» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
108 / 543
»»

andrej69 ::

Akron je izjavil:

Ne preživim tok časa pred televizorjem, da bi lahko upravičil večjo investicijo. Zanimalo me je samo mnenje za ta cenovni razred (~ 650€), kjer bi vseeno rad izvlekel najboljši price/performance. Mi je pa jasno, da za ta denar presežkov ne pričakujem.

@andrej69, glede Philpsa...dobim za denar kaj boljšega kot tole?
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


Kar se tiče modela 6262, gre za soliden model. Toda nekoliko boljši opciji, sta ta dva modela.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8443916/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/8411191/a...

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče burning -ina, ni nikakršna antipropoganda temveč dejstvo.Predvsem Lg ima te težave.Seveda pa imajo nekateri malo večje težave, nekateri malo manj. Toda kakor sem že opisal, se da to uredit.


Je dejstvo, ampak v samo zelo specifičnih scenarijih, da nabiješ OLED Light na 100 in par dni skupaj gledaš CNN. Saj to priznavajo tudi pri Rtings sami:

"Slight comment on the Real Life OLED Burn-in test: It seems to me that you now have no screen setup for mixed / actual user content. What if someone uses their oled for 60% Netflix/Movies, 20% Gaming and 20% local broadcasting with differentiating logos.
I feel that varied use will cancel burn in out. An hour of static logos follwed by an hour or more of varied content will not leave a trace. There is proof online of people watching RTL4 daily (in the Netherlands), google that logo and see how horrific it is. But due to varied content still have zero burn in. And that was the OLED before the B6, 950 I believe. In the back of your minds this must be how you feel as well, otherwise your previous test was already enough proof of burn in that will happen, but has not happened on the set inyour living room, right?

We agree that this is a current limitation of our test. We have limited resources and so unfortunately can't test everything.
We agree that the 20 hours burn-in test is an extreme test and not directly applicable for most people, however believe that the biggest difference is the content. Most normal content has much smaller logos than our test pattern, with less vivid colors and less on-screen duration. "

Zdi se škoda, če psihoza glede burn-inov ali pa t.i. panel loterije, domnevnega problema mrtvih pixlov na novih tivijih itd. odvrača ljudi od nakupa, ker v real life-u so to outlinerji. Razume se, da je lahko vsak produkt defekten, ampak daleč najbolj verjetno je, da boš dobil iz škatle OLED, ki dela točno to in tako, kar pričakuješ in ob normalni uporabi (npr. 60% streaming in torrenti, 20% programska shema, 20% igre, kot v komentarju) ni treba skrbeti, da se bojo slike zapekle. Ker če bi bil burn-in res tak problem, bi ljudje masovno vračali OLED tivije, LG bi bil predmet kritik, da zavaja pri oglaševanju itd., pa tega ne vidimo.

fpbs ::

LG demo OLED and SUPER UHD 2018 TVs:
https://www.avforums.com/news/lg-demo-o...

XS!D3 ::

andrej69 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Na Sony 55xe7005 EON apliakcije ne boš namestil. Pa na LG tudi ne, vsaj mislim. Tako ti ostane le Philips.


Tukaj sem prej pozabil omenit, na Sony televizorjih deluje toda samo na modelih kateri ima Android. Kar se tiče Philipsa ne deluje, kakor tudi ne na Lg-ju. Toda na Philipsu, bo to aplikacijo mogoče uporabljat nekje okoli poletja.


Na Philipsih z Android TV EON za Smart TV deluje, je pa res da ni uradno podprt in ga je potrebno ročno namestit/posodabljat iz apkja.

Ne LGjih pa res ne, ker app za njihov OS (še) ne obstaja.

andrej69 ::

XS!D3 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Na Sony 55xe7005 EON apliakcije ne boš namestil. Pa na LG tudi ne, vsaj mislim. Tako ti ostane le Philips.


Tukaj sem prej pozabil omenit, na Sony televizorjih deluje toda samo na modelih kateri ima Android. Kar se tiče Philipsa ne deluje, kakor tudi ne na Lg-ju. Toda na Philipsu, bo to aplikacijo mogoče uporabljat nekje okoli poletja.


Na Philipsih z Android TV EON za Smart TV deluje, je pa res da ni uradno podprt in ga je potrebno ročno namestit/posodabljat iz apkja.

