» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
415 / 535
»»

andrej69 ::

j4nm4n je izjavil:

zdravo.

Zagledal sem se v https://www.ceneje.si/Iskanje/Izdelki?q..., ampak bi rabil 55 inch

Zanima me, če je 55 inčna alternativa kaj od tega in zakaj je cena večja? https://www.ceneje.si/Iskanje/Izdelki?q...

Je kakšen ekvivalent 65' iz zgornjega linka oz. kaj se priporoča od sonyja v velikosti 55 pod 900 eur?



Dobiš tale Sony model velikost 55˝.


https://www.harveynorman.si/google-tv-s...

Drugače pa dobiš za takšen denar Philipsov OLED 706.. Samo za informacijo.;)

https://www.bigbang.si/philips-oled-ser...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Anney ::

Zakaj so se cene pml lanskih modelov (06) in oleda od Philipsa vrnile na izhodiščno ceno? V BB? Vidim pa, da ima zdaj samsung težke promocije.
Sem zdaj na hitro malo počekiral pa opazil. A tajvan že zapira tovarno?
Malo heca.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

andrej69 ::

Anney je izjavil:

Zakaj so se cene pml lanskih modelov (06) in oleda od Philipsa vrnile na izhodiščno ceno? V BB? Vidim pa, da ima zdaj samsung težke promocije.
Sem zdaj na hitro malo počekiral pa opazil. A tajvan že zapira tovarno?
Malo heca.


Ker trenutno ne potekajo več popusti za določene modele.. Bodo pa prej ali slej zopet akcijske cene. Saj povsod v prodajalnah nihajo cene televizorjev tudi v tujini. Cene so se in se bodo vedno nekoliko spreminjale.

Anney ::

To razumem, vendar a ni tako, da se je treba stare zaloge pred novimi modeli znebiti. To vem da se bojo, morda celo še večje, no sej ni samo philips deležen tega, so tudi druge znamke, samo politika mi je čudna, par dni nazaj -50% ali več, zdaj pa pune cene, različnih znamk.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mat xxl ::

PML modela 2021-22 je zelo težko dobiti, posebej recimo 75PML9636, kot zanimivost sem pomagal znancu z Vrbskega jezera, ni mogel, do tega TV, ja nikakor , ker ali ne pošiljajo, ker je velik, ali pa nimajo, ali je pa cena odurna in na koncu je v Ljubljani dobil, znanec mu je pa z kombijem dostavil, pomagal zmontirati, seveda je vse dobro plačal.

Ti PML ji, ne glede, na to, da jih eni hvalijo, ko suho zlato, eni manj, eni pa ne vidijo drugam, ko na OLED....

Potem pa še, kaka solidna verodostojna spletna stran , revija, objavi, kaj takega : https://www.computerbild.de/artikel/avf...

Pa zmanjka, čisto vsega na zalogi, ljudje, pa bi vse najraje pred včerajšnjim in ne jutri in plačajo, kar koli, samo, da dobijo te modele, ki niso konfekcija, vsaj sedaj še ne.

RockyS ::

andrej69 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Nimam specifičnih modelov v mislih.
Gledalo se bo v svetlem prostoru, večinoma sport (4k) in nadaljevanke (netflix & co.).

Do zdaj sem gledal hisense 65u8gq za 850€


Za svetel prostor ti je najboljša izbira kakšen MINI LED televizor.. Samo jih za takšen denar seveda ne boš dobil, kolikor stane ta Hisense.
.

Sej imam polkna ampak vseeno. Torej je ta Hisense ok?

andrej69 ::

Je zelo soliden televizor, vendar za nekaj malega več se že dobijo kvalitetenjši televizorji;-) Recimo kateri od teh modelov.

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
https://www.bigbang.si/ke65xh9005baep-s...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/t...

MrStein ::

Glede filtra modre svetlobe (ki ga eni tule reklamirajo): ni nobenih medicinskih študij, ki bi potrjevale kako korist od njih

Bil intervju z zdravnikom na radiju in so omenili med drugim tole. Velja tudi za monitorje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fpbs ::

RockyS je izjavil:

andrej69 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Nimam specifičnih modelov v mislih. Gledalo se bo v svetlem prostoru, večinoma sport (4k) in nadaljevanke (netflix & co.). Do zdaj sem gledal hisense 65u8gq za 850€
Za svetel prostor ti je najboljša izbira kakšen MINI LED televizor.. Samo jih za takšen denar seveda ne boš dobil, kolikor stane ta Hisense.
.Sej imam polkna ampak vseeno. Torej je ta Hisense ok?

