» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 66
»»

fpbs ::

Če boš hotel dedku, ki ima težave z očmi ustreči, boš moral kupit nekaj, ki spada v nekoliko višji razred. Vsi ti nizkocenovni TVeji so precej podvrženi raznim neželjenim efektom, kot je motion blur- zameglitev gibanja, nejasni obrisi, image flicker- migetanje slike, judder- treslanje slike. Vse to je zelo utrujajoče za oči. Prostor, v katerem gleda mora bi osvetljen za njim, ali od strani, nikakor pa ne za TVejem.

andrej69 ::

miha1135899 je izjavil:

Enako za dedka zanima tudi mene, kateri TV okrog 43'', 4K ne rabi, niti USB-ja ne, ima samo digitalno TV in je navajen na TV daljincu TV samo vklopit, potem pa z daljincem od pretvornika antene salta naprej. Glede na starostne ocesne bolezni, ki vseeno niso pretirano razvite, me pa vendarle zanima, ce je tu kaksen prodajalec vecih znamk, da bi povedal za katero se starejsi najpogosteje odlocijo, kaj jim najbolj slikovno po default nastavitvah ugaja, morda Philips?


Kar se tiče nakupa, ti jaz vsekakor priporočam kakšen Philips model, ki je pri starejši populaciji kar precej prodajan televizor..Predvsem je ta televizor zelo priporočen za starejše ljudi, kajti ne utruja in obremenjuje oči zaradi Ambilight tehnologije:) Drugače pa se nekateri, tudi odločijo za kakšen Samsung ali Sony model.

Konlov ::

Philipsov daljinec je vse prej kot user frendly za starejše ljudi. Shranjeni programi izginjajo, shranjevanje je skrajno neprijazno....

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

Philipsov daljinec je vse prej kot user frendly za starejše ljudi. Shranjeni programi izginjajo, shranjevanje je skrajno neprijazno....


Nikakršnih težav ni z shranjevanjem programov itd..

Konlov ::

andrej69 je izjavil:

Konlov je izjavil:

Philipsov daljinec je vse prej kot user frendly za starejše ljudi. Shranjeni programi izginjajo, shranjevanje je skrajno neprijazno....


Nikakršnih težav ni z shranjevanjem programov itd..

So in to velike. Pač daljinec ni user frendly. Pri nas doma je pač tako.

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Konlov je izjavil:

Philipsov daljinec je vse prej kot user frendly za starejše ljudi. Shranjeni programi izginjajo, shranjevanje je skrajno neprijazno....


Nikakršnih težav ni z shranjevanjem programov itd..

So in to velike. Pač daljinec ni user frendly. Pri nas doma je pač tako.



Kateri model pa imaš..?

miha1135899 ::

Za daljinec mi je vseeno, ker bi priklopil obstojec digitalni pretvornik, da se za dedka bistveno nic ne spremeni in vse ostane na svojem mestu. TV daljinec torej samo za vklop/izklop - glede oci pa nisem nic nadpovprecnega mislil, samo tezave starejse populacije, ki so do neke mere skupne. Grem zjutraj iskat nekaj :)

APPluk ::

Kaj priporočate za do 700€, do 50", ne rabim smart tv (mogoče kako izi varjanto, tolk da bi lahko gledal kej preko YouTuba), samo gledanje televizije?
Je polno modelov, ista firma pa skor nič razlik, pa sem malo zmeden (gledal Sony, Philips)

vander ::

andrej69 bo vedno svetoval Philips tv z razlogom katerega on sam dobro pozna. Pred nakupom raje poglejte teste in mnenja na drugih straneh. On je "fake" svetovalec!

bikej ::

Pozdravljeni,

Par dni nazaj sem se zanimal glede 49 inč TV-jev, dobil sem nasvete samo od Andreja.
Zdaj želim še sam nekaj prispevati v tem forumu.
Danes sva šla z ženo v BTC Big Bang na lastne oči preveriti. Predvsem naju je zanimala razlika med TV-ji različnih cenovnih razredov, predvsem kakšni so drugi v primerjavi s Sony XE9005, ki je po specifikacijah odličen, cena pa 1500 EUR v Big Bang (verjetn bi blo še kaj popusta, sicer pa na netu za 1200 EUR).

