» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
12 / 535
»»

Tomson ::

matko84 je izjavil:

Thomson se pravi Samsung 55KS7002 je najboljši Samsung te velikosti in v teh cenovnih okvirjih?


Absolutno. Prvi, ki mu pride blizu je novejši model 55MU8002 za 1.600EUR, se pravi 300EUR dražji, pa še vedno je praktično na vseh področjih 55KS7002 nekoliko boljši. Še 55Q7F (ala qled) za 2.300EUR je na večini področij slabši od KS7002. Skratka, za slabih 1.300EUR je tale KS7002 res posrečen TV, top kvaliteta slike za zmerno ceno.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

scipascapa ::

a nima Leclerc eno 55'' a 590 po odštetem bonusu?

andrej69 ::

Tukaj še Line-Up TCL televizorjev 2017.

webmaher ::

TCL (Thomson) LED TV 65˝ (165cm) 65UC6406, 4K
za 1199 ojrov pa še garancijski servis pri nas...je vredno tega denarja ali recimo dobiš do max 1500 ojrov kaj pretresljivo boljšega... če je verjeti napovedim bodo v roku 2-3 let začeli kapljati 8k televizorji in Poševnooki so že dobro oboroženi z 8k kamerami...torej bo gledati OI 2020 na 8k nekaj običajnega, do takrat bi bil pa ta Thomson kar zadovoljiv, mar ne?
Me pa zanima kaj nameravajo Korejci sedaj z zimskimi OI...na veliko se hvalijo da bo to presežek v vseh pogledih...

scipascapa ::

Ljudje vsebina ne sledi TVjem.....a ni škoda metati težke denarje?

Tomson ::

Res je, 4k vsebina je še daleč od vsakdanjega, še 1080p vsebina je daleč od TV ponudnikov, 8k pa je sploh še znanstvena fantastika kar se tiče uporabe v praksi kot "mainstream". Poleg tega, da bo človeško oko ločilo detajle med 4k in 8k, velikost TVja in razdalja, no, pri 65" in 8k je lahko max razdalja 1m, pri 2m potrebujemo 130" TV že želimo izkoristiti detajle ki jih ponuja 8k. Skratka, kot je že scipascapa omenil, škoda denarja.

@webmaher, dobiš kar nekaj solidnih modelov pri 1.300€ - 1.500€:

Panasonic 65EX600
Samsung 65MU6102
Philips 65PUS6521
Sony 65XD750
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Prospekt ::

Za gledanje s 3,5m razdalje je bolje vzeti QLED HDR 55" ali za podoben denar navadno 65ko s HDRjem?

Gledalo se bo vse mešano od SD TV, Streamanje iz računalnika do 4K Blu-ray...razen športa.

Razmišljam o cenovnem rangu Sony KD-55X8505C / Hisense H65M7000, tm nekje 1000-1200 eur. Nakup bo izveden med poletjem.
EDIT: Ali obstajajo kakšne 60" zlate sredine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

andrej69 ::

Prospekt je izjavil:

Za gledanje s 3,5m razdalje je bolje vzeti QLED HDR 55" ali za podoben denar navadno 65ko s HDRjem?

Gledalo se bo vse mešano od SD TV, Streamanje iz računalnika do 4K Blu-ray...razen športa.

Razmišljam o cenovnem rangu Sony KD-55X8505C / Hisense H65M7000, tm nekje 1000-1200 eur. Nakup bo izveden med poletjem.
EDIT: Ali obstajajo kakšne 60" zlate sredine?


Za takšen denar, bi ti jaz priporočil še tale zelo dober model Philipsa.Kar se tiče veličine 60-65 za takšen denar, pri nas ne boš dobil kakšnega kvalitetnega televizorja:)Razen Hisense model HE65K5510. Za takšno daljavo ti je dovolj 55", pa raje nekaj bolj kvaliteten televizor.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

@PROSPEKT

Pozabi na Samsung "QLED", zelo visoka cena, malo razlike napram 2016 LED modelom. Potem raje vzameš OLED.