Ne LGjih pa res ne, ker app za njihov OS (še) ne obstaja.


Na Philipsu sicer nekaj deluje, toda z nekaj težavami, kajti ta aplikacija še zaenkrat ni podprta za Philipsovo platformo. Bo pa delovalo tako kot treba, nekje v poletju..Philips Slovenija ravno dela na tem, kakor tudi Telemach.

fpbs ::

leiito je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče burning -ina, ni nikakršna antipropoganda temveč dejstvo.Predvsem Lg ima te težave.Seveda pa imajo nekateri malo večje težave, nekateri malo manj. Toda kakor sem že opisal, se da to uredit.

Je dejstvo, ampak v samo zelo specifičnih scenarijih, da nabiješ OLED Light na 100 in par dni skupaj gledaš CNN. Saj to priznavajo tudi pri Rtings sami:
Zdi se škoda, če psihoza glede burn-inov ali pa t.i. panel loterije, domnevnega problema mrtvih pixlov na novih tivijih itd. odvrača ljudi od nakupa, ker v real life-u so to outlinerji. Razume se, da je lahko vsak produkt defekten, ampak daleč najbolj verjetno je, da boš dobil iz škatle OLED, ki dela točno to in tako, kar pričakuješ in ob normalni uporabi ni treba skrbeti, da se bojo slike zapekle. Ker če bi bil burn-in res tak problem, bi ljudje masovno vračali OLED tivije, LG bi bil predmet kritik, da zavaja pri oglaševanju itd., pa tega ne vidimo.

Saj Andrej je hotel samo poudariti, da se to dogaja predvsem na LGejih, ne pa na Philipsih.

andrej69 ::

Kar se tiče Burning-ina, je seveda težava vseh OLED televizorjev, toda tukaj ima Lg nekaj več težav.Seveda so te težave v osnovi, so pa načini kako rešit te težave kakor sem že pred časom opisal.Recimo na Philips modelu 873, teh težav ni zaznat v takšni meri kakor na modelih 2017:)Kajti ima že vgrajen, boljši način čiščenja panela pri tovrtstnih težavah. Mislim, pa da tudi pri drugih proizvajalcih ne bo kakšnih večjih težav.

leiito ::

To sem slišal tudi sam, da so, kar se Burning-ina tiče, za Philips 873 poročila s terena redka, sploh negativna. Mogoče tudi čip kaj pomaga, škodi gotovo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

andrej69 ::

leiito je izjavil:

To sem slišal tudi sam, da so, kar se Burning-ina tiče, za Philips 873 poročila s terena redka, sploh negativna. Mogoče tudi čip kaj pomaga, škodi gotovo ne.


Seveda pomaga sama elektronika-procesor, ki pošilja sam signal do panela. Saj zato pa Lg tukaj zaostaja za konkurenco, pa ne samo kar se tiče OLEDOV temveč tudi LCD televizorjev:)Tudi Samsung ni tukaj kaj boljši.Zato je bil skrajni čas, da so pri LG-ju nekaj naredili v smeri procesorja..Bomo pa seveda videli, kako so bili v tem segmentu uspešni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

leiito ::

Bomo videli, kaže jim vsekakor slabo, sploh odkar je izbruhnil škandal z burning-ini, vprašanje če se bo še kaj te robe prodalo, vsaj po forumih sodeč težko.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

Bomo videli, kaže jim vsekakor slabo, sploh odkar je izbruhnil škandal z burning-ini, vprašanje če se bo še kaj te robe prodalo, vsaj po forumih sodeč težko.


Ja slaba reklama, vskakor negativno vpliva na prodajo televizorjev. Toda ni pa zopet tako hudo.Saj LG televizorji niso slabi kar se tiče same elektronike, in panelov v najvišjih serijah. Predvsem so težava LG-ja slabi slikovni procesorji, ki pa so zelo" važni:)Zato pa sem jaz že lani napisal, da je skrajni čas, da nekaj naredijo v tej smeri, in kakor, da bi me slišali.:)) Tako, da upam, da bodo letošnji Lg televizorji precej bolj konkurenčni napram drugim proizvajalcam.

leiito ::

Gotovo so slišali, to LGju priznajo tudi znamki nenaklonjeni, da se odziva na strokovno kritiko.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ja slaba reklama, vskakor negativno vpliva na prodajo televizorjev. Toda ni pa zopet tako hudo.Saj LG televizorji niso slabi kar se tiče same elektronike, in panelov v najvišjih serijah. Predvsem so težava LG-ja slabi slikovni procesorji, ki pa so zelo" važni:)Zato pa sem jaz že lani napisal, da je skrajni čas, da nekaj naredijo v tej smeri, in kakor, da bi me slišali.:)) Tako, da upam, da bodo letošnji Lg televizorji precej bolj konkurenčni napram drugim proizvajalcam.

Ja, Andrej, kolikor koli je imel LG slabe procesorje, je še vedno dosegal boljše rezultate, kot Philips. Tu si poglej primerjavo (čisto spodaj članka) Philips POS9002 (OLED873) z nekaj ostalimi, kjer sta Philips in Panasonic dosegla najnižjo splošno oceno 83%,.... LG B7,C7 85%,... LG E7 86%,... BeoVision 92%
https://www.flatpanelshd.com/review.php...
Tudi v tem članku navajajo, : POS9002 is available in Europe only. The 65" model is called OLED873 but it is the exact same TV , in postavljajo tebe na laž, ko omenjaš, kaj nudi novega model 873 v primerjavi s POS9002.
Prepričan sem, da bodo letošnji LG modeli z novim Alpha 9 procesorji daleč pred ostalimi OLED ponudniki.

profdoktor ::

Seveda je LG najboljši in tudi največ formatov je podprtih. Čez kakšen teden ali dva pride C8 na police in se bo lahko vsak sam prepričal.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

@fpbs
Kar se tiče razlike med 9002 in C7/B7 jih praktično ni, če boš postavil televizor eden poleg drugega:)Lg je predvsem dobil boljšo oceno zaradi prepoznavanja dinamičnih metapodatkov, in ne zaradi same kvalitete slike. Ima pa vsak svoje prednosti, tako, da skupnega zmagovalca ni...Philips ima boljše gibanje slike, podrobnosti same slike, nekaj boljši prikaz vsebin nižjih ločljivosti.Lg pa ima nekaj boljši HDR prikaz in pa nekaj malega boljši prikaz črne barve. Kar pa se tiče OLED modela 873, sem napisal razlike:)Ne more biti model 873 enak modelu 9002, če ima že panel 2018, ki ima nekaj večjo svetilnost ima že HDR10+ podporo, boljši zvok, boljši prikaz game itd.. Pa lahko ti iz prve roke povem, da je razlika vidna med tema dvema modeloma v prid modelu 873:) Kar se tiče pa novih Lg OLED modelov, pa še bomo videli, če bodo najkvalitetnejši..Če bo Lg lepo plačal ljudem kateri opravljajo teste, potem bo vsekakor najkvalitetnejši tu ni nikakršnega dvoma..:DBo pa zasigurno najkvalitetnejši OLED model Philipsa 903, ki bo imel še občutneje" kvalitetnejši P5 procesor:)
Tako, da bo to zasigurno najkvalitetnejši OLED 2018..Sicer pa se jaz ravno ne obremenjujem z OLEDI,kajti so vsi zelo kvalitetni:)

mgermo ::

Andrej, se gremo stavit, da izmed 10, 20 ali 100 top tv review sajtov, ne bo % tistih ki bodo Philips Oled postavili na prvo mesto presegel 10% (pa še tu sem zelo radodaren).

Ja, pa če so vsi podkupljeni!111!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Andrej, se gremo stavit, da izmed 10, 20 ali 100 top tv review sajtov, ne bo % tistih ki bodo Philips Oled postavili na prvo mesto presegel 10% (pa še tu sem zelo radodaren).


Treba povedat, da veliko teh strani niti ne testira Philips televizorjev, kakor tudi ne Panasonic televizorjev in še katerih:)Kajti vsi testirajo predvsem Samsung in Sony televizorje, ki dajata veliko denarja v reklamo..

profdoktor ::

Tale Philipsov P5 procesor je že od predlani. Malce zastarela roba, ampak ok, treba porabit stare čipe. :))

krepki ::

Spet eden,ki je požrl iciklopedijo,pameten na vseh področjih.

andrej69 ::

profdoktor je izjavil:

Tale Philipsov P5 procesor je že od predlani. Malce zastarela roba, ampak ok, treba porabit stare čipe. :))


Zgleda, da ravno nisi na tekočem kar se tiče tv tehnologije, tako, da to prepusti nam, kateri pa smo:))
Pa lepo spremljaj kar se napiše, pa se boš mogoče še kaj naučil..:DIn ta procesor je bil izdelan lani, samo za informacijo..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Lg je predvsem dobil boljšo oceno zaradi prepoznavanja dinamičnih metapodatkov, in ne zaradi same kvalitete slike. Ima pa vsak svoje prednosti, tako, da skupnega zmagovalca ni...Philips ima boljše gibanje slike, podrobnosti same slike, nekaj boljši prikaz vsebin nižjih ločljivosti.Lg pa ima nekaj boljši HDR prikaz in pa nekaj malega boljši prikaz črne barve. Kar pa se tiče OLED modela 873, sem napisal razlike:)Ne more biti model 873 enak modelu 9002, če ima že panel 2018, ki ima nekaj večjo svetilnost ima že HDR10+ podporo, boljši zvok, boljši prikaz game itd.. Pa lahko ti iz prve roke povem, da je razlika vidna med tema dvema modeloma v prid modelu 873:) Kar se tiče pa novih Lg OLED modelov, pa še bomo videli, če bodo najkvalitetnejši..Če bo Lg lepo plačal ljudem kateri opravljajo teste, potem bo vsekakor najkvalitetnejši tu ni nikakršnega dvoma.Bo pa zasigurno najkvalitetnejši OLED model Philipsa 903, ki bo imel še občutneje" kvalitetnejši P5 procesor:)

Ja Andrej, zgleda, da "ti nisi na tekočem kar se tiče tv tehnologije, tako, da to prepusti nam, kateri pa smo". Zgleda, da nisi pregledal te tabele spodaj v članku, kjer je jasno zapisano, da je LG in vsi ostali dobil boljšo oceno 97 točk prav zaradi kvalitete slike, razen Philipsa, ki je dobil samo 95 točk, kar samo dokazuje, da Philips s svojim tako hvaljenim P5 procesorjem ne dosega rezultatov lanskih LG procesorjev.
https://www.flatpanelshd.com/review.php...
Glede tvoje trditve, da ima 873 vgrajene že letošnje panele, sem jaz nekje prečital, kjer se omenja, da ima vgrajene še lanske panele. Če najdem še to stran, jo bom posredoval. Lahko pa s povečavo poslikaš oba modela, kjer se lahko vidi razlika in boš s tem lahko "iz prve roke" dokazal, da se motim.
Tu je še ena trditev, da gre pri 9002 in 873 za isti model:It will be Android 7 at launch. 873 is like the current POS9002 - just with a new name and in 65”.

profdoktor ::

andrej69 je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Tale Philipsov P5 procesor je že od predlani. Malce zastarela roba, ampak ok, treba porabit stare čipe. :))


Zgleda, da ravno nisi na tekočem kar se tiče tv tehnologije, tako, da to prepusti nam, kateri pa smo:))
Pa lepo spremljaj kar se napiše, pa se boš mogoče še kaj naučil..:DIn ta procesor je bil izdelan lani, samo za informacijo..

Tale P5 je bil že v lanskih vstopnih modelih za 700 EUR. Recimo P5 procesor je že lani imel 49PUS7502, ki se danes prodaja za 700 EUR. Letos ste malce zaspali, kajti še vedno nespremenjen procesor P5, hahahaha. :D Da ne govorim, da ste nekatere modele televizorjev samo preimenovali za letos in se prodaja ista roba? Kaj je to zdaj Philips, andrej69 boste začeli kaj migat ali vas bo čas povozil? Ajmo gasa!

andrej69 ::

profdoktor je izjavil:

andrej69 je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Tale Philipsov P5 procesor je že od predlani. Malce zastarela roba, ampak ok, treba porabit stare čipe. :))


Zgleda, da ravno nisi na tekočem kar se tiče tv tehnologije, tako, da to prepusti nam, kateri pa smo:))
Pa lepo spremljaj kar se napiše, pa se boš mogoče še kaj naučil..:DIn ta procesor je bil izdelan lani, samo za informacijo..

Tale P5 je bil že v lanskih vstopnih modelih za 700 EUR. Recimo P5 procesor je že lani imel 49PUS7502, ki se danes prodaja za 700 EUR. Letos ste malce zaspali, kajti še vedno nespremenjen procesor P5, hahahaha. :D Da ne govorim, da ste nekatere modele televizorjev samo preimenovali za letos in se prodaja ista roba? Kaj je to zdaj Philips, andrej69 boste začeli kaj migat ali vas bo čas povozil? Ajmo gasa!


Kaj pa zopet pišeš neumnosti:)P5 procesor ni bil v vstopnih modelih, temveč v modelih 7502 in navzgor..
Kar pa se tiče spremembe procesorja niti ni potrebe, če smo odkriti, kajti je še vedno med najkvalitetnejšimi na tržišču:))Bodo pa imeli modeli, ki bodo na voljo v jeseni že novi P5 procesor. Sicer pa bo Philips edini poleg Lg-ja, ki bo letos imel določene modele z novim procesorjem..Pa tudi paneli, bodo letos v glavnem VA. Pa podpora HDR10+. Tako, da bo kar nekaj sprememb..

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Lg je predvsem dobil boljšo oceno zaradi prepoznavanja dinamičnih metapodatkov, in ne zaradi same kvalitete slike. Ima pa vsak svoje prednosti, tako, da skupnega zmagovalca ni...Philips ima boljše gibanje slike, podrobnosti same slike, nekaj boljši prikaz vsebin nižjih ločljivosti.Lg pa ima nekaj boljši HDR prikaz in pa nekaj malega boljši prikaz črne barve. Kar pa se tiče OLED modela 873, sem napisal razlike:)Ne more biti model 873 enak modelu 9002, če ima že panel 2018, ki ima nekaj večjo svetilnost ima že HDR10+ podporo, boljši zvok, boljši prikaz game itd.. Pa lahko ti iz prve roke povem, da je razlika vidna med tema dvema modeloma v prid modelu 873:) Kar se tiče pa novih Lg OLED modelov, pa še bomo videli, če bodo najkvalitetnejši..Če bo Lg lepo plačal ljudem kateri opravljajo teste, potem bo vsekakor najkvalitetnejši tu ni nikakršnega dvoma.Bo pa zasigurno najkvalitetnejši OLED model Philipsa 903, ki bo imel še občutneje" kvalitetnejši P5 procesor:)

Ja Andrej, zgleda, da "ti nisi na tekočem kar se tiče tv tehnologije, tako, da to prepusti nam, kateri pa smo". Zgleda, da nisi pregledal te tabele spodaj v članku, kjer je jasno zapisano, da je LG in vsi ostali dobil boljšo oceno 97 točk prav zaradi kvalitete slike, razen Philipsa, ki je dobil samo 95 točk, kar samo dokazuje, da Philips s svojim tako hvaljenim P5 procesorjem ne dosega rezultatov lanskih LG procesorjev.
https://www.flatpanelshd.com/review.php...
Glede tvoje trditve, da ima 873 vgrajene že letošnje panele, sem jaz nekje prečital, kjer se omenja, da ima vgrajene še lanske panele. Če najdem še to stran, jo bom posredoval. Lahko pa s povečavo poslikaš oba modela, kjer se lahko vidi razlika in boš s tem lahko "iz prve roke" dokazal, da se motim.
Tu je še ena trditev, da gre pri 9002 in 873 za isti model:It will be Android 7 at launch. 873 is like the current POS9002 - just with a new name and in 65”.


S tabo sem končal, kajti si preneumen da bi ti razložil, ali pa se samo delaš:))Ali pa zelo uživaš v provociranju..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

profdoktor ::

fpbs, to je tvoj cilj, ti si provokator. Ti si mučki provokator!

lejko0 ::

Torej, se je že začelo obdobje hvaljenja VA panelov, superiorni Philips IPS pa kar na enkrat niso več tako več superiorni. Kako predvidljivo!

andrej69 ::

lejko0 je izjavil:

Torej, se je že začelo obdobje hvaljenja VA panelov, superiorni Philips IPS pa kar na enkrat niso več tako več superiorni. Kako predvidljivo!


