» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
105 / 544
»»

Sparkxl ::

Mi zna kdo povedat če je slika na Telemachu v SD gledljiva na 55" Tvju na razdalji ca. 4m?

andrej69 ::

Sparkxl je izjavil:

Mi zna kdo povedat če je slika na Telemachu v SD gledljiva na 55" Tvju na razdalji ca. 4m?


Seveda je, zakaj pa ne bi bila.

Ramlo ::

Glede na razmere je prav dobra tudi na 3m.

profdoktor ::

Sparkxl je izjavil:

Mi zna kdo povedat če je slika na Telemachu v SD gledljiva na 55" Tvju na razdalji ca. 4m?

Kako to da imate 1500 eur za TV za HD naročnino pa zmanjka tistih 15 eur na mesec?

Sparkxl ::

Majster, plačujem 55€ mesečno, imam ene 50 HD kanalov. Problem je, ker ni enega švabskega v HD, gledam pa večinoma švabske

cekr ::

HDtv pri nas je toliko vredna kot pravi SD.
Če bi se manj uničevalo sliko, bi bila SD slika na zelo visoki ravni.
Tako imaš pa oznako HD, ki ni niti približno to, kar bi moralo biti.
Polno artefaklov. Ko slika malo bolj hitro šviga, je pa sploh polom.

Razumljivo, hočejo spravit največ po bakrenem kablu.
Upam, da v prihodnosti vsaj za optiko spustijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Ramlo ::

HBO go za 6,99€ je za mene top izbira, sem testiral voyo in je malo vsebin.

jernej47 ::

Imam Siol optiko. Na optiki je občutna razlika v HD kanalih. Preko PC-ja na multicastTV lahko spremljam običajne HD in optika HD. Običajni, ki so namenjeni tudi za baker, so stisnjeni v mpeg4 in dosti nižje pasovne širine. Boljši za optiko so večino še v mpeg2 in pasovne širine 10-20 Mbit. Ne vseh ponudnikov TV v en koš metat.

Sparkxl ::

Saj to me ravno najbolj dvigne pri telemachu. Plačujem optiko 160/160, HD kanalov 95% brezveznih in z povprečno kvaliteto in to v letu 2018, ko bi vse moralo biti v HD brez da sploh piše hd, ker bi moralo biti samoomevno

fpbs ::

Sparkxl je izjavil:

Majster, plačujem 55€ mesečno, imam ene 50 HD kanalov. Problem je, ker ni enega švabskega v HD, gledam pa večinoma švabske

Ali ti TV ne sprejema satelitskih programov? Na Astri naprimer dobiš ogromno nemških programov v HD.

jernej47 ::

Tudi mene je mikala prestavitev na Telesmeh na OŠO optiki zaradi večjih hitrosti interneta. Na Siol je max 50/20 na našem OŠO omrežju. Samo žal na našem OŠO optičnem omrežju Telesmeh TV ponuja le preko koaksialnih kablov in ne IPTV. Ni govora, da grem poleg vseh lepo napeljanih UTP kablov, še coax vleč po bajti. Pa še multicastTV na PC odpade.

Sparkxl ::

fpbs je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Majster, plačujem 55€ mesečno, imam ene 50 HD kanalov. Problem je, ker ni enega švabskega v HD, gledam pa večinoma švabske


Ali ti TV ne sprejema satelitskih programov? Na Astri naprimer dobiš ogromno nemških programov v HD.


Nimam pojma. Samo potem še rabim verjetno krožnik ne?

fpbs ::

Ja rabiš krožnik in ustrezen (glede na število TVejev v hiši) LNB.

jernej47 ::

http://en.satexpat.com/sat/east/19.2/

Žal je večina priljubljenih kanalov (RTL, RTL2, Kabel1, Sat1, ProSieben, VOX, SuperRTL, ...) ali samo v SD ali pa kodiranih.

fpbs ::

jernej47 ::

Hvala za link.
http://en.kingofsat.net/freqs.php?&pos=...
3 SAT, ZDF, Das Erste, Arte, WDR je vse, kar se da ''pametnega'' v HD free dobit.

fpbs ::

Kakor za koga, meni je najboljši MDR, ki ga ne nudi noben naš TV ponudnik.
S tem LNBejem, pa lahko spremaš še Hotbird:
https://www.antene-zupancic.si/monobloc...
http://en.kingofsat.net/pos-13E.php

cekr ::

Brez veze lovit HotBird. Sama šara.
Za več TV-je je potreben LNB z več izhodi ali LNB z izhodoma za posamezno polarizacijo in ustrezen aktivni razdelilnik za poljubno število TV-jev. Ta varianta je močno tudi z dvema LNB-jema, če je res nuja po HotBirdu.
Da ne pozabim: cenejši prikazovalniki nimajo satelitskega sprejemnika, tako da je v tem primeru potrebno nabavit še sat-receiver.

