» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
14 / 536
»»

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Kaj pa vem Andrej, za to ceno dobiš dosti boljši TV. Tudi model 6501 je bolje ocenjen in cenejši! Zaključek testa na HDTelevizija:

Philips 55PUS7502 is a good but not a great TV that receives only partial recommendation from us. On the positive side, it has a modern look with rotatable stand which is a rarity these days. All connection options you might need are present - including Wi-Fi and Bluetooth. Remote has integrated QWERTY keyboard and TV runs on Android 6.0 system which was more stable and faster than any Android TV we have seen before. The new P5 processor does not offer a huge improvement in picture quality, but small optimizations are definitely here. Color accuracy is very good by default and can be further improved with calibration. Motion resolution is also a plus and same goes for the viewing angles. The areas where situation is not so great is in low contrast which is to be thanked to IPS panel. Even though Ambilight helps in creating perception of better blacks, this is still not as good result as on TVs with VA panels. Despite the new picture processor, interlaced signals are still not properly displayed and this will affect those watching live content over digital tuners. HDR performance is only mediocre due to low contrast and lack of local dimming. For not demanding users who want sharp image and like combination of Ambilight and Android in one package, this TV can be recommended. For those who prefer high quality home theater experience, there are better choices out there.


Oh"kje pa..Philips model 6501 se nikakor ne more primerjat,z modelom 7502 kar se tiče kvalitete slike:)Tudi lanski model 7101, ki velja za zelo dober model, je slabši v večini segmentov..Philips model 7502 ima že kar precej boljši kontrast, ostrino slike v statiki-dinamiki,še nekaj boljše prikazovanje črne barve,precej boljše gibanje slike, in pa seveda boljšo barvno reprodukcijo..Pa tudi delovanje samega televizorja, je na višjem nivoju, kakor lanski modeli..Kajti ima že zmoglivejši Chipset, ki se pozna tudi pri delovanju Androida itd..Tudi procesor, je vsekakor kvalitetnejši..Je pa sedaj že na voljo, novi update za Softwer, ki bo odpravil še nekatere pomankljivosti.

Tomson ::

Ne bom trdil, še nisem videl v živo, a glede na HDTelevizija, kjer so testirali npr. modela 6501 in 6502, je defenitivno prvi bolj priporočan, drugi pa s precejšnjim zadržkom.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Lahko, pa bi prišel prejšni teden na predstavitev Philips televizorjev, pa bi lahko dobil vse potrebne informacije, kar se tiče novih tehnologij.Pa tudi videl bi lahko večino modelov, pri preizkušanju..

andrej69 ::

Saj Philips model 6501, je zelo dober model za takšen rang televizorja..Toda model 7101 in predvsem model 7502, sta na višjem nivoju kakor model 6501:)Tudi v praksi, je opazna razlika v prid modeloma 7000..Je pa res, da treba seveda naredit nastavitve na obeh teh modelih, kajti model 6501 ima res že tovarniško dobro umerjeno sliko.Drugače pa kot sem dejal, izgleda slika na modelu 7502 precej boljša:)

andrej69 ::

Tudi model 6482, mi prikazuje lepšo sliko, kakor model 6501..Pa tudi gibanje slike je zelo dobro, čeprav ima samo 50Hz panel.Tako, da se vsekakor vidijo razlike kar se tiče modelov 2016 ali 2017.

Perko84 ::

andrej69 je izjavil:

Perko84 je izjavil:

Pozdravljeni,

iščem ugoden tv- večinoma se bo gledalo HD in SD. Razdalja je cca 3,5m. Ne morem se odločit med 55 ali 65 inch. Še najraje bi imel 60inch :)
Priporočate kaj ugodnega do 1400eur?

Tu je nekaj mojih favoritov:
https://www.ceneje.si/Izdelek/7420185/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/6853171/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/7605900/a...
https://www.ceneje.si/Izdelek/7346306/a...
Mogoče bi prišel v upoštev tudi Hisense vendar ne vem kako je z garancijo pa tudi ne zaupam najbolj tem "novim" znamkam :)



Hvala,
lp


Od naštetih bi ti priporočil Sony model.Če pa še lahko primakneš nekaj evrov več, pa ti vsekakor priporočam tale zelo dober model Philipsa.Kar se tiče Hisense televizorjev, gre za zelo kvalitetne televizorje, toda na žalost ni servisa v Sloveniji.
https://www.ceneje.si/Izdelek/6889043/a...