Glede na 3.5m razdalje bi osebno defenitivno gledal za 65", kjer je, kot si že omenil, Hisense 65M7000 od 1.000€ (klik ali klik) dalje nesporen favorit.

Dobra alternativa v SLO je Samsung 65KU6072 za 1.180€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Pri nakupih v tujini bi rad opozoril, da pazite, da je EU garancija.Kajti v nasprotnem primeru, ne boste mogli v Sloveniji uveljavljat garancije, in stroški ne bodo mali:)Kakor vidim, Trovaprezzi nima Eu garancije ,kakor tudi večina drugih Italjanskih prodajaln..Tako, da tukaj opozorilo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

Če kupiš v tujini Hisense 65M7000 za dobrega tisočaka, in imaš (v primeru okvare) npr. dodatnih 100€ stroškov (pa bo težko toliko), še vedno dobiš izjemen 65" TV za 1.200€. Je dobro vzpodbujati potrošnjo v SLo, se strinjam, ampak če so razlike v ceni enormne oz. določenega modela sploh ni, pač kupiš kjer je opcija. Trovaprezzi ni trgovina in garancije ne teče preko njih, je samo portal ala ceneje.si, za garancijo skrbijo trgovine same, kot v Slo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Če kupiš v tujini Hisense 65M7000 za dobrega tisočaka, in imaš (v primeru okvare) npr. dodatnih 100€ stroškov (pa bo težko toliko), še vedno dobiš izjemen 65" TV za 1.200€. Je dobro vzpodbujati potrošnjo v SLo, se strinjam, ampak če so razlike v ceni enormne oz. določenega modela sploh ni, pač kupiš kjer je opcija. Trovaprezzi ni trgovina in garancije ne teče preko njih, je samo portal ala ceneje.si, za garancijo skrbijo trgovine same, kot v Slo.


Tukaj še moraš dodat nekaj več časa kakor v Sloveniji, ko boš brez televizorja. Kar se tiče internetnih ponudnikov v Italiji, pa raje ne bi govoril.Kolikor imam informacije in imam kar dobre, se prodaja preko teh strani televizorji kateri so bili že v popravilu, ali z kakšnimi nevidnimi napakami:)Kajti, če bi preko distributerja prodajali nove televizorje, bi bila cena kar nekaj višja, to morate vedet..Saj Italijani niso zastonj dežela Mafije..:DSem v življenju imel kar dosti opravka z Italijani, in venomer so bile kakšne težave..Če televizor kupiti v tujini edino Avstrija, Nemčija in podobne države..Italija vsekakor ne..

Tomson ::

Če si dobro pogledal moja linka si ugotovil, da so cene omenjenega modela v ITA višje kot v Avstriji, Nemčiji, UK, zakaj torej tako izpostavljaš Italijo, ki ima višje cene in tvoja teza v tem primeru ne drži? Verjamem da so primeri, kot jih navajaš, a sem 100% prepričan da ne vse trgovine v ITA delujejo na takšen način.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Prospekt ::

Kaj pa OS televizorjev, stalno slišim o nekih problemih, da je treba TV kar ugasnit drugače vse šteka?

Philips vs Samsung vs Sony vs Hisense?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

Tomson ::

Hisense 2017 ima pri R modelih RokuOS, ki je odličen, pri ostalih pa svoj SmartTV vmesnik, enako pri modelih 2016, če govorimo konkretno o modelu M7000. Smart platforma torej je, v osnovi pokriva vse pomembnejše aplikacije in funkcionalnosti, deluje odzivno, nima težav, ni pa, kar se kompleksnosti tiče na nivoju ostalih znamk ki temeljijo na Androidu, Tizen, WebOS ...

Samsung ima Tizen, ki je precej učinkovit, pokriva praktično vse potrebno, deluje hitro, odzivno ...

