» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
109 / 544
»»

Klemzy17 ::

andrej69 je izjavil:

@Klemzy17
Vsekakor sta Philips model 7502 in Sony xe8505, zelo kvalitetna televizorja:)Ker si napisal, da boš gledal tudi večinoma šport, sta ta modela vsekakor dobrodošla predvsem zaradi 100Hz osveževanja panela. Pa tudi zaradi zelo" dobrih procesorjev predvsem na Philipsu, ki še ima nekaj kvalitetnejši procesor kakor Sony.
Če pa nisi ne vem kako zahteven" uporabnik, pa ti priporočam za nekaj manj denarja tale model.Kar pa se tiče novih modelov, pa se ti ne isplača čakat , kajti bodo cene kar nekaj višje..
https://www.ceneje.si/Izdelek/8525349/a...


Hmm razumem, kaj pa razlika med obema philips tv-ja o katerih se pogovarjava, ker razlika o ceni je kar precejšnja, je res dražji philips toliko boljši?

Zanima me tudi tale model:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

Se mi zdi kar solidna cena, malo bi verjetno še zglihal in bi imel bravio za zelo solidno ceno...kaj meniš??

Lp,

PARTyZAN ::

Klikni na andrejevo uporabniško ime, in "zadnji prispevki". Tako, da si boš znal predstavljat kako (ne)pristransko svetuje.

OK.d ::

Klemzy17 je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup 65 inčnega televizorja. Vedno sem bil nekako odločen da bi imel SONY BRAVIA tv, vendar bi me zanimali tudi drugi televizorji seveda če bi dobil isto kvaliteto slike za kaj manj denarja. Televizor bi kupil v rangu od 1000 - 1500 eur, sicer mi je 1500 eur že kar veliko tako da realno je nekje 1200 ali pa 1300 eur. Firme ki me zanimajo so SONY, LG in pa PHILIPS, lahko recimo tudi PANASONIC. Samsunga nisem navedel ker nisem ravno njihov pristaš :) Ogledaloval sem si naslednje modele:

SONY:
1. https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...
2. https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

PHILIPS:
1. https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...
2. https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

Poslal sem linke samo od SONY in pa PHILIPS ker sta mi nekako najbolj atraktivne firme, je pa res da sem slišal za PHILIPS da odkar jih je kupila ena druga firma niso več tako kvalitetni in da so televizorji zelo počasni in tako naprej. Na TV-ju bi gledal pač večinoma šport in filme ter mogoče včasih tudi odigral kako igro na PS4. Zanima me ali je za uporabnika kot sem jaz res opazna če kupiš tv za 900 eur ali pa 1400 eur? Tehnologija zelo napreduje tako da bi veliko plačal za televizor se mi ne zdi smiselno in pa kot sem napisal ali so razlike res tako opazne ker dan danes vsi televizorji tudi nižji cenovni rang mislim da imajo lepo sliko. Je res da se mi z nakupom ne mudi in če bi bili še kakšni dodatni popusti za televizorje iz 2017 bi se mogoče splačalo počakati. Mali mi napišite kaj pa kako..

Lp

Vse kar si slišal za philips tv-je o njihovi kvaliteti drži, zadnje čase jim je pa začel po nekvaliteti konkurirati tudi samsung, tako da ti ostane edino sony;)
LPOK.d

andrej69 ::

@Klemzy17
Philips model 7502, je vsekakor občutneje kvalitetnejši napram Philipsu 6412 in Sonyu xe7005:)Tukaj govorim o televizorju kot celoti, od kvalitete slike, zvoka, strojne opreme , izdelave samega televizorja itd..Kar se tiče pa Sonya xe7005 in Philips modela 6412, pa sta nekje enaka po kvaliteti slike.Model 6412 ima prednost v Androidu, in samih možnosti kar se tiče smart sistema. Kar pa se tiče nakakšnih natolcevanj z strani drugih uporabnikov, pa ne rabiš jemat resno, kajti ne drži to kar pišejo..Philips je zelo zanesljiv, kar se tiče same elektronike, same izdelave itd..Res je edino, da imata Sony in Philips nekoliko počasnejši vmesnik napram konkurence, toda ne veliko:)Seveda, pa se moraš sam odločit glede nakupa. Kar se še tiče Philipsa modela 7502 in 6412, si jih lasti kar nekaj uprabnikov tukaj na tem forumu, pa prosi katerega pa ti bo povedal kaj več o tem modelu kako je zadovoljen. Lahko pa ti povem , da so zelo zadovolnji.

