» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
13 / 534
»»

humaxboy ::

bojanpo je izjavil:

Humaxboy, kaj je to SD? :)
Moj B6V tega formata ne pozna - ampak roko na srce, nevem kaksen feed so ti v trgovinah prikazali glede SD slike, meni spodnji seznam za moje potrebe vec kot zadosca. Nisem pa res taksen ljubitelj TV vsebin, ampak kar pa dandanes IPTV ponuja, se ostali standardni ponudniki lahko skrijejo.

https://ibb.co/g1f6oQ
https://ibb.co/bzucv5

Nimamo se teme kako izgleda AV setup pri SLO-techovcih doma, ali?


Če bi imel otroke, bi točno vedel, kaj je SD :).
Drugače pa sem sam zahteval naj mi pokažejo najslabšo SD sliko, ki jo imajo in sem primerjal XE9305 z XE9005...in bila je razlika. Zato sem vzel prvega...
Humaxboy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humaxboy ()

bojanpo ::

Gatsu je izjavil:

bojanpo je izjavil:

Humaxboy, kaj je to SD? :)
Moj B6V tega formata ne pozna - ampak roko na srce, nevem kaksen feed so ti v trgovinah prikazali glede SD slike, meni spodnji seznam za moje potrebe vec kot zadosca. Nisem pa res taksen ljubitelj TV vsebin, ampak kar pa dandanes IPTV ponuja, se ostali standardni ponudniki lahko skrijejo.

https://ibb.co/g1f6oQ
https://ibb.co/bzucv5

Nimamo se teme kako izgleda AV setup pri SLO-techovcih doma, ali?





Kaj maš to za en seznam kanalov?


Seznam kanalov ki jih preko integrirane aplikacije smart iptv gledam na tv-ju.

borutzi ::

Evo, se še jaz pridružim vprašanjem. Trenutno uporabljam 60" plazmo LG 60PK550 s katero sem načeloma zadovoljen, sem se pa malo naveličal, malo pa me moti tudi odboj stekla pred zaslonom. Od izvorov imam:
-T2 televizijo z HD programi (tv se še najmanj gleda)
-Apple TV 4
-Playstation 4 PRO

Če bi menjaval, bi menjal za nekaj 65" kar ni predrago in ne bi zapravil premoženja. Ne preferiram nobene firme.... Zanima me kaj bi priporočili, da:
-SD programi ne bi izgledali slabše kot sedaj na plazmi
-da bi bila slika vsaj primerljiva
-ali naj počakam na cenejše OLED ali QLED
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

andrej69 ::

borutzi je izjavil:

Evo, se še jaz pridružim vprašanjem. Trenutno uporabljam 60" plazmo LG 60PK550 s katero sem načeloma zadovoljen, sem se pa malo naveličal, malo pa me moti tudi odboj stekla pred zaslonom. Od izvorov imam:
-T2 televizijo z HD programi (tv se še najmanj gleda)
-Apple TV 4
-Playstation 4 PRO

Če bi menjaval, bi menjal za nekaj 65" kar ni predrago in ne bi zapravil premoženja. Ne preferiram nobene firme.... Zanima me kaj bi priporočili, da:
-SD programi ne bi izgledali slabše kot sedaj na plazmi
-da bi bila slika vsaj primerljiva
-ali naj počakam na cenejše OLED ali QLED


Če res hočeš imet televizor primerljiv s plazmo, bi skoraj moral kupiti kakšen OLED, ali pa televizor kakšnega višjega ranga..Za koliko denarja pa iščeš televizor..?

leiito ::

bojanpo je izjavil:

Gatsu je izjavil:

bojanpo je izjavil:

Humaxboy, kaj je to SD? :)
Moj B6V tega formata ne pozna - ampak roko na srce, nevem kaksen feed so ti v trgovinah prikazali glede SD slike, meni spodnji seznam za moje potrebe vec kot zadosca. Nisem pa res taksen ljubitelj TV vsebin, ampak kar pa dandanes IPTV ponuja, se ostali standardni ponudniki lahko skrijejo.

https://ibb.co/g1f6oQ
https://ibb.co/bzucv5

Nimamo se teme kako izgleda AV setup pri SLO-techovcih doma, ali?