Če pa se boš odločil za velikost 55", pa vsekakor tale odličen letošnji model.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8459102/a...


Hvala,

čeprav se zaradi informacij ki sem jih pridobil bolj nagibam stran od IPS matrike...predvsem so mi črne bolj važne kot vidni kot...

fizolcek ::

Kaj pa če izbiram med recimo
Sony KD-55XE8505BAEP 1200€
Samsung UE55MU8000TXZG 1350€
Panasonic TX-58EX703E 935€

Zadnji je pri Telekomu za nevezane uporabnike. Sedaj imam en star 720p Sonyl lcd, mat zaslon in direktno sonce v TV. Pa še tako je moteče, ko res posije notri. Sem malo gledal v BB, to imajo sedaj vsi odsev že pri neonkah. Samsung mi je favorit zaradi slike in Ultrablack. Panasonic mi je pa v izboru predvsem zaradi cene. Sony bi pa mogoče zaradi Androida pa 100Hz panel ima, pa zdelo se mi je da nasplošno so mogoče Sony malce manj odsevni kakor ostali.

andrej69 ::

@Perko84
Potem ti je opcija model Philips 6521, ki ima MVA panel.,Moram pa ti tudi povedat, da tudi na IPS panelih črna barva ne izgleda slabo.Kajti razne tehnologije, so pripomogle, da je črna na zadovoljivi ravni.Pa tudi pomebno je, kakšen IPS panel uporablja določen model televizorja. Seveda pa črna barva, še vedno izgleda bolje na VA panelih, tukaj ni nikakršnega dvoma.

andrej69 ::

fizolcek je izjavil:

Kaj pa če izbiram med recimo
Sony KD-55XE8505BAEP 1200€
Samsung UE55MU8000TXZG 1350€
Panasonic TX-58EX703E 935€

Zadnji je pri Telekomu za nevezane uporabnike. Sedaj imam en star 720p Sonyl lcd, mat zaslon in direktno sonce v TV. Pa še tako je moteče, ko res posije notri. Sem malo gledal v BB, to imajo sedaj vsi odsev že pri neonkah. Samsung mi je favorit zaradi slike in Ultrablack. Panasonic mi je pa v izboru predvsem zaradi cene. Sony bi pa mogoče zaradi Androida pa 100Hz panel ima, pa zdelo se mi je da nasplošno so mogoče Sony malce manj odsevni kakor ostali.


Med temi, bi ti vsekakor priporočil Sony model.Če gledamo televizor kot celoto, je Sony najkvalitetnejši.Kar se tiče slike, izdelave, same Hardwerske tehnologije itd..Recimo Samsung je tudi zelo dober model, toda prednost bi dal vseeno Sony modelu.Kar pa se tiče Panasonica, pa ta model ni na nivoju Sonya in Samsunga.

Tomson ::

Omenjeni Panasonic je precej dober glede na velikost in ceno, tudi na testih: "In other words, good all-round picture quality performance." ali "EX700 is a value-for-money mid-range TV". Defenitivno pa ni v rangu omenjenega Sonya ali Samsunga, kar je jasno že po bistveni razliki v ceni.

Oba Sony in Samsung sta enostavno odlična in zelo primerljiva. Razlika je malo v kvaliteti izdelave v prid Sonyu, Samsung ima za las višje kontrastno razmerje, Sony žal nima lokalnega zatemnjevanja, Sony ima za las višjo svetilnost in nekoliko širše vidne kote, tudi uniformiranost zaslona je nekoliko boljša pri Sonyu. Opazno boljšo (bolj natančno) "out of the box" sliko ima sicer Samsung, Sony pa nekoliko boljše pokriva širši spekter barv (WCG). KAr se tiče procesiranja gibanja sta oba zelo dobra, v rahli prednosti pa je Sony. Samsung je popolnoma "judder free" medtem ko je pri Sonyu "judder" lahko prisoten v določenih primerih, kar pa se lahko popravi s funkicjo "MotionFlow". Samsung ima bistveno nižji input lag (za gamerje) a tudi Sony pri 31ms je povsem ok. Razlika je še v Smart platformi (OS vmesniku), Sony temelji na Androidu, Samsung pa na Tizen sistemu. Tizen je bolj izpopolnjen, z manj težavami, bolj odziven, Android je bolj kompleksen.