Še to:
nemški državni HD programi delujejo v 720p.
Private Fernsehen deluje v 1080i.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

T_F_7 ::

Kaj teh nemških kanalov se ne da prek kodija zrihtat?

jernej47 ::

T_F_7 je izjavil:

Kaj teh nemških kanalov se ne da prek kodija zrihtat?

Sicer off-topic ampak bi to tudi mene zanimalo. Le za HD variante, ker SD že lahko spremljam.

leiito ::

Zakaj pa nucate HD programe v shemah, a ni že vse na netu dostopno v boljši kakovosti? Sam gledam od živih programov samo šport in skoraj nikoli prek sheme, vsi ključni dogodki so na voljo kot streami, v 1080p, bodisi aceplayer prek Soda ali airplay iz browserja, z veliko boljšimi komentatorji in studio programom pred in po dogodku. Cela mini industrija se je razvila iz teh streamov, za par BTC prostovoljnih donacij se dobre duše full time ukvarjajo z zagotavljanjem kakovostnih streamov.

jernej47 ::

leiito je izjavil:

Zakaj pa nucate HD programe v shemah, a ni že vse na netu dostopno v boljši kakovosti? Sam gledam od živih programov samo šport in skoraj nikoli prek sheme, vsi ključni dogodki so na voljo kot streami, v 1080p, bodisi aceplayer prek Soda ali airplay iz browserja, z veliko boljšimi komentatorji in studio programom pred in po dogodku. Cela mini industrija se je razvila iz teh streamov, za par BTC prostovoljnih donacij se dobre duše full time ukvarjajo z zagotavljanjem kakovostnih streamov.

Ker ni vse v športu, filmih in serijah. Švabi imajo tudi dobre oddaje. Drugače se pa strinjam glede prvih treh kategorij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jernej47 ()

MTm2H37rqt7B ::

Nabavil xe9005 in sem dobil tole jajco



Na obeh robovih, levo, desno, verikalna pasova, vidna na sivo/rjavih podlagah

Ko je tema se ju ne vidi.

Wtf....

MTm2H37rqt7B ::

Se ena 20% gray



Yuck

andrej69 ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Se ena 20% gray



Yuck


Tukaj imaš nastavitve, pa boš videl, če bo kaj bolje.

Picture mode Standard
Backlight 12
Contrast 95
Brightness 49
Colour saturation 48
Colour temperature Neutral
Tint / Hue R3
Sharpness 60

Auto Picture Mode auto
Gamma 0
Black Adjust med
Adv. Contrast Enhancer off
Auto Local Dimming med
X-tended Dynamic Range med
Adv. Color Temperature max/0
Live colour low
Reality Creation auto
Random NR auto
Digital NR auto
Smooth Gradiation low
Film Mode high
HDR Mode auto
HDMI Video Range auto
Colour Space auto

brlo ::

Pozdravljeni!

Za tastarga se išče 65'' 4k TV.
Kaj priporočate za okoli 1000€?

Lp

andrej69 ::

brlo je izjavil:

Pozdravljeni!

Za tastarga se išče 65'' 4k TV.
Kaj priporočate za okoli 1000€?

Lp


Jaz ti priporočam katerega od teh modelov.
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/6...

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/t...

MTm2H37rqt7B ::

@andrej69

Ja, svetli pasovi manj opazni, je pa negledljiva slika, temni detajli zginejo v temi.... Ah well, nikoli vec sonija ;)

cekr ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

@andrej69

Ja, svetli pasovi manj opazni, je pa negledljiva slika, temni detajli zginejo v temi.... Ah well, nikoli vec sonija ;)


Iskra ima en nov dober model. Pravi bo zate.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

profdoktor ::

Televizor ne pripomore k sproščanju hormonov sreče in ne pripomore k dvigu kakovosti življenja. Eni imate res visoka pričakovanja.