Ta Hisense, je zelo dobra izbira, še posebno, če bo to družinski TV. Od ostalih predlaganih pa edino Sony, ki je predlanski model, a je nekoliko boljši od Hisensa. Ostali predlagani so vsi precej slabši.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

RockyS je izjavil:

andrej69 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Nimam specifičnih modelov v mislih. Gledalo se bo v svetlem prostoru, večinoma sport (4k) in nadaljevanke (netflix & co.). Do zdaj sem gledal hisense 65u8gq za 850€
Za svetel prostor ti je najboljša izbira kakšen MINI LED televizor.. Samo jih za takšen denar seveda ne boš dobil, kolikor stane ta Hisense.
.Sej imam polkna ampak vseeno. Torej je ta Hisense ok?

Ta Hisense, je zelo dobra izbira, še posebno, če bo to družinski TV. Od ostalih predlaganih pa edino Sony, ki je predlanski model, a je nekoliko boljši od Hisensa. Ostali predlagani so vsi precej slabši.


Že zopet te moram popravit.. Sony je kar konkretno kvalitetnejši od Hisense, in nekaj malega od ostalih. Pa še to večinoma pri prikazuu HDR vsebin.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

RockyS je izjavil:

andrej69 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Nimam specifičnih modelov v mislih. Gledalo se bo v svetlem prostoru, večinoma sport (4k) in nadaljevanke (netflix & co.). Do zdaj sem gledal hisense 65u8gq za 850€
Za svetel prostor ti je najboljša izbira kakšen MINI LED televizor.. Samo jih za takšen denar seveda ne boš dobil, kolikor stane ta Hisense.
.Sej imam polkna ampak vseeno. Torej je ta Hisense ok?

Ta Hisense, je zelo dobra izbira, še posebno, če bo to družinski TV. Od ostalih predlaganih pa edino Sony, ki je predlanski model, a je nekoliko boljši od Hisensa. Ostali predlagani so vsi precej slabši.

Že zopet te moram popravit.. Sony je kar konkretno kvalitetnejši od Hisense, in nekaj malega od ostalih. Pa še to večinoma pri prikazuu HDR vsebin.

Da smo bolj natančni ostala dva Philipsa in TCL so za nekaj stopničk niže, in se nikakor ne morejo primerjat S Hisense in Sonyjem.

andrej69 ::

Res te "lepo prosim" za v bodoče, da se vzdržiš priporočil televizorjev:P Sicer tako nimaš blage veze o televizorjih, pa te bom vseeno vprašal na osnovi čega je po tvojem Hisense superiorni napram TCL-u in Philipsu..?

fpbs ::

Hisense je ULED, in Sony je Triluminos, oba sta FALDa, in oba spadata v višji razred. Philipsa sta pa oba zastarele tehnologije, klasična LEDa, Direct LED, kar je praktično najslabše možno. Če bi bila tvoja sporočila verodostojna, in ne polna zavajanja, te nebi banali z vseh yugo forumov.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Hisense je ULED, in Sony je Triluminos, oba sta FALDa, in oba spadata v višji razred. Philipsa sta pa oba zastarele tehnologije, klasična LEDa, Direct LED, kar je praktično najslabše možno. Če bi bila tvoja sporočila verodostojna, in ne polna zavajanja, te nebi banali z vseh yugo forumov.