Klemzy17 ::

Vse to razumem samo še vedno se je težko odločit ker mene recimo ne zanima kateri procesor ima kateri televizor, važno mi je da ima lepo sliko in pa lep kontrast barv(da ni recimo bleda slika). V BIGBANGU sem si ogledoval PHILIPSA 6412 vendar je bila slika zelo bleda(verjetno za to ker ga tam ne znajo pravilno nastaviti). Input lag če igraš ps4 naj bi bil super tako pri SONY-ju kot pri PHILIPSU 7502. Splošno mnenje je da naj bi SONY BRAVIA tv imeli najbolj lepe in realne barve, ne vem kako je to pri PHILIPSU. Kako pa je kaj z HDR-jem pri teh treh televizorjih?

Kaj pa tale TV:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

Sicer nima razsvetljave ob strani ampak to mislim da ni toliko pomembno ali naj gledam da ima tudi to če se odločim za PHILIPSA?

Lp,

andrej69 ::

Klemzy17 je izjavil:

Vse to razumem samo še vedno se je težko odločit ker mene recimo ne zanima kateri procesor ima kateri televizor, važno mi je da ima lepo sliko in pa lep kontrast barv(da ni recimo bleda slika). V BIGBANGU sem si ogledoval PHILIPSA 6412 vendar je bila slika zelo bleda(verjetno za to ker ga tam ne znajo pravilno nastaviti). Input lag če igraš ps4 naj bi bil super tako pri SONY-ju kot pri PHILIPSU 7502. Splošno mnenje je da naj bi SONY BRAVIA tv imeli najbolj lepe in realne barve, ne vem kako je to pri PHILIPSU. Kako pa je kaj z HDR-jem pri teh treh televizorjih?

Kaj pa tale TV:
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

Sicer nima razsvetljave ob strani ampak to mislim da ni toliko pomembno ali naj gledam da ima tudi to če se odločim za PHILIPSA?

Lp,


Saj tu je zmotno prepričanje večine ljudi, kar se tiče slikovnih procesorjev:)Za kvalitetno sliko, potrebuješ kvaliteten" procesor, ne samo kvaliteten panel:))Kajti, če ne bo televizor imel kvalitetnega" procesorja, ne boš imel odlične slike v vseh segmentih. Tu je zgodba podobna kakor pri računalniku, če ne boš imel kvaliteten procesor in kvalitetne grafične kartice, ti ne pomaga vrhunski monitor..Kar se tiče Philips nastavitev v prodajalnah, so nastavljeni na tovarniške nastavitve, kjer pa Philips tako ne blesti..Zato treba Philipsu obvezno spremenit osnovno nastavitev. Kar se tiče Philipsa 6412, moraš pazit tudi glede diagonal, kajti 65" velikost ima VA panel, dočim imajo ostali IPS panele. Kar se tiče igranja iger, so vsi ti televizorji že zelo dobri. Kar se tiče barv, imata tako Philips kakor Sony zelo dober prikaz barv. Kar se tiče samih barv, pa so seveda najkvalitetnejši kakšni QLED modeli ali pa kakšen Lg model z Nano Led panelom. Seveda pa gre pri prikazu barv, zopet za skupek tehnologij od kvalitetnega procesorja do kvalitetnega panela.Načeloma so za zelo dober prikaz barv, nekoliko boljši televizorji z IPS paneli. Ti producirajo najlepše in najnaravnejše barve. Zato tudi vsi ki se ukvarjajo predvsem z grafiko v svojih studijih uporabljajo IPS tehnologijo. Tudi Panasonic, pri svojih profesionalnih nastavitvah- umerjanju barv na televizorjih, koristi IPS panele. Seveda pa ima vsak panel svoje minuse in pluse.
Kar se tiče HDR prikaza, so tukaj nekoliko v prednosti televizorji z VA paneli.Toda zopet za res pravo kvaliteto HDR-ja, mora televizor omogočat tudi določeno svetilnost panela. Kar pa Philips kakor Sony tega ne omogočata. Kar se tiče še modela 6162, gre za soliden televizor in nič več. Vsekakor je nekaj kvalitetnejši model 6412:) Še kvalitetnejši pa Philips model 7502 ali Sony xe8505. Kar se tiče pa Ambilighta, pa je vsekakor prednost saj za mene kakor tudi večino kupcev. Kajti gledanje vsebin izgleda bolje, pa tudi oči ne trpijo toliko pri gledanju televizorja. Upam, da sem ti pojasnil nekate stvari.

