» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
404 / 536
»»

andrej69 ::

tomjan2 je izjavil:

Še za tega bi poprašal znalce https://www.shoppster.com/sl-SI/p/14725...


Kar se tiče kvalitete slike je zelo dober, kakor tudi nekateri drugi v tem cenovnem rangu, toda ima pa kar nekaj minusev. Kot prvo ne omogoča Dolby Visiona, kakor tudi ne DTS in Dolby Atmos zvoka, so določene težave pri predvajanju nekaterih video datotek. Tudi kar se tiče samih aplikacij in samih možnosti ni na nivoju nekaterih Android televizorjev. Pa še kaj bi se našlo.. Tako, da je Samsung zadnje 3 leta nekako pol izdelek, kakor tudi Lg, ki tudi ne omogoča HDR10+ in pa DTS zvoka. Takšne reči mene osebno zelo motijo, da daš toliko denarja pa ne omogoča vrsto zelo pomembnih zadev:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

tomjan2 je izjavil:

zdravo, zanima me tale https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp... kaj menite?

Če bo to družinski TV in se bo gledalo tudi od strani, potem je boljša izbira zgoraj omenjeni LG, če boš pa sam gledal in se nebo gledalo pod kotom, je pa tudi ta Samsung odlična izbira.
To , kar pa piše Andrej o nekem pol izdelku, je pa čisto zavajanje.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

tomjan2 je izjavil:

zdravo, zanima me tale https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp... kaj menite?

Če bo to družinski TV in se bo gledalo tudi od strani, potem je boljša izbira zgoraj omenjeni LG, če boš pa sam gledal in se nebo gledalo pod kotom, je pa tudi ta Samsung odlična izbira.
To , kar pa piše Andrej o nekem pol izdelku, je pa čisto zavajanje.


Kakšno zavajanje..? A sem mogoče kaj napisal narobe....?

darck ::

Včasih ima Q70A več cloudinga kakor Q60A mogoče je bolje vzeti Q60A in nekaj še prisparaš kaj pa ima Q70A sploh boljše??? Razlike med temi QLED se pozna edin potem od Q80A naprej. To kar ponekod pišejo kaj je QLED tudi ne drži tam kar pišejo same pozitivne stvari a potem imaš te televizorje z blommingom,Cloudingom pa še to,kje pa je tista ogromna svetilnost saj Q60A in Q70A imata nič kaj večjo svetilnost kakor Sony Tv X85J. Pa potem tisto QLED ima super barvni razpon ma ja saj ima pa recimo Sony ima tudi super barve in ni QLED pa moj Philips tudi ni Qled pa so dobre barve:).
Sem zasledil kar dosti uporabnikov Samsung Q60A in Q70A televizorjev kateri pravijo,da imajo težave z paneli saj ob straneh svetloba pribija in ja to je tisti EDGE LED osvetlitev ob straneh panela kar se mi ni dopadlo pri prejšnjih TV in DIRECT LED osvetlitev panela se mi bolj dopade.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

tomjan2 ::

Kaksna boljsa ponudba mogoce: 75" in cenovno 1200 eur, kot ta https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

andrej69 ::

tomjan2 je izjavil:

Kaksna boljsa ponudba mogoce: 75" in cenovno 1200 eur, kot ta https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


Za nekaj več denarja vsekakor tale Philips model, ki je boljša opcija kakor pa ta Samsung.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...

Ali pa nekaj manjši in cenejši.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...

tomjan2 ::

ampak 50 Hz?

tomjan2 je izjavil:

Kaksna boljsa ponudba mogoce vsaj: 75" in cenovno 1200 eur, kot ta https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomjan2 ()

Evolve ::

Kaj predlagate za 55-65" OLED da tv podpira plex (da sfolga 4k) (brez dodatnih ključkov)

Uporabljal se bo samo za TV, filme... brez igranja

andrej69 ::

tomjan2 je izjavil:

ampak 50 Hz?

tomjan2 je izjavil:

Kaksna boljsa ponudba mogoce vsaj: 75" in cenovno 1200 eur, kot ta https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


Zakaj pa potrebuješ 100Hz..?

Evolve je izjavil:

Kaj predlagate za 55-65" OLED da tv podpira plex (da sfolga 4k) (brez dodatnih ključkov)

Uporabljal se bo samo za TV, filme... brez igranja



Za koliko denarja..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

tomjan2 ::

Lepša slika?

andrej69 ::

tomjan2 je izjavil:

Lepša slika?