Kaj maš to za en seznam kanalov?


Seznam kanalov ki jih preko integrirane aplikacije smart iptv gledam na tv-ju.


Prek katere integrirane aplikacije pa prideš do mednarodnih športnih kanalov v HD?

bojanpo ::

Smart IPTV je aplikacija, preko http://siptv.eu/mylist/ nalozim IPTV listo za MAC naprave. Seveda se da to listo tudi kupiti preko nickoliko online ponudnikov. Je pa vse nekako na ravni nasih "travnikov" :)

leiito ::

bojanpo je izjavil:

Smart IPTV je aplikacija, preko http://siptv.eu/mylist/ nalozim IPTV listo za MAC naprave. Seveda se da to listo tudi kupiti preko nickoliko online ponudnikov. Je pa vse nekako na ravni nasih "travnikov" :)


Thx, zgleda zanimivo, nekaj a la Kodi. In potem vsi ti HD športni kanali delujejo brez zatikanja?

Jan50 ::

andrej69 je izjavil:

borutzi je izjavil:

Evo, se še jaz pridružim vprašanjem. Trenutno uporabljam 60" plazmo LG 60PK550 s katero sem načeloma zadovoljen, sem se pa malo naveličal, malo pa me moti tudi odboj stekla pred zaslonom. Od izvorov imam:
-T2 televizijo z HD programi (tv se še najmanj gleda)
-Apple TV 4
-Playstation 4 PRO

Če bi menjaval, bi menjal za nekaj 65" kar ni predrago in ne bi zapravil premoženja. Ne preferiram nobene firme.... Zanima me kaj bi priporočili, da:
-SD programi ne bi izgledali slabše kot sedaj na plazmi
-da bi bila slika vsaj primerljiva
-ali naj počakam na cenejše OLED ali QLED


Če res hočeš imet televizor primerljiv s plazmo, bi skoraj moral kupiti kakšen OLED, ali pa televizor kakšnega višjega ranga..Za koliko denarja pa iščeš televizor..?


Tudi sam imam plazmo (Panasonic Viera 50'') staro 8 let, ki jo nameravam čez kakšno leto zamenjati z večjim modelom (65''). Če prav razumem Andreja so slike sedanjih televizorjev srednjega cenovnega ranga slabše od plazem, ki se jih je dalo kupiti pred leti?

Lp Jan

webmaher ::

@jan2000 na zahodu nič novega, kvantiteta premaga kvaliteto..nekaj podobnega kot pred davnimi leti , ko je VHS povozil BETAmax.... morda bo čez kakih 5 let boljše, ko in če se naslednje leto pojavijo prvi 8k televizorji.... veliko bo odvisno tudi od Korejcev in zimskih OI saj napovedujejo presežke v vseh pogledih... če so Japončki pridno trenirali z 8k kamerami že v Riu potem je to zelooo mogoče... odvisno veliko tudi od Samsunga in LGja kako se jima kaj mudi ali pa tudi ne... glede na Velike besede neke hudo velike kitajske multi nacionalke, ki je v TV svetu čista neznanka, bi se jim moralo še kako muditi :))

Jan50 ::

Potem vse te debate o kvalitetnejšem gibanju v sliki, širšem barvnem razponu, boljši svetilnosti, izrazitejši črni barvi, kvalitetnejšem procesiranju slike... - nič kaj posebnega napram stari plazmi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jan50 ()

andrej69 ::

Jan50 je izjavil:

Potem vse te debate o kvalitetnejšem gibanju v sliki, širšem barvnem razponu, boljši svetilnosti, izrazitejši črni barvi, kvalitetnejšem procesiranju slike... - nič kaj posebnega napram stari plazmi?


