» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
402 / 536
»»

darck ::

skyform je izjavil:

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

Nič nenavadnega, tak je to, če ni local diminga, vsi paneli imajo backlight bleede ali clouding, koliko pa ga je pa čist odvisno od sreče kakšen panel dobiš.


Popravek, to so IPS paneli... Jaz kaj takega nisem nikoli imel na vseh mojih VA TVjih, tudi Phlips VA, je izgledal odlično za LCD... Zato tudi jaz vedno pravim, kdor noče tega, naj se drži VA panelov, pa jebeš tisti vidni kot, ker ko vidiš kaj takega meni čisto pokvari vso veselje do gledanja.

Jaz sem bil npr. z mojim Philips VA zelo zadovoljen, lepe črne in zelo malo DSEja za to kar je, ma niti približno kaj takega da bi bilo kot tu na slikah prvi dan nazaj v trgovino nesem. To so pa IPS paneli in to ni Philips kriv, zato tudi vedno odsvetujem nakup IPS ne glede na znamko če kdo vpraša.


Vem, da so IPS, saj se takoj vidi, ampak ne vse IPSje v enak koš metati. Nekateri monitorji in Tvji z IPS paneli nimajo skor nič bleeda medtem, ko imajo drugi obupno in čist neodvisno od cene. Sem imel 32" 1440p Asus IPS mponitor precej čist panel, 200EUR dražji Dell 27" 1440p pa obupen, Delli so sicer ful znani po tem, da imajo grozn uniformity. Brat ima 32" 1440p za 180EUR, en med cenejšimi motitorji v tej velikosti in resoluciji in je super čist panel, nič bleeda in tudi vsi reviewi sempli so bili super čisti, tak da je čist odvisno kateri IPS panel je vgrajen in kako je skup sestavljen monitor ali TV. VA pa ima precej drugačen backlight bleed kot IPS ampak lahko ima tudi precej močnega, ker je polno različnih VA panelov in se v tem razlikujejo enako kot pri IPS. Pa tudi večji je ekrat več možnosti je za bleed in DSE.

Drugače pa da IPSji niso za v TV, sem tudi bil takšnega mnenja ampak ne več. Pojdi si pogledati v prodajalno Samsung mini led QN85A ali QN85B boš videl kaj IPS zmore če se ga pravilno uporabi, bomba od TVja za IPS panel.



darck je izjavil:

Trenutno ni več na zalogi

https://www.bigbang.si/samsung-qe55q95t...

 .

.



Zakaj pa nisi zgrabil, na kaj čakaš? Boš tu prej dokturat iz TVjev nardil kot pa boš ga kupil. Boljši deal boš težko dobil ali potrebuješ 65"?


Nimam namena kupiti 55" TV želja mi je 65" pa še to ni tako zelo nujno bom poprej kupil 43" za v jedilnico saj zvečer sem na prenosniku,če kaj pregledam čez dan pa TV pripada otrokom ali sem pa v službi. Da bi moral kupiti 55" TV bi dan danes kupil kar OLED saj to za 1.000 EUR je kar super cena in za 65" OLED pa ne dam toliko denarja za koliko se prodajajo.

Anney ::

Zdaj če nisi nek hardcore user, pa da pogledaš 24ur zvečer, ne pretiravati, sploh pri 43col, tu vzami nek TLC ali Hisense, vse boš videl denarnica pa ne trpi, če pa greš dalje in želiš uživati v 4K HDR, DV, tu pa je pol zgodba druga, ampak ne na 43col, to kupi nekaj kar sliko prikaže.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

darck ::

Anney je izjavil:

Zdaj če nisi nek hardcore user, pa da pogledaš 24ur zvečer, ne pretiravati, sploh pri 43col, tu vzami nek TLC ali Hisense, vse boš videl denarnica pa ne trpi, če pa greš dalje in želiš uživati v 4K HDR, DV, tu pa je pol zgodba druga, ampak ne na 43col, to kupi nekaj kar sliko prikaže.