100Hz načeloma ne pomeni lepše slike, plus takšnega osveževanja je edino nekoliko boljši prikaz športa in iger. Pa še pri športu ni tale Samsung v kakšni prednosti napram recimo Philipsu, ki ima 50Hz osvežvanje panela. Ker je zelo pomembno kako deluje algoritem za samo gibanje slike, in kako odziven je sam panel:) Če pa boš gledal večinoma tv program, filme in serije pa je tale Philips odlična izbira..

Anney ::

Jaz bi tukaj samo en vložek dal za vse, ki zdaj in za vnaprej kupujete TV za gledanje avsebin. Kar se tiče TV programov je vseeno, Kar pa se tiče serij in filmov pa je danes tako, da je fino, če tv podpira vse formate, če ne so lahko težave, prvo je dolby atmos, večina serij in filmov iz (travnika) netflix, apple tv, hbo,... ima le tega, in boste naleteli na prvo težavo, ali pa boste primorani konventirati zvok. Drugo je dolby vision (samsung ga sploh ne uporablja), je pa dosti vsebin tega, dobro če vam tv tega ne podpira bo presedlal na HDR, kjer ste spet prikrajšani za bonbončke, potem je tu HDR10+ (enako kot Dovi), vsebin je bore malo, večina se uporablja DoVi. Plus vsega je pa android, kjer si lahko naložiš ustrezne predvajalnike, kajti tisti medijski predvajalniki, ki so v osnovi vgrajeni, lahko da ne podpirajo določenih formatov in boste razočarani ob uporabi. Še vedno pa se lahko kupi zunanji predvajalnik multimedijskih vsebin, ki načeloma predvaja vse formate, dodaten strošek cca 200-300EUR. Pač malo v vednost.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

fpbs ::

tomjan2 je izjavil:

ampak 50 Hz?

tomjan2 je izjavil:

Kaksna boljsa ponudba mogoce vsaj: 75" in cenovno 1200 eur, kot ta https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Ne samo, da sta 50Hz, the-one dobesedno pomeni "maček v žaklju" klasičen panel, direct LED, brez con in dimminga, glossy, to je najslabše, kar je možno. Za dobro sliko pri tako veliki diagonali je pogoj 100Hz. Samsung qe75q70a QLED, DUAL LED je občutno boljša izbira.

darkolord ::

Kako točno pa hitrost osveževanje vpliva na "dobro sliko"?

darck ::

Dobro sliko ti lahko naredi samo dober procesor in ti 50 Hz ali 100Hz nič ne pomeni

skyform ::

Ni res, da nič ne pomeni, pri športu je definitivno opazno pa nasplošno pri paningu, slika bo ziher čistejša z manj blura. Pri igrah pa je še toliko bolj opazno. Če nebi bilo razlike ne bi noben delal in uporabljal 100hz panelov, seveda je tudi procesor zelo pomembn ampak ne ga srat, da ni nobene razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

skyform je izjavil:

Ni res, da nič ne pomeni, pri športu je definitivno opazno pa nasplošno pri paningu, slika bo ziher čistejša z manj blura. Pri igrah pa je še toliko bolj opazno. Če nebi bilo razlike ne bi noben delal in uporabljal 100hz panelov, seveda je tudi procesor zelo pomembn ampak ne ga srat, da ni nobene razlike.


Seveda se bo poznala razlika pri igranju iger in hitrih prizorih samo lepo sliko naredi pa procesor to sem jaz misli,ker je nekdo omenil zaradi 100 Hz panela bo lepša slika. Slika je lepša v gibanju a z slabšim procesorjem in 100 Hz panelom pa ne boš naredil lepo sliko pa čeprav bo gibanje dobro tako,da treba je imeti tudi procesor dober.

Daj ti SKYFORM povej ko se zelo dobro spoznaš na Sony TV a je model X85J dober in zakaj je vsepovsod debata kot,da je za evropski trg z IPS panelom vsaj po Youtube komentarjih sem to opazil. jaz mislim,da to sploh ne drži in da imajo vsi X85J VA panele saj tako naj bi bilo mišljeno iz strani Sony.

skyform ::

Nebi vedel sorry, nea se jaz glih ubadam posebaj z Sony TVji, jaz spremljam več znamk in to nekoliko višje modele, tako da za X85J niti ne vem nič. Spremljam predvsem FALD, Mini LED in OLED modele od Samsung, Sony in Philips-a.

Čul sem samo, da bi X85J naj bil VA, X80J pa IPS ali so celo mešani paneli pri X85J, res ne vem, vem samo da je X80J v 50" VA ostali so pa IPS. Pred par mesci sem gledal spodnje videje o X80J modelu, kako ga je FOMO hvalil, da če gledaš predvsem ali samo SDR je odličen nakup za svojo ceno.