Najprej smo šli mimo OLED in QLED TV-jev, se pravi 55 inč in večji. Uf, neprimerno višja klasa po kakovosti slike v primerjavi z LED LCD!! Ok, pa pustimo to, gremo na 49 inč, kjer žal ni OLEDov.
Gledal sem sledeče TV, na vseh se je vrtel isti HDTV program: Sony KD-49EX9005 1500 EUR (referenca), Panasonic TX50DX700E 900 EUR, Phillips 49PUS7502 850 EUR, Sony KD49XE7096B 800 EUR, Phillips 49PUS6561 750 EUR, Sony KDL49WE660 610 EUR (tega mi je priporočil prodajalec, da ima najbolj barve itd.) in Phillips 49PUS6162/12 600 EUR.
Par dni nazaj na Rudniku sem gledal še Samsung UE49MU6402UXXH 800 EUR.
Pa zraven je bil Sony KD-55EX9005 (1550 EUR), kjer pa se je vrtel fuzbal.

Zavedam se, da so vsi TV z out-of-the-box nastavitvami. Tukaj nimam kaj, kakor da predpostavim, da imajo vsi približno enak handicap oz. so enako daleč od optimalnih nastavitev.
Moja subjektivna opažanja, nisem pa nek ekspert al karkoli:

- Sony KD-55EX9005, fuzbal vsebina: krasna slika, zelo lepe barve. Malo sem bil presenečen, ko je bil hiter kader kamere, oz. je žoga letela iz ene smeri v drugo - pričakoval sem boljši prikaz gibanja glede na specifikacije. V ekstremnih primerih nisem mogel slediti žogi, ki je rahlo "ghostala". Žal nisem mogel primerjati z drugimi TV, ker je na ostalih bil drug HDTV signal. Sicer pa celokupen vtis - UAU, svaka čast!
- prikaz barv pri ostalih 49 inč TV-jih (HDTV film na FOX). Zelo lepo Panasonic DX700E, Phillips PUS7502 in Sony XE9005. Ampak nekih bistvenih razlik med modeli nisem uspel opaziti, oz so se kadri tako hitro premikali, da je bilo težko primerjati. Načeloma so bili vsi OK.
- ostrina slike: od blizu mi dejansko Sonyjev FHD KDL49WE660 deluje rahlo inferiorno v primerjavi z ostalimi modeli. Četudi je bil HD signal na FHD in 4K TVjih, se mi zdi, da je razlika v prid 4k. Upscaling iz HD se mi ni zdel problematičen, pa sem kar od blizu to opazoval.
- kontrasti, globina črne: Sony EX9005, Panasonic DX700E sta odlična, Phillips PUS7502 tudi zelo dober. Pri določenih se pa res vidi, da je črna prej temno siva, še posebej pri cenejših modelih.
- gibanje: Samsung MU6402 in cenejši modeli so se mi zdeli nekoliko slabši...

Zdaj pa ZANIMIV del, kjer je padla odločitev. Namenoma sem čakal na ta del TV programa, kjer se vrtijo creditsi. Bel tekst, na črni podlagi, premikanje teksta od zgoraj navzdol. Tle so me pa na rit vrgle razlike v modelih:
- Samsung MU6402: tekst se je tekoče oz gladko premikal, vendar je rahlo valovil levo in desno, kakor da bi bil pijan:) Sklepam, da to zaradi procesorske interpolacije vmesnih slikic.
- Sony XE9005, moj favorit pred obiskom Big Banga - netekoče premikanje teksta!! Kako? Zakaj??? Pa ob takem 120 HZ panelu in procesorju?! Razočaranje :( Je bila pa v ozadju lepa črna, kot pritiče VA panelu in direct LED :)
- Cenejši modeli: netekoče premikanje ali temno sivo oz ne povsem črno ozadje za črkami.
- Odlična ocena: Philips PUS7502 in Panasonic DX700E. Gladko gibanje teksta, celotno ozadje enakomerno črno.

Človek bo rekel: Ampak koga brigajo creditsi na koncu filma, a ne? :) Ampak meni je bila to info, kako dejansko TV s svojo procesorsko močjo obdeluje sliko, kako interpolira slikice. Sklepam, da tako TV deluje tudi pri siceršnjem prikazu TV vsebin, kot so filmi, fuzbal, risanke...

Glede na vse skupaj sem se zaenkrat odločil za Philipsov model 7. Tudi žena odobrava in to je zelo pomemben faktor oz. zavarovanje pred morebitnimi očitki tipa kaj-si-to-za-eno-stvar-privlekel :) Bom še malo prespal in TV nabavil v naslednjem tednu.