jernej47 ::

Mi lahko nekdo pojasni, kje je prednost super duper slikovnega procesorja, če TV uporabljam kot monitor preko HDMI in imam vse možno procesiranje izklopljeno.
Mogoče pride tole prav še kakemu lastniku SONY TV-ja:

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar pa se tiče OLED modela 873, sem napisal razlike:)Ne more biti model 873 enak modelu 9002, če ima že panel 2018, ki ima nekaj večjo svetilnost ima že HDR10+ podporo, boljši zvok, boljši prikaz game itd.. Pa lahko ti iz prve roke povem, da je razlika vidna med tema dvema modeloma v prid modelu 873:) Kar se tiče pa novih Lg OLED modelov, pa še bomo videli, če bodo najkvalitetnejši..Če bo Lg lepo plačal ljudem kateri opravljajo teste, potem bo vsekakor najkvalitetnejši tu ni nikakršnega dvoma.

Še ena stran, ki potrjuje, da ima Philips OLED model 873 vgrajene panele 2017,kar Andrej "strokovno" zanika:

The Philips 65OLED783 TV is the 65 Philips Oled 55POS9002 version that we tested, with a few details: it has a new simplified remote control, convincing enough to use, and HDR10 + compatibility which is for now quite useless, lack of compatible content.

https://www.lesnumeriques.com/tv-televi...

The Philips 65OLED873 uses the same tile as the Philips Oled 55POS9002F . Each pixel is composed of four subpixels (one green, one red, one blue and one white), with white and blue sub-pixels always bigger to improve the maximum brightness of the slab. This model does not use the new slabs seen at CES 2018 , but this is hardly surprising, since it is presented by Philips as the 65-inch version of the 55POS9002.

andrej69 ::

TOP ::

andrej69 je izjavil:

TOP je izjavil:

Pozdravljeni,kupuje TV 49-50 tja do 1100e kaj mu svetujete,mora pa bit seveda 4K.Hvala


Za takšen denar, ti priporočam Philips model PUS7502, Panasonic EX780, Samsung MU7000.

Andrej Hvala kaj pa še kak Sony.Drugače sem najbolj gledal Samsung MU7000 in Philips PU7502,ker Panasonic ne poznam kak smart ima.Hvala

Ramlo ::

TOP je izjavil:

andrej69 je izjavil:

TOP je izjavil:

Pozdravljeni,kupuje TV 49-50 tja do 1100e kaj mu svetujete,mora pa bit seveda 4K.Hvala


Za takšen denar, ti priporočam Philips model PUS7502, Panasonic EX780, Samsung MU7000.

Andrej Hvala kaj pa še kak Sony.Drugače sem najbolj gledal Samsung MU7000 in Philips PU7502,ker Panasonic ne poznam kak smart ima.Hvala


Mislim, da lahko računa na MU8000 serijo, ki je dosti bolša od 7000 za ta buĐet.

LP

andrej69 ::

TOP je izjavil:

andrej69 je izjavil:

TOP je izjavil:

Pozdravljeni,kupuje TV 49-50 tja do 1100e kaj mu svetujete,mora pa bit seveda 4K.Hvala


Za takšen denar, ti priporočam Philips model PUS7502, Panasonic EX780, Samsung MU7000.

Andrej Hvala kaj pa še kak Sony.Drugače sem najbolj gledal Samsung MU7000 in Philips PU7502,ker Panasonic ne poznam kak smart ima.Hvala


Kar se tiče Sonya takšne velikosti je edino kvalitetnejši model xe9005, ki pa je nakaj dražji.Kar pa se tiče Panasonica ima Firefox smart.Skratka navaden smart za gledanje Youtuba, Netflixa itd..

TOP ::

Kak pa je tale Sony ki je nekaj dražji ja od recimo Samsunga MU7000.

andrej69 ::

TOP je izjavil:

Kak pa je tale Sony ki je nekaj dražji ja od recimo Samsunga MU7000.


Gre za zelo dober model Sonya, ki je v večini segmentov kvalitetnejši napram Samsungu.Kajti gre za FALD model, sicer ne ravno za zelo kvaliteten FALD, pa vendarle dovolj, da je razlika kar opazna. Torej, če povzamem ima ta Sony boljši konrast, boljši prikaz črne, boljšo uniformiranost panela, pa tudi na splošno samo procesiranje slike je kvalitetnejše napram Samsungu. Tako, da izgledajo tudi vsebine nižjih ločljivosti kvalitetneje napram Samsungu.

TOP ::

Ej Andrej resnično hvala,ker mi pomagaš razdaljo od TV imam 3metre zato se odločam za 49,čeprav mi pravijo da lahk uzamem 55.Sepravi je tale Sony Xe 9005 je bolši glede same slike proti Samsungu MU7002TXXH,kot sem te razumel,kaj pa recimo za predvajanje muzike preko GSM mislim povezljivost ali pa za gledanje filmov ali pa Youtube tole ma verjetno Samsung bolje.Hvala

profdoktor ::

TOP, za 3 metre vzameš raje 65 ali 75. Trenutno je ena odlična akcija za 65 Sony tukaj in še brezplačna dostava iz Avstrije - 1599 EUR:
https://www.electronic4you.si/sony-kd-6...

andrej69 ::

TOP je izjavil:

Ej Andrej resnično hvala,ker mi pomagaš razdaljo od TV imam 3metre zato se odločam za 49,čeprav mi pravijo da lahk uzamem 55.Sepravi je tale Sony Xe 9005 je bolši glede same slike proti Samsungu MU7002TXXH,kot sem te razumel,kaj pa recimo za predvajanje muzike preko GSM mislim povezljivost ali pa za gledanje filmov ali pa Youtube tole ma verjetno Samsung bolje.Hvala


Brez skrbi lahko vzameš 55, kaj večjega pa ni potrebe:)Kar se tiče povezljivosti in gledanje preko Youtuba je na obeh enako, edino ima Samsung nekoliko odzivnejši smart sistem..Toda Android ponuja vsekakor nekaj več možnosti.

GRT ::

Ima kdo kakšne konkretne izkušnje ali je velika razlika med modeloma xe8505 in 9005 (55")

profdoktor ::

9005 ima local dimming fald, zato boljši HDR. Razlika je velika v HDR! Pazi se Androida, ker ti zna zagreniti življenje.

leiito ::

HDR je pa večja razlika v kakovosri slike kot je bil prehod na 4K. Dobrega se sicer hitro navadiš, ampak HDR slika, sploh Dolby Vision in sploh v scenah Planet Earth 2, tudi mesece po nakupu še vedno raztegne ustnice v wow.

TOP ::

Sepravi kvaliteta same slike je na strani Sony,kot vas razumem,čeprav nevem kaj je FALD pri Sonyju.Kar se tiče Androida na Sony je porazno,kaj Samsung ma svoj sistem kaj se bi dalo recimo stremat filme iz Nasa recimo.Jaz tole primerjam z Samsungom MU7002TXXH modelom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

mat_ko ::

Pozdravljeni,

zanima me, kateri (low-budget) tv bi priporočali, velikosti vsaj 55". Tv je za mamo, ki je do sedaj imela CRT tv, priklopljen bo na telemachov box (ker je navajena gledat z zamikom), zato tudi ni potrebe, da je 4k (gleda itak samo tv oddaje). Kaj bi torej priporočali, da bo čim ceneje in da bo slika ok.

Hvala!
lp

andrej69 ::

mat_ko je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me, kateri (low-budget) tv bi priporočali, velikosti vsaj 55". Tv je za mamo, ki je do sedaj imela CRT tv, priklopljen bo na telemachov box (ker je navajena gledat z zamikom), zato tudi ni potrebe, da je 4k (gleda itak samo tv oddaje). Kaj bi torej priporočali, da bo čim ceneje in da bo slika ok.

Hvala!
lp


Koliko je za tebe čim ceneje..?

mat_ko ::

andrej69 je izjavil:

mat_ko je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me, kateri (low-budget) tv bi priporočali, velikosti vsaj 55". Tv je za mamo, ki je do sedaj imela CRT tv, priklopljen bo na telemachov box (ker je navajena gledat z zamikom), zato tudi ni potrebe, da je 4k (gleda itak samo tv oddaje). Kaj bi torej priporočali, da bo čim ceneje in da bo slika ok.

Hvala!
lp


Koliko je za tebe čim ceneje..?


V mislih sem imel tam nekje do 600€ ...

webmaher ::

obvezno pametni Samsung ali sony, da imaš EONčka in ne rabiš hebene Ciscove trenutno neuporabne škatle... naj bi to sicer uredili do poletja ampak zakaj opletati z 2 daljincema če je lahko samo eden...

andrej69 ::

mat_ko ::

andrej69 je izjavil:

@mattt
Recimo ta dva modela.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...


Hvala Andrej! Ta philips mi je všeč, na medimarket.si pa je še ugodnejši (560€) ..

Klemzy17 ::

Hvala Andrej za pojasnila, malo me mika da bi vzel malo visji cenovni rang, kaj pa pravis na primerjavo med Philips 7502 in pa Sony XE85 serije? Se mi zdita oba TV ja dosti solidna tudi za gledanje HDR

T_F_7 ::

@TOP: med MU7002TXXH in XE9005 bi ti svetoval slednjega. Sam se odločam med XE9005 in XE9305, odvisno od priložnosti/popustov. Najboljše je da poveš za kaj in v kolikšni meri boš uporabljal tv: filmi, tv serije, šport, igre ter iz kje boš gledal: pravi kot, iz strani in ti bodo fantje znali dobro svetovat. Vmes se bodo še malo pokregali, da bo bolj pestro. Pa na rtings.com si pejdi prebrat recenzije.

andrej69 ::

Klemzy17 je izjavil:

Hvala Andrej za pojasnila, malo me mika da bi vzel malo visji cenovni rang, kaj pa pravis na primerjavo med Philips 7502 in pa Sony XE85 serije? Se mi zdita oba TV ja dosti solidna tudi za gledanje HDR


Oba modela sta zelo kvalitetna. Bi pa dal nekaj prednosti Philipsu zaradi kvalitetnejšega procesora.Lahko pa si tukaj pogledaš, nekaj primerjav določenih televizorjev.
http://www.monitor.si/media/monitor/dok...

fpbs ::

Klemzy17 je izjavil:

Hvala Andrej za pojasnila, malo me mika da bi vzel malo visji cenovni rang, kaj pa pravis na primerjavo med Philips 7502 in pa Sony XE85 serije? Se mi zdita oba TV ja dosti solidna tudi za gledanje HDR

Sony je veliko boljši od Philipsa, Ker Philips ima še navaden IPS LCD displej, Sony ima VA Triluminos, in procesor X1, kar omogoča boljši barvni razpon, višje kontrastno razmerje, višjo svetilnost...., žal pa noben ne podpira Dolby Vision HDR.

yohnzy ::

T_F_7 je izjavil:

@TOP: med MU7002TXXH in XE9005 bi ti svetoval slednjega. Sam se odločam med XE9005 in XE9305, odvisno od priložnosti/popustov. Najboljše je da poveš za kaj in v kolikšni meri boš uporabljal tv: filmi, tv serije, šport, igre ter iz kje boš gledal: pravi kot, iz strani in ti bodo fantje znali dobro svetovat. Vmes se bodo še malo pokregali, da bo bolj pestro. Pa na rtings.com si pejdi prebrat recenzije.


SONY XE9305 je dražji od LG OLED B7.
Ne razumem vas zakaj se ne odločate raje za OLED od LGja, ki ima že v štartu Dolby Vision podprt in še druge 3 HDR opcije :) in slika je noro dobra.
Da ne omenjam tankega zaslona.
Js sm ga učeri naroču! :D tudi zaradi odličnega vidnega kota....
www.v-gen.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yohnzy ()

jernej47 ::

yohnzy je izjavil:

T_F_7 je izjavil:

@TOP: med MU7002TXXH in XE9005 bi ti svetoval slednjega. Sam se odločam med XE9005 in XE9305, odvisno od priložnosti/popustov. Najboljše je da poveš za kaj in v kolikšni meri boš uporabljal tv: filmi, tv serije, šport, igre ter iz kje boš gledal: pravi kot, iz strani in ti bodo fantje znali dobro svetovat. Vmes se bodo še malo pokregali, da bo bolj pestro. Pa na rtings.com si pejdi prebrat recenzije.


SONY XE9305 je dražji od LG OLED B7.
Ne razumem vas zakaj se ne odločate raje za OLED od LGja, ki ima že v štartu Dolby Vision podprt in še druge 3 HDR opcije :) in slika je noro dobra.
Da ne omenjam tankega zaslona.
Js sm ga učeri naroču! :D tudi zaradi odličnega vidnega kota....


Zaradi potencialne vžgane slike pri uporabi kot PC ali konzolni monitor ter ABL.

fpbs ::

yohnzy je izjavil:

SONY XE9305 je dražji od LG OLED B7. Ne razumem vas zakaj se ne odločate raje za OLED od LGja, ki ima že v štartu Dolby Vision podprt in še druge 3 HDR opcije :) in slika je noro dobra. Da ne omenjam tankega zaslona.Js sm ga učeri naroču! :D tudi zaradi odličnega vidnega kota....

Se strinjam s teboj. Tudi meni ni logično zakaj LCD, če dobiš za skoraj enako ceno OLEDa. Kar se tiče HDRa ima najboljšo podporo LG, ki poleg tega, kar si omenil zgoraj omogoča še HDR Effect, ki SD vsebine upskalira v HDR in pa Atmos zvok. Poleg tega je pa HDR na OLEDu zaradi neskončnega kontrasta in s tem mnogo večje možnosti prikaza temnih odtenkov neprimerljivo boljši kot na LCDeju.

profdoktor ::

Se strinjam. Če bi kupoval 55 za 1200 EUR+ bi šel raje do 1400 EUR po OLED. Recimo LG OLED55C7V za 1450 EUR.

avtek ::

Mi lahko pomagate pri nakupu TV-ja do max 750-800€? 55".

Rad gledam šport ter filme (filmi v 4K odpadejo, vsaj zaenkrat...Sicer pa 720 oz 1080, kar se pač dobi najboljše kvalitete na partisu...), ter igram PS4.
TV shemo imam preko Telekoma in njihovega Boxa.
Želel bi si povezljivost z laptopom (stream, dlna?), ki je na istem wireless omrežju kot TV preko kabla (isti router).

Lahko iz tujine (v koliko dostavljajo v SLO), ali če je zadeva res ugodna, da se zapeljem v AT, ker sem sicer iz Posavja.



Hvala!

andrej69 ::

avtek je izjavil:

Mi lahko pomagate pri nakupu TV-ja do max 750-800€? 55".

Rad gledam šport ter filme (filmi v 4K odpadejo, vsaj zaenkrat...Sicer pa 720 oz 1080, kar se pač dobi najboljše kvalitete na partisu...), ter igram PS4.
TV shemo imam preko Telekoma in njihovega Boxa.
Želel bi si povezljivost z laptopom (stream, dlna?), ki je na istem wireless omrežju kot TV preko kabla (isti router).

Lahko iz tujine (v koliko dostavljajo v SLO), ali če je zadeva res ugodna, da se zapeljem v AT, ker sem sicer iz Posavja.



Hvala!


Jaz bi ti priporočil tale model.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ali pa katerega od teh dveh modelov.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8443916/a...
http://www.moj-tv.com/led-tv/panasonic-...

fpbs ::

jernej47 je izjavil:



Ne vem, ali se samo meni zdi, da ta video pristransko prikazuje LCD pod kotom cca 20° in OLED pod cca 70°?

