» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
416 / 535
»»

darck ::

Vsa ta priporočila so v največji meri mišljena za gledanje filmov kjer je v sliki prikazan tisti črni rob zgoraj in spodaj in kjer je res dober vir signal slike ne neki naš HD program. Jaz iz razdalje 3,90 metra gledam na 55" TV pa ni sploh neki problem sploh,ker v 95% je slika prikazana čez celi zaslon res pa,da bi mi sigurno 65" TV še veliko bolje odgovarjal ali celo 75". Da bi sedaj moral moral nekaj kupiti za ceno okrog 1.300-1.400 EUR bi verjetno izbral kar 75" Philips MiniLed TV čeprav je cena dobrih 1.500 EUR. Mogoče bi tudi bil zadovoljen že z kaj slabšim TV res pa,da ga bi moral videti kako izgleda v temnem prostoru bog si ga vedi morda bi mi odgovarjal tudi kak TV za dobrih 1.000 EUR videti bi ga moral in se sploh ne zanašam na bedaste specifikacije televizorja ali hvaljenje in grajanje po forumih.

darck ::

Jaz sem v Big bangu videl na lastne oči primerjavo med Sony XH9005 in Sony X80J kjer je ta slednji zgledal veliko lepše a nikakor sploh ne mora biti lepši pa si zdaj to razloži. Na XH9005 je svetla bela slika vse bolj vlekla na sivo kakor na belo pa tudi črna barva je bila slabša kar je kontra kar bi moralo biti zgledal je bolj kakor ne kod da ga gledam v megli. V drugi Big bang trgovini sem si primerjal spet ta model Sony XH9005 in Philips PUS8506 in nikakor nisem videl neke razlike ko se je prikazovalo na programu nogomet seveda v temi bi potem moral nekako Sony priti bolj do izraza samo kako naj vem saj v trgovini nimaš teme,da bi primerjal.

fpbs ::

ValhallaG je izjavil:

Hvala. Če bi želel 65' je Phillipsova serija 706, npr.
https://www.mimovrste.com/televizorji-p...
vredna malce višje cene?

Za to razdaljo gledanja, bi ti predlagal diagonalo 55". Med temi , ki ti jih je predlagal Andrej, pa LG C11, tu ga dobiš za nižjo ceno:
https://www.ceneje.si/Izdelek/25981966/...
Modeli Philips 706, kakor tudi LG B serija imajo vgrajene panele nekoliko slabše kvalitete, zato je tudi cena nižja.

darck ::

fpbs je izjavil:

ValhallaG je izjavil:

Hvala. Če bi želel 65' je Phillipsova serija 706, npr.
https://www.mimovrste.com/televizorji-p...
vredna malce višje cene?

Za to razdaljo gledanja, bi ti predlagal diagonalo 55". Med temi , ki ti jih je predlagal Andrej, pa LG C11, tu ga dobiš za nižjo ceno:
https://www.ceneje.si/Izdelek/25981966/...
Modeli Philips 706, kakor tudi LG B serija imajo vgrajene panele nekoliko slabše kvalitete, zato je tudi cena nižja.


Jaz sem istega mnenja,da je bolje vzeti LG C11 kakor Philips 706,če že hoče Philips potem naj raje vzame vsaj Philips 806 samo tisti stane nekaj več. Zaradi par EUR dražjih modelov se vedno splača njih vzeti kakor tiste vstopne modele kot so Philips 706 ali LG A1 ali B1.

Ganon ::

ValhallaG je izjavil:

Tega se tudi sam bojim.


Tvoja razdalja je več kot dovolj tudi za večji televizor od 65", tako da ne imej prav nobenih pomislekov. Ne pusti se zavesti. Manj kot 65" ne glej, ker ti bo prekleto žal.

Tsunamii ::

Prijatelj je vzel TCL serija C825 65' ( zdaj je v BB za 1.2K..akcija) in je slika odlična. En kolega je pa vzel isto Mini-.led Philips ( ko zvem model sporocim..- menda lanski model) pravktako 65' in je slika precej slabsa napram temu TCLju.. In se oba lastnika strinjata..da je TCl boljši. Nov letosnji mdoel ap še bolj raztura baje.

darck ::

Kaj reči ko vidiš da imajo nekateri probleme in to še na boljših modelih kakor je C825 https://www.reddit.com/r/tcltvs/comment...

Mogoče bo res letošnji model C935 kar nekaj boljši vsaj tako napovedujejo. Najbolj srečen človek je od vseh vas tisti kateremu je vsak televizor super tudi tisti najcenejši :)

Tsunamii ::

darck je izjavil:

Kaj reči ko vidiš da imajo nekateri probleme in to še na boljših modelih kakor je C825 https://www.reddit.com/r/tcltvs/comment...

Mogoče bo res letošnji model C935 kar nekaj boljši vsaj tako napovedujejo. Najbolj srečen človek je od vseh vas tisti kateremu je vsak televizor super tudi tisti najcenejši :)



Zna bit da bo res kmalu opazil ta Bloom efekt ..precej frisen TV ima še. Hvala za info drugače.
Jaz upam, ko pridem cez leto ali dve na vrsto ( če ne crkne prej moj Tv ) da se bom pravilno odločil. Zdaj ali bo to OLED, QD-OLEd ali Mini-LEd..pa se prepustim in upam, da izberem dober model...

darck ::

Tsunamii je izjavil:

darck je izjavil:

Kaj reči ko vidiš da imajo nekateri probleme in to še na boljših modelih kakor je C825 https://www.reddit.com/r/tcltvs/comment...

