» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
103 / 535
»»

Petarda25 ::

Ima pa ta Lg aktivni HDR in pa 4K Upscaler. Ve kdo kako se to obnese in če je očitna razlika pri gledanju?

jb_j ::

andrej69 ::

Petarda25 je izjavil:

Ima pa ta Lg aktivni HDR in pa 4K Upscaler. Ve kdo kako se to obnese in če je očitna razlika pri gledanju?


Kar se tiče aktivnega HD-rja, 4k upscalera itd.., to imajo danes že vsi televizorji, toda vsak to imenuje drugače.. Toda ta Lg ima RGBW panel, kar ni najbolje. Okoli tega sem že kar nekaj napisal.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Petarda25 je izjavil:

Ima pa ta Lg aktivni HDR in pa 4K Upscaler. Ve kdo kako se to obnese in če je očitna razlika pri gledanju?

Kar se tiče aktivnega HD-rja, 4k upscalera itd.., to imajo danes že vsi televizorji, toda vsak to imenuje drugače.. Toda ta Lg ima RGBW panel, kar ni najbolje. Okoli tega sem že kar nekaj napisal.

Ja, saj so tudi vsi OLEDi WRGB. Torej po tej tvoji logiki tudi OLEDi niso najboljši.?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Petarda25 je izjavil:

Ima pa ta Lg aktivni HDR in pa 4K Upscaler. Ve kdo kako se to obnese in če je očitna razlika pri gledanju?

Kar se tiče aktivnega HD-rja, 4k upscalera itd.., to imajo danes že vsi televizorji, toda vsak to imenuje drugače.. Toda ta Lg ima RGBW panel, kar ni najbolje. Okoli tega sem že kar nekaj napisal.

Ja, saj so tudi vsi OLEDi WRGB. Torej po tej tvoji logiki tudi OLEDi niso najboljši.?


OLED pa je povsem druga tehnologija:)

fpbs ::

Tehnologija je že druga, ampak sta oba WRGB. Za LEDe si trdil da so 3k, ali so potem tudi OLEDi 3k?

T_F_7 ::

andrej69 je izjavil:

Cene Sony televizorjev 2018.

1) Je za pričakovati da bo KD-55XF9005 nadaljeval sloves njegovega predhodnika?
2) Kdaj v letu sploh veš, da je nek model TVja zakon oz crap? Poleti? Prej? Kasneje?
3) Pozabil sem te vprašati kateri TV do 1,3k svetuješ? (vprašal za do 1k)

brett ::

Pozdravljeni,

Trenutno sem lastnik 8 let starega tv: Sony Bravia KDL-46W5500 46". Vsa leta dela BP. Uporablja se ga sledeče:
- 70% TV na T2 IPTV L shema (SD kvaliteta 90%),
- 20% BRrip na Xtreamer multi predvajalnik prve generacije (max. update) preko HDMI,
- 10% 1080p BR na Xtreamer prve generacije (max. update) preko HDMI.

Počasi se odločam, da bi si omislil nov tv. Glede na to, da gledam iz razdalje 2,3metra, se bolj nagibam na 55" in ne 65". Dolgo časa sem ciljal na 60", a OLED ni v tej velikosti... Bo 55" res dovolj?!

Gre pa (kot ste že razbrali) za OLED in sicer LG-jev. Prebral sem zadnjih 40 strani te diskusije in tiste o OLED TV, tuje teste, videe na YT...trenutno bi izbral LG 55" B7.

Imam pa vprašanja laika:
A) koliko se bi/bo na tem tv-ju poznala razlika napram trenutnemu glede kvalitete slike za gledanje zgoraj naštetih točk. Vem da 90% tv vsebin preko kabelske poteka v SD, nekaj malega v HD. Kje je še UHD oz.4K... Koliko zna tak tv "pretvoriti" sliko v 4k kvaliteto?
B) imam Xtreamer prve generacije..probal sem predvajati 4k film (prosim ne se smejati preveč...sem pač laik), pa ne gre...ne podpira formata. Potem sem dal film na usb ključek in ga priklopil na tastov tv, ki že podpira 4k. Slika je bila, ampak daleč od kake famoznosti...zelo zrnata za 4k...bi na oko rekel navaden bluray. V mislih sem imel nov multi predvajalnik: Minix Neo U1 tv box Je to ok kombinacija s tem tv-jem? Zasledil sem nekaj o različnih HDMI kablih...da niso vsi enako pretočni. Da bi lahko začel z vleko 4k vsebin.
C) razno: na kaj naj bom še pozoren?

Res bi prosil za mnenja, nasvete. Lahko tudi na ZS.

HVALA!

LP A

PS: če tema ni ravno prav naslovljena, naj jo prosim moderator prestavi.

brett ::

Prosim za moderatorjev bris mojega posta...sem odprl raje novo temo. 8-)

profdoktor ::

Nesmeš odpirat novih tem kar tako. Ti pa lahko povem, da v kolikor ti TV še deluje nima smisla menjavat. Gledaš 70% SD, kar pomeni da večji kot bo TV, slabša bo slika. Pri 55 inčnem OLED televizorju boš imel nekoliko slabšo sliko od trenutne, pri 65 inčah pa občutno slabšo.

Za pravo 4K izkušnjo rabiš potegnit dol remuxe ali completne blu ray 4k ripe in ne karkoli. Če nisi pazljiv dobiš hitro upscalan film, ki v 4K ni dosti boljši od navadnega 1080p.

brett ::

Ali nimajo ti tv-ji višjega ranga že možnost, da sami "pretvorijo" SD v 4k oz. približek temu? Ker če temu ni tako, potem še leta nima smisla kupovati tovrstnih tv-jev, ker večina smrtnikov gleda tv v standardni definiciji. In se najbrž še kaj kmalu ne bo spremenilo.

Na P.... je že nova shema, kjer so 4k filmi ločeni od ostalih :D

fpbs ::

profdoktor je izjavil:

Nesmeš odpirat novih tem kar tako. Ti pa lahko povem, da v kolikor ti TV še deluje nima smisla menjavat. Gledaš 70% SD, kar pomeni da večji kot bo TV, slabša bo slika. Pri 55 inčnem OLED televizorju boš imel nekoliko slabšo sliko od trenutne, pri 65 inčah pa občutno slabšo.

Ta KDL-46W5500 je vhodni model, tako da bo slika na OLEDu zagotovo veliko boljša.

brett ::

Ta model je bil takrat (2010) pri Sony-u v vrhu. Ker če me spomin ne vara, so bile črki tiste, ki so določale rang in ne cifre.8-)

http://www.trustedreviews.com/reviews/s...

malizeleni ::

Vsekakor zamenjaj shemo na T2 in naroči XL HD, kjer boš imel večino programov v HD. Pa 65" vzemi, če se lahko stegneš.

fpbs ::

brett je izjavil:

Ta model je bil takrat (2010) pri Sony-u v vrhu. Ker če me spomin ne vara, so bile črki tiste, ki so določale rang in ne cifre.8-)

Zagotovo te spomin vara. Drugače bi ti pa tudi jaz svetoval diagonalo 65". Jaz gledam 65" na 2,8m, in če se postavim na 2,5m ne opazim nobene razlike, ali da bi me karkoli motilo.
Pojdi v trgovino, pa se postavi pred TV na to razdaljo, pa boš najbolje videl, če ti odgovarja.

profdoktor ::

Jaz bi ti pa svetoval 55 inčni televizor, predvsem zato ker gledaš 80% shemo. Dobiš ga za vsaj 1000 eur ceneje kot 65, kjer bo slika preveč razkockana za shemo, se pa strinjam z mojstrom zgoraj, ki ti svetuje HD shemo. In ne, upscale ti ne naredi čudeža iz slabega vira, niti noben super ultra procesor. Rabiš dober vir!

cekr ::

fpbs je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Nesmeš odpirat novih tem kar tako. Ti pa lahko povem, da v kolikor ti TV še deluje nima smisla menjavat. Gledaš 70% SD, kar pomeni da večji kot bo TV, slabša bo slika. Pri 55 inčnem OLED televizorju boš imel nekoliko slabšo sliko od trenutne, pri 65 inčah pa občutno slabšo.

Ta KDL-46W5500 je vhodni model, tako da bo slika na OLEDu zagotovo veliko boljša.


Tiste čase, je bil ta model ravno pod vrhom.
X najhujši potem pa W.
Imam 46W3000, ki se ga pri nas sploh ni dobilo. Je bil pa prvi, ki je imel MPEG4 dekoder.
Če grem skozi trgovino in si pogledam slike novih prikazovalnikov, me ne zagrabi navdušenje nad novimi, ker ni nič novega v sliki.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

brett ::

Glede na prostor, ki je namenjen za tv...po meri narejen tv regal in police nad njim, je bilo prvotno mišljen 65", šele nato sem prešaltal na 55"...ampak kot kaže ne bo nič z nabavo :(

Ker, XL HD sheme ne bom naročal, saj bi že L shemo skinil, če ne bi žena gledala določen programov, ki so od L sheme naprej. Jaz osebno tv gledam bolj malo...bolj sem imel v investicijo se spustiti zaradi tistih 30%, ki jih dol potegnem...in da bi nadgradil zbirko blurayev v še boljšo vizualno poslastico. Če pa tak tv zaenkrat še ni sposoben narediti vsaj približka 4k, mi je to potrata denarja. Bom potem raje še nekaj let počakal oz. dokler sedanji ne crkne. Ženi je trenutna slika čisto ok, čeprav sva oba v trgovinah že videla 4k in OLED. Obema je bil VAU in če bi to lahko "prenesla" vsaj v približku na gledanje tv programov, bi bila tudi ona za investicijo.

Samo poraja se mi vprašanje za koliko % ljudi so potem taki tv-ji narejeni te dni, ker v praksi 90% smrtnikov (v SLO) ne more izkoristiti njenega potenciala?!?! Po pravici povedano sem imel to na sumu, ampak upal, da me spreobrnete :'(

andrej69 ::

cekr je izjavil:

fpbs je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Nesmeš odpirat novih tem kar tako. Ti pa lahko povem, da v kolikor ti TV še deluje nima smisla menjavat. Gledaš 70% SD, kar pomeni da večji kot bo TV, slabša bo slika. Pri 55 inčnem OLED televizorju boš imel nekoliko slabšo sliko od trenutne, pri 65 inčah pa občutno slabšo.

Ta KDL-46W5500 je vhodni model, tako da bo slika na OLEDu zagotovo veliko boljša.


Tiste čase, je bil ta model ravno pod vrhom.
X najhujši potem pa W.
Imam 46W3000, ki se ga pri nas sploh ni dobilo. Je bil pa prvi, ki je imel MPEG4 dekoder.
Če grem skozi trgovino in si pogledam slike novih prikazovalnikov, me ne zagrabi navdušenje nad novimi, ker ni nič novega v sliki.

Ne moreš delat primerjave televizorjev , ki delujejo preko spliterjev v prodajalnah, in televizorja, ki ga imaš doma. Kajti doma imaš zagotovo boljši" tv signal, poleg tega imaš sigurno boljše nastavitve kakor so v prodajalnah kjer so televizorji nastavljeni na tovarniških nastavitvah:)Novi televizorji prikazujejo zasigurno kvalitetnejšo sliko, kakor televizorji izpred par let..

profdoktor ::

brett je izjavil:


Samo poraja se mi vprašanje za koliko % ljudi so potem taki tv-ji narejeni te dni, ker v praksi 90% smrtnikov (v SLO) ne more izkoristiti njenega potenciala?!?! Po pravici povedano sem imel to na sumu, ampak upal, da me spreobrnete :'(

Za Reko ljubezni, Kemala in Bergdoktorja se res ne splača vreči 3000 v televizor. Brez zamere.

andrej69 ::

brett je izjavil:

