» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
84 / 544
»»

GRT ::

Ja to tudi jaz razumem. Toda zakaj naj bi bil potem ta oled boljši kot kateri koli drugi 4K TV.

mgermo ::

Oled HD je načeloma boljši od LCD 4k (razen izjem kot recimo sony x9305) zaradi same prednosti tehnologije. Torej ta oled je boljši od povprečnih-dobrih 4k lcd tvjev, ne pa od izvrstnih.

krepki ::

GRT je izjavil:

Ja to tudi jaz razumem. Toda zakaj naj bi bil potem ta oled boljši kot kateri koli drugi 4K TV.

Tehnologija „Pixel Dimming“
Pixel Dimming je povsem nova tehnologija zaslona, ki omogoča OLED (Organic Light Emitting Diode). Vsaka slikovna točka samodejno ustvarja svetlobo in se neodvisno vklopi ter izklopi. Dosega nikoli videno črno stopnjo barve tudi v temnih prizorih pri katerih povečuje globino in vitalnost barv za izjemen prikaz vsebine.

neo5468 ::

Ne dolgo nazaj sem pogledal nekaj epizod stranger things na galaxy s7 in je bila kvaliteta res neverjetna, še posebaj v temnih scenah.

GRT ::

No sedaj vidim zakaj je tisti tako poceni. Hvala za razjasnitev. Sedaj vidim da obstajajo tudi oledi 4K HDR. Če že potem je LG B7 eden izmed cenejših in best bay OLED 4K HDR TVjev.

fpbs ::

4knative je izjavil:

Čimmanj lou kvaliti Philips tevejev v letu 2018 želim vsem in da bi si lahko vsi privoščili talele 8k 88 oled v 2018:
https://www.engadget.com/2018/01/01/lg-...

Tudi jaz se pridružujem tvojim željam. Hvala za stran, ki si jo posredoval. Ta OLED pomeni velik napredek tehnologije in bo predstavljen na letošnjem CES, ki se bo pričel čez en teden.

MrStein ::

mgermo je izjavil:

Oled HD je načeloma boljši od LCD 4k (razen izjem kot recimo sony x9305) zaradi same prednosti tehnologije. Torej ta oled je boljši od povprečnih-dobrih 4k lcd tvjev, ne pa od izvrstnih.

Če hočeš 4K, potem nič manj od tega ni "boljše".
Če iščeš visok kontrast, pol pa...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

boki75 ::

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.
Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,
poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.
Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC.
Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver.
https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...


Si poskusil s KODI-jem,tako za passtrought kot predvajanikom.

fpbs ::

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC. Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver. https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...

Žalostno je, da pri vrhunskem LCDeju, moraš še zraven kupovat razne škatlice, da zadeva deluje.

boki75 ::

fpbs je izjavil:

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC. Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver. https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...

Žalostno je, da pri vrhunskem LCDeju, moraš še zraven kupovat razne škatlice, da zadeva deluje.


Stvar je pac v tem,da novi aparati ne sledijo starim trendom ampak samo novejsim.Če bi imel novejsi reciever ali soundbar,bi zadeva delovala brez tezav.

SREČNO IN USPEŠNO 2018

bbobst ::

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.
Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,
poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.
Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC.
Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver.
https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...


Si poskusil s KODI-jem,tako za passtrought kot predvajanikom.

DTS passthrough s Kodijem ne dela na 9005-ki z Androidom 7.1.
Kot sem bral ,je na 6.0 še delalo.

Ali kdo ve, če gre zvok preko preko HDMI (ARC) ven tudi,če je vir na USB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

boki75 ::

bbobst je izjavil:

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.
Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,
poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.
Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC.
Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver.
https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...


Si poskusil s KODI-jem,tako za passtrought kot predvajanikom.

DTS passthrough s Kodijem ne dela na 9005-ki z Androidom 7.1.
Kot sem bral ,je na 6.0 še delalo.

Ali kdo ve, če gre zvok preko preko HDMI (ARC) ven tudi,če je vir na USB?


Če gre tako zvok ven ne vem,nisem testiral,drugače pa prkljuši na ARC preko hdmi dodaten tv,da vidiš če dobiš zvok preko.Potem boš vse izvedel

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.
Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,
poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.
Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC.
Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver.
https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...


Si poskusil s KODI-jem,tako za passtrought kot predvajanikom.

DTS passthrough s Kodijem ne dela na 9005-ki z Androidom 7.1.
Kot sem bral ,je na 6.0 še delalo.

Ali kdo ve, če gre zvok preko preko HDMI (ARC) ven tudi,če je vir na USB?




