» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
40 / 545
»»

cekr ::

Nisem sledil tehnologiji. A Samsungov AMOLED ni dober za TV? A se ni tudi Sharp ukvarjal s temi zadevami?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

palota999 ::

Pri Philipsu z ambilightom je ta široki črni rob moteč. Na tem videu tv nima tega roba.

New Philips 65" OLED 9 Series: TV as ART


Kateri model je to?

andrej69 ::

palota999 je izjavil:

Pri Philipsu z ambilightom je ta široki črni rob moteč. Na tem videu tv nima tega roba.

New Philips 65" OLED 9 Series: TV as ART


Kateri model je to?


Kako ga nima..? Seveda ga ima..In sploh ta rob ni moteč:)Saj se tako večinoma gleda televizor v mračnem ambijentu, tako, da se ta rob sploh ne opazi..Lahko pa si še tukaj pogledaš.

leiito ::

4knative je izjavil:

andrej69 zgleda da si se konkretno zameril uporabniku leiito. Že 3 mesece te negira in vedno ko vidi Philips napiše Samsung. Bolezensko stanje?


Nič se mi ni zameril in nič osebnega ni v tem, ampak osnovna spodobnost in profesionalna etika terjata razkritje konflkta interesov. Če si finančno odvisen od prodaje Filipsov, ne moreš s pozicije nepristranskosti svetovati ljudem kaj naj kupijo, andrej69 s svojim nekritičnim forsiranjem Filipsov to potrjuje vsak dan.

Ne vem pa kaj je huje, ali da ne razume principa konflikta inferesov ali da se dela butastega.

MrStein ::

Ali pa da je pol sporočil v tej temi čistega trolanja...
.. in osebnega prepucavanja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

andrej69 ::

@leiito
Butastega se delaš ti, ne jaz:)Kajti se ne ukvarjam samo z Philips televizorji, in nisem odvisen od prodaje samo teh televizorjev:)Priporočam pa televizorje za katere mislim, da za določen denar največ nudijo:) Sicer, pa kot sem že nekajkrat napisal, nimam od tega foruma nikakršnega dobička:)) Kajti tukajšni člani tega foruma, kupujejo televizorje povsod, ne pa samo v naši prodajalni..Tako, da je že skrajni čas, da se zaveš teh stvari..

yxiz ::

v keri prodajalni ti delaš?

andrej69 ::

yxiz je izjavil:

v keri prodajalni ti delaš?


Imaš zasebno sporočilo.

4knative ::

leiito je izjavil:

4knative je izjavil:

andrej69 zgleda da si se konkretno zameril uporabniku leiito. Že 3 mesece te negira in vedno ko vidi Philips napiše Samsung. Bolezensko stanje?


Nič se mi ni zameril in nič osebnega ni v tem, ampak osnovna spodobnost in profesionalna etika terjata razkritje konflkta interesov. Če si finančno odvisen od prodaje Filipsov, ne moreš s pozicije nepristranskosti svetovati ljudem kaj naj kupijo, andrej69 s svojim nekritičnim forsiranjem Filipsov to potrjuje vsak dan.

Ne vem pa kaj je huje, ali da ne razume principa konflikta inferesov ali da se dela butastega.


Pomoje je dovolj, da poveš samo enkrat ali dvakrat da dotični simpatizira z znamko Philips. En drug uporabnik je veliki fan Samsunga in tretji zagovarja LG. Ni treba da ga tri mesece zasleduješ po temi o televizorjih kot kak maniak in negiraš vsak njegov post. Ali andrej69 hodi okoli s pištolo in te sili v nakup Philipsa? Ali pošilja kakšne linke do točno določene trgovine, kjer pokasira maržo? Ima kako affiliate kodo direktno pri Philipsu? Jaz mislim da ne. Gre za besedo proti besedi, kjer ima andrej69 največ časa in posledično največ besed.

vrossi46 ::

4knative je izjavil:

leiito je izjavil:

4knative je izjavil:

andrej69 zgleda da si se konkretno zameril uporabniku leiito. Že 3 mesece te negira in vedno ko vidi Philips napiše Samsung. Bolezensko stanje?