LS WebOS je za mnoge najbolj izpopolnjen, sicer podoben Tiznu.

Philips/Sony temeljita na Androidu, ki je najkompleksnejši, a ima največ težav, pa tudi tu v praksi ni tako hudo, je pa res da vsake toliko pač potrebuje ponovni zagon da spet vse deluje. A to so bolj redki trenutki, defenitivno ne na vsakodnevni ali vsakotedenski bazi.

Sicer pa sem sam mnenja da se TVja ne kupuje na podlagi OSa, saj je bistvo TVja kvalitetna slika. Smart platformo se lahko namreč dokupi v obliki poceni Android TV Boxa za nekaj deset evrov.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Prospekt ::

Če je potrebno televizor enkrat mesečno resetirati ga ne mislim kupit, to je katastrofa, da sploh upajo prodajati.

fpbs ::

Tomson je izjavil:

LS WebOS je za mnoge najbolj izpopolnjen, sicer podoben Tiznu.

LG webOS je najbolje izpopolnjen, Samsungov Tizen je pa kopiran po njem. Medtem. ko je LG webOS neranljiv proti raznim vdorom, je Tizen pravi raj za te namene. O tem je bilo kar nekaj člankov.
https://internetofbusiness.com/samsung-...

andrej69 ::

Kar se tiče Androida 6.0 deluje brez težav. Kajti nekateri modeli, imajo že novejši- zmoglivejši Chipset. Je pa na nekaterih Sony modelih, že na voljo Android 7.0.Tako bo večina Sony in Philips televizorjev postopoma nadgrajena na Android 7.0. Ki je še hitrejši, stabilnejši z nekaj novimi možnostmi itd..

Gatsu ::

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Če kupiš v tujini Hisense 65M7000 za dobrega tisočaka, in imaš (v primeru okvare) npr. dodatnih 100€ stroškov (pa bo težko toliko), še vedno dobiš izjemen 65" TV za 1.200€. Je dobro vzpodbujati potrošnjo v SLo, se strinjam, ampak če so razlike v ceni enormne oz. določenega modela sploh ni, pač kupiš kjer je opcija. Trovaprezzi ni trgovina in garancije ne teče preko njih, je samo portal ala ceneje.si, za garancijo skrbijo trgovine same, kot v Slo.


Tukaj še moraš dodat nekaj več časa kakor v Sloveniji, ko boš brez televizorja. Kar se tiče internetnih ponudnikov v Italiji, pa raje ne bi govoril.Kolikor imam informacije in imam kar dobre, se prodaja preko teh strani televizorji kateri so bili že v popravilu, ali z kakšnimi nevidnimi napakami:)Kajti, če bi preko distributerja prodajali nove televizorje, bi bila cena kar nekaj višja, to morate vedet..Saj Italijani niso zastonj dežela Mafije..:DSem v življenju imel kar dosti opravka z Italijani, in venomer so bile kakšne težave..Če televizor kupiti v tujini edino Avstrija, Nemčija in podobne države..Italija vsekakor ne..


Smo videli pri problemu, ki ga je comissar z novim Philipsovim TVjem kako gladko gre v Sloveniji z reklamacijami ja. En velik strokovnjak za Philips TVje ki ga ne bom imenoval mu je celo rekel, da je s sliko vse ok.

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Če kupiš v tujini Hisense 65M7000 za dobrega tisočaka, in imaš (v primeru okvare) npr. dodatnih 100€ stroškov (pa bo težko toliko), še vedno dobiš izjemen 65" TV za 1.200€. Je dobro vzpodbujati potrošnjo v SLo, se strinjam, ampak če so razlike v ceni enormne oz. določenega modela sploh ni, pač kupiš kjer je opcija. Trovaprezzi ni trgovina in garancije ne teče preko njih, je samo portal ala ceneje.si, za garancijo skrbijo trgovine same, kot v Slo.