Če gre tako zvok ven ne vem,nisem testiral,drugače pa prkljuši na ARC preko hdmi dodaten tv,da vidiš če dobiš zvok preko.Potem boš vse izvedel


Drugače pa jaz uporabljam dodaten tv box,ki ima digi out in podpira hdr in vse.Potem ne bo težav z nastavitvami nobenimi.Nekaj pa moraš vedet da DTS zvok iz tv.ja na digi izhodu je samo 5.1,če imaš reciver z več kanali,ne bo pravega učinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

bbobst ::

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.
Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,
poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.
Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC.
Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver.
https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...


Si poskusil s KODI-jem,tako za passtrought kot predvajanikom.

DTS passthrough s Kodijem ne dela na 9005-ki z Androidom 7.1.
Kot sem bral ,je na 6.0 še delalo.

Ali kdo ve, če gre zvok preko preko HDMI (ARC) ven tudi,če je vir na USB?


Če gre tako zvok ven ne vem,nisem testiral,drugače pa prkljuši na ARC preko hdmi dodaten tv,da vidiš če dobiš zvok preko.Potem boš vse izvedel

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.
Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,
poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.
Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC.
Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver.
https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...


Si poskusil s KODI-jem,tako za passtrought kot predvajanikom.

DTS passthrough s Kodijem ne dela na 9005-ki z Androidom 7.1.
Kot sem bral ,je na 6.0 še delalo.

Ali kdo ve, če gre zvok preko preko HDMI (ARC) ven tudi,če je vir na USB?




Če gre tako zvok ven ne vem,nisem testiral,drugače pa prkljuši na ARC preko hdmi dodaten tv,da vidiš če dobiš zvok preko.Potem boš vse izvedel


Drugače pa jaz uporabljam dodaten tv box,ki ima digi out in podpira hdr in vse.Potem ne bo težav z nastavitvami nobenimi.Nekaj pa moraš vedet da DTS zvok iz tv.ja na digi izhodu je samo 5.1,če imaš reciver z več kanali,ne bo pravega učinka.

Moram pogledati, če ima TV v spalnici ARC.
Sem pa razmišljal o TV boxu, vendar nočem kake poceni kitajske variante, za kak dražji model pa trenutno ni čas.

gansta ::

GRT je izjavil:

Ja to tudi jaz razumem. Toda zakaj naj bi bil potem ta oled boljši kot kateri koli drugi 4K TV.


Pojdi v štacuno z veliko TV-ji (LJ/Maribor) pa imajo sigurno npr. za 2k€ LCD in 2k€ OLED pa se na lastne oči prepričaj eden poleg drugega ;)

fpbs ::

4knative je izjavil:

Čimmanj lou kvaliti Philips tevejev v letu 2018 želim vsem in da bi si lahko vsi privoščili talele 8k 88 oled v 2018:
https://www.engadget.com/2018/01/01/lg-...

Ko že omenjaš Philips, me prav zanima, kaj bo prikazal na CES 2018, če bo sploh prisoten.

andrej69 ::

boki75 ::

bbobst je izjavil:

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.
Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,
poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.
Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC.
Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver.
https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...


Si poskusil s KODI-jem,tako za passtrought kot predvajanikom.

DTS passthrough s Kodijem ne dela na 9005-ki z Androidom 7.1.
Kot sem bral ,je na 6.0 še delalo.

Ali kdo ve, če gre zvok preko preko HDMI (ARC) ven tudi,če je vir na USB?


Če gre tako zvok ven ne vem,nisem testiral,drugače pa prkljuši na ARC preko hdmi dodaten tv,da vidiš če dobiš zvok preko.Potem boš vse izvedel

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

boki75 je izjavil:

bbobst je izjavil:

Živjo.
Vsi ,ki imamo Sony 9005 model,vemo ,da ima TV težave z DTS passthrough preko S/PDIF optičnega izkoda zaradi API-jev.
Ker imam starejši receiver, ki ne podpira ARC ne morem tega rešiti preko HDMI-ja.
Osebno gledam filme in nadaljevanke preko USB vhoda. Ker ima privzet video predvajalnik zanič fonte in style podnapisov,
poleg tega pa problem Z DTS zvokom, sem na netu našel namig za Archos Video player,ki nekako reši problem DTS zvoka,ampak ne vedno.
Zanima me naslednje.
Če imam vir preku USB-ja , ali gre zvok ravno tako iz TV-ja ven preko HDMI-ja,ki podpira ARC.
Če to dela, bi povezal HDMI(ARC) na HDMI audio splitter in optiko povezal na receiver.
https://www.amazon.de/Digital-Splitter-...


