» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
79 / 544
»»

scipascapa ::

eh samo FHD, 55'' mora biti danes 4K.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Andrej, tudi jaz ne znam odpreti tega linka, oziroma nisem strokovnjak, da bi vdrl v tvoj PC.
Tukaj se lahko vidijo podatki:
https://www.displayspecifications.com/e...


Kakšni ste mi to strokovnjaki:)):D Narediš Copy tega linka, in ga prilepiš v opravilno vrstico in pritisneš enter.To je vsa umetnost..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

OK.d ::

andrej69 je izjavil:

MrStein je izjavil:

fpbs je izjavil:


Točno sem vedel, da boš že stotič prilepil ta antipropandni video.
Za primerjavo si samo poglej indeks kakovosti slike, ki je splošna ocena vseh lastnosti TVeja, za vse navedena televizorje, za katerega boš zopet zaradi ribarjenja v kalnem izjavil, da ni merodajen:
Philips PUS 6432- 900PPI
LG UJ634 -1600PMI
Philips PUS 7502- 2200PPI
LG SJ800 - 2800PMI

Vir za te številke?


Tukaj si lahko pogledaš.
file:///C:/Users/andrej/Desktop/358501237-LG-Lineup-Chart-2017-ENG-2-3(3).pdf
file:///C:/Users/andrej/Desktop/Philips-TV_Navigator_04-2017-SLO_web.pdf
LPOK.d

neo5468 ::

Andrej, datoteko moraš prvo uploudati. Na tvojmu računalniku link deluje ker je lokalen, mi pa nimam pogleda v /Users/andrej/Desktop :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

mgermo ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Andrej, tudi jaz ne znam odpreti tega linka, oziroma nisem strokovnjak, da bi vdrl v tvoj PC.
Tukaj se lahko vidijo podatki:
https://www.displayspecifications.com/e...


Kakšni ste mi to strokovnjaki:)):D Narediš Copy tega linka, in ga prilepiš v opravilno vrstico in pritisneš enter.To je vsa umetnost..


Takšen nesposobnež, pa se tega sploh ne zavedaš. In ti se potem še pametnega delaš, lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

andrej69 ::

edit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

hurikhan ::

Kako je lahko ta tv tako znižan? http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-55...

andrej69 ::

hurikhan je izjavil:

Kako je lahko ta tv tako znižan? http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-55...


Ta model ni ravno posrečen..Ima slab prikaz barv,sama svetilnost ni najkvalitetnejša, uniformiranost črne ni najboljša čeprav gre za VA panel.Vidne so tudi vodoravne črte pri statični sliki, dočim se pri dinamičnih scenah to ne opazi.Zato je takšna cena, realna za ta model.

Blisk ::

En kolega pravi, da se TV najbolj splača kupiti po novem letu, da so cene najnižje takrat.

Prospekt ::

Drugi teden v januarju je v ZDA CES 2018, tam po navadi vse firme najavijo 2018 lineup.
Takrat se potem ponovno začne cel cikel čakanja novih modelov, potem čakanja nižjih cen, ker so prve mesece čisto navite cene in tako dalje do januarja.

fpbs ::

Najnižje cene so običajno marca. Ko pa se aprila pojavijo precej višje cene novih modelov, se pa tudi starim cene za malenkost povišajo.

scipascapa ::

pravi trenutek je zelo težko ujeti.

hurikhan ::

Ugotovil sem, da je to za ta denar best buy: https://www.amazon.de/TCL-U55P6046-Fern...

scipascapa ::

true, samo un model za zda je še boljši.

fpbs ::

hurikhan je izjavil:

Ugotovil sem, da je to za ta denar best buy: https://www.amazon.de/TCL-U55P6046-Fern...

Podatki so zelo skromni: https://www.displayspecifications.com/e...

puginho ::

TCL P607 za USA ima dobre ocene, ta je pa evropski model in ni best buy niti slučajno.

hurikhan ::

Za to ceno je.

OSA ::

No mojem Samsungu 6412 mi preko DLNA ne prikaže mape, ki jo na računalniku delim in dodam v domače omrežje. Televizor in računalnik sta v omrežje povezana preko wifi. Gre za mapo s filmi. Medtem ko ostale mape prikaže normalno (slike, glasba, videoposnetki).

Imam Win10. Kaj delam narobe?
lp OSA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OSA ()

Ted ::

puginho je izjavil:

TCL P607 za USA ima dobre ocene, ta je pa evropski model in ni best buy niti slučajno.


