earth II praktično edina HDR vsebina, ki sem jo snel z neta, sicer imam raje Netflix in iTunes.

O Shieldu sem razmišljal tudi sam, ampak sem potem ugotovil, da za streame niti ne rabim Kodija, vsi streami, ki zanimajo mene, delajo bodisi prek sodaplayerja ali pa airplay z Macbooka na tivi. Ena od prednosti današnjih sistemov je vsekakor, da lahko iste vsebine predvajaš na različne načine.

Tako da zdaj, ko ne rabim niti Shielda, niti novega NAS-a, gledam za kak dober Atmos zvok, zaenkrat se nagibam k LG SJ9, vem da ni super optimalno, je pač samo soundbar, ampak tudi zdaj imam soundbar z wooferjem in mi je bolj praktično kot 7 novih škatel po sobi.

jnagl ::

Hvala vsem za odgovore,
trenutno imam namreč Panasonic TXP42X20E plazmo v kombinaciji z WDTV Live in Buffallo NAS, od koder lahko preko DLNA strežnika ali pa network share-a dostopam do vsebin (predvaja tudi podnapise).
Ker WDTV Live počasi jemlje slovo, bi ga rad nadomestil s SmartTV-jem - želel pa sem se prepričati, da bo le-ta preko mreže (Wifi ali kabel) znal predvajati tudi filme vključno s podnapisi - tako kot WD TV Live.
Nekako sem se najbolj zagrel za Sony KD55XE9005 zaradi kvalitete slike in pa tudi dejstva, da ima Composite Video/Audio vhod (rabim za Nintendo WII, ki nima HDMI-ja) in pa analogni Audio Out (rabim za hišni kino, ki nima Digital In vhoda).
Poznate mogoče še kak drug primerljiv TV, ki bi ustrezal tem kriterijem?
Hvala

MrStein ::

leiito je izjavil:

Tako da tako zelo švoh tiviji niso.

Počakaj leto-dve, da se uveljavi kaki novi kodek (ki ga TV ne podpira), pa potem poročaj... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

boki75 ::

leiito je izjavil:

Saj mogoče se da tudi prek Plexa, na temi OLED je nekdo razlagal, da se da naštimat direct play, ampak meni 4K HDR vsebine vedno transkodira in zato, če prav razumem, ni HDR.

Je pa po drugi strani res, da je Planet Earth II praktično edina HDR vsebina, ki sem jo snel z neta, sicer imam raje Netflix in iTunes.

O Shieldu sem razmišljal tudi sam, ampak sem potem ugotovil, da za streame niti ne rabim Kodija, vsi streami, ki zanimajo mene, delajo bodisi prek sodaplayerja ali pa airplay z Macbooka na tivi. Ena od prednosti današnjih sistemov je vsekakor, da lahko iste vsebine predvajaš na različne načine.

Tako da zdaj, ko ne rabim niti Shielda, niti novega NAS-a, gledam za kak dober Atmos zvok, zaenkrat se nagibam k LG SJ9, vem da ni super optimalno, je pač samo soundbar, ampak tudi zdaj imam soundbar z wooferjem in mi je bolj praktično kot 7 novih škatel po sobi.


ce hočeš boljši zvok ti priporočam SONY HT-st5000,sicer drazji od sj9 ampak obcutno boljsi.

Morenov ::

andrej69 je izjavil:

podnapisev, udaljenosti


;((

T_F_7 ::

webmaher je izjavil:

dobro opažaš, cena mojega 9005 je trenutno v ACSu neverjetnih 422ojrov višja kot je bila ob mojem nakupu pri Maksproju :)


65ka najbrž, pri 55 ni take razlike.

profdoktor je izjavil:

Zdaj ceno umetno dvignejo in potem dajo lažno super znižanje, ki bo -10% od stare cene in -25% od nove stare cene. To so stari triki - vse mora ven ipd.


Se mi zdi, da bom čez en mesec (ko se bom končno odpravil po TV) opazil, da bodo cene enake kot par tednov nazaj v začetku marca.

