» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
403 / 534
»»

MrStein ::

andrej69 je izjavil:

@rs1975

Kot sem napisal, če ima evropsko garancijo ni nikakršnih težav:) V nasprotnem primeru servisu po zakonu ni treba sprejet televizor na popravilo, če pa se že odločijo za takšno potezo pa je to dobra volja servisa..

Ki pa se lahko sfiži. Na koncu "ugotovijo" da niso pristojni in lahko ostaneš brez TV (ali denarja). Se mi je zgodilo, sicer z monitorjem, ne TV. (Na koncu ponudili podoben nadomestni izdelek.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pat_MaGroin ::

darkz ::

Sej več niso vredni..
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

mat xxl ::

Je bila debata o Philipsovih 65in 75 PML TV jih.

Tule je en dober realen test : https://www.computerbild.de/artikel/avf...

batista ::

lanicor je izjavil:

Mnenje prosim:

Tv v dnevni sobi, z leve strani eno večje okno, električna roleta (če bo potrebno čez dan)
Čez dan otroci občasno gledajo risanke, zvečer pa midva občasno kak film al pa serijo (računam da bo sedaj malo več čaša za to :))
TV bo na steni.
Želja je sicer, da ko gledam film je to top of the top slika...

Gledam LG C1 in A1, dimenzija 65.
Kolikor razumem je slika skoraj ista, C1 ima potem prednosti za gamerje in malo svetlejši ekran.
Torej v mojem primeru ni potrebe za C1? A mi bo A1 pretemna? A je vredna 500EUR več?

Kaj pravite? C1 cca 1550EUR na makspro (cca 1450EUR iz Italije), A1 najbolj poceni cca 1050EUR iz Italije.

Hvala!


Če je želja top slika potem vsekakor C1. Danes je na mimovrste LG C12 za 1450eur.
https://www.mimovrste.com/televizorji-l...

scipascapa ::

super cena.

skyform ::

mat xxl je izjavil:

Je bila debata o Philipsovih 65in 75 PML TV jih.

Tule je en dober realen test : https://www.computerbild.de/artikel/avf...


Tu imaš tudi en realn test
https://www.techradar.com/reviews/phili...

Zadeva ma black crush pa pojdi si pogledat v avforums tam je en imel X90J in tanižjo klaso PML9506 in je nardil vse možne teste out of the box in tudi oba pro skalibrirana. Vsak ima svoje prednosti ampak overall je X90J zmagal. Philips ima black crush, enostavno ne prikaže toliko detajlov kot Sony, ne glede na to kaj nardiš, nekatere barve so off tudi po pro kalibraciji, WB off kot že jaz od nekdaj trdim da ima Philips wb off in še in še. TV vlgavenm ni nič posebnega, Samsung mini ledi so boljši že lanski A modeli kaj še le letošnji B in tudi X95J je boljši tudi na techradar so vsi boljše ocenjeni kot PML9636.

andrej69 ::

Kar se tiče modela 9636 gre za res več kot odličen televizor, in vsekakor boljši od vseh FALD televizorjev:) Čeprav se nekateri seveda ne bodo seveda strinjali z napisanim. :D Tukaj še eden res kvaliteten test. Kar pa se tiče težav z bluck crushom in podobnimi zadevami so odpravljene z posodobitvijo programske opreme.. Seveda pa kot sem že stokrat napisal, vsak televizor ni identičen drugemu in bo seveda še vedno nekaj težav z določenim procentom teh televizorjev. To velja za vse televizorje ne samo za Philips.. Treba vedno gledat globalno:))

https://fwd-nl.translate.goog/beeld/rev...

lanicor ::

batista je izjavil:

lanicor je izjavil:

Mnenje prosim:

Tv v dnevni sobi, z leve strani eno večje okno, električna roleta (če bo potrebno čez dan)
Čez dan otroci občasno gledajo risanke, zvečer pa midva občasno kak film al pa serijo (računam da bo sedaj malo več čaša za to :))
TV bo na steni.
Želja je sicer, da ko gledam film je to top of the top slika...

Gledam LG C1 in A1, dimenzija 65.
Kolikor razumem je slika skoraj ista, C1 ima potem prednosti za gamerje in malo svetlejši ekran.
Torej v mojem primeru ni potrebe za C1? A mi bo A1 pretemna? A je vredna 500EUR več?

Kaj pravite? C1 cca 1550EUR na makspro (cca 1450EUR iz Italije), A1 najbolj poceni cca 1050EUR iz Italije.

Hvala!


Če je želja top slika potem vsekakor C1. Danes je na mimovrste LG C12 za 1450eur.
https://www.mimovrste.com/televizorji-l...


Hvala za odgovor, sem še malo bral reddit in so ponavadi kar vsi bolj naklonjeni C1.
Ni mi pa jasno zakaj imajo 2 na mimomvrste in sicer je ta 1650€
(Če ne je še vedno na makspro za 1550€ :))
https://www.mimovrste.com/televizorji-l...

Kakšna je razlika?

scipascapa ::

google pove vse. regija.

darck ::

A ima kdo že nekaj časa v uporabi Samsung Q60A saj kar dosti uporabnikov pravi,da imajo probleme z osvetlitvijo ob robovih,da nekako osvetlitev uhaja. 90% sem že bil,da bi vzel Q60A ampak sam sodelavec kateri ima Samsung mi pravi vzemi raje android TV saj na Samsungu si omejen z aplikacijami sploh nekaterih ni možno imeti in nekatere tudi kar izinejo. Sem spet šel pogledat malo cene na Nemški Amazon in za nekatere modele kar padajo recimo pri nas je 800 eur a tam pa že 525 EUR to govorim za 43" velikost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

krco77 ::

darck je izjavil:

A ima kdo že nekaj časa v uporabi Samsung Q60A saj kar dosti uporabnikov pravi,da imajo probleme z osvetlitvijo ob robovih,da nekako osvetlitev uhaja. 90% sem že bil,da bi vzel Q60A ampak sam sodelavec kateri ima Samsung mi pravi vzemi raje android TV saj na Samsungu si omejen z aplikacijami sploh nekaterih ni možno imeti in nekatere tudi kar izinejo. Sem spet šel pogledat malo cene na Nemški Amazon in za nekatere modele kar padajo recimo pri nas je 800 eur a tam pa že 525 EUR to govorim za 43" velikost.



Glej tega mislim da cenej ne bo...

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krco77 ()

darck ::

krco77 je izjavil:

darck je izjavil:

A ima kdo že nekaj časa v uporabi Samsung Q60A saj kar dosti uporabnikov pravi,da imajo probleme z osvetlitvijo ob robovih,da nekako osvetlitev uhaja. 90% sem že bil,da bi vzel Q60A ampak sam sodelavec kateri ima Samsung mi pravi vzemi raje android TV saj na Samsungu si omejen z aplikacijami sploh nekaterih ni možno imeti in nekatere tudi kar izinejo. Sem spet šel pogledat malo cene na Nemški Amazon in za nekatere modele kar padajo recimo pri nas je 800 eur a tam pa že 525 EUR to govorim za 43" velikost.



Glej tega mislim da cenej ne bo...

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...



V Nemčiji iz Amazon.de imaš ceneje za model Sony 43X80J je cena 546 EUR a model 43X85j je cena pa 525 EUR.

 SONY 43 X80J

SONY 43 X80J



 SONY 43 X85J

SONY 43 X85J



https://www.amazon.de/-/en/KD-43X80J-BR...


https://www.amazon.de/-/en/KD-43X85J-BR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

darkolord ::

Kakšna ideja, kdaj približno se lahko pričakuje PML9507?

andrej69 ::

darkolord je izjavil:

Kakšna ideja, kdaj približno se lahko pričakuje PML9507?


Nekje čez poletje. Točno se še ne ve, kateri mesec.

mat xxl ::

V prodaji pa od Marca 2023

andrej69 ::

mat xxl je izjavil:

V prodaji pa od Marca 2023


V prodaji bo zasigurno v prihodnjih dveh ali treh mesecih, najvišji modeli OLED in MINI LED pa v jeseni.

Anney ::

darkolord je izjavil:

Kakšna ideja, kdaj približno se lahko pričakuje PML9507?


Načeloma po karakteristikah ni neke spremembe napram 9506, katerega imaš v sloveniji trenutno najceneje, kot drugje po EU. Neko nenapisano pravilo za P-TV-je je, da na dve leti delajo bolj drastične spremembe. torej spet serija xxx8.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

andrej69 ::

Anney je izjavil:

darkolord je izjavil:

Kakšna ideja, kdaj približno se lahko pričakuje PML9507?


