» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
39 / 545
»»

mgermo ::

Sori, da ne razumem poljsko. Ostali, ki pa, so ti pa zagotovo hvaležni. Sicer pa je iz Tomsonovega povzetka jasno, da gre še za en povprečen izdelek.

fpbs ::

Če ne razumeš poljsko, zadostuje, če prevedeš samo naslov: Philips PUS7502 test - neumna TV z novim procesorjem P5 in trik z ambilastnimi klobukami.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Sori, da ne razumem poljsko. Ostali, ki pa, so ti pa zagotovo hvaležni. Sicer pa je iz Tomsonovega povzetka jasno, da gre še za en povprečen izdelek.


Škoda, da neznaš Poljsko;)Kajti potem bi ugotovil, da gre za zelo" dober model, predvsem za takšen rang televizorja:)Tudi če pogledamo cenovno, za takšen denar ne boš dobil kvalitetnejšega televizorja:)Tukaj imam v mislih vse parametre kvalitete slike, ne samo kontrast..

scipascapa ::

M-tehnika ima v ponedeljek -10% kupon + Maxi Ambient dvojne pike :)

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Testi so na tistih trgih, pri katerih je Philips najbolj prisoten. Saj vsaka firma ima dobre in slabe modele, pri Philipsu ni nič drugače. Ima tisti model, dva, kjer je konkurenčen in to je to, sicer pa ja, se najdejo pač boljše opcije ... Je pa na trgih, kot je slovenski, zaradi močnejšega pritiska na trgovine in močnejšega marketinga precej uspešen, kupci pač kupujejo kar se oglašuje in Ambilight je očitno precej pripomogel k temu! Sam da so lučke pa je ... ;)

Je pa review tega modela tudi na hdtelevizija ...

Summary:

Philips 55PUS7502 is a good but not a great TV that receives only partial recommendation from us. On the positive side, it has a modern look with rotatable stand which is a rarity these days. All connection options you might need are present - including Wi-Fi and Bluetooth. Remote has integrated QWERTY keyboard and TV runs on Android 6.0 system which was more stable and faster than any Android TV we have seen before. The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here. Color accuracy is very good by default and can be further improved with calibration. Motion resolution is also a plus and same goes for the viewing angles. The areas where situation is not so great is in low contrast which is to be thanked to IPS panel. Even though Ambilight helps in creating perception of better blacks, this is still not as good result as on TVs with VA panels. Despite the new picture processor, interlaced signals are still not properly displayed and this will affect those watching live content over digital tuners. HDR performance is only mediocre due to low contrast and lack of local dimming. For not demanding users who want sharp image and like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.


Mislim, da ti tukaj ne rabim posebej razlagat, da Darko favorizira Samsung in Lg televizorje:)To vedo tudi drugi uporabniki iz Hrvaških forumov..Malo si poglej koliko je napravljenih testov za Samsung in Lg pa ti bo vse jasno..;) Kajti, če pogledamo druge profesionalne teste Philips televizorjev, se kar nekaj razlikujejo napram njegovim:)Pa še nekaj ti bom povedal, da kolega s katerim sta prej skupaj delala teste, je sedaj povezan z trženjem Samsung televizorjev na Hrvaškem.Tako, da mislim, da ti je sedaj vse jasno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

Kateri drugi profesionalni testi modela 7502 pa so še na voljo poleg HDPolska?

Meni Darko deluje precej objektivno, tudi primerjavo med LG B7 in Philips 9002 je precej dobro in objektivno strnil.

Kot dejstvo, da ne drži preferiranje Samsunga kaže tudi npr. test modela Samsung MU6400, ki je bil ocenjen slabše kot npr. Philips 7502. In če pogledam zadnjih nekaj testov so med njimi: 2x LG, 2x Panasonic, 2x Philips, 1x Samsung ... Skratka, glede na prebrano mi ni prav nič jasno! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Imajo vse velikosti 7502 isto tehnologijo ali 49 nima RGB 10bit? Zanima me ker bo verjetno šla cena za 49PUS7502 v kratkem na 600 eur. Takrat bi postal ta model best buy.

scipascapa ::

4knative: od kje ti ta info?