Zakaj ne? Drug OS, tehnologija pa ista (direct led osvetlitev in local dimming).
Mah...

mikic007 ::

Lani so cene starejših modelov med marcem in majem precej padle, a je število različnih tvjev precej majhno in rapidno pada. Če se ti ne mudi, se splača počakat in morda dobiš, kar želiš, precej ceneje. Še bolj verjetno pa je, da ti izbor ne bo všeč, in boš spet čakal 1 leto ;)

puginho ::

hurikhan je izjavil:

Za to ceno je.


no ja, za dobrih 700 dobiš kaki Sony xe7, Samsung MU6, ki je v istem rangu

MrStein ::

leiito je izjavil:

da pa Philips sam sploh ne proizvaja več tivijev ali druge zabavne elektronike, pa je novica.

Ni to bilo povedano že dolgo tega? V tej temi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gatsu ::

Ted je izjavil:

puginho je izjavil:

TCL P607 za USA ima dobre ocene, ta je pa evropski model in ni best buy niti slučajno.


Zakaj ne? Drug OS, tehnologija pa ista (direct led osvetlitev in local dimming).


Ne pa ni! Evropski ne zmore niti 300 nitov, WCG je tud komaj da lahk to rečeš in sploh nima local dimminga. To je popolnoma drug model TVja. Ameriškega P607 v Evropi NI. Tak da na gledanje HDR materijala kar pozab na tem tvju ker samo softwersko podpira prikazovanje HDR10, hardwera pa nima.

Prospekt ::

SONY EX9005, kapo dol za tako sliko, 4K HDR, wau. Tudi 1080HD je super. Local dimming niti pod razno ni tako slab kakor to želi povedati andrej69 in nekateri testi.

Mi pa android ni pretirano všeč.

To je to, se vidimo v letu 2028.

Ted ::

Gatsu je izjavil:

Ted je izjavil:

puginho je izjavil:

TCL P607 za USA ima dobre ocene, ta je pa evropski model in ni best buy niti slučajno.


Zakaj ne? Drug OS, tehnologija pa ista (direct led osvetlitev in local dimming).


Ne pa ni! Evropski ne zmore niti 300 nitov, WCG je tud komaj da lahk to rečeš in sploh nima local dimminga. To je popolnoma drug model TVja. Ameriškega P607 v Evropi NI. Tak da na gledanje HDR materijala kar pozab na tem tvju ker samo softwersko podpira prikazovanje HDR10, hardwera pa nima.


Imaš prav, vseeno gre za zelo dober TV za še boljšo ceno. Tukaj je test:

http://hdtelevizija.com/2017/07/02/tcl-...
Mah...

hurikhan ::

Vesel sem, da je že na poti do mene in ne rabim več brat testov. :)

cekr ::

Dober nasvet vsem:
Včeraj sem videl, kako delajo dostavne službe z naročenimi televizorji.
Škatle od Goldstarja je imel kar nametane po kombiju.
Tako: Če se le da, pojdite po aparat v lastni režiji. Sicer ni garancije, kaj se je dogajalo prej. Izognili se boste,pa vsaj zadnjim kilometrom razmetavanja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

scipascapa ::

hurikhan je izjavil:

Vesel sem, da je že na poti do mene in ne rabim več brat testov. :)

katera?

Tsunamii ::

Prospekt je izjavil:

SONY EX9005, kapo dol za tako sliko, 4K HDR, wau. Tudi 1080HD je super. Local dimming niti pod razno ni tako slab kakor to želi povedati andrej69 in nekateri testi.

Mi pa android ni pretirano všeč.

To je to, se vidimo v letu 2028.


Naj ti dobro in dolgo sluzi :D katero dimenzijo si vzel ?

Prospekt ::

65, naslednji nakup čez 10 let bo pa 85 OLED.

puginho ::

Ted je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Ted je izjavil:

puginho je izjavil:

TCL P607 za USA ima dobre ocene, ta je pa evropski model in ni best buy niti slučajno.


Zakaj ne? Drug OS, tehnologija pa ista (direct led osvetlitev in local dimming).


Ne pa ni! Evropski ne zmore niti 300 nitov, WCG je tud komaj da lahk to rečeš in sploh nima local dimminga. To je popolnoma drug model TVja. Ameriškega P607 v Evropi NI. Tak da na gledanje HDR materijala kar pozab na tem tvju ker samo softwersko podpira prikazovanje HDR10, hardwera pa nima.


