» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
401 / 536
»»

skyform ::

Pač v kratkem, ni ga popolnega TVja in vsak si bo izbral znamko katera mu izpolnjuje največ njegovih zahtev. Nekateri bodo vedno vzeli LG ali Samsung zaradi gejminga, drugi Philips zaradi ambilight, eni Sony zaradi procesinga in drugi spet Panasonic zaradi najbolj pravilne slike. Pač stvar okusa in zahtev.

Evo, podobn post sma napisala v enakem trenutku. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Pač v kratkem, ni ga popolnega TVja in vsak si bo izbra znamko, katere mu izpolnjuje največ njegovih zahtev. Nekateri bodo vedno vzeli LG ali Samsung zaradi gejminga, dugi Philips zaradi ambilight eni Sony zaradi procesinga in drugi spet Panasonic zaradi najbolj pravilne slike.


Da tudi to je res, da vsak prisega pač na določeno znamko.. Kar pa se tiče mene osebno, edino ne bi imel nikoli Lg-ja, ker enostavno zavajajo ljudi z temi LED modeli:) Saj tudi Samsung je podobna zgodba, tile so še nekoliko hujši od Lg-ja v določenih pogledih, toda imajo vsaj kvalitetne televizorje kar se tiče kvalitete slike.

skyform ::

Meni pa je vseeno bi vzel tudi LG ali Samsung, če bi mi bila za moj okus in potrebe najboljša slika. Jaz nekak upam, da bo Samsung izboljšal ostrino slike, da bo na nivoju Sonyja in Philipsa, ker njihov pristop HDRja mi je top, res lep pa magari je manj pravilen kot od ostalih znamk, mi je vseeno in mi je bolj pomembno, da je večji wow efekt in da se vse lepše vidi. Žal že Samsung od nekdaj zaostaja v ostrini slike tako da dvomim, da bo se to kdaj spremenilo.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Meni pa je vseeno bi vzel tudi LG ali Samsung, če bi mi bila za moj okus in potrebe najboljša slika. Jaz nekak upam, da bo Samsung izboljšal ostrino slike, da bo na nivoju Sonyja in Philipsa, ker njihov pristop HDRja mi je top, res lep pa magari je manj pravilen kot od ostalih znamk, mi je vseeno in mi je bolj pomembno, da je večji wow efekt in da se vse lepše vidi. Žal že Samsung od nekdaj zaostaja v ostrini slike tako da dvomim, da bo se to kdaj spremenilo.


Saj bi jaz mogoče Lg-ja tudi kupil, če bi imeli kvaliteto slike kakor mora biti. Toda ravno zato, ker niso konkurenčni ostalim znamkam ga nočem:) Kar pa se tiče Samsunga ravno nimam nekih velikih zamer razen prikaz barv, ki so za mene osebno prenasičene. In pa potem še nekateri minusi kot je neomogočanje Dolby Visiona, DTS zvoka in določenih video formatov.
Če resnično pogledamo sta nekako najbolj celovita televizorja Sony in Philips, pa tudi kakšen TCL. Posebej Sony in Philips imata večinoma dosti modelov, ki imajo odlično kvaliteto slike, in kar je važno omogočata vse kar mora omogočat danes eden kvaliteten televizor:)) Ker, če pogledamo druge znamke vsakomur nekaj manjka.

willowman ::

Pozdrav znalci! Odločam se za nakup 55" televizorja in se odločam med Sony A83J in Samsung QE55QN95. Slednjega so mi prodajalci priporočali predvsem zaradi višje svetilnosti, ker naj bi v svetlem prostoru bila slika boljša/lepša. Sem pregledal par zadnjih strani teme, če se ne motim bi priporočali nakup A83J? Hvala!

andrej69 ::

willowman je izjavil:

Pozdrav znalci! Odločam se za nakup 55" televizorja in se odločam med Sony A83J in Samsung QE55QN95. Slednjega so mi prodajalci priporočali predvsem zaradi višje svetilnosti, ker naj bi v svetlem prostoru bila slika boljša/lepša. Sem pregledal par zadnjih strani teme, če se ne motim bi priporočali nakup A83J? Hvala!


