» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
106 / 536
»»

Alessio983 ::

Gatsu je izjavil:

Na mojem Sony X8005C ki ima tud directled je edino v kotih opazna malo temnejša slika na svetlih kadrih - se pravi predvsem risanke in šport. Drugače pa imam na grey 20% precej slabšo unirformiranost kot je videt na tvojih slikah, tako da imoa imaš ti precej dober panel. Določena UI ozadja so pa res videt opazno slabša. Sam sem prej imel Pioneer Kuro in je tud mene na začetku precej motilo to. Tako da sem se takoj pozanimal o DSE na netu in videl, da je to pač hiba LCD panelov in da imam še srečo s panelom... :)

Je pa treba seveda TV pravilno nastavit. Na Sony je ponavad že Cinema preset nastavljen skoraj optimalno. Drugač imaš pa na rtings.com nastavitve.


Meni so te rtings nastavitve televizorja malo preveč monotone ... sama slika je neživahna ter temna, seveda pač po želji komu kak paše :)

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

Kalibriran zaslon je marsikomu ki ima rad živahne in saturated barve dolgočasen. Pač nastavi si kokr ti paše. Jaz sem za svojega samsunga tudi iz rtings dobil nastavitve in so odlične. Slika mnogo boljša kot out of the box.

xgeorgex ::

Pozdravljeni... Kter model Sony TV-ja v Evropi, je ekvivalent sony x900e v ZDA?

T_F_7 ::

Size Model Alternative Name UK Model
49" XBR49X900E XBR-49X900E KD-49XE9005
55" XBR55X900E XBR-55X900E KD-55XE9005
65" XBR65X900E XBR-65X900E KD-65XE9005
75" XBR75X900E XBR-75X900E KD-75XE9005

Ps: 2017 modeli so XE, 2018 pa XF

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

jakovako ::

Prosim za nasvet glede nakupa 75 inch televizorja. Model ki bi ga kupil je Samsung ue75mu6172. Kakšne so vaše pohvale oz. graje omenjenega modela.

profdoktor ::

Jaz bi ti priporočal tale prikazovalnik: http://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED77C8PUA...

Ampak ne vem če imaš dovolj velik budžet za tale prikazovalnik, ker nisi nič omenil budžeta. Tale Samsungov prikazovalnik, ki si ga omenil je žalost in glede na to da je prikazovalnik velike velikosti - kar neverjetnih 75 inčev - bodo napake prišle še bolj do izraza. Nič nisi napisal ali misliš prikazovati s prikazovalnikom samo 4K vsebine ali tudi kakšen 1080p?

edi45 ::

jakovako je izjavil:

Prosim za nasvet glede nakupa 75 inch televizorja. Model ki bi ga kupil je Samsung ue75mu6172. Kakšne so vaše pohvale oz. graje omenjenega modela.


Evo ti to smet od TV-ja Samsung MU6172 55", kakšen bleeding bo šele na 75 inch nočem niti vedet. Izogibaj se 6 seriji koliko se da, čeprav kasnejši MU6402 je bil dan in noč proti 6172, da o zdajšnem Sony-u ne govorim, nikoli več ne pogledam Samsunga :)



jakovako ::

Hvala za predlog, vendar cena ne ustreza. :-) O modelu 75mu6172 sem veliko prebral na tujih forumih in moram reči da sem kar malo zmeden saj jo eni hvalijo, drugi močno grajajo. Prikazoval bi 4k in tudi 1080p.
Sprejel bi tudi kakšen 65 inch....za dobro razmerje med kvaliteto in ceno.
Kako se odrežeta Sony KD65XE7005BAEP ali LG 65UJ634V.

mgermo ::

Vzemi LG b7. Če ni budgeta, vzemi Sony x9400e. Če ni budgeta, vzemi Sony x9005e. Če ni budgeta, počakaj kaki mesec, da bo več denarja.

jakovako ::

edi45 je izjavil:

jakovako je izjavil:

Prosim za nasvet glede nakupa 75 inch televizorja. Model ki bi ga kupil je Samsung ue75mu6172. Kakšne so vaše pohvale oz. graje omenjenega modela.