Nekje je kvalitetnejša LCD tehnologija, nekje pa Plazma.Plazma je predvsem še vedno v prednosti, kar se tiče resolucje gibanja.Kajti doseže nativnih 1080 vrstic, dočim Lcd televizorji dosežejo maksimalno od 600-800 vrstic.Pa še to s pomočjo tehnologij kot so Clear Lcd,Clear Motion itd..Druga prednost Plazme je odzivnost samega panela, in pa kot gledanja.Poleg seveda odličnega kontrasta in prikaza črne barve. Toda v tem segmentu so tudi že Lcd televizorji blizu. Imajo pa sedanji Lcd televizorji vsekakor kvalitetnejše procesiranje, svetilnost panela, širši barvni razpon, in pa seveda možnost prikazovanja večje resolucije in pa HDR tehnologije.

deejay2 ::

Projektorji imajo pa vse to kar si naštel andrej69 in še neprimerno večjo diagonalo :D :D.

zmaki ::

Za babico in dedeka, ki rabita večji, a čim cenejši TV

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Zadnja priložnost, JA ali NE ?

andrej69 ::

zmaki je izjavil:

Za babico in dedeka, ki rabita večji, a čim cenejši TV

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Zadnja priložnost, JA ali NE ?


Iz moje strani NE:)Zakaj pa ne bi dal teh par evrov več, pa imaš soliden televizor:)

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
http://www.priporocam.si/shop/article/3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Prospekt ::

Jan50 je izjavil:

Potem vse te debate o kvalitetnejšem gibanju v sliki, širšem barvnem razponu, boljši svetilnosti, izrazitejši črni barvi, kvalitetnejšem procesiranju slike... - nič kaj posebnega napram stari plazmi?

Edina možnost za tiste, ki bi radi nadgradili Panasonicove plazme so po mojem mnenju OLED televizorji (vsaj kar se tiče črne)...ki pa še niso čisto dozoreli kar se tiče cen, ker je LG vse prehitel pod desni z nakupim Kodekovih patentov pred leti in je edini na trgu.
Samsung še ne zna delati večjih panelov zato nam pa poskušajo prodati QLED kot nekaj podobnega OLEDu. Q in O sta pa ja podobna. :)

Ampak, če bo vedno več HDR vsebine bomo tudi plazme kmalu pozabili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

fpbs ::

webmaher je izjavil:

@jan2000 na zahodu nič novega, kvantiteta premaga kvaliteto..nekaj podobnega kot pred davnimi leti , ko je VHS povozil BETAmax.... morda bo čez kakih 5 let boljše, ko in če se naslednje leto pojavijo prvi 8k televizorji.... veliko bo odvisno tudi od Korejcev in zimskih OI saj napovedujejo presežke v vseh pogledih... če so Japončki pridno trenirali z 8k kamerami že v Riu potem je to zelooo mogoče... odvisno veliko tudi od Samsunga in LGja kako se jima kaj mudi ali pa tudi ne... glede na Velike besede neke hudo velike kitajske multi nacionalke, ki je v TV svetu čista neznanka, bi se jim moralo še kako muditi :))

Za zimsko OI bodo Korejci prešli na nov ATSC 3.0 oddajniški standard. Poskusni oddajniki že delujejo. Pri TVejih to zahteva drugačen kanalnik. LG že v vse TVeje, ki se prodajajo v Koreji to vgrajuje.



Kot drugo novost pa LG za 2018 napoveduje HFR.
https://www.engadget.com/2017/05/16/lg-...

Tomson ::

zmaki je izjavil:

Za babico in dedeka, ki rabita večji, a čim cenejši TV

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Zadnja priložnost, JA ali NE ?