Pa kaj se dogaja s tabo, a je kriva vročina mogoče..? Torej po tvojem prepričanju je dovolj, da ima televizor dodan barvni filter in je že zmagoviti televizor:P Pa sem te že nekajkrat vprašal, pa še te bom enkrat. Panasonic nima recimo nobenega QD panela in ostalih zadev, pa ima med vsemi televizorji najboljši prikaz barv, tudi zelo natančne..! Kako pa boš to pojasnil, ker se delaš tako pametnega.!? Kot drugo pa, če že primerjamo Philipsa in TCL napram Hisense modela, bom ti naštel nekaj prednosti omenjenih modelov. Oba imata precej boljši kontrast in prikaz črne, imata precej manj težav kar se tiče uhajanja svetlobe iza panela, nimata težav z IPS sijajem, ki je znana težava IPS zaslonov, ki imajo pod kotom bolj ali manj izrazit belkast "sijaj", ki nekoliko spominja na preboj osvetlitve ozadja, vendar je bolj enakomeren in se postopoma spreminja z zornim kotom. Oba imata tudi natačnejši prikaz barv DELTA E odstopanje, Philips ima tudi konkretno boljše procesiranje slike, gibanje slike itd.. Bom pa napisal takole, če se gleda samo v svetljeđem prostoru potem je Hisense zelo dobra izbira, če pa se gleda tako v svetlejšem kakor temnejšem prostoru pa sta Philips kakor TCL precej boljša izbira. Tako, da v bodoče ne piši nekaj na pamet in na osnovi specifikacij..!!
Pa prenehaj že enkrat s temi yugo forumi, ker se ponavljaš kot gramofonska plošča, ki preskakuje:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 vs fpbs: neverending story.

Soon on Netflix!

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 vs fpbs: neverending story.

Soon on Netflix!


Eh.. Če pa mu ne moreš nikakor razložiti določenih zadev:P Njegova največja težava so specifikacije televizorja, in nobenih lastnih izkušenj s določenimi televizorji.. To kar prebere na netu je za njega sveto, pa, če so te zadeve resnične ali ne.

andrej69 ::

Evo še eden, ki razmišlja tako kot @fpbs..:)) Eni res pišejo popolne neumnosti..

ULED televizori koje pravi samo Hisense su dugovecniji a i 50% jeftiniji nego Oled tv.A i bolji su od Oled tv.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Evo še eden, ki razmišlja tako kot @fpbs..:)) Eni res pišejo popolne neumnosti..
ULED televizori koje pravi samo Hisense su dugovecniji a i 50% jeftiniji nego Oled tv.A i bolji su od Oled tv.

Andrej, tu je še eden, ki enako razmišlja kot jaz:

"Philips nije ista klasa kvalitete kao LG (i nije onaj stari Philips vise), iako ima panel kupljen od LG-a".

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Evo še eden, ki razmišlja tako kot @fpbs..:)) Eni res pišejo popolne neumnosti..
ULED televizori koje pravi samo Hisense su dugovecniji a i 50% jeftiniji nego Oled tv.A i bolji su od Oled tv.

Andrej, tu je še eden, ki enako razmišlja kot jaz:

"Philips nije ista klasa kvalitete kao LG (i nije onaj stari Philips vise), iako ima panel kupljen od LG-a".


Kako pa tale to ve, kaj je mogoče zaposlen pri TPV v razvojnem odelku..? Če hočeš imeti resnične podatke o kvaliteti današnjih Philips televizorjev, ti lahko uredim srečanje z osebo, ki pa resnično deluje v razvojnem odelku TPV;-) Ti bo on znal malo bolje razložit zadeve, za razliko od teh internet poznavalcev..!

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Evo še eden, ki razmišlja tako kot @fpbs..:)) Eni res pišejo popolne neumnosti..
ULED televizori koje pravi samo Hisense su dugovecniji a i 50% jeftiniji nego Oled tv.A i bolji su od Oled tv.

Ta je tudi zelo dobro napisal:
"Vec odavno je temu trebalo preimenovati u "pilips preporuke by garfield" i otvoriti normalnu temu za ostale... koliko puta je uhvacen u muljanju, u lazima, duplim racunima radi kojih je bio na hladjenju mjesecima, koliko puta smo dokazali srot kvalitetu tih kineza i sve badava, ovo cak i nema smisla vise koliko god nam bilo zao da i dalje mulja i navlaci kolege na televizore koji su kvalitetom ispod svake razine, a perfomansama u rangu duplo jeftinije konkurencije"
Da pojasnim, Garfield je eno od nešteto Andrejevih imen.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Evo še eden, ki razmišlja tako kot @fpbs..:)) Eni res pišejo popolne neumnosti..
ULED televizori koje pravi samo Hisense su dugovecniji a i 50% jeftiniji nego Oled tv.A i bolji su od Oled tv.

Ta je tudi zelo dobro napisal:
"Vec odavno je temu trebalo preimenovati u "pilips preporuke by garfield" i otvoriti normalnu temu za ostale... koliko puta je uhvacen u muljanju, u lazima, duplim racunima radi kojih je bio na hladjenju mjesecima, koliko puta smo dokazali srot kvalitetu tih kineza i sve badava, ovo cak i nema smisla vise koliko god nam bilo zao da i dalje mulja i navlaci kolege na televizore koji su kvalitetom ispod svake razine, a perfomansama u rangu duplo jeftinije konkurencije"
Da pojasnim, Garfield je eno od nešteto Andrejevih imen.


Jaz sem saj bil aktiven in sem še vedno. Za razliko od tebe, ki po domače nimaš jajc, da bi kaj napisal.!!:D Ker veš kako tam delujejo zadeve, če preveč kaj kritiziraš ali napišeš kaj kar določenim ni všeč hitro sledi ban.. Samo jaz sem imel za razliko od tebe jajca in sem napisal kar mislim;-) Ne vem zakaj ti vzrajaš potem na forumu, če si ne upaš nič napisat..? Sicer pa te zadeve tako ne sodijo v to temo.. Mene bolj zanimajo tvoji odgovori na moja vprašanja, ki se jim spretno izmikaš. Sicer mene ne boš prizadel s takšnim početjem, kar je seveda tvoj namen..;) Seveda je težava že od vsega začetka, ko sem se jaz pojavil na tem forumu, ker enostavno pač ne preneseš, da ve kateri več od tebe, ki tako ne veš nič..:)) Saj tudi @neocodexx in @skyform ti predstavljata veliko težavo. Enostavno ne sme nihče kaj napisat kar tebi ni všeč, in bog ne daj, da kdo kritizira Lg-ja..! Tako, da moraš določene zadeve razjasnit pri sebi.

o0o0o0o0o0 ::

Kaj, če bi se vidva nekje dobila in pogovorila? Lahko gresta tud v ring

andrej69 ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Kaj, če bi se vidva nekje dobila in pogovorila? Lahko gresta tud v ring


Žal se z njim ne moreš pogovorit:(

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Jaz sem saj bil aktiven in sem še vedno.

Ja vem, si se zopet prijavil pod drugim imenom, ne upaš nobene stvari komentirat, si pa aktiven in nadleguješ, ter zavajaš z zasebnimi sporočili vse, ki iščejo pomoč pri nakupu TVeja.

andrej69 ::

Tvoja težava je predvsem sovraštvo do mene in čisto nič drugega;-) Malo si poglej na AVforum kako potekajo konstruktivne debate kar se tiče televizorjev. Saj sedaj me že napadaš na drugem forumu, in hočeš za vsako ceno iskreditirat moje komentarje pa ti to ravno ne uspeva:P Saj veš, da se ti ne bom pustil, ker vseeno precej bolje poznam zadeve kar se tiče televizorjev..! Ti si kot rak, ki ga treba čimprej odstranit.. Zato dokler boš ti na tem forumu bodo zadeve takšne kot so..;((

OK.d ::

No zdaj se je že prijavil kot "televizor" na Alter forumu, še čudno da se ni prijavil kot philips tv:P
LPOK.d

andrej69 ::

OK.d je izjavil:

No zdaj se je že prijavil kot "televizor" na Alter forumu, še čudno da se ni prijavil kot philips tv:P


Naj vas ne mučijo takšne zadeve..;) In veš kako greta dva pregovora. Prvo pometi pred svojim pragom, in pa pametni popusti.. P.S. Pa prosim v bodoče, če se le da se vzdržite mojih komentarjev, tako bo najbolje za vse;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tvoja težava je predvsem sovraštvo do mene in čisto nič drugega;-) Malo si poglej na AVforum kako potekajo konstruktivne debate kar se tiče televizorjev. Saj sedaj me že napadaš na drugem forumu, in hočeš za vsako ceno iskreditirat moje komentarje pa ti to ravno ne uspeva:P Saj veš, da se ti ne bom pustil, ker vseeno precej bolje poznam zadeve kar se tiče televizorjev..! Ti si kot rak, ki ga treba čimprej odstranit.. Zato dokler boš ti na tem forumu bodo zadeve takšne kot so..;((

Popolnoma nič te ne sovražim. Sovražim pa zavajanje tistih, ki tu iščejo pomoč pri nakupu TVeja, v katerh ti vidiš žrtev, in jim na vsak način hočeš vsilit Philipsa. Popolnoma je jasno, če bi ti imel tu dobre namene, se nebi javljal pod številnimi imeni in se posluževal raznih drugih mahinacij. Tako, da je popolnoma jasno, kdo je tukaj rak, ki ga je potrebno odstraniti. Je pa žalostno, da so te lahko odstranili od vseh yugo forumov, tukaj na slotech pa nihče niti ne poskuša, in verjetno bo podobna zgodba tudi na Alterju.