Načeloma po karakteristikah ni neke spremembe napram 9506, katerega imaš v sloveniji trenutno najceneje, kot drugje po EU. Neko nenapisano pravilo za P-TV-je je, da na dve leti delajo bolj drastične spremembe. torej spet serija xxx8.


Spremembe so sledeče.

-Izboljšan IMAX
-Igralna vrstica na zaslonu
-Android 11
-P5 6th Gen z AI
-Izboljšan 2.1 avdio sistem s skupno močjo 70 vatov

andrej69 ::

Anney je izjavil:

darkolord je izjavil:

Kakšna ideja, kdaj približno se lahko pričakuje PML9507?


Načeloma po karakteristikah ni neke spremembe napram 9506, katerega imaš v sloveniji trenutno najceneje, kot drugje po EU. Neko nenapisano pravilo za P-TV-je je, da na dve leti delajo bolj drastične spremembe. torej spet serija xxx8.


Da toda lanski model 8506 ali letošnji model 8507. Ker letošnji model 8807 je več ali manj razočaranje, ker so pri Philipsu neumni in so vgradili IPS panele v to serijo.. Namesto, da bi vgradili IPS panele v serijo 8507 kateri ima 50Hz osveževanje in je nekoliko slabši tudi za igre, so pa vgradili IPS panele v višjo serijo kateri že ima 100Hz osveževanje panela in je tudi nekoliko kvalitetnejši za igre. Tako, da bo model 8807 primeren bolj kot družinski televizor in kateri se bo gledal večinoma v svetlejšem prostoru. Pa tudi skalibrirat ga ni mogoče tako dobro kot lanski model:) Tako, da je vsekakor za gledanje filmov in serij boljši izbor lanski model ali letošnji model 8507, kateri bo imel v večini VA panele.

darkolord ::

9507 bo še v velikosti 55", kar bi mi bilo top (trenutno je 50" panny, pa bi glih pasal na isto mesto).

Anney ::

Torej nič omembe vrednega (razen gen6-malo spremenjena AI - in poimenovanje menija), svetilnost panela bo enaka (1500nit), cena pa bo verjetno vsaj 500 ali več € večja od trenutne cene lanskega modela.

Jaz sem zasledil da ima enake panele kot lanski, torej VA.
About these Mini LED TVs equipped with 10-bit 100 Hz VA LCD panels, Philips announces a luminous peak of 1,500 nits, 95% coverage of the DCI-P3 gamut and a Full LED Local Dimming backlight system consisting of approximately 500 areas.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

andrej69 ::

darkolord je izjavil:

9507 bo še v velikosti 55", kar bi mi bilo top (trenutno je 50" panny, pa bi glih pasal na isto mesto).


Da to bo vsekakor prednost letošnjega modela, ker kupci kar sprašujejo zakaj ni model 9506 ali 9636 v tej velikosti..

Anney ::

darkolord je izjavil:

9507 bo še v velikosti 55", kar bi mi bilo top (trenutno je 50" panny, pa bi glih pasal na isto mesto).


Ja tri velikosti bojo, pa samo en model, napram lanskih dveh.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

andrej69 ::

Anney je izjavil:

Torej nič omembe vrednega (razen gen6-malo spremenjena AI - in poimenovanje menija), svetilnost panela bo enaka (1500nit), cena pa bo verjetno vsaj 500 ali več € večja od trenutne cene lanskega modela.

Jaz sem zasledil da ima enake panele kot lanski, torej VA.
About these Mini LED TVs equipped with 10-bit 100 Hz VA LCD panels, Philips announces a luminous peak of 1,500 nits, 95% coverage of the DCI-P3 gamut and a Full LED Local Dimming backlight system consisting of approximately 500 areas.


Saj veš, da nekih extremnih izboljšav ni za pričakovati.. Seveda bo slika vsekakor nekaj kvalitetnejša, bo pa za nakup trebalo počakat do konca leta, ko so določeni popusti in cena že nekoliko pade. Saj se nobeden novi televizor ne isplača takoj kupiti, ko pride na tržišče:) Edino katerim denar ni prvi kriterij..

Anney je izjavil:

darkolord je izjavil:

9507 bo še v velikosti 55", kar bi mi bilo top (trenutno je 50" panny, pa bi glih pasal na isto mesto).


Ja tri velikosti bojo, pa samo en model, napram lanskih dveh.