Daljincev nisem sprobaval. Tudi ne vem, kakšna bo uporabniška izkušnja z Andoroid TV, skakanjem po menujih, menjavanjem kanalov, podporo formatom, povezljivostjo s telefonom in računalnikom preko DLNA ali Wi-fi direct. Za to pač ni bilo priložnosti v trgovini. Verjetno ni neki problematičnega glede na HDtelevizija.com . Tudi daljinec s qwerty tipkovnico se mi zdi uporaben za youtube kanale in podobno. Ima kdo drugačne izkušnje?

Še sklepna misel - v bistvu bi bil katerikoli TV, ki bi ga privlekel domov, dovolj dober in bi žena + otroci rekli UAU, ker gremo iz 32 inč :)) V bistvu so vsi ti TV-ji super, samo da so eni malo bolj super :)
Sklepna misel 2: Ne gledat samo številk v specifikacijah. Če bi izbiral po specifikacijah, bi izbral Sony XE90. Odločiti se je treba po obisku trgovine. Ker so v Big Bangu tako prijazni, da imajo razstavljene številne TV modele, se mi ne zdi škoda dati 50 -100 EUR več pri njih za TV kot v raznih spletnih štacunah.
Sklepna podmisel pri točki 2: ignorirajte prodajalce, ko ponujajo kao najboljše modele.

Se opravičujem za dolg zapis. Upam, da komu prav pride.
Hvala za razumevanje in lepe praznike vsem!

bikej ::

vander je izjavil:

andrej69 bo vedno svetoval Philips tv z razlogom katerega on sam dobro pozna. Pred nakupom raje poglejte teste in mnenja na drugih straneh. On je "fake" svetovalec!


Treba je iti v štacuno in tam pogledati izbrane modele, ki so v ustreznem cenovnem rangu. Če ti nek TV izgleda OK, tega vzameš, pa je.

Mnenja Andreja in ostalih forumašev vzameš kot subjektivna mnenja tretjih oseb, ki itak ne bodo kupila novega TV po tvojih zahtevah (budget itd.). Tudi testi in specifikacije (žal) ne povejo vsega, kakor sam opažam.

vander ::

Hvala andrej.

andrej69 ::

APPluk je izjavil:

Kaj priporočate za do 700€, do 50", ne rabim smart tv (mogoče kako izi varjanto, tolk da bi lahko gledal kej preko YouTuba), samo gledanje televizije?
Je polno modelov, ista firma pa skor nič razlik, pa sem malo zmeden (gledal Sony, Philips)



Jaz bi ti kot prvo opcijo, vsekakor priporočil Philips model PUS6482:) Kot drugo opcijo pa model Philips PUS6412, Sony XE7005 ali Panasonic EX700.

andrej69 ::

bikej je izjavil:

Pozdravljeni,

Par dni nazaj sem se zanimal glede 49 inč TV-jev, dobil sem nasvete samo od Andreja.
Zdaj želim še sam nekaj prispevati v tem forumu.
Danes sva šla z ženo v BTC Big Bang na lastne oči preveriti. Predvsem naju je zanimala razlika med TV-ji različnih cenovnih razredov, predvsem kakšni so drugi v primerjavi s Sony XE9005, ki je po specifikacijah odličen, cena pa 1500 EUR v Big Bang (verjetn bi blo še kaj popusta, sicer pa na netu za 1200 EUR).

Najprej smo šli mimo OLED in QLED TV-jev, se pravi 55 inč in večji. Uf, neprimerno višja klasa po kakovosti slike v primerjavi z LED LCD!! Ok, pa pustimo to, gremo na 49 inč, kjer žal ni OLEDov.
Gledal sem sledeče TV, na vseh se je vrtel isti HDTV program: Sony KD-49EX9005 1500 EUR (referenca), Panasonic TX50DX700E 900 EUR, Phillips 49PUS7502 850 EUR, Sony KD49XE7096B 800 EUR, Phillips 49PUS6561 750 EUR, Sony KDL49WE660 610 EUR (tega mi je priporočil prodajalec, da ima najbolj barve itd.) in Phillips 49PUS6162/12 600 EUR.
Par dni nazaj na Rudniku sem gledal še Samsung UE49MU6402UXXH 800 EUR.
Pa zraven je bil Sony KD-55EX9005 (1550 EUR), kjer pa se je vrtel fuzbal.