Mogoče bo res letošnji model C935 kar nekaj boljši vsaj tako napovedujejo. Najbolj srečen človek je od vseh vas tisti kateremu je vsak televizor super tudi tisti najcenejši :)



Zna bit da bo res kmalu opazil ta Bloom efekt ..precej frisen TV ima še. Hvala za info drugače.
Jaz upam, ko pridem cez leto ali dve na vrsto ( če ne crkne prej moj Tv ) da se bom pravilno odločil. Zdaj ali bo to OLED, QD-OLEd ali Mini-LEd..pa se prepustim in upam, da izberem dober model...


Za čez dan je zame verjetno dober že vsak dober LCD TV in večja razlika potem pride gledanje v temi pa lahko rečem,da sploh ne bi nikoli rabil take slike kot jo prikaže OLED zadovolen bi bil že,da je malo bolj povdarjena črna barva in tudi tisto bleščanje okrog podnapisov mi najbrž ne bi delalo problema saj več kot 90% se gleda sliko čez celi zaslon in ne vem kje bi tam bilo potem bleščanje.Netflix in podobno se sploh ne gleda in tudi vse kar se vrti preko T-2 je skoraj prikazano čez celi zaslon. Zato pa pravim,da morda zame bi bil že obični LCD TV z VA zaslon lahko že v redu ampak ne morem to potrditi,ker nisem ga še nikoli gledal v temi. Letos bo kmalu prišlo leto že na okrog in verjetno za drugo leto bom si omislil NOVI TV mogoče tudi kar 75" velikost čeprav bo to že kar čez celo steno in že kar malo prevelko,bomo vidli je pa to,da TV bo moral imeti super procesor da sliko čim bolje prikaže vse drugo sploh ni kaj pomebno razen zdržljivost samega TV. Pri televizorju je kot prvo najbolj pomemba slika da je perfektna pa čeprav bi bil zraven prisoten še malo blooming....... ni potrebe po neverjetnem kontrastu,črnine in slabši sliki to ni zame sploh,ker se nič ne gleda v HDR vsebinah pa tudi ne dopade se mi vse to okrog tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

ValhallaG ::

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

ValhallaG je izjavil:

Hvala. Če bi želel 65' je Phillipsova serija 706, npr.
https://www.mimovrste.com/televizorji-p...
vredna malce višje cene?

Za to razdaljo gledanja, bi ti predlagal diagonalo 55". Med temi , ki ti jih je predlagal Andrej, pa LG C11, tu ga dobiš za nižjo ceno:
https://www.ceneje.si/Izdelek/25981966/...
Modeli Philips 706, kakor tudi LG B serija imajo vgrajene panele nekoliko slabše kvalitete, zato je tudi cena nižja.


Jaz sem istega mnenja,da je bolje vzeti LG C11 kakor Philips 706,če že hoče Philips potem naj raje vzame vsaj Philips 806 samo tisti stane nekaj več. Zaradi par EUR dražjih modelov se vedno splača njih vzeti kakor tiste vstopne modele kot so Philips 706 ali LG A1 ali B1.


Če pa primerjamo Philips 806 in LG C11 pa zmaga kateri?

fpbs ::

ValhallaG je izjavil:

Če pa primerjamo Philips 806 in LG C11 pa zmaga kateri?
Tako v ceni, kot kvaliteti zmaga C11.

darck ::

Kdo med tema dvema zmaga je pa spet stvar vsakega posameznika nočem nobenega favorizirati eden je tam boljši druge drugje in spet so tukaj te majhne malenkosti katere ne boš opazil,ko bi imel TV doma. Lahko samo to dodam,da prijatelj ima Samsung QLED pa pravi,da je dober TV samo okrog aplikacij ga pa ne mara saj mu kar nekaj jih ne ponuja in sigurno drugič bo kupil TV z sistemom Android ali Google. Tako pač je eni hočejo to drugi tisto enim ni pomembno to drugim tisto nekateri so zadovoljni tudi z vsakim TV........Ko pa človek gleda spet same specifikacije TV se najdejo razlike samo ni to nič tako očitno resnega saj,če primerjamo Sony Fald TV in katerega drugega kateri ima toliko več zatemnitvenih con je na specifikacijah Sony slabši samo v praksi se pa drugače pokaže saj ima Sony veliko boljši procesor in samo obdelavo slike itd.... tako,da specifikacije v takem primeru POGRNEJO saj manj con je boljše kakor več 8-). Videti sliko in primerjati TV v živo to je tisto bistveno isto kot gume za avto lahko jih opisujejo in hvalijo a probaj jih na avtomobilu ene in druge pa vidiš razliko.
SPECIFIKACIJE televizorja ti tako,dajo določene podatke o njem a to je samo nekaj kako izgleda slika TV je pa drugo katero moraš sam videti na lastne oči vendar tukaj nastane problem,ker nimaš možnosti videti in primerjati televizorje v temi.

andrej69 ::

@ValhallaG

Philps model 806 prikaže nekoliko boljšo kvaliteto slike kakor pa Lg C1, poleg tega Philips tudi omogoča DTS zvok in HDR10+ video format, ima Android, ki je boljši od Webosa kar se tiče samih aplikacij itd.. Philips 806 je po večini testov izbran tudi za best buy OLED 2021.


https://eisa.eu/awards/philips-55oled80...
https://www.homecinemachoice.com/conten...
https://www.techradar.com/reviews/phili...
https://www.whathifi.com/reviews/philip...
https://www.avforums.com/reviews/philip...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@ValhallaG Philps model 806 prikaže nekoliko boljšo kvaliteto slike kakor pa Lg C1, poleg tega Philips tudi omogoča DTS zvok in HDR10+ video format, ima Android, ki je boljši od Webosa kar se tiče samih aplikacij itd.. Philips 806 je po večini testov izbran tudi za best buy OLED 2021.