Google tresne to ven. Najbrž tudi je tako.
All X85J sizes use a VA panel. All X80J sizes use IPS panels except for the 50inch X80J, it uses a VA panel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

rs1975 ::

fpbs je izjavil:

tomjan2 je izjavil:

zdravo, zanima me tale https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp... kaj menite?

Če bo to družinski TV in se bo gledalo tudi od strani, potem je boljša izbira zgoraj omenjeni LG, če boš pa sam gledal in se nebo gledalo pod kotom, je pa tudi ta Samsung odlična izbira.
To , kar pa piše Andrej o nekem pol izdelku, je pa čisto zavajanje.

Zakaj bi bilo zavajanje, če pa dejansko TV je omogoča vseh funkcionalnosti?
Če se v vsakem drugem postu omenja pomembnost pravilne izbire panela glede na kot gledanja in svetlobo prostora je menda tudi pomembno kaj TV vse podpira.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

tomjan2 je izjavil:

ampak 50 Hz?

tomjan2 je izjavil:

Kaksna boljsa ponudba mogoce vsaj: 75" in cenovno 1200 eur, kot ta https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Ne samo, da sta 50Hz, the-one dobesedno pomeni "maček v žaklju" klasičen panel, direct LED, brez con in dimminga, glossy, to je najslabše, kar je možno. Za dobro sliko pri tako veliki diagonali je pogoj 100Hz. Samsung qe75q70a QLED, DUAL LED je občutno boljša izbira.


Kot prvo je Direct LED vsekakor boljša izbira kakor EDGE LED, posebej, če imata oba globalno zatemnenje kot je v primeru tega Samsunga in Philipsa:) Kot drugo sem ti že stokrat napisal, da ima vsak televizor zatemnenje...!! Potem pa bi rad ti sodeloval v razpravah o televizorjih pa ne veš osnov tv tehnologije:)) Kot tretjo je glossy panel prednost, če se res ne gleda v zelo osvetljenem, in, da sama svetloba ne pada direkt na panel. Prednost takšnega panela je, prenašanje barvnih odtenkov ne glede na svetlobo v okolju.. Zunanja plast panela je prekrita z odsevnim filmom. Odseva zunanjo svetlobo, ne da bi svetlobni tok prodrl globoko v panel, zato slika na takšnem panelu ne izgubi svetlosti in nasičenosti barv. Slika na odsevnem panelu je svetlejša, in bolj nasičena kar se tiče prikaza barv. Kar se tiče še tako opevanega QLED-A je prednost predvsem v zasičenosti barv, kar pa ne pomeni, da bo imel takšen televizor boljši prikaz barv kot televizor kateri nima QLED panela. Tukaj imam v mislih DELTA-E odstopanje ( natančnost pravilni prikaz barv). In kot četrto DUAL LED ne prinaša nikakršne prednosti.. Zopet marketing Samsunga.

darck ::

Dual Led pri Samsungu naj bi samo povečal svetilnost in nič drugega pa saj vemo kakšno svetilnost doseže z Dual Led in tudi Qled je panel kjer si nekaj bolje barve ampak če se pogleda Sony in ima tudi že tako blizu temu saj ima dobr in lep prikaz barv.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Dual Led pri Samsungu naj bi samo povečal svetilnost in nič drugega pa saj vemo kakšno svetilnost doseže z Dual Led in tudi Qled je panel kjer si nekaj bolje barve ampak če se pogleda Sony in ima tudi že tako blizu temu saj ima dobr in lep prikaz barv.


Tudi sama svetilnost nič ne izstopa..

darck ::

andrej69 je izjavil:

darck je izjavil:

Dual Led pri Samsungu naj bi samo povečal svetilnost in nič drugega pa saj vemo kakšno svetilnost doseže z Dual Led in tudi Qled je panel kjer si nekaj bolje barve ampak če se pogleda Sony in ima tudi že tako blizu temu saj ima dobr in lep prikaz barv.


Tudi sama svetilnost nič ne izstopa..