Klemzy17 ::

fpbs je izjavil:

Klemzy17 je izjavil:

Hvala Andrej za pojasnila, malo me mika da bi vzel malo visji cenovni rang, kaj pa pravis na primerjavo med Philips 7502 in pa Sony XE85 serije? Se mi zdita oba TV ja dosti solidna tudi za gledanje HDR

Sony je veliko boljši od Philipsa, Ker Philips ima še navaden IPS LCD displej, Sony ima VA Triluminos, in procesor X1, kar omogoča boljši barvni razpon, višje kontrastno razmerje, višjo svetilnost...., žal pa noben ne podpira Dolby Vision HDR.


Kako ne podpirata HDR če imata oba v opisu ga notri? Tudi po prispevkih sem gledal za SONY XE85 serijo da ima HDR, ali mi lahko malo bolje pojasniš glede HDR?

Lp,

fpbs ::

Oba podpirata samo HDR 10 in HLG. Podporo vseh HDR standardov, (razen HDR10+, ki pa vprašanje, če bo sploh zaživel), ti pa omogoča samo LG. Že zgoraj sem napisal, da (lanski modeli)še dodatno omogočajo še HDR Effect, ki SD vsebine upskalira v HDR. Letošnji modeli pa omogočajo še 'HDR10 Pro' in 'HLG Pro', ne vem pa s kakšnim namenom.

andrej69 ::

Kar se tiče raznin HDR formatov, je totalna bedarija in predvsem marketing:)Rzen seveda Dolby Visiona in HDR10+ Kajti se ve. Pravi HDR podpirajo tako samo televizorji, kateri Sofwersko zmorejo prikazat pravi HDR,imajo že 10 bitni panel, in pa dosegajo po standartih določeno svetilnost samega panela..Tako, da vsi ti televizorji kateri ne izplonjujejo teh treh specifikacij, in nimajo UHD certifikata, ne zmorejo prikazat pravi HDR..Tukaj potem govorimo o osnovnem HDR-ju. Kar pomeni, da bo televizor pri prikazu teh vsebin, avtomatično Sofwersko nabil kontrast in svetilnost panela kolikor pač televizor dopušča..Na takšnih televizorjih pa je to ponavadi zelo malo, tako, da slika ne izgleda bistveno kvalitetnejša, napram drugim vsebinam..

TOP ::

T_F_7 je izjavil:

@TOP: med MU7002TXXH in XE9005 bi ti svetoval slednjega. Sam se odločam med XE9005 in XE9305, odvisno od priložnosti/popustov. Najboljše je da poveš za kaj in v kolikšni meri boš uporabljal tv: filmi, tv serije, šport, igre ter iz kje boš gledal: pravi kot, iz strani in ti bodo fantje znali dobro svetovat. Vmes se bodo še malo pokregali, da bo bolj pestro. Pa na rtings.com si pejdi prebrat recenzije.

Ej hvala ti sepravi med tema dvema modeloma potem Sony.Tv gledam prek oSiol boxa,seveda se gledajo tudi razni filmi blue ray,TV pa mam v kotu,tako da recimo Philips z Ambilight ne pride v poštev.Kako je pa recimo glede gledanje filmov šaranja iz Synologyja.

Klemzy17 ::

Se pravi Dolby Vision imajo samo res dražji televizorji, se pravi televizorji višjega cenovnega ranga, če prav zastopim HDR brez Dolby Vision je brezveze oz. ni skoraj razlik? Če se odločim za SONY TV, ki naj bi imel večji barvni razpon kot PHILIPS tv ali mi lahko poveste še razliko teh dveh SONY TV-jev?

KD-65XE7005B
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

KD-65XE8596B
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

Oba tv-ja sta BRAVIA eden z 50 hz in pa drugi z 100 hz(če se to sploh opazi) in pa eden ina LINUX drugi pa ANDRODI sistem, sam uporabljam iphone zato ne vidim prednosti da bi imel android tv za povezovanje z telefonom, ali so še kakšne druge prednosti androida z Linuxom? Cena med njima ni tako velika zanima pa me razlika...