Zavedam se, da so vsi TV z out-of-the-box nastavitvami. Tukaj nimam kaj, kakor da predpostavim, da imajo vsi približno enak handicap oz. so enako daleč od optimalnih nastavitev.
Moja subjektivna opažanja, nisem pa nek ekspert al karkoli:

- Sony KD-55EX9005, fuzbal vsebina: krasna slika, zelo lepe barve. Malo sem bil presenečen, ko je bil hiter kader kamere, oz. je žoga letela iz ene smeri v drugo - pričakoval sem boljši prikaz gibanja glede na specifikacije. V ekstremnih primerih nisem mogel slediti žogi, ki je rahlo "ghostala". Žal nisem mogel primerjati z drugimi TV, ker je na ostalih bil drug HDTV signal. Sicer pa celokupen vtis - UAU, svaka čast!
- prikaz barv pri ostalih 49 inč TV-jih (HDTV film na FOX). Zelo lepo Panasonic DX700E, Phillips PUS7502 in Sony XE9005. Ampak nekih bistvenih razlik med modeli nisem uspel opaziti, oz so se kadri tako hitro premikali, da je bilo težko primerjati. Načeloma so bili vsi OK.
- ostrina slike: od blizu mi dejansko Sonyjev FHD KDL49WE660 deluje rahlo inferiorno v primerjavi z ostalimi modeli. Četudi je bil HD signal na FHD in 4K TVjih, se mi zdi, da je razlika v prid 4k. Upscaling iz HD se mi ni zdel problematičen, pa sem kar od blizu to opazoval.
- kontrasti, globina črne: Sony EX9005, Panasonic DX700E sta odlična, Phillips PUS7502 tudi zelo dober. Pri določenih se pa res vidi, da je črna prej temno siva, še posebej pri cenejših modelih.
- gibanje: Samsung MU6402 in cenejši modeli so se mi zdeli nekoliko slabši...

Zdaj pa ZANIMIV del, kjer je padla odločitev. Namenoma sem čakal na ta del TV programa, kjer se vrtijo creditsi. Bel tekst, na črni podlagi, premikanje teksta od zgoraj navzdol. Tle so me pa na rit vrgle razlike v modelih:
- Samsung MU6402: tekst se je tekoče oz gladko premikal, vendar je rahlo valovil levo in desno, kakor da bi bil pijan:) Sklepam, da to zaradi procesorske interpolacije vmesnih slikic.
- Sony XE9005, moj favorit pred obiskom Big Banga - netekoče premikanje teksta!! Kako? Zakaj??? Pa ob takem 120 HZ panelu in procesorju?! Razočaranje :( Je bila pa v ozadju lepa črna, kot pritiče VA panelu in direct LED :)
- Cenejši modeli: netekoče premikanje ali temno sivo oz ne povsem črno ozadje za črkami.
- Odlična ocena: Philips PUS7502 in Panasonic DX700E. Gladko gibanje teksta, celotno ozadje enakomerno črno.

Človek bo rekel: Ampak koga brigajo creditsi na koncu filma, a ne? :) Ampak meni je bila to info, kako dejansko TV s svojo procesorsko močjo obdeluje sliko, kako interpolira slikice. Sklepam, da tako TV deluje tudi pri siceršnjem prikazu TV vsebin, kot so filmi, fuzbal, risanke...

Glede na vse skupaj sem se zaenkrat odločil za Philipsov model 7. Tudi žena odobrava in to je zelo pomemben faktor oz. zavarovanje pred morebitnimi očitki tipa kaj-si-to-za-eno-stvar-privlekel :) Bom še malo prespal in TV nabavil v naslednjem tednu.

Daljincev nisem sprobaval. Tudi ne vem, kakšna bo uporabniška izkušnja z Andoroid TV, skakanjem po menujih, menjavanjem kanalov, podporo formatom, povezljivostjo s telefonom in računalnikom preko DLNA ali Wi-fi direct. Za to pač ni bilo priložnosti v trgovini. Verjetno ni neki problematičnega glede na HDtelevizija.com . Tudi daljinec s qwerty tipkovnico se mi zdi uporaben za youtube kanale in podobno. Ima kdo drugačne izkušnje?

Še sklepna misel - v bistvu bi bil katerikoli TV, ki bi ga privlekel domov, dovolj dober in bi žena + otroci rekli UAU, ker gremo iz 32 inč :)) V bistvu so vsi ti TV-ji super, samo da so eni malo bolj super :)
Sklepna misel 2: Ne gledat samo številk v specifikacijah. Če bi izbiral po specifikacijah, bi izbral Sony XE90. Odločiti se je treba po obisku trgovine. Ker so v Big Bangu tako prijazni, da imajo razstavljene številne TV modele, se mi ne zdi škoda dati 50 -100 EUR več pri njih za TV kot v raznih spletnih štacunah.
Sklepna podmisel pri točki 2: ignorirajte prodajalce, ko ponujajo kao najboljše modele.

Se opravičujem za dolg zapis. Upam, da komu prav pride.
Hvala za razumevanje in lepe praznike vsem!