Kaj mi ve kdo povedal pri katerem kotu se začne slika slabšati pri VA panelih? Če je odvisno od znamke in modela, potem me zanima za xe9005 in xe9305.

profdoktor ::

Za 9305 rabiš tole, ker je malo presvetel:

Zgodovina sprememb…

T_F_7 ::

profdoktor je izjavil:

Za 9305 rabiš tole, ker je malo presvetel:


Kaj je to, nov model VR očal Petardoculus Rift?

Motion ::

T_F_7 je izjavil:

webmaher je izjavil:

dobro opažaš, cena mojega 9005 je trenutno v ACSu neverjetnih 422ojrov višja kot je bila ob mojem nakupu pri Maksproju :)


65ka najbrž, pri 55 ni take razlike.

profdoktor je izjavil:

Zdaj ceno umetno dvignejo in potem dajo lažno super znižanje, ki bo -10% od stare cene in -25% od nove stare cene. To so stari triki - vse mora ven ipd.


Se mi zdi, da bom čez en mesec (ko se bom končno odpravil po TV) opazil, da bodo cene enake kot par tednov nazaj v začetku marca.

Kaj mi ve kdo povedal pri katerem kotu se začne slika slabšati pri VA panelih? Če je odvisno od znamke in modela, potem me zanima za xe9005 in xe9305.



Težko reč, jst sem se bal da bo problem ko sem na rating gledal teste. Sem mislil da bo kot stari TN paneli sam sedaj ko ga imam doma ni panike. Barve mal pobledijo in črna rata siva sam ni panike. Pač pri vsebinah ki so mi pomembne (filmi ith) sem pač na kavču pred tv. Za druge vsebine me ne briga.

Po testih naj bi imela 9005 mal boljše vidne kote, (na račun mal slabšega VA panela napram 9300ki) Jst v trgovini sploh nisem opazu razlike med 930 in 900 serijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

profdoktor ::

T_F_7 je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Za 9305 rabiš tole, ker je malo presvetel:


Kaj je to, nov model VR očal Petardoculus Rift?

VR - Varim rad - Merkur mojster real life program

baksi ::

profdoktor je izjavil:

Za 9305 rabiš tole, ker je malo presvetel:



To so nova HDR očala z DV sistemom,opcijsko pa lahko dokupis zvočni sistem z dolby atmos :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: baksi ()

fpbs ::

profdoktor je izjavil:

Za 9305 rabiš tole, ker je malo presvetel:

Ta Sony 9305 zmore "samo" 1400 cd/m2, pa je bilo kar precej pritožb na moteče žmiganje z očmi, tako, da ne razumem prizadevanje proizvajalcev na doseg še občutno višje svetilnosti.

edi45 ::

Fantje, ce vam na elementu ne stoji ali pa na steni visi Philips, potem sploh nimate televizorja. Philips is love Philips is life!:)) je tako Andrej? Samo se mi zdi zanimivo, da vsi ostali trgovci te ponavadi glih odvrnejo od Philipsa, ker je slab tv in priporocijo Sony, Samsung, LG itd :O

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

cekr ::

Pri meni recimo Philips stoji na kuhinjskem pultu. Govorim sicer o ožemalniku limon.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

Fantje, ce vam na elementu ne stoji ali pa na steni visi Philips, potem sploh nimate televizorja. Philips is love Philips is life!:)) je tako Andrej? Samo se mi zdi zanimivo, da vsi ostali trgovci te ponavadi glih odvrnejo od Philipsa, ker je slab tv in priporocijo Sony, Samsung, LG itd :O


Sedaj si pa že malo naporen, s tem provociranjem:))

leiito ::

boki75 je izjavil:

leiito je izjavil:

Saj mogoče se da tudi prek Plexa, na temi OLED je nekdo razlagal, da se da naštimat direct play, ampak meni 4K HDR vsebine vedno transkodira in zato, če prav razumem, ni HDR.

Je pa po drugi strani res, da je Planet Earth II praktično edina HDR vsebina, ki sem jo snel z neta, sicer imam raje Netflix in iTunes.