Pride tudi še eden model toda v jeseni. Kakor tudi OLED najvišjega ranga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Vanadium ::

mat xxl je izjavil:

Anney je izjavil:

Mi zna kdo povedati kako hitre Ethernet LAN porte imajo TV, predvidevam da 100Mb/s? Imajo že katere 1Gb? Kako pa je z wifi, kakšne hitrosi kaj dosegate na teh novejših?


Top Philipsi 2021 modeli 1000 Mb/s .


Kateri model točno? Pa ne zdej z nekimi adapterji ipd... Fizični gbit lan na tv mora bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Anney ::

Ga še ni, mislim, da celo nobene znamke, wifi dela ponavadi hitreje (ni pa neki biser za streaming, prekinjanje). Reši te usb to lan adapter, gre do nekje 300-400mbps.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mat xxl ::

Vanadium je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Anney je izjavil:

Mi zna kdo povedati kako hitre Ethernet LAN porte imajo TV, predvidevam da 100Mb/s? Imajo že katere 1Gb? Kako pa je z wifi, kakšne hitrosi kaj dosegate na teh novejših?


Top Philipsi 2021 modeli 1000 Mb/s .


Kateri model točno? Pa ne zdej z nekimi adapterji ipd... Fizični gbit lan na tv mora bit


Vsi PML modeli pa drugi tudi

Anney ::

Narobe, vsi proizvajalci imajo 100 mbitne. Še nisem zasledil 1Gbit portnega.



Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

tomjan2 ::

zdravo, zanima me tale https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp... kaj menite?

darck ::

tomjan2 je izjavil:

zdravo, zanima me tale https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp... kaj menite?


Pri Mediamarket.si ga imaš za 1.910 EUR https://www.mediamarket.si/ads/lg_75qne...


andrej69 ::

tomjan2 je izjavil:

zdravo, zanima me tale https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp... kaj menite?


Tule imaš občutneje kvalitetnejši model Philipsa:) Ker dati toliko denarja za Lg kateri ima IPS panel, se vsekakor ne isplača:)


https://www.bigbang.si/philips-mini-led...

tomjan2 ::

ok. kaj bi bolj prislo upostev 65" za 1400 eur ali 75" za 1999. Odddaljenost do tv je cca 3.5metra. Soba z veliko okni.

andrej69 ::

tomjan2 je izjavil:

ok. kaj bi bolj prislo upostev 65" za 1400 eur ali 75" za 1999. Odddaljenost do tv je cca 3.5metra. Soba z veliko okni.


Za tvojo razdaljo gledanja zadostuje velikost 65˝. Če pa boš gledal večinoma samo 4k vsebine pa pride v poštev tudi velikost 75˝. Toda najverjetneje boš gledal različne resolucije, tako, da je bolje vzet velikost 65˝.

Ganon ::

Absolutno 75", če proračun to dopušča, ne razmišljaj o manjšem.

darck ::

Ja če gledaš 4K sliko potem lahko imaš 75" TV na tej razdalji,če pa boš gledal po domače povedano to sranje od HD slike kar se pri nas po večini vrti pa ti ne bo prav vrhunsko pa lahko imaš tudi vrhunski TV. Jaz sedaj gledam na malo manj kot 4 metre 55" TV pa lahko rečem,da so edino RISANKE z super sliko pa še te morajo biti novejše ko pa gledam bilo kaj drugega pa že vidim slabšo sliko razen,da je dober vir HD slike in seveda 4K je razred zase. Seveda nekaterim je važna samo velikost nekaterim pa kavliteta slike. Jaz vem,da pri tej razdalji 4-metrov sigurno ne grem na večji TV kot 65" vsaj dokler ne bodo programi z kvaliteto 4K ali drugače povedano jaz ko vržem Bluray film na predvajalnik in gledam je slika dosti boljša kakor vsi programi katere lahko gledam od ponudnika itd... Ko bodo potem enkrat programi na tej kvaliteti ja potem pa bi lahko morda vzel večji 75" TV trenutno sem pa tudi z 55" zadovoljen čeprav 65" bi bil idealen čeprav bi vseeno videl pomankljivosti v kvaliteti slike.