Nič se mi ni zameril in nič osebnega ni v tem, ampak osnovna spodobnost in profesionalna etika terjata razkritje konflkta interesov. Če si finančno odvisen od prodaje Filipsov, ne moreš s pozicije nepristranskosti svetovati ljudem kaj naj kupijo, andrej69 s svojim nekritičnim forsiranjem Filipsov to potrjuje vsak dan.

Ne vem pa kaj je huje, ali da ne razume principa konflikta inferesov ali da se dela butastega.


Pomoje je dovolj, da poveš samo enkrat ali dvakrat da dotični simpatizira z znamko Philips. En drug uporabnik je veliki fan Samsunga in tretji zagovarja LG. Ni treba da ga tri mesece zasleduješ po temi o televizorjih kot kak maniak in negiraš vsak njegov post. Ali andrej69 hodi okoli s pištolo in te sili v nakup Philipsa? Ali pošilja kakšne linke do točno določene trgovine, kjer pokasira maržo? Ima kako affiliate kodo direktno pri Philipsu? Jaz mislim da ne. Gre za besedo proti besedi, kjer ima andrej69 največ časa in posledično največ besed.


Končno ena pametna izjava.
Tudi jaz ne razumem vse te negativne nastrojenosti proti njemu!

leiito ::

Tudi morda, ampak laž je pač laž in laž by ommission je še vedno laž.

Analogija: na medicinskih forumih in zadevnih FB straneh se pojavljajo propagandisti "naravne" medicine, raznih zdravilnih olj iz kanabisa ipd., ki z navajanjem anekdotnih primerov domnevne ozdravitve najtežjih bolezni odvračajo ljudi od konvencionalne, Zahodne medicine. Nekateri imajo pri tem finančni interes, jeduhi, ki se okoriščajo s stisko drugih in tudi zanje je obveznost razkritja konflikta interesov filozofija pozabijo omeniti, da so denarno motivirani, da ljudje kupujejo njihovo kačje olje. Jasno da so tam implikacije veliko bolj resne, ampak princip je isti.

vrossi46 ::

Jaz bi se nekako med temi tremi modeli odločal.
Kaj pravite?

http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-55...

http://www.moj-tv.com/led-tv/panasonic-...

http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-55...

Ne glede na ceno,katerega najbolj priporočate,glede na to za kaj ga bom rabil.
Kot sem že napisal za igranje PS4, gledanje filmov potom PopCorna A-400, pa seveda gledanje športa - MotoGP,Rallye,SBK,...

Vsa mnenja dobrodošla
Pa brez žaljenja in nekih nesramnih opazk!!!

leiito ::

4knative je izjavil:

leiito je izjavil:

4knative je izjavil:

andrej69 zgleda da si se konkretno zameril uporabniku leiito. Že 3 mesece te negira in vedno ko vidi Philips napiše Samsung. Bolezensko stanje?


Nič se mi ni zameril in nič osebnega ni v tem, ampak osnovna spodobnost in profesionalna etika terjata razkritje konflkta interesov. Če si finančno odvisen od prodaje Filipsov, ne moreš s pozicije nepristranskosti svetovati ljudem kaj naj kupijo, andrej69 s svojim nekritičnim forsiranjem Filipsov to potrjuje vsak dan.

Ne vem pa kaj je huje, ali da ne razume principa konflikta inferesov ali da se dela butastega.


Pomoje je dovolj, da poveš samo enkrat ali dvakrat da dotični simpatizira z znamko Philips. En drug uporabnik je veliki fan Samsunga in tretji zagovarja LG. Ni treba da ga tri mesece zasleduješ po temi o televizorjih kot kak maniak in negiraš vsak njegov post. Ali andrej69 hodi okoli s pištolo in te sili v nakup Philipsa? Ali pošilja kakšne linke do točno določene trgovine, kjer pokasira maržo? Ima kako affiliate kodo direktno pri Philipsu? Jaz mislim da ne. Gre za besedo proti besedi, kjer ima andrej69 največ časa in posledično največ besed.