Sem gledal te TCL,HISENSE pa ni to tisto kar mi glih paše in tudi briga me za 100 eur razlike in za 43" TV mi je prva prioriteta Samsung Q60A za njim kakšen Samsung AU8000 ali AU7000 šele za temi bi prišla ona dva. Se mi zdi včasih da doma na 55" Philipsu 7354 zgleda slabša slika kakor na starem 32" Philips FHD televizorju morda zaradi velikosti in tudi na 24" monitorju zgleda nekako boljša slika. Seveda mi večinoma bo tudi ta televizor prioriteta za gledanje in noben drug pa še Playstation+PC bo nekako na njega priključen. Tistega 55" TV katerega imam v sobi mi trenutno nikakor ne pride v poštev saj zvečer malo kdaj bi kaj gledal pa še to bi moral imeti slušalke ponavadi pa zvečer ženska kake telenovele itd...gleda seveda brez zvoka zaradi otroka da se ne prebudi. Zato pa rabim kaj boljšega ne nekaj čisto poceni zdaj,če je nekaj za 450 Eur boljše kot tisto za 300 Eur bom vzel tisto boljše sploh,da ne vidim tistega očitnega Blomming,Clouding pa tudi svetilnost v neki meri igra svojo vlogo saj vsi ti poceni TV imajo okrog 300 nitov kar je skoraj enkrat manj kot Samsung Q60A. Seveda,če bi bil tako fukjen na TV bi sedaj ko dobimo regres+dohodnin nazaj lahko kupil tudi letošnje modele OLED ali QD-OLED samo ne rabim in nikoli ne bi dal toliko denarja.

 1

1



 2

2

Dimnik ::

No jaz sem nabavil hisense 70a6bg, kateri ima va panel,in ne opazim teh svetlih lis na temni podlagi, proti manjšim velikosti, kateri imajo ips. V glavnem, zaenkrat zadovoljen.

N4m31355 ::

Se splača kupit Samsung QE85Q60AAUXXH za 2200€, al se dobi kej boljsega (v naslednje pol leta) za to ceno? se splača počakat z nakupom?

andrej69 ::

N4m31355 je izjavil:

Se splača kupit Samsung QE85Q60AAUXXH za 2200€, al se dobi kej boljsega (v naslednje pol leta) za to ceno? se splača počakat z nakupom?


Če se ti ne mudi boš nekje proti koncu leta, ko padejo cene zasigurno dobil kvalitetnejše letošnje modele:)

DarwiN ::

Mimgrede, na Priporočam imajo -20% na vse? TVje. Sem pograbil 75NANO813PA za 975€ shipped. Po testih sicer eden slabših nanocell modelov, a nič zato.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darck ::

Sedaj sem videl in tudi drugi uporabniki na Youtube so potrdili da tale QUANTUM TV je lažnivec in vedno samo pljuva in kritizira določene znamke TV. Takoj mi je bilo jasno,da s tem uporabnikom ni nekaj v redu saj vsepovsod so same hvale za SONY X95K in kje je on dobil tak Blomming na takem TV. Mater na tem posnetku je prikazano kot,da je to eden televizor za 400 EUR.



 LAŽNIVEC

LAŽNIVEC

darck ::



Res,da preko kamere na teh posnetkih ni točno tako ampak vseeno vsak reče,da ima LED TV bolj pravo BELO barvo in tudi na posnetkih se vidi,da LED TV ima lepši sneg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

tomjan2 ::

Je 720 eur dobra cena za SAMSUNG QE55Q95TCTXXH 55" QLED smart 4K TV sprejemnik?

darck ::

tomjan2 je izjavil:

Je 720 eur dobra cena za SAMSUNG QE55Q95TCTXXH 55" QLED smart 4K TV sprejemnik?


To ni dobra ampak NEVERJETNO SUPERIORNA skoraj nemogoča cena tak stroj od TV stane enkrat več,ti ga sam kupi čim poprej.

tomjan2 ::

A me hecaš?

andrej69 ::

tomjan2 je izjavil:

Je 720 eur dobra cena za SAMSUNG QE55Q95TCTXXH 55" QLED smart 4K TV sprejemnik?


Če misliš v Big Bangu, ga ni več v ponudbi. Pa ga najverjetneje tudi več ne bo.

tomjan2 ::

Še je.

andrej69 ::

tomjan2 je izjavil:

Še je.


Potem pa ga kupi..

tomjan2 ::

Ali operacijski sistem tv omogoča aplikacijo T2 in eurosport?

Tizen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomjan2 ()

darck ::

tomjan2 je izjavil:

Ali operacijski sistem tv omogoča aplikacijo T2 in eurosport?

Tizen?