O Shieldu sem razmišljal tudi sam, ampak sem potem ugotovil, da za streame niti ne rabim Kodija, vsi streami, ki zanimajo mene, delajo bodisi prek sodaplayerja ali pa airplay z Macbooka na tivi. Ena od prednosti današnjih sistemov je vsekakor, da lahko iste vsebine predvajaš na različne načine.

Tako da zdaj, ko ne rabim niti Shielda, niti novega NAS-a, gledam za kak dober Atmos zvok, zaenkrat se nagibam k LG SJ9, vem da ni super optimalno, je pač samo soundbar, ampak tudi zdaj imam soundbar z wooferjem in mi je bolj praktično kot 7 novih škatel po sobi.


ce hočeš boljši zvok ti priporočam SONY HT-st5000,sicer drazji od sj9 ampak obcutno boljsi.


Ta Sony je več kot 2x dražji od SJ9. Če bi bil nek hud audiofil, morda, tako se mi zdi pa že jurja za soundbar zgornja meja, ker če 40% tivija ni dovolj za spodoben zvok, potem se raje zadovoljim s sedanjim soundbarom in raje kupim kaj drugega.

fpbs ::

cekr je izjavil:

Pri meni recimo Philips stoji na kuhinjskem pultu. Govorim sicer o ožemalniku limon.

Jaz imam samo Philipsov brivnik, pa še tega je sedaj zamenjal 3x cenejši SilverCrest iz Lidla, pa ravno tako dober.

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

Fantje, ce vam na elementu ne stoji ali pa na steni visi Philips, potem sploh nimate televizorja. Philips is love Philips is life!:)) je tako Andrej? Samo se mi zdi zanimivo, da vsi ostali trgovci te ponavadi glih odvrnejo od Philipsa, ker je slab tv in priporocijo Sony, Samsung, LG itd :O


Sedaj si pa že malo naporen, s tem provociranjem:))


Ti tudi ko skoz vsakemu vsiljujes Philipsa in dejansko upas rect da je najboljsi TV z najboljso sliko :))

andrej69 ::

@edi45
Nobenemu jaz ne vsiljujem Philipsa, verjetno ne veš kaj pomeni izraz vsiljevanje. Pa četudi priporočam Philips televizorje, to ni provociranje:))Kar pa se tiče kvalitete slike na Philipsu, je bilo tu malo šale..
Če ne razumeš tega, je potem seveda to težava. Sicer pa ne pretiravam, če rečem, da je med kvalitetnejšimi kar se tiče kvalitete slike. Seveda, če primerjamo isti rang televizorjev. Recimo model 8102 velikosti 65", je najkvalitetnejši televizor v tem cenovnem rangu, kakor tudi Philips OLED 873 velikosti 65":))

boki75 ::

leiito je izjavil:

boki75 je izjavil:

leiito je izjavil:

Saj mogoče se da tudi prek Plexa, na temi OLED je nekdo razlagal, da se da naštimat direct play, ampak meni 4K HDR vsebine vedno transkodira in zato, če prav razumem, ni HDR.

Je pa po drugi strani res, da je Planet Earth II praktično edina HDR vsebina, ki sem jo snel z neta, sicer imam raje Netflix in iTunes.

O Shieldu sem razmišljal tudi sam, ampak sem potem ugotovil, da za streame niti ne rabim Kodija, vsi streami, ki zanimajo mene, delajo bodisi prek sodaplayerja ali pa airplay z Macbooka na tivi. Ena od prednosti današnjih sistemov je vsekakor, da lahko iste vsebine predvajaš na različne načine.

Tako da zdaj, ko ne rabim niti Shielda, niti novega NAS-a, gledam za kak dober Atmos zvok, zaenkrat se nagibam k LG SJ9, vem da ni super optimalno, je pač samo soundbar, ampak tudi zdaj imam soundbar z wooferjem in mi je bolj praktično kot 7 novih škatel po sobi.


ce hočeš boljši zvok ti priporočam SONY HT-st5000,sicer drazji od sj9 ampak obcutno boljsi.


Ta Sony je več kot 2x dražji od SJ9. Če bi bil nek hud audiofil, morda, tako se mi zdi pa že jurja za soundbar zgornja meja, ker če 40% tivija ni dovolj za spodoben zvok, potem se raje zadovoljim s sedanjim soundbarom in raje kupim kaj drugega.