Philips model 7502, je zasigurno" eden izmed najboljših televizorjev za takšen cenovni rang..Kajti ima že res najboljši slikovni procesor, odlično gibabnje in ostrino slike, ter 10 bitni panel. Kar se tiče teh parametrov, se ne more primerjat nobeden televizor v takšnem rangu:)Tukaj imaš še en test tega modela.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13...

bikej ::

Andrej, je možno, da je to netekoče gibanje teksta pri Sonyju XE90 posledica neoptimalnih tovarniških nastavitev? Npr da nima vključenega motionflow? Ker sicer ima 120 Hz vertikalno in 1000 Hz interpolacijo. Ne morem verjeti, da je to na račun nezmožnosti procesorja. Imaš ti drugačne izkušnje?

andrej69 ::

bikej je izjavil:

Andrej, je možno, da je to netekoče gibanje teksta pri Sonyju XE90 posledica neoptimalnih tovarniških nastavitev? Npr da nima vključenega motionflow? Ker sicer ima 120 Hz vertikalno in 1000 Hz interpolacijo. Ne morem verjeti, da je to na račun nezmožnosti procesorja. Imaš ti drugačne izkušnje?


Kar se tiče gibanja slike, na razstavnih televizorjih seveda ni realna:)Kajti televizorji so nastavljeni na tovarniške nastavitve.Ko se televizor nastavi tako kot treba, je seveda čisto drugače.Ko se izklopijo ali vklopijo različne opcije, je seveda slika in samo gibanje občutnejšo boljše.Pa tudi sam signal na televizorju, včasih ni ravno najbolj kvaliteten. Sony in Philips, sta trenutno najbolj kvalitetna televizorja kar se tiče gibanja slike:)Seveda pa, če imaš tudi doma slab tv signal, ti tudi vrhunski televizor ne bo prikazal ravno bleščečo sliko kar se tiče gibanja slike in same kvalitete slike. Drugače pa kot sem napisal, Sony in Philips s svojimi procesorji precej pripomorejo, da je slika kar se da najbolj kvalitetna na določenih virih:)

APPluk ::

APPluk ::

andrej69 ::

Kar se tiče vseh teh modelov, ki si jih izbral, bi ti jaz priporočil Philips model 6412. Prednost tega modela napram drugim je v kvaliteti slike in strojni opremi.

APPluk ::

Ima kdo na forumu ta model (Philips 49PUS6412/12) in je res tako dober kot govori andrej?

andrej69 ::

fpbs ::

APPluk je izjavil:

Ima kdo na forumu ta model (Philips 49PUS6412/12) in je res tako dober kot govori andrej?

Za početak, pogledajmo što su nam kupci Philips 55PUS6412 televizora javili nakon što su ga kupili vođeni prvenstveno akcijskom cijenom. Kupci su se žalili na slab kontrast, sivkastu crnu, probijanje i neujednačenost pozadinskog osvjetljenja, kao i na činjenicu da TV program standardne rezolucije izgleda lošije nego na starom televizoru koji je bio “samo” Full HD.

http://hdtelevizija.com/2017/11/18/kako...

nitramcek ::

Jaz imam tudi Philips 6412. Meni osebno je TV zelo dober. Črna se mi zdi črna in ne vidim da bi bilo kje svetleje. Meniji delujejo kar hitro. Tudi tipkovnica, miš, mini tipkovnica in igralni plošček delujejo brez problemov. In še zunanji disk imam gor.
Jaz sem zadovoljen z nakupom. Tudi HD filmi preko neta izgledajo odlično. Daljinec je pa tudi ok.

andrej69 ::

Ta link iz HDTV, ni kredibilen kajti ni podkrepljen z nikakršnimi dokazi:))))Takšne stvari lahko jaz tudi napišem, da se naredi nekaj antireklame, in, da se zaustavi predvsem nakup televizorjev enega proizvajalca v tem primeru je to Philips..Pa tudi jaz lahko povem, iz osebnih izkušenj, da gre za zelo soliden" model:))Pa tudi kupci na Hrvaškem forumu, in tudi na tem forumu demantirajo ugotovitve HDTV..!

andrej69 ::

Pa tudi tukaj, so kupci zelo zadovolnji z Philips modelom 6412:))
http://www.mediamarkt.de/de/product/_ph...

fpbs ::

Normalno, da morajo hvalit tega Philipsa, ker se potegujejo za nagrado 300€, ker če ga nebi hvalili, bi že v štartu izpadli iz tekme.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Normalno, da morajo hvalit tega Philipsa, ker se potegujejo za nagrado 300EUR, ker če ga nebi hvalili, bi že v štartu izpadli iz tekme.