Glede na prostor, ki je namenjen za tv...po meri narejen tv regal in police nad njim, je bilo prvotno mišljen 65", šele nato sem prešaltal na 55"...ampak kot kaže ne bo nič z nabavo :(

Ker, XL HD sheme ne bom naročal, saj bi že L shemo skinil, če ne bi žena gledala določen programov, ki so od L sheme naprej. Jaz osebno tv gledam bolj malo...bolj sem imel v investicijo se spustiti zaradi tistih 30%, ki jih dol potegnem...in da bi nadgradil zbirko blurayev v še boljšo vizualno poslastico. Če pa tak tv zaenkrat še ni sposoben narediti vsaj približka 4k, mi je to potrata denarja. Bom potem raje še nekaj let počakal oz. dokler sedanji ne crkne. Ženi je trenutna slika čisto ok, čeprav sva oba v trgovinah že videla 4k in OLED. Obema je bil VAU in če bi to lahko "prenesla" vsaj v približku na gledanje tv programov, bi bila tudi ona za investicijo.

Samo poraja se mi vprašanje za koliko % ljudi so potem taki tv-ji narejeni te dni, ker v praksi 90% smrtnikov (v SLO) ne more izkoristiti njenega potenciala?!?! Po pravici povedano sem imel to na sumu, ampak upal, da me spreobrnete :'(


Pri gledanju SD vsebin, ti res novi 4k televizorji ne bodo naredili čudeža. Bo pa slika sicer povsem enakovredna, ali še celo nekaj kvalitetnejša napram televizorju ki ga imaš sedaj..Kar pa se tiče FullHD vsebin, pa bo že občutneje kvalitetnejša:)Seveda pa je odvisno od modela do modela.

profdoktor ::

Kot pravi andrej69 slika bo slabša če kupiš 65 OLED za 3000 eur. SD ločljivost ti nategne na 65 col in boš mislil da si v Minecraft svetu.

andrej69 ::

@brett
Tukaj si lahko pogledaš kvaliteto SD slike na Philipsu 7502. Malo je moteč odsev luči. Sicer pa tv signal ni najkvalitetnejši", pa tudi nastavljen je na tovarniških nastavitvah.

andrej69 ::

Tukaj si lahko vsak tudi pogleda tabelo, kar se tiče pixlov.

leiito ::

profdoktor je izjavil:

Kot pravi andrej69 slika bo slabša če kupiš 65 OLED za 3000 eur. SD ločljivost ti nategne na 65 col in boš mislil da si v Minecraft svetu.


Dej nehaj s temi neumnostmi. Imaš doma OLED, govoriš iz izkušenj?

Tudi SD slika je na 65” čisto OK, nič slabša kot sicer, od 720p naprej je pa vse fenomenalno.

krepki ::

Ampak človek ne rabi OLEDA,gleda osiromašeno shemo SD na T2,škoda mu je dati par eurov za HD shemo potem dol vlači 4K medije ,ki jih lahko posname na 4GB velik USB ključek.
To je denar vstran vržen.

cekr ::

andrej69 je izjavil:

cekr je izjavil:

fpbs je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Nesmeš odpirat novih tem kar tako. Ti pa lahko povem, da v kolikor ti TV še deluje nima smisla menjavat. Gledaš 70% SD, kar pomeni da večji kot bo TV, slabša bo slika. Pri 55 inčnem OLED televizorju boš imel nekoliko slabšo sliko od trenutne, pri 65 inčah pa občutno slabšo.

Ta KDL-46W5500 je vhodni model, tako da bo slika na OLEDu zagotovo veliko boljša.


Tiste čase, je bil ta model ravno pod vrhom.
X najhujši potem pa W.
Imam 46W3000, ki se ga pri nas sploh ni dobilo. Je bil pa prvi, ki je imel MPEG4 dekoder.
Če grem skozi trgovino in si pogledam slike novih prikazovalnikov, me ne zagrabi navdušenje nad novimi, ker ni nič novega v sliki.