Tukaj še moraš dodat nekaj več časa kakor v Sloveniji, ko boš brez televizorja. Kar se tiče internetnih ponudnikov v Italiji, pa raje ne bi govoril.Kolikor imam informacije in imam kar dobre, se prodaja preko teh strani televizorji kateri so bili že v popravilu, ali z kakšnimi nevidnimi napakami:)Kajti, če bi preko distributerja prodajali nove televizorje, bi bila cena kar nekaj višja, to morate vedet..Saj Italijani niso zastonj dežela Mafije..:DSem v življenju imel kar dosti opravka z Italijani, in venomer so bile kakšne težave..Če televizor kupiti v tujini edino Avstrija, Nemčija in podobne države..Italija vsekakor ne..


Ne vem sicer s kakšnimi Italijani si se pečal, ampak ne govori neumnosti, prosim, te tvoje teorije zarote in italofobne ideje so nevredne razpečevalca turških televizorjev.

Če je kje v Evropi potrošnik žrtev nerazvitega trga televizorjev in kartelnega dogovarjanja trgovcev, je to v Sloveniji, kjer so cene enormno višje, nabor ponudbe okrnjen, customer service pa na ravni Bolgarije v 80-ih, ob današnji kakovosti naprav je, z morebitno izjemo cenejših modelov, iracionalno kupovati tivije pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: andrej69 ()

webmaher ::

ups, da vidimo koliko demokracije je tle na forumu, ker za moje pojme tu nič ni za brisati... nihče nikogar s pištolo ne sili, kje naj kupi s svojimi euri televizor :)
@leiito vse kar si zapisal je na žalost res... v določenem momentu vkolikor ne kupuješ top robe tudi pri nas lahko ujameš najnižjo ceno ali pa sem v zadnjih 10 letih imal ogromno sreče pri tem :)

humaxboy ::

humaxboy je izjavil:

Tomson je izjavil:

Novejši OLED model LG 55B7 ali 55C7 že v ITA za 1.990EUR ... Do črnega petka bo cena verjetno okoli 1.600EUR kot lani pri B6 modelu.


A bo ta tvoj novi :) ? Jaz se spogledujem tudi z Sony KD55XE9305B. Menda je upscaling in slika, da gate trga...
Sem si ga šel ogledat tudi v živo...kaj naredi ta Tv od SD signala, je neverjetno ! In tu se opazi tudi razlika proti XE9005, ki ima drugi procesor za obdelavo slike, ampak še vseeno odličen tv.


Spogledovanja je konec - sem lastnik Sony-a KD55XE9305B. Top Tv, Android 7.0 dela ko šus, od SD do 4K HDR je top slika. Upscaling je fenomenalen, še celo SD zgleda dober.
Kakor bi rekli angleži - absolutely amazing. Ampak preskok iz 32" na 55" je pa kar hud :-). Čisto nova dimenzija gladanja pri 4K HDR, recimo MAD MAX fury road ali Planet Earth 4K.
HLG je podprt z Android 7 in zgleda tudi zelo cool. Skratka super zadovoljen do sedaj...
Humaxboy

fpbs ::

humaxboy je izjavil:

HLG je podprt z Android 7 in zgleda tudi zelo cool.

Kaj pa gledaš s podporo HLG?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

humaxboy je izjavil:

HLG je podprt z Android 7 in zgleda tudi zelo cool.

Kaj pa gledaš s podporo HLG?


Tudi mene to zanima, kajti ni še programov , ki bi omogočalo gledanje v tej tehnologiji:)

Tomson ::

Že več mesecev je na voljo nekaj testnih posnetkov ala Planet Earth II, BBC iPlayer v HGL. Ali pa preko Astra Sat testni kanal ki oddaja 24/7 v HGL. Pa tudi na YouTube je že nekaj teh posnetkov. Ni dosti, za začetek, za potešitev radovednost pa je...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leiito ::

55" je skoraj 200% dodatne površine v primerjavi z 32":
http://www.displaywars.com/32-inch-16x9...