OK.d ::

Good point;)
LPOK.d

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tvoja težava je predvsem sovraštvo do mene in čisto nič drugega;-) Malo si poglej na AVforum kako potekajo konstruktivne debate kar se tiče televizorjev. Saj sedaj me že napadaš na drugem forumu, in hočeš za vsako ceno iskreditirat moje komentarje pa ti to ravno ne uspeva:P Saj veš, da se ti ne bom pustil, ker vseeno precej bolje poznam zadeve kar se tiče televizorjev..! Ti si kot rak, ki ga treba čimprej odstranit.. Zato dokler boš ti na tem forumu bodo zadeve takšne kot so..;((

Popolnoma nič te ne sovražim. Sovražim pa zavajanje tistih, ki tu iščejo pomoč pri nakupu TVeja, v katerh ti vidiš žrtev, in jim na vsak način hočeš vsilit Philipsa. Popolnoma je jasno, če bi ti imel tu dobre namene, se nebi javljal pod številnimi imeni in se posluževal raznih drugih mahinacij. Tako, da je popolnoma jasno, kdo je tukaj rak, ki ga je potrebno odstraniti. Je pa žalostno, da so te lahko odstranili od vseh yugo forumov, tukaj na slotech pa nihče niti ne poskuša, in verjetno bo podobna zgodba tudi na Alterju.



Pa kaj ti si nekakšen Robin Hood tukaj, da ščitiš ranljive pred menoj..? Pa uprabniki se morajo paziti ravno tebe, ki jim večinoma priporočaš najslabše možnosti za določen denar, to pa samo zato, da se slučajno ne bi kdo oločil za Philips;(( Je pa sreča, da ti to ravno ne uspeva.. Kar pa se tiče sovraštva, je pa tako kot sem napisal in ne piši neumnosti..! Poglej vsi tvoji komentarji in priporočila večinoma izhajajo iz specifikacij televizorjev in pa marketinških zadev. Saj sam dobro veš, da meni nisi dorasel kar se tiče poznavanja televizorjev, pa tudi drugim določenim uprabnikom. Tako, da se kot sem že napisal, raje vzdrži mojih in drugih komentarjev boš še največ dobrega naredil za uprabnike kateri iščejo nasvet..! In kar se tiče mojega uprabniškega imena uprabljam samo tega. In kako lahko sploh rečeš, da se pojavljam pod različnimi imeni, če sploh nimaš vpogleda v moj IP naslov..!!?? Tako, da nehaj že bluziti enkrat.;(( Sedaj pa sem zaenkrat zaključil s teboj, saj veš pametni popustijo. Ti pa, če imaš takšno veselje pisat, še lahko napišeš kakšno neumnost mogoče bom jo celo prebral..:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

@fpbs

Samo še nekaj bom napisal. Res me zelo žalosti, da smo morali Panasonica umakniti iz trgovskih polic zaradi slabe prodaje, Lg pa, ki je za razred slabši od Panasonica se še vedno prodaja. Sicer se ga proda daleč najmanj pa vendar. Vidiš kaj dela marketing. Zato bom za vsako ceno zaustavil takšne kot si ti, na tem forumu, ki nimajo nikaršnih izkušenj s televizorji, prodajajo pa marketing in specifikacije.;(( Pa še en nasvet, če res hočeš zaustavit prodajo Philips televizorjev v Sloveniji, je najbolje, da se podaš vsak dan pred kakšno prodajalno s tablo NE KUPUJTE PHILIPSA..:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Ja samo,da stojiš pred trgovino z takim napisom bi izpadel kot kak tepček zato ni to dobro priporočilo.:)

fpbs ::

OK.d je izjavil:

No zdaj se je že prijavil kot "televizor" na Alter forumu, še čudno da se ni prijavil kot philips tv:P

"Bilo kuda Garfield i Philips svuda".

torres8 ::

jaz sem nekako kolebalmed lgc1 65 oled 1500e ter philips pml9506 65 za 1300e ki ga je promoviral andrej.miljon review pregledal ter prebral ker sem si želel oled a imam zelo svetlo sobo ter gledam tv z odpto pamoramo in je bila zelo težka odločitev.
Kupil sem pml9506 ma 75 inčno ki sem jo dobil za 1500e. čakam da bom imel en dan čas da zmontiram ter poročam o sliki iz prve roke

darck ::

torres8 je izjavil:

jaz sem nekako kolebalmed lgc1 65 oled 1500e ter philips pml9506 65 za 1300e ki ga je promoviral andrej.miljon review pregledal ter prebral ker sem si želel oled a imam zelo svetlo sobo ter gledam tv z odpto pamoramo in je bila zelo težka odločitev.
Kupil sem pml9506 ma 75 inčno ki sem jo dobil za 1500e. čakam da bom imel en dan čas da zmontiram ter poročam o sliki iz prve roke


Super, poročaj ko boš malo vse skupaj sprobal.

markic222 ::

torres8 je izjavil:


Kupil sem pml9506 ma 75 inčno ki sem jo dobil za 1500e. čakam da bom imel en dan čas da zmontiram ter poročam o sliki iz prve roke


Slisi se kot dober deal, kje si pa dobil po tej ceni?

torres8 ::

markic222 je izjavil:

torres8 je izjavil:


Kupil sem pml9506 ma 75 inčno ki sem jo dobil za 1500e. čakam da bom imel en dan čas da zmontiram ter poročam o sliki iz prve roke


Slisi se kot dober deal, kje si pa dobil po tej ceni?


šel sem osebno v ljubljano v trgovino nakupovanje.net. Uzel sem še pritrdilec za na zid ter en dober router nakar mi je prodajalec spustil malo ceno.

darck ::

Evo pa je res po zelo ugodni ceni ta 75" Philips MiniLed televizor https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

 Philips PML9506

Philips PML9506



https://prnt.sc/yoGZN4UXcdPC

Upam,da bo drugo leto isto nekaj podobnega okrog cene z letošnjim modelom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

markic222 ::

Res skoda, da je local dimming tako slab na tem modelu. Kolikor sem gledal je tv v praksi primerljiv z x90j, kljub boljsim specifikacijam na papirju, vsaj tako pravijo na avforumu tisti ki imajo oba. Pomoje z razlogom ni nobenega profi testa tega modela. Dimming moras izkljucit ce noces imeti ghostinga pa flashinga, pol pa itak djabe da imas miniled... Je vreden pomoje trenutnih cen okoli 1500 eur, ni pa glih na nivoju ostalih miniled tvjev.

Jaz se nisem odlocen kaj bi, pomoje bom se malo pocakal, LG g2 65inch je 2.4k v bigbangu, mogoce bo s95b cena kmalu tudi kaj padla. Ima ze kdo G2 ali kaksnega qd oleda doma? Ali pa qn90b?

andrej69 ::

markic222 je izjavil:

Res skoda, da je local dimming tako slab na tem modelu. Kolikor sem gledal je tv v praksi primerljiv z x90j, kljub boljsim specifikacijam na papirju, vsaj tako pravijo na avforumu tisti ki imajo oba. Pomoje z razlogom ni nobenega profi testa tega modela. Dimming moras izkljucit ce noces imeti ghostinga pa flashinga, pol pa itak djabe da imas miniled... Je vreden pomoje trenutnih cen okoli 1500 eur, ni pa glih na nivoju ostalih miniled tvjev.

Jaz se nisem odlocen kaj bi, pomoje bom se malo pocakal, LG g2 65inch je 2.4k v bigbangu, mogoce bo s95b cena kmalu tudi kaj padla. Ima ze kdo G2 ali kaksnega qd oleda doma? Ali pa qn90b?