Ne moreš delat primerjave televizorjev , ki delujejo preko spliterjev v prodajalnah, in televizorja, ki ga imaš doma. Kajti doma imaš zagotovo boljši" tv signal, poleg tega imaš sigurno boljše nastavitve kakor so v prodajalnah kjer so televizorji nastavljeni na tovarniških nastavitvah:)Novi televizorji prikazujejo zasigurno kvalitetnejšo sliko, kakor televizorji izpred par let..


Je res, da imajo novi kvalitetnejšo sliko. Ne pa toliko, da bi me premamilo staro tv prestavit v kopalnico ali wc. Je pripravljenih 2-2,5k€ za ta podvig, vendar mora biti nova tipi-topi za 10-15 let.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

brett ::

No ja Kemala, Reko ljubezni žena ne gleda ;) Pač pa Fox-e ipd. Jaz gledam kake dokumentarce, malo športa in info oddaje. In že tako so te sheme drage ko žafrane...sedaj pa še ta k...POP forsirajo vsi, da se plačuje ;(. Za tv pa ne bi dal več kot 1500€..in LG OLED 557B je že tam tam...

Dol pa res trenutno potegnem dosti br-ripa (2-8gb) in gledam preko Xtreamerja. Imam pa za 4Tb zunanjih diskov 1080p br filmov, katerih povprečno en zasede 20gb. To so moji najnaj filmi...zbirka. Za 4k vsebino pa kot gledam zasedejo cca. 50-60gb. Res pa da mojih najnaj še ni blizu :'( In za to bi pač nabavil večje zunanje diske.

MrStein ::

brett je izjavil:

Ali nimajo ti tv-ji višjega ranga že možnost, da sami "pretvorijo" SD v 4k oz. približek temu?

Ne možnost, ampak obvezno vsak TV to pretvori. Eni boljše, eni slabše.

Ravno Sony-ja eni hvalijo pri tem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

leiito ::

Ma kakšna shema, bog vas nima rad, Netflix je €12/mesec in dobiš praktično neomejeno količino 4K vsebin in že tudi zelo soliden nabor HDR vsebin. Marco Polo je v HDR fenomenalen, tudi če kot serija ni glih špica od špice, vsa tista eksotika in barvitost zgleda fantastično.

andrej69 ::

@brett
Za tvoje potrebe, res ne vidim nakup OLED televizorja:)Kajti dobiš za 1.000 evrov, že kvaliteten" 4k televizor, ki bo povsem zadostoval tvojim potrebam..OLED je smiselno vzet, če bi gledal 4k ali pa predvsem HDR vsebine:)Za gledanje SD in FullHD vsebin, pa ne vidim smisla vzet takšen televizor.. To je moje osebno mnenje..

krepki ::

Netflix je super gledat tudi na ATV 4K na ful hd tvju,slika je dosti boljša kot na naših HD kanalih,ki jih ponujajo operaterji.

brett ::

Netflix bo v igri, ko bodo podnapisi. Jaz sem z angleščino kar ok, drugi pa ne ravno.
Andrej69: za 4k bi bila "zaenkrat" zbirka mojih filmov. Da bi lahko gledal npr. Ben-Hur, Dances with Wolves, LOTR, Godfather,... v tej resoluciji. To mi je želja.

Skratka: hvala za mnenja...bom počakal še nekaj let, da bo več vsebin tem tv-jem blizu!

LP vsem

fpbs ::

brett je izjavil:

Za tv pa ne bi dal več kot 1500€..in LG OLED 557B je že tam tam...

Potem nimaš več kaj razmišljati, to ti bo vsekakor najboljša izbira.

mat11 ::

Glede gledanja SD vsebin na 65inch televizorju. Prej sem imel LG 680v 55 sedaj pa 7502 65inch, pa je slika lepša na slednjemu .
mat

cekr ::

Nekateri menjate prikazovalnike skoraj 1x na leto.
Kam spravite potem stari aparat?
Meni je ravno to glavni problem. Ne da se mi tovorit po hiši gor in dol. Nazadnje se mi pa pptem valja v nekem kotu in čaka na boljše čase.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mat11 ::

Prodaš, za pametno ceno se vse proda.
mat

fpbs ::

cekr je izjavil:

Nekateri menjate prikazovalnike skoraj 1x na leto.