Djole ::

4knative je izjavil:

Imajo vse velikosti 7502 isto tehnologijo ali 49 nima RGB 10bit? Zanima me ker bo verjetno šla cena za 49PUS7502 v kratkem na 600 eur. Takrat bi postal ta model best buy.


Kaj je pa trenutno best buy za ta denar, v tej velikosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djole ()

4knative ::

scipascapa je izjavil:

4knative: od kje ti ta info?


Vidim kako se premikajo cene. 49 je že na 800 eur in še niti ni veseli december. Decembra bo vse šlo še vsaj 15% dol:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

andrej69 ::

4knative je izjavil:

Imajo vse velikosti 7502 isto tehnologijo ali 49 nima RGB 10bit? Zanima me ker bo verjetno šla cena za 49PUS7502 v kratkem na 600 eur. Takrat bi postal ta model best buy.


Že sedaj je best buy:);)Vse velikosti tega modela, imajo RGB 10 bitni panel.

4knative je izjavil:

scipascapa je izjavil:

4knative: od kje ti ta info?


Vidim kako se premikajo cene. 49 je že na 800 eur in še niti ni veseli december. Decembra bo vse šlo še vsaj 15% dol:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...


Takšna cena je zaradi odprte embalaže, drugače ga nikjer ne dobiš za takšno ceno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

4knative ::

Djole je izjavil:

4knative je izjavil:

Imajo vse velikosti 7502 isto tehnologijo ali 49 nima RGB 10bit? Zanima me ker bo verjetno šla cena za 49PUS7502 v kratkem na 600 eur. Takrat bi postal ta model best buy.


Kaj je pa trenutno best buy za ta denar, v tej velikosti?


Pomoje kaj takega, če dobiš pod 600 eur in zdaj imajo samsungi 5 let garancije:
https://www.myduano.com/unterhaltungsel...

scipascapa ::

4knative je izjavil:

scipascapa je izjavil:

4knative: od kje ti ta info?


Vidim kako se premikajo cene. 49 je že na 800 eur in še niti ni veseli december. Decembra bo vse šlo še vsaj 15% dol:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...


https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...

v ponedeljek dvojne pike + radostni kupon - 10%

pa si na 1800 pikah, kar je 50 + 10 = 60 še dol....

močno dvomim, da bo kaj manj kot 800 decembra.

andrej69 ::

Djole je izjavil:

4knative je izjavil:

Imajo vse velikosti 7502 isto tehnologijo ali 49 nima RGB 10bit? Zanima me ker bo verjetno šla cena za 49PUS7502 v kratkem na 600 eur. Takrat bi postal ta model best buy.


Kaj je pa trenutno best buy za ta denar, v tej velikosti?


Za takšno ceno tale model:)
https://www.ceneje.si/Izdelek/8375133/a...

Ali ta dva modela.
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

https://www.ceneje.si/Izdelek/8286996/a...

4knative ::

Seveda bo še nižje. Za Black Friday bodo še bolj radostni popusti, proti božiču pa bo vse praktično zastonj.

andrej69 ::

4knative je izjavil:

Seveda bo še nižje. Za Black Friday bodo še bolj radostni popusti, proti božiču pa bo vse praktično zastonj.

:))

scipascapa ::

tako je, še denar boš dobil povrnjen in vsi bomo happy :))

andrej69: tega philipsa imam jaz v trgovini razstavljenega in je v akciji za 630€ kar dobra zadeva....hehe.

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

Tomson je izjavil:

Je pa review tega modela tudi na hdtelevizija ...
Summary:
Philips 55PUS7502 is a good but not a great TV that receives only partial recommendation from us. On the positive side, it has a modern look with rotatable stand which is a rarity these days. All connection options you might need are present - including Wi-Fi and Bluetooth. Remote has integrated QWERTY keyboard and TV runs on Android 6.0 system which was more stable and faster than any Android TV we have seen before. The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here. Color accuracy is very good by default and can be further improved with calibration. Motion resolution is also a plus and same goes for the viewing angles. The areas where situation is not so great is in low contrast which is to be thanked to IPS panel. Even though Ambilight helps in creating perception of better blacks, this is still not as good result as on TVs with VA panels. Despite the new picture processor, interlaced signals are still not properly displayed and this will affect those watching live content over digital tuners. HDR performance is only mediocre due to low contrast and lack of local dimming. For not demanding users who want sharp image and like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.