Evo ti to smet od TV-ja Samsung MU6172 55", kakšen bleeding bo šele na 75 inch nočem niti vedet. Izogibaj se 6 seriji koliko se da, čeprav kasnejši MU6402 je bil dan in noč proti 6172, da o zdajšnem Sony-u ne govorim, nikoli več ne pogledam Samsunga :)





Saj ne morem verjet...Ali je to sploh mogoče?

Ramlo ::

Kakšna serija višje in ni tega problema, jaz imam na mu8000 sliko BP-kot se šika.

andrej69 ::

jakovako je izjavil:

Hvala za predlog, vendar cena ne ustreza. :-) O modelu 75mu6172 sem veliko prebral na tujih forumih in moram reči da sem kar malo zmeden saj jo eni hvalijo, drugi močno grajajo. Prikazoval bi 4k in tudi 1080p.
Sprejel bi tudi kakšen 65 inch....za dobro razmerje med kvaliteto in ceno.
Kako se odrežeta Sony KD65XE7005BAEP ali LG 65UJ634V.


Za koliko denarja iščeš televizor..?

jakovako ::

Drugače čim manj. :-) Nekje do 3.500 tisoc...kaj več mi ne "diši"...na koncu itak zastara in crkne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakovako ()

andrej69 ::

jakovako je izjavil:

Drugače čim manj. :-) Nekje do 3.500 tisoc...kaj več mi ne "diši"...


Za tvoje potrebe, imaš tukaj več kot odličen" model Philipsa:)Ne potrebuješ nič več..
https://geizhals.at/philips-65pus8102-a...

Ali pa tale, letošnji vrhunski model OLEDA.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Potem pa nekaj slabši modeli.
https://www.ceneje.si/Izdelek/7966980/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8446324/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8132637/a...

xgeorgex ::

Mi lahko kdo prosim napiše dobre nastavitve za Sony XE9005... hvala

Sem našel na rtings.com... Bom probal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xgeorgex ()

profdoktor ::

jakovako je izjavil:

Drugače čim manj. :-) Nekje do 3.500 tisoc...kaj več mi ne "diši"...na koncu itak zastara in crkne...

75 je tale Sony KD-75XE9005 varianta zelo fajn in cena ni preveš "off" za tvoj budžet:
https://www.gamingoase.de/de/kategorie3...

Drugače pa ni kaj dosti 75 opcij. Dober je še Sony ZD9 75 ki pa je že malce višji cenovni rang - okoli 6000 eur.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ali pa tale, letošnji vrhunski model OLEDA.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

In kaj drugega nudi letošnji Philipsov OLED, kot novo ceno?
The 65-inch 873 looks exactly like the current 55-inch POS9002 because it is the same TV. Philips has simply decided to rename it for 2018

Samo malo čez mejo dobiš ravno tako lanski model LG B7 za cca 1000€ ceneje.

andrej69 ::

Kar se tiče modela 873, je vsekakor nekaj kvalitetnejši:)Tudi, če se primerja v živo se vidi razlika.
Model 873 ima že letošnji nekoliko kvalitetnejši panel, ima HDR10+, nekoliko je izboljšana gama, sami algoritmi so nekoliko izboljšani, ima tudi boljši zvok, priložen daljinski za Google Assistant, tudi nima toliko težav kar se tiče Burn-In-a kot nekateri lanski modeli OLEDOV. itd.. Seveda ni sedaj za razred boljši od modela 9002, vendar pa je razlika opazna.

Gatsu ::

profdoktor je izjavil:

jakovako je izjavil:

Drugače čim manj. :-) Nekje do 3.500 tisoc...kaj več mi ne "diši"...na koncu itak zastara in crkne...

75 je tale Sony KD-75XE9005 varianta zelo fajn in cena ni preveš "off" za tvoj budžet:
https://www.gamingoase.de/de/kategorie3...

Drugače pa ni kaj dosti 75 opcij. Dober je še Sony ZD9 75 ki pa je že malce višji cenovni rang - okoli 6000 eur.


za 75 col je še XE9405 ki ima sicer malo manjšo svetilnost in manj FALD con kot ZD9 je pa kar precej cenejši. S poštnino vred 4270EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

malizeleni ::

jakovako je izjavil:

Drugače čim manj. :-) Nekje do 3.500 tisoc...kaj več mi ne "diši"...na koncu itak zastara in crkne...