Če boš gledal res v nekoliko svetlejšem prostoru je boljša izbira Samsung, če boš gledal večinoma v nekoliko temnejšem prostoru je boljša izbira Sony. Sta pa oba odlična kar se tiče kvalitete slike. Toda kar sem že napisal Sony je bolje zaokrožen televizor, ker omogoča več zadev od Samsunga. To je predvsem Dolby Vision, in DTS zvok. Tudi sam Android je boljša zadeva od Tizena. Tudi nekaj težav je kar se tiče hbo max platforme na Samsungu. Tako, da sam najbolje veš kaj ti je najbolj pomembno pri televizorju.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Meni pa je vseeno bi vzel tudi LG ali Samsung, če bi mi bila za moj okus in potrebe najboljša slika. Jaz nekak upam, da bo Samsung izboljšal ostrino slike, da bo na nivoju Sonyja in Philipsa, ker njihov pristop HDRja mi je top, res lep pa magari je manj pravilen kot od ostalih znamk, mi je vseeno in mi je bolj pomembno, da je večji wow efekt in da se vse lepše vidi. Žal že Samsung od nekdaj zaostaja v ostrini slike tako da dvomim, da bo se to kdaj spremenilo.


Saj bi jaz mogoče Lg-ja tudi kupil, če bi imeli kvaliteto slike kakor mora biti. Toda ravno zato, ker niso konkurenčni ostalim znamkam ga nočem:) Kar pa se tiče Samsunga ravno nimam nekih velikih zamer razen prikaz barv, ki so za mene osebno prenasičene. In pa potem še nekateri minusi kot je neomogočanje Dolby Visiona, DTS zvoka in določenih video formatov.
Če resnično pogledamo sta nekako najbolj celovita televizorja Sony in Philips, pa tudi kakšen TCL. Posebej Sony in Philips imata večinoma dosti modelov, ki imajo odlično kvaliteto slike, in kar je važno omogočata vse kar mora omogočat danes eden kvaliteten televizor:)) Ker, če pogledamo druge znamke vsakomur nekaj manjka.


Res je se skor z vsem strinjam. DTS je tudi ena od pomanjkljivost, ki bi me motila, DV morda niti ne tak, ker ima Samsung res super HDR, čeprav je res DV opazno svetlejši od HDRja saj na mojih Sonyjih.

o0o0o0o0o0 ::

mat xxl je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče MINI LED Philipsa 9636 zna povedat tudi dosti uprabnik @mat xxl, kateri si lasti ta model.


Lahko potrdim, da je Philipsov PML75 9636 res impozantna zadeva.

Popravil, bi, da se je takoj ob prvem zagonu TV že posodobil, po mojem na Android 11 Tv, skratka, Tv seka, sam sem imel sicer neka očitno nora pričakovanja in iskal dlake v jajcu, vendar je, kar nekaj znancev prišlo na obisk, ki si lastijo TV je za 2000 + EUR in zanimivo vsi, so noro hvalili, panel, sliko in tudi zvok. Večina njih je šla dokaj od blizu gledati sliko in potem ugotavljati, kake napake ima njihova, ki jih ta nima. Zanimivo, najbolj zakurjen je bil znanec, ki je bil prepričan, ko je videl panel, da ima TOP model 65 OLED letnik 2020 boljšo sliko, tako je dostavil svoj 65 incni TV do mene in sva predvajala hkrati film v 4K iz mojega omrežja. Sicer 75 col proti 65 col, in zanimivo, je bil ta znanec malo slabe volje poparjen, na koncu je priznal, da ima njegov sicer lepo sliko imel je barve precej preterane, zato sem še jaz dodal močnejše barve, na koncu je bilo brez dvoma na Philipsu veliko svetlejša slika, pa tudi ko sem dal svetilnost na samo 70% je bilo nekako vidno, da ima Mini Led boljšo sliko, res pa je šlo za primerjavo letnika 2021 proti 2020. Bo pa vsak sam vedel, kaj želi.


Hvala za tole, sem se pošteno nasmejal.

Znanci so iskali napake (svojih milijon evrov vrednih tvjev) na TVju brez napak. Najbolj zajeban pa ni mogel verjeti svojim očem in je odpeljal domov po svoