» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
104 / 535
»»

edi45 ::

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

cekr je izjavil:

Nekateri menjate prikazovalnike skoraj 1x na leto. Kam spravite potem stari aparat?

lani sem jih 5 menjal

A med teh 5 spada tudi telefon, monitor, in druge naprave, ki imajo vgrajen prikazovalnik?


ne žal ne, 5 televizorjev, 5 mobitelov in 3 monitorji..sem bil kar zaposlen >:D

cekr ::

No, dajmo nehat. Beseda prikazovalnik je povezana z naslovom te teme. Če imaš mobičuk s 55" ekranom, blagor tebi.
Toliko navlake, kot jo pridela sodobna tehnologija, je verjeno ni na nobenem drugem področju.
V veliko primerih se po menjavi pojavi samo placebo efekt.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gatsu ::

Upam da Samsungu tudi letos gre prodaja še bolj v podn ker se grejo takele mahinacije z EU trgom...

Full array local dimming LCDs
The flagship Q9FN (F for flat) - or simply Q9 - will feature a newly developed full array local dimming (FALD) system that should improve picture quality markedly over last year's Q9. Samsung claims that it can deliver up to 2000 nits of peak brightness when watching movies and TV series in HDR (High Dynamic Range).

But here is where it gets messy. While the US version of the Q8 series will feature a less advanced version of the full array local dimming system, the European version will not. Instead, the European version of Q8 will be based on edge LED just like the Q7 range. Also, Q6FN has been confirmed only for the US - at least for now.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

Prospekt ::

2000 nits?! Pa kdo to rabi? To je kot, da bi ti svetili z reflektorjem v glavo.

easyrider3 ::

Gatsu je izjavil:

Upam da Samsungu tudi letos gre prodaja še bolj v podn ker se grejo takele mahinacije z EU trgom...

Full array local dimming LCDs
The flagship Q9FN (F for flat) - or simply Q9 - will feature a newly developed full array local dimming (FALD) system that should improve picture quality markedly over last year's Q9. Samsung claims that it can deliver up to 2000 nits of peak brightness when watching movies and TV series in HDR (High Dynamic Range).

But here is where it gets messy. While the US version of the Q8 series will feature a less advanced version of the full array local dimming system, the European version will not. Instead, the European version of Q8 will be based on edge LED just like the Q7 range. Also, Q6FN has been confirmed only for the US - at least for now.



JAZ TUDI UPAM,SAMSUNG PRI TELEVIZORJIH IZ LETA V LETO PADA IN KVARIJO SE PA NE SAMO MENI

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Upam da Samsungu tudi letos gre prodaja še bolj v podn ker se grejo takele mahinacije z EU trgom...

Full array local dimming LCDs
The flagship Q9FN (F for flat) - or simply Q9 - will feature a newly developed full array local dimming (FALD) system that should improve picture quality markedly over last year's Q9. Samsung claims that it can deliver up to 2000 nits of peak brightness when watching movies and TV series in HDR (High Dynamic Range).

But here is where it gets messy. While the US version of the Q8 series will feature a less advanced version of the full array local dimming system, the European version will not. Instead, the European version of Q8 will be based on edge LED just like the Q7 range. Also, Q6FN has been confirmed only for the US - at least for now.



JAZ TUDI UPAM,SAMSUNG PRI TELEVIZORJIH IZ LETA V LETO PADA IN KVARIJO SE PA NE SAMO MENI

Saj zato, pa mu je ogromno upadla prodaja v zadnje 2 leti.Sicer, pa sem jaz tako opozarjal glede teh težav:)

cekr ::

V čem je sploh problem toliko okvaram?
Slabo načrtovanje, slab material, izdelava? Isti problemi ko pretekli Philipsi?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

cekr je izjavil:

V čem je sploh problem toliko okvaram?
Slabo načrtovanje, slab material, izdelava? Isti problemi ko pretekli Philipsi?


Problem je predvsem, nekoliko slabša elektronika napram prejšnim letom, in pa slabi nadzor pri sestavljanju teh televizorjev:)

cekr ::

To je tisto, ko prodajna služba vodi razvoj. Le zakaj je treba vsako leto nov model?
Raje bi izpilili zadevo do konca in jo dajali ven na 3 leta. Itak ni nekega hudega napredka v tem času.
Tudi najhujši obsedenec ne bo šel prikazovalnika menjat vsako leto.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MaStr ::

leiito je izjavil:

MaStr je izjavil:

Po teh vaših odgovorih sem nekako dobil dva finalista:
65" LED - Sony KD-65XE9005
55" OLED - LG OLED55C7V

Kako bi se vi odločili?


Sicer sem velik fan OLED-a, ampak v tej klasični dilemi, vedno velikost. Vse ostalo bo že nekako, sploh ker je 900 zelo dober tivi, če imaš premajhnega pa nič ne pomaga in 55” je za današnje razmere premajhno.


Nazadnje sem se odločil za 65" LED TV - Sony KD-65XE9005, kateri je zamenjal cca. 8 let starega in še danes odlično delujočega, a na žalost za moje želje in potrebe premajhnega 40" LED - Sharp LC40LE700EV, mislim da eden prvih ali celo prvi prvi TV z full back screen LED podporo.

Prevladala je velikost. Ko sem v trgovini (BigBang) opazoval manjši 55" OLED - LG OLED55C7V, se je odločitev pojavila v trenutku. Sama slika je šla rahlo res v prid OLEDu, a me je že kar "pretemna" črna, kjer se izgubijo vsi detajli, kar malo zmotila. Verjamem, da se da z nastavitvami to odpraviti, ampak, ko sem hkrati opazoval oba ekrana, mi je 55" deloval prav majhen proti večjemu 65", vendar 1000€ več pa za ta "špas" nimam.
Tako, zaenkrat vesel kot hudič. Zdaj upam le, da bo TV deloval dolgo časa.
LP

fpbs ::

cekr je izjavil:

To je tisto, ko prodajna služba vodi razvoj. Le zakaj je treba vsako leto nov model?
Raje bi izpilili zadevo do konca in jo dajali ven na 3 leta. Itak ni nekega hudega napredka v tem času. Tudi najhujši obsedenec ne bo šel prikazovalnika menjat vsako leto.

Le vsakoletne izboljšave, nova tehnologija, in novi modeli vodijo v razvoj. Tisti, ki vsako leto samo pilijo, kot naprimer Samsung nimajo za pokazat kaj novega, še manj tisti, ki sploh ne pilijo.

brett ::

Kaj menite iz lastnih izkušenj in subjektivnega aspekta: ali je 65" preveč za gledanje iz razdalje 2,3m?

V trgovini sem si dal 55" in 65" na to razdaljo...in se mi 65" ni zdel nič prevelik za to razdaljo. Po drugi strani pa vem, da primerjave velikosti v trgovinah niso ravno sinonim za merodajnost, ker je percepcija dojemanje velikosti popačena...v tako velikem prostoru takšni predmeti kot so ti TV-ji izgledajo manjši kot pa potem doma v dnevni sobi.

Razmišljal sem že, da bi izrezal karton teh velikosti (55" in 65"), ju postavil na tv polico in primerjal?!

Pri tastu, ki ima ukrivljenega Sonya 55", sem izmeril teh 2,3m razdalje in...velikost mi ni bila nič posebnega >:D

fpbs ::

MaStr je izjavil:

Sama slika je šla rahlo res v prid OLEDu, a me je že kar "pretemna" črna, kjer se izgubijo vsi detajli, kar malo zmotila. Verjamem, da se da z nastavitvami to odpraviti, ampak, ko sem hkrati opazoval oba ekrana, mi je 55" deloval prav majhen proti večjemu 65", vendar 1000€ več pa za ta "špas" nimam.

Ne morem se strinjat s tvojim opažanjem. Ker ravno tu je zaradi brezkončnega kontrasta prednost OLEDa pred LCDejem, da lahko prikaže več nians črne, in da se pri tem ne izgubijo detajli.

leiito ::

brett je izjavil:

Kaj menite iz lastnih izkušenj in subjektivnega aspekta: ali je 65" preveč za gledanje iz razdalje 2,3m?

V trgovini sem si dal 55" in 65" na to razdaljo...in se mi 65" ni zdel nič prevelik za to razdaljo. Po drugi strani pa vem, da primerjave velikosti v trgovinah niso ravno sinonim za merodajnost, ker je percepcija dojemanje velikosti popačena...v tako velikem prostoru takšni predmeti kot so ti TV-ji izgledajo manjši kot pa potem doma v dnevni sobi.

Razmišljal sem že, da bi izrezal karton teh velikosti (55" in 65"), ju postavil na tv polico in primerjal?!

Pri tastu, ki ima ukrivljenega Sonya 55", sem izmeril teh 2,3m razdalje in...velikost mi ni bila nič posebnega >:D


Tudi z metra in pol ni preveč 65".

THX pravi, da je idealna razdalja za 70" tivi 7 čevljev, torej 213.5 cm, za 230 cm je 65" že malo premičken.
https://www.engadget.com/2018/03/02/red...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

MaStr ::

fpbs je izjavil:

MaStr je izjavil:

Sama slika je šla rahlo res v prid OLEDu, a me je že kar "pretemna" črna, kjer se izgubijo vsi detajli, kar malo zmotila. Verjamem, da se da z nastavitvami to odpraviti, ampak, ko sem hkrati opazoval oba ekrana, mi je 55" deloval prav majhen proti večjemu 65", vendar 1000€ več pa za ta "špas" nimam.

Ne morem se strinjat s tvojim opažanjem. Ker ravno tu je zaradi brezkončnega kontrasta prednost OLEDa pred LCDejem, da lahko prikaže več nians črne, in da se pri tem ne izgubijo detajli.

Mislim, da sem vse že napisal.
Krivca za zgoraj napisano sem itak videl v tovarniških nastavitvah...

malizeleni ::

@brett : Ne verjemi mitu, da velikost ni pomembna.

fpbs ::

cekr je izjavil:

V čem je sploh problem toliko okvaram?
Slabo načrtovanje, slab material, izdelava? Isti problemi ko pretekli Philipsi?

Mislim, da vseeno malo preveč nabijate čez Samsung. Res, da malo pretirava s to svetilnostjo. Ima pa letos kar nekaj FALD modelov, ki presegajo 1000 nits, kar je neprimerno boljše kot naprimer Philips, ki samo na dveh njihovih najboljših 2018 modelih doseže skromnih 400 nits.

andrej69 ::

@fpbs
Kar se tiče Samsunga, bo samo Q9N imel pravi FALD.Kar pa se tiče Philipsa, pri trenutno najavljenih modelih ni potrebe po ne vem kakšni svetilnosti, saj sta še vedno na voljo odlična" lanska modela, ki imata svetilnost 1.000 nits.Sicer pa sem že nekajkrat napisal, da ni vse v svetilnosti:)Kajti najkvalitetnejši televizorji za prikaz HDR vsebin, so še vedno OLED in FALD televizorji, ki pa nekateri nimajo največje svetilnosti.. Seveda, pa še prideta letos dva modela Philipsa, najvišjega LCD ranga, ki bosta izpolnjevala vse te zahteve:)Mogoče pa še celo kakšen model več.. Tako, da brez panike:)

andrej69 ::

Cene Samsung Q modelov.

Samsung QE75Q9F 2018 5 999 €
Samsung QE65Q9F 2018 3 999 €
Samsung QE55Q9F 2018 2 999 €
Samsung QE65Q8C 2018 3 499 €
Samsung QE55Q8C 2018 2 499 €
Samsung QE75Q7F 2018 4 499 €
Samsung QE65Q7F 2018 2 999 €
Samsung QE55Q7F 2018 1 999 €

leiito ::

Zveni nekoliko drago, je pa res, da Q9 obeta doseči OLED kakovost slike in tudi C8 najbrž ne bo veliko cenejši, če sploh, je pa ceneje kot lanske cene v uvodni ponudbi. Na youtubu je že nekaj hands-on reviewjev letošnjih Samsungov + Forbesov rezident je imel Q9 v rokah in je bil navdušen.

andrej69 ::

leiito je izjavil:

Zveni nekoliko drago, je pa res, da Q9 obeta doseči OLED kakovost slike in tudi C8 najbrž ne bo veliko cenejši, če sploh, je pa ceneje kot lanske cene v uvodni ponudbi. Na youtubu je že nekaj hands-on reviewjev letošnjih Samsungov + Forbesov rezident je imel Q9 v rokah in je bil navdušen.


Saj to navdušenje, je vsako leto kar se tiče ljudi kateri opravljajo teste. V praksi pozneje pa se iskaže, da ni razloga za navdušenje:) Da pa daš 4.000 evrov za model 65/Q9, pa moraš biti res neumen.Kajti za 3.500 evrov, dobiš pri nas že novi Philips OLED 2018:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

leiito je izjavil:

Zveni nekoliko drago, je pa res, da Q9 obeta doseči OLED kakovost slike in tudi C8 najbrž ne bo veliko cenejši, če sploh, je pa ceneje kot lanske cene v uvodni ponudbi. Na youtubu je že nekaj hands-on reviewjev letošnjih Samsungov + Forbesov rezident je imel Q9 v rokah in je bil navdušen.

OLED65C8 3.499 €, Samsung QE65Q9F 2018 3 999 €. Kdo je nor, da bi kupil Samsunga?

OK.d ::

Saj če narod kupuje telefone 1000€+, lahko probajo tudi pri za 4000 tv-jih beee, beee;)
LPOK.d

jernej47 ::

Evo tudi 2017 OLED modeli že po 4 tednih kažejo znake zapečene slike:

Tsunamii ::

jernej47 je izjavil:

Evo tudi 2017 OLED modeli že po 4 tednih kažejo znake zapečene slike:


Merdasica !! Se dobro da ga ne kupujem letos! MA upam da cez leti ko grem v nakup to odpravijo!

andrej69 ::

jernej47 je izjavil:

Evo tudi 2017 OLED modeli že po 4 tednih kažejo znake zapečene slike:


Tukaj imajo nekaj težav Lg OLED modeli.Sicer, pa je kar nekaj opcij kako to odpravit.

Prva možnost: Tv ima screensaver, ki se vključi pri menjavanju slike, in čez nekaj časa se prižge drugi screensaver (črni zaslon z animacijo).

Druga možnost: Vklopiš pomik na zaslonu, premakneš sliko za eno slikovno piko.

Tretja možnost: Vsaj enkrat v dveh treh tednih, vkljućiš Refresh pixel, ki se bo sprožil ko se televizor izklopi in traja postopek približno eno uro.

Četrta možnost: Preklopiš tu in tam za kakšno minuto na drug program.

Skratka možnosti je kar nekaj. Če se te možnosti uporabijo, ni nikakršnih večjih težav:)

boki75 ::

andrej69 je izjavil:

jernej47 je izjavil:

Evo tudi 2017 OLED modeli že po 4 tednih kažejo znake zapečene slike:


Tukaj imajo nekaj težav Lg OLED modeli.Sicer, pa je kar nekaj opcij kako to odpravit.

Prva možnost: Tv ima screensaver, ki se vključi pri menjavanju slike, in čez nekaj časa se prižge drugi screensaver (črni zaslon z animacijo).

Druga možnost: Vklopiš pomik na zaslonu, premakneš sliko za eno slikovno piko.

Tretja možnost: Vsaj enkrat v dveh treh tednih, vkljućiš Refresh pixel, ki se bo sprožil ko se televizor izklopi in traja postopek približno eno uro.

Četrta možnost: Preklopiš tu in tam za kakšno minuto na drug program.