Izgleda, da imaš težave z razumevanjem:) Nihče ni hvalil VA panele, temveč sem napisal razlike napram lanskim modelom..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:


Ja Andrej, zgleda, da "ti nisi na tekočem kar se tiče tv tehnologije, tako, da to prepusti nam, kateri pa smo". Zgleda, da nisi pregledal te tabele spodaj v članku, kjer je jasno zapisano, da je LG in vsi ostali dobil boljšo oceno 97 točk prav zaradi kvalitete slike, razen Philipsa, ki je dobil samo 95 točk, kar samo dokazuje, da Philips s svojim tako hvaljenim P5 procesorjem ne dosega rezultatov lanskih LG procesorjev.
Glede tvoje trditve, da ima 873 vgrajene že letošnje panele, sem jaz nekje prečital, kjer se omenja, da ima vgrajene še lanske panele. Če najdem še to stran, jo bom posredoval. Lahko pa s povečavo poslikaš oba modela, kjer se lahko vidi razlika in boš s tem lahko "iz prve roke" dokazal, da se motim.
Tu je še ena trditev, da gre pri 9002 in 873 za isti model:It will be Android 7 at launch. 873 is like the current POS9002 - just with a new name and in 65”.

S tabo sem končal, kajti si preneumen da bi ti razložil, ali pa se samo delaš:))Ali pa zelo uživaš v provociranju..

Ko zmanjka argumentov in nimaš odgovora na to, kar sem zgoraj napisal so na vrsti žaljivke.

andrej69 ::

@fpbs
Ne žalim rad ljudi, toda tebi se nekatere stvari žal ne dajo obrazložit:)Vse sem ti lepo pojasnil, ti pa še kar vztrajaš pri svojem, potemtakem človek začne dvomit v takšno osebo..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

P5 procesor ni bil v vstopnih modelih, temveč v modelih 7502 in navzgor.Kar pa se tiče spremembe procesorja niti ni potrebe, če smo odkriti, kajti je še vedno med najkvalitetnejšimi na tržišču:))Bodo pa imeli modeli, ki bodo na voljo v jeseni že novi P5 procesor. Sicer pa bo Philips edini poleg Lg-ja, ki bo letos imel določene modele z novim procesorjem..Pa tudi paneli, bodo letos v glavnem VA. Pa podpora HDR10+. Tako, da bo kar nekaj sprememb..

Andrej, ko že navajaš letošnji napredek LGeja in Philipsa, je LG z novimi TVeji predstavil kar dva nova vrhunska procesorja, edina in brez konkurence s HFR podporo in AI. Philips se pa lahko ponaše le z že zastarelim P5 procesorjem. Tisto, kar bo pa v jeseni novega, bomo pa še videli, če bo kaj.

profdoktor ::

Ta Philips je res stalno malo zadaj. Lani so v OLED televizorje vgrajevali predlanske LG panele, letos imajo notri zastareli P5 procesor. Škoda, da so se predali zdaj ko bi se morali najbolj boriti, ko vsi nekaj razvijajo je Philips čisto odpovedal in podpisal kapitulacijo. Philips RIP.

cekr ::

Od kje imate nekateri takšne popadke? Ha, ha.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krepki ::

Pa ja vidiš,da se samo prepucavajo in pametujejo en drugega je... v glavo,nimajo kaj drugega za delat in ja Lg je dobil za cele 2 točke večjo oceno kot Philips,ne morem verjet to je tako ogromna razlika v kvaliteti,da sem resno v dvomih kaj naj zdaj kupim.

cekr ::

Če se ti ne mudi, raje denar spravi za kakšno drugo priložnost. Ali pa še boljše, kupi si kolo in ga dobro izkoristi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

rs1975 ::

Kateri 55" li 65" TV priporočate od teh:
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik... (skupna cena: 449 EUR)
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik... (skupna cena: 642 EUR)
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik... (skupna cena: 576 EUR)
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Se dobi za podoben denar kaj boljšega?

Glede velikosti bi raje 55", ker 65" bo ravno na meji, da še gre na omaro. Razen, če sta ta dva modela res dosti boljša od serij istih proizvajalcev v 55" različici...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

P5 procesor ni bil v vstopnih modelih, temveč v modelih 7502 in navzgor.Kar pa se tiče spremembe procesorja niti ni potrebe, če smo odkriti, kajti je še vedno med najkvalitetnejšimi na tržišču:))Bodo pa imeli modeli, ki bodo na voljo v jeseni že novi P5 procesor. Sicer pa bo Philips edini poleg Lg-ja, ki bo letos imel določene modele z novim procesorjem..Pa tudi paneli, bodo letos v glavnem VA. Pa podpora HDR10+. Tako, da bo kar nekaj sprememb..