Tsunamii ::

humaxboy je izjavil:

humaxboy je izjavil:

Tomson je izjavil:

Novejši OLED model LG 55B7 ali 55C7 že v ITA za 1.990EUR ... Do črnega petka bo cena verjetno okoli 1.600EUR kot lani pri B6 modelu.


A bo ta tvoj novi :) ? Jaz se spogledujem tudi z Sony KD55XE9305B. Menda je upscaling in slika, da gate trga...
Sem si ga šel ogledat tudi v živo...kaj naredi ta Tv od SD signala, je neverjetno ! In tu se opazi tudi razlika proti XE9005, ki ima drugi procesor za obdelavo slike, ampak še vseeno odličen tv.


Spogledovanja je konec - sem lastnik Sony-a KD55XE9305B. Top Tv, Android 7.0 dela ko šus, od SD do 4K HDR je top slika. Upscaling je fenomenalen, še celo SD zgleda dober.
Kakor bi rekli angleži - absolutely amazing. Ampak preskok iz 32" na 55" je pa kar hud :-). Čisto nova dimenzija gladanja pri 4K HDR, recimo MAD MAX fury road ali Planet Earth 4K.
HLG je podprt z Android 7 in zgleda tudi zelo cool. Skratka super zadovoljen do sedaj...


Kje si pa ga kupil ? Drugace top zadeva. Osebno zame premajhen.

humaxboy ::

Tsunamii je izjavil:


Kje si pa ga kupil ? Drugace top zadeva. Osebno zame premajhen.


V eni od štacun v Lj..ne bom omenjal imena, ker ne želim delati reklame. So pa mi šli kar na roko s ceno in je bila blizu moji želji...
Humaxboy

andrej69 ::

Philips Android TV speed comparison - realtime.

OK.d ::

Žalostno kako majhne razlike, pa samo 2GB rama v letu 2017:P
LPOK.d

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

humaxboy je izjavil:

HLG je podprt z Android 7 in zgleda tudi zelo cool.

Kaj pa gledaš s podporo HLG?

Tudi mene to zanima, kajti ni še programov , ki bi omogočalo gledanje v tej tehnologiji:)

Sem kar pričakoval, da od "humaxboya" na to vprašanje, ne bo odgovora. Sicer, pa ne vidim nobene logike nakupa tega TVeja. Za ta denar, mogoče še malo ceneje že dobiš OLEDa.
https://geizhals.at/?cmp=1426009&cmp=15...

zmaki ::

Tukaj se vglavnem pogovarjate o high-end televizorjih. Jaz pa rabim za babico in dedeka NAJCENEJŠI 55" TV za gledati zemeljske TV programe. Kvaliteta slike ni pomembna, samo da ni res kakšen šrot. Nakup z dostavo do vrat, ker nimata možnost prevoza. Zgornja meja cca 500 €. Kaj priporočate ?

andrej69 ::

zmaki je izjavil:

Tukaj se vglavnem pogovarjate o high-end televizorjih. Jaz pa rabim za babico in dedeka NAJCENEJŠI 55" TV za gledati zemeljske TV programe. Kvaliteta slike ni pomembna, samo da ni res kakšen šrot. Nakup z dostavo do vrat, ker nimata možnost prevoza. Zgornja meja cca 500 €. Kaj priporočate ?


Tukaj imaš za nekaj več denarja ta model.Za točno 500 evrov, ne boš dobil televizorja veličine 55".Dobiš pa za takšen denar, še nekaj manj veličine 49-50".
http://www.priporocam.si/shop/article/3...

Joze_K ::

Klemzo92 ::

Zdravo.