Vedno znova, ko omeniš prikazovalnik, moram ugotovit na kaj to misliš:
https://www.google.si/search?q=prikazov...

Morenov ::

cekr je izjavil:

Nekateri menjate prikazovalnike skoraj 1x na leto.
Kam spravite potem stari aparat?
Meni je ravno to glavni problem. Ne da se mi tovorit po hiši gor in dol. Nazadnje se mi pa pptem valja v nekem kotu in čaka na boljše čase.

Tudi mene zanima kako je z amortizacijo TVja. Koliko izgubi na vrednosti prvo, drugo, tretje leto?

D&DD ::

Zanima me kateri 55 tv izbrati?
Sem nezahteven uporabnik (vecinoma filmi in serije preko usbja... vcasih tv).

Cim manj tem bolje :) je kaksnih 800 realno?


Kaj paziti? Katero znamko izbrati?

T_F_7 ::

D&DD je izjavil:

Zanima me kateri 55 tv izbrati?
Sem nezahteven uporabnik (vecinoma filmi in serije preko usbja... vcasih tv).
Cim manj tem bolje :) je kaksnih 800 realno?
Kaj paziti? Katero znamko izbrati?

Preberi si komentarje od strani 95 dalje, počakaj še kak mesec, da cene padejo in si vbodi recimo Philips PUS7502.

fpbs ::

LG announces pricing for 2018 premium LCD TVs:

65SK9500 - $2699.99
65SK9000 - $2,199.99
55SK9000 - $1,599.99
75SK8070P - $2,699.99
65SK8000 - $1,999.99
55SK8000 - $1,199.99
49SK8000 - $999.99

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

easyrider3 ::

PRIMERJAVA 55"TELEVIZORJEV

SONY KD-55XE9305 ( VA panel -EDGE LED) 120Hz (Motionflow XR1000Hz)
SONY KD-55XF9005 ( VA panel -DIRECT LED) 120Hz (Motionflow XR 1000Hz)
LG 55SK9000 (IPS panel -DIRECT LED) 120Hz (TruMotion 240 Hz)
PANASONIC TX-55FX780 (MVA panel -EDGE LED) 120Hz (Backlight Motion Rate 2200 Hz)

https://www.displayspecifications.com/e...

andrej69 ::

Lg modeli 2018.



D&DD ::

Je ta televizor ok za svojo ceno ?
https://www.ceneje.si/Izdelek/8568239/a...

andrej69 ::

D&DD je izjavil:

Je ta televizor ok za svojo ceno ?
https://www.ceneje.si/Izdelek/8568239/a...


Gre za vstopni 4k model Philipsa. Soliden televizor, ki pa nima Androida in Ambilighta. Kar se tiče kvalitete slike je soliden, seveda pa ne gre od tega modela pričakovat preveč:)

fpbs ::

Panasonic 2018 TV line-up - full overview
https://www.flatpanelshd.com/article.ph...

edi45 ::

cekr je izjavil:

Nekateri menjate prikazovalnike skoraj 1x na leto.
Kam spravite potem stari aparat?
Meni je ravno to glavni problem. Ne da se mi tovorit po hiši gor in dol. Nazadnje se mi pa pptem valja v nekem kotu in čaka na boljše čase.


lani sem jih 5 menjal8-)

fpbs ::

edi45 je izjavil:

cekr je izjavil:

Nekateri menjate prikazovalnike skoraj 1x na leto. Kam spravite potem stari aparat?

lani sem jih 5 menjal

A med teh 5 spada tudi telefon, monitor, in druge naprave, ki imajo vgrajen prikazovalnik?

Sarkozy ::

D&DD je izjavil:

Zanima me kateri 55 tv izbrati?
Sem nezahteven uporabnik (vecinoma filmi in serije preko usbja... vcasih tv).

Cim manj tem bolje :) je kaksnih 800 realno?


Kaj paziti? Katero znamko izbrati?


predlagam ti KD-55XE7005B za 700€ 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!
««
103 / 535
»»