Kakor vem Tizen omogoča T-2 TV aplikacijo za Eurosport ne vem mogoče ali verjetno jo tudi

Real_Madrid ::

Kje lahko kupim takšen napajalni kabel za televizor Sony KD-65XH9096.
To je originalen kabel, ki je bil poleg televizorja:

"https://file.si/QRRN/1.jpg"
"https://file.si/Wdd3/2.jpg"

Na tem originalnem sicer piše "2,5A, 250V", pa ne vem a je ta kabel potem pravi, če ga vzamem:

https://www.mimovrste.com/napajalni-kab...

Zgodovina sprememb…

Real_Madrid ::

skyform ::

darck je izjavil:

Sedaj sem videl in tudi drugi uporabniki na Youtube so potrdili da tale QUANTUM TV je lažnivec in vedno samo pljuva in kritizira določene znamke TV. Takoj mi je bilo jasno,da s tem uporabnikom ni nekaj v redu saj vsepovsod so same hvale za SONY X95K in kje je on dobil tak Blomming na takem TV. Mater na tem posnetku je prikazano kot,da je to eden televizor za 400 EUR.



 LAŽNIVEC

LAŽNIVEC



Eh, tega čudaka ne glej, tale išče samo pozornost in pljuva po vsem.

skyform ::

tomjan2 je izjavil:

A me hecaš?


Se nima kaj za hecati. Tole je bil leta 2020 Samsungov najvišji rang QLED TV in je stal okrog 2000EUR, ko je bil izdan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

katimm ::

tomjan2 ::

Evo. Naročeno in plačano. Hvala za nasvete..

andrej69 ::

katimm je izjavil:

https://www.bigbang.si/samsung-qe55q95t...

Se vedno je na zalogi!


Danes je prišlo še nekaj teh modelov. Najverjetneje pa bo to sedaj res zadnja dobava..

katimm ::

andrej69 je izjavil:

katimm je izjavil:

https://www.bigbang.si/samsung-qe55q95t...

Se vedno je na zalogi!


Danes je prišlo še nekaj teh modelov. Najverjetneje pa bo to sedaj res zadnja dobava..


Meni ze 4 dni kaze da je na zalogi... je pa res da na starem linku ne deluje vec. Sem preprican da jih majo vsaj se 20 na zalogi v vseh poslovalnicah skupaj.. porocajte kako se obnese saj je tole trenutno bestbuy se sam bi menjal xh90 za tako ceno 😃

andrej69 ::

katimm je izjavil:

andrej69 je izjavil:

katimm je izjavil:

https://www.bigbang.si/samsung-qe55q95t...

Se vedno je na zalogi!


Danes je prišlo še nekaj teh modelov. Najverjetneje pa bo to sedaj res zadnja dobava..


Meni ze 4 dni kaze da je na zalogi... je pa res da na starem linku ne deluje vec. Sem preprican da jih majo vsaj se 20 na zalogi v vseh poslovalnicah skupaj.. porocajte kako se obnese saj je tole trenutno bestbuy se sam bi menjal xh90 za tako ceno 😃


Da, je bilo do včeraj, ko je zopet zmanjkalo danes pa je še na voljo par komadov nekaj v Ljubljani nekje 7 komadov, v Kopru 2 komada, in eden v Mariboru, ta je najverjetneje izložbeni model. Nekaj malega pa še drugod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Anney ::

Mi zna kdo povedati kako hitre Ethernet LAN porte imajo TV, predvidevam da 100Mb/s? Imajo že katere 1Gb? Kako pa je z wifi, kakšne hitrosi kaj dosegate na teh novejših?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

skyform ::

Kot kaže je res X95K razočarljiv, niti boljši kot X95J, slika celo manj globoka kot na X95J je rekel Classy. Kopirano iz AVSforum-a

"QN90B is much closer to OLED than this is" - Classy Tech

"The contrast isn't there for me and is really lacking" - Classy Tech

"I can't believe how far behind they are (Sony) in local dimming control" - FOMO

"The X95K so far is just not impressive" - Classy Tech

"it pains me greatly that Backlight Master Drive is just empty promises on the 65" - FOMO

Ti komentarji so pa iz spodnjega videja.



Samsung je tudi imel prvo leto bolj tak tak Mini LEDe, so jih letos precej izboljšali. Vseeno sramotno, da si Sony sploh upa dati temu TVju enako ceno kot jo ima Samsung za S95B QD OLED.

katimm ::

Imam vprasanje kolega isce v smeri za 75inch TVjem. Ima okoli 4 metre razdalje in pa zelo svetel prostor kateri bo itak vecino zaroletan zaradi sonca... povsem nezahteven uporabnik za gledanje tvja preko ponudnika in kaksen film. Bi bilo tole ok zanj? https://www.enaa.com/televizorji/led-tv... s popustom pride 730.

DarwiN ::

Itak.. Ali pa 2021 model za 770€. Ta tvoj je 2020, ampak neke bistvene razlike najbrž ni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pat_MaGroin ::

Unieuro v trstu ima TCL 55c725 za 410 eur.

https://www.bigbang.si/tcl-serija-c725-...

jopar ::

Si lasti kdo Samsung UE85AU8070?
Trenutno se dobi kar ugodno za 1400€ https://www.mediaworld.it/product/p-153...
Ali je bolj smiselno dodati zraven še 600€ za 77 OLED https://www.overly.it/tv-oled/27411-lg-...

andrej69 ::

Vsi, ki nakupujete v italiji pazite, da ima evropsko garamcijo, ker če je nima boste v primeru okvare nosili stroške popravila sami ali pa vozili nazaj v italijo. Pa tudi treba pazit, da so televizorji original še zapakirani, ker italjani ravno niso znani kot poštenjaki..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Anney ::

@andrej69

Zgoraj sem spraševal za hitrost LAN portov in wifija na TV, imaš kakšen info.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

jopar ::

andrej69 je izjavil:

Vsi, ki nakupujete v italiji pazite, da ima evropsko garamcijo, ker če je nima boste v primeru okvare nosili stroške popravila sami ali pa vozili nazaj v italijo. Pa tudi treba pazit, da so televizorji original še zapakirani, ker italjani ravno niso znani kot poštenjaki..


V najslabšem primeru se pač zapelješ do Gorice ali Trsta...

andrej69 ::

Anney je izjavil:

@andrej69

Zgoraj sem spraševal za hitrost LAN portov in wifija na TV, imaš kakšen info.


100-200MB/S. Gigabitne hitrosti še nima nobeden televizor.

jopar je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vsi, ki nakupujete v italiji pazite, da ima evropsko garamcijo, ker če je nima boste v primeru okvare nosili stroške popravila sami ali pa vozili nazaj v italijo. Pa tudi treba pazit, da so televizorji original še zapakirani, ker italjani ravno niso znani kot poštenjaki..


V najslabšem primeru se pač zapelješ do Gorice ali Trsta...


Seveda, samo v opozorilo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Anney ::

Zanimivo, da se varčuje pri tako banalnih stvareh, enako je pri vgrajenem spominu, vse skupaj vredno par $.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

neocodexx ::

Anney je izjavil:

@andrej69

Zgoraj sem spraševal za hitrost LAN portov in wifija na TV, imaš kakšen info.


Ponavadi so 100mbit lan porti, folk z dobrim razlogom nabavlja zunanje boxe kot je Shield z 1000mbit, oz. vsaj tako je še bilo do 2020 modelov, ko sem še spremljal, bi dal roko v ogenj da se glede lana še ni spremenilo...

Glede wifija bi danes že vsi morali podpirati 5 ghz, moj 2020 philips in lg c2 ga imata.

andrej69 ::

Anney je izjavil:

Zanimivo, da se varčuje pri tako banalnih stvareh, enako je pri vgrajenem spominu, vse skupaj vredno par $.


Žal je pač tako, saj tudi pomnilnika bi lahko dali nekaj več kakor si napisal.. Sicer 3- 4GB kar zadostuje, lahko pa bi seveda bilo več.. Posebej je bila to težava Android televizorjev, kateri so imeli 1,5- 2GB pomnilnika in še starejše verzije Androida..

neocodexx ::

Anney je izjavil:

Zanimivo, da se varčuje pri tako banalnih stvareh, enako je pri vgrajenem spominu, vse skupaj vredno par $.


Do zdaj nekako ni imelo smisla, ker če tv in sprejemnik nimata eArca da se posreduje naprej lossless audio signal, je 100 mbit dovolj za streamanje filma z lossy zvokom.