Kot je že Andrej napisal, Samsung 55K5102 je bestbuy v tem cenovnem rangu.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tsunamii ::

Jan50 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

borutzi je izjavil:

Evo, se še jaz pridružim vprašanjem. Trenutno uporabljam 60" plazmo LG 60PK550 s katero sem načeloma zadovoljen, sem se pa malo naveličal, malo pa me moti tudi odboj stekla pred zaslonom. Od izvorov imam:
-T2 televizijo z HD programi (tv se še najmanj gleda)
-Apple TV 4
-Playstation 4 PRO

Če bi menjaval, bi menjal za nekaj 65" kar ni predrago in ne bi zapravil premoženja. Ne preferiram nobene firme.... Zanima me kaj bi priporočili, da:
-SD programi ne bi izgledali slabše kot sedaj na plazmi
-da bi bila slika vsaj primerljiva
-ali naj počakam na cenejše OLED ali QLED


Če res hočeš imet televizor primerljiv s plazmo, bi skoraj moral kupiti kakšen OLED, ali pa televizor kakšnega višjega ranga..Za koliko denarja pa iščeš televizor..?


Tudi sam imam plazmo (Panasonic Viera 50'') staro 8 let, ki jo nameravam čez kakšno leto zamenjati z večjim modelom (65''). Če prav razumem Andreja so slike sedanjih televizorjev srednjega cenovnega ranga slabše od plazem, ki se jih je dalo kupiti pred leti?

Lp Jan


Pa sva ze dva ki imava isto..skoda edino, ker takrat nisem vzel 65 (bila je presneto draga zal - plus vsi so tezil kaj noris se 50 bo prevec. NOT! ; )

Tako da 8 let je ze..in sem max zadovoljen glede kvalitete slike. Gledam ostale..pa mi ni vsec nic ATM. Govorim do ranga 2-3k.

Tomson ::

Dodaj še 490€ pa si pri LG 65B7 za 3.490€, to je pa kar lep napredek v primerjavi s staro plazmo. ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Sharp plans production lines for large OLED panels

OSAKA - Sharp Corp. plans to develop large organic electroluminescence display panels -- a thin, bendable light-emitting technology -- for television sets

The electronics firm plans to spend about JPY57.4 billion to build production lines for OLEDs at its plants in the city of Sakai, Osaka Prefecture, and in the town of Taki, Mie Prefecture.

The new production lines are expected to go into operation in April-June next year.

The company plans to mass-produce small and medium-size OLEDs for laptops and smartphones at the plants. At the Sakai plant, it plans to promote the development of large displays for TVs.

Sharp, which is majority-owned by Taiwanese electronics assembler Hon Hai Precision Industry Co., will continue the development of 8K ultrahigh-definition liquid crystal display TVs as well.

Jan50 ::

Jan50 je izjavil:

Potem vse te debate o kvalitetnejšem gibanju v sliki, širšem barvnem razponu, boljši svetilnosti, izrazitejši črni barvi, kvalitetnejšem procesiranju slike... - nič kaj posebnega napram stari plazmi?


Predvsem bi prosil za komentar Tomsona in Andreja, za katera mislim, da se najbolj spoznata na to tematiko ali so televizorji srednjega cenovnega ranga kaj kvalitetnejši napram plazmam, ki so stare 10 let.

Lp Jan

andrej69 ::

@Jan2000
Par postov nazaj na tej strani, sem napisal razlike med Plazma in Lcd televizorji.

Jan50 ::

Hvala, to sem že prebral. Morda se ponavljam. Torej se slika z LCD počasi približuje plazmi in če ne želim biti razočaran nad sliko ob nakupu novega televizorja, je najbolje kupiti OLED (ki je še predrag), še bolje pa počakati še kakšno leto, dve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jan50 ()

andrej69 ::

V nekaterih segmentih, so Lcd televizorji že prehiteli plazma televizorje.Če pa gledamo skupno vse segmente kvalitete slike, pa edino OLED.