V DL je omenjen sony soundbar za dobrih 1150€

andrej69 je izjavil:

@edi45
Nobenemu jaz ne vsiljujem Philipsa, verjetno ne veš kaj pomeni izraz vsiljevanje. Pa četudi priporočam Philips televizorje, to ni provociranje:))Kar pa se tiče kvalitete slike na Philipsu, je bilo tu malo šale..
Če ne razumeš tega, je potem seveda to težava. Sicer pa ne pretiravam, če rečem, da je med kvalitetnejšimi kar se tiče kvalitete slike. Seveda, če primerjamo isti rang televizorjev. Recimo model 8102 velikosti 65", je najkvalitetnejši televizor v tem cenovnem rangu, kakor tudi Philips OLED 873 velikosti 65":))


andrej,jaz bi takoj kupil philips,če drugih proizvajalcev ne bi bilo. :)) Malo za šalo malo za hec,pa je to to. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

MrStein ::

fpbs je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Za 9305 rabiš tole, ker je malo presvetel:

Ta Sony 9305 zmore "samo" 1400 cd/m2, pa je bilo kar precej pritožb na moteče žmiganje z očmi, tako, da ne razumem prizadevanje proizvajalcev na doseg še občutno višje svetilnosti.

100W zvok je tudi že hudo glasen, pa vseeno se proizvajajo in kupujejo še močnejši zvočniki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackmack ::

Včeraj v AT nabavil 65pus8102. TOP.

Akron ::

Mi lahko priporočate 55" TV v cenovnem rangu ~ 650€. Gledalo se bo iz 3m (večinoma šport, občasno film) v precej svetlem prostoru. Pa v kolikor je v tem cenovnem razredu sploh mogoče bi rad, da TV omogoča uporabo EON (telemach) aplikacije.

Zaenkrat sem gledal SONY KD-55XE7005, vendar sta mi prodajalca v BB in Harveyu priporočala primerljiv Philipsov oz. LG televizor.
Hvala za nasvet in lep pozdrav.

andrej69 ::

blackmack je izjavil:

Včeraj v AT nabavil 65pus8102. TOP.


Pozdravljen. Tukaj imaš nastavitve za ta televizor.

Brightness: 50
Sharpness: 5
Contrast: 85
Color 60

Advance picture settings:

Set contrast to: Best picture
HDR: on
Perfect contast: middel
Videocontast: 80
Lightsensor: off
Gamma: -1
Sharpness: Ultra resolution on
Mpeg artifactreduceing: low
Perfect natural motion: middel
Clear LCD: on



Then set the advance colors temprature like this:
Red WP: 127
Green WP: 93
Blue WP: 53
Red BL: -7
Green BL: -7
Blue BL: -7

In pa še ISF nastavitve.
SF Settings:
NTSC color
Red: 3
Yellow: -2
Green: -15
Cyan: 1
Blue: 0
Magenta: 0

-> Saturation:
Red: -1
Yellow: 5
Green: -2
Cyan: -6
Blue: 0
Magenta: 0

Akron je izjavil:

Mi lahko priporočate 55" TV v cenovnem rangu ~ 650€. Gledalo se bo iz 3m (večinoma šport, občasno film) v precej svetlem prostoru. Pa v kolikor je v tem cenovnem razredu sploh mogoče bi rad, da TV omogoča uporabo EON (telemach) aplikacije.

Zaenkrat sem gledal SONY KD-55XE7005, vendar sta mi prodajalca v BB in Harveyu priporočala primerljiv Philipsov oz. LG televizor.
Hvala za nasvet in lep pozdrav.