Skratka možnosti je kar nekaj. Če se te možnosti uporabijo, ni nikakršnih večjih težav:)


Če se poenostavi,ne prižgat TV aparata :))

boki75 ::

OK.d je izjavil:

Saj če narod kupuje telefone 1000€+, lahko probajo tudi pri za 4000 tv-jih beee, beee;)


kupiš lg V30 za 800€ in je oled,z DV,HDR10 in se govori kako so dragi oledi :)):|

easyrider3 ::

Mislim da bodovčez par let preskočili OLED zaslone in šli na drugo varijanto zaslona.

cekr ::

andrej69 je izjavil:

jernej47 je izjavil:

Evo tudi 2017 OLED modeli že po 4 tednih kažejo znake zapečene slike:


Tukaj imajo nekaj težav Lg OLED modeli.Sicer, pa je kar nekaj opcij kako to odpravit.

Prva možnost: Tv ima screensaver, ki se vključi pri menjavanju slike, in čez nekaj časa se prižge drugi screensaver (črni zaslon z animacijo).

Druga možnost: Vklopiš pomik na zaslonu, premakneš sliko za eno slikovno piko.

Tretja možnost: Vsaj enkrat v dveh treh tednih, vkljućiš Refresh pixel, ki se bo sprožil ko se televizor izklopi in traja postopek približno eno uro.

Četrta možnost: Preklopiš tu in tam za kakšno minuto na drug program.

Skratka možnosti je kar nekaj. Če se te možnosti uporabijo, ni nikakršnih večjih težav:)


Kam smo to prišli, da moraš nek drag prikazovalnik takole ujčkat. Hvala lepa za tak razvoj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

easyrider3 ::

Saj to je tisto ko za običajnega človeka že zadostuje LED televizor ne pa OLED sploh če se vzame takega ki je v višjem razredu,kjer ima zadosti kontrasta,svetilnosti in tudi preveč črnih odtenkov vsaj zame to velja. Mogoče pa se bo sčasoma prešlo na projektorje ker tudi teh je veliko n izbiro in dosti folka jih uporablja ampak to so američani....

fpbs ::

cekr je izjavil:

Kam smo to prišli, da moraš nek drag prikazovalnik takole ujčkat. Hvala lepa za tak razvoj.

Ali se ti malo zajebavaš s tem "prikazovalnikom", a resnično ne ločiš, kaj je prikazovalnik in kaj televizor?

northy ::

Živjo,
iščem predloge za 65inch tv do 1300€. Je smiselno iskati entry level 65 ali se bolje osredotočiti na 55. Razdalja znaša cca 3m, v dokaj zatemnjenem porostoru. Uporaba za Netflix / HD stream tekem in PS4. Sam si sicer mislim - Size over PQ...

Ima kdo izkušnje s hisense in sharp znamko?

cekr ::

fpbs je izjavil:

cekr je izjavil:

Kam smo to prišli, da moraš nek drag prikazovalnik takole ujčkat. Hvala lepa za tak razvoj.

Ali se ti malo zajebavaš s tem "prikazovalnikom", a resnično ne ločiš, kaj je prikazovalnik in kaj televizor?

Ja, prikazovalnik je in nič drugega. Ko bom videl neko zadevo, ki ne bo imela tako trapastih napak, bom pa rekel drugače.
Res, da je testiranje eno, resnična uporaba pa nekaj drugega. Samo vedno se ti takšna zadeva lahko zapeče tudi kot običajnemu uporabniku.
Veliko ljudi aparat uporablja samo za ozadje, da jim nekaj gode. Sedaj boš pa še pazil, da slučajno ne bo nek znak vedno na istem mestu. Ja, hvala lepa za takšno tehnologijo. To so tako sramotne napake, da bi morali OLED umaknit s tržišča. Zato pa ni OLED računalniških monitorjev.
Kupiš neko drago zadevo, da boš ves ponosen, ker imaš najboljše, kar lahko. Nazadnje se moraš ukvarjat z nepremikajočimi pikami in reševanje le teh. Po eni strani se gleda vse v smeri, da bo čimbolj avtomatizirano. Pri zadevah, ki bi morale biti samoumevne, se moraš pa zafrkavat.
Gledaš tv program pa vmes zaspiš. Zjutraj pa vidiš na sredini ekrana napis, da je slučajno izginil signal. Ker imaš srečo, boš sedaj ta napis gledal na prikazovalniku dokler ne izdihne.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

northy je izjavil:

Živjo,
iščem predloge za 65inch tv do 1300€. Je smiselno iskati entry level 65 ali se bolje osredotočiti na 55. Razdalja znaša cca 3m, v dokaj zatemnjenem porostoru. Uporaba za Netflix / HD stream tekem in PS4. Sam si sicer mislim - Size over PQ...