Si poskusil s KODI-jem,tako za passtrought kot predvajanikom.

DTS passthrough s Kodijem ne dela na 9005-ki z Androidom 7.1.
Kot sem bral ,je na 6.0 še delalo.

Ali kdo ve, če gre zvok preko preko HDMI (ARC) ven tudi,če je vir na USB?




Če gre tako zvok ven ne vem,nisem testiral,drugače pa prkljuši na ARC preko hdmi dodaten tv,da vidiš če dobiš zvok preko.Potem boš vse izvedel


Drugače pa jaz uporabljam dodaten tv box,ki ima digi out in podpira hdr in vse.Potem ne bo težav z nastavitvami nobenimi.Nekaj pa moraš vedet da DTS zvok iz tv.ja na digi izhodu je samo 5.1,če imaš reciver z več kanali,ne bo pravega učinka.

Moram pogledati, če ima TV v spalnici ARC.
Sem pa razmišljal o TV boxu, vendar nočem kake poceni kitajske variante, za kak dražji model pa trenutno ni čas.


Jaz uporabljam H96 pro+ tv box,ni ravno v samem vrhu,a zadostuje več kot so potrebe.Lahko vse app nalozis katere zelis z google stora,docim pri sony tv to ni mozno. deluje na androidu 7.1.podpira 4k@60fps in HRD dolby vision,sicer tv ne podpira dolby vision-a.Cena pa odvisno med 75 in 90€

fpbs ::

krepki je izjavil:

Pixel Dimming je povsem nova tehnologija zaslona, ki omogoča OLED (Organic Light Emitting Diode). Vsaka slikovna točka samodejno ustvarja svetlobo in se neodvisno vklopi ter izklopi. Dosega nikoli videno črno stopnjo barve tudi v temnih prizorih pri katerih povečuje globino in vitalnost barv za izjemen prikaz vsebine.

Tega ti noben LCD ne more prikazat.

krepki ::

fpbs je izjavil:

krepki je izjavil:

Pixel Dimming je povsem nova tehnologija zaslona, ki omogoča OLED (Organic Light Emitting Diode). Vsaka slikovna točka samodejno ustvarja svetlobo in se neodvisno vklopi ter izklopi. Dosega nikoli videno črno stopnjo barve tudi v temnih prizorih pri katerih povečuje globino in vitalnost barv za izjemen prikaz vsebine.

Tega ti noben LCD ne more prikazat.

In kdo tdi,da to lahko prikaže LCD,GRT je spraševal v čem je oled tv ful hd boljši od 4k tv,ki ima ips zaslon in jaz sem pač prilepil karatiristike oled zaslona.

fpbs ::

Nisi me pravilno razumel. Popolnoma se strinjam s teboj, ko praviš, da OLED "Dosega nikoli videno črno stopnjo barve tudi v temnih prizorih pri katerih povečuje globino in vitalnost barv za izjemen prikaz vsebine". Samo dodal sem, da tega noben LCD, (ne glede, ali je IPS ali VA) ne more prikazat.

scipascapa ::

torej je dokazano, da FHD OLED je boljša izbira od večine 4K LCD - ne pa vseh?

krepki ::

Če ne gledaš 4K vsebin ti je vsakakor boljša izbira FHD OLED.

GRT ::

No samo to sem hotel slišat. Konec koncev, če ne gledaš 4K vsebin ti je dober tudi navaden FHD.

andrej69 ::

Dečki, ni vse samo v resoluciji panela:))

cekr ::

Ni vse samo v viru TV programa. Običajno vse šviga in pik sploh ne opaziš.
Si hočeš pogledat slike? Tam je pa resolucija še kako pomembna. No, saj za nekoga, ki mu je kvaliteta slike pomembna.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

Hočem povedat, da tudi, če ne gledaš 4k vsebine se vsekakor bolj isplača kupiti kakšen 4k televizor, kot pa kakšen FullHD televizor..

cekr ::

4k? Tega vprašanja danes sploh ne bi smelo biti več. Če hočeš solidno novo zadevo, FHD sploh ne smeš več gledat. Potem pa šele nastopi ostala drobovina.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DINAMIK ::

Res ja.., krasen 4k.., slika je briljantna.., tukaj PHILIPS res pričara navdušenje.. LCD TV PHILIPS 55PUS6412/12 Slika

andrej69 ::

DINAMIK je izjavil:

Res ja.., krasen 4k.., slika je briljantna.., tukaj PHILIPS res pričara navdušenje.. LCD TV PHILIPS 55PUS6412/12 Slika