Rabil bi eno pomoč pri izbiri televizorja. Razdalja bo okrog 4 metre tako da sem razmišljal o 55''. Gledal sem nekaj v cenovnem rangu do 800€. Zaenkrat sem gledal te tri:
SAMSUNG UE55KU6072
SAMSUNG UE55KU6402
SONY KD55XD7005B
Zanima me kateri od teh bi bil dobra izbira oziroma če v tem cenovnem razredu obstaja katera boljša alternativa.

Hvala

LP

leiito ::

Joze_K je izjavil:

kakšna je tale cena?
LG 55C6D, 139 cm (55 Zoll), UHD 4K, 3D, SMART TV, OLED TV, DVB-T2 HD, DVB-C, DVB-S, DVB-S2
iz UVP 4999 - za 1999€


Povsod, celo pri nas dobite B6 za pod dva jurja, C6 je pa običajno še nekaj cenejši, če ga kdo sploh prodaja, letošnji OLED model ni več noben skrivljen.

Tomson ::

Joze_K je izjavil:

kakšna je tale cena?
LG 55C6D, 139 cm (55 Zoll), UHD 4K, 3D, SMART TV, OLED TV, DVB-T2 HD, DVB-C, DVB-S, DVB-S2
iz UVP 4999 - za 1999EUR


Kar pošteno ugodna, če bi šlo za 2017 model C7 glede na Slovenijo (2.900EUR). Ceneje dobiš le še v Italiji, za 1.790EUR ... Kot je že leiito omenil, tudi v Slo je cena 55B6 modela okoli 2k ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

Klemzo92 je izjavil:

Zdravo.

Rabil bi eno pomoč pri izbiri televizorja. Razdalja bo okrog 4 metre tako da sem razmišljal o 55''. Gledal sem nekaj v cenovnem rangu do 800€. Zaenkrat sem gledal te tri:
SAMSUNG UE55KU6072
SAMSUNG UE55KU6402
SONY KD55XD7005B
Zanima me kateri od teh bi bil dobra izbira oziroma če v tem cenovnem razredu obstaja katera boljša alternativa.

Hvala

LP


Za 650€ je Samsung 55KU6072 zelo dobra opcija (VA panel), Sony 55XD7005 je dobra opcija IPS panela, a je skoraj 200€ dražji in seveda ne boljši (so področja kjer je boljši eni in področja kjer je boljši drugi). Če boš gledal TV v zatemnjenem prostoru je VA panel defenitivno boljša opcija, pa še cenejši je. Največja prednost Sonya so širši vidni koti in procesiranje gibanja. Samsung ima dosti boljši prikaz črne, veliko višje kontrastno razmerje in boljšo uniformiranost zaslona. Samsung KU6400 ni vreden 150€ več kot KU6072, kar se kvalitete slike tiče sta praktično enaka.

Do 800€ boljših opcij ni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

SAMSUNG UE55KU6072 590€ LECLERC po odbitem bonusu peoples.

https://www.e-leclerc.si/pregledovalnik...

humaxboy ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

humaxboy je izjavil:

HLG je podprt z Android 7 in zgleda tudi zelo cool.

Kaj pa gledaš s podporo HLG?

Tudi mene to zanima, kajti ni še programov , ki bi omogočalo gledanje v tej tehnologiji:)

Sem kar pričakoval, da od "humaxboya" na to vprašanje, ne bo odgovora. Sicer, pa ne vidim nobene logike nakupa tega TVeja. Za ta denar, mogoče še malo ceneje že dobiš OLEDa.
https://geizhals.at/?cmp=1426009&cmp=15...


@fpbs - o logiki nakupa tega Tv ne bi debatiral. Televizor kupuješ za dolga leta in nihče trenutno nima pojma, kateri standard bo prevladal.
Oled je pri meni odpadel predvsem zaradi enega argumenta - upscaling. In ravno pri B6V je to ravno največji problem, pri letošnjem modelu je menda to malce boljše.
Glede na to, da smo "primorani" gledati programe z slabim bitrati oz. smo obsojeni nekatere programe gledati še v SD, je to bil glavni argument.
In to Sony naredi na najboljši možni način.
Glede HLG pa ti nisem odgovoril, ker je Tomson vse povedal.