Ima kdo izkušnje s hisense in sharp znamko?


Odvisno kako zahteven uporabnik si:)Če te ne moti vsaka malenkost pri televizorju, je vsekakor bolje nekaj večja diagonala.Če pa iščeš televizor z najbolj optimalno sliko, strojno opremo itd, potem pa je bolje vzet kakšen model z manjšo diagonalo.Kar se tiče Sharpa je tako, da veljajo samo televizorji najvišjega ranga, ostalo je slabše od konkurence.Hisense je nekaj boljša izbira.

bbobst ::

leiito je izjavil:

brett je izjavil:

Kaj menite iz lastnih izkušenj in subjektivnega aspekta: ali je 65" preveč za gledanje iz razdalje 2,3m?

V trgovini sem si dal 55" in 65" na to razdaljo...in se mi 65" ni zdel nič prevelik za to razdaljo. Po drugi strani pa vem, da primerjave velikosti v trgovinah niso ravno sinonim za merodajnost, ker je percepcija dojemanje velikosti popačena...v tako velikem prostoru takšni predmeti kot so ti TV-ji izgledajo manjši kot pa potem doma v dnevni sobi.

Razmišljal sem že, da bi izrezal karton teh velikosti (55" in 65"), ju postavil na tv polico in primerjal?!

Pri tastu, ki ima ukrivljenega Sonya 55", sem izmeril teh 2,3m razdalje in...velikost mi ni bila nič posebnega >:D


Tudi z metra in pol ni preveč 65".

THX pravi, da je idealna razdalja za 70" tivi 7 čevljev, torej 213.5 cm, za 230 cm je 65" že malo premičken.
https://www.engadget.com/2018/03/02/red...

Na treh metrih je 55-ka ravno prav.

easyrider3 ::

bbobst je izjavil:

leiito je izjavil:

brett je izjavil:

Kaj menite iz lastnih izkušenj in subjektivnega aspekta: ali je 65" preveč za gledanje iz razdalje 2,3m?

V trgovini sem si dal 55" in 65" na to razdaljo...in se mi 65" ni zdel nič prevelik za to razdaljo. Po drugi strani pa vem, da primerjave velikosti v trgovinah niso ravno sinonim za merodajnost, ker je percepcija dojemanje velikosti popačena...v tako velikem prostoru takšni predmeti kot so ti TV-ji izgledajo manjši kot pa potem doma v dnevni sobi.

Razmišljal sem že, da bi izrezal karton teh velikosti (55" in 65"), ju postavil na tv polico in primerjal?!

Pri tastu, ki ima ukrivljenega Sonya 55", sem izmeril teh 2,3m razdalje in...velikost mi ni bila nič posebnega >:D


Tudi z metra in pol ni preveč 65".

THX pravi, da je idealna razdalja za 70" tivi 7 čevljev, torej 213.5 cm, za 230 cm je 65" že malo premičken.
https://www.engadget.com/2018/03/02/red...

Na treh metrih je 55-ka ravno prav.



TOČNO tako kot si rekel vsaj zame to velja drugi pa lahko imajo kakršne hočejo tudi 77" jaz ne bom zaradi tega nobenem folš

MaStr ::

andrej69 je izjavil:

northy je izjavil:

Živjo,
iščem predloge za 65inch tv do 1300€. Je smiselno iskati entry level 65 ali se bolje osredotočiti na 55. Razdalja znaša cca 3m, v dokaj zatemnjenem porostoru. Uporaba za Netflix / HD stream tekem in PS4. Sam si sicer mislim - Size over PQ...

Ima kdo izkušnje s hisense in sharp znamko?