MTm2H37rqt7B ::

cekr je izjavil:

MTm2H37rqt7B je izjavil:

@andrej69

Ja, svetli pasovi manj opazni, je pa negledljiva slika, temni detajli zginejo v temi.... Ah well, nikoli vec sonija ;)


Iskra ima en nov dober model. Pravi bo zate.


Plazma?

profdoktor je izjavil:

Televizor ne pripomore k sproščanju hormonov sreče in ne pripomore k dvigu kakovosti življenja. Eni imate res visoka pričakovanja.


Na nezadovoljstvu sloni napredek ;-)

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

Aha, to govoriš o xe9005, enemu najbolj ocenjenih televizorjev trenutno na trgu za price/performance? Pa ne govorim o nekih poljskih reviewih ki jih andrej rad linka za svoje filipse, ampak rtings.com, po vsej verjetnosti de facto najboljša stran za TV reviewe.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

Black uniformity je nadpovprečen, prav tako Gray uniformity. Pelji televizor nazaj pa ti ga naj zamenjajo, ne pa da tukaj jokaš da je TV slab, ker zagotovo ni.

webmaher ::

naj ti ga zamenjajo...
@lejito ti se pa kaj o cenah poduči posebno pri Telesmehu potem pa ti bo jasno zakaj mamo HD kanale in HBO tutto kompleto :)
Pa daj mi na ZS pošlji kje dobiš v super HD športne, ker jaz recimo pri angleških nisem prišel dlje kot do nekih 5,5Mb/s...hvala :)

andrej69 ::

neo5468 je izjavil:

Aha, to govoriš o xe9005, enemu najbolj ocenjenih televizorjev trenutno na trgu za price/performance? Pa ne govorim o nekih poljskih reviewih ki jih andrej rad linka za svoje filipse, ampak rtings.com, po vsej verjetnosti de facto najboljša stran za TV reviewe.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

Black uniformity je nadpovprečen, prav tako Gray uniformity. Pelji televizor nazaj pa ti ga naj zamenjajo, ne pa da tukaj jokaš da je TV slab, ker zagotovo ni.


Kaj pa manjka, tej Poljski strani..?

T_F_7 ::

andrej69 je izjavil:

Kaj pa manjka, tej Poljski strani..?

Geralt of Rivia? ;)

Katere so alternative rtings.com?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

puginho ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Se ena 20% gray



Yuck


Dober grey uniformitiy, če ti nimaš pojma o tv-jih še ne pomeni da je slab.

MTm2H37rqt7B ::

puginho je izjavil:

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Se ena 20% gray



Yuck


Dober grey uniformitiy, če ti nimaš pojma o tv-jih še ne pomeni da je slab.


Potem je recimo, vertikalni svetli pas, na levem robu, popolnoma normalen?


Splošno vzdušje tukaj je superiorno, izvedel sem da preveč jokam, da nimam pojma, še kaj bom izvedel. Noben pa ne objasni zakaj je tisto kar vidim na TV, tako kot je :)

Zgodovina sprememb…

cekr ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

puginho je izjavil:

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Se ena 20% gray



Yuck


Dober grey uniformitiy, če ti nimaš pojma o tv-jih še ne pomeni da je slab.


Potem je recimo, vertikalni svetli pas, na levem robu, popolnoma normalen?


Splošno vzdušje tukaj je superiorno, izvedel sem da preveč jokam, da nimam pojma, še kaj bom izvedel. Noben pa ne objasni zakaj je tisto kar vidim na TV, tako kot je :)


Začni gledat kaj uporabnega, ne pa prazne slike. Če si pa zoprn, boš v vsaki stvari videl problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gatsu ::

Dej sliko fuzbala da vidmo če je res kaj narobe. Ne pa jeben Android UI ki je že sam po seb neki čuden. Je pa dejstvo. Če si imel prej plazmo se boš moral malo navadit na prirojene "anomalije" LCD panelov.... :) Pa na rtings si poglej kaj je dober in kaj slab grey uniformity. Ti maš zelo dobrega tbh. V robovih skoraj nič temnejših lis nimaš, ki so značilne za VA panele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

MTm2H37rqt7B ::

cekr je izjavil:

MTm2H37rqt7B je izjavil:

puginho je izjavil:

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Se ena 20% gray



Yuck


Dober grey uniformitiy, če ti nimaš pojma o tv-jih še ne pomeni da je slab.