Če je zate konflikt interesov preveč zahteven koncept, začni s čim lažjim, Butalci npr. so odlično delo, na poljuben način se seznaniš z osnovnimi načeli in družbenimi normami.

nebi ::

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

Imajo vse velikosti 7502 isto tehnologijo ali 49 nima RGB 10bit? Zanima me ker bo verjetno šla cena za 49PUS7502 v kratkem na 600 eur. Takrat bi postal ta model best buy.


Že sedaj je best buy:);)Vse velikosti tega modela, imajo RGB 10 bitni panel.

4knative je izjavil:

scipascapa je izjavil:

4knative: od kje ti ta info?


Vidim kako se premikajo cene. 49 je že na 800 eur in še niti ni veseli december. Decembra bo vse šlo še vsaj 15% dol:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...


Takšna cena je zaradi odprte embalaže, drugače ga nikjer ne dobiš za takšno ceno:)


https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Le še 865EUR pa ni odprta embalaža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nebi ()

puginho ::

Kakšen je normativ da je nek tv najboljši glede na ceno, kar Andrej69 nonstop ponavlja? Kje je tista meja? Zakaj ni npr. Sony za 900 eur več vreden kot Philips za 600 eur, ker ima boljšo sliko in se splača dat več denarja. Če bi bil Andrej69 prodajalec avtomobilov bi ble dacie oh in sploh

MrStein ::

leiito je izjavil:

Tudi morda, ampak laž je pač laž in laž by ommission je še vedno laž.

To lahko popraviš z navedbo resnice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrej69 ::

@nebi
No vidiš, pa imaš best buy televizor:))

cekr ::

Samo veseli bodite, da je en, ki vsaj nekaj pametnega napiše.
Jest recimo ne bi bil dober svetovalec, ker bi vedno svetoval Sony. Ha, ha.
Pa nimam nobene veze s Sonyem. No, razen, da imam Tv, ki mi že več kot 10 let odlično služi.
Vedno pa lahko povem kakšno pikro čez katero koli firmo.
Dokler jim kažeš debelo denarnico, je vse v zlatem. Ko pa škatlo pritovoriš domov, je pa malo manj zlato.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

leiito ::

4knative ::

A zdaj si pa zalepil nekaj kar sodi v temo po treh mesecih? Končno. Bemti, sem se že bal da bo spet kakšen od treh stavkov, ki jih vrtiš letos v tej temi. :D Si pa seveda izbral video, ki forumašem ne bo pomagal veliko, saj so imena modelov pri nas drugačna. To ti ravno ne gre preveč, ostani raje pri mlatenju prazne slame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

palota999 ::

Philips iz tega videa je drugačen model po robovih sodeč.



Če gledaš svetlejši zaslon črni rob ni tako viden.

andrej69 ::

vrossi46 je izjavil:

Jaz bi se nekako med temi tremi modeli odločal.
Kaj pravite?

http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-55...

http://www.moj-tv.com/led-tv/panasonic-...

http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-55...

Ne glede na ceno,katerega najbolj priporočate,glede na to za kaj ga bom rabil.
Kot sem že napisal za igranje PS4, gledanje filmov potom PopCorna A-400, pa seveda gledanje športa - MotoGP,Rallye,SBK,...

Vsa mnenja dobrodošla
Pa brez žaljenja in nekih nesramnih opazk!!!


Od teh naštetih, je definitivno najkvalitetnejši Philips model:)V večini parametrov slike, je najkvalitetnejši, razen kontrasta in prikaza črne barve.Tukaj sta Panasonic in Sony kvalitetnejša zaradi VA panelov.

andrej69 ::

[Shenzhen, China, October 2017] Huawei and Dolby Laboratories, Inc. (NYSE: DLB) today announced that the Huawei Q22 set-top box is the first IPTV set-top box in the world to support Dolby Vision™ high-dynamic-range (HDR) technology." The Hi3796M V200 SoC is compatible with all existing operational HDR formats: HDR10, Dolby Vision, HEVC HLG HDR, VP9-HLG / VP9-PQ YouTube HDR ("HEVC and VP9 10bit decoding").