Precej piškova ocena. Glede na stalno Andrejevo hvaljenje novega procesorja, bi pričakoval več.

andrej69 ::

@fpbs
Poglej" si test , ki sem ga včeraj prilepil, pa boš vse razumel kar se tiče samega procesorja:))Kjer je zelo lepo opisano, in slikovno prikazano..

fpbs ::

Saj sem gledal te slike v testu, pa ne razumem, zakaj je toliko slik posnetih na LGejevem TVeju?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Saj sem gledal te slike v testu, pa ne razumem, zakaj je toliko slik posnetih na LGejevem TVeju?


Ta pa je bila najboljša, kar sem jih zadnje čase prebral:)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Izdelava Philips televizorjev.

leiito ::

andrej69 je izjavil:

@fpbs
Poglej" si test , ki sem ga včeraj prilepil, pa boš vse razumel kar se tiče samega procesorja:))Kjer je zelo lepo opisano, in slikovno prikazano..


tudi ta review zelo lepo opisuje, predvsem pa objektivno, za Poljake je obče znano, da so pristranski.

“For not demanding users who like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.”

Pač ni za tiste, ki želijo kakovost slike, že panel je problem, ampak za ljubitelje embilajta in androida, saj v tem ni nobene sramote, proizvajalci se pač usmerjajo na različne skupine, ne kupujejo vsi televizorjev zaradi kakovosti slike. Če bi, bi Filipsova teve divizija hitro zaprla vrata.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@fpbs
Poglej" si test , ki sem ga včeraj prilepil, pa boš vse razumel kar se tiče samega procesorja:))Kjer je zelo lepo opisano, in slikovno prikazano..


tudi ta review zelo lepo opisuje, predvsem pa objektivno, za Poljake je obče znano, da so pristranski.

“For not demanding users who like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.”

Pač ni za tiste, ki želijo kakovost slike, že panel je problem, ampak za ljubitelje embilajta in androida, saj v tem ni nobene sramote, proizvajalci se pač usmerjajo na različne skupine, ne kupujejo vsi televizorjev zaradi kakovosti slike. Če bi, bi Filipsova teve divizija hitro zaprla vrata.


Pristranski si ti, s tvojimi izjavami:);)

Tomson ::

... je rekel najbolj objektiven član foruma! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

... je rekel najbolj objektiven član foruma! ;)


Lepo, da si končno prišel do te ugotovitve..Pa ti moram povedat, da se nisi zmotil:);)

Tomson ::

Pa še pregovor: "Dobro blago se samo hvali" drži v tvojem primeru. Lepo! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jodlarcek ::

Pozdravljeni
Prosil bi enega poznavalca Samsung TV-jev za malo razlage. Gledam različne tipe TV-jev in nikjer ne najdem verodostajne primerjave oz. opisanih razli med njimi. Skoraj enaki TV-ji po specifikaciji imajo precej različne cene.
Primer: Samsung UE65MU6170 stane cca. 1050€, Samsung UE65MU6409 cca. 1400€, Samsung UE65MU6449 pa cca. 1700€ kar je enako kot Samsung UE65MU8000 (kar je za dve seriji višji rang). Mi lahko nekdo prosim obrazloži ralike med temi TV-ji, ker očitno nekaj mora biti glede na ceno.

Hvala

andrej69 ::

Jodlarcek je izjavil:

Pozdravljeni
Prosil bi enega poznavalca Samsung TV-jev za malo razlage. Gledam različne tipe TV-jev in nikjer ne najdem verodostajne primerjave oz. opisanih razli med njimi. Skoraj enaki TV-ji po specifikaciji imajo precej različne cene.
Primer: Samsung UE65MU6170 stane cca. 1050€, Samsung UE65MU6409 cca. 1400€, Samsung UE65MU6449 pa cca. 1700€ kar je enako kot Samsung UE65MU8000 (kar je za dve seriji višji rang). Mi lahko nekdo prosim obrazloži ralike med temi TV-ji, ker očitno nekaj mora biti glede na ceno.