Hvala!

fpbs ::

KD-65XE7005B je kar precej slabši od KD-65XE8596B: https://www.displayspecifications.com/e...
Saj za povezavo telefona s TVejem ni potrebno, da imaš android.

andrej69 ::

Klemzy17 je izjavil:

Se pravi Dolby Vision imajo samo res dražji televizorji, se pravi televizorji višjega cenovnega ranga, če prav zastopim HDR brez Dolby Vision je brezveze oz. ni skoraj razlik? Če se odločim za SONY TV, ki naj bi imel večji barvni razpon kot PHILIPS tv ali mi lahko poveste še razliko teh dveh SONY TV-jev?

KD-65XE7005B
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

KD-65XE8596B
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-tele...

Oba tv-ja sta BRAVIA eden z 50 hz in pa drugi z 100 hz(če se to sploh opazi) in pa eden ina LINUX drugi pa ANDRODI sistem, sam uporabljam iphone zato ne vidim prednosti da bi imel android tv za povezovanje z telefonom, ali so še kakšne druge prednosti androida z Linuxom? Cena med njima ni tako velika zanima pa me razlika...

Hvala!


Kar se tiče pravega HDR-ja ni ravno potrebe po Dolby Visionu ali HDR10+..Izpolnjevat mora prevsem tri pogoje, katere sem že zgoraj opisal:)Kar se tiče pa razlik med tema modeloma. Sony model xe8505 ima že 100Hz osveževanje panela,boljši kontrast, ostrino slike, boljši prikaz samih detajlov, nekoliko boljšo svetilnost panela in navsezadnje kar nekaj kvalitetnejši procesor, kar se odraža v skupni kvaliteti slike.
Tako izgledajo vse vsebine nekoliko kvalitetneje. Tako, da je model xe8505 vsekakor kvalitetnejši kar se vidi tudi, če primerjaš ta dva modela v živo:) Namesto modela xe7005, pa ti jaz vsekakor priporočam tale kvalitetnejši model Philipsa:) Ta model Philipsa ima tudi že 100Hz osveževanje panela, 10 bitni panel, odlično ostrino slike in sami prikaz detajlev, zelo dobro zasičenost barv, odlično gibanje slike kar je pomembno pri športu, in navsezadnje še najkvalitetnejši" slikovni procesor od obeh modelov Sonya. Torej, če povzmamem se isplača dati neka več denarja, za Sony xe8505 ali Philips model 7502
https://www.ceneje.si/Izdelek/8579997/a...

Klemzy17 ::

To sem nekako hotel slišati in se tudi odločam med tema modeloma. PHILIPS ima IPS Sony pa VA panel drugače sta zelo podobna, pa še pri INTERPOLATION sem videl na tej strani so razlike, ki pa sicer ne vem kaj pomenijo :) Sony ima 1000, Philips pa 2200....verjetno razlike niso velike....cena je pa tam tam nekje...

andrej69 ::

Klemzy17 je izjavil:

To sem nekako hotel slišati in se tudi odločam med tema modeloma. PHILIPS ima IPS Sony pa VA panel drugače sta zelo podobna, pa še pri INTERPOLATION sem videl na tej strani so razlike, ki pa sicer ne vem kaj pomenijo :) Sony ima 1000, Philips pa 2200....verjetno razlike niso velike....cena je pa tam tam nekje...


To je index kakovosti slike, kar pa se ti ne rabiš obremenjevat s tem:)

leiito ::

A propos, je kdo videl v živo kako zgleda HDR remaster, to kar delajo top Sonyji, da iz SDR slike naredi HDR? Ker če prav razumem, je ta njihova tehnologija object based, ne razumem pa, ali je tudi Dolby Vision object based ali samo ta Sonyjeva tehnologija. Ker če res naredi iz SDRja HDR, kapo dol.

In letošnji 900 to podpira, človeka zamika imeti v eni sobi OLED in v drugi 900F.

andrej69 ::

Nobrena tehnologija kot je Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping 4K HDR and Dual database processing ne morejo naredit iz SD vsebin HDR:):|

profdoktor ::

Rabijo samo še Android porihtat da bo malo bolj tekoč in stabilen in pa podporo za Dolby Vision, ki baje prihaja poleti za XF9005 z X1™ Extreme procesorjem. Prej jim ne bom nasedel.
««
109 / 544
»»