Tomson ::

ehh... človek izgubi voljo ... Andrej, najprej poveš, da je Philips boljši, potem se pa takoj sam demantiraš, ko poveš, da ima slabši prikaz črne in slabše kontrastno razmerje, dva osnovna temelja, atributa pri definiranju kvalitetne slike ... Bodi bolj specifičen, če že prikazuješ druge proizvajalce in VA panele v slabši luči! ;) Ne rečem, da je 7502 slab glede na ceno, se strinjam da ima svoje prednosti, samo je treba povedat kakšne so prednosti in slabosti če že povzdiguješ določen model. Npr ...

Philips 7502

Philips 55PUS7502 is a good but not a great TV that receives only partial recommendation from us. The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here. Color accuracy is very good by default and can be further improved with calibration. Motion resolution is also a plus and same goes for the viewing angles. The areas where situation is not so great is in low contrast which is to be thanked to IPS panel. Even though Ambilight helps in creating perception of better blacks, this is still not as good result as on TVs with VA panels. Despite the new picture processor, interlaced signals are still not properly displayed and this will affect those watching live content over digital tuners. HDR performance is only mediocre due to low contrast and lack of local dimming. For not demanding users who want sharp image and like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.


Sony XE7005

The Sony 55XE70 punches above its price point. If you're looking for a 4K and HDR TV without breaking the bank, this is an excellent option. It has a sharp image with impressive colour management, and contrast is good enough to give you a taste of what HDR can do.

A bit of greyness during HDR playback means the XE70 isn't the screen for hardcore AV enthusiasts. But for anyone wanting to upgrade from an old HD model, this provides a taste of the next generation. It's also hard to argue with the ratio of quality to screen size and price. The Sony KD-55XE70 tested here is a very proficient 55-inch model, and the fact that it can be had for under GBP1000 is to be applauded.

Sharp, clean picture, Excellent colours, Impressive contrast, Low-latency gaming mode
Not so good HDR, lacks black levels and brightness with HDR, Relatively limited smart services
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MarkoMan ::

Ce koga zanima je v Leclercu Tesla 58 inch za 400eu, oz ce pocakas do naslednjega torka vrjetno 350eu (plačas 500eu, dobis 150eu bonusa)

Sam sem videl razstavni model, pa je kvaliteta izdelava dokaj slaba (ali pa je bil nek razstelan tv)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

ehh... človek izgubi voljo ... Andrej, najprej poveš, da je Philips boljši, potem se pa takoj sam demantiraš, ko poveš, da ima slabši prikaz črne in slabše kontrastno razmerje, dva osnovna temelja, atributa pri definiranju kvalitetne slike ... Bodi bolj specifičen, če že prikazuješ druge proizvajalce in VA panele v slabši luči! ;) Ne rečem, da je 7502 slab glede na ceno, se strinjam da ima svoje prednosti, samo je treba povedat kakšne so prednosti in slabosti če že povzdiguješ določen model. Npr ...

Philips 7502

Philips 55PUS7502 is a good but not a great TV that receives only partial recommendation from us. The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here. Color accuracy is very good by default and can be further improved with calibration. Motion resolution is also a plus and same goes for the viewing angles. The areas where situation is not so great is in low contrast which is to be thanked to IPS panel. Even though Ambilight helps in creating perception of better blacks, this is still not as good result as on TVs with VA panels. Despite the new picture processor, interlaced signals are still not properly displayed and this will affect those watching live content over digital tuners. HDR performance is only mediocre due to low contrast and lack of local dimming. For not demanding users who want sharp image and like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.


Sony XE7005

The Sony 55XE70 punches above its price point. If you're looking for a 4K and HDR TV without breaking the bank, this is an excellent option. It has a sharp image with impressive colour management, and contrast is good enough to give you a taste of what HDR can do.