Tukaj je odličen poznavalec TVejev zapisal:
"Philips nije ista klasa kvalitete kao LG (i nije onaj stari Philips vise), iako ima panel kupljen od LG-a".

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@ValhallaG Philps model 806 prikaže nekoliko boljšo kvaliteto slike kakor pa Lg C1, poleg tega Philips tudi omogoča DTS zvok in HDR10+ video format, ima Android, ki je boljši od Webosa kar se tiče samih aplikacij itd.. Philips 806 je po večini testov izbran tudi za best buy OLED 2021.

Tukaj je odličen poznavalec TVejev zapisal:
"Philips nije ista klasa kvalitete kao LG (i nije onaj stari Philips vise), iako ima panel kupljen od LG-a"
.


A se bomo zopet šli nekakšne otroške igrice..? Saj sem ti že napisal kakšen dan nazaj, če hočeš imeti resnične informacije kar se tiče Philips televizorjev, povej pa ti bom uredil srečanje s strokovnjakom, ki res deluje pri TPV.. Prosim, ne pa mi dajat tukaj gor nekakšna amaterska mnenja določenih forum uprabnikov..!

fikus_ ::

Andrej, daj v podpis, da promoviraš ter prodajaš Philipse in težava bo rešena.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

andrej69 ::

fikus_ je izjavil:

Andrej, daj v podpis, da promoviraš ter prodajaš Philipse in težava bo rešena.


Nič ne bo rešeno, ker nisem jaz sam na tem forumu;-) Poleg tega pa jaz tržim vse televizorje, ne samo Philipsa..!

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@ValhallaG Philps model 806 prikaže nekoliko boljšo kvaliteto slike kakor pa Lg C1, poleg tega Philips tudi omogoča DTS zvok in HDR10+ video format, ima Android, ki je boljši od Webosa kar se tiče samih aplikacij itd.. Philips 806 je po večini testov izbran tudi za best buy OLED 2021./

Andrej, če misliš, da je na Philipsu cvetenje slike, black crush, in druge utripajoče težave, ne podpora 4K/120 resolucije, in kot je "darck" napisal, da nikoli ne veš, kaj jutri nebo delovalo. dobra lastnost TVeja, potem bo to že držalo. DTS je nepomemben, ker imaš vedno možnost še druge izbire, HDR+ moj C8 uradno ne podpira, predvaja ga pa.
Operacijski sistem Webos podpira nekaj čez 1000 aplikacij, in že leta dobiva nagrado najboljšega operacijskega sistema, je, najzaneslivejši, najhitrejši in uporabniku najbolj prijazen sistem, medtem, ko je Android najbolj poznan po tem, da rad zašteka. Best buy EISA award se kupi. Upam stavit, da bo to nagrado tudi letos dobil Philips, pa čeprav bo približno enak Philipsov TV občutno dražji od LGeja.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@ValhallaG Philps model 806 prikaže nekoliko boljšo kvaliteto slike kakor pa Lg C1, poleg tega Philips tudi omogoča DTS zvok in HDR10+ video format, ima Android, ki je boljši od Webosa kar se tiče samih aplikacij itd.. Philips 806 je po večini testov izbran tudi za best buy OLED 2021./

Andrej, če misliš, da je na Philipsu cvetenje slike, black crush, in druge utripajoče težave, ne podpora 4K/120 resolucije, in kot je "darck" napisal, da nikoli ne veš, kaj jutri nebo delovalo. dobra lastnost TVeja, potem bo to že držalo. DTS je nepomemben, ker imaš vedno možnost še druge izbire, HDR+ moj C8 uradno ne podpira, predvaja ga pa.
Operacijski sistem Webos podpira nekaj čez 1000 aplikacij, in že leta dobiva nagrado najboljšega operacijskega sistema, je, najzaneslivejši, najhitrejši in uporabniku najbolj prijazen sistem, medtem, ko je Android najbolj poznan po tem, da rad zašteka. Best buy EISA award se kupi. Upam stavit, da bo to nagrado tudi letos dobil Philips, pa čeprav bo približno enak Philipsov TV občutno dražji od LGeja.


Kakšen blooming na OLED televizorjih daj no sedaj pa že res pišeš nemnosti.! Tudi kar se tiče bluck crasha ni nobenih večjih odstopanj;-) Pa tudi ne vem kaj podrazumevaš pod utripajoče..? Boš moral malo prebrat kakšen vodič o televizorjih, da boš sploh vedel katere težave ima določena tehnologija panelov.. Da ti malo olajšam zadevo. LED televizorji imajo težave kot so: backlight, dse, clouding, ghosting, blur. OLED televizorj pa predvsem z burn-inom in image retentionom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Dimnik ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@ValhallaG Philps model 806 prikaže nekoliko boljšo kvaliteto slike kakor pa Lg C1, poleg tega Philips tudi omogoča DTS zvok in HDR10+ video format, ima Android, ki je boljši od Webosa kar se tiče samih aplikacij itd.. Philips 806 je po večini testov izbran tudi za best buy OLED 2021.

Tukaj je odličen poznavalec TVejev zapisal:
"Philips nije ista klasa kvalitete kao LG (i nije onaj stari Philips vise), iako ima panel kupljen od LG-a"
.


A se bomo zopet šli nekakšne otroške igrice..? Saj sem ti že napisal kakšen dan nazaj, če hočeš imeti resnične informacije kar se tiče Philips televizorjev, povej pa ti bom uredil srečanje s strokovnjakom, ki res deluje pri TPV.. Prosim, ne pa mi dajat tukaj gor nekakšna amaterska mnenja določenih forum uprabnikov..!