Odvisno kako zahteven uporabnik si:)Če te ne moti vsaka malenkost pri televizorju, je vsekakor bolje nekaj večja diagonala.Če pa iščeš televizor z najbolj optimalno sliko, strojno opremo itd, potem pa je bolje vzet kakšen model z manjšo diagonalo.Kar se tiče Sharpa je tako, da veljajo samo televizorji najvišjega ranga, ostalo je slabše od konkurence.Hisense je nekaj boljša izbira.

Mar ni Sharp prodal TV oddelek/licenco znamki Hisense?

andrej69 ::

@MaStr
Sharp je v lasti Taiwanskega Foxconn-a. Hisense, pa je partner z Nemškim proizvajalcem Loewe.

borut_p ::

easyrider3 je izjavil:

Saj to je tisto ko za običajnega človeka že zadostuje LED televizor ne pa OLED sploh če se vzame takega ki je v višjem razredu,kjer ima zadosti kontrasta,svetilnosti in tudi preveč črnih odtenkov vsaj zame to velja. Mogoče pa se bo sčasoma prešlo na projektorje ker tudi teh je veliko n izbiro in dosti folka jih uporablja ampak to so američani....

Predvsem si mora vsak posameznik razčistiti kaj gleda in pod kakšnimi pogoji - imeti možnost ne vem kakšnega kontrasta, črnin, svetilnosti je čist bz če nimaš inputa s takimi pogoji. torej 65" tv - kaj za boga boš gledal gor da bo source dovolj dober da pride to do izraza - 1080 filme - kjer je že sama pika razvlečena 3x? nekateri so navajeni gledat v temi - visoki kontrasti in svetilnost je po tem celo moteča.
sem 2 meseca nazaj kupoval novo tv - na koncu sem se odločil za LCD UHD Samsung serije 6. in sem moral kontrast in svetilnost znižat pod 50% da lahko gledam normalno. ravnokar kupil LG IPS UHD monitor - isto, svetilnost in kontrast pod 50%.
kupovati nekaj na pamet je bz - plačaj aro, vzemi domov na test če ti ustreza. nekaj časa nazaj se spomnim si plačal 100% aro in domov privlekel razstavni model - pejdi v dva BB in v vsakemu vzemi enega in jih doma primerjaj 1:1 - potem šele nakup. v trgovini so zadeve predstavljene na demo in max kar tv lahko ponudi - ampak slednje običajno ni dosegljivo/uporabno "in real life"

MrStein ::

Saj to je normalno, da v temi nimaš iste svetlosti kot sredi belega dne. Zato pa je gumbek, da nastaviš (eni sicer nastavijo avtomatsko, ampak kot vidim je to redkost).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

T_F_7 ::

Do kakšne razlike v ceni se splača kupiti XE9305 napram XE9005 oz koliko več se še splača odšteti za XE9305? Oz se sploh splača kupiti XE9305?
Na rtings.com sem opazil, da je po njihovih testih, 9005 boljša za gledanje športa, 7.9 proti 7.8, kar je sicer malo, vendar me to moti. Tisti, ki imate izkušnje s tema dvema TVjema, opazite razliko?
Kaj pa glede zvoka, 9305 ima precej boljši zvok. Je to dejanska prednost ali treba kakorkoli kupiti soundbar in sam zvok TVja nima veze?

borut_p ::

ko boš priklopil na HD (siol ali t2) bo čisto vseeno kero si vzel. če je sprejem jajc, tudi tv ne more pomagat. ko bodo pa ponudniki oddajali pravi HD ali še več, potem pa bodo detajli prišli do izraza.
dandanes pa še prave 4k slike ne moreš najti na netu da nebi bila "meglena".

easyrider3 ::

borut_p je izjavil:

ko boš priklopil na HD (siol ali t2) bo čisto vseeno kero si vzel. če je sprejem jajc, tudi tv ne more pomagat. ko bodo pa ponudniki oddajali pravi HD ali še več, potem pa bodo detajli prišli do izraza.
dandanes pa še prave 4k slike ne moreš najti na netu da nebi bila "meglena".