Tomson ::

Pravzaprav je v praksi predvsem odvisno od modela tvoje plazme in koliko ur je na njej, ker z leti se plin pač prazni, posledično pada svetilnost, barve so bolj sprane, tudi črna več ni tako črna. Sam imam npr. 8 let star Panasonic model PX80, ki je tisti čas veljal za daleč najboljši model z razmerjem cena/kvaliteta. Če primerjam danes z dobrimi LCD modeli srednjega ranga ala Samsung KS7000 je moja plazma defenitivno boljša pri vidnih kotih, ker VA panel pač ima ožje vidne kote ter kot je že Andrej omenil, pri procesiranju gibanja, a ne vedno, pod določenimi pogoji sta kar tam tam. Je pa npr. KS7000 precej boljši kar se tiče svetilnosti, govorimo o nekajkrat boljši svetilnosti, prikazovanje barv, ki je precej bolj živahno (realno gledano sicer manj naravno, ampak ok, naredi vtis), prikaz črne je na moji plazmi precej zbledel, je pri KS7000 po vseh teh letih boljši, le uniformiranost zaslona je pri plazmi še vedno boljša, saj pri plazmi ni uhajanja svetlobe, a tudi pri KS7000 je uniformiranost precej dobra. Tudi prikaz "near black" vsebin je v primerjavi z mojo plazmo na KS7000 opazno boljši. Potem pa pri KS7000 še seveda veliko višja ločljivost, pa HDR, odličen upscaling, kjer so tudi SD vsebine primerljive in ostrina slike, ki je nepredstavljivo boljša na KS7000.

Če torej povzamem primerjavo z mojo pred 8-leti odlično 42" Panasonic plazmo, je danes npr. Samsung 55KS7000 za 1.200€ na praktično vseh področjih bistveno boljši, tudi 13" večji in predstavlja velik napredek v splošnem vtisu kvalitete slike. OLED gre pa seveda še korak dlje, saj predstavlja (laično rečeno) najboljše iz svetov LCD in PLAZMA tehnologij.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

Če pa imaš doma Pioner KURO serijo ali Panasonic GT/ZT serijo, ki veljajo za najboljše plazme "of all time", ki so resnično briljantni na področju prikaza črne, kontrastnega razmerja, prikazovanja gibanja, naravne slike, pa je seveda dilema bistveno večja. A glede na odzive kupcev, ki so iz omenjenih modelov prešli na OLED TVje, vsi poročajo o dejstvu, da razlike na nekaterih področjih niso tako velike kot so pričakovali, a še vedno ponekod v prid OLEDa toliko očitne, da nakup OLEDa ni bil zgrešen nakup. V primeru, da si lastiš enega od naštetih modelov pa bo prehod na LCD resnično na nekaterih področjih korak nazaj.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jan50 ::

Hvala obema za odgovore. Kot sem že nakazal, bom z nakupom še počakal kakšno leto, ker moji plazmi še nič ne fali - slabost je zaenkrat poraba elektrike in iztrošen daljinec.

Tsunamii ::

Tomson je izjavil:

Dodaj še 490€ pa si pri LG 65B7 za 3.490€, to je pa kar lep napredek v primerjavi s staro plazmo. ;)


Tomson je izjavil:

Če pa imaš doma Pioner KURO serijo ali Panasonic GT/ZT serijo, ki veljajo za najboljše plazme "of all time", ki so resnično briljantni na področju prikaza črne, kontrastnega razmerja, prikazovanja gibanja, naravne slike, pa je seveda dilema bistveno večja. A glede na odzive kupcev, ki so iz omenjenih modelov prešli na OLED TVje, vsi poročajo o dejstvu, da razlike na nekaterih področjih niso tako velike kot so pričakovali, a še vedno ponekod v prid OLEDa toliko očitne, da nakup OLEDa ni bil zgrešen nakup. V primeru, da si lastiš enega od naštetih modelov pa bo prehod na LCD resnično na nekaterih področjih korak nazaj.



Se strinjam da za 3.5k dobis dober OLED. VEndar enakk upam..kar sam vem da utopično, da bi kupil 70/75 velikost cez 3/4 leta. Naj se vidi velikost in uzitek :D SAm kaj ko so cene teh nedosegljive :(

SAm si lastim VT serijo. Katera je bila svoje čase TOP zadeva. najbolj mi je top, ker so barve naravne in te ne ubijejo prvi moment ko pogledas :D

mgermo ::

Nov plant od LGja is going OLED all in, kar je kul za cene 65inč. Nažalost bo ostala na 8G substratu, kar je bad za 77 inčne.