Imaš prav, vseeno gre za zelo dober TV za še boljšo ceno. Tukaj je test:

http://hdtelevizija.com/2017/07/02/tcl-...


Ta TV res v ničemer ne odstopa od konkurence, niti v ceni.

hurikhan ::

scipascapa je izjavil:

hurikhan je izjavil:

Vesel sem, da je že na poti do mene in ne rabim več brat testov. :)

katera?


TCL U55P6046

andrej69 ::

Kar se tiče TCL televizorjev.Predvsem so slabi na področju prikaza SD vsebin in posebej športa".Njihov TCL's Super Resolution EX procesor ni na nivoju drugih proizvajalcev, na to kar jaz venomer opozarjam, da ni vse v panelih.To se lepo vidi pri ostrini slike,in gibanju slike. Tudi kar nekaj detajlov se izgublja pri sami sliki.Tukaj govorim predvsem za modele z 50Hz osveževanjem slike..Pa čeprav gre za model z 50Hz osveževanjem, je opazna razlika napram kakšnemu Sonyu ali Philipsu, katera imata isto 50Hz osveževanje:)Tudi kar se tiče možnosti same zatemnitve slike, so preveč zapletene.Sama svetilnost pri bi tudi lahko bila boljša.Tudi zagon televizorja je precej dolg in še kaj se najde..To je nekaj negativnih lastnosti.Pozitivne lastnosti so pa dober kontrast,lep prikaz barv,stabilno delovanje televizorja,dobre možnosti nastavitve slike, kar dobra izdelava televizorja itd..

hurikhan ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

bbobst ::

Prospekt je izjavil:

SONY EX9005, kapo dol za tako sliko, 4K HDR, wau. Tudi 1080HD je super. Local dimming niti pod razno ni tako slab kakor to želi povedati andrej69 in nekateri testi.

Mi pa android ni pretirano všeč.

To je to, se vidimo v letu 2028.

Kot ponosni lastnik tega TV-ja se podpišem pod to .

fpbs ::

Kot sem že zgoraj omenil, da se U55P6046 lahko pohvali z bolj skromnimi podatki, ga lahko primerjamo naprimer s Philipsom 6412. Oba zmoreta precej nizko svetilnost, tako, da se na HDR lahko kar pozabi. Ima pa ta TCL precej višjo splošno oceno. Indeks kakovosti slike ima 1200, Philipsom 6412 pa samo 900.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Kot sem že zgoraj omenil, da se U55P6046 lahko pohvali z bolj skromnimi podatki, ga lahko primerjamo naprimer s Philipsom 6412. Oba zmoreta precej nizko svetilnost, tako, da se na HDR lahko kar pozabi. Ima pa ta TCL precej višjo splošno oceno. Indeks kakovosti slike ima 1200, Philipsom 6412 pa samo 900.


Izgleda, da nočeš razumet, da ne moreš primerjat PQI med različnimi proizvajalci:))Pa tudi 1200 napram 900 ne boš ti videl nikakršne razlike..Pa, če povzamem Philips model 6412 ima večjo svetilnost tako v SDR kot HDR, in tudi boljši barvni razpon. Predvsem pa ima boljšo gibanje slike i ostrino slike:)) Ta model TCL, se lahko primerja z Philips modelom 6162 ali 6262.

angus35 ::

http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...

se ga izplača vzet za do jurja ?

hurikhan ::

Philips niti nima takih testov:
10:0 za TCL

Tsunamii ::

Prospekt je izjavil:

65, naslednji nakup čez 10 let bo pa 85 OLED.


MAs sreco, ker cez 10 let bo lepa cena 85 OLEDA ;) JAz imam pa 8 let staro 50' Panasonic plazmico in se je kar ne morem locit, ker je tako dobra slika napram LCDjem. Cez 2 leti ko bo magicnih 10 pa se bom potrudil in menjal :D Upal sem na 75 OLED :)) ..ampak kakor vidim cenovno ne bo pod 3k ;((

cekr ::

hurikhan je izjavil:

Philips niti nima takih testov:
10:0 za TCL


Ta test je prikaz, kako je važna vsebina. Tv-ja oz. mogočih pomankljivosti sploh ne opaziš. ;)
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

puginho ::

hurikhan je izjavil:



Boli me k. kaj si kupil, samo ne v višave dajat nekaj kar to ni. Moli da ti kaj ne crkne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

andrej69 ::

hurikhan je izjavil:

Philips niti nima takih testov:
10:0 za TCL


Sedaj , če si se ti odločil ta TCL televizor, ne pomeni, da je najkvalitetnejši:));)Kar pa se tiče te gospe, pa si seveda lahko malo napašeš oči..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

neo5468 ::