Vseeno, tukaj ljudje napišejo osebne izkušnje z televizorjem:))Sicer pa kaj boš porekel, na dva komentarja , ki sta jih dala naša forumaša..A boš napisal, da lažeta..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Konlov ::

Saj fpbs ni napisal, da lažejo. Zaradi 300EUR so zmožni napisat ravno kar hočeš in je takšna splošna ocena izdelka zavajujoča.
A to še drži, da Sony prek USB ne bredvaja prav veliko različnih datotek zaradi pravic pa ne vem česa še. Jaz sem takrat Samyja vzel. No, ta pa izhoda za slušalke nima :)), pa tisti smart TV je neuporaben (počasno ipd).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Redorange ::

Priznam da sem popoln nepoznavalec. V glavnem bi priporočali katerega izmed teh treh? Bolj mi je pomembna slika kot vse ostale funkcije. Edino vsaj en audio izhod rabim.
Sedaj si lastim LG 26LD350

https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

vinkop ::

oklevam z nakupom tudi jaz...v mislih imam prav PUS6412/12, ampak nikakor se ne morem odlociti, da bi sel po njega....bega me predvsem kvaliteta slike na FULL HD na razlicnih FPS-jih in pa delovanje Kodija in dodatkov v njemu.....preko kodija bi gledal prav vse, od nasega siol IPTV, do ameriskih FULL HD programov na 60FPS ter filmi in serije na FULL HD in 4K preko premium racunov.....ali je ta teve resnicno dovolj racunalnisko zmogljiv za vse to?

andrej69 ::

Redorange je izjavil:

Priznam da sem popoln nepoznavalec. V glavnem bi priporočali katerega izmed teh treh? Bolj mi je pomembna slika kot vse ostale funkcije. Edino vsaj en audio izhod rabim.
Sedaj si lastim LG 26LD350

https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...


Če ti zadostuje velikost 43", ti vsekakor" priporočam tale model.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8595132/a...

Ali pa tale model veličine 50" brez Androida.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8597515/a...

vinkop je izjavil:

oklevam z nakupom tudi jaz...v mislih imam prav PUS6412/12, ampak nikakor se ne morem odlociti, da bi sel po njega....bega me predvsem kvaliteta slike na FULL HD na razlicnih FPS-jih in pa delovanje Kodija in dodatkov v njemu.....preko kodija bi gledal prav vse, od nasega siol IPTV, do ameriskih FULL HD programov na 60FPS ter filmi in serije na FULL HD in 4K preko premium racunov.....ali je ta teve resnicno dovolj racunalnisko zmogljiv za vse to?


Model 6412 je vsekakor dovolj" zmogljiv televizor, kar se tiče strojne opreme:) Tako, da kar veselo po njega..;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

broken/link ::

@redorange
mogoce ti bo moj prispevek kaj pomagal: https://slo-tech.com/forum/t696242/p574...

ti pa vsekakor svetujem, ce imas moznost, da si gres pogledat TVje v bigbang/harvey. pa bodi pripravljen na to, da te bodo prodajalci hoteli prepricat v nakup dolocene znamke ;)

fpbs ::

Redorange je izjavil:

Priznam da sem popoln nepoznavalec. V glavnem bi priporočali katerega izmed teh treh? Bolj mi je pomembna slika kot vse ostale funkcije. Edino vsaj en audio izhod rabim.
Sedaj si lastim LG 26LD350
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...
https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

Med temi, ki si jih izbral, in tudi tistim, ki ti ga je predlagal Andrej, je najboljši LG 49UJ635V.
Svetujem ti, pa da greš večkrat v več trgovin, da si jih ogledaš, in šele potem odločiš za nakup.

andrej69 ::

Tukaj test Philips modela 6412 in Lg UJ630.Č e primerjamo ta dva testa hitro ugotovimo, da je Philips vsekakor kvalitetnejši televizor, tu ni nikakršnega dvoma:)Treba tu povedat, da primerjava v prodajalni včasih ni realna..Kajti oba morata imet enako kvaliteten signal, predvajat isto vsebino itd..Pa tudi Philips je tako znan, da nima najboljših tovarniških nastavitev..Če pogledamo ta dva modela, je Philips tudi v prednosti zaradi RGB panela, dočim ima Lg fake RGBW panel:)Pa Philips ima tudi že napredne ISF nastavitve slike, kateri nima nobeden televizor v te rangu:)Pa tudi v mraku izgleda slika občutno kvalitetnejša kakor na Lg televizoru..To je nekaj mojih opažanj, iz osebnih izkušenj..
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uj...
https://hdtvpolska.com/philips-pus6412-...