Za 3500 dobiš sony KD-75XE900 v Sloveniji

blackmack ::

873 ful hvalijo, da ima panel prve klase. Slika je skoraj brez napak v vseh odtenkih (banding). Naj bi bil tudi ta novi 2018 panel. Ga že imam nagledanega. Upam, da mi ga kje spustijo na 2900.
Na nemškem forumu ima en oba 9002 in 873 in pravi da se kar opazi razlika v panelu.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

blackmack je izjavil:

873 ful hvalijo, da ima panel prve klase. Slika je skoraj brez napak v vseh odtenkih (banding). Naj bi bil tudi ta novi 2018 panel. Ga že imam nagledanega. Upam, da mi ga kje spustijo na 2900.


Trenutno, ga ne boš dobil nikjer za takšno ceno, bo pa zasigurno nekaj ceneje pred svetovnim prvenstvom v nogometu, torej nekje Junija.

blackmack ::

Pri nas verjetno ne (v Harveyu me itak ne vidijo več), bo se pa dalo v AT kaj zmenit.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

blackmack je izjavil:

Pri nas verjetno ne (v Harveyu me itak ne vidijo več), bo se pa dalo v AT kaj zmenit.


Saj v naših prodajalnah, določeni televizorji niso nič dražji napram tujine. Recimo ta model Philipsa, dobiš pri nas za enaki denar kakor v tujini. Edino na Nizozemskem, ga sedaj dobiš v akciji za 2.900 evrov.Toda to bo kakšen dan dva, potem pa se bo vrnil na staro ceno.Kot sem napisal, se bo lahko dobil nekaj ceneje v Juniju, ali pa mogoče še prej v kakšni prodajalni v tujini, toda to boš moral kar spremljat..

profdoktor ::

Človek išče 75-77 inč vi mu pa ponujate 65 za ceno ki jo je pripravljen plačat za 75. Kje je finta?

malizeleni je izjavil:

jakovako je izjavil:

Drugače čim manj. :-) Nekje do 3.500 tisoc...kaj več mi ne "diši"...na koncu itak zastara in crkne...

Za 3500 dobiš sony KD-75XE900 v Sloveniji


Raje nič ne napiši, kot pa take bedastoče brez vira. V Avstriji dobiš 77 OLED za jurja! Razumeš finto?

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

profdoktor je izjavil:

Človek išče 75-77 inč vi mu pa ponujate 65 za ceno ki jo je pripravljen plačat za 75. Kje je finta?

malizeleni je izjavil:

jakovako je izjavil:

Drugače čim manj. :-) Nekje do 3.500 tisoc...kaj več mi ne "diši"...na koncu itak zastara in crkne...

Za 3500 dobiš sony KD-75XE900 v Sloveniji


Raje nič ne napiši, kot pa take bedastoče brez vira. V Avstriji dobiš 77 OLED za jurja! Razumeš finto?


Napisal je: Sprejel bi tudi kakšen 65 inch....za dobro razmerje med kvaliteto in ceno. Kar za Philips model 8102, ali Sony xe9005 vsekakor drži:)

profdoktor ::

Če rabiš 75-77 inč, ga ni na planetu Zemlja televizorja ki bi kompenziral 10-12 inč s prikazom slike. Dejstvo pač.

andrej69 ::

profdoktor je izjavil:

Če rabiš 75-77 inč, ga ni na planetu Zemlja televizorja ki bi kompenziral 10-12 inč s prikazom slike. Dejstvo pač.


Kakor za koga, in seveda odvisno iz kakšne razdalje gledaš..

malizeleni ::

andrej69 je izjavil:



malizeleni je izjavil:


Za 3500 dobiš sony KD-75XE900 v Sloveniji


Raje nič ne napiši, kot pa take bedastoče brez vira. V Avstriji dobiš 77 OLED za jurja! Razumeš finto?



Če ti nisi sposoben, to še ne pomeni da so vsi nesposobni...razumeš finto?

Pa še namig samo zate : acs (in to brez pogajanja)

profdoktor ::

easyrider3 ::

profdoktor je izjavil:

http://acssony.si/led-televizor-bravia/...


Brez davka je še ceneje,če imaš koga ki je davčni zavezanec da ti vzame preko njega
Brez DDV: 2,868.03€

 SONY  X90

SONY X90

boki75 ::

easyrider3 je izjavil:

profdoktor je izjavil:

http://acssony.si/led-televizor-bravia/...