Tomson ::

@Tsunami

Če imaš VT serijo vsaj 55" lahko še resnično mirno uživaš nekaj let, kot si omenil v res naravni sliki in v izjemni črnini z odličnimi kontrasti. Kljub novim tehnologijam je pri teh vrhunskih plazmah marsikatero področje novodobnih TVjev korak nazaj.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leiito ::

Tomson je izjavil:

Pravzaprav je v praksi predvsem odvisno od modela tvoje plazme in koliko ur je na njej, ker z leti se plin pač prazni, posledično pada svetilnost, barve so bolj sprane, tudi črna več ni tako črna. Sam imam npr. 8 let star Panasonic model PX80, ki je tisti čas veljal za daleč najboljši model z razmerjem cena/kvaliteta. Če primerjam danes z dobrimi LCD modeli srednjega ranga ala Samsung KS7000 je moja plazma defenitivno boljša pri vidnih kotih, ker VA panel pač ima ožje vidne kote ter kot je že Andrej omenil, pri procesiranju gibanja, a ne vedno, pod določenimi pogoji sta kar tam tam. Je pa npr. KS7000 precej boljši kar se tiče svetilnosti, govorimo o nekajkrat boljši svetilnosti, prikazovanje barv, ki je precej bolj živahno (realno gledano sicer manj naravno, ampak ok, naredi vtis), prikaz črne je na moji plazmi precej zbledel, je pri KS7000 po vseh teh letih boljši, le uniformiranost zaslona je pri plazmi še vedno boljša, saj pri plazmi ni uhajanja svetlobe, a tudi pri KS7000 je uniformiranost precej dobra. Tudi prikaz "near black" vsebin je v primerjavi z mojo plazmo na KS7000 opazno boljši. Potem pa pri KS7000 še seveda veliko višja ločljivost, pa HDR, odličen upscaling, kjer so tudi SD vsebine primerljive in ostrina slike, ki je nepredstavljivo boljša na KS7000.

Če torej povzamem primerjavo z mojo pred 8-leti odlično 42" Panasonic plazmo, je danes npr. Samsung 55KS7000 za 1.200€ na praktično vseh področjih bistveno boljši, tudi 13" večji in predstavlja velik napredek v splošnem vtisu kvalitete slike. OLED gre pa seveda še korak dlje, saj predstavlja (laično rečeno) najboljše iz svetov LCD in PLAZMA tehnologij.


Si potem vzel KS7000 in ne OLED? Brez build quality težav?

Tomson ::

Ne, ne, KS7000 sem dal za primerjavo ker je trenutno še vedno bestbuy LCD TV. Sem preložil nakup OLEDa za leto ali dve, bom počakal da LG zažene tovarno in zniža ceno 65" modelom. Do takrat si bom pa filmske večere krajšal z Benq W2000 na 120" (ga grem iskat v ponedeljek)! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Ne, ne, KS7000 sem dal za primerjavo ker je trenutno še vedno bestbuy LCD TV. Sem preložil nakup OLEDa za leto ali dve, bom počakal da LG zažene tovarno in zniža ceno 65" modelom. Do takrat si bom pa filmske večere krajšal z Benq W2000 na 120" (ga grem iskat v ponedeljek)! ;)


Saj bo moral, kajti konec leta 2018 v začetku 2019, prične TCL z proizvodnjo svojih OLED panelov.

leiito ::

Tomson je izjavil:

Ne, ne, KS7000 sem dal za primerjavo ker je trenutno še vedno bestbuy LCD TV. Sem preložil nakup OLEDa za leto ali dve, bom počakal da LG zažene tovarno in zniža ceno 65" modelom. Do takrat si bom pa filmske večere krajšal z Benq W2000 na 120" (ga grem iskat v ponedeljek)! ;)


Zgleda zanimivo in vsaj na amazon.uk ga zelo hvalijo. Kupiš zraven še screen ali to kar na steno projicira?