Tukaj pa se lepo vidi razlika, med televizorjem kateri ima RGB panel v tem primeru Philips, in kateri ima RGBW panel v tem primeru Lg.

fpbs ::

Kolikokrat boš še ta antireklamni video prilepil. Kaj nebi bilo bolj pošteno, da prilepiš kako zgleda slika na tem Philipsu:
 slika2

slika2

Konlov ::

Kaj pomeni NETFLIX tipka na Philops TV- jih. A to potem pri nas deluje?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Kolikokrat boš še ta antireklamni video prilepil. Kaj nebi bilo bolj pošteno, da prilepiš kako zgleda slika na tem Philipsu:
 slika2

slika2



Takšna slika, je v statiki" na enobarvi podlagi na večini televizorjev:);)V praksi, pri predvajanju različnih vsebin, pa ti ne boš videl nikakršnih težav..Poleg tega pa ta slika ni od modela 6412..Sicer pa ti lahko lepiš slikce kolikor hočeš, toda to ne spremenilo dejstva, da je Philips vsekakor kvalitetnejši model:))

Konlov je izjavil:

Kaj pomeni NETFLIX tipka na Philops TV- jih. A to potem pri nas deluje?


Seveda deluje, če imaš plačan Netflix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

BorutK-73 ::

Konlov je izjavil:

Kaj pomeni NETFLIX tipka na Philops TV- jih. A to potem pri nas deluje?

Dela, samo je okrnjena ponudba napram ZDA.

vinkop ::

43PUS6412/12 ravnokar potuje z menoj...ravnokar grem iz harveya...499,90€ upam da ne bo stran vrzenih...se javim ko me bo kaj zanimalo in da ne bom sam zmogel poiskati po nastavitvah in ostalih zadevah...

lejko0 ::

Že nekaj časa spremljam tole temo in me zanima naslednje. Kako je možno, da se dopušča (na sicer zgledno urejenem forumu), da se določena oseba pogovarja sama s sabo pod različnimi accounti (vsi ustvarjeni v zadnjih 2 tednih), daje lažne nasvete, zavaja ipd? Obnašanje je na nivoju 15-letnika (primer odprtja računa televizor), nasveti popolnoma subjektivni (philips orientirani), viri zavajajoči (vprašljive poljske strani). Mislim, da je čas, da se andreju69 in njegovim alter accountom počasi dodeli določeno oznako v smislu persona non grata. Predlagam agresivni trgovec oz. nekaj podobnega.

APPluk ::

Šel pa nabavil Sony we66 :D

andrej69 ::

lejko0 je izjavil:

Že nekaj časa spremljam tole temo in me zanima naslednje. Kako je možno, da se dopušča (na sicer zgledno urejenem forumu), da se določena oseba pogovarja sama s sabo pod različnimi accounti (vsi ustvarjeni v zadnjih 2 tednih), daje lažne nasvete, zavaja ipd? Obnašanje je na nivoju 15-letnika (primer odprtja računa televizor), nasveti popolnoma subjektivni (philips orientirani), viri zavajajoči (vprašljive poljske strani). Mislim, da je čas, da se andreju69 in njegovim alter accountom počasi dodeli določeno oznako v smislu persona non grata. Predlagam agresivni trgovec oz. nekaj podobnega.


Malo pazi koga obsojaš:)))Kajti ne gre mi še zaenkrat tako slabo, da bi se moral sam z sabo pogovarjat..!;)

vinkop je izjavil:

43PUS6412/12 ravnokar potuje z menoj...ravnokar grem iz harveya...499,90€ upam da ne bo stran vrzenih...se javim ko me bo kaj zanimalo in da ne bom sam zmogel poiskati po nastavitvah in ostalih zadevah...


Ko boš televizor priključil itd..mi napiši, da ti pošljem nastavitve, kajti na netu ne boš dobil nastavitev za ta model:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

vinkop ::

televizor priklopljen, ampak prvi vtisi mi niso nic ok....slika slaba na vseh hd programih, ne deluje tekoce na FPS 60 preko Kodija....pa se neka predstavitev teveja se mi skozi sama odsebe vklaplja po minuti gledanja....

andrej69 ::

vinkop je izjavil:

televizor priklopljen, ampak prvi vtisi mi niso nic ok....slika slaba na vseh hd programih, ne deluje tekoce na FPS 60 preko Kodija....pa se neka predstavitev teveja se mi skozi sama odsebe vklaplja po minuti gledanja....