Na osnovi enega uporabnika, ne moreš delat zaključkov:)Kajti, če ti jaz iz osebnih izkušenj povem, da izgledajo SD vsebine zelo" solidno, in HD odlično mi tako ne boš dal prav..Zato si tukaj lahko prebereš citat iz testa, za slabši model kakor je model 6412)In pa mnenje dveh uporabnikov.




krepki ::

Ker se govori glih o tem modelu LCD TV PHILIPS 55PUS6412/12 ,moram povedat,da sem imel včeraj priložnost videt ta tv v živo pri kolegu sicer manjšo različico ekran 43 in lahko rečem,da nisem bil zadovoljen z videnim,slika na sd programih izredno slaba vir siol IPTV,HD nekak za silo ampak hočem povedat,da imam jaz na 4 leta starem philipsu 47PFK 7179 veliko boljšo sliko.
In vsekakor je potem boljši nakup LG OLED FHD kot tale Philips.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

DINAMIK je izjavil:

Res ja.., krasen 4k.., slika je briljantna.., tukaj PHILIPS res pričara navdušenje.. LCD TV PHILIPS 55PUS6412/12 Slika

Na osnovi enega uporabnika, ne moreš delat zaključkov:)Kajti, če ti jaz iz osebnih izkušenj povem, da izgledajo SD vsebine zelo" solidno, in HD odlično mi tako ne boš dal prav.

Malo si na tem forumu poglej za kakšen mesec nazaj in boš našel kar nekaj nesrečnežev, ki imajo težave s Philipsi: "balanca74" "vinkop", "nebi", "strup121", pa verjetno bi se jih še kar nekaj našlo.

andrej69 ::

Treba tukaj povedat, da iz slabega" tv signala ne bo nobeden televizor prikazal čudežno" sliko.. Tako kot je krepki omenil Siol..Razen Philips modela 7502, ki tukaj dela skoraj čudeže..Seveda pa ne moreš, pričakovat od televizorja vstopnega ranga vrhunsko sliko:)Če se slika pravilno nastavi, prikazuje ta televizor Philips 6412 zelo kvalitetno sliko:))Krepki, če hočeš ti dam nastavitve za ta model Philipsa pa jih posreduj kolegu..

krepki ::

Lahko mi jih daš pa da vidimo kaj se da naredit.

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Lahko mi jih daš pa da vidimo kaj se da naredit.


Sem ti poslal na ZS. Kot pa sem že napisal, če je sam tv signal slab ne gre pričakovat kakšne vrhunske spremembe..

GRT ::

Moje mišljenje: Za uporabnika, ki bo gledal programe naših operaterjev pa, če so vsi(kar niso) v HD in recmo, da se pogleda še kakšne nadaljevanke(dolpoteg torrent), ki so v 720 ali filmi v 1080, potem se mi zdi brezveze kupovat nek hudo drag 4K HDR ali OLED TV. Mislim, da so nekateri starejši (lanski, predlanski) modeli FHD, ki so bili prej v špici sedaj pa so že izgubili na ceni ali pa neki nizko cenovni 4K modeli tam do 800-900€ čisto dovolj za nekega povprečnega uporabnika.
Samo ne, pri nas se mora kupit best of the best pa, če tudi ga sploh ne boš izkoristil ali ga sploh ne znaš izkoristit, samo da se lahko pobahaš na forumu, pred znanci, sosedi kakšen oh in sploh TV imaš.

Gatsu ::

Pa kva tebe mede? Povprečen folk gre še vedno kupit najcenejšga 40 colarja v trgovino. Pa tud sem pridejo taki spraševat po najcenejših večjih modelih za max ene 600€. Bolj zahtevni kupujejo tvo okrog jurja. Tisti ki pa kupijo TV preko 1500 pa sigurno ne bo gledal samo tv programov ampak ima namen gledat širok izbor 4K vsebin, igrat igre, downloadat 4K ripe ipd.

preseren3 ::

Zahvaljujem se za odziv po mojem vprašanju, kaj kupiti...
Odločil sem se za Samsung 8002, 75".
Seveda nimam možnosti postaviti nekaj različnih firm eno do druge, da bi imel direktno primerjavo...
A kar me je najbolj presenetilo in mi ni nihče povedal, vse kar je od Googla dela na glasovne ukaze...
In še nekaj, nakup preko interneta ( moj-tv ), SE SPLAČA!
Hvala.

scipascapa ::

nimamo vsi 4k€ za tv.

bikej ::

Pozdravljeni,

Pred novim letom sem izbiral 48-50 inč TV.
V to rubriko dodajam še svoje videnje, ki sem jo objavil v ustrezni rubriki na slo tech link
Na koncu sem res kupil Philipsov 7502. TV je dober, po nastavitvah iz interneta je slika super. Všeč mi je tudi hitra povezljivost s telefonom preko miracast ali DLNA. Android dobro teče. Tudi daljinec s qwerty tipkovnico... s tem se da res tudi kej posurfati po netu :) Za ta denar se mi zdi dober nakup, z izbiro (še) nisem razočaran.