Brez davka je še ceneje,če imaš koga ki je davčni zavezanec da ti vzame preko njega
Brez DDV: 2,868.03€

 SONY  X90

SONY X90



Če se ne mudi,se naj raje z nakupo počaka. Xe90 ni ravno neki presezek.je cisto dober za svoj rang,za kaj več,pa je potreben višji model,če govorimo za Sony brand.

andrej69 ::

Nekaj kvalitetnejši je vsekakor model XF9000, ki ima že kvalitetnejši procesor, več con zatemnenja, nekaj višjo svetilnost itd..

T_F_7 ::

Zadnje dneve opažam, da cene 2017 modelov naraščajo namesto da bi padale. Kaj to so še zadnji poizkusi/nategi prodajalcev preden dajo na police nove modele in znižajo cene starih?

webmaher ::

dobro opažaš, cena mojega 9005 je trenutno v ACSu neverjetnih 422ojrov višja kot je bila ob mojem nakupu pri Maksproju :)

profdoktor ::

T_F_7 je izjavil:

Zadnje dneve opažam, da cene 2017 modelov naraščajo namesto da bi padale. Kaj to so še zadnji poizkusi/nategi prodajalcev preden dajo na police nove modele in znižajo cene starih?

Zdaj ceno umetno dvignejo in potem dajo lažno super znižanje, ki bo -10% od stare cene in -25% od nove stare cene. To so stari triki - vse mora ven ipd.

northy ::

Živjo,

mi lahko priporočate 65" tv v cenovnem rangu do 1300€.
- 3m razdalje, gledano večino v zatemnjenem prostoru.
- Stream 1080p+ tekem
- Netflix
- Občasno igranje PS4

Nisem hudo zahteven uporabnik glede PQ. Doma imamo npr KD-55XE7096 in sem zadovoljen.

andrej69 ::

northy je izjavil:

Živjo,

mi lahko priporočate 65" tv v cenovnem rangu do 1300€.
- 3m razdalje, gledano večino v zatemnjenem prostoru.
- Stream 1080p+ tekem
- Netflix
- Občasno igranje PS4

Nisem hudo zahteven uporabnik glede PQ. Doma imamo npr KD-55XE7096 in sem zadovoljen.


Jaz bi ti priporočil tale model.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8525349/a...

Ali pa nekaj od tega.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8608843/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8443917/a...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

damirj79 ::

Pozabi, gledal Philips 65pus6412 proti sony 65xe7005, slika je kot noč in dan. Ostani raje na Sony.

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

Pozabi, gledal Philips 65pus6412 proti sony 65xe7005, slika je kot noč in dan. Ostani raje na Sony.


Najverjetneje si gledal kakšen drugi model Philipsa in velikosti:)Kot drugo, pa gre za enak rang televizorja, tako da tukaj nobeden televizor ne izstopa preveč..Kot tretje, pa je Philips v tovarniških nastavitvah med najslabšimi:)Na tem forumu, jih je kar nekaj kupilo ta televizor in so zelo zadovolnji kar se tiče slike.
Če se ta Philips nastavi tako kot treba, je slika kar kvalitetna za takšen rang televizorja..

damirj79 ::

Niti približno ni res. Oba sta enak rang. Oba res najprej na tov nastavitvah, kjer je razlika kot praviš, ma tudi po nastavitvah ni nič manjša. Kupuje pa se kar se kupuje. Nekateri zadovoljni z vsem, nekateri pač ne. Nekateri to tudi povejo, večina pač ne, sej ni to nekaj za se z mosta metat. Za gledat Siol je vse enako dobro, čeprav v tem primeru je še tukaj razlika.

profdoktor ::

andrej69 Philips je najboljši TV na svetu?

andrej69 ::

profdoktor je izjavil:

andrej69 Philips je najboljši TV na svetu?


Kar se tiče kvalitete slike, skoraj drži:)

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

Niti približno ni res. Oba sta enak rang. Oba res najprej na tov nastavitvah, kjer je razlika kot praviš, ma tudi po nastavitvah ni nič manjša. Kupuje pa se kar se kupuje. Nekateri zadovoljni z vsem, nekateri pač ne. Nekateri to tudi povejo, večina pač ne, sej ni to nekaj za se z mosta metat. Za gledat Siol je vse enako dobro, čeprav v tem primeru je še tukaj razlika.


