» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
429 / 536
»»

libreus ::

darck je izjavil:


Imaš morda izkušnje s tem TV-jem?

Magic1 ::

andrej69 je izjavil:

Poskusi nastavit dinamični kontrast na minimalno nastavitev.

Vse kar sem delal je bilo na minimalnem dinamičnem kontrastu.
Magic

skyform ::

Magic1 je izjavil:

Izgleda so pri Sonyu ugotovili, da je to pomembno in so alocirali inženirje. Do sedaj so vsi forsiral zgolj na črnini in zdaj imamo marsikje črno luknjo. Težko je narediti neke detaile na črni luknji, verjetno je tudi zelo odvisno od tipa zaslona.


Sony ne dela tega oz ne forsira črnine, imaš opcije v nastavitvah s katerimi lahko to vse dosežeš nea pa forsirajo, da bi bil out of the box black crush ali ne ga ne bi mogel odstraniti. Ne vem kako dolgo že imajo tale pristop, vem pa, da so jih v letu 2017 reviewi hvalili za odličen shadow detail pri modelih XE90, XE930 XE940, so pa najbrž že prej imeli takšen pristop. Že 2016 so imeli premium ZD9 FALD z preko 500 con, ki tudi ni imel black crusha, 2017 pa so potem ti FALD TVji postali nek standard.

andrej69 ::

Tukaj pa nekaj primerjav MINI LED modelov. Kar se tiče bloominga in prikaz črne.

(Hisense U8H)

(Lg QNED866)

(Sony XR-X95K)

(Philips 9636)

skyform je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Izgleda so pri Sonyu ugotovili, da je to pomembno in so alocirali inženirje. Do sedaj so vsi forsiral zgolj na črnini in zdaj imamo marsikje črno luknjo. Težko je narediti neke detaile na črni luknji, verjetno je tudi zelo odvisno od tipa zaslona.


Sony ne dela tega oz ne forsira črnine, imaš opcije v nastavitvah s katerimi lahko to vse dosežeš nea pa forsirajo, da bi bil out of the box black crush ali ne ga ne bi mogel odstraniti. Ne vem kako dolgo že imajo tale pristop, vem pa, da so jih v letu 2017 reviewi hvalili za odličen shadow detail pri modelih XE90, XE930 XE940, so pa najbrž že prej imeli takšen pristop. Že 2016 so imeli premium ZD9 FALD z preko 500 con, ki tudi ni imel black crusha, 2017 pa so potem ti FALD TVji postali nek standard.


Letos se to imenuje Backlight Master Drive, ki kakor si napisal sega v leto 2016 z modelom ZD9.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

@skyform

Tukaj si lahko pogledaš nekaj akcijskih cen televizorjev za katere si me prosil iz šotora v Mariboru.







MrStein ::

"Image does not exist" piše za vsako sliko razen zadnje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

skyform ::

Slike žal ne delajo.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj pa nekaj primerjav MINI LED modelov. Kar se tiče bloominga in prikaz črne.

(Philips 9636)

skyform je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Izgleda so pri Sonyu ugotovili, da je to pomembno in so alocirali inženirje. Do sedaj so vsi forsiral zgolj na črnini in zdaj imamo marsikje črno luknjo. Težko je narediti neke detaile na črni luknji, verjetno je tudi zelo odvisno od tipa zaslona.


Sony ne dela tega oz ne forsira črnine, imaš opcije v nastavitvah s katerimi lahko to vse dosežeš nea pa forsirajo, da bi bil out of the box black crush ali ne ga ne bi mogel odstraniti. Ne vem kako dolgo že imajo tale pristop, vem pa, da so jih v letu 2017 reviewi hvalili za odličen shadow detail pri modelih XE90, XE930 XE940, so pa najbrž že prej imeli takšen pristop. Že 2016 so imeli premium ZD9 FALD z preko 500 con, ki tudi ni imel black crusha, 2017 pa so potem ti FALD TVji postali nek standard.


Letos se to imenuje Backlight Master Drive, ki kakor si napisal sega v leto 2016 z modelom ZD9.


Jop, Master Drive, ki so ga že uporabljali pred nekaj leti, zadnjih dve leti ali koliko pa Sony ni imeli TVja z MD, X95K pa ima spet tole.

andrej69 ::

skyform ::

Nekaj novih posnetkov temnejših scen. Na PML9506 sem se poigraval z black level in gammo, na X95J pa black level in avd contrast enhancer. Na PML9506 nikakor ne gre narditi dober kompromis, da bi bil vredu shadow detaila brez, da se slika ne spere. Na X95J se lahko black level da na 45 in še kar nima tako močan black crush kot PML9506 na defualt 50. Adv contrast enhancer pa je brutalen na X95J, nardi noro globoko črno in kontrastno sliko z kar nekaj black crusha seveda ampak še vedno manj kot PML9506. Philipsa sem danes postavil še bolj poševno, tako da je slika še malo manj sprana na levi strani kot je bila na prejšnih posnetkih, je še pa vedno, kakor je tudi na X95J na desni strani, sedaj sta nekje podobno sprana.

Se opravičujem, da je toliko posnetkov, so samo po 2min dolgi ali manj. Žal sem jih moral razrezati, ker kako je daljši kot 2min mi ga youtube blokira.







Btw @andrej hvala za slike/cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Tukaj pa še svetlejše scene, kjer se vidi, da je Philips lahko svetlejši ampak, da ne bo kdo mislil, da je Sony temen, je zelo svetel, Philips je pač lahko v določenih scenah in filmih oslepajoče svetl. Odvisno od filma, nekateri so identično svetli na obeh TVjih ali se izmenjuje iz scene v sceno, nekateri pa konstantno svetlejši na Philipsu ampak to velja samo za svetle scene. Temne scene so pa vedno temnejše na Philipsu, tudi na filmih kateri imajo konstantno svetjelše scene. Ima pa Sony opcijo, da dodaš adv contrast enhancer s katerim lahko izenačiš svetlost Philipsa in ne vžge svetlih ali uniči sliko, posnetek ne prikazuje pravilno kako deluje adv contrast enhancer, v živo je sploh ne popači tako kot v posnetku. Sploh na low in medium deluje dobro, če je sploh potreba po tako svetli slika, meni osebno ne, za koga, ki ima pa res svetel prostor pa bi to prišlo prav.




skyform ::

Magic1 je izjavil:

Lahko potrdim, da ima Philips velik black crush. Zanimivo da lahko zgolj potrdim skyformove ugotovitve, kljub temu da ima on 9506 jaz pa 8807. Na koncu se največ igraš s backlight contrast (brightness). Če greš pod 40 dobiš konkreten black crush, če greš čez 50, dobiš vedno bolj sprano belo sliko (izgubijo se barve). Seveda je zelo odvisno od vira, zaenkrat sem to večinoma testiral na SDR. Moram danes primerjat temne scene na PS5, kjer imaš dosti bolj stabilen HDR vir.
Drugače pa se mi zdi da sem imel srečo. DSE se minimalno vidi v menijih, kjer je ozadje konstantno, vendar so vertikalne linije relativno neizrazite. Sam so tudi smotani, da ne dajo kašnega vsaj malo razgibanega ozadja in se to sploh ne bi opazilo. Kjerkoli drugje ni opazno.


Čakaj malo pa ti si to backlight spreminjal, z backlight nebi smel dobiti black crush in sprane slike, no sicer pod 40 je že res hudo, to še na 9506 ne bi dal nikdar tako nizko, ki je dosti svetlejši TV. Da se pa spere slika pri previsokem backlightu na 8807 pa je vse možno, ker je navaden IPS panel in pri teh se ponavadi res spere slika pri polni svetlosti. Črne in sence se bolje upravljo z brightness ali black level ne vem kako se na tvojem reče, najbrž black level, če je nov model. Na 9506 je že na default 50 dosti black crusha, če tole dvigneš pa spreš sliko, poskusi in boš videl s tem jo dosti bolj spereš kot z backlight contrastom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Magic1 ::

Se popravljam. Sem zamenjal Backlite contrast za black level. Prvo imam na 70, black level pa 44-48. Zelo odvisno od vira, nekje 45 naredi že konkreten black crush, 50 pa je že ziher pranje z belilom.
Magic

skyform ::

In 50 je default pa je tako sprano? Zanimivo, ravno obratno kot pri 9506, ki že ima pri 50 močan black crush.

Magic1 ::

Ja, 50 je default. Verjetno se pri meni belina pozna že tukaj zato, ker imam ostale stvari nastavljene bolj zmerno (natural color,...). Sej pri 50 ni hudo, samo se že opazi. Pa da ne bo vzel kdo narobe vse to, slika je zelo dobra, ko nastaviš pravilno. Pač črnina je zelo delikatna in večina proizvajalcev ima s tem "težave". Težko je črna črna in da je še kakšen detail viden:)) Potem pa mora bit nek kompromis in pameten algoritem zadaj, ki pravilno oceni kdaj je detal pomemben in kdaj črenina. Sam vse to so zelo detaili. Moram kakšen zelo temen film gledat, da lahko rečem koliko je moteče na Philipsu. Kaj priporočate, kakšen Batman, 2049?
Magic

Nemmo ::

Zdravo, kolebam med 55':

sony x80j
samsung q60a
tcl p725 / c725

Kaj priporočate?
Dneva soba, normalna uporaba, netflix, yt

AudioVideo ::

LG C1 ali Philips 807

Nemmo ::

Aha, sem pozabil pripisati budget. Nekje okoli 600€.

andrej69 ::

Nemmo je izjavil:

Aha, sem pozabil pripisati budget. Nekje okoli 600€.


Kaj tale Philips ti ni zanimiv..? Vsekakor best buy za takšen denar;-)

https://www.aliansa.si/philips-led-tv-s...
https://mtehnika.mercator.si/izdelek/19...
https://www.emundia.si/philips-tv-sprej...

AudioVideo je izjavil:

LG C1 ali Philips 807


Philips je konkretno kvalitetnejši..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Nemmo je izjavil:

Aha, sem pozabil pripisati budget. Nekje okoli 600€.


Za kaj se bo uporabljal TV in ali se ga bo gledalo naravnost ? Treba vedeti,da popolnega televizorja ni in vedno se zato dela kompromis saj nekje gubiš drugje pridobiš zato rabiš vedeti kaj ti je najbolj pomembno.

Nemmo ::

darck je izjavil:


Za kaj se bo uporabljal TV in ali se ga bo gledalo naravnost ? Treba vedeti,da popolnega televizorja ni in vedno se zato dela kompromis saj nekje gubiš drugje pridobiš zato rabiš vedeti kaj ti je najbolj pomembno.


Gledalo se bo s kavča, normalno v dnevni sobi.
TV, Netflix, Youtube.

fpbs ::

Nemmo je izjavil:

Zdravo, kolebam med 55':
sony x80j
samsung q60a
tcl p725 / c725

Med temi predlaganimi so vsi QLEDi razen modela TCL p725, zato ti tega odsvetujem. Ravno tako ima predlagani Philips še klasičen panel. Če bo to družinski TV, in se bo gledalo tudi od strani, potem svetujem Sonyja, ki ima vgrajen IPS panel. Če boš pa gledal sam, potem pa Samsung, ki je VA QLED, Dual LED. TCL 55C725 ima vgrajen Onkyo zvočni sistem.

Nemmo ::

Potem TCL ni ok? Kaj pa predlagani Philips par postov višje?

andrej69 ::

Nemmo je izjavil:

Potem TCL ni ok? Kaj pa predlagani Philips par postov višje?


Tukaj si poglej teste za Philips model 8506 in sem prepričan, da več ne boš iskal drugega televizorja;-)

https://www.techadvisor.com/article/723...
https://www.techradar.com/reviews/phili...
https://www.pocket-lint.com/tv/reviews/...
https://www.trustedreviews.com/reviews/...
https://www.computerbild.de/artikel/avf...

fpbs ::

Nemmo je izjavil:

Potem TCL ni ok? Kaj pa predlagani Philips par postov višje?

TCL 55C725 je VA QLED, kar mu omogoča predvsem širši barvni spekter. TCL 55P725 je pa slabši,ker ima vgrajen še klasičen panel, enako kot tudi predlagani Philips.

fpbs ::

AudioVideo je izjavil:

LG C1 ali Philips 807

C1 je lanski model, zato mu je cena zelo ugodna. 807 je letošnji model z vgrajnim panelom zadnje generacije, in cena mu je zelo visoka. Enak panel najnovejše generacije ima vgrajen LG model C2, ki pa ima veliko bolj ugodno ceno kot Philips 807. Modelu C1 se cena nebo več znižala, letošnjemu LG C2 bo pa cena še precej padla, zato svetujem, da z nakupom še počakaš do konca leta. Za katero diagonalo se pa zanimaš?

fpbs ::

fpbs je izjavil:

Nemmo je izjavil:

Potem TCL ni ok? Kaj pa predlagani Philips par postov višje?

TCL 55C725 je VA QLED, kar mu omogoča predvsem širši barvni spekter. TCL 55P725 je pa slabši,ker ima vgrajen še klasičen panel, enako kot tudi predlagani Philips.

andrej69 ::

Kar se tiče testov TCL, Hisense, Lg in podobnih televizorjev, treba na Benchmarku jemat nekoliko z rezervo.. To pa zato, ker se v Srbiji predvsem kopujejo te znamke, ki so cenovno najbolj ugodne zato morajo nekoliko pohvalit te znamke.. Recimo Philipsa, Sonya, Panasonica skoraj več ne testirajo, ker niso aktualni zaradi nekoliko višjih cen:( Edino kakšen OLED se še najde na testu, pa še to predvsem zaradi njihove radovednosti;-)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče testov TCL, Hisense, Lg in podobnih televizorjev, treba na Benchmarku jemat nekoliko z rezervo.. To pa zato, ker se v Srbiji predvsem kopujejo te znamke, ki so cenovno najbolj ugodne zato morajo nekoliko pohvalit te znamke.. Recimo Philipsa, Sonya, Panasonica skoraj več ne testirajo, ker niso aktualni zaradi nekoliko višjih cen:( Edino kakšen OLED se še najde na testu, pa še to predvsem zaradi njihove radovednosti;-)

Andrej, kaj ti vse počneš, da bi prodal Philipsa.

darck ::

Ampak TCL je bil glavni sponzor Evropskega prvenstva v košarki.

Horas ::

seveda če je nemški, glavnina tekem so bile v berlinu
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

fpbs ::

fpbs je izjavil:

Nemmo je izjavil:

Potem TCL ni ok? Kaj pa predlagani Philips par postov višje?

TCL 55C725 je VA QLED, kar mu omogoča predvsem širši barvni spekter. TCL 55P725 je pa slabši,ker ima vgrajen še klasičen panel, enako kot tudi predlagani Philips.

Tu imaš še primerjavo SAMSUNG Q60A vs TCL C725: Televisores 4K con tecnología QLED

I7I ::

Tudi jaz sem v dilemi kaj kupit. Budget circa do 700 €. Moj izbor zaenkrat

Sony KD-50X80J
Philips 50PUS8507
Samsung QE50Q60AAUXXH

TV v dnevni sobi, odaljenost od kavča ca. 2,5 m, potrebe za gledanje serij,filmov + šport in v bodoče netflix. V dnevno sobo ne sije direkt sonce na TV.

Hvala za vaša mnenja že vnaprej

andrej69 ::

I7I je izjavil:

Tudi jaz sem v dilemi kaj kupit. Budget circa do 700 €. Moj izbor zaenkrat

Sony KD-50X80J
Philips 50PUS8507
Samsung QE50Q60AAUXXH

TV v dnevni sobi, odaljenost od kavča ca. 2,5 m, potrebe za gledanje serij,filmov + šport in v bodoče netflix. V dnevno sobo ne sije direkt sonce na TV.

Hvala za vaša mnenja že vnaprej


Vsekakor letošnji model Philipsa, kateri ima vgrajen že "odličen AI slikovni procesor", kar nimajo nekateri televizorji višjega ranga:D

darck ::

Moje oči enostavno ne marajo Samsung saj nekako drugače naredi,da slika izgleda recimo Philips ali Sony prav boljše izgleda nekako normalno a pri Samsungu sploh,ko je prisoten močan kontrast je to čisto drugo. Korejci obdelujejo ta grafični procesor čisto nekako po svoje zato sigurno ni slika mehka in normalna in še nekaj kar veliko uporabnikov so se tudi pritoževali na ta model Q60A glede panela saj je bilo ogromno uhajanja svetlobe ven ob robu okvirja panela. Sigurno ti bi jaz predlagal raje letošnji Philips 8507 čeprav nisem njihov ljubitelj:) Drugače pa je tudi Sony X80J kar dober TV sploh,če bi se uporabljal samo čez dan,ko je prisotna svetloba a za gledanje zvečer v temi se pa pozna,da ima IPS panel in odpade.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Moje oči enostavno ne marajo Samsung saj nekako drugače naredi,da slika izgleda recimo Philips ali Sony prav boljše izgleda nekako normalno a pri Samsungu sploh,ko je prisoten močan kontrast je to čisto drugo. Korejci obdelujejo ta grafični procesor čisto nekako po svoje zato sigurno ni slika mehka in normalna in še nekaj kar veliko uporabnikov so se tudi pritoževali na ta model Q60A glede panela saj je bilo ogromno uhajanja svetlobe ven ob robu okvirja panela. Sigurno ti bi jaz predlagal raje letošnji Philips 8507 čeprav nisem njihov ljubitelj:) Drugače pa je tudi Sony X80J kar dober TV sploh,če bi se uporabljal samo čez dan,ko je prisotna svetloba a za gledanje zvečer v temi se pa pozna,da ima IPS panel in odpade.


Tudi Sony ima VA panel. Vendar se lepo vidi, da tale navaden Sony X1 procesor nikakor ni na nivoju lanskega AI P5 procesorja katerega ima vgrajen Philips 8507..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

O pa res sploh nisem videl,da ima ta 50" velikost VA panel ja samo kot si že omenil imajo vsi nižji modeli od Sony TV še ta stari procesor pa nekako je veliko bilo tudi omenjenega,da nekako Sony nikakor ne naredi dober TV s klasičnim VA panelom se pravi brez popolnega lokalnega zatemnjevanja.

andrej69 ::

darck je izjavil:

O pa res sploh nisem videl,da ima ta 50" velikost VA panel ja samo kot si že omenil imajo vsi nižji modeli od Sony TV še ta stari procesor pa nekako je veliko bilo tudi omenjenega,da nekako Sony nikakor ne naredi dober TV s klasičnim VA panelom se pravi brez popolnega lokalnega zatemnjevanja.


Saj Sony ne dela čudežev..:D Je pa seveda odvisno za kakšen rang televizorja gre.

Magic1 ::

andrej69 je izjavil:

I7I je izjavil:

Tudi jaz sem v dilemi kaj kupit. Budget circa do 700 €. Moj izbor zaenkrat

Sony KD-50X80J
Philips 50PUS8507
Samsung QE50Q60AAUXXH

TV v dnevni sobi, odaljenost od kavča ca. 2,5 m, potrebe za gledanje serij,filmov + šport in v bodoče netflix. V dnevno sobo ne sije direkt sonce na TV.

Hvala za vaša mnenja že vnaprej


Vsekakor letošnji model Philipsa, kateri ima vgrajen že "odličen AI slikovni procesor", kar nimajo nekateri televizorji višjega ranga:D

S katero funkcijo pa dela čudeže ta Philipsov procesor. Me prav zanima, da probam razliko, če je on ali off.
Magic

andrej69 ::

Magic1 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

I7I je izjavil:

Tudi jaz sem v dilemi kaj kupit. Budget circa do 700 €. Moj izbor zaenkrat

Sony KD-50X80J
Philips 50PUS8507
Samsung QE50Q60AAUXXH

TV v dnevni sobi, odaljenost od kavča ca. 2,5 m, potrebe za gledanje serij,filmov + šport in v bodoče netflix. V dnevno sobo ne sije direkt sonce na TV.

Hvala za vaša mnenja že vnaprej


Vsekakor letošnji model Philipsa, kateri ima vgrajen že "odličen AI slikovni procesor", kar nimajo nekateri televizorji višjega ranga:D

S katero funkcijo pa dela čudeže ta Philipsov procesor. Me prav zanima, da probam razliko, če je on ali off.


Zopet nisem napisal, da dela čudeže..;) Vsekakor pa slika izgleda bolje, kakor na ostalih televizorjih v tem cenovnem rangu..

Magic1 ::

V glavnem zaenkrat po vsem testiranju nisem opazil, da bi Philips kakorkoli pretirano obdeloval sliko. Vsaj ne tako, da bi bilo opazno lepša. Je pa zaslon vseeno ok. Po vsem probavanju sem spravil sliko skoraj na nivo QLED Samsunga. Malo je bilo težje realno ocenit, ker sem imel Samsung 55" zraven Philipsa 65". Sploh pri videu nižje resolucije, je Samsung ostrejšo sliko proizvedel (malo prednosti je tudi zaradi velikosti). Samo je Sammy en cenovni razred višji. Na koncu sem vseeno zelo zadovoljen s Philipsom (zaenkrat). Black crush je pri optimalni nastavitvi bil bolj opazen pri Philipsu in ima malo DSE. Vendar je vse še v sprejmljivih merah na srečo.
Glede nastavitev, je pa bilo pri Philipsu treba dosti bolj čarat. Pri Samsungu greš na net, pobereš optimalne nastavitve in malo popraviš kakšno zadevo, ki ti ne odgovarja. Pri philipsu nimaš nič. Andrej je podal ene splošne nastavitve, vendar sem na koncu kar konkretno izven njih pristal, da sem dobil res ok sliko.
Pa to še vedno ni profi skalibrirano. Pri samsungu je rdeča konkretno off, pri Philipsu pa zelena barva.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

andrej69 ::

Magic1 je izjavil:

V glavnem zaenkrat po vsem testiranju nisem opazil, da bi Philips kakorkoli pretirano obdeloval sliko. Vsaj ne tako, da bi bilo opazno lepša. Je pa zaslon vseeno ok. Po vsem probavanju sem spravil sliko skoraj na nivo QLED Samsunga. Malo je bilo težje realno ocenit, ker sem imel Samsung 55" zraven Philipsa 65". Sploh pri videu nižje resolucije, je Samsung ostrejšo sliko proizvedel (malo prednosti je tudi zaradi velikosti). Samo je Sammy en cenovni razred višji. Na koncu sem vseeno zelo zadovoljen s Philipsom (zaenkrat). Black crush je pri optimalni nastavitvi bil bolj opazen pri Philipsu in ima malo DSE. Vendar je vse še v sprejmljivih merah na srečo.
Glede nastavitev, je pa bilo pri Philipsu treba dosti bolj čarat. Pri Samsungu greš na net, pobereš optimalne nastavitve in malo popraviš kakšno zadevo, ki ti ne odgovarja. Pri philipsu nimaš nič. Andrej je podal ene splošne nastavitve, vendar sem na koncu kar konkretno izven njih pristal, da sem dobil res ok sliko.


Saj veš tale Philips ima tudi IPS panel, kar seveda pomeni, da v določenih segmentih ne more prikazat enako kvaliteto slike kakor Samsung kateri ima najverjetneje VA panel. Pa tudi kot si napisal je Samsung višji rang. Za resnično primerjavo moraš vedno uporabljat enak rang televizorja in po možnosti z enako tehnologijo panela. Kar pa se tiče nastavitev je res pri Philipsu treba nekaj več nastavitev, da prideš do idealne kvalitete slike.

fpbs ::

I7I je izjavil:

Tudi jaz sem v dilemi kaj kupit. Budget circa do 700 €. Moj izbor zaenkrat
Sony KD-50X80J
Philips 50PUS8507
Samsung QE50Q60AAUXXH
TV v dnevni sobi, odaljenost od kavča ca. 2,5 m, potrebe za gledanje serij,filmov + šport in v bodoče netflix. V dnevno sobo ne sije direkt sonce na TV.