Anney ::

Za vse, ki ste ali boste kupili Philips tv iz serije Performance (od 15. 5. 2022 do 30. 6. 2022), je tukaj obrazez za vračilo denarja. Sem pravkar zasledil pa sheram.



https://www.tv-avdio-promocije.si/hybri...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Ganon ::

darck je izjavil:

Ja če gledaš 4K sliko potem lahko imaš 75" TV na tej razdalji,če pa boš gledal po domače povedano to sranje od HD slike kar se pri nas po večini vrti pa ti ne bo prav vrhunsko pa lahko imaš tudi vrhunski TV. Jaz sedaj gledam na malo manj kot 4 metre 55" TV pa lahko rečem,da so edino RISANKE z super sliko pa še te morajo biti novejše ko pa gledam bilo kaj drugega pa že vidim slabšo sliko razen,da je dober vir HD slike in seveda 4K je razred zase. Seveda nekaterim je važna samo velikost nekaterim pa kavliteta slike. Jaz vem,da pri tej razdalji 4-metrov sigurno ne grem na večji TV kot 65" vsaj dokler ne bodo programi z kvaliteto 4K ali drugače povedano jaz ko vržem Bluray film na predvajalnik in gledam je slika dosti boljša kakor vsi programi katere lahko gledam od ponudnika itd... Ko bodo potem enkrat programi na tej kvaliteti ja potem pa bi lahko morda vzel večji 75" TV trenutno sem pa tudi z 55" zadovoljen čeprav 65" bi bil idealen čeprav bi vseeno videl pomankljivosti v kvaliteti slike.


Niti slučajno ni tako slabo, kot opisuješ. Današnji televizorji, sploh tisti boljši, znajo zelo dobro obdelati video nižje ločljivosti, pod 1080p. Seveda ne boš nikoli dosegel 4K ostrine, bo pa povsem sprejemljivo. In to je bistvo. Kupiš velik televizor, ker bo izkušnja pri visoki ločljivosti popolna, pri nižji, ko gledaš običajne TV programe, pa več kot solidna. Ampak pri tebi smo že navajeni, da se vedno prepričuješ v nasprotno. Telefon na steni bo dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Pinturicchio ::

To sploh ni res. Lahko imaš najboljši TV kar trenutno obstaja, ampak ti nič ne pomaga, važen je izvor slike! Konkretno se to opazi če primerjaš HD ali 4k program. In zato taki, ki kupujejo ne vem kakšne velike tv-je in zelo drage, potem pa gledajo Tv vsebino, so sami sebi dali šamar. Enostavno ne morejo dobit take slike, kot jo TV dejansko nudi!

darck ::

Ma lahko nekateri trobite ,da dobite dobro sliko z upscalingom ja saj jo dobite samo ne tako dobro kot bi resnično lahko bila ali morala biti. Ko ti bom jaz dal Bluray film z Full HD sliko na TV boš videl kakšna je ta slika ali pa slika iz POP TV ali drugega programa in potem imeti to na velikem zaslonu jaz sigurno ne. Saj že v trgovini lahko vidiš kakšna slika je iz teh njihovih programov kot kake nadaljevanke itd... in to na OLED televizorjih vidiš da ni slika kot bi kje drugje gledal kjer se vrti HD program. Saj drugače se res čez čas oči navadijo ko gledaš slabšo sliko ampak kaj ko greš na drug program ali izvor potem spet vidiš to razliko ne daj bože,da se predvaja še kaka 30 let stara zadeva . Najslabše pa je tisto ko nekateri televizorji prav čudno naredijo upscaling da slika zgleda nekako umetniško narejena bolje da sploh ne bi se delal upscaling. Trenutno gledam motokros MXGP in lahko rečem,da na SPORT TV je slabša slika kot na njihovi uradni strani MXGP-TV in mogoče bi na 75" zgledala ta slika še kar vredu kar za SPORT TV bi se že videlo slabša kvaliteta

Ganon ::

darck je izjavil:

samo ne tako dobro kot bi resnično lahko bila ali morala biti.


Ti boš do smrti čakal TV programe v ultra visoki ločljivosti. Do takrat boš kupoval nov TV.

Gre za to, da sprejmeš kompromis. Kupiš TV, na katerem boš pri predvajanju filmov, serij in pri igranju iger, imel najboljšo možno izkušnjo. Pri TV programih, kot rečeno, sprejmeš kompromis. Ti niso negledljiv zmazek, ampak izgledajo povsem solidno. Če ti je prioriteta to, kako bo izgledala TV Golica, pa tako ali tako ni pomembno, v kaj gledaš.

darck je izjavil:

Saj že v trgovini lahko vidiš kakšna slika je iz teh njihovih programov kot kake nadaljevanke itd...