Če hočeš uporabljat EON aplikacijo, potem moraš vzet Sony ali Samsung televizor. Kajti za Philips televizorje, še trenutno razvijajo to aplikacijo. Moralo pa bi biti načeloma na voljo nekje Junija ali Julija. Lg pa tako ne bo podpiral te aplikacije, saj zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

blackmack ::

Hvala za nastavitve. Svetlost imam pod 40, bom pa prilagodil barve.
Napram 8602 nima tako živih barv, je pa črna top. Na sredini panela sem pri statični modri sliki opazil malo vertikalnega bandinga, ampak to sem opazil tudi na testnih in na slikah od drugih. Drugače pri gledanju tudi pri premikih kamere levo-desno na scenah nisem opazil nič. Led osvetlitev tudi ni tako agresivna kot pri prejšnjem 9705 in pri problematičnih scenah ni zaznati utripanja kot pri prejšnjem. Pri premiku vidnega kota iz sredine se začne malo videt svetloba okoli svetlih objektov na črni podlagi, ampak majn kot pri prejšnjem. Vidni kot se mi zdi so tudi večji.

Zaenkrat super, bom pa kaj več potestiral čez vikend.
Za OLED se vseeno nisem odločil zaradi glossy zaslona, ker je okno nasproti zaslona. Zgleda pa 873 svetovno.

andrej69 ::

blackmack je izjavil:

Hvala za nastavitve. Svetlost imam pod 40, bom pa prilagodil barve.
Napram 8602 nima tako živih barv, je pa črna top. Na sredini panela sem pri statični modri sliki opazil malo vertikalnega bandinga, ampak to sem opazil tudi na testnih in na slikah od drugih. Drugače pri gledanju tudi pri premikih kamere levo-desno na scenah nisem opazil nič. Led osvetlitev tudi ni tako agresivna kot pri prejšnjem 9705 in pri problematičnih scenah ni zaznati utripanja kot pri prejšnjem. Pri premiku vidnega kota iz sredine se začne malo videt svetloba okoli svetlih objektov na črni podlagi, ampak majn kot pri prejšnjem. Vidni kot se mi zdi so tudi večji.

Zaenkrat super, bom pa kaj več potestiral čez vikend.
Za OLED se vseeno nisem odločil zaradi glossy zaslona, ker je okno nasproti zaslona. Zgleda pa 873 svetovno.


Treba malo nastavit, pa bo zasigurno bolje.Kar pa se tiče OLED-a 873 je vrhunski televizor. Kakor vsi Philips OLED modeli 2018. Best buy, bo zasigurno model 803 velikosti 55" in 65". Že sedaj pa je best buy OLED model 873.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kakor vsi Philips OLED modeli 2018. Best buy, bo zasigurno model 803 velikosti 55" in 65". Že sedaj pa je best buy OLED model 873.

Andrej, spusti se na realna tla:
The 65-inch 873 looks exactly like the current 55-inch POS9002 because it is the same TV. Philips has simply decided to rename it for 2018 while the 55-inch POS9002 will carry over. 803 on the other hand is a new design, coming in 55 and 65 inch formats this summer, where the logo has been removed from the bezel. “Philips” is printed on one of the two legs but it is nevertheless a bold move. If you decide to put 803 on a wall, there will be no visible distractions on the frame. Of course, you will still recognize it as a Philips TV as soon it turns on because of Ambilight.

Kje vidiš tu best buy? https://geizhals.at/?cmp=1607161&cmp=16...

edi45 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kakor vsi Philips OLED modeli 2018. Best buy, bo zasigurno model 803 velikosti 55" in 65". Že sedaj pa je best buy OLED model 873.

Andrej, spusti se na realna tla:
The 65-inch 873 looks exactly like the current 55-inch POS9002 because it is the same TV. Philips has simply decided to rename it for 2018 while the 55-inch POS9002 will carry over. 803 on the other hand is a new design, coming in 55 and 65 inch formats this summer, where the logo has been removed from the bezel. “Philips” is printed on one of the two legs but it is nevertheless a bold move. If you decide to put 803 on a wall, there will be no visible distractions on the frame. Of course, you will still recognize it as a Philips TV as soon it turns on because of Ambilight.

Kje vidiš tu best buy? https://geizhals.at/?cmp=1607161&cmp=16...


Če pa je Philips no, normalno da bo best buy >:D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kakor vsi Philips OLED modeli 2018. Best buy, bo zasigurno model 803 velikosti 55" in 65". Že sedaj pa je best buy OLED model 873.