Tomson ::

Jup, je tudi na vseh testih praktično med najboljšimi v svojem cenovnem rangu, je kvaliteta slike na rangu bistveno dražjih modelov. Sem najprej na Optomo ciljal, pa potem ugotovil, da to ni to kar iščem.

Kar se platna tiče sem že imel naročenega in plačanega TEGA, pa so me potem obvestili da morajo preklicat naročilo in vrnit kupnino ker ne pošiljajo več izven UK, zaradi velikega pakiranja (škatla čez 3m dolžine), tako da imam zdaj malo problem, v SLO kaj primerljivega pod 400€ ni, kar je absolutno preveč, sedaj moram pa malo čez mejo pobrskat če bom kaj našel, čeprav slabo kaže kolikor sem na hitro gledal, sicer pa sem bom lotil kakšne DIY varianto, rabim pa sivo ali srebrno platno z manjšim gainom, pod 1, ker imam precej ozko dnevno pa vse belo naokoli, kar se pozna na prikazu črne in kontrasta.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leiito ::

Cheaper&more ti pripeljejo karkoli iz Anglije relativno ugodno. Prek njih že dlje časa naročam vse, kar na amazon.uk ne pošiljajo izven UK, ponavadi ker ni Amazon dejanski pošiljatelj. Potencialna težava je, če ta pošiljatelj zajebe, kdo potem krije stroške returna za del Slovenija-UK in nazaj, v takem primeru je to običajno kupec, ampak meni se je to zgodilo pri enem od več kot 100 artiklov, ni pogost pojav.

Tomson ::

Hja, na tole sem pa res čisto pozabil, sicer je kar 50€ poštnine, ampak še vedno na koncu ceneje kot podobna platna pri nas, čeprav gre tukaj za neko cheap kitajsko motorizirano platno, a upam da so reviewi na Amazonu legit ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

breza ::

Esmart germany ima podobna platna in cene, poštnina v Slovenijo za 120 inch je cca 55 evrov.

https://esmart.de/tv-heimkino/leinwaend...

Lp Miha
xxxx

Tomson ::

Hvala za tale link! Na prvo žogo izgleda super, na Amazonu pa so kupci precej nezadovoljni - 2.6 / 5.

Največji problem so "hot spots" in "sprinkles", kar sicer je značilno za poceni platna, a tukaj so težave res očitne, pa zgubanost platna na vogalih v veliko primerih, kjer se ne poravna in je slika rahlo deformirana, neostra in pa hud smrad, ki menda še po tednih ne izgine in je res močan.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

sekelsek ::

Kateri tv mi priporočate iz med teh dveh in zakaj? Gledalo se bo predvsem SD vsebino (amis IPTV)in tu pa tam kakšen film preko USB ključeka.

Samsung 55ku6072

ali

Philips 55PUH6101/88

Hvala

Tomson ::

Samsung KU6072

Zakaj? Ker je na vseh podrocjih, razen vidnih kotov boljsi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Aasimar ::

Samo v vednost: pri plazmi ne pušča plin. Obrablja se fosfor v subpixlih. Pol življenske dobe (pol svetilnosti) je v praksi tipično več kot je čas menjave TVja zaradi napredka tehnologije.