Potem je recimo, vertikalni svetli pas, na levem robu, popolnoma normalen?


Splošno vzdušje tukaj je superiorno, izvedel sem da preveč jokam, da nimam pojma, še kaj bom izvedel. Noben pa ne objasni zakaj je tisto kar vidim na TV, tako kot je :)


Začni gledat kaj uporabnega, ne pa prazne slike. Če si pa zoprn, boš v vsaki stvari videl problem.


Med filmi me je nekaj motilo, do gray vzorcev sem prišel šele zdaj :)

Hvala vsem za komentarje, se umikam ;)

GRT ::

No sedaj smo prišli do tega da pojma nimate. In da Sony xe9005 sploh ni tako dober v svojem razredu, kot ga nekateri strokovnjaki tukaj gor hvalite. GO FOR FILIPS.
Pa držte se teme o programih debatirajte v za to namenjenih temah!

MTm2H37rqt7B ::

Gatsu je izjavil:

Dej sliko fuzbala da vidmo če je res kaj narobe. Ne pa jeben Android UI ki je že sam po seb neki čuden. Je pa dejstvo. Če si imel prej plazmo se boš moral malo navadit na prirojene "anomalije" LCD panelov.... :) Pa na rtings si poglej kaj je dober in kaj slab grey uniformity. Ti maš zelo dobrega tbh. V robovih skoraj nič temnejših lis nimaš, ki so značilne za VA panele.


Ja, iz sveta plazem sem :)

blackmack ::

Za FALD ima tv dober uniformity. Kje si opazil, da ni nekaj vredu? Pri scenah recimo modro nebo, ko se je kamera premikala levo-desno? Najbolj se to opazi ravno pri takih scenah in pri sivinah pri premikanju kamere levo desno. Pri bilokaterem FALDu se boš težko izognil temu. Ponavadi je najbolj opazno na sredini zaslona. Reče se temu DSE.
Tu maš en video, da se to vidi tudi na Philipsu FALD.

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Ja, iz sveta plazem sem :)

Ja, potem boš moral prešaltati v svet OLEDov.

MTm2H37rqt7B ::

fpbs je izjavil:

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Ja, iz sveta plazem sem :)

Ja, potem boš moral prešaltati v svet OLEDov.


Malo bom počakal, da spilijo tehnologijo - razni burnini in degradacija organskega materiala... heh, paralele z plazmo... so pa kar na dobri poti, vsako leto bližje :)

fpbs ::

Paralele OLEDov s plazmo so že davno mimo.

Alessio983 ::

Js bom samo tako rekel Sony dotično ta model, ki ga imam sam je na njem najmanj DSE vidnega, proti kakšnem samsungu 7 serije ali philipsu 7 in 8 serije ... Edino mogoče kar sem ga posral po domače povedano, bi moral uzeti OLED od LG-ja 55EG9A7V

Gatsu ::

Na mojem Sony X8005C ki ima tud directled je edino v kotih opazna malo temnejša slika na svetlih kadrih - se pravi predvsem risanke in šport. Drugače pa imam na grey 20% precej slabšo unirformiranost kot je videt na tvojih slikah, tako da imoa imaš ti precej dober panel. Določena UI ozadja so pa res videt opazno slabša. Sam sem prej imel Pioneer Kuro in je tud mene na začetku precej motilo to. Tako da sem se takoj pozanimal o DSE na netu in videl, da je to pač hiba LCD panelov in da imam še srečo s panelom... :)

Je pa treba seveda TV pravilno nastavit. Na Sony je ponavad že Cinema preset nastavljen skoraj optimalno. Drugač imaš pa na rtings.com nastavitve.

andrej69 ::

Tukaj treba povedat, da Sony model XE9000 ravno ni odličen model, čeprav gre za FALD televizor. Kajti ima komaj 35-45 con, kar je seveda premalo za zares kvaliteten FALD televizor kakor je recimo Philips model 8102, ki ima 128 con ali še kvalitetnejši Sony XE9400, ki jih ima še nekaj več. Pa tudi samo procesiranje ni na nivoju, Philipsa 8102 ali Sonya XE9400. Zato tudi takšna cena tega modela Sonya:)Gre pa seveda za zelo dober model televizorja.

MTm2H37rqt7B ::

Hvala fantje, sedaj sem bolj pomirjen. :thumbsup:

Zgodovina sprememb…

««
105 / 544
»»