Skratka, oba modela sta super, vsak ima svoje prednosti in slabosti, sam osebno bi se kar težko odločil, če sem iskren. ;) Če se bo gledalo veliko filmov zvečer v zatemnjenem prostoru, je Samsung v prednosti, zaradi lokalnega zatemnjevanja, posledično boljšega prikaza črne, višjega kontrastnega razmerja in boljše uniformiranosti. A vse to izgine, ko dodaš v prostor vir svetlobe.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

boki75 ::

Zdravo vsem skupaj,

vprašal bi,kateri izmed TV je boljši za nakup gledano napram kvaliteti in ceni:


- sony-kd55xd9305 - 1350€ - Slo
- kd-55xe9005 - 1750€ - Slo
- lg-65uh950 - 1450€ v italiji
- panasonic 58ex780e - 1520 - slo

Hvala za odgovor.

Boki

Tomson ::

Od naštetih je defenitivno Sony 55XE9005 najboljši a tudi najdražji. Sony 55XD9305 je bistveno cenejši a le za las slabši. V istem rangu dobiš tudi Samsung 55KS8002 za 1.400EUR. Panasonic je sicer precej dober model, a predrag glede na konkurenco, LG pa sploh ni konkurenčen.

Od vseh omenjenih sta modela z najboljšim razmerjem med ceno in kvaliteto Sony 55XD9305 in Samsung 55KS8000.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

boki75 ::

Hvala Tomson za hiter odgovor.
A nimajo samsungovi modeli določene težave z zadnjo stranico,da se odlepi ali nekaj podobnega.Zato nisem ravno navdušen nad samsungom.Ne želim kupiti mačka v žaklju.Sicer ne vem,ali je kdo tu na forumu že izkusit to slabost samsunga.

Boki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boki75 ()

webmaher ::

na tvojem mestu bi kupil ta pocen Sonya razen če maš višek potem izberi dražjega in imaš mir do OI v Tokiu 2020 :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

boki75 ::

webmaher je izjavil:

na tvojem mestu bi kupil ta pocen Sonya razen če maš višek potem izberi dražjega in imaš mir do OI v Tokiu 2020 :))


zakaj pa do OI 2020,a bo potem crknil :D

andrej69 ::

boki75 je izjavil:

Hvala Tomson za hiter odgovor.
A nimajo samsungovi modeli določene težave z zadnjo stranico,da se odlepi ali nekaj podobnega.Zato nisem ravno navdušen nad samsungom.Ne želim kupiti mačka v žaklju.Sicer ne vem,ali je kdo tu na forumu že izkusit to slabost samsunga.

Boki


Samsunga ti vsekakor ne priporočam:)Kajti veliko težav,kar se tiče ohišja in z mrtvimi pixli-tega je nekaj manj toda težave so. Jaz bi ti priporočil Sony model XE9005.

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

boki75 je izjavil:

Hvala Tomson za hiter odgovor.
A nimajo samsungovi modeli določene težave z zadnjo stranico,da se odlepi ali nekaj podobnega.Zato nisem ravno navdušen nad samsungom.Ne želim kupiti mačka v žaklju.Sicer ne vem,ali je kdo tu na forumu že izkusit to slabost samsunga.

Boki


Samsunga ti vsekakor ne priporočam:)Kajti veliko težav,kar se tiče ohišja in z mrtvimi pixli-tega je nekaj manj toda težave so. Jaz bi ti priporočil Sony model XE9005.


Pomeni ostane samo Sony na razpolago.

webmaher ::

@boki75 če si mahnjen na šport in kakor so napovedi obetajoče, boš pač hotel gledat v 8k in 75 inčni diagonali ... zato boš po moji skromni oceni moral odšteti nekaj manj kot 2k ojrov :))

boki75 ::

kako pa je z operacijskim sistemon android na sony tv.A se kaj zatika,ali deluje tekoče.

andrej69 ::

boki75 je izjavil:

kako pa je z operacijskim sistemon android na sony tv.A se kaj zatika,ali deluje tekoče.