Tudi to je res in ni neki preskok z svetilnostjo saj SonyX85J ima nekje isto svetilnost pa tudi Philips 8506 je nekje blizu se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kot prvo je Direct LED vsekakor boljša izbira kakor EDGE LED, posebej, če imata oba globalno zatemnenje kot je v primeru tega Samsunga in Philipsa:) Kot drugo sem ti že stokrat napisal, da ima vsak televizor zatemnenje...!! Potem pa bi rad ti sodeloval v razpravah o televizorjih pa ne veš osnov tv tehnologije:))

Andrej, sedaj pa res ne vem, ali se delaš neumnega, ali pa zadeve ne razumeš, kljub temu, da sem ti vse skupaj že neštetokrat obrazložil. Namen dimminga je, da se poveča dinamični kontrast, to pa je možno samo, če je osvetljenje panela razdeljeno na cone. Ker ti Philipsi niso razdeljeni na cone, se namesto dimminga, katerega praviš, da ga ima vsak TV, namesto povečanja dinamičnega kontrasta spreminja svetilnost. Kar pomeni, da se pri TVejih z direct LED, brez con dogaja, da naprimer, ko je temna scena, pa se pojavijo podnapisi, se osvetli komplet panel, kar je zelo moteče, in ko napisi zginejo, zopet postane normalna temna scena.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kot prvo je Direct LED vsekakor boljša izbira kakor EDGE LED, posebej, če imata oba globalno zatemnenje kot je v primeru tega Samsunga in Philipsa:) Kot drugo sem ti že stokrat napisal, da ima vsak televizor zatemnenje...!! Potem pa bi rad ti sodeloval v razpravah o televizorjih pa ne veš osnov tv tehnologije:))

Andrej, sedaj pa res ne vem, ali se delaš neumnega, ali pa zadeve ne razumeš, kljub temu, da sem ti vse skupaj že neštetokrat obrazložil. Namen dimminga je, da se poveča dinamični kontrast, to pa je možno samo, če je osvetljenje panela razdeljeno na cone. Ker ti Philipsi niso razdeljeni na cone, se namesto dimminga, katerega praviš, da ga ima vsak TV, namesto povečanja dinamičnega kontrasta spreminja svetilnost. Kar pomeni, da se pri TVejih z direct LED, brez con dogaja, da naprimer, ko je temna scena, pa se pojavijo podnapisi, se osvetli komplet panel, kar je zelo moteče, in ko napisi zginejo, zopet postane normalna temna scena.


Poglej nerodno mi je že, da se morava spuščat na takšen nivo:) Kot drugo pa jaz nisem govoril o vrsti dimminga, temveč, da vsak televizor ima dimming.. Ker kar pa se tiče dimminga in ostalih zadev mi ne rabiš razlagat kako delujejo določene zadeve, ker sem jaz že kar nekaj časa v teh vodah:)) Ti sploh nisi še dejansko videl, kako v resnici izgledajo LED paneli in pa sama elektronika v teh televizorjih.. In to kar si napisal nima nikakršnega smisla, spoh to, okoli podnapisev.. Podaj mi kakšen dokaz na Philips televizorju okoli te zadeve. In globalno zatemnenje pomeni, da se zatemni celotna slika pri temnih prizorih in ostane svetla pri svetlejših prizorih. In slika se ne zatemni po conah kakor pri lokalnem zatemnenju. Tako, da se pri globalnem zatemnenju kar se tiče predvsem temnih scen, nekoliko izgubijo detajli pri odaljenih scenah v sami sliki. Zato pa takšno zatemnjevanje dosega načeloma odličen kontrast in prikaz črne, kar načeloma EDGE LED paneli z lokalnim zatemnjevanjem ne dosegajo. Pa tukaj ne mislim na FALD modele, ampak določene modele z lokalnim zatemnjevanjem,ki imajo okoli 10 ali 15 con zatemnejevanja. Tako, da ima vsako zatemnjevanje določene pluse in minuse. Pa tudi kar se tiče glossya panela ima določene prednosti in določene minuse. Enkrat bi ti moral prikazat kakšno primerjavo med Philipsom in Lg-jem z lokalnim zatemnenjem, pa ne bi več nikdar kritiziral globalno zatemnenje.. Ker Lg izgleda res inferiorno napram Philipsu, posebej, če se gleda v temnejšem prostoru.

Evolve ::

Evolve je izjavil:

Kaj predlagate za 55-65" OLED da tv podpira plex (da sfolga 4k) (brez dodatnih ključkov)

Uporabljal se bo samo za TV, filme... brez igranja


Za koliko denarja..?


recimo da se vrtimo kol 1500€ (za 65")

andrej69 ::

Evolve je izjavil:

Evolve je izjavil:

Kaj predlagate za 55-65" OLED da tv podpira plex (da sfolga 4k) (brez dodatnih ključkov)

Uporabljal se bo samo za TV, filme... brez igranja


Za koliko denarja..?


recimo da se vrtimo kol 1500€ (za 65")


Na voljo so tile tri modeli, slednji nekoliko presega tvoj proračun.

https://www.bigbang.si/philips-oled-ser...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Evolve ::

andrej69 je izjavil:

Evolve je izjavil:

Evolve je izjavil:

Kaj predlagate za 55-65" OLED da tv podpira plex (da sfolga 4k) (brez dodatnih ključkov)

Uporabljal se bo samo za TV, filme... brez igranja


Za koliko denarja..?


recimo da se vrtimo kol 1500€ (za 65")


Na voljo so tile tri modeli, slednji nekoliko presega tvoj proračun.

https://www.bigbang.si/philips-oled-ser...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...



super, hvala za predloge..

te zadeve out of the box podpirajo plex?

plus je 806 verzija od philipsa 250€ več?