Čakaj....a tvoje hvaljenje philipsa, vsak nov model je še boljši od prejšnjega, ampak že prejšnji je bil najbolši, kljub napakam, hvaljenne iz leta v leto...je pa strokovno mnenje?

skyform ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@ValhallaG Philps model 806 prikaže nekoliko boljšo kvaliteto slike kakor pa Lg C1, poleg tega Philips tudi omogoča DTS zvok in HDR10+ video format, ima Android, ki je boljši od Webosa kar se tiče samih aplikacij itd.. Philips 806 je po večini testov izbran tudi za best buy OLED 2021./

Andrej, če misliš, da je na Philipsu cvetenje slike, black crush, in druge utripajoče težave, ne podpora 4K/120 resolucije, in kot je "darck" napisal, da nikoli ne veš, kaj jutri nebo delovalo. dobra lastnost TVeja, potem bo to že držalo. DTS je nepomemben, ker imaš vedno možnost še druge izbire, HDR+ moj C8 uradno ne podpira, predvaja ga pa.
Operacijski sistem Webos podpira nekaj čez 1000 aplikacij, in že leta dobiva nagrado najboljšega operacijskega sistema, je, najzaneslivejši, najhitrejši in uporabniku najbolj prijazen sistem, medtem, ko je Android najbolj poznan po tem, da rad zašteka. Best buy EISA award se kupi. Upam stavit, da bo to nagrado tudi letos dobil Philips, pa čeprav bo približno enak Philipsov TV občutno dražji od LGeja.


Kakšen blooming na OLED televizorjih daj no sedaj pa že res pišeš nemnosti.! Tudi kar se tiče bluck crasha ni nobenih večjih odstopanj;-) Pa tudi ne vem kaj podrazumevaš pod utripajoče..? Boš moral malo prebrat kakšen vodič o televizorjih, da boš sploh vedel katere težave ima določena tehnologija panelov.. Da ti malo olajšam zadevo. LED televizorji imajo težave kot so: backlight, dse, clouding, ghosting, blur. OLED televizorj pa predvsem z burn-inom in image retentionom.


Moram reči, da me vse naštelo precej moti na LCDjih od kar sem izkusil OLED, predvsem na X95J, ki je največji TV, ki sem ga do sedaj izkusil. Večji je TV bolj se vidijo te napake in nikakor se ne morem več navaditi na vse te slabosti LCDja. V filmih sploh ni panike bolj pri športu, še huje pa pri igrah. Sicer moram reči, da mi je slika na LCDju večina časa lepša ampak vse te anomalije me sedaj precej motijo. Moj A8 ima tako čist panel in, ko se enkrat na to navadiš ni lahko gledati DSE, blur, ghosting in vse čudne posledice local dimminga na LCDjih. Upam, da bo v prihodnosti kakšna tehnologija, ki bo imela prednosti LCDja in OLEDa. QD OLED je že kar blizu temu ampak življenjska doba je še vedno pod vprašajem.

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@ValhallaG Philps model 806 prikaže nekoliko boljšo kvaliteto slike kakor pa Lg C1, poleg tega Philips tudi omogoča DTS zvok in HDR10+ video format, ima Android, ki je boljši od Webosa kar se tiče samih aplikacij itd.. Philips 806 je po večini testov izbran tudi za best buy OLED 2021./

Andrej, če misliš, da je na Philipsu cvetenje slike, black crush, in druge utripajoče težave, ne podpora 4K/120 resolucije, in kot je "darck" napisal, da nikoli ne veš, kaj jutri nebo delovalo. dobra lastnost TVeja, potem bo to že držalo. DTS je nepomemben, ker imaš vedno možnost še druge izbire, HDR+ moj C8 uradno ne podpira, predvaja ga pa.
Operacijski sistem Webos podpira nekaj čez 1000 aplikacij, in že leta dobiva nagrado najboljšega operacijskega sistema, je, najzaneslivejši, najhitrejši in uporabniku najbolj prijazen sistem, medtem, ko je Android najbolj poznan po tem, da rad zašteka. Best buy EISA award se kupi. Upam stavit, da bo to nagrado tudi letos dobil Philips, pa čeprav bo približno enak Philipsov TV občutno dražji od LGeja.


Kakšno cvetenje slike, tole si že večkrat omenil ampak kaj sploh s tem misliš še pa nisi nikdar obrazložil. Sem imel 706 in ne vem o čem govoriš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Andrej, če misliš, da je na Philipsu cvetenje slike, black crush, in druge utripajoče težave, ne podpora 4K/120 resolucije, in kot je "darck" napisal, da nikoli ne veš, kaj jutri nebo delovalo. dobra lastnost TVeja, potem bo to že držalo. DTS je nepomemben, ker imaš vedno možnost še druge izbire, HDR+ moj C8 uradno ne podpira, predvaja ga pa. Operacijski sistem Webos podpira nekaj čez 1000 aplikacij, in že leta dobiva nagrado najboljšega operacijskega sistema, je, najzaneslivejši, najhitrejši in uporabniku najbolj prijazen sistem, medtem, ko je Android najbolj poznan po tem, da rad zašteka. Best buy EISA award se kupi. Upam stavit, da bo to nagrado tudi letos dobil Philips, pa čeprav bo približno enak Philipsov TV občutno dražji od LGeja.

Kakšen blooming na OLED televizorjih daj no sedaj pa že res pišeš nemnosti.! Tudi kar se tiče bluck crasha ni nobenih večjih odstopanj;-) Pa tudi ne vem kaj podrazumevaš pod utripajoče..? Boš moral malo prebrat kakšen vodič o televizorjih, da boš sploh vedel katere težave ima določena tehnologija panelov.. Da ti malo olajšam zadevo. LED televizorji imajo težave kot so: backlight, dse, clouding, ghosting, blur. OLED televizorj pa predvsem z burn-inom in image retentionom.

Oprosti, tukaj zgoraj sem napačno zapisal cvetenje slike, namesto cvetenje podnapisov. Običajno, ko grem v BB v Kranju, se še vstavim pri TVejih. Tako za primer, Philips in Sony sta bila postavljena nasproti eden proti drugemu, LG pa je bil nekoliko odmaknjen od njiju. Vsi so bili na istem programu. Sony in LG sta imela ostre podnapise, na Philipsu je pa bilo prisotno močno cvetenje podnapisov. S prodajalcem sva se kar nekaj časa mučila, da bi to cvetenje odpravila, pa nikakor ni šlo. Prepričan sem, da je to cvetenje podnapisov, vzrok v slabem procesiranju.

andrej69 ::

@skyform

Saj sam veš, da ima vsaka tehnologija določene prednosti in slabosti.. Je pa res, da so določene težave ne enih televizorjih nekoliko bolj izražene na drugih nekoliko manj. Mogoče bo pa kdaj v prihodnosti prišla kakšna tehnologija, ki pa bo te vse težave odpravila. Sem pa prepričan, da je takšna tehnologija že na določenih mizah določenih proizvajalcev, vendar se te zadeve zaradi politike proizvodnje televizorjev, morajo premikat bolj počasi.. Ne smejo se preveč drastične spremembe v tv tehnologiji zgodit čez noč, ker to ni v interesu tv proizvajalcev..!

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Andrej, če misliš, da je na Philipsu cvetenje slike, black crush, in druge utripajoče težave, ne podpora 4K/120 resolucije, in kot je "darck" napisal, da nikoli ne veš, kaj jutri nebo delovalo. dobra lastnost TVeja, potem bo to že držalo. DTS je nepomemben, ker imaš vedno možnost še druge izbire, HDR+ moj C8 uradno ne podpira, predvaja ga pa. Operacijski sistem Webos podpira nekaj čez 1000 aplikacij, in že leta dobiva nagrado najboljšega operacijskega sistema, je, najzaneslivejši, najhitrejši in uporabniku najbolj prijazen sistem, medtem, ko je Android najbolj poznan po tem, da rad zašteka. Best buy EISA award se kupi. Upam stavit, da bo to nagrado tudi letos dobil Philips, pa čeprav bo približno enak Philipsov TV občutno dražji od LGeja.

Kakšen blooming na OLED televizorjih daj no sedaj pa že res pišeš nemnosti.! Tudi kar se tiče bluck crasha ni nobenih večjih odstopanj;-) Pa tudi ne vem kaj podrazumevaš pod utripajoče..? Boš moral malo prebrat kakšen vodič o televizorjih, da boš sploh vedel katere težave ima določena tehnologija panelov.. Da ti malo olajšam zadevo. LED televizorji imajo težave kot so: backlight, dse, clouding, ghosting, blur. OLED televizorj pa predvsem z burn-inom in image retentionom.

Oprosti, tukaj zgoraj sem napačno zapisal cvetenje slike, namesto cvetenje podnapisov. Običajno, ko grem v BB v Kranju, se še vstavim pri TVejih. Tako za primer, Philips in Sony sta bila postavljena nasproti eden proti drugemu, LG pa je bil nekoliko odmaknjen od njiju. Vsi so bili na istem programu. Sony in LG sta imela ostre podnapise, na Philipsu je pa bilo prisotno močno cvetenje podnapisov. S prodajalcem sva se kar nekaj časa mučila, da bi to cvetenje odpravila, pa nikakor ni šlo. Prepričan sem, da je to cvetenje podnapisov, vzrok v slabem procesiranju.


:D Kakšne neumnosti vse ne boš napisal, kot, da jaz ne vem kako izgleda slika na določenih televizorjih.. Edino, če si primerjal kakšen vstopni model LED Philipsa s kakšnim OLED televizorjem Sonya ali Lg-ja.. Na OLED televizorjih ni nikakršnega cvetenja, ker televizorji OLED ne potrebujejo ločene osvetlitve ozadja, zato nimajo učinka cvetenja. Vsak piksel je osvetljen neodvisno in za zatemnitev ni potrebna nobena lokalna funkcija zatemnitve.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

:D Kakšne neumnosti vse ne boš napisal, kot, da jaz ne vem kako izgleda slika na določenih televizorjih.. Edino, če si primerjal kakšen vstopni model LED Philipsa s kakšnim OLED televizorjem Sonya ali Lg-ja.. Na OLED televizorjih ni nikakršnega cvetenja, ker televizorji OLED ne potrebujejo ločene osvetlitve ozadja, zato nimajo učinka cvetenja. Vsak piksel je osvetljen neodvisno in za zatemnitev ni potrebna nobena lokalna funkcija zatemnitve.

Ne, Andrej, ti se delaš neumnega. Točno tako, kot sem zapisal. Bili so vsi OLED modeli. Sony in LG sta imela čiste ostre napise, Philips pa z zelo motečim cvetenjem.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

:D Kakšne neumnosti vse ne boš napisal, kot, da jaz ne vem kako izgleda slika na določenih televizorjih.. Edino, če si primerjal kakšen vstopni model LED Philipsa s kakšnim OLED televizorjem Sonya ali Lg-ja.. Na OLED televizorjih ni nikakršnega cvetenja, ker televizorji OLED ne potrebujejo ločene osvetlitve ozadja, zato nimajo učinka cvetenja. Vsak piksel je osvetljen neodvisno in za zatemnitev ni potrebna nobena lokalna funkcija zatemnitve.

Ne, Andrej, ti se delaš neumnega. Točno tako, kot sem zapisal. Bili so vsi OLED modeli. Sony in LG sta imela čiste ostre napise, Philips pa z zelo motečim cvetenjem.