Tukaj imaš nastavitve. Katerega tv operaterja pa imaš..?
My settings:
Settings -> Image ->
Color: 50
Contrast: 75
Sharpness: 2
Brightness: 50
Advanced ->
Color ->
Optimization: Off
Temperature: Normal
Contrast ->
Contrast mode: Off
Upscaling: one
Dynamic Contrast: Off
Video contrast: 90
Gamma: 0
Sharpness ->
Ultra Resolution: Off
Sharp pictures ->
Noise reduction: Min
MPEG Artifact Suppression: Off
Movement ->
Motion adjustment: Sport

The HDR mode is on medium.

Še nekaj nastavitev.
Izbereš settings, pa opcija advances, pojdi na opcijo kontrast perfect tukaj pa imaš dve opciji normal/optimized for picture.Poskusi z eno od teh dveh opcij, pa boš videl katera ti je boljša.
Potem imaš opcijo HDR upscaling, ki naj bo izključena.Potem imaš opcijo perfect contrast, ki isto naj bo izključena, lahko pa probaš tudi druge opcije pod to opcijo. Potem še imaš opcijo light sensor, ki si lahko urejaš po želji ali gledaš v svetlobi ali temi..Poskusi obe opciji pa boš videl, katera ti bolj ugaja.Potem še imaš opcijo Perfect Natural Motion, ki naj bo izključena. In pa opcija Perfect Clear Motion, ki naj bo vključena. Te dve opciji sta ti pomembni predvsem pri gledanju športa, kjer so hitri premiki kamere.To bi bilo to kar se tiče še nekakšnih dodatnih nastavitev.

vinkop ::

hvala za tole...se bom malo poigraval s tem...trenutno me najbolj muci kako naj izklopim avtomatsko predvajanje predstavitve televizorja? startam kodi, izbetem nek program in cez pol minute aliinuto program preneha in se zacne ta reklna predstavitev....

BorutK-73 ::

Da nimaš nastavljen TV na "demo mode"?

bikej ::

andrej69 je izjavil:

vinkop je izjavil:

televizor priklopljen, ampak prvi vtisi mi niso nic ok....slika slaba na vseh hd programih, ne deluje tekoce na FPS 60 preko Kodija....pa se neka predstavitev teveja se mi skozi sama odsebe vklaplja po minuti gledanja....


Tukaj imaš nastavitve. Katerega tv operaterja pa imaš..?
My settings:
Settings -> Image ->
Color: 50
Contrast: 75
Sharpness: 2
Brightness: 50
Advanced ->
Color ->
Optimization: Off
Temperature: Normal
Contrast ->
Contrast mode: Off
Upscaling: one
Dynamic Contrast: Off
Video contrast: 90
Gamma: 0
Sharpness ->
Ultra Resolution: Off
Sharp pictures ->
Noise reduction: Min
MPEG Artifact Suppression: Off
Movement ->
Motion adjustment: Sport

The HDR mode is on medium.

Še nekaj nastavitev.
Izbereš settings, pa opcija advances, pojdi na opcijo kontrast perfect tukaj pa imaš dve opciji normal/optimized for picture.Poskusi z eno od teh dveh opcij, pa boš videl katera ti je boljša.
Potem imaš opcijo HDR upscaling, ki naj bo izključena.Potem imaš opcijo perfect contrast, ki isto naj bo izključena, lahko pa probaš tudi druge opcije pod to opcijo. Potem še imaš opcijo light sensor, ki si lahko urejaš po želji ali gledaš v svetlobi ali temi..Poskusi obe opciji pa boš videl, katera ti bolj ugaja.Potem še imaš opcijo Perfect Natural Motion, ki naj bo izključena. In pa opcija Perfect Clear Motion, ki naj bo vključena. Te dve opciji sta ti pomembni predvsem pri gledanju športa, kjer so hitri premiki kamere.To bi bilo to kar se tiče še nekakšnih dodatnih nastavitev.


Andrej, ali kdorkoli, prosim še za optimalne nastavitve za 49PUS7502.
Naj bi bile enake kot pri 6412?

Hvala, LP

andrej69 ::

Tukaj imaš.

andrej69 ::

bbobst ::

vander je izjavil:

andrej69 bo vedno svetoval Philips tv z razlogom katerega on sam dobro pozna. Pred nakupom raje poglejte teste in mnenja na drugih straneh. On je "fake" svetovalec!
:))
««
9 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165292 (3957) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117721 (7454) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127601 (17688) Mirkokovačec

Več podobnih tem