A bit of greyness during HDR playback means the XE70 isn't the screen for hardcore AV enthusiasts. But for anyone wanting to upgrade from an old HD model, this provides a taste of the next generation. It's also hard to argue with the ratio of quality to screen size and price. The Sony KD-55XE70 tested here is a very proficient 55-inch model, and the fact that it can be had for under GBP1000 is to be applauded.

Sharp, clean picture, Excellent colours, Impressive contrast, Low-latency gaming mode
Not so good HDR, lacks black levels and brightness with HDR, Relatively limited smart services


Da ti povem razlike iz prve roke.Philips ima boljše gibanje slike, občutno boljšo ostrino slike v statiki in dinamiki, občutneje lepši prikaz barv, prikaz detajlev in globino slike zaradi 10 bitnega panela,kvalitetnejši prikaz SD in HD vsebin,večjo svetilnost panela itd..Sony model, ima tudi nekaj težav z vodoravnimi trakovi pri statični sliki.Pa tudi kar se tiče kontrasta, Sony ravno ne blesti kajti ansi kontrast je 2600:1. Ker pa zelo rad ponavljaš ta text od Darkota, si tukaj dobro prečitaj ta test, ki je precej bolje opisan in še slikovno prikazan:))
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13...

Tomson ::

Lepo si se potrudil! ;) Mi je pa res zanimivo, pa brez zamere, kako pri Philipsu najdeš vedno samo superlative in nič pomanjkljivosti, ko primerjaš različne modele. Kot rečeno, tudi osebno mislim da tale Philips 7502 sploh ni slab IPS model, ampak vse tole kar si naštel v prid temu modelu je pa malo za lase privlečeno, sploh glede na to, da si nekaj časa nazaj razlagal, kako ne vidiš vseh teh detajlov, ki sem jih sam pri nekem modelu našteval. Zanimivo ... ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Kot rečeno Tomson dobiva marže od Sony televizorjev, andrej69 od Philipsov. Potem je najbolj pametno vzet Samsung UE55MU6402 za 770 eur in s 5 let garancije. Vsi po Samsunga zdaj! Vpišite affilate kodo: 4knative, da se bo vedlo kdo pije in kdo plača. :))

Tomson ::

hehe, I wish. :) Lani sem pa od Panasonica lepo služil, pred pol leta pa od Samsunga, ko sem KS7000 preferiral, čutim da bo naslednji LG padel s svojimi OLEDI! :D ... Na koncu je itak tako, da se za vsakega kupca najde primeren model, fino je da so opcije, pa res se mi zdi pomembno, da se kupce seznani z vsemi plusi in minusi tehnologije (IPS,VA,OLED,"QLED") in pravtako s prednostmi in slabostmi določenih modelov, ker roko na srce, vsi imajo kakšno šibko točko. Še najbolj pomembno pa se mi zdi, da se TVja ne priporoča tako po čez ampak glede na potrebe, navade, zahteve tistega ki kupuje, saj ima vsak drugačno situacijo (od ambienta do namembnosti, kvalitete virov itd.), samo potem je nasvet resnično z dodano vrednostjo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

kdor misli kupiti kak tv za jurja naj to stori danes v m-tehniki, ker so trojne pike in imate pri tisočaku ali več zagotovljenih potem že takorekoč 3500 pik = 200€ futra gratis.

Djole ::

scipascapa je izjavil:

kdor misli kupiti kak tv za jurja naj to stori danes v m-tehniki, ker so trojne pike in imate pri tisočaku ali več zagotovljenih potem že takorekoč 3500 pik = 200€ futra gratis.


Nevem za ostale tvje ampak npr sony kd55xe7005 je v m tehniki 950€, dobis ga pa drugje ze za 750-800€, kar je ze samo po sebi skoraj toliko ceneje kot s trojnimi pikami. Se pa mogoce splaca za ostale tvje.

4knative ::

S trojnimi pikami se približajo normalni ceni, s tem da potem moraš te dinarčke nujno zapravit za hrvaško hrano. Slab deal.

scipascapa ::

djole: da ne bo kdo mislil, da so take marže, ker niso. ostali imajo dobavo iz tujine, kar m-tehnika nima. 4knative je dosti slo hrane no.

togo ::

Imel bi butast TV. Ali to sploh obstaja? Pa da se razumemo - ne monitor ampak tv 55 ekran ali večji.

Lp in hvala za vaša mnenja

webmaher ::

@togo, pred časom sem tudi jaz spraševal o butastem TVju 65 inčnem pa še nekdo a iz tega ne bo nič... podobna zadeva, kot pri Telesmehu, Telekomu, T-2... vse ali nič oz. če češ sam butast izpasti vzemi najbolj oskubljeno varianto, ker denarja maš dosti :))

4knative ::

Malce ste zaspali in vas je čas povozil, se zgodi. Ne-pametnih televizorjev ni več, že full hd so redki. Torej samo še pametni 4K pridejo v poštev.

scipascapa ::

MxxW5 ::

Jaz ne najdem logike v sledečem:

TV-ji se čedalje bolj spreminjajo v polnopravne računalnike z echt operacijskimi sistemi, za vse to silno procesorsko moč in programje pa kupec tudi pošteno plača.

Po drugi strani pa v Sloveniji AFAIK večina ponudnikov TV kanalov (Telemach, T-2, TS in predvidevam tudi večina ostalih, z izjemo par lokalcev, npr. EVJ in Skyline) naročnikom ob TV-ju montira "set-top-box", tj. škatlico, ki vse smart funkcije in tuner tv kanalov prevzame nase. Drage in napredne smart funkcije ter tuner na TVju ostanejo večidel izključene, Smart TV za več tisoč EUR pa le prikazuje sliko, ki mu jo čez HDMI servira operaterjeva škatlica. Spremeni se v navaden dumb monitor.

Skratka, zakaj bi kupil ne vem kako napreden smart tv, če si za gledanje TV-ja in vse ostale funkcije, povezane s TVjem (tuner, spored, itd...) itak prisiljen uporabljati škatlo, ki ti jo dostavi operater? Še originalni daljinec rabiš potem samo še za prižiganje in ugašanje.

cekr ::

Ne obremenjuj se s tem. Tako pač je. Itak bo "pamet" v letu ali dveh zastarela in bo uporaben samo še ekran.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MxxW5 ::

Jaz se nič ne obremenjujem. Se mi zdi pa nenavadno, da so smart funkcije na eni strani taka vaba za kupce, le-ti pa potem teh funkcij, ko jih enkrat mine navdušenje nad gledanjem YT na TVju, nikoli več ne vidijo.

Kar se mene tiče, bi bilo pošteno, če bi TV operaterji nehali naročniku vsiljevati njihove tv škatlice in bi se s proizvajalci TVjev domenili za skupne standarde. V bistvu je noro, da tega še niso storili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

cekr ::

To ni tako enostavno. Operater da svojo škatlo. Ta je samo en tip in ve, kaj bo iz nje dobil.
TV aparati so pa zelo razlčni. Imaš sto in eno verzijo andrida, ki dela ali pa tudi ne.
Potem imaš k televiziji pripete tako podhranjene mlinčke, da še osnovnega UI ne sfolgajo.

Bi se ti v tem primeru šel podporo?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

scipascapa ::

Najbolje bi bilo, TV na LAN da je na netu, pa lepo direktno gledaš z svojim računom :P

MxxW5 ::

Jaz operaterje povsem razumem. Če veš, kaj ima stranka ob TV-ju, je podpora lažja. Ampak se vseeno da. S Skylineom npr. nimam nobenih problemov in vse dela brez škatlice (čeprav ti jo menda tudi oni dajo, če naročiš prevrtavanje sporeda nazaj).

Ne spremeni pa to moje osnovne trditve: kupec pri nakupu TVja plača (in to ne poceni!) smart funkcije, ki jih potem sploh ne uporablja oziroma jih ne vidi. Še TV vmesnika ne vidi!

scipascapa ::

to je tudi res...hvala bogu, da je 3D umrl takorekoč.