Ma daj nehaj že enkrat.. Sem 100% prepričan, da ti nisi že dologo bil v kakšni prodajalni, ker drugače res ne bi pisal takšne neumnosti..! Sicer pa, če že hočeš primerjat določene televizorje morajo biti televizorji nastavljeni tako kot treba ne v tovarniških nastavitvah, svetloba, ki pada na same televizorje mora biti enaka, sam signal mora biti enak itd.. Tako, da je tukaj kar nekaj dejavnikov, ki močno vplivajo na samo kvaliteto slike. Sedaj pa se več ne bom raspravljal s teboj, ker to je popolna izguba časa;)

darck ::

To z cvetenjem podnapisov je nenormalno,da bi imel Philips in da je taka razlika proti drugim razen,da je kaj narobe z TV. Tukaj smo tudi že dostikrat slišali uporabnika kateri ima letošnji OLED LG C2 in starega Philipsa 805 pa sam pravi,da ima Philips dosti boljše nastavljanje za sliko itd.... in da ima LG C2 celo nekaj zelo slabih lasnosti. Kaj vedno samo nakladate LG to Philips to ko so majhne razlike in pa nekaterim se jebe za vse televizorje če ne podpirajo aplikacij kot jih imajo na telefonu.

Jaz če bi že moral imeti OLED LG bi ga morda imel samo zaradi CENE in zaradi nobene druge stvari saj televizor ni nič posebnega in zame slabši v vseh pogojih kakor Sony ali tudi Philips. Sony za mojo potrebo v vseh pogledih pokoplje vsak LG tudi tisto G serijo saj ima vse kar rabim kar pa LG NIMA. Ajde gremo sedaj se napadati kaj in kateri je boljši .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

fikus_ ::

andrej69 = darck ????
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

andrej69 ::

fikus_ je izjavil:

andrej69 = darck ????


fikus = rastlina ????? Izgleda je že ovenela..:D

damas ::

Kot veste, ima vsak svoje prioritete pri gledanju :) Za enega je zelo pomembna osvetlitev same plošče, za drugega kontrast, spet nekdo ima rad zelo nasičene barve, drugi želi spet popoln prikaz črnih prizorov. , si spet zaželi vrhunsko ostrino, itd. Seveda pa še vedno ni idealnega televizorja, ki bi blestel na vseh področjih. Tako da je trenutno pri nakupu televizorja še vedno treba sklepati določene kompromise. Kar zadeva MINI LED televizorje, so res odlični za svetlejše prostore, za temnejše pa ne tako dominantni. OLED televizorji bodo odlični tudi za svetlejše prostore z netflix mod apk, še posebej modeli s ploščami Samsung in do neke mere modeli s ploščami OLED EX. Ker pa gre tehnologija hitro naprej, bomo videli, kaj bo prineslo leto 2025 ali celo prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damas ()

fpbs ::

fikus_ je izjavil:

andrej69 = darck ????

Andrej, DOKLer ne bo posebne potrebe bo še vedno Andrej.

Ganon ::

darck je izjavil:

To z cvetenjem podnapisov je nenormalno,da bi imel Philips in da je taka razlika proti drugim razen,da je kaj narobe z TV. Tukaj smo tudi že dostikrat slišali uporabnika kateri ima letošnji OLED LG C2 in starega Philipsa 805 pa sam pravi,da ima Philips dosti boljše nastavljanje za sliko itd.... in da ima LG C2 celo nekaj zelo slabih lasnosti. Kaj vedno samo nakladate LG to Philips to ko so majhne razlike in pa nekaterim se jebe za vse televizorje če ne podpirajo aplikacij kot jih imajo na telefonu.

Jaz če bi že moral imeti OLED LG bi ga morda imel samo zaradi CENE in zaradi nobene druge stvari saj televizor ni nič posebnega in zame slabši v vseh pogojih kakor Sony ali tudi Philips. Sony za mojo potrebo v vseh pogledih pokoplje vsak LG tudi tisto G serijo saj ima vse kar rabim kar pa LG NIMA. Ajde gremo sedaj se napadati kaj in kateri je boljši .....


Prosim, preberi:

https://www.had.si/blog/2013/01/09/upor...

darck ::

No sedaj se gremo pa še slovnico ampak tukaj pa ne bo govora o vašem ljubem LG televizorju. :):))8-)
Jok brate odpade LG NEVER

fpbs ::

darck je izjavil:

No sedaj se gremo pa še slovnico ampak tukaj pa ne bo govora o vašem ljubem LG televizorju. :):))8-)
Jok brate odpade LG NEVER

Ja, če bolj uživaš v tem. da danes ne veš, kaj bo jutri narobej s TVejem, in če ti je vseeno da ga namesto 8-10 let, menjaš na 4 leta, potem se kar drži Philipsa.
Kar se pa slovnice tiče z uporabo predloga s in z, bom tebe in Andreja na brzino naučil, in zadevo bosta popolnoma obvladala:
Poskušajta na brzino skupaj izgovorit naprimer: s konjem, ali z konjem. Ugotovila bosta, da je težje izgovorit zkonjem, kar pomeni, da je pravilno skonjem.
Ali naprimer z letalom in s letalom. Zopet bosta ugotovila, da je lažje izgovorit z letalom, kar pomeni, da je pravilno z letalom.
Verjetno je "fikus" iz tega razloga, da ne znata uporabljat predlogov, mislil, da gre pri vaju za isto osebo.

z3ro ::