Z nadgradnjo programske opreme so večinske težave z lokalno zatemnitvijo odpravljene;-) Sicer pa sem že nekaj napisal okoli tega.. Lahko pa se kupi kvalitetnejši in nekoliko dražji model 9636, ki pa ima odlično lokalno zatemnenje in vse ostalo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

markic222 ::

Tisti, ki imajo tv in so posodobili, pravijo da so se vedno tezave, tudi po posodobitvah, bolj verjamem njim kot uradnem changelogu sprememb. Pa se nekaj tezav naj bi bilo z doticnim panelom, kar naj bi blo na racun slabsega VA panela vgrajenega v 9506. 9636 mi ni vreden te razlike v ceni, za ta denar dobis letosnje modele od konkurence. Qn90b naj bi imel najboljsi local dimming od vseh tvjev s to tehnologijo, ne vem, jaz bom se malo pocakal.

andrej69 ::

markic222 je izjavil:

Tisti, ki imajo tv in so posodobili, pravijo da so se vedno tezave, tudi po posodobitvah, bolj verjamem njim kot uradnem changelogu sprememb. Pa se nekaj tezav naj bi bilo z doticnim panelom, kar naj bi blo na racun slabsega VA panela vgrajenega v 9506. 9636 mi ni vreden te razlike v ceni, za ta denar dobis letosnje modele od konkurence. Qn90b naj bi imel najboljsi local dimming od vseh tvjev s to tehnologijo, ne vem, jaz bom se malo pocakal.


Saj določen % televizororjev bo vedno imelo določene težave, pa naj to gre za OLED, MINI LED, ali posebej LED. Na tem forumu kolikor jaz vem, si trije lastijo tale model 9506 in eden model 9636, pa škoda, da res ne napišejo kakšno mnenje.. Recimo Philips model 9636 je najbolj kvaliteten MINI LED lanskega leta poleg Samsunga QN95A. Sicer pa po mojih informacijah, bo letošnji model 9507 kar nekaj kvalitetnejši od lanskih, posebej pa model, ki bo predstavljen letos malo pozneje..

darck ::

eno kot eno je da NOBEDEN televizor ni POPOLEN in potem se vsak sam mora odločiti kaj njemu odgovarja

ValhallaG ::

Živjo
A je kje kaka dobra duša, ki mi lahko priporoči kakšen 55' televizor s 4K in QLED/OLED? Cenovni rang do cca 1.200 eur. Gledal bi filme in športne zadeve. Oddaljenost od kavča se giba med 2,2 in 2,5 m in se zato ne upam dat 65'.

andrej69 ::

ValhallaG je izjavil:

Živjo
A je kje kaka dobra duša, ki mi lahko priporoči kakšen 55' televizor s 4K in QLED/OLED? Cenovni rang do cca 1.200 eur. Gledal bi filme in športne zadeve. Oddaljenost od kavča se giba med 2,2 in 2,5 m in se zato ne upam dat 65'.


Tukaj imaš nekaj odličnih OLED televizorjev.

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.bigbang.si/philips-oled-ser...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

In pa nekaj odličnih LED televizorjev.

https://www.bigbang.si/sony-serija-x93j...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.bigbang.si/samsung-neo-qled...
https://www.bigbang.si/tcl-serija-c825-...

ValhallaG ::

Hvala. Če bi želel 65' je Phillipsova serija 706, npr.
https://www.mimovrste.com/televizorji-p...

vredna malce višje cene?

andrej69 ::

ValhallaG je izjavil:

Hvala. Če bi želel 65' je Phillipsova serija 706, npr.
https://www.mimovrste.com/televizorji-p...

vredna malce višje cene?


Če hočeš imeti velikost 65˝ je tale cena odlična, za tako kvaliteten televizor. Vendar za odaljenost is katere boš ti gledal, bo ti takšna velikost malo prevelika..

ValhallaG ::

Tega se tudi sam bojim. Po drugi strani pa je razpon "priporočljivih" oddaljenosti dokaj velik

https://feelthefuture.si/koliksna-mora-...

andrej69 ::

ValhallaG je izjavil:

Tega se tudi sam bojim. Po drugi strani pa je razpon "priporočljivih" oddaljenosti dokaj velik

https://feelthefuture.si/koliksna-mora-...


Eh.. Te tabele so predvsem marketing za same proizvajalce, da se proda čimveč televizorjev največjih diagonal..! Recimo, če bi res gledal samo 4k vsebine potem še nekako, pa še to je bolj tako, ker je velikost 65˝ res velika za razdaljo 2 metrov. Če pa se gledajo vsebine tudi nižjih resolucij, pa je to definitivno prevelika velikost.. Velikost 65˝ je nekje idealna za gledanje med 3-3,5 metra. Poglej zaradi mene laho vzameš tudi velikost 65˝, če res misliš, da potrebuješ takšno velikost.

ValhallaG ::

Saj verjamem... Kar praviš ima rep in glavo. Hvala za vse info.
««
415 / 535
»»