TV sem izbral na podlagi obiska Big Bang, gledal sem različne Philipse, Samsunge, Panasonice, Sonyje... Gledal sem kakovost slike pri različnih kadrih, na vseh TV je bil isti signal. Najbolj zanimivo je bilo na koncu nekega filma, ko so se vrteli creditsi. Tam so se vidle največje razlike v procesiranju slike, zaradi česar se je bel tekst različno gladko premikal po črnem zaslonu. Tudi črna barva ozadja je bila različna zaradi presvetlitve pri različnih modelih... Tu me je Philips prepričal, oz me dosti dražji Sony XE9005 ni dovolj prepričal v smotrnost nakupa.

Sporočilo celotnega prispevka, ki velja tudi pri izbiri večjega TV (bom kar copy/pastal):
Sklepna misel 1: v bistvu bi bil katerikoli TV, ki bi ga privlekel domov, dovolj dober in bi žena + otroci rekli UAU, ker gremo iz 32 inč :)) V bistvu so vsi ti TV-ji super, samo da so eni malo bolj super :)
Sklepna misel 2: Ne gledat samo številk v specifikacijah. Če bi izbiral po specifikacijah, bi izbral Sony XE90. Odločiti se je treba po obisku trgovine. Ker so v Big Bangu tako prijazni, da imajo razstavljene številne TV modele, se mi ne zdi škoda dati 50 -100 EUR več pri njih za TV kot v raznih spletnih štacunah.
Sklepna podmisel pri točki 2: ignorirajte prodajalce, ko ponujajo kao najboljše modele.

mailer ::

Popravil bi tvoj stavek, da so vsi tvji dobili isti signal, kar ni res. Signal je bil poslan iz istega vira ampak preko splitterjev zagotovo niso bili vsi signali enaki, ko so prišli do televizorja. Nekateri so bili z več nekateri z manj šuma. Edino merilo je usb ključ na katerem prineseš vsebino z različno ločljivostjo in frekvenco osveževanja ter jo potem primerjaš med sabo. Tudi nastavitve posameznih televizorjev so ponavadi tam samo, da namamijo kupce in se med sabo močno razlikujejo celo med modeli istega proizvajalca in kjer je procesiranje slike navito do maksimuma.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

GRT ::

Gatsu je izjavil:

Pa kva tebe mede?...

Pa kaj si ti za en k----, da boš to govoril?
Pojma nimaš, zato se ne oglašaj? Če ti kaj niso všeč moji komentarji jih enostavno, NE KOMENTIRAJ!
Pa vedno se oglašajo neki biseri, ki pojma nimajo in brez argumentov nekaj pametujejo.;(

scipascapa ::

andrej: čemu cena pod 1000€? ne gre?

http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-55...

puginho ::

bikej je izjavil:

Pozdravljeni,

Pred novim letom sem izbiral 48-50 inč TV.
V to rubriko dodajam še svoje videnje, ki sem jo objavil v ustrezni rubriki na slo tech link
Na koncu sem res kupil Philipsov 7502. TV je dober, po nastavitvah iz interneta je slika super. Všeč mi je tudi hitra povezljivost s telefonom preko miracast ali DLNA. Android dobro teče. Tudi daljinec s qwerty tipkovnico... s tem se da res tudi kej posurfati po netu :) Za ta denar se mi zdi dober nakup, z izbiro (še) nisem razočaran.

TV sem izbral na podlagi obiska Big Bang, gledal sem različne Philipse, Samsunge, Panasonice, Sonyje... Gledal sem kakovost slike pri različnih kadrih, na vseh TV je bil isti signal. Najbolj zanimivo je bilo na koncu nekega filma, ko so se vrteli creditsi. Tam so se vidle največje razlike v procesiranju slike, zaradi česar se je bel tekst različno gladko premikal po črnem zaslonu. Tudi črna barva ozadja je bila različna zaradi presvetlitve pri različnih modelih... Tu me je Philips prepričal, oz me dosti dražji Sony XE9005 ni dovolj prepričal v smotrnost nakupa.