Smo ti že povedali, da v trgovini ne ocenjuješ kvalitete slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

darck ::

Ganon je izjavil:

darck je izjavil:

samo ne tako dobro kot bi resnično lahko bila ali morala biti.


Ti boš do smrti čakal TV programe v ultra visoki ločljivosti. Do takrat boš kupoval nov TV.

Gre za to, da sprejmeš kompromis. Kupiš TV, na katerem boš pri predvajanju filmov, serij in pri igranju iger, imel najboljšo možno izkušnjo. Pri TV programih, kot rečeno, sprejmeš kompromis. Ti niso negledljiv zmazek, ampak izgledajo povsem solidno. Če ti je prioriteta to, kako bo izgledala TV Golica, pa tako ali tako ni pomembno, v kaj gledaš.

darck je izjavil:

Saj že v trgovini lahko vidiš kakšna slika je iz teh njihovih programov kot kake nadaljevanke itd...


Smo ti že povedali, da v trgovini ne ocenjuješ kvalitete slike.


To že vemo samo njihovi programi kot POP TV ne prikažejo nič kaj drugače kot pri nas doma in mene samo to zanima kako take programe upscaling naredijo drugo me ne zanima. In na OLED televizorjih sem že gledal te programe in zraven primerjal z drugimi LCD televizorji pa seveda razlika je bila očitna ampak v največjem primeru zaradi OLED panela ne zaradi tako orenk boljše upscaling funkcije. Najbolj pri TV med primerjavami se takoj opazi kontrast in črne barve in ne vem zakaj ampak neki Tesla televizor kateri je res X znamka je prikazoval res prav neverjetno kontrastno sliko celo bolje kot večina TV. 100% bi pa lahko točno povedal kako se obnese 75" ko bi ga imel doma ali pa me naj kdo povabi k sebi domov ali komu drugemu in bom takoj lahko kaj povedal. Vedno bom pa za vsako stvar povedal POZITIVNE in NEGATIVNE stvari in nisem človek ki bi samo hvalil nekaj in obenem še zraven kaj lagal čeprav je takih kar nekaj ljudi imam enega že doma v hiši kateri hvali vse kar ima on.

DarwiN ::

@darck, še dobro da nisi živel v prejšnjem stoletju, ko so bili ljudje povsem zadovoljni s ~480i resolucijo. Zasloni sicer manjši, ampak ostrina še vedno za bruhnit v primerjavi z današnjimi standardi. Če bi to upošteval, bi znal zadeve postavit v perspektivo.

Skratka, če odmislimo te 1st world težave, je za 3,5m oddaljenosti že 75" FHD TV polna kapa. Moj foter je zadnjih 7 let imel prav takšen config. SD kanali so res precej švoh, kakršenkoli HD pa je slika odlična. Na srečo je danes "vse" v HD.

Osebno bi si za 3.5m oddaljenost danes kupil vstopni 85-86" model, ki se dobijo že za ~1.3kEUR. To je potem domači kino. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

darck ::

DarwiN je izjavil:

@darck, še dobro da nisi živel v prejšnjem stoletju, ko so bili ljudje povsem zadovoljni s ~480i resolucijo. Zasloni sicer manjši, ampak ostrina še vedno za bruhnit v primerjavi z današnjimi standardi. Če bi to upošteval, bi znal zadeve postavit v perspektivo.

Skratka, če odmislimo te 1st world težave, je za 3,5m oddaljenosti že 75" FHD TV polna kapa. Moj foter je zadnjih 7 let imel prav takšen config. SD kanali so res precej švoh, kakršenkoli HD pa je slika odlična. Na srečo je danes "vse" v HD.

Osebno bi si za 3.5m oddaljenost danes kupil vstopni 85-86" model, ki se dobijo že za ~1.3kEUR. To je potem domači kino. :)