Andrej, ko že navajaš letošnji napredek LGeja in Philipsa, je LG z novimi TVeji predstavil kar dva nova vrhunska procesorja, edina in brez konkurence s HFR podporo in AI. Philips se pa lahko ponaše le z že zastarelim P5 procesorjem. Tisto, kar bo pa v jeseni novega, bomo pa še videli, če bo kaj.


Če bi malo spremljal kar pravijo določeni strokovnjaki, bi videl, da je Philipsov P5 procesor dovolj zmogljiv tudi za prikaz 120 FPS vsebin )Sicer pa mi povej, kje ti pride trenutno HFR v poštev.Kajti vse vsebine, ki jih lahko gledaš so največ v 60 FPS..Če bi bilo potrebno bi že vsi proizvajalci imeli HFR..Kot pa sem že napisal, bomo pa še videli kako bo z novimi Lg procesorji, kajti Lg ravno ni nikoli blestel pri samem razvoju procesorjev:) Tukaj so bili Philips, Sony in Panasonic vedno v ospredju..Kar pa se tiče Philips P5 procesorja je daleč od zastarelega:))Kajti Philips in Panasonic, imata edino najnovejše procesorje seveda poleg Lg-ja letos, tako, da ne piši zopet neumnosti.Kot pa sem že napisal, bo letos že na voljo novi P5 procesor..Sicer pa ravno ni potrebe, da se vsako leto razvija nov procesor, če je zadnji kvaliteten tako kot mora biti..Saj Sony tudi že 2 leti ni razvil novega procesora, bo pa imel nov procesor za prihodnje leto. Samsung pa tako in tako, zaostaja za konkurenco v tem segmentu..Sicer pa bomo videli kako in kaj čez leto..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

rs1975 je izjavil:

Kateri 55" li 65" TV priporočate od teh:
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik... (skupna cena: 449 EUR)
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik... (skupna cena: 642 EUR)
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik... (skupna cena: 576 EUR)
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
- http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Se dobi za podoben denar kaj boljšega?

Glede velikosti bi raje 55", ker 65" bo ravno na meji, da še gre na omaro. Razen, če sta ta dva modela res dosti boljša od serij istih proizvajalcev v 55" različici...


Kar se tiče vseh teh modelov, je definitivno" najkvalitetnejši Philips model 7502:)Kar pa se tiče modelov velikosti 55", pa bi dal nekaj prednosti Sonyu.

T_F_7 ::

April je pred vrati, znižanj pa od nikoder. Se mi zdi, da je bil najboljši deal 55XE9005 za 1091€, vendar so medtem v tisti trgovini pošle zaloge. Če ne bi ciljal na 55XE9305, bi bilo to to zame. Upam, da bodo tudi drugje znižali preden bodo pošle zaloge, sicer sem se nategnil. Slovenske cene so pa itak mimo in je treba gledati čez mejo.
Kolikšno znižanje cen pa je sploh pričakovati?

fpbs ::

Od začetne cene se je modelu 55XE9305 znižala cena za več kot 40%, zato ne pričakuj več znižanja, kot tudi ne za ostale lanske TVeje. Prvo znižanje letošnjih modelov se pričakuje v juliju, in pa potem precejšnje znižanje od oktobra do novoletnih praznikov. Potem še rahlo znižanje do februarja.

T_F_7 ::

1400€ je najboljši deal kar sem ga zasledil za 9305 model. Ko človek, žal prepozno, realizira da bi raje za 300€ manj domov pripeljal 9005 8-O

profdoktor ::

Cena za 55XE9005 bi morala iti pod tisočaka v kratkem, ko bodo začeli leteti ven novi modeli vseh znamk.

yohnzy ::

Trenutni best buy za 1500 je nakup 55" LG B7 OLED. :D
Se strinjate?
Ali raje še malo počakati na tvje letnik 2018?
www.v-gen.org

T_F_7 ::

profdoktor je izjavil:

Cena za 55XE9005 bi morala iti pod tisočaka v kratkem, ko bodo začeli leteti ven novi modeli vseh znamk.