Sporočilo celotnega prispevka, ki velja tudi pri izbiri večjega TV (bom kar copy/pastal):
Sklepna misel 1: v bistvu bi bil katerikoli TV, ki bi ga privlekel domov, dovolj dober in bi žena + otroci rekli UAU, ker gremo iz 32 inč :)) V bistvu so vsi ti TV-ji super, samo da so eni malo bolj super :)
Sklepna misel 2: Ne gledat samo številk v specifikacijah. Če bi izbiral po specifikacijah, bi izbral Sony XE90. Odločiti se je treba po obisku trgovine. Ker so v Big Bangu tako prijazni, da imajo razstavljene številne TV modele, se mi ne zdi škoda dati 50 -100 EUR več pri njih za TV kot v raznih spletnih štacunah.
Sklepna podmisel pri točki 2: ignorirajte prodajalce, ko ponujajo kao najboljše modele.


To delaš uslugo Andreju, ali sta ista oseba?

mat11 ::

Poglej datum registracije. Ali se ni nekje takrat Andrej registriral še z dvema različnima imenoma? Če je tako(upam da ni), potem je pa rahlo motena oseba.
mat

andrej69 ::

mat11 je izjavil:

Poglej datum registracije. Ali se ni nekje takrat Andrej registriral še z dvema različnima imenoma? Če je tako(upam da ni), potem je pa rahlo motena oseba.


Kateri je moten, bi se dalo pogovarjat:))Sicer pa da vam bo lažje, moj nick je bil televizor 13..

mat11 ::

Napisal sem tudi : upam da ni. Drugače pa sorry, res si malce preveč napadalen z svojo firmo, tako da človek hitro zasumi , da bi bil sposoben tudi kaj takega.
mat

andrej69 ::

mat11 je izjavil:

Napisal sem tudi : upam da ni. Drugače pa sorry, res si malce preveč napadalen z svojo firmo, tako da človek hitro zasumi , da bi bil sposoben tudi kaj takega.


Ni nikakršne potrebe, po takšnih dejanjih:));)

LG Electronics (LG) will raise the home entertainment experience to another level with the introduction of ThinQ(R) artificial intelligence (AI) and an advanced image processor in its newest smart TV lineup, including LG OLED and LG SUPER UHD TVs. ThinQ allows the implementation of hundreds of voice requests utilizing the company's own open smart platform as well as third-party AI services.

"As a leading innovator in the TV industry, LG is pleased to introduce the LG ThinQ and ? (Alpha) 9 processor for an unrivaled viewing experience," said Tim Alessi, head of product marketing at LG Electronics USA. "LG is dedicated to providing cutting-edge technology that elevates user lifestyles and offers unmatched convenience. In 2018, our 'Best TV Ever' gets even better."

With AI functionality embedded in 2018 LG TVs, LG's customers can speak directly into the remote control to enjoy all the convenient features of today's advanced voice assistant technology. LG's ThinQ TVs also function as smart home hubs, offering access to other smart home products such as robotic vacuum cleaners, air conditioners, air purifiers, smart lights, smart speakers and many other connected devices.

With LG's newest ? (Alpha) 9 processor powering the company's market-leading LG OLED TVs, viewers will experience further improvements in what many already consider to be the best TV picture quality. LG Nano CellTM SUPER UHD TVs employ Full-Array Local Dimming (FALD) backlighting to provide deeper blacks and enhanced colors, as well as nuanced shadow details for more life-like images.

Transforming Modern Lifestyle Through Intelligence

LG's ThinQ offers an enhanced interactive experience in all of the company's newest smart TV lineup, including LG OLED and LG SUPER UHD models by employing Natural Language Processing (NLP) to deliver intelligent voice-activated control and connectivity based on LG's own deep learning technology, DeepThinQ. With a dramatically streamlined setup process, viewers can easily connect to gaming consoles and external soundbars. Users can also search for information, images or videos featuring specific content by making a verbal request through the TV's remote control such as "show me all of the movies this actor has starred in" or "show me yoga videos."

LG TVs with ThinQ AI supports services based on Electronic Program Guide (EPG) to deliver real-time information or to change to a channel that offers requested content. Instruct the TV to "search for the soundtrack of this movie" or "turn off the TV when this program is over" without repeating the name of the program or entering a specific time.