Želim samo povedati, da kdorkoli se bo odločal za tale Hi end Tv, ne bo nikakor zgrešil, če pa je nakup vreden tega denarja, pa naj se vsak sam odloči.
Humaxboy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humaxboy ()

zmaki ::

andrej69 je izjavil:

zmaki je izjavil:

Jaz pa rabim za babico in dedeka NAJCENEJŠI 55" TV za gledati zemeljske TV programe. Kvaliteta slike ni pomembna, samo da ni res kakšen šrot. Nakup z dostavo do vrat, ker nimata možnost prevoza. Zgornja meja cca 500 €. Kaj priporočate ?


Tukaj imaš za nekaj več denarja ta model.Za točno 500 evrov, ne boš dobil televizorja veličine 55".


Hvala za nasvet. Kaj je to za znamko VOX ?
https://www.bolha.com/avdio-in-video/vi... ?

andrej69 ::

@zmaki
Znamke kot so Vox, Vivax, Tesla, Manta itd..bi ti jaz odsvetoval:)Predvsem pa modele nižjega ranga.

fpbs ::

humaxboy je izjavil:

Televizor kupuješ za dolga leta in nihče trenutno nima pojma, kateri standard bo prevladal.

Katere standarde pa imaš v mislih?

humaxboy ::

fpbs je izjavil:

humaxboy je izjavil:

Televizor kupuješ za dolga leta in nihče trenutno nima pojma, kateri standard bo prevladal.

Katere standarde pa imaš v mislih?


No dajmo se nehat sprenevedat ... govorim seveda o HDR standardih - HDR 10, Dolby Vision, HLG (Hybrid-Log Gamma) in Technicolor HDR...
Humaxboy

boki75 ::

Pozdravljeni,

namen imam kupiti novi TV sprejemnik,pa me zanima predvsem vaše mnenje glede SONY 55XD9305(2016) in SONY 55XE9005(2017).Cena je tam tam.Prosil bi za mnenje in nasvet glede teh dveh aparatov.

Hvala za odgovore in nasvete.

Lp

Boki

leiito ::

humaxboy je izjavil:

fpbs je izjavil:

humaxboy je izjavil:

Televizor kupuješ za dolga leta in nihče trenutno nima pojma, kateri standard bo prevladal.

Katere standarde pa imaš v mislih?


No dajmo se nehat sprenevedat ... govorim seveda o HDR standardih - HDR 10, Dolby Vision, HLG (Hybrid-Log Gamma) in Technicolor HDR...


In zdaj še HDR10+, Samsung + Amazon Video rešitev za dynamic metadata, softverski HDR. Pri Netflixu npr. HDR pomeni dodatnih 2.5 mb/s na 12 mb/s osnove. To je sicer povsem v mejah razuma, ni mi pa čisto jasno, kaj to pomeni v kontekstu variabilnega bitrate-a, ki ga uporablja Netflix, da ne prihaja do bufferinga, ali se bo potem tudi dinamični del HDRja po potrebi izklapljal ali kaj?

Lanski modeli Samsunga dobijo HDR10+ update kasneje letos, v letošnjih je že v paketu.

Tudi telefoni dobivajo svoj HDR format, Mobile HDR Premium v primeru LGja, letošnji iPadi in MacBook Proji imajo zdaj tudi HDR.

Zdaj bojo pa celo za nazaj HDRiziral filme, ki izvirno niso bili v HDR, pri veliki večini se to baje da, vsaj tako pravi Netflix, čeprav je to delno v nasprotju z idejo, da HDR uporabniku omogoča, da bolj precizno vidi tisto, kar si je zamislil avtor filma.

fpbs ::

humaxboy je izjavil:

fpbs je izjavil:

humaxboy je izjavil:

Televizor kupuješ za dolga leta in nihče trenutno nima pojma, kateri standard bo prevladal.