Sem skoraj prepričan, da nisi gledal istih diagonal..Kajti je razlika med diagonalami.Nekateri imajo IPS panel nekateri VA panel. Če si gledal oba televizorja velikosti 65, ki imata oba VA panel, moraa biti Philips nekoliko boljši, zaradi ISF nastavitev kateri nima nobeden televizor v tem rangu:)In sem prepričan, da ti nisi gledal Philipsa v ISF nastavitvah..

damirj79 ::

Oba enaka. Mene je zmotilo, da je imel Philips precej slabo belino, že na očke neenakomerna, ki se na srečo med občajnim programom niti ne opazi toliko. Sony med drugim je kljub VA ekranu boljši za ogled s strani, če to komu kaj pomeni. In tudi nimam pojma, kdo mi bo prišel na dom naredit ISF?

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

Oba enaka. Mene je zmotilo, da je imel Philips precej slabo belino, že na očke neenakomerna, ki se na srečo med občajnim programom niti ne opazi toliko. Sony med drugim je kljub VA ekranu boljši za ogled s strani, če to komu kaj pomeni. In tudi nimam pojma, kdo mi bo prišel na dom naredit ISF?


Kar se tiče beline itd..se vse , da uredit z nastavitvami.Kar se tiče ISF nastavitev, ti ne rabi nobeden priti na dom, kajti si lahko to sam nastaviš. Pa četudi ne narediš ISF nastavitev, temveč osnovne nastavitve je slika že veliko boljša:)Lahko pa si tukaj pogledaš nekaj mnenj.


fpbs ::

damirj79 je izjavil:

Oba enaka. Mene je zmotilo, da je imel Philips precej slabo belino, že na očke neenakomerna, ki se na srečo med občajnim programom niti ne opazi toliko. Sony med drugim je kljub VA ekranu boljši za ogled s strani, če to komu kaj pomeni. In tudi nimam pojma, kdo mi bo prišel na dom naredit ISF?

Tako zgleda Philips. Samo, da ne bo slučajno kdo mislil, da so to jutranje meglice.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Oba enaka. Mene je zmotilo, da je imel Philips precej slabo belino, že na očke neenakomerna, ki se na srečo med občajnim programom niti ne opazi toliko. Sony med drugim je kljub VA ekranu boljši za ogled s strani, če to komu kaj pomeni. In tudi nimam pojma, kdo mi bo prišel na dom naredit ISF?

Tako zgleda Philips. Samo, da ne bo slučajno kdo mislil, da so to jutranje meglice.



Kaj si ti neumen ali kaj..? Ali si star 5 let, da se ti nekatere stvari ne dajo razložit:)
Kar se tiče osvetljenja ozadja, ki je nastavljen na maximum pri eno barvni statični sliki, bo skoraj vsak televizor prikazal enako sliko..Brez vkjlučenega zatemnenja..Pri gledanju normalnih vsebin to spol ni moteče, kajti se , da nastavit slika kakor komu paše..Lahko pa si tukaj pogledaš še eno sliko, kar se tiče uniformiranosti.


Ali pa kako izgleda resnično v praksi, z vključenim zatemnenjem..


Tako, da če nimaš pojma o tv tehnologiji prosim ne delaj antireklamo, da ti ne bom prilepil še kakšne slike Lg-ja..;)

Tukaj še Panasonic model z VA panelom.

profdoktor ::

fpbs je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Oba enaka. Mene je zmotilo, da je imel Philips precej slabo belino, že na očke neenakomerna, ki se na srečo med občajnim programom niti ne opazi toliko. Sony med drugim je kljub VA ekranu boljši za ogled s strani, če to komu kaj pomeni. In tudi nimam pojma, kdo mi bo prišel na dom naredit ISF?

Tako zgleda Philips. Samo, da ne bo slučajno kdo mislil, da so to jutranje meglice.


Philips je najboljši televizor!

jnagl ::

Pozdravljeni,
glede Sony KD55XE9005 bi potreboval informacijo iz prve roke in sicer če so pri predvajanju DivX preko network share-a kakršnikoli problemi oz. kako je glede predvajanja podnapisov preko network share-a (nekje sem zasledil, da to dela samo preko usb).
Hvala
««
106 / 536
»»