Najprej bi te vprašal, zakaj si za tvojo razdaljo gledanja izbral tako majhno diagonalo? Svetujem, da vzameš 55", in če boš gledal šport 100Hz model, in za tvoj budget se dobi že kakšen FALD.
Od teh izbranih sta Samsung in Sony QLEDa, kar predvsem omogoča širši barvni spekter in s tem boljšo sliko. Philips je slabši in ima vgrajen še klasičen panel. Nisi posredoval cene, a domnevam, da je med temi glede na letošnji model Philips najdražji, kar bi bil najslabši nakup.

darck ::

Pa Samsung je že od nekdaj in še vedno naredi TV,da tisto njihovo ekstra izstopanje kontrasta in ostrine sliko prav malo čudno prikaže pa nisem samo jaz takšen veliko ljudi to pove. Meni se prav nič to ne dopade kar Samsung počenja saj slika ni tako normalno mehka kot pri drugih proizvajalcih ja pri Philipsu je pa nekakšen problem tisto ostrenje,ko je res zelo občutljivo pri nastavitvah. Ko gledaš kako oddajo kjer so ljudje za kakšno mizo potem v nobenem primeru ne sme obraz človeka izgledati tako oster,da vidiš vse najmanjše malenkosti ampak te malenkosti potem zgledajo totalno smotane,ker tisti grafični procesor in sam program to tako čudno naredijo. Seveda vsi pa bi radi imeli ekstra kontrast,ekstra barve pa ekstra ostro sliko in kaj naj rečem to je NAROBE to nikakor ni DOBRO in PRAVILNO samo bebci si lahko kaj takega želijo. Zaenkrat glede tega bi trdil,da je LG boljši kakor Samsung saj pri LG niso tako fukjeni,da stiskajo in nabijajo te lasnosti pri prikazovanju.

A ja sedaj sem bil glih kar v trgovini in sedaj nekako v prvič opazil kako se slika spere na VA panelu in to je bil ravno Philips 8506 tako.da sigurno nobenem ne priporočam VA panelače se ne gleda izrecno naravnost seveda razen tistih TV kateri imajo to izboljšano s kakimi filtri,premazi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

skyform ::

Čist odvisno od modela. Npr Samsung QN90A ki sem ga imel je imel po eni strani bolj naravno sliko kot Philips PML9506. Samsung je malo umilil to vso izumetničenost, ne pretiravajo več tako kot so, sploh z novimi B modeli, ki sploh več ne vžgejo svetle kot so jih do sedaj Samsung. Black crush tudi skoraj več nimajo in ne pretiravajo več z dvigovanjem senc, čeprav še vedno malo bolj kot konkurenca. QD OLED S95B so pa z updejtom naredili še bolj accurate, da je že na čase zelo podobn A95K. Edino kjer PML9506 izgleda dosti bolj naraven kot QN90A je game mode, game mode pa je bil res slab na QN90A in naj bi letošnji B modeli imeli še kar enak game mode. Kar se pa ostrine tiče pa Samsung sploh ne pretirava, v bistvu prikaže manj detajlov na obrazih in teh zadevah kot Philips in Sony, tudi brez kakšnega ostrenja. Je pa Samsungovo ostrenje slabše kot od Sonyja in Philipsa, kako ga začneš dodajati postane slika pregroba in niti ne spravi ven toliko detajlov kot jih Philips in Sony.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

I7I ::

v čem pa je recimo konkretna razlika med modeloma
50PUS8506 in 50PUS8507 ?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:


AudioVideo je izjavil:

LG C1 ali Philips 807

Philips je konkretno kvalitetnejši..

Da ne bo kdo narobej razumel. Philips 807 je konkretno kvalitetnejši samo zato, ker ima vgrajen najnovejši LGejev panel, in nič drugega. C1 je pa še vedno pojem kvalitete.

Magic1 ::