V ožji izbor daš tiste 3 televizorje ki te zanimajo, pogledaš amazon reviews, pogledaš rtings review in mogoče še en youtube review če je model tvja sploh tok popularen da ga je nek kokr tok dober tech reviewer pogledov. Kot bonus si ga greš pogledat še v trgovino na lastne oči, čeprav ga mogoče ne boš tam kupil (moraš pazit ker v trgovini velikokrat vrtijo najbolj šit možno kvaliteto posnetkov, še posebej bigbang). To je to. Ne vem kaj komplicirati. Vsi vemo da najboljši TV na trgu je LG oled, kar se pa LCD tiče je pa sony x900e. Najboljšo sliko bo pa še vedno naredil vir posnetka. Torej bluray film predvajan na 400€ tvju bo veliko boljša kakovost v vseh pogledih, kot pa film iz poptv na 1200€ tvju.

Jaz osebno bi rajši dal 800€ za tv in 400€ za zvočnike+receiver kot pa 1200€ za televizor, če bi bil to moj budget.

andrej69 ::

neo5468 je izjavil:

V ožji izbor daš tiste 3 televizorje ki te zanimajo, pogledaš amazon reviews, pogledaš rtings review in mogoče še en youtube review če je model tvja sploh tok popularen da ga je nek kokr tok dober tech reviewer pogledov. Kot bonus si ga greš pogledat še v trgovino na lastne oči, čeprav ga mogoče ne boš tam kupil (moraš pazit ker v trgovini velikokrat vrtijo najbolj šit možno kvaliteto posnetkov, še posebej bigbang). To je to. Ne vem kaj komplicirati. Vsi vemo da najboljši TV na trgu je LG oled, kar se pa LCD tiče je pa sony x900e. Najboljšo sliko bo pa še vedno naredil vir posnetka. Torej bluray film predvajan na 400EUR tvju bo veliko boljša kakovost v vseh pogledih, kot pa film iz poptv na 1200EUR tvju.

Jaz osebno bi rajši dal 800EUR za tv in 400EUR za zvočnike+receiver kot pa 1200EUR za televizor, če bi bil to moj budget.


Tukaj te moram popravit. Kar se tiče LCD televizorjev, sta ta trenutek najkvalitetnejša na tržišču Philips model PUS8102 in Sony XE9400:)Seveda , če tukaj ne štejem modela Sony ZD9, ki je seveda najkvalitetnejši toda cenovno nekonkurenčen.Sony XE9005, pa je v rangu Philips modela 8602 in Samsunga Q7/8 in Panasonica EX780. Kar pa se tiče OLED televizorjev, pa nobeden posebej ne izstopa..Vsak ima svoje pluse in minuse..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

bbobst ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Kot sem že zgoraj omenil, da se U55P6046 lahko pohvali z bolj skromnimi podatki, ga lahko primerjamo naprimer s Philipsom 6412. Oba zmoreta precej nizko svetilnost, tako, da se na HDR lahko kar pozabi. Ima pa ta TCL precej višjo splošno oceno. Indeks kakovosti slike ima 1200, Philipsom 6412 pa samo 900.


Izgleda, da nočeš razumet, da ne moreš primerjat PQI med različnimi proizvajalci:))Pa tudi 1200 napram 900 ne boš ti videl nikakršne razlike..Pa, če povzamem Philips model 6412 ima večjo svetilnost tako v SDR kot HDR, in tudi boljši barvni razpon. Predvsem pa ima boljšo gibanje slike i ostrino slike:)) Ta model TCL, se lahko primerja z Philips modelom 6162 ali 6262.

Kak se indexa kvalitete tiče pa je prav in realno da ima Andrej prav, kajti vsak proizvajalec ima svoj recept za končni index ,ki se med sabo ne morejo enačiti.Zato ni fer,da se nasprotuje samo zaradi nasprotovanja.

harmony ::

Jaz sem se na koncu odlocil za Samsung UE55MU8009TXZG.

Nimam vec kaj razmisljat, pa za ta denar tud nimam kaj falit.

scipascapa ::

harmony: kok in kje?

harmony ::

scipascapa je izjavil:

harmony: kok in kje?

Amazon.de
1070€

scipascapa ::

In stock.
This item does not ship to Slovenia

1070 verzija, je pa še ena za manj

https://www.amazon.de/Samsung-MU8009-Fe...

lol?
««
79 / 544
»»