Deluje tekoče brez večjih težav.Možna pa je že nadgradnja na verzijo 7.0.Bo pa ta verzija delovala še bolje na modelih 2018, ki bodo imeli še zmoglivejši Chipset.Dokler ne bo na voljo Android 8.0., ki bo imel že novi vmesnik itd..

boki75 ::

Pomeni 55xd9305 je najboljša izbira napram ceni.A mogoče kdo ve,če je možno kje dobit še ceneje omenjen tv ali podobnega.

Tomson ::

Ceneje od 1.350€ defenitivno ne gre, niti v tujini. Zelo dobra cena. Če ti Samsung ne diši, je to to. Model XE9005 defenitivno ni vreden 400€ več ker v praksi razlike skoraj ni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Ceneje od 1.350€ defenitivno ne gre, niti v tujini. Zelo dobra cena. Če ti Samsung ne diši, je to to. Model XE9005 defenitivno ni vreden 400€ več ker v praksi razlike skoraj ni.


Seveda je razlika, v prid modelu XE9005:)Razlika je predvsem, v kontrastu in prikazovanju barv.Tudi zatemnenje je kvalitetnejše, kajti model XE9005 ima več con zatemnenja.Pa tudi sam televizor deluje bolje, kajti ima zmoglivejši Chipset.Model XE9005 ima že MT 5891, dočim ima model XD9305 MT5890.Tako, da se vsekakor isplača dati nekaj denarja več..

Tsunamii ::

Sony 75' XE9005 se dobi ze za 3.6k v tujini. :D

Tomson ::

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Ceneje od 1.350€ defenitivno ne gre, niti v tujini. Zelo dobra cena. Če ti Samsung ne diši, je to to. Model XE9005 defenitivno ni vreden 400€ več ker v praksi razlike skoraj ni.


Seveda je razlika, v prid modelu XE9005:)Razlika je predvsem, v kontrastu in prikazovanju barv.Tudi zatemnenje je kvalitetnejše, kajti model XE9005 ima več con zatemnenja.Pa tudi sam televizor deluje bolje, kajti ima zmoglivejši Chipset.Model XE9005 ima že MT 5891, dočim ima model XD9305 MT5890.Tako, da se vsekakor isplača dati nekaj denarja več..


Drži, so razlike, pa so vredne 400€ več? ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bonanno ::

kateri led tv 55 inch do 1000EUR mi priporočate? pogoj je smart tv.

kupil ga bom v Nemciji

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

andrej69 ::

bonanno je izjavil:

kateri led tv 55 inch do 1000EUR mi priporočate? pogoj je smart tv.

kupil ga bom v Nemciji

hvala


Recimo nekaj od tega.
PHILIPS 55PUS7181/12
PHILIPS 55PUS6551
Sony KD-55XE8096
SAMSUNG UE55KU6079

fizolcek ::

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Ceneje od 1.350€ defenitivno ne gre, niti v tujini. Zelo dobra cena. Če ti Samsung ne diši, je to to. Model XE9005 defenitivno ni vreden 400€ več ker v praksi razlike skoraj ni.


Seveda je razlika, v prid modelu XE9005:)Razlika je predvsem, v kontrastu in prikazovanju barv.Tudi zatemnenje je kvalitetnejše, kajti model XE9005 ima več con zatemnenja.Pa tudi sam televizor deluje bolje, kajti ima zmoglivejši Chipset.Model XE9005 ima že MT 5891, dočim ima model XD9305 MT5890.Tako, da se vsekakor isplača dati nekaj denarja več..


Kaj pa tole, me je kar odvrnilo od nakupa Sonya, čeprav mi je bil po tem kar ste napisali favorit.

http://www.flatpanelshd.com/article.php...