točno tako kot si povedal,ker ta HD slika ko jo ponujajo Telekom,T-2,A1,Telemach ni tista ki bi morala biti. Slika HD mora biti taka kot če greš z kamero ali celo fotoaparatom posnet video posnetek in potem to zavrtiš na televizorju in potlej pa vidiš kaj je HD ne pa tisto kar pri nas ponujajo.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Saj to navdušenje, je vsako leto kar se tiče ljudi kateri opravljajo teste. V praksi pozneje pa se iskaže, da ni razloga za navdušenje:) Da pa daš 4.000 evrov za model 65/Q9, pa moraš biti res neumen.Kajti za 3.500 evrov, dobiš pri nas že novi Philips OLED 2018:))

Nekdo je nekje zgoraj omenil "piljenje" novih modelov. Zanimivo, kako to "pili" Philips:

The 65-inch 873 looks exactly like the current 55-inch POS9002 because it is the same TV. Philips has simply decided to rename it for 2018 while the 55-inch POS9002 will carry over. 803 on the other hand is a new design, coming in 55 and 65 inch formats this summer, where the logo has been removed from the bezel. “Philips” is printed on one of the two legs but it is nevertheless a bold move. If you decide to put 803 on a wall, there will be no visible distractions on the frame. Of course, you will still recognize it as a Philips TV as soon it turns on because of Ambilight

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

brett ::

Danes sem šel v živo stestirat Sony 65XE9005. Prosil sem (ful prijazen in uslužen) prodajalca, da mi je dal SD signal, HD signal (1080i) in nato sem mu dal še svoj zunanji disk s 4K filmom (Dark Knight; 2008). Gledal sem z razdalje 2,3m.

Vtis:
- SD: na tej razdalji na meji sprejemljivega glede na velikost zaslona. Se še da gledati. Če sem šel bližje (pod 2 m) ni za gledati. Slika deluje blurana, detajli popolnima izginejo, pri hitro premikajočih se objektih "sled duhov"...
- HD (1080i): na tej razdalji slika občutno lepša; veliko boljša v vseh aspektih kot SD. Tudi lepša kot npr. pri mojem 46". Zadovoljivo gledanje tudi od bliže (pod 2m).
- 4K: kapo dol! Slika ubijalska!!

Zaključek: bom vzel 65" in kot kaže res spremenil paket naročinine pri T2, ko mi konec leta poteče vezava, na razširjeno HD shemo. >:D

Vsem, ki kupujejo tako velikost zaslona pa toplo priporočam, da imajo to v mislih: imeti HD programe, ker SD je bolj žalost. In v takem primeru se ne splača dati 1800€. Pri HD pa je razlika že kar očitna! 4K in ostali bonbončki pa so še dodaten velik +.

Upam, da bo cena še kaj padla (pod 1600€) in bo ta model na voljo tudi še v 2/2 leta 2018.:D

T_F_7 ::

brett je izjavil:

Upam, da bo cena še kaj padla (pod 1600EUR) in bo ta model na voljo tudi še v 2/2 leta 2018.:D

Na kirem koncu države živiš, če si blizu meje, se ti splača prečekirat kakšne so cene čez in it na kratek izlet. Primer: 1,5k EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

T_F_7 ::

borut_p je izjavil:

ko boš priklopil na HD (siol ali t2) bo čisto vseeno kero si vzel. če je sprejem jajc, tudi tv ne more pomagat. ko bodo pa ponudniki oddajali pravi HD ali še več, potem pa bodo detajli prišli do izraza.
dandanes pa še prave 4k slike ne moreš najti na netu da nebi bila "meglena".

Če si odgovarjal na moje vprašanje, ne bom gledau športa na siolu ali t2, pač pa drugje, vendar v tem trenutku ne vem, če je kvaliteta slike na tem drugje boljša od siola oz t2ja. upam da ja.

borut_p ::

Kot sem omenil v enem postu prej - pojdi v BB, daj 100% aro na razstavni model in ga vzemi na test domov. potem boš videl kako dela. če se ti zdi OK, kupi

Gatsu ::

Na TV kanalih je itak sam še šport za gledat (žal je pri naših ponudnikih slika za kozlat). Za vse ostalo je tu Netflix.
««
104 / 535
»»