Anney ::

Podpira, brez skrbi.

Kot sem v sosednjo temo napisal na željo uporabnika, kaj predvaja Android TV, pa bo morda tudi tukaj komu prav prišlo. Po mojem je pri vseh znamkah bolj kot ne podobno.

Predvajanje old school formatov na novejših TV.
Brrip (.avi) in pa Xvid (.avi), čeprav sta ta dva formata zame dinozavra.

Predvajanje preko mreže: (shared folder)
PLEX - predvaja oba normalno, s podnapisi.
KODI (Kodinerds verzija) - predvaja podnapisov iz mape ni prebral
JUST PLAYER - Predvaja s zatikanjem slike
VIMU Media player - predvaja oba, podnapisov iz mape ne prebere
NOVA Player - Predvaja oba normalno, s podnapisi
MX Player - Predvaja, podnapisov iz mape ne naloži, lahko se dodajo
VLC - Predvaja, podnapisov iz mape ne naloži, lahko se dodajo

Predvajanje iz USB diska:
NOTRANJI Predvajalnik - Nepodprto, dela zvok
KODI (Kodinerds verzija) - Predvaja oba normalno, s podnapisi (iz mape)
JUST PLAYER - Predvaja z zatikanjem slike s podnapisi (prebere .srt iz mape)
IMU Media player - predvaja oba, s podnapisi (prebere .srt iz mape)
MX Player - Predvaja predvaja oba s podnapisi (prebere .srt iz mape)
NOVA Player - Predvaja oba normalno, s podnapisi (prebere .srt iz mape)
NOVA Player - Predvaja oba normalno, s podnapisi (prebere .srt iz mape)
VLC - Predvaja oba normalno, s podnapisi (prebere .srt iz mape)

Nekje je težava s kodiranjem podnapisov (črka Č), verjetno se v playerjih nastavi, nisem spreminjal.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Evolve ::

Vidim da podpira tudi kodi (načeloma lahko živim tudi s kodijem, mi ni treba plexa pol furat na kompu)... najs... mogoče je pol philips res kr dobra izbira

Anney ::

Tu sem napisal za te dinozaverske formate videa, vse ostalo predvaja philips normalno. Kolikor sem testiral, mislim da Kodi še ne prebavi Dolby Vision, oz ga ta dotični, kot sem napisal. Sem že pozabil od takrat ko sem testiral, če te zanima lahko poskusim en dan pa javim. Sem pa s plexom zadovoljen, predvaja gladko vse (DoVi, HDR10+, Atmos,...) tudi 4k Remuxe v velikosti 50-100gb. Mi je nekako najlažji za uporabo in najpreglednejši.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Vanich ::

Če smo že ravno pri predvajanju iz mreže pri Philipsu - imam 43" 8506 in se mi je v začetku VLC Player takoj povezal v mreži z skupnimi datotekami na PCju, in tudi takoj predvajal vse datoteke, (filmi vseh formatov, itd...) sedaj pa za odpiranje vsakega folderja rabi cca 3-4 minute, kar zelo najeda. Da prideš do željene mape in datoteke rabiš 15 minut minimum. Pa ni mreža nič obremenjena z nobenim drugim programom, torrentom ali karkoli. Gre pa vse preko: TP-Link TL-SG108PE 8-Port Gigabit Easy Smart Switch 4xPoE VLAN QOS IGMP
Nisem pa še probal kakšnega drugega predvajalnika. Pa kaj nima že Philips sam neki SimplyShare - kako je pa s tem?
Aja - je že kdo probal naložiti recimo brskalnik "Brave", oz., kako naložim (sideloading?) Android aplikacije iz Play trgovine, za katere mi TV pravi, da jih ne podpira?
"Brave", recimo, blokira vse reklame na Youtube na mojem telefonu, bi bilo fino imeti isto še na TV.

andrej69 ::

Vanich je izjavil:

Če smo že ravno pri predvajanju iz mreže pri Philipsu - imam 43" 8506 in se mi je v začetku VLC Player takoj povezal v mreži z skupnimi datotekami na PCju, in tudi takoj predvajal vse datoteke, (filmi vseh formatov, itd...) sedaj pa za odpiranje vsakega folderja rabi cca 3-4 minute, kar zelo najeda. Da prideš do željene mape in datoteke rabiš 15 minut minimum. Pa ni mreža nič obremenjena z nobenim drugim programom, torrentom ali karkoli. Gre pa vse preko: TP-Link TL-SG108PE 8-Port Gigabit Easy Smart Switch 4xPoE VLAN QOS IGMP
Nisem pa še probal kakšnega drugega predvajalnika. Pa kaj nima že Philips sam neki SimplyShare - kako je pa s tem?
Aja - je že kdo probal naložiti recimo brskalnik "Brave", oz., kako naložim (sideloading?) Android aplikacije iz Play trgovine, za katere mi TV pravi, da jih ne podpira?
"Brave", recimo, blokira vse reklame na Youtube na mojem telefonu, bi bilo fino imeti isto še na TV.


Kar se tiče aplikacije brave imaš tukaj opisano.

https://www.androidtvtips.com/brave-on-...

Kar pa se tiče ostalega imaš tukaj priročnik pa si poglej.

https://www.download.p4c.philips.com/fi...

Vanich ::

andrej69 je izjavil:

Vanich je izjavil:

Če smo že ravno pri predvajanju iz mreže pri Philipsu - imam 43" 8506 in se mi je v začetku VLC Player takoj povezal v mreži z skupnimi datotekami na PCju, in tudi takoj predvajal vse datoteke, (filmi vseh formatov, itd...) sedaj pa za odpiranje vsakega folderja rabi cca 3-4 minute, kar zelo najeda. Da prideš do željene mape in datoteke rabiš 15 minut minimum. Pa ni mreža nič obremenjena z nobenim drugim programom, torrentom ali karkoli. Gre pa vse preko: TP-Link TL-SG108PE 8-Port Gigabit Easy Smart Switch 4xPoE VLAN QOS IGMP
Nisem pa še probal kakšnega drugega predvajalnika. Pa kaj nima že Philips sam neki SimplyShare - kako je pa s tem?
Aja - je že kdo probal naložiti recimo brskalnik "Brave", oz., kako naložim (sideloading?) Android aplikacije iz Play trgovine, za katere mi TV pravi, da jih ne podpira?
"Brave", recimo, blokira vse reklame na Youtube na mojem telefonu, bi bilo fino imeti isto še na TV.


Kar se tiče aplikacije brave imaš tukaj opisano.

https://www.androidtvtips.com/brave-on-...

Kar pa se tiče ostalega imaš tukaj priročnik pa si poglej.

https://www.download.p4c.philips.com/fi...



Ok, hvala - bom poizkusil tole za Brave.
Kako si pa razlagaš 5 minutno odpiranje folderjev v VLC?

Anney ::

Namesti si aplikacijo SmartTubeNext.
https://github.com/yuliskov/SmartTubeNe...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Evolve je izjavil:

Vidim da podpira tudi kodi (načeloma lahko živim tudi s kodijem, mi ni treba plexa pol furat na kompu)... najs... mogoče je pol philips res kr dobra izbira


Sem sprobal UHD remux z Dovijem na Kodiju, dela z priloženimi .srt podnapisi, ali vgrajenimi .PGS podnapisi.

Uporabljama pa tale kodi:
KODI 20.0 ALPHA1
https://repo.kodinerds.net/index.php?ac...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

andrej69 ::

@Vanich

Kar pa se tiče tvojih težav z odpiranjem map, pa ti neznam povedat.. Jaz osebno teh težav nimam) Mislim pa, da je vseeno težava z tvojim mrežnim stikalom..

rs1975 ::

Anney je izjavil:

Podpira, brez skrbi.

Kot sem v sosednjo temo napisal na željo uporabnika, kaj predvaja Android TV, pa bo morda tudi tukaj komu prav prišlo. Po mojem je pri vseh znamkah bolj kot ne podobno.

Predvajanje old school formatov na novejših TV.
Brrip (.avi) in pa Xvid (.avi), čeprav sta ta dva formata zame dinozavra.