Si ziher? V kirih štacunah?

fpbs ::

profdoktor je izjavil:

Cena za 55XE9005 bi morala iti pod tisočaka v kratkem, ko bodo začeli leteti ven novi modeli vseh znamk.

Glede na 45% padec na začetno ceno ni več za pričakovat nižje cene.

clancy ::

yohnzy je izjavil:

Trenutni best buy za 1500 je nakup 55" LG B7 OLED. :D
Se strinjate?
Ali raje še malo počakati na tvje letnik 2018?


Jaz sem bil tik pred nakupom 55B7, vendar bom raje do konca leta počakal na letnik 2018, 55C8, predvsem zaradi novega procesorja.

T_F_7 ::

fpbs je izjavil:

Glede na 45% padec na začetno ceno ni več za pričakovat nižje cene.

Po tistem grafu sodeč je bila štartna cena XE višja od letošnje XF.

@profdoktor: kje si dobil ta graf? tej nemci malo nabijajo...

Klemzy17 ::

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup 65 inčnega televizorja. Vedno sem bil nekako odločen da bi imel SONY BRAVIA tv, vendar bi me zanimali tudi drugi televizorji seveda če bi dobil isto kvaliteto slike za kaj manj denarja. Televizor bi kupil v rangu od 1000 - 1500 eur, sicer mi je 1500 eur že kar veliko tako da realno je nekje 1200 ali pa 1300 eur. Firme ki me zanimajo so SONY, LG in pa PHILIPS, lahko recimo tudi PANASONIC. Samsunga nisem navedel ker nisem ravno njihov pristaš :) Ogledaloval sem si naslednje modele:

SONY:
1. https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...
2. https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

PHILIPS:
1. https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...
2. https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

Poslal sem linke samo od SONY in pa PHILIPS ker sta mi nekako najbolj atraktivne firme, je pa res da sem slišal za PHILIPS da odkar jih je kupila ena druga firma niso več tako kvalitetni in da so televizorji zelo počasni in tako naprej. Na TV-ju bi gledal pač večinoma šport in filme ter mogoče včasih tudi odigral kako igro na PS4. Zanima me ali je za uporabnika kot sem jaz res opazna če kupiš tv za 900 eur ali pa 1400 eur? Tehnologija zelo napreduje tako da bi veliko plačal za televizor se mi ne zdi smiselno in pa kot sem napisal ali so razlike res tako opazne ker dan danes vsi televizorji tudi nižji cenovni rang mislim da imajo lepo sliko. Je res da se mi z nakupom ne mudi in če bi bili še kakšni dodatni popusti za televizorje iz 2017 bi se mogoče splačalo počakati. Mali mi napišite kaj pa kako..

Lp

andrej69 ::

@Klemzy17
Vsekakor sta Philips model 7502 in Sony xe8505, zelo kvalitetna televizorja:)Ker si napisal, da boš gledal tudi večinoma šport, sta ta modela vsekakor dobrodošla predvsem zaradi 100Hz osveževanja panela. Pa tudi zaradi zelo" dobrih procesorjev predvsem na Philipsu, ki še ima nekaj kvalitetnejši procesor kakor Sony.
Če pa nisi ne vem kako zahteven" uporabnik, pa ti priporočam za nekaj manj denarja tale model.Kar pa se tiče novih modelov, pa se ti ne isplača čakat , kajti bodo cene kar nekaj višje..
https://www.ceneje.si/Izdelek/8525349/a...

TOP ::

Pozdravljeni,kupuje TV 49-50 tja do 1100e kaj mu svetujete,mora pa bit seveda 4K.Hvala

andrej69 ::

TOP je izjavil:

Pozdravljeni,kupuje TV 49-50 tja do 1100e kaj mu svetujete,mora pa bit seveda 4K.Hvala


Za takšen denar, ti priporočam Philips model PUS7502, Panasonic EX780, Samsung MU7000.

profdoktor ::

T_F_7 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Glede na 45% padec na začetno ceno ni več za pričakovat nižje cene.

Po tistem grafu sodeč je bila štartna cena XE višja od letošnje XF.

@profdoktor: kje si dobil ta graf? tej nemci malo nabijajo...

https://www.idealo.de

Štartali so pri 1800 EUR, zdaj je 1080 EUR. Pomoje bo kakih 900 EUR najnižja cena preden jih razprodajo.
««
108 / 543
»»