Pizda ste dosadni, fpbs je zadnje čase mogoce celo bolj vsiljiv z LGji kot andrej z Philipsi pa sem mislil da ne bom nikoli kaj takega napisal:)) Vsak si naj v prodajalni pogleda kaj mu bolj ustreza, meni lani je recimo v mojem cenovnem rangu najbolj sedel ravno Philips pa sem bil pred tem ziher da kupim vse razen Philipsa ne. Pa sem zadovoljen z njim, zaenkrat nobenih pripomb. Imam tudi 6 let starega LGja, ki se mi je takrat zdel kul in tudi deluje bp še danes razen da je pač ratal malenkost počasen kar je normalno.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

No sedaj se gremo pa še slovnico ampak tukaj pa ne bo govora o vašem ljubem LG televizorju. :):))8-)
Jok brate odpade LG NEVER

Ja, če bolj uživaš v tem. da danes ne veš, kaj bo jutri narobej s TVejem, in če ti je vseeno da ga namesto 8-10 let, menjaš na 4 leta, potem se kar drži Philipsa.
Kar se pa slovnice tiče z uporabo predloga s in z, bom tebe in Andreja na brzino naučil, in zadevo bosta popolnoma obvladala:
Poskušajta na brzino skupaj izgovorit naprimer: s konjem, ali z konjem. Ugotovila bosta, da je težje izgovorit zkonjem, kar pomeni, da je pravilno skonjem.
Ali naprimer z letalom in s letalom. Zopet bosta ugotovila, da je lažje izgovorit z letalom, kar pomeni, da je pravilno z letalom.
Verjetno je "fikus" iz tega razloga, da ne znata uporabljat predlogov, mislil, da gre pri vaju za isto osebo.


Pa daj prosim te lepo, nehaj pametovat:P Pa saj vsak, če hoče zna pisat pravilno vendar ni potrebe, da mora biti komentar za vsako ceno slovnično brezhiben.. Ti pa, če se že imaš za nekakšnega lektorja slovenskega jezika, pojdi na kakšen forum kjer se ukvarjajo s temi stvarmi..! Je pa seveda pri takšnih ljudeh kot si ti, težava, da ko pač ne vedo določenih zadev "konkretno poznavanja televizorjev", se preusmerijo na povsem druge reči na forumu kot je v tvojem primeru poznavanje slovnice itd.. Ti se samo fokusiraj na slovnične in ostale napake, ker za druga tako nisi, debate okoli televizorjev pa prepusti nam kateri poznamo tematiko televizorjev[;)]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Ganon ::

andrej69 je izjavil:

Pa saj vsak, če hoče zna pisat pravilno vendar ni potrebe, da mora biti komentar za vsako ceno slovnično brezhiben..


Bolj neumnega izgovora že dolgo, dolgo nisem slišal. Raje priznaj, da je enostavno nisi vešč.

andrej69 ::

Ganon je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Pa saj vsak, če hoče zna pisat pravilno vendar ni potrebe, da mora biti komentar za vsako ceno slovnično brezhiben..


Bolj neumnega izgovora že dolgo, dolgo nisem slišal. Raje priznaj, da je enostavno nisi vešč.


Ne saj mi smo vsi neumni in nepismeni, samo vidva z lektorjem obvladata zadeve;-)

Ganon ::

Ne jaz ne on nisva popolna, ampak velikokrat je zelo težko brati skrpucala brez ločil, z nepravilno rabo predlogov ipd. Osnove vam ne gredo, osnove. In za to ni izgovora.

darck ::

Ajde tudi,če sem slovnično butast to še zmeraj čisto nič ne spremeni glede televizorjev in debata je tukaj prav o tem.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Pa daj prosim te lepo, nehaj pametovat:P Pa saj vsak, če hoče zna pisat pravilno vendar ni potrebe, da mora biti komentar za vsako ceno slovnično brezhiben.. Ti pa, če se že imaš za nekakšnega lektorja slovenskega jezika, pojdi na kakšen forum kjer se ukvarjajo s temi stvarmi..! Je pa seveda pri takšnih ljudeh kot si ti, težava, da ko pač ne vedo določenih zadev "konkretno poznavanja televizorjev", se preusmerijo na povsem druge reči na forumu kot je v tvojem primeru poznavanje slovnice itd.. Ti se samo fokusiraj na slovnične in ostale napake, ker za druga tako nisi, debate okoli televizorjev pa prepusti nam kateri poznamo tematiko televizorjev

Andrej, samoproglašeni strokovnjak za konkretno poznavanje televizorjev, jaz se ti iskreno opravičujem, ker sem se drznil svetovati, kako se uporabljata predloga s in z. Sedaj verjamem, da ti to obvladaš, samo ne čutiš potrebe po pravilni uporabi. Ampak, vseeno mi je pa nekaj čudno, da so tebe kot strokovnjaka za konkretno poznavanja televizorjev banali z vseh yugo forumov, kako, da niso prepoznali tvoje konkretno visoke strokovnosti.

andrej69 ::

Ganon je izjavil:

Ne jaz ne on nisva popolna, ampak velikokrat je zelo težko brati skrpucala brez ločil, z nepravilno rabo predlogov ipd. Osnove vam ne gredo, osnove. In za to ni izgovora.