Katere standarde pa imaš v mislih?

No dajmo se nehat sprenevedat ... govorim seveda o HDR standardih - HDR 10, Dolby Vision, HLG (Hybrid-Log Gamma) in Technicolor HDR...

Saj se nič ne sprenevedam, omenil si, da TV kupuješ za dolga leta, in da se ne ve, kateri HDR standard bo prevladal, potem je za mene najboljša odločitev, da kupiš TV, ki podpira največ standardov. LG je edini ki podpira vse te standarde, ki si jih zgoraj omenil, poleg tega pa še nudi funkcijo "HDR effect", ki omogoča upscaling neHDR vsebin.
Nisi omenil Samsungovega HDR10+, ki naj bi bil nadomestek za Dolby Vision, samo je Samsung pri tem osamljen.

zmaki ::

andrej69 je izjavil:

@zmaki
Znamke kot so Vox, Vivax, Tesla, Manta itd..bi ti jaz odsvetoval:)Predvsem pa modele nižjega ranga.


Kaj pa ta Hyundai (ni med odsvetovanimi)
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...
Nikjer ne najdem noben review ali mnenje uporabnikov.

bojanpo ::

Humaxboy, kaj je to SD? :)
Moj B6V tega formata ne pozna - ampak roko na srce, nevem kaksen feed so ti v trgovinah prikazali glede SD slike, meni spodnji seznam za moje potrebe vec kot zadosca. Nisem pa res taksen ljubitelj TV vsebin, ampak kar pa dandanes IPTV ponuja, se ostali standardni ponudniki lahko skrijejo.

https://ibb.co/g1f6oQ
https://ibb.co/bzucv5

Nimamo se teme kako izgleda AV setup pri SLO-techovcih doma, ali?




humaxboy je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

humaxboy je izjavil:

HLG je podprt z Android 7 in zgleda tudi zelo cool.

Kaj pa gledaš s podporo HLG?

Tudi mene to zanima, kajti ni še programov , ki bi omogočalo gledanje v tej tehnologiji:)

Sem kar pričakoval, da od "humaxboya" na to vprašanje, ne bo odgovora. Sicer, pa ne vidim nobene logike nakupa tega TVeja. Za ta denar, mogoče še malo ceneje že dobiš OLEDa.
https://geizhals.at/?cmp=1426009&cm......


@fpbs - o logiki nakupa tega Tv ne bi debatiral. Televizor kupuješ za dolga leta in nihče trenutno nima pojma, kateri standard bo prevladal.
Oled je pri meni odpadel predvsem zaradi enega argumenta - upscaling. In ravno pri B6V je to ravno največji problem, pri letošnjem modelu je menda to malce boljše.
Glede na to, da smo "primorani" gledati programe z slabim bitrati oz. smo obsojeni nekatere programe gledati še v SD, je to bil glavni argument.
In to Sony naredi na najboljši možni način.
Glede HLG pa ti nisem odgovoril, ker je Tomson vse povedal.

Želim samo povedati, da kdorkoli se bo odločal za tale Hi end Tv, ne bo nikakor zgrešil, če pa je nakup vreden tega denarja, pa naj se vsak sam odloči.

Gatsu ::

bojanpo je izjavil:

Humaxboy, kaj je to SD? :)
Moj B6V tega formata ne pozna - ampak roko na srce, nevem kaksen feed so ti v trgovinah prikazali glede SD slike, meni spodnji seznam za moje potrebe vec kot zadosca. Nisem pa res taksen ljubitelj TV vsebin, ampak kar pa dandanes IPTV ponuja, se ostali standardni ponudniki lahko skrijejo.

https://ibb.co/g1f6oQ
https://ibb.co/bzucv5

Nimamo se teme kako izgleda AV setup pri SLO-techovcih doma, ali?





Kaj maš to za en seznam kanalov?
««
12 / 535
»»