» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
430 / 536
»»

Ganon ::

guzmiricka je izjavil:

Odločamo se za nakup novega tvja. Zaenkrat se najbolje nagibamo k:
https://www.bigbang.si/sony-bravia-xr-s...

Gleda se na dolžini nekje 4,3m. Prostor je delno osvetljen, z možnostjo zatemnitve. Največ se gledajo 4K filmi prek Nvidia Shiled (Kodi) in DENON recieverja. Na drugem mestu pa je potem spremljanje Telekom tv prek NEO boxa. Igric ne igramo na tem tvju.

Kakšni so vaši predlogi, je ta izbor "best buy" potrebe/cena/kvaliteta ? Pa še nekaj kakšen je zgornji TV glede "soap effecta", ker tega res ne prenesem...

Hvala za vse predloge !


OLED tema se nahaja tukaj:

OLED TV

sennheiser ::

Obstoječi TV je zaključil karjero po 5ih letih.
Posledično iščem nov tv.

Prioriteta je diagonala in to je 85. Budget je omejen, tako da bolj ali manj je seveda malo izbere.
Je pa zdaj to vprašanje za poznavalce. Ali se glede na pretekle izkušnje splača potrpeti z manjšim, katerega tako ali drugače tudi rabim za drugo sobo in potem decembra/januarja v nabavo 85ke?
Do zdaj sem imel Philips in mi je bil Android prednost, ampak to ni ovira če nov TV tega nima. Bo pa enostavno Nvidia shield v igri, da zadosti vsem potrebam.

V primeru da z decembrom ali pa novim letom ni za pričakovati dobrih ponudb, potem jasno gremo naprej z izbiro.
Recimo tole je MAX cenovno kar gledam:
https://www.bigbang.si/sony-bravia-xr-s...

Nekako pa iskreno dvomim, da bo razlika v primerjavi z Hisense A6BG upravičila več kot 1000€ razlike. Konec koncev, nimam obeh istočasno v dnevni da bi lahko delal primerjave.
V končni fazi je to vseeno nekaj da bolj ali manj v ozadju brni in na vsake toliko časa da se kaj bolj konkretnega pogleda...

Obisk trgovin sicer sledi...
75inch je lahko kompromis v rangu do 1500€, če ne bo vseeno padla odločitev po 85. Vseeno je razdalja do TV cca 5m, občasno pa tudi več.

AudioVideo ::

Za 1500 EUR se ne dobi spodoben 65 palčni TV,ne pa 85,77 ali 75 palcni.

Magic1 ::

Za 1500€ dobiš čist spodoben 65". Ne bo OLED, ali miniled, bo klasika, katere so pa že dobro dodelali. Pomanjklivosti in napake pa imajo itak vsi, ni popolnega TVja. Gredo pa cene pri večjih hitro v nebo. Sam si res ne predstavljam, kako izpade na 85" kakšen ne 4K vir. Že na 65" opazim slabo sliko na večini "HD T-2" kanalih.
Magic

andrej69 ::

Magic1 je izjavil:

Za 1500€ dobiš čist spodoben 65". Ne bo OLED, ali miniled, bo klasika, katere so pa že dobro dodelali. Pomanjklivosti in napake pa imajo itak vsi, ni popolnega TVja. Gredo pa cene pri večjih hitro v nebo. Sam si res ne predstavljam, kako izpade na 85" kakšen ne 4K vir. Že na 65" opazim slabo sliko na večini "HD T-2" kanalih.



Seveda se že dobi tako OLED kakor MINI LED.

https://www.aliansa.si/philips-oled-tv-...
https://esvet.com/izdelek/philips-65pml...