Andrej, spusti se na realna tla:
The 65-inch 873 looks exactly like the current 55-inch POS9002 because it is the same TV. Philips has simply decided to rename it for 2018 while the 55-inch POS9002 will carry over. 803 on the other hand is a new design, coming in 55 and 65 inch formats this summer, where the logo has been removed from the bezel. “Philips” is printed on one of the two legs but it is nevertheless a bold move. If you decide to put 803 on a wall, there will be no visible distractions on the frame. Of course, you will still recognize it as a Philips TV as soon it turns on because of Ambilight.

Kje vidiš tu best buy? https://geizhals.at/?cmp=1607161&cmp=16...


Kot prvo, sem že enkrat napisal razlike med modeloma 9002 in 873.Kar pa se tiče cene modela 873, ga pri nas dobiš za 3.000 evrov, brez davka pa za 2450 evrov. Za takšno ceno, ti ne boš dobil Lg-ja..:D Kar pa se tiče modela 803, pa ne bo prišel nobeden blizu:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

GRT ::

Akron je izjavil:

Mi lahko priporočate 55" TV v cenovnem rangu ~ 650€. Gledalo se bo iz 3m (večinoma šport, občasno film) v precej svetlem prostoru. Pa v kolikor je v tem cenovnem razredu sploh mogoče bi rad, da TV omogoča uporabo EON (telemach) aplikacije.

Zaenkrat sem gledal SONY KD-55XE7005, vendar sta mi prodajalca v BB in Harveyu priporočala primerljiv Philipsov oz. LG televizor.
Hvala za nasvet in lep pozdrav.

To ne sprašuj tu gor. Tukaj je dobro samo, kar je nad 2000€.
Kar je pa manj pa fantje nimajo pojma. Prepucavajo se samo kaj je dobro za tam okol 2/3k naprej.

damirj79 ::

Na Sony 55xe7005 EON apliakcije ne boš namestil. Pa na LG tudi ne, vsaj mislim. Tako ti ostane le Philips.

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

Na Sony 55xe7005 EON apliakcije ne boš namestil. Pa na LG tudi ne, vsaj mislim. Tako ti ostane le Philips.


Tukaj sem prej pozabil omenit, na Sony televizorjih deluje toda samo na modelih kateri ima Android. Kar se tiče Philipsa ne deluje, kakor tudi ne na Lg-ju. Toda na Philipsu, bo to aplikacijo mogoče uporabljat nekje okoli poletja.

profdoktor ::

EON deluje samo na najboljših znamkah televizorjev - Sony in Samsung.

webmaher ::

pa še tam ne dobro...je morda na Samsungu delujoče vse, se pravi tudi Pickbox, HBO OD...

wave_tr ::

lep pozdrav vsem!!!

zanimajo me mnenja za tv, iščem 65" in se odločam med

sony xf90 / x900f > ko pride seveda
LG 65 c7v - b7v
samsung q7f/c

Kaj bi mi najbolj priporočali in zakaj?
malce se bojim LGja - OLED, po branju glede teh težav k včasih zakuri sliko. Trenutno sem najbolj za sony glede na to da naj ne bi bilo teh težav (raje malo kompenziram s slabšo sliko, kot da bi imel težave)

Hvala za vse odgovore, pomoč

webmaher ::

Sony brez debate, razen če imaš izključno in samo 4k in 8k vire potem je za razmislit :)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kot prvo, sem že enkrat napisal razlike med modeloma 9002 in 873.Kar pa se tiče cene modela 873, ga pri nas dobiš za 3.000 evrov, brez davka pa za 2450 evrov. Za takšno ceno, ti ne boš dobil Lg-ja. Kar pa se tiče modela 803, pa ne bo prišel nobeden blizu:)

Glede razlike med tem dvema modeloma je meni uspelo do sedaj najti samo to: The 65-inch 873 looks exactly like the current 55-inch POS9002 because it is the same TV. Philips has simply decided to rename it for 2018, kar pomeni, da ne gre pri modelu 873 za nikakršno izboljšavo, zato tistemu, kar si ti napisal ne morem verjeti, če pa imaš kakšno (zanesljivo) stran, ki to potrjuje, jo pa posreduj.
Glede modela 803, pa verjamem, da mu noben nebo blizu. Mogoče model B8, ostali bodo vsi na precej višjem nivoju.

krepki ::

GRT je izjavil:

Akron je izjavil:

Mi lahko priporočate 55" TV v cenovnem rangu ~ 650€. Gledalo se bo iz 3m (večinoma šport, občasno film) v precej svetlem prostoru. Pa v kolikor je v tem cenovnem razredu sploh mogoče bi rad, da TV omogoča uporabo EON (telemach) aplikacije.