Tomson ::

Pardon, sem se narobe izrazil, ne sicer da plin pušča, ampak da se prazni, pač opisno laično, a res nenatančno. Res so vse posamezne celice polnjene s plinoma (neon in xenon), ki pa so popolnoma zatesnjene, se pravi, da se ne prazni v dobesednem smislu pomena.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

Nisem pa čisto prepričan, če se plin lahko obrablja (glede na agregatno stanje), bi rekel, da se porablja. No, bo mogoče kakšen kemik bolj natančno obrazložil ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bojanpo ::

Super platna! Meni je odlicno sluzilo pred nakupom OLED-a, imel sem : - 1 x Artikel: 31646283 eSmart Motor Leinwand MIMOTO | 266cm x 149cm (120") | 16:9, na 6 let stari Optoma HD 700x. Nekje 2,5 let sem uporabljal to platno, ena a! In ce narocujes od njih, pricakuj se kaksn dodatni email kjer te bodo vprasali ce ste prepricani v velikost :)) Sam sem res uzival, ampak v zatemnjenem prostoru seveda. Vecerni uzitki zagotovljeni.

breza je izjavil:

Esmart germany ima podobna platna in cene, poštnina v Slovenijo za 120 inch je cca 55 evrov.

https://esmart.de/tv-heimkino/leinwaend...

Lp Miha

Perko84 ::

Pozdravljeni,

iščem ugoden tv- večinoma se bo gledalo HD in SD. Razdalja je cca 3,5m. Ne morem se odločit med 55 ali 65 inch. Še najraje bi imel 60inch :)
Priporočate kaj ugodnega do 1400eur?

Tu je nekaj mojih favoritov:
https://www.ceneje.si/Izdelek/7420185/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6853171/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/7605900/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/7346306/a...
Mogoče bi prišel v upoštev tudi Hisense vendar ne vem kako je z garancijo pa tudi ne zaupam najbolj tem "novim" znamkam :)

Hvala,
lp

mojster_joni ::

4k, hdr, bt2020 barve in nad 100Hz refresha

Gatsu ::

Ameriški trg je dobil nov top budget 4K HDR tv TCL P605/607 ki za 650$ nudi Dolby vision, direct led local dimming, spodoben wide color gamut in povprečno svetilnost in je overal krepko boljši tv kot vsa letošnja Samsung MU serija ter Sony XE80...

andrej69 ::

Perko84 je izjavil:

Pozdravljeni,

iščem ugoden tv- večinoma se bo gledalo HD in SD. Razdalja je cca 3,5m. Ne morem se odločit med 55 ali 65 inch. Še najraje bi imel 60inch :)
Priporočate kaj ugodnega do 1400eur?

Tu je nekaj mojih favoritov:
https://www.ceneje.si/Izdelek/7420185/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6853171/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/7605900/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/7346306/a...
Mogoče bi prišel v upoštev tudi Hisense vendar ne vem kako je z garancijo pa tudi ne zaupam najbolj tem "novim" znamkam :)

Hvala,
lp


Od naštetih bi ti priporočil Sony model.Če pa še lahko primakneš nekaj evrov več, pa ti vsekakor priporočam tale zelo dober model Philipsa.Kar se tiče Hisense televizorjev, gre za zelo kvalitetne televizorje, toda na žalost ni servisa v Sloveniji.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6889043/a...

Če pa se boš odločil za velikost 55", pa vsekakor tale odličen letošnji model.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8459102/a...

Tomson ::

Kaj pa vem Andrej, za to ceno dobiš dosti boljši TV. Tudi model 6501 je bolje ocenjen in cenejši! Zaključek testa na HDTelevizija:

Philips 55PUS7502 is a good but not a great TV that receives only partial recommendation from us. On the positive side, it has a modern look with rotatable stand which is a rarity these days. All connection options you might need are present - including Wi-Fi and Bluetooth. Remote has integrated QWERTY keyboard and TV runs on Android 6.0 system which was more stable and faster than any Android TV we have seen before. The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here. Color accuracy is very good by default and can be further improved with calibration. Motion resolution is also a plus and same goes for the viewing angles. The areas where situation is not so great is in low contrast which is to be thanked to IPS panel. Even though Ambilight helps in creating perception of better blacks, this is still not as good result as on TVs with VA panels. Despite the new picture processor, interlaced signals are still not properly displayed and this will affect those watching live content over digital tuners. HDR performance is only mediocre due to low contrast and lack of local dimming. For not demanding users who want sharp image and like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
13 / 534
»»