Hvala


Razlika je v indexu kakovosti slike PQI (Picture Quality Index),modela MU6170 in model MU6409 imata UHD Dimming, dočim ima model 6449 nekoliko boljši Supreme UHD Dimming,potem je razlika v barvah televizorja,in pa v daljinskih upravljalnikah.

Tomson ::

Takole na hitro - KLIK, vsi podatki sicer ne držijo, a tako za orientacijo je, sicer pa v praksi razlika med 61xx in 64xx je kar vidna (nekaj postov nazaj je nekdo tudi poročal o razliki med slednjima, ko je zamenjal cenejši model), medtem ko gre pri 6409 in 6449 za isti model a različna trga ... Razlika je v panelih, kar za seboj potegne nekaj lastnosti v prid dražjega modela, vrsti osvetlitve, PQI je samo številka ki sama po sebi nič ne pove ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jodlarcek ::

Hvala za vase odgovore. Kaj pa enaka cena MU6449 z 8 serijo?

Gatsu ::

Zanimovo kako forumski prodajalec Philips Tvjev vedno znova opeva novi P5 procesor kot neko revolucijo pol pa v opisu 7502 modela najdeš tole

The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here.

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

Zanimovo kako forumski prodajalec Philips Tvjev vedno znova opeva novi P5 procesor kot neko revolucijo pol pa v opisu 7502 modela najdeš tole

The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here.


Sem dovolj napisal glede tega že danes..Sicer pa je tukaj, vse lepo opisano:)In v čem je Darkotov test boljši, napram temu, ki sem ga jaz prilepil..?
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Jodlarcek ::

Jodlarcek je izjavil:

Hvala za vase odgovore. Kaj pa enaka cena MU6449 z 8 serijo?

Torej v ožji izbor sta prišla modela MU6449 in MU8000. Mi lahko prosim pomagate z nasveti pro&contra glede posameznega modela. Mi proporočate kakšen drug model Samsunga v tem cenovnem razredu?
A na omenjenih TV-jih normalno deluje EON in Netflix. Predvsem EON mi je zelo pomemben

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

Razlika med tem dvema je precejšnja:
https://www.displayspecifications.com/e...

scipascapa ::

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Zanimovo kako forumski prodajalec Philips Tvjev vedno znova opeva novi P5 procesor kot neko revolucijo pol pa v opisu 7502 modela najdeš tole

The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here.


Sem dovolj napisal glede tega že danes..Sicer pa je tukaj, vse lepo opisano:)In v čem je Darkotov test boljši, napram temu, ki sem ga jaz prilepil..?
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/13...


Darko je inštitucija, piše v angleščini, za mednarodni prostor, tudi youtube mu je že objavil kak review, Poljaki so pa bolj na nivoju pamfleta, ki ga dobiš za brisalci.

andrej69 ::

@leiito
A se ti sploh zavedaš, kakšne neumnosti pišeš:))Kar se pa tiče Poljakov, so pa še vedno na višjem nivoju kakor ti..Kajti dečki se saj potrudijo, pa nekaj naredijo za skupnost, dočim ti ne narediš čisto nič:)Kot sem že napisal, si ti edino dober v žaljenju ljudi, delanju antireklame, pametovanju itd..

Jodlarcek ::

fpbs je izjavil:

Razlika med tem dvema je precejšnja:
https://www.displayspecifications.com/e...

Bi bil nekdo tako prijazen in mi predstavil kljucne razlike katere so v prid seriji 8? Saj vem, da si lahko preberem podatke, vendar mi te stevilke kaj dosti ne povedo.
Pa gkede EON-a bi prosil ce mi lahko kdo pove iz lastnih izkusenj ali deluje OK.
Hvala

Zgodovina sprememb…

4knative ::

andrej69 zdaj si ga pa zabil dol do nafte. >:D

andrej69 ::