Picture Quality Close to Perfection

LG's newest ? (Alpha) 9 intelligent processor provides true-to-life images with incredibly rich colors, sharpness and depth for greater realism. A core innovative element of the ? (Alpha) 9 is the four-step process of noise reduction, which boasts twice as many steps compared to conventional techniques. This algorithm allows for greater finesse in noise reduction, improving the clarity of images affected by distracting artifacts and enabling more effective rendering of smooth gradations. The processor also improves other aspects of the image such as sharpness, contrast and color.

The processor also improves color performance, thanks to the advanced mapping capabilities making colors look closer than ever to the original content; and the improved color correction algorithm that allows for more natural colors with over seven times the reference color coordinates compared to those previously used. ? (Alpha) 9 is ready to support next generation high frame rate (HFR) content created at 120 frames per second for better rendering of fast-action content with smoother and clearer motion such as sports and action movies. As a result of the new image processor, 2018 LG OLED TVs will create a truly spectacular viewing experience.

Maximizing Nano Cell with FALD Backlight and ? (Alpha) 7

In 2017, LG made a significant achievement toward its highly ambitious vision for producing the ultimate LCD TV picture with its LG Nano Cell SUPER UHD TVs. By combining Nano Cell, FALD backlighting and the ? (Alpha) 7 processor, LG's 2018 SK9500 and SK9000 SUPER UHD TVs offers a host of technological advantages including deeper blacks, enhanced image rendering, improved shadow details and accurate color from wide viewing angles.

This year's LG SUPER UHD TVs with FALD allow for denser backlighting zones throughout the display, contrary to edge-lighting, where backlights are positioned on the edges of the TV panel. LG's technology improves black levels and picture dimensions by independent control of LED light zones, improving shadow details and reducing light bleed resulting in enhanced contrast and superb picture quality.

Best Possible 4K Cinema HDR Experience

LG's 2018 OLED and SUPER UHD TVs feature 4K Cinema HDR, which introduces a truly cinematic experience to the home, regardless of the format. LG's 2018 OLED and SUPER UHD TVs add support for Advanced HDR by Technicolor, building on a legacy of supporting most major HDR formats, from the superior viewing experience of Dolby VisionTM to HDR10 and HLG (Hybrid Log-Gamma). LG's 2018 OLED and SUPER UHD TVs process HDR images dynamically frame by frame using LG's proprietary algorithm, Enhanced Dynamic Tone mapping. Both 2018 OLED TVs and SUPER UHD TVs come with Dolby Atmos object-based surround sound for the best audio-visual experience possible.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Philips TV series 2018
OLED
Philips 65OLED973 - OLED 3-sides Ambilight Spectra XL
Philips 65OLED903 - OLED
Philips 55OLED903 - OLED
Philips 65OLED873 - OLED
Philips 65OLED803 - OLED
Philips 55OLED803 - OLED

UHD-LCD
Philips 65PUS9603
Philips 55PUS9603
Philips 65PUS9103
Philips 55PUS9103
Philips 75PUS8503
Philips 65PUS8503
Philips 49PUS8503
Philips xxPUS8303
Philips 75PUS7803
Philips 65PUS7803
Philips 55PUS7803
Philips 49PUS7803
Philips 55PUS7503
Philips 49PUS7503
Philips 55PUS7393
Philips 50PUS7393
Philips 43PUS7393
Philips 55PUS7383
Philips 43PUS7383
Philips PUS7373
Philips PUS7363
Philips 65PUS7303
Philips 55PUS7303
Philips 50PUS7303
Philips 43PUS7303
Philips 55PUS6803
Philips 49PUS6803
Philips 65PUS6753
Philips 55PUS6753
Philips 50PUS6753
Philips 43PUS6753
Philips 65PUS6703
Philips 55PUS6703
Philips 50PUS6703
Philips 43PUS6703
Philips 55PUS6523
Philips 50PUS6523
Philips 43PUS6523
Philips 65PUS6503
Philips 55PUS6503
Philips 50PUS6503
Philips 43PUS6503
Philips 65PUS6233
Philips 55PUS6233
Philips 50PUS6233
Philips 43PUS6233
Philips 70PUS6203
Philips 65PUS6203
Philips 58PUS6203
Philips 55PUS6203
Philips 50PUS6203
Philips 55PUS6103S
Philips 55PUS6103
Philips 50PUS6103

Sony TV series 2018
KD-A2 - OLED Android OS
KD-ZF (9) - New LCD HDR
KD-XF9** - UltraHD HDR Android OS
KD-XF85* - UltraHD HDR Android OS
KD-XF8** - UltraHD HDR Android OS
KD-XF7** - UltraHD HDR Android OS
KDL-WF6** - FullHD Smart TV Linux OS
KDL-RF4** - FullHD