"All of these still use the Ancient ATV2 Mediatek mt5981 SoC platform. This limited Network inputs to a paltry 160mbit over Wifi in best case (the wifi module is attached via a USB2 bus) and 100mbit wired - far too slow for most 4K network streamed content and even some 1080 content. The VP9 support is a complete lie this chipset DOES NOT and CAN NOT support Profile2 it only barely supports Profile0. Until sony change the mediatek chipset used they should legally not be able to market these as having 4K smart TV functions; they are 4K screens which can be only driven at 4k via HDMI inputs."

https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comm...

andrej69 ::

@fizolcek
Kar se tiče predvajanja HDR preko Youtuba, nažalost ne gre..Mislim, da bo to omogočal Chipset 5892.Je pa rešitev z kakšnim zunanjim boxom.Drugače pa lahko gledaš normalno, 4K vsebine preko Youtuba.Bilo je obljubljeno z strani Medateka, da bo Chipset 5891 podpiral HDR preko Youtuba.Žal pa izgleda, da ne deluje.
Mene osebno to sicer ne moti, kajti ne gledam kaj dosti Youtuba.Kateri pa to gleda, pa zna biti težava.
Težava pri vseh televizorjih je, da dajejo noter še vedno premalo zmogljive Chipsete, in pa premalo rama.
Zato nastajajo te težave.Kajti televizor, seveda še vedno ni na ravni računalnika kar se tiče strojne opreme.
Še vedno je televizor narejen primarno za gledanje, in manj za upravljanje zahtevnih aplikacij.Pa tudi v bodoče mislim, da se zaradi izredne konkurence, to ne bo kaj dosti spremenilo..

OK.d ::

Kmalu bodo na voljo tudi TLC tv-eji pri sosedih.

LPOK.d

Cemmac ::

Pozdravljeni,

Za večji proizvodnji industrijski obrat bi rad nabavil, čim večji(poceni)2 lcd televizorja, za spremljanje Excel tabele iz dolžine kakih 5m. Razmišljal sem o velikost 65inch plus.
Gledal pa HISENSE 65M5500
Kaj priporočate?
Hvala
Lp

andrej69 ::

Cemmac je izjavil:

Pozdravljeni,

Za večji proizvodnji industrijski obrat bi rad nabavil, čim večji(poceni)2 lcd televizorja, za spremljanje Excel tabele iz dolžine kakih 5m. Razmišljal sem o velikost 65inch plus.
Gledal pa HISENSE 65M5500
Kaj priporočate?
Hvala
Lp


Za tvoje potrebe, bi ti jaz priporočil tale model televizorja.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/6...

leiito ::

Univerzalni ti Philipsi, karkoli kdo rabi, v 99% je, če vprašaš andreja69, daleč najboljša rešitev Philipsov model. Ampak sicer, baje, prodaja tudi druge znamke.

DarwiN ::

4k absolutno ne potrebuješ Cemmac. Še na FHD se ne bo dovolj lepo videlo številk z razdalje 5m. Po mojih izkušnjah se na 75" FHD da še ravno lepo razbrat tekst z razdalje +3m. 65" in 5m bo kriza oziroma boš moral pošteno zoomat.

Projektor in platno ne pride v poštev?

Drgač pa imaš UE75H6470SSXZG za 1600EUR, ampak to je Nemčija, in predvidevam, da bi rad kupil brez davka, tko da najbrž odpade.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

andrej69 ::

leiito je izjavil:

Univerzalni ti Philipsi, karkoli kdo rabi, v 99% je, če vprašaš andreja69, daleč najboljša rešitev Philipsov model. Ampak sicer, baje, prodaja tudi druge znamke.


Čas je že, da se malo umiriš:)Potem pa mu ti podaj kakšen predlog, pa ne da imaš venomer nekaj proti mojim priporočilom..Edino v čemer si res dober, so tvoje kritike in razna pametovanja na tem forumu:))

borutzi ::

Mnenje o KD65XD7505BAEP?
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

andrej69 ::

borutzi je izjavil:

Mnenje o KD65XD7505BAEP?


Povprečen televizor z IPS panelom.

scipascapa ::

TCL so kaj posebnega?

mimox ::

Kaj menite o Samsungu 55KU6452:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Kako da ga ne najdem na uradni strani od proizvajalca, da bi preveril specifikacije?

andrej69 ::

mimox je izjavil:

Kaj menite o Samsungu 55KU6452:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

Kako da ga ne najdem na uradni strani od proizvajalca, da bi preveril specifikacije?


Tukaj si poglej.
http://www.samsung.com/uk/tvs/uhd-ku640...

Gatsu ::

scipascapa je izjavil:

TCL so kaj posebnega?