andrej69 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

V glavnem zaenkrat po vsem testiranju nisem opazil, da bi Philips kakorkoli pretirano obdeloval sliko. Vsaj ne tako, da bi bilo opazno lepša. Je pa zaslon vseeno ok. Po vsem probavanju sem spravil sliko skoraj na nivo QLED Samsunga. Malo je bilo težje realno ocenit, ker sem imel Samsung 55" zraven Philipsa 65". Sploh pri videu nižje resolucije, je Samsung ostrejšo sliko proizvedel (malo prednosti je tudi zaradi velikosti). Samo je Sammy en cenovni razred višji. Na koncu sem vseeno zelo zadovoljen s Philipsom (zaenkrat). Black crush je pri optimalni nastavitvi bil bolj opazen pri Philipsu in ima malo DSE. Vendar je vse še v sprejmljivih merah na srečo.
Glede nastavitev, je pa bilo pri Philipsu treba dosti bolj čarat. Pri Samsungu greš na net, pobereš optimalne nastavitve in malo popraviš kakšno zadevo, ki ti ne odgovarja. Pri philipsu nimaš nič. Andrej je podal ene splošne nastavitve, vendar sem na koncu kar konkretno izven njih pristal, da sem dobil res ok sliko.


Saj veš tale Philips ima tudi IPS panel, kar seveda pomeni, da v določenih segmentih ne more prikazat enako kvaliteto slike kakor Samsung kateri ima najverjetneje VA panel. Pa tudi kot si napisal je Samsung višji rang. Za resnično primerjavo moraš vedno uporabljat enak rang televizorja in po možnosti z enako tehnologijo panela. Kar pa se tiče nastavitev je res pri Philipsu treba nekaj več nastavitev, da prideš do idealne kvalitete slike.

Sem šel pogledat kakšen tip panela je imel Samsung, glede na to da je imel zelo dober viewing angle. In v EU kao prodajajo IPS tipe zaslona, v USA pa VA. Jao, v čem je fora branja testov, če za isti model dobiš celo različen panel;(( To nategovanje z istim modelom, ki ima zelo drugačne komponente gre čez vse meje.
Magic

darck ::

Danes sem bratrancu nastavljal EON aplikacijo na Hisense 58A6EG in kakor sam pravi je slika čisto drugače kot na prejšnjem enkrat dražjem Samsungu. Seveda TV s tovarniškimi nastavitvami iz škatle je kar dosti zgrešen in sploh za njega pa še sploh,ker on si nastavi samo sliko na standard in vse pusti pa tudi zvok je zelo slabši kot na Samsungu sploh nizki toni ampak sem potem mu nabil na Equalizerju base do konca in je dosti bolje. Imel sem prav priliko videti, kako se TV obnese s prikazom slabše kvalitete slike in tukaj se resnično vidi,da mu malo zmanjka saj drugače z dobrim prenosom slike je kar dobro izgledalo čeprav zame še vedno preveč povdarjen kontrast in izguba detaljev ampak on je rekel naj kar tako pustim. Na hitro sem svetilnost zvišal iz tovarniških 50 na 60 pa pa kontrast je ostal na tovarniških 80 in ostrina je tovarniško bila na maksimalno in sem jo spustil dol iz 30 na 20. Ma on je rekel pusti tako super je pa naj bo in jaz sigurno ne bi imel blizu tega nastavljeno saj kot prvo bi hotel tisto črno barvo nekako omiliti nekaj narediti,da se detalji bolj prikažejo ne,da na človeku oblečenemu v črni jakni ne vidiš nobenih gumbov ali zadrge včasih še ne veš ali je oblečen v črn pulover ali jakno. A ha ne vem ali je to EON aplikacija tako počasna ali ta Vidaa sistem saj to pa kar dolgo traja preden se zažene program sploh to preskakovanje iz programa na program in recimo pri T-2 aplikaciji je to totalno tako hitro kakor z samim T-2 vmesnikom seveda to govorim iz izkušenj na Philips televizorju.

guzmiricka ::

Odločamo se za nakup novega tvja. Zaenkrat se najbolje nagibamo k:
https://www.bigbang.si/sony-bravia-xr-s...

Gleda se na dolžini nekje 4,3m. Prostor je delno osvetljen, z možnostjo zatemnitve. Največ se gledajo 4K filmi prek Nvidia Shiled (Kodi) in DENON recieverja. Na drugem mestu pa je potem spremljanje Telekom tv prek NEO boxa. Igric ne igramo na tem tvju.

Kakšni so vaši predlogi, je ta izbor "best buy" potrebe/cena/kvaliteta ? Pa še nekaj kakšen je zgornji TV glede "soap effecta", ker tega res ne prenesem...

Hvala za vse predloge !

Zgodovina sprememb…

««
429 / 536
»»