Predvajanje preko mreže: (shared folder)
PLEX - predvaja oba normalno, s podnapisi.
KODI (Kodinerds verzija) - predvaja podnapisov iz mape ni prebral
JUST PLAYER - Predvaja s zatikanjem slike
VIMU Media player - predvaja oba, podnapisov iz mape ne prebere
NOVA Player - Predvaja oba normalno, s podnapisi
MX Player - Predvaja, podnapisov iz mape ne naloži, lahko se dodajo
VLC - Predvaja, podnapisov iz mape ne naloži, lahko se dodajo

Predvajanje iz USB diska:
NOTRANJI Predvajalnik - Nepodprto, dela zvok
KODI (Kodinerds verzija) - Predvaja oba normalno, s podnapisi (iz mape)
JUST PLAYER - Predvaja z zatikanjem slike s podnapisi (prebere .srt iz mape)
IMU Media player - predvaja oba, s podnapisi (prebere .srt iz mape)
MX Player - Predvaja predvaja oba s podnapisi (prebere .srt iz mape)
NOVA Player - Predvaja oba normalno, s podnapisi (prebere .srt iz mape)
NOVA Player - Predvaja oba normalno, s podnapisi (prebere .srt iz mape)
VLC - Predvaja oba normalno, s podnapisi (prebere .srt iz mape)

Nekje je težava s kodiranjem podnapisov (črka Č), verjetno se v playerjih nastavi, nisem spreminjal.


Črko Č urediš tako, da .srt odpreš v Notepade-u in shrani kot UTF-8.

NejcSSD ::

Večina travnika še zmeram shranjuje v ANSI oz. CP1250 al ker je za naš rajon. In za te znane travniške SLO grupe je potrebno potem prekodirat v UTF8
da ni težav nikjer. Jaz eno PowerShell skripto gonim avtomatsko pa prečesava library in converta.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Evolve ::

Anney je izjavil:

Tu sem napisal za te dinozaverske formate videa, vse ostalo predvaja philips normalno. Kolikor sem testiral, mislim da Kodi še ne prebavi Dolby Vision, oz ga ta dotični, kot sem napisal. Sem že pozabil od takrat ko sem testiral, če te zanima lahko poskusim en dan pa javim. Sem pa s plexom zadovoljen, predvaja gladko vse (DoVi, HDR10+, Atmos,...) tudi 4k Remuxe v velikosti 50-100gb. Mi je nekako najlažji za uporabo in najpreglednejši.


a kul. nekako mi je ušlo tisto o dinozavrih :))

Philips it is (najbrž 806 verzija). Je treba dost da se nastavi slika tako kot je treba (razne kalibracije ipd?)

uporabljaš wifi, al kabel folga tudi 4k? Kokr sm uspel razbrat ima 100Mb kartico kar se mi zdi da je malo za te huge ripe

andrej69 ::

@Evolve

Kar se tiče kalibracije na modelu 806 skoraj ta ni potrebna, ker je slika odlična v filmaker modu pa tudi v kakšnem drugem:) Seveda pa se po želji lahko tv skalibrira . Kar pa se tiče 100Mb kartice povsem zadostuje za 4k vsebine. Saj, če gledaš 4k vsebine nekje od 30-50 gb ne vidim nikakršnih težav.. Saj verjetno večjih ripov pa ne boš gledal, ker so tile že več kot odlični:)) Že bluray 1080 izgleda odlično.. Tako, da ni bojazni, da ne bi bil zadovoljen z prikazanim.. Seveda pa ni vse v GB in samih bitratih, temveč je zelo pomembno kako kvalitetno je sam film posnet..!

mat xxl ::

Glede dolgotrajnega odpiranja folderjev sem sam na Philipsu PML 2021 ugotovil, kaj rabi. In sicer sam imam USB disk vklopljen na Asus router ki zna, kar koli okoli tega diska.

Na starem 2015 Panasonicu, je bilo dovolj samo omogoči skupno rabo Samba z geslom, in je znal Panasonc do map in jaz preko wi- fi ja sem lahkom dodajal na ta disk, no Philips je pa tudi meni iskal po 5 minut, dokler nisem vklopil še ( zasledil na enem tujem Philips forumu) še : Predstavnostni strežnik in Omogoči predstavnostni strežnik UPnP, pa je Ftp, Itunes in Aidisk še vedno vse onemogočeno in dostop iz prostranega omrežja je tudi izklopljen. Sedaj deluje takoj sem pozabil ali z VLC ali MX Playerjem, če pa ta predstavnostni strežnik izklopim pa traja v nedogled.

Je pa zanimivo, da PML Tv letnika 2021 brez problema predvaja 8K film, sicer ga spravi na 4K, pa vendar to večina ne zna....