@Jodlarcek
Model MU8000 ima 100Hz VA panel, dočim ima model MU6400 50Hz IPS panel.Torej pomeni, da boš imel na modelu MU8000 boljši kontrast in prikaz črne.Tudi uniformiranost samega panela, je boljša. Tudi gibanje slike, kar je zelo pomembno pri športu, je boljše na modelu MU8000. Model MU8000 ima tudi že 10 bitni panel, dočim ima model MU6400 8 bitni.Razlika je, da 8-bitni panel preprosto ni dovolj sposoben prikazati fizično zadostnega števila barv. Natančneje, 8 bitni panel lahko prikazuje 8 bitov na RGB kanal, kar pomeni skupno 16 milijonov barv (256x256x256).Dočim, po drugi strani lahko 10 bitni paneli dosežejo, celo milijardo barv (1024x1024x1024) zaradi katerega so prehodi med barvami veliko boljši. Gradienti so veliko bolj udobni in sama slika je veliko boljša. Model MU8000 ima tudi višjo svetilnost panela, kar pomeni lepšo sliko pri HDR vsebinah.Ima tudi kvalitetnejši procesor, in pa nekaj kvalitetnejši zvok.Vsekakor je model MU8000 precej kvalitetnejši.Kar se tiče EONA in Netfilixa, deluje na obeh televizorjih.

Jodlarcek ::

Najlepsa hvala za res izcrpen odgovor.

leiito ::

andrej69 je izjavil:

@leiito
A se ti sploh zavedaš, kakšne neumnosti pišeš:))Kar se pa tiče Poljakov, so pa še vedno na višjem nivoju kakor ti..Kajti dečki se saj potrudijo, pa nekaj naredijo za skupnost, dočim ti ne narediš čisto nič:)Kot sem že napisal, si ti edino dober v žaljenju ljudi, delanju antireklame, pametovanju itd..


Jp, podobno kot tebe tudi te Poljake vodi čisti altruizem, nad človekoljubnim prispevkom pa reklama za in link na prodajalca Filipsov.

Še vedno ne razumeš, da resnica osvobaja. Daj full disclosure v svoj podpis in ti nihče ne bo mogel ničesar očitati.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@leiito
A se ti sploh zavedaš, kakšne neumnosti pišeš:))Kar se pa tiče Poljakov, so pa še vedno na višjem nivoju kakor ti..Kajti dečki se saj potrudijo, pa nekaj naredijo za skupnost, dočim ti ne narediš čisto nič:)Kot sem že napisal, si ti edino dober v žaljenju ljudi, delanju antireklame, pametovanju itd..


Jp, podobno kot tebe tudi te Poljake vodi čisti altruizem, nad človekoljubnim prispevkom pa reklama za in link na prodajalca Filipsov.

Še vedno ne razumeš, da resnica osvobaja. Daj full disclosure v svoj podpis in ti nihče ne bo mogel ničesar očitati.


Ti pa ne razumeš, da je ta forum namenjen televizorjem, ne pa filozofom:))Kajti teh je v Sloveniji tako preveč, tako, da jih ne potrebujemo še tukaj..;)

mgermo ::

leiito je izjavil:


Jp, podobno kot tebe tudi te Poljake vodi čisti altruizem, nad človekoljubnim prispevkom pa reklama za in link na prodajalca Filipsov.


Haha, burn.

4knative ::

andrej69 zgleda da si se konkretno zameril uporabniku leiito. Že 3 mesece te negira in vedno ko vidi Philips napiše Samsung. Bolezensko stanje?

andrej69 ::

Samo za uporabnika leiito..

Tomson ::

No, tega Philipsa se pa verjetno nihče ne bi branil. Bo pa verjetno spet cena čisto nekonkurenčna ... Mimogrede, zakaj je pa sedaj model 9603 preimenovan v 973?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

cekr ::

Ne vem, zakaj se ne znajo znebit črnega robu. Slika do konca bi bila super.
Je kaj novic, če bo Sony naredil tudi kakšno bolj dostopno oled prikazovalo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tomson ::

Verjetno ne. Mislim da se OLEDi drastično ne bodo pocenili, dokler LG ne bo zaštartal novih proizvodnjih linij in povečal kapacitete proizvodnje. Trenutno ima vse kapacitete razprodane, Sony bi rad za leto 2018 celo podvojil nabavo OLED panelov na 600.000 komadov. Skratka, dokler bodo OLED paneli glede na kapaciteto proizvodnje razprodani, ne bo potrebe po nižanju cene, ko pa bo enkrat trg preplavljen z omenjenimi paneli, pa bo potrebno znižat cene TVjev, da se bodo vse količine porabile, to pa še ne bo v letu 2018.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
39 / 545
»»