Samsung TV series 2018
QE-QN9*** - LCD Quantum dots HDR
QE-QN8*** - LCD Quantum dots HDR
QE-QN7*** - LCD Quantum dots HDR
UE-NU8*** - UltraHD HDR
UE-NU7*** - UltraHD HDR
UE-NU6*** - UltraHD HDR
UE-N5*** - FullHD
UE-N4*** - FullHD

Panasonic TV series 2018
TX-FZ1000 - OLED HDR
TX-FZ9*0 - OLED HDR
TX-FX8** - UltraHD HDR
TX-FX7** - UltraHD
TX-FX6** - UltraHD
TX-FS6** - FullHD
TX-FS5** - FullHD
TX-F4** - HD

Sharp TV series 2018
LC-XU9*** - 8K resolution
LC-UE8*** - UltraHD HDR Android OS
LC-UE7*** - UltraHD HDR Android OS
LC-UA6*** - UltraHD HDR Android OS
LC-UA5*** - UltraHD Smart TV
LC-UA4** - UltraHD Smart TV
LC-LE2** - Full HD Smart TV
LC-LE1** - Full HD

bikej ::

puginho je izjavil:

bikej je izjavil:

Pozdravljeni,

Pred novim letom sem izbiral 48-50 inč TV.
V to rubriko dodajam še svoje videnje, ki sem jo objavil v ustrezni rubriki na slo tech link
Na koncu sem res kupil Philipsov 7502. TV je dober, po nastavitvah iz interneta je slika super. Všeč mi je tudi hitra povezljivost s telefonom preko miracast ali DLNA. Android dobro teče. Tudi daljinec s qwerty tipkovnico... s tem se da res tudi kej posurfati po netu :) Za ta denar se mi zdi dober nakup, z izbiro (še) nisem razočaran.

TV sem izbral na podlagi obiska Big Bang, gledal sem različne Philipse, Samsunge, Panasonice, Sonyje... Gledal sem kakovost slike pri različnih kadrih, na vseh TV je bil isti signal. Najbolj zanimivo je bilo na koncu nekega filma, ko so se vrteli creditsi. Tam so se vidle največje razlike v procesiranju slike, zaradi česar se je bel tekst različno gladko premikal po črnem zaslonu. Tudi črna barva ozadja je bila različna zaradi presvetlitve pri različnih modelih... Tu me je Philips prepričal, oz me dosti dražji Sony XE9005 ni dovolj prepričal v smotrnost nakupa.

Sporočilo celotnega prispevka, ki velja tudi pri izbiri večjega TV (bom kar copy/pastal):
Sklepna misel 1: v bistvu bi bil katerikoli TV, ki bi ga privlekel domov, dovolj dober in bi žena + otroci rekli UAU, ker gremo iz 32 inč :)) V bistvu so vsi ti TV-ji super, samo da so eni malo bolj super :)
Sklepna misel 2: Ne gledat samo številk v specifikacijah. Če bi izbiral po specifikacijah, bi izbral Sony XE90. Odločiti se je treba po obisku trgovine. Ker so v Big Bangu tako prijazni, da imajo razstavljene številne TV modele, se mi ne zdi škoda dati 50 -100 EUR več pri njih za TV kot v raznih spletnih štacunah.
Sklepna podmisel pri točki 2: ignorirajte prodajalce, ko ponujajo kao najboljše modele.


To delaš uslugo Andreju, ali sta ista oseba?


Je ne suis pas Andrej.

Pred nakupom sem spremljal forum. Gledal in primerjal sem specifikacije. Registriral sem se na forum, da sem podal še par dodatnih vprašanj. Favorit je bil Sony XE9005, vendar je precej dražji. Zanimal me je tudi Samsung zaradi on-line reviewjev.
Zatem sem šel v trgovino in se odločil za Philips. Napisal sem tudi obširno obrazložitev, kako sem videl stvari v trgovini iz svojega laičnega zornega kota. Zdaj, kot ste me post festum opozorili, nisem upošteval vseh dejavnikov, kot so npr nastavitve za trgovino, kvaliteta signala itd.
Zaradi mene lahko pljuvate po Andreju, tega človeka ne poznam, ampak meni je ta Philips čist ok. Seveda je možno, da nisem vzel optimalnega modela, ampak za nekoga ne preveč zahtevnega uporabnika se mi zdi ok value for money. Izbire je itak preveč!

LP

borutzi ::

Andrej, pošlji še meni nastavitve za 6412
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.
««
84 / 544
»»