Anney ::

Evolve je izjavil:

Anney je izjavil:

Tu sem napisal za te dinozaverske formate videa, vse ostalo predvaja philips normalno. Kolikor sem testiral, mislim da Kodi še ne prebavi Dolby Vision, oz ga ta dotični, kot sem napisal. Sem že pozabil od takrat ko sem testiral, če te zanima lahko poskusim en dan pa javim. Sem pa s plexom zadovoljen, predvaja gladko vse (DoVi, HDR10+, Atmos,...) tudi 4k Remuxe v velikosti 50-100gb. Mi je nekako najlažji za uporabo in najpreglednejši.


a kul. nekako mi je ušlo tisto o dinozavrih :))

Philips it is (najbrž 806 verzija). Je treba dost da se nastavi slika tako kot je treba (razne kalibracije ipd?)

uporabljaš wifi, al kabel folga tudi 4k? Kokr sm uspel razbrat ima 100Mb kartico kar se mi zdi da je malo za te huge ripe


Uporabljam kabel, tja do 80-88mbit preko Plexa dela ok, nad tem pa zna rahlo zmrzovati na momemte. Sicer rešitev je preprosta, USB to LAN adapter, če bo potreba po več (povečini se remuxi gibljejo med 45-65Mb/s, so pa izjeme čez 90Mb/s), wifi mi ne diši, mam samo original operaterjev router, na TV mi potegne nekje 150Mbit še nisem poskusil gledat celega filma preko wifija, ko bom poročam. Se pa spravljam h ogledu Gemini Man-a z DV in HFR, ki ima skupnega bitrata cca 90 Mb/s, pa da vidimo če prebavi.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Redrock ::

Zivjo vsem,
Sem tudi v nakupi tv-ja. Gledam 65", cca 4m razdalje. Ogledujem si philipsa 65oled806, kateri mi je malenkost predrag, ampak ce je vreden dnarja bi se stegnu, ali pa sony xr65x93jaep. Oba sta trenutno v akciji v bigbangu. Koliko vas je za enega koliko za drugega:) ali mogoce tretji? Pa ni potrebe da se debata spet sprevrze v debato philipsu in prodajalcih, je ze dovolj napisanega?.

Hvala za mnenja

andrej69 ::

Redrock je izjavil:

Zivjo vsem,
Sem tudi v nakupi tv-ja. Gledam 65", cca 4m razdalje. Ogledujem si philipsa 65oled806, kateri mi je malenkost predrag, ampak ce je vreden dnarja bi se stegnu, ali pa sony xr65x93jaep. Oba sta trenutno v akciji v bigbangu. Koliko vas je za enega koliko za drugega:) ali mogoce tretji? Pa ni potrebe da se debata spet sprevrze v debato philipsu in prodajalcih, je ze dovolj napisanega?.

Hvala za mnenja


Nisi sicer nič napisal kakšne vsebine boš večinoma gledal, in ali bo ta televizor deloval večinoma v temnejšem ali svetlejšem prostoru ali tako v svetlejšem kakor temnejšem itd..

Redrock ::

Oprosti, res je. Naceloma tv, risanke, netflix, serije, filmi. Res poredko si poberem film kaksne hude kvalitete, zelim pa si v bodoce pogledat vec tega. Igrice se ne igrajo. Prostor je relativno svetel, okno imam tocno nasproti tv-ja, torej za sabo.

andrej69 ::

Redrock je izjavil:

Oprosti, res je. Naceloma tv, risanke, netflix, serije, filmi. Res poredko si poberem film kaksne hude kvalitete, zelim pa si v bodoce pogledat vec tega. Igrice se ne igrajo. Prostor je relativno svetel, okno imam tocno nasproti tv-ja, torej za sabo.


Torej , če prav razumem bo kar svetel prostor, in svetloba bo najverjetneje nekoliko padala na sam panel..?

Redrock ::

Tako je, ceprav takrat ko pada svetloba na panel se gledajo vecinoma risanke?? tako da ni toliko pomembno. Bolj mi je to, da kadar si bom zazelel nekaj pogledat, bo zadeva spilala.

andrej69 ::

Dobro to smo rešili. Kot drugo pa sem jaz malo skeptičen, da ti bo velikost 65˝ malo premajhna velikost:) Sedaj treba tukaj naredit kompromis ali nekaj večja diagonala in s tem posledično nekaj slabša kvaliteta slike, ali pa manjša diagonala in kvalitetnejša slika.. Kot tretjo pa koliko denarja si največ pripravljen odštet za televizor..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Redrock ::

Ma mislim da nam bo 66 kr dovolj. Trenutno smo na 81cm diagonale?. Kot sem reku philips 65/806 je zdaj v bigbangu 1800 kar mi je mogoce malenkost prevec, ampak ce je to, to bi se stegnu. Sony x93j je pa 1300 kar mi bolj diši?. Tako da odvisno od price-performance med tema dvema, kaj se bolj splaca
««
404 / 536
»»