TCL je zdej naredu najboljši budget HDR tv za gaming model P607. Sam ga verjetno sploh ne bo v Evropi na žalost...

Perko84 ::

Pozdravljeni spet jaz :)
še nisem kupil tv-ja kljub vašim priporočilom in temu da sem prebrskal že cel web :)

sedaj sem se odločil da malo spustim standarde...65inch je odpadel (ker je prevelik za mojo steno...:)
moje vprašanje pa sledeče: obstaja kakšen 60inch za max 1100eur? rad bi imel Va panel...

lp

andrej69 ::

Perko84 je izjavil:

Pozdravljeni spet jaz :)
še nisem kupil tv-ja kljub vašim priporočilom in temu da sem prebrskal že cel web :)

sedaj sem se odločil da malo spustim standarde...65inch je odpadel (ker je prevelik za mojo steno...:)
moje vprašanje pa sledeče: obstaja kakšen 60inch za max 1100eur? rad bi imel Va panel...

lp


Tukaj imaš ta model Samsunga, ali nekaj manjši in kvalitetnejši model Panasonica.
https://www.ceneje.si/Izdelek/7181393/a...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t...

Perko84 ::

Hvala,

ta dva sem že gledal...je samsung ok? ali naj še malo spustim standarde in kupim 55...čisto sem izgubljen pri toliko izbire :)

mgermo ::

Kaj se boš frajerisal z 55, 32 je več kot dovolj.

andrej69 ::

Perko84 je izjavil:

Hvala,

ta dva sem že gledal...je samsung ok? ali naj še malo spustim standarde in kupim 55...čisto sem izgubljen pri toliko izbire :)


Kar se tiče Samsunga soliden model, vsekakor pa dobiš za ta denar, še nekaj kvalitetnejši model veličine 55"
Seveda se moraš sam odločit, ali veličina ali kvaliteta..

andrej69 ::

Če gledaš recimo iz razdalje 4 metrov ali več, je seveda vsekakor smiselno vzet diagonalo 60", če pa gledaš recimo iz 3-3,5 metrov, pa bi bilo dovolj veličina 55" pa nekaj kvalitetnejši model televizorja.Teško je reči, kaj kateremu ustreza glede daljave gledanja..Recimo moj sosed gleda televizor velikost 55" iz 4 metrov, mislim, da še nekaj več, pa pravi, da mu je to čisto dovolj.Tudi ljudje v prodajalni imajo različna mnenja okrog daljave gledanja. Tako, da eden potrebuje za isto daljavo 55" drugi pa 65" diagonale..Je pa res, da je večji televizor vsekakor boljše gledat, kakor manjši, predvsem , če je daljava gledanja nekoliko večja:)

Perko84 ::

Ok hvala...saj mislim da sem prišel do dveh modelov.
Oba dobim za 900 eur, eden ima IPS matriko in manjši zaslon (meni lep ambiligh), drugi pa večji zaslon in VA matriko. Kateri je boljši?

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Hvala, upam da se bom končno odločil :)

andrej69 ::

@Perko84
Panasonic ima seveda boljši kontrast in prikazovanje črne barve, toda tudi Philips kar se tiče teh segmentov v mraku ni slab zaradi Ambilighta. Seveda še je Panasonic vedno kvalitetnejši, kar se tiče teh dveh segmentov. Recimo prednost Philipsa pa je, 100Hz panel kjer izgleda slika v statiki in dinamiki kvalitetnejša napram Panasonic modelu,nekaj boljša svetilnost pri prikazovanju HDR vsebin, nekaj boljši barvni razpon,boljša ostrina slike, in seveda opazno boljši vidni kot gledanja in pa seveda Android, ki je za mene bolji smart sistem , kakor Firefox. Lahko pa si tukaj pogledaš testa.

https://www.avforums.com/review/panason...
https://www.avforums.com/review/philips...

mimox ::

Kakšna je razlika med Samsung 55KU6452: https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tv-s...

in

Samsung 55MU6452 http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...

Najprej sem mislil, da je isti model na obeh straneh, šele kasneje opazil razliko v imenu.

Za model iz mimovrste imam še vedno težave najti kakšno uradno stran s specifikacijami..
««
14 / 536
»»