Pri mojih letih pa se jaz res ne sekiram, če so predlogi, ločila in ostalo pravilni..;) Ne vidim pa nikaršne potrebe po obnavljanju znanja. A veš meni je bolj važno, da znam govoriti aktivno 2 tuja jezika in enega pasivno, in mi pridejo še kako prav pri mojem delu.. Tako, da mi je pravilna slovnica zadnja skrb..!;)

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Pa daj prosim te lepo, nehaj pametovat:P Pa saj vsak, če hoče zna pisat pravilno vendar ni potrebe, da mora biti komentar za vsako ceno slovnično brezhiben.. Ti pa, če se že imaš za nekakšnega lektorja slovenskega jezika, pojdi na kakšen forum kjer se ukvarjajo s temi stvarmi..! Je pa seveda pri takšnih ljudeh kot si ti, težava, da ko pač ne vedo določenih zadev "konkretno poznavanja televizorjev", se preusmerijo na povsem druge reči na forumu kot je v tvojem primeru poznavanje slovnice itd.. Ti se samo fokusiraj na slovnične in ostale napake, ker za druga tako nisi, debate okoli televizorjev pa prepusti nam kateri poznamo tematiko televizorjev

Andrej, samoproglašeni strokovnjak za konkretno poznavanje televizorjev, jaz se ti iskreno opravičujem, ker sem se drznil svetovati, kako se uporabljata predloga s in z. Sedaj verjamem, da ti to obvladaš, samo ne čutiš potrebe po pravilni uporabi. Ampak, vseeno mi je pa nekaj čudno, da so tebe kot strokovnjaka za konkretno poznavanja televizorjev banali z vseh yugo forumov, kako, da niso prepoznali tvoje konkretno visoke strokovnosti.


Saj sem ti napisal, nikar se ne delaj tako pametnega, ker to zasigurno nisi:P Posebej pa si zmrznil na področju poznavanja televizorjev, kjer sem še vedno profesor za tebe.! Samo poglej koliko neumnosti si samo danes napisal, da ne grem gledat za par strani nazaj.;(( Sicer pa pri tvojih letih seveda ni nikakršno presenečenje, da te je čas povozil.. Tako, da, če boš hotel sodelovat v tej temi boš moral najti kakšnega strokovnjaka na tem področju, da te nauči saj osnov poznavanja tv tehnologije.

darck ::

A lahko kdo pove mislim mene zanima kaj televizor bolj uničuje a so to delovne ure ali kaj drugega recimo čim večkratno prižiganje in ugašanje TV. Tukaj na forumu nekateri stokajo in se bojijo,da bo njim televizor crknil a kaj potem pravite na to,da pri meni vsak dan televizor je prižgan več kot 10 ur tam nekje od 12 ur in še več in trikrat vmes se ugasne za urco ali dve. Se pravi,da meni deluje televizor že 4 leta s toliko predelanih ur kot bi nekomu več kakor 3-krat toliko let lahko že deloval.

Horas ::

fbps dej ne serji že enkrqt, res si že zopnr pa tečn. a si plačan da tako kontriraš andreju?? ti pa ne težiš s svojim lgjem?

darck, največji porabnik je ekran kar vemo vsi, ampak večina folka kot tudi jaz sam imamo včasih tv pržgan tudi če ga ne gledamo. veliko jih ma pržgane za radio. jaz ga pržgem in mam skos pržgang ko/če smo doma. potem pa sam menjavamo hdmi pc, hmdi t2.

ne vem od kje enim ta fama. nč posebnega tv ima da dela potem 10-12let rečmo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

darck ::

Ja saj logično je,da nekdo kateri ima povprečno 2-3 ure na dan prižgan TV mora zdržati dlje kakor tistim kateri ga ima 10 ur in več na dan.

Anney ::

A smo na fejstbooku v temi mamice čvekamo? Bi se človek se vklujučil v debato, ampak večinoma mamo kle douloge, pa tu pa tam kdo kje sikne, mem, da preseka k štajercu vodka med šrpricerjem. Pol pa pojemo naprej LG, Philips, LG, Philips...

Ja imam Philipsa, kot ste nekateri že opazli, pa je dober tv, ne rečem odličen, kar sem testiral gre po teh kalibracijskih testih kje mem (se ga pa da kar dobro uštimat na določenih profilih), ni edini, suma sumaro je ok, med samim gledanjem se teh malenkosti ne opazi, morem pa pograjati in opozoriti, da je zadnji FW A11 (TPM211EA: 101.0.178.222), zjebal določene Tvje (tu govorim o OLED in PML 2021 za 2022 ni podatkov je pa isti FW) in nekatere funkcije ne delujejo, kaj se omenja, izboljšava barv (izklop, najmanj, srednje, največ), tole niti ni najbolj pomembno, ker je optimalno na izkop, omenja se še motion funkcije(šport) in pa poraba (v idle- nepreverjeno) na določenih modelih (OLED). Tako, da tisti, ki iz A10 še niste šli na A11 priporočam, da počakate (možnost downgrejda je iz A11 na A10). Sam sem pisal tudi na podporo, kjer morem priznat, da so prijazni in sodelujemo. Ker želim, da izdajo popravek čimprej in čakam na odgovor strokovne službe, po poslanih podatkih debuga TVja. Načeloma se tole za normalnega uporabnika ne pozna kje (razen unih k jih je poraba udarla(OLED), čeprav tole ni preverjeno. Na splošno sem s tvjem zadovoljen, večjih težav ob filmskih in drugih vsebinah ni, treba je pa malo časa za nastavitve, sploh za nas, malo zahtevnejše uporabnike, vsi ostali pa izklopte vsaj senzor svetlobe.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Horas ::

darck je izjavil:

Ja saj logično je,da nekdo kateri ima povprečno 2-3 ure na dan prižgan TV mora zdržati dlje kakor tistim kateri ga ima 10 ur in več na dan.


ni čisto tako, ravno tistim ki imajo po samo 2h na dan pržgan tv se lahk prej kej pokvari. isto pr pc. pač loterija po eni strani.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Furbo ::

Moja starša sta gonila televizorje po 16 ur na dan, pa niso crnili 10 let.

Za nove sem vzel 5 let garancije in ob izteku le te jih mislim prodati in zamenjati, če bo kak napredek.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Jaz se spogledujem s Sony 55X90J. Trenutno je znatno cenejši od letošnje verzije, po testih pa ni neke blazne razlike. Ima kdo kakšno mnenje?
Magic
««
416 / 535
»»