In pa za nekaj več kakor 1.500€, se že dobi MINI LED velikost 75˝.

https://www.bigbang.si/philips-mini-led...

psillon22 ::

Odločam se za nakup med Sony 65X95J in Hissense 65U8HQ kakšno mnenje? Ta model Hissensa zelo hvalijo.
Hvala

andrej69 ::

psillon22 je izjavil:

Odločam se za nakup med Sony 65X95J in Hissense 65U8HQ kakšno mnenje? Ta model Hissensa zelo hvalijo.
Hvala


Povsem enostavno. Če boš gledal večinoma v svetlejšem prostoru potem Hisense, če boš gledal večinoma v temnejšem, ali nekaj malega tudi v svetlejšem prostoru potem vsekakor Sony. Pri gledanju športa je Sony tudi boljši izbor.

darck ::

psillon22 je izjavil:

Odločam se za nakup med Sony 65X95J in Hissense 65U8HQ kakšno mnenje? Ta model Hissensa zelo hvalijo.
Hvala


Bilo kateri Hisense LED TV se lahko primerja samo nima šans proti temu Sony modelu in to v vseh pogojih.

Magic1 ::

Vprašanje je tukaj bolj $$$. Sony se dobi trenutno po znižani ceni 1600€, Hisense je frišen model in je polna cena 1300€. Torej je razlika v rangu že v osnovi. Pri Sonyu me samo zmoti VRR 1080p le 48-60Hz pri teh lanskih modelih. Torej s PS5 in kakšnem ne 4K zmogljiv računalnikom ne moreš izkorititi v celoti tega TVja.
Magic

andmer99 ::

Na zadnjih straneh je bil parkrat omenjen Sony KD55X80J preko mimovrste, kjer je sedaj v akciji za 600 EUR. Če bo koga zanimalo, se ga je dobilo pri Extreme Digital za 493 EUR, sedaj je sicer na 521 EUR, kar je pa še vedno ceneje kot pri mimovrste.

Sam sem se odločil zanj zato, ker bi naj imel dobro sliko pri gledanju pod kotom, kar je pri meni pač pogojeno s postavitvijo v prostor.

darck ::

Magic1 je izjavil:

Vprašanje je tukaj bolj $$$. Sony se dobi trenutno po znižani ceni 1600€, Hisense je frišen model in je polna cena 1300€. Torej je razlika v rangu že v osnovi. Pri Sonyu me samo zmoti VRR 1080p le 48-60Hz pri teh lanskih modelih. Torej s PS5 in kakšnem ne 4K zmogljiv računalnikom ne moreš izkorititi v celoti tega TVja.



Kaj češ problem potem nastane samo za igračkarje za normalne gledalce pa sploh ne to je tudi najbolj bistveno za proizvajalca.

AaBoy ::

darck je izjavil:

psillon22 je izjavil:

Odločam se za nakup med Sony 65X95J in Hissense 65U8HQ kakšno mnenje? Ta model Hissensa zelo hvalijo.
Hvala


Bilo kateri Hisense LED TV se lahko primerja samo nima šans proti temu Sony modelu in to v vseh pogojih.


Bodi pozoren da Hissense 65U8HQ ni enak Hissense 65U8H kateri se hvali v Ameriki. Nima enakega peak brightness in enako število con ~100 v 500. Eni celo pravijo da je evropski U8HQ primerljiv s 6 serijo v Ameriki.

darck ::

Naj nekdo pove ZAKAJ je za evropski trg v Hisense televizorje vgrajen vedno VIDAA sistem ,ko pa je za Ameriški trg vedno poprej Android sedaj pa Google sistem. A še nekaj a je EON aplikacija tako počasna pri prestavljanju programov ali je Hisense TV tako počasen,da mine nekaj časa preden se zažene program? Aplikacija od T-2 je veliko boljša,hitra in pregledna kakor ta EON.

Furbo ::

psillon22 je izjavil:

Odločam se za nakup med Sony 65X95J in Hissense 65U8HQ kakšno mnenje? Ta model Hissensa zelo hvalijo.
Hvala

Sony itak.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darck ::

Manj izrazit je kontrast in črna barva toliko bolj je mehka,umirjena in normalna slikka res,da pri določenih stvareh je lahko ampak za vsakdanjo uporabo TV pač ne vsaj zame. Totalno nič mi ne pomeni,da povišaš svetilnost ali,da ima TV visoko svetilnost saj potem še toliko bolj slika pride izrazita črna barva in kontrast. Zame je idealen TV takšen,da bi tiste črne črte pri filmih zgoraj in spodaj bile res črne vendar ostalo,da se da kontrolirati,da lahko črno barvo spreminjam proti sivi tudi Blooming imam raje kakor črno barvo. Že sedaj z IPS panelom bi bil zadovoljen samo,da bi tiste določene stvari bile črne drugod pa lahko tudi črna vleče malo na sivo. Pri OLEDu,če ne moreš regulirati črne barve,da bi hotel jo nekako bolj na sivo potegniti je ne uporaben zame isto za vse podobne druge televizorje jaz enostavno ne maram te izrazite kontrstne slike sploh ta HDR in Dolby Vision kjer vsi kontrastni TV z izrazito prikazovanjem črne barve sliko naredijo UMETNIŠKO- NO WAY for me. Po drugi strani pa sigurno oči še toliko bolj trpijo ob takem pogledu kot nekakšni mehi-mili sliki.

Zato mislim,da bi FALD TV bil edino nekako najbolj primeren zame saj določene prikaze črne barve bi prikazal kot si želim ostalo bi pa tudi lahko nastavljal pa ni važno,če je vmes tudi prisoten malo blooming

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

darck je izjavil:

Manj izrazit je kontrast in črna barva toliko bolj je mehka,umirjena in normalna slikka res,da pri določenih stvareh je lahko ampak za vsakdanjo uporabo TV pač ne vsaj zame. Totalno nič mi ne pomeni,da povišaš svetilnost ali,da ima TV visoko svetilnost saj potem še toliko bolj slika pride izrazita črna barva in kontrast. Zame je idealen TV takšen,da bi tiste črne črte pri filmih zgoraj in spodaj bile res črne vendar ostalo,da se da kontrolirati,da lahko črno barvo spreminjam proti sivi tudi Blooming imam raje kakor črno barvo. Že sedaj z IPS panelom bi bil zadovoljen samo,da bi tiste določene stvari bile črne drugod pa lahko tudi črna vleče malo na sivo. Pri OLEDu,če ne moreš regulirati črne barve,da bi hotel jo nekako bolj na sivo potegniti je ne uporaben zame isto za vse podobne druge televizorje jaz enostavno ne maram te izrazite kontrstne slike sploh ta HDR in Dolby Vision kjer vsi kontrastni TV z izrazito prikazovanjem črne barve sliko naredijo UMETNIŠKO- NO WAY for me. Po drugi strani pa sigurno oči še toliko bolj trpijo ob takem pogledu kot nekakšni mehi-mili sliki.

Zato mislim,da bi FALD TV bil edino nekako najbolj primeren zame saj določene prikaze črne barve bi prikazal kot si želim ostalo bi pa tudi lahko nastavljal pa ni važno,če je vmes tudi prisoten malo blooming


Kakšen se ti zdi ta blooming.?

darck ::

andrej69 je izjavil:

darck je izjavil:

Manj izrazit je kontrast in črna barva toliko bolj je mehka,umirjena in normalna slikka res,da pri določenih stvareh je lahko ampak za vsakdanjo uporabo TV pač ne vsaj zame. Totalno nič mi ne pomeni,da povišaš svetilnost ali,da ima TV visoko svetilnost saj potem še toliko bolj slika pride izrazita črna barva in kontrast. Zame je idealen TV takšen,da bi tiste črne črte pri filmih zgoraj in spodaj bile res črne vendar ostalo,da se da kontrolirati,da lahko črno barvo spreminjam proti sivi tudi Blooming imam raje kakor črno barvo. Že sedaj z IPS panelom bi bil zadovoljen samo,da bi tiste določene stvari bile črne drugod pa lahko tudi črna vleče malo na sivo. Pri OLEDu,če ne moreš regulirati črne barve,da bi hotel jo nekako bolj na sivo potegniti je ne uporaben zame isto za vse podobne druge televizorje jaz enostavno ne maram te izrazite kontrstne slike sploh ta HDR in Dolby Vision kjer vsi kontrastni TV z izrazito prikazovanjem črne barve sliko naredijo UMETNIŠKO- NO WAY for me. Po drugi strani pa sigurno oči še toliko bolj trpijo ob takem pogledu kot nekakšni mehi-mili sliki.

Zato mislim,da bi FALD TV bil edino nekako najbolj primeren zame saj določene prikaze črne barve bi prikazal kot si želim ostalo bi pa tudi lahko nastavljal pa ni važno,če je vmes tudi prisoten malo blooming


Kakšen se ti zdi ta blooming.?



Na sliki zgleda drugače kakor v resnici v to sem siguren isto kot za OLED TV kjer se vidi,da sploh ne prikažejo BELO barvo

Glede te slike mi sigurno ni prav všečna samo kot sem omenil moral bi videti v živo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

darck je izjavil:

Manj izrazit je kontrast in črna barva toliko bolj je mehka,umirjena in normalna slikka res,da pri določenih stvareh je lahko ampak za vsakdanjo uporabo TV pač ne vsaj zame. Totalno nič mi ne pomeni,da povišaš svetilnost ali,da ima TV visoko svetilnost saj potem še toliko bolj slika pride izrazita črna barva in kontrast. Zame je idealen TV takšen,da bi tiste črne črte pri filmih zgoraj in spodaj bile res črne vendar ostalo,da se da kontrolirati,da lahko črno barvo spreminjam proti sivi tudi Blooming imam raje kakor črno barvo. Že sedaj z IPS panelom bi bil zadovoljen samo,da bi tiste določene stvari bile črne drugod pa lahko tudi črna vleče malo na sivo. Pri OLEDu,če ne moreš regulirati črne barve,da bi hotel jo nekako bolj na sivo potegniti je ne uporaben zame isto za vse podobne druge televizorje jaz enostavno ne maram te izrazite kontrstne slike sploh ta HDR in Dolby Vision kjer vsi kontrastni TV z izrazito prikazovanjem črne barve sliko naredijo UMETNIŠKO- NO WAY for me. Po drugi strani pa sigurno oči še toliko bolj trpijo ob takem pogledu kot nekakšni mehi-mili sliki.

Zato mislim,da bi FALD TV bil edino nekako najbolj primeren zame saj določene prikaze črne barve bi prikazal kot si želim ostalo bi pa tudi lahko nastavljal pa ni važno,če je vmes tudi prisoten malo blooming


Kakšen se ti zdi ta blooming.?



Na sliki zgleda drugače kakor v resnici v to sem siguren isto kot za OLED TV kjer se vidi,da sploh ne prikažejo BELO barvo


Nekaj malega manj je v resnici vendar ne veliko..

darck ::

Mene čez dan sploh nič ne moti IPS panel tudi zvečer ni nekega problema,če je razgibana slika brez dolgega črnega prikaza. Veliko bolj mi gre na jetra to kontrastnost,ko slika enostavno izgleda umetna vse nekako je bolj povdarjeno tudi sama ostrina slike je dosti bolj povdarjena,da ne rečem na svetlečem zaslonu še toliko bolj. Seveda nekaterim je to super ampak meni pač ne.

Na tem spodnjem posnetku kar se prikazuje je zame več kot dovolj dobro to bi bilo že super.


Razer1995 ::

Kurbe Philipsove rečejo in napišejo da je IPS panel v 65PUS8807 a je VA!!!!! Ob dotiku tv-ja takoj ugotoviš mater jim lopovsko

darck ::

Razer1995 je izjavil:

Kurbe Philipsove rečejo in napišejo da je IPS panel v 65PUS8807 a je VA!!!!! Ob dotiku tv-ja takoj ugotoviš mater jim lopovsko



Pa vsepovsod piše,da je ta model z IPS panelom a si siguren da je VA panel?

Razer1995 ::

Ja pejt v trgovino pogledat pa se ga dotakni pa bos vidu sledi za tvojim prstom in ob dotiku se ustvari belo ozadje al kak cem razlozit. Je 10000% VA ker se iz strani ne vidi na njega.

Ja vem da skuz piše da ma IPS ampak nima glih to philips laze ko pes

andrej69 ::

Razer1995 je izjavil:

Kurbe Philipsove rečejo in napišejo da je IPS panel v 65PUS8807 a je VA!!!!! Ob dotiku tv-ja takoj ugotoviš mater jim lopovsko


Kje pa piše uradno na Philipsovi strani, kakšen panel je vgrajen..?

Razer1995 ::

IPS piše pa si poglej pa nehi že 1x gnjavit z totim philipsom res

Horas ::

lol tip ni dobu seksat:D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Magic1 ::

Bom preveril svojo 8807. Na uč bi rekel, da ima VA panel. Ravno obratno kot se mi je zgodilo pri Samsungu, kjer sem dobil IPS in sem pričakoval VA. Izgleda je loterija, kakšen panel ima TV pri nekatreih firmah.
Magic

andrej69 ::

Razer1995 je izjavil:

IPS piše pa si poglej pa nehi že 1x gnjavit z totim philipsom res


Pa kje to piše na uradni strani..? Daj mi prosim posreduj link, da vidim.

darck ::

Ja pri Samsungu je bilo dostikrat težko vedeti kaj boš dobil saj za ameriški trg so po večini modeli bili z VA panelom a za evropski trg pa IPS.

pero23 ::

ne verjamem, da je to loterija. Gre vseeno za komponento, ki je sestavni del nekega modela televizorja in če so se odločili, da bo model 8807 imel VA panel, bodo takšni vsi na nekem trgu. Ali se motim?

@Magic1: Kako si sicer zadovoljen s 8807 modelom? Katero velikost imaš? Se v redu obnese ob gledanju TV kanalov?

Razer1995 ::

Dobil sem info od Philipsa da je možnost VA in IPS to pa baje da zaradi pomankanja panelov in so vgradili VA namesto IPS. Ampak mi ni jasno kako lahko za ceno 1099€ kakor ga imajo trgovine z VA dobis za 699€ preko Philips ambasador pa z IPS panelom.

Slika če sem odkrit je slaba za tako ceno kukr jo imajo trgovine saj dobis recimo za slabih 200€ vec OLED tv in vsi vemo kakšno sliko naredi OLED ali navaden LCD.

V glavnem razočaranje iz leta v leto pri Philipsu. Dvomim da je sploh 120hz...

andrej69 ::

Razer1995 je izjavil:

Dobil sem info od Philipsa da je možnost VA in IPS to pa baje da zaradi pomankanja panelov in so vgradili VA namesto IPS. Ampak mi ni jasno kako lahko za ceno 1099€ kakor ga imajo trgovine z VA dobis za 699€ preko Philips ambasador pa z IPS panelom.

Slika če sem odkrit je slaba za tako ceno kukr jo imajo trgovine saj dobis recimo za slabih 200€ vec OLED tv in vsi vemo kakšno sliko naredi OLED ali navaden LCD.

V glavnem razočaranje iz leta v leto pri Philipsu. Dvomim da je sploh 120hz...


Philips ali TPV javno ne razkriva informacij o samih panelih, prav tako je podobno pri drugih proizvajalcih;-) Tako, da zasigurno ne boš dobil resničnih informacij kar se tiče panelov.. Tako, da treba načeloma sam preizskusit/ preverit ali počakat na določene teste kjer se razkrije kakšen panel ima določen televizor. Po nekaterih informacijah bi naj imel tale Philips res VA panel. Kar pa se tiče kvalitete slike je meni osebno zelo dobra, pa tudi na testih dobiva zelo dobre ocene. Kar pa se tiče cene, pa je seveda pričakovano še nekoliko visoka za LED televizor, ker so ti televizorji prišli šele pred kratkim na tržišče. Lahko pa ti povem, da so vseeno letošnji modeli cenejši od lanskih, ko so ti prišli na tržišče.

scipascapa ::

HINT: Ne kupujte PHILIPS jajca.

Magic1 ::

Zakaj? Vse je odvisno od cene in tvojih potreb. Samsung QN90B je mnogo dražji od PUS8807 pa po mojem mnenju nima pretirano boljše slike. Ima pa še kup svojih minusov.
Je bilo že stokrat povedano. Razlike niso tako ogromne, vsak ima svoje pomankljivosti in na koncu mora vsak posebej ocenit, kaj je v danem trenutku najbolje. Problem je bolj v tem, ker se ne spoznaš če ne menjaš redno TVjev.
Magic

Razer1995 ::

andrej69 je izjavil:

Razer1995 je izjavil:

Dobil sem info od Philipsa da je možnost VA in IPS to pa baje da zaradi pomankanja panelov in so vgradili VA namesto IPS. Ampak mi ni jasno kako lahko za ceno 1099€ kakor ga imajo trgovine z VA dobis za 699€ preko Philips ambasador pa z IPS panelom.

Slika če sem odkrit je slaba za tako ceno kukr jo imajo trgovine saj dobis recimo za slabih 200€ vec OLED tv in vsi vemo kakšno sliko naredi OLED ali navaden LCD.

V glavnem razočaranje iz leta v leto pri Philipsu. Dvomim da je sploh 120hz...


Philips ali TPV javno ne razkriva informacij o samih panelih, prav tako je podobno pri drugih proizvajalcih;-) Tako, da zasigurno ne boš dobil resničnih informacij kar se tiče panelov.. Tako, da treba načeloma sam preizskusit/ preverit ali počakat na določene teste kjer se razkrije kakšen panel ima določen televizor. Po nekaterih informacijah bi naj imel tale Philips res VA panel. Kar pa se tiče kvalitete slike je meni osebno zelo dobra, pa tudi na testih dobiva zelo dobre ocene. Kar pa se tiče cene, pa je seveda pričakovano še nekoliko visoka za LED televizor, ker so ti televizorji prišli šele pred kratkim na tržišče. Lahko pa ti povem, da so vseeno letošnji modeli cenejši od lanskih, ko so ti prišli na tržišče.


Problem je ker ima Philips dve linije 1 in 2 in seveda na drugi liniji so z VA paneli na prvi pa z IPS. Potrjeno iz strani Philipsa imma veze brez skrbi ;)

Plus tole da letos kar bi prišlo v trgovine bi morali vsi biti samo IPS po novem letu pa tudi z VA

andrej69 ::

Philips modeli serije 8 THE ONE vsekakor ponujajo največ za določen denar:D Prav tako tudi letošnji MINI LED 9507 in pa vsekakor OLED 807 v tem srednjem OLED rangu.. Kar pa se tiče najvišjega ranga OLED televizorjev je pa močna konkurenca in so vsi ti OLED televizorji vrhunski. Pa tudi v začetnem asortimanu LED televizorjev je več ali manj vse enako. Tako, da je odvisno kakšen rang televizorja določen kupec išče.

andrej69 ::

Razer1995 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Razer1995 je izjavil:

Dobil sem info od Philipsa da je možnost VA in IPS to pa baje da zaradi pomankanja panelov in so vgradili VA namesto IPS. Ampak mi ni jasno kako lahko za ceno 1099€ kakor ga imajo trgovine z VA dobis za 699€ preko Philips ambasador pa z IPS panelom.

Slika če sem odkrit je slaba za tako ceno kukr jo imajo trgovine saj dobis recimo za slabih 200€ vec OLED tv in vsi vemo kakšno sliko naredi OLED ali navaden LCD.

V glavnem razočaranje iz leta v leto pri Philipsu. Dvomim da je sploh 120hz...


Philips ali TPV javno ne razkriva informacij o samih panelih, prav tako je podobno pri drugih proizvajalcih;-) Tako, da zasigurno ne boš dobil resničnih informacij kar se tiče panelov.. Tako, da treba načeloma sam preizskusit/ preverit ali počakat na določene teste kjer se razkrije kakšen panel ima določen televizor. Po nekaterih informacijah bi naj imel tale Philips res VA panel. Kar pa se tiče kvalitete slike je meni osebno zelo dobra, pa tudi na testih dobiva zelo dobre ocene. Kar pa se tiče cene, pa je seveda pričakovano še nekoliko visoka za LED televizor, ker so ti televizorji prišli šele pred kratkim na tržišče. Lahko pa ti povem, da so vseeno letošnji modeli cenejši od lanskih, ko so ti prišli na tržišče.


Problem je ker ima Philips dve linije 1 in 2 in seveda na drugi liniji so z VA paneli na prvi pa z IPS. Potrjeno iz strani Philipsa imma veze brez skrbi ;)

Plus tole da letos kar bi prišlo v trgovine bi morali vsi biti samo IPS po novem letu pa tudi z VA


Philips nima nič temveč TPV na Poljskem;) In pa seveda prej so na vrsti bolj razvite države v evropi, na kraju pa slovenija in ostale podobne države.

Magic1 ::

Dobro je vedt ali je IPS ali VA. En je boljši po eni strani, drug pa drugi. Ni tukaj, da je en superior drugemu. Seveda je odvisno od uporabnika, kaj mu je bolj pomembno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Razer1995 ::

andrej69 je izjavil:

Razer1995 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Razer1995 je izjavil:

Dobil sem info od Philipsa da je možnost VA in IPS to pa baje da zaradi pomankanja panelov in so vgradili VA namesto IPS. Ampak mi ni jasno kako lahko za ceno 1099€ kakor ga imajo trgovine z VA dobis za 699€ preko Philips ambasador pa z IPS panelom.

Slika če sem odkrit je slaba za tako ceno kukr jo imajo trgovine saj dobis recimo za slabih 200€ vec OLED tv in vsi vemo kakšno sliko naredi OLED ali navaden LCD.

V glavnem razočaranje iz leta v leto pri Philipsu. Dvomim da je sploh 120hz...


Philips ali TPV javno ne razkriva informacij o samih panelih, prav tako je podobno pri drugih proizvajalcih;-) Tako, da zasigurno ne boš dobil resničnih informacij kar se tiče panelov.. Tako, da treba načeloma sam preizskusit/ preverit ali počakat na določene teste kjer se razkrije kakšen panel ima določen televizor. Po nekaterih informacijah bi naj imel tale Philips res VA panel. Kar pa se tiče kvalitete slike je meni osebno zelo dobra, pa tudi na testih dobiva zelo dobre ocene. Kar pa se tiče cene, pa je seveda pričakovano še nekoliko visoka za LED televizor, ker so ti televizorji prišli šele pred kratkim na tržišče. Lahko pa ti povem, da so vseeno letošnji modeli cenejši od lanskih, ko so ti prišli na tržišče.


Problem je ker ima Philips dve linije 1 in 2 in seveda na drugi liniji so z VA paneli na prvi pa z IPS. Potrjeno iz strani Philipsa imma veze brez skrbi ;)

Plus tole da letos kar bi prišlo v trgovine bi morali vsi biti samo IPS po novem letu pa tudi z VA


Philips nima nič temveč TPV na Poljskem;) In pa seveda prej so na vrsti bolj razvite države v evropi, na kraju pa slovenija in ostale podobne države.


Jaja ok ti lahko zagovarjaš Philips-a dejstvo je da so zajebal... in da nategujejo folk

andrej69 ::

Saj kar se tiče IPS panela se lahko ugotovi tudi na podlagi IPS glowa..

andrej69 ::

@ mamba1234

Kar se tiče nekakšnega nategovanja, si moraš potem pogledat še druge proizvajalce posebej Samsunga pa boš videl kaj je prava zmeda:P

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Philips modeli serije 8 THE ONE vsekakor ponujajo največ za določen denar:D Prav tako tudi letošnji MINI LED 9507 in pa vsekakor OLED 807 v tem srednjem OLED rangu.. Kar pa se tiče najvišjega ranga OLED televizorjev je pa močna konkurenca in so vsi ti OLED televizorji vrhunski. Pa tudi v začetnem asortimanu LED televizorjev je več ali manj vse enako. Tako, da je odvisno kakšen rang televizorja določen kupec išče.

Ali se je to tebi malo sanjalo?

Furbo ::

A zato je hotel naš Philips promotor serijske pa vse žive podatke od TV na 'testu'.

Če Philips vrže noter kar ima pač pri roki, je treba paziti, kaj se pošilja v review.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Ja, verjetno morajo vsi pazit, ki imajo različne panele. Kaj naj rečem, naj vam ne bo narodno vrnit tv, ker kot izgleda res ne veš kaj dobiš dokler ga ne vklopiš.
Magic

demog ::

Eno vprašanje, so TV-ji, ki so pri BigBangu označeni z ''zadnji kosi v poslovalnici'' razstavni modeli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: demog ()

andrej69 ::

demog je izjavil:

Eno vprašanje, so TV-ji, ki so pri BigBangu označeni z ''zadnji kosi v poslovalnici'' razstavni modeli?


Da v večini gre za razstavne modele..

Magic1 ::

To bi tudi moralo bit vsaj -50%.
Magic

fpbs ::

Hisense U8H Mini-LED QLED 2022 Review | Best Value TV With A Catch:

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Hisense U8H Mini-LED QLED 2022 Review | Best Value TV With A Catch:


Za Ameriško tržišče, tako, da nič ne koristi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Zdaj,ko je ta novi Hisense MiniLed komaj ven prišel sta narejena neka dva testa in Vauuuu televizor super a prava optimalna ocena tega televizorja pa bo šele čez nekaj mesecev ko ga bodo do dobra veliko teh ljudi izprobali in pokazale so bodo tudi negativne stvari isto kot pri vsakem drugem. To je bilo in je še zmeraj tako,da ne moreš TV resno jemati ko je komaj ven prišel bomo res vidli kaj bo čas pokazal. Saj je za prejšnji model tudi vsepovsod bilo opisanega kako je vrhunski a na koncu se je izkazalo,da ima kar dosti slabosti. Tisti kateri TV testirajo kateri se res z njim poigrajo čez vse nastavitve itd...tisti bodo svoje povedali in vsi ti trapci kateri samo delajo meritve kot so Rtings in še kdo njih pa je brez veze poslušati. Sam sem na netu ali YouTube našel enega ali dva katera TV do dobra vse izsprobata in povesta kakšen je.

Magic1 ::

Sem pogledal moj PUS8807 in ima definitivno VA panel. To pojasni zakaj nima nima nič glooma in konkreten kontrast. V bistvu sploh ne vidim zakaj bi bil VA kaj slabega, če ga ravno ne misliš gledat iz čudnih kotov, kar pa nima smisla.
Magic
««
430 / 536
»»