Ja kakor za koga in ne moreš primerjati poprejšnje katodne televizorje z današnjimi in lahko ti povem,da sem leta 2010 šel iz 70 centimetrskega katodnega na 40" Sony LCD Full Hd televizor in kaj naj rečem kot prvo,da sem bil zelo razočaran z samo sliko saj na katodnem ni bilo videti tako slabe slike kot na tistem LCD. Slika od Siola je bila prav grda in programi iz navadne antene so bili dosti boljši ampak na katodnem TV je bilo pa vse lepše ni bilo tako opazno slabe slike. Dan danes pa je dosti boljše ampak kdor vidi pač vidi razlike in ja nekaterim mogoče ni do tega in so zadovoljni z vsem. To kar si povedal,da bi kupil 85" za 1.300 EUR to bo potem tudi res vrhunska zadeva :)) jaz še 65" TV ne morem dobiti za tako ceno seveda govorim o dobrem TV ne nekaj kar je samo veliko in sveti.:)) Zaradi mene lahko in naj si vsak odloči in ima kar mu paše saj to ni problem vsak ima svoje zahteve in poglede na stvar. Jaz tudi sedaj gledam ali bi kupil 43" TV za 550 EUR ali za 260 EUR pa ni to televizor namenjen za gledanje filmov ampak televizor za v jedilnico pa vseeno bom dal prednost zmeraj kvaliteti slike kakor ceni ne bi rad,da mi je kasneje žal.Denar je pa denar pride in gre.

AliR ::

Zdravo, sem pred nakupom 65" TV-ja in si ogledujem tri Samsunge.
Qled zaradi precej svetlega prostora in ta znamka zaradi povezave z ostalimi napravami.
Igric ne bom igral, predvajal se bo TV program in včasih kakšen 4K film z USB ključka.

Očitno tip panela kar precej vpliva na kvaliteto slike, zorni kot gledanja pa mi toliko pomemben, saj bo TV na nosilcu.
Kot pri mobilnih tel. smo očitno v EU prikrajšani za VA panele, IPS in ADS pa sta glede na komentarje ocenjevalcev precej slabša.

Prvi favorit QN90A naj bi bil na voljo pri nas samo z IPS/ADS panelom , kar je nekdo komentiral "The QN90A has a crappy ADS (IPS) panel in Europe. You need the QN94 / QN95 if you want the proper high end QLEDs." https://www.bigbang.si/samsung-neo-qled...

Drugi je QN85A, s precej slabšim kontrastom in tudi IPS panelom https://www.bigbang.si/samsung-neo-qled...

Tretji pa predlanski model Q95T https://www.bigbang.si/samsung-qled-ser...

Sprašujem se ali je smiselno vzeti Q90A, če pa ima slabši IPS panel in višja cena ni smiselna napram Q85A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AliR ()

skyform ::

Ne nima smisla plačevati 200EUR več za QN90A ker je v bistvu skor enak TV kot QN85A. QN90A je malenkost svetlejši in ima malo drugačen white balance out of the box ampak res minimalna razlika, si lahko ogledaš v spodnjem videju, tale spodaj je primerjal evropska modela oba z ADS panelom.


Q95T pa čeprav ima VA panel izgleda nekam spran proti 2021 A modelih tudi z ADS paneli, ker ima slabši local dimming. Spodaj si lahko pogledaš primerjavo med Q95T in QN90A oba z VA panelom.


Spodaj pa si lahko še pogledaš primerjavo med QN85A z ADS in QN90A z VA panelom.


in če gledaš, da ima QN85A tako podobno sliko kot QN90A z VA panelom potem je najbrž boljši kot Q95T. Par dni nazaj sem tudi bral da je en menjal Q95T z novim QN85B, ki ima tudi ADS in je rekel, da je QN85B boljši, ker ima ful boljši local diming in da sploh ne opazi, da je ADS panel.

Sicer pa 300EUR med Q95T in QN85A ni majhna razlika.

In še ena pomembna stvar, praviš da boš gledal v svetlem prostoru. QN85A in QN90A sta oba brez wide angle filtra, ki povzroča rainbow effect, Q95T pa ima zaradi VA panela wide angle filter in ima tale rainbow effekt, ki ni ravno prijeten v prostorih kjer svetloba sije v TV ali pri prižganih lučeh. QN85N in QN90A imata oba odličen finish zelo podobn kot taboljši glossy OLEDi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

Recimo Samsung 65 QN85A imaš v trgovini PRIPOROČAM.SI najceneje za 1.125 EUR in imajo samo še enega na zaloga kakor piše https://priporocam.si/izdelek/samsung-n...

skyform ::

To glede reflekcij panela si pa lahko pogledaš na povezavi spodaj. Primerjava med Q95T in QN85A
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

tomjan2 ::

Še za tega bi poprašal znalce https://www.shoppster.com/sl-SI/p/14725...

darck ::

tomjan2 je izjavil:

Še za tega bi poprašal znalce https://www.shoppster.com/sl-SI/p/14725...


Imaš ga za 65 EUR še ceneje pri MAKSPRO https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
««
403 / 534
»»