Zdaj ko pa že vsi novi modeli prihajajo z eArcom, bi bilo smiselno da se še lan porti povečajo. Saj so podobno šparali tudi z pasovno širino na hdmi 2.1, zakaj bi dali najbolje če 99% uporabnikov to ne briga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

MrStein ::

andrej69 je izjavil:

Anney je izjavil:

@andrej69

Zgoraj sem spraševal za hitrost LAN portov in wifija na TV, imaš kakšen info.


100-200MB/S. Gigabitne hitrosti še nima nobeden televizor.

Misliš Mbps?

Moj Sony KDL-50W828B (letnik 2014?) ima 5GHz in 300 Mbps (bruto povezava).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SR1984 ::

V tem videu pokaže, da se lahko na nekaterih TV-jih lahko uporabi USB Gbit-LAN adapter:

darkz ::

Zanimivo ja kaj vse znajo zaznat.. Jaz sem probal računalniške wireless ROG slušalke z usb odajnikom na Philipsu... in deluje :D brez bilo kakšnih gonilnikov.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Anney ::

Res žalostno, ker to so zanemarljivi stroški, manjkajo tudi usb C porti, mini display porti in podobna šara primerna za leto 2022. Tole vse bi se dodalo za drobiž. Verjetno bi pa cena samega tvja poskočla za 500taka. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

lanicor ::

Mnenje prosim:

Tv v dnevni sobi, z leve strani eno večje okno, električna roleta (če bo potrebno čez dan)
Čez dan otroci občasno gledajo risanke, zvečer pa midva občasno kak film al pa serijo (računam da bo sedaj malo več čaša za to :))
TV bo na steni.
Želja je sicer, da ko gledam film je to top of the top slika...

Gledam LG C1 in A1, dimenzija 65.
Kolikor razumem je slika skoraj ista, C1 ima potem prednosti za gamerje in malo svetlejši ekran.
Torej v mojem primeru ni potrebe za C1? A mi bo A1 pretemna? A je vredna 500EUR več?

Kaj pravite? C1 cca 1550EUR na makspro (cca 1450EUR iz Italije), A1 najbolj poceni cca 1050EUR iz Italije.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lanicor ()

mat xxl ::

Anney je izjavil:

Mi zna kdo povedati kako hitre Ethernet LAN porte imajo TV, predvidevam da 100Mb/s? Imajo že katere 1Gb? Kako pa je z wifi, kakšne hitrosi kaj dosegate na teh novejših?


Top Philipsi 2021 modeli 1000 Mb/s .

rs1975 ::

andrej69 je izjavil:

Anney je izjavil:

@andrej69

Zgoraj sem spraševal za hitrost LAN portov in wifija na TV, imaš kakšen info.


100-200MB/S. Gigabitne hitrosti še nima nobeden televizor.

jopar je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vsi, ki nakupujete v italiji pazite, da ima evropsko garamcijo, ker če je nima boste v primeru okvare nosili stroške popravila sami ali pa vozili nazaj v italijo. Pa tudi treba pazit, da so televizorji original še zapakirani, ker italjani ravno niso znani kot poštenjaki..


V najslabšem primeru se pač zapelješ do Gorice ali Trsta...


Seveda, samo v opozorilo..

Konec leta sem vzel Sony TV v Unieuru. Pred nakupom sem se pozanimal na našem servisu, če lahko uveljavljam garancijo za TV kupljen v ITA. Rekli so, da ja in da je garancije 2 leti.

andrej69 ::

@rs1975

Kot sem napisal, če ima evropsko garancijo ni nikakršnih težav:) V nasprotnem primeru servisu po zakonu ni treba sprejet televizor na popravilo, če pa se že odločijo za takšno potezo pa je to dobra volja servisa..

Anney ::

mat xxl je izjavil:

Anney je izjavil:

Mi zna kdo povedati kako hitre Ethernet LAN porte imajo TV, predvidevam da 100Mb/s? Imajo že katere 1Gb? Kako pa je z wifi, kakšne hitrosi kaj dosegate na teh novejših?


Top Philipsi 2021 modeli 1000 Mb/s .


65PML9506 ima samo 100mb/s, wifi gre več, testirano. Si preveril na svojem PML9636? Še eno vprašanje imaš morda kakšen calibration settings za SDR signal, slika TV operaterja. UHD si bom skalibriral sam s Spears & Munsil UHD HDR Benchmark.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Dimnik ::

Evo spet vprašanje, katerega izbrati

Samsung ue65au7172 ali Philips 65pus7906/12
««
402 / 536
»»