Zaenkrat sem gledal SONY KD-55XE7005, vendar sta mi prodajalca v BB in Harveyu priporočala primerljiv Philipsov oz. LG televizor.
Hvala za nasvet in lep pozdrav.

To ne sprašuj tu gor. Tukaj je dobro samo, kar je nad 2000€.
Kar je pa manj pa fantje nimajo pojma. Prepucavajo se samo kaj je dobro za tam okol 2/3k naprej.

V bistvu je to res tv 55 za 600€ ni tv in ne more prikazat kvalitetne slike še posebej v svetlem prostoru,tako da je bolje da za tak denar kupi diagonalo 37

neo5468 ::

Lahko pokaže čisto dobro sliko, če je source pravi.

Akron ::

Ne preživim tok časa pred televizorjem, da bi lahko upravičil večjo investicijo. Zanimalo me je samo mnenje za ta cenovni razred (~ 650€), kjer bi vseeno rad izvlekel najboljši price/performance. Mi je pa jasno, da za ta denar presežkov ne pričakujem.

@andrej69, glede Philpsa...dobim za denar kaj boljšega kot tole?
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

neo5468 ::

andrej69: to je ubisvtu še najboljši 55inch v tem cenovnem razredu:)) kaj velikih presežkov ne pričakovati, ker je za boljšo sliko potrebno dati malo več denarja, ampak kar se tiče 55inch TVjov, je ta Phillips model po mojem dovolj dober za tvoje potrebe. Če lahko daš še malo več denarja, priporočam še tele modele:

(ene 4 linki philipsov za jurja €)

Akron ::

Hah, namesto da se norce briješ mi raj ti nalep 2 linka :))

fpbs ::

wave_tr je izjavil:

sony xf90 / x900f > ko pride seveda.... LG 65 c7v - b7v.... samsung q7f/c
malce se bojim LGja - OLED, po branju glede teh težav k včasih zakuri sliko. Trenutno sem najbolj za sony glede na to da naj ne bi bilo teh težav (raje malo kompenziram s slabšo sliko, kot da bi imel težave

Glede "kurjenja" OLEDa moraš vedet, da gre za antipropagando, s katero je pričel Samsung, ker se mu je prodaja iz 50% zmanjšala kar na 13%. Tudi to, kar počnejo z OLEDi na Rtings, kar jim mimogrede slabo uspeva, čeprav kršijo vsa pravila normalne uporabe, si lahko brez skrbi glede tega. Danes kupovat TV LCD višjega cenovnega razreda se mi zdi nesmiselno. Zato bi ti jaz svetoval nakup C7, B7, če pa lahko še počakaš do jeseni, bo pa tudi C8 že ugodna cena.
https://geizhals.at/?cmp=1607161&cmp=16...

damirj79 ::

Akron je izjavil:

Ne preživim tok časa pred televizorjem, da bi lahko upravičil večjo investicijo. Zanimalo me je samo mnenje za ta cenovni razred (~ 650€), kjer bi vseeno rad izvlekel najboljši price/performance. Mi je pa jasno, da za ta denar presežkov ne pričakujem.

@andrej69, glede Philpsa...dobim za denar kaj boljšega kot tole?
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


Boljše če vzameš bilo kaj drugega. Poleg tega dotični serija 6262 nima Android-a če ti to kaj pomeni.

andrej69 ::

Kar se tiče burning -ina, ni nikakršna antipropoganda temveč dejstvo.Predvsem Lg ima te težave.Seveda pa imajo nekateri malo večje težave, nekateri malo manj. Toda kakor sem že opisal, se da to uredit.

««
107 / 543
»»