MxxW5 ::

scipascapa je izjavil:

Najbolje bi bilo, TV na LAN da je na netu, pa lepo direktno gledaš z svojim računom :P


Se strinjam. Ampak IMO bo ponudnike TV kanalov itak povozil čas. Čez per let nas bo mladina samo še osuplo gledala, ko ji bomo razlagali koncept televizije, kjer si imel več "kanalov" s fiksnim "sporedom". TV programov čez par let ne bo več, ponudniki le-teh pa bodo izumrli oz. se bodo spremenili v ponudnike internetnega dostopa, na internetu pa bo mušterija gledala kar bo hotela in naročala storitve, ki jih bo hotela. Saj zato pa je net neutrality tako pomemben - da nas ti dinozavri (ponudniki TVja, telefonije in interneta) ne ovirajo pri svobodni izbiri internetnih storitev. In med te bosta čez par let spadali tudi televizija (na zahtevo) in telefonija.

cekr ::

Sanje. Operaterji preveč pokasirajo, da bi bili hladni ob takšnih željah.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

webmaher ::

operaterji so že zdavnaj skapirali, da je tv praktično nebodigatreba, podobno kot fiksna telefonija in Telesmeh kot vodilni barabin je šel najdlje....torej internet ja tako drag, da praktično pri trojčku dobiš za manj denarja đabe še tv in tulifon...zdaj pa kot vidim so to nadgradili še s tem, da max brzine sploh več ne moreš naročiti individualno... upam, da jim rata kupit POP sranje za začetek in potem še nacionalko, vse operaterje in na koncu še državo...pol se pa prklopmo kot 51 zvezna država ZDA in smo jaći od sudbine :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

MxxW5 ::

cekr je izjavil:

Sanje. Operaterji preveč pokasirajo, da bi bili hladni ob takšnih željah.


Konec 19. stol. je imel vsak ponudnik elektrike svoje žice do hiše, svoje standarde vtičnic in svoje standarde napetosti. Verjetno so tudi oni takrat želeli, da tako ostane in da bo njihov odjemalec lahko npr. kupil le tisto električno napravo, ki so jo oni odobrili in ki paše na njihov standard vtičnic in napetosti.

Ko so se začeli v VB pojavljati prvi avtomobili, so izdelovalci kočij zlobirali zakon, po katerem so morali lastniki avtomobilov, če se jim je približala kočija, avto ustaviti in ga pokriti s plahto, da se konj ne bi splašil.

Seveda ni šlo. Tehnični napredek vedno zmaga, zaviralci tehničnega napredka vedno izgubijo. Že miljonkrat preizkušeno. Bliža se končni obračun stare (ponudniki TV programov, telefonije in interneta) ter nove (ponudniki internetnih storitev - Google, Amazon & Co.) industrije. Končni izid je seveda vnaprej znan. Le število rund ni. Ampak v končni fazi bo rezultat ta, da bodo TS, Telemach, A1, T2 in podobni čez par (deset) let tam, kjer sta danes Elektro in komunala.

cekr ::

Lepo kar pišeš.
Ne poznaš pa psihologije človeka. Po naravi je len.
In v oči mu najbolj pade, da bo brez muke dobil 300 programov. Vrednost 3/4 le teh tu nič ne šteje.
Tudi ceno požalva, samo da bodo programi.

Odstotek tistih, ki imajo pri operaterjih dodatne pakete, je bolj boren. Ker je že napor, da jih osvojiš.
Iz tega sledi, da je sistem Netflix še bolj nedosegljiv.
Vsaj pri ans je tako.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

4knative ::

scipascapa je izjavil:

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

solidna cena?


Nič posebnega pri ceni, 20 eur ceneje kot mimovrste kjer sploh ni akcije. Ko bo pod 500 eur se splača mogoče za tako kvaliteto. Govorim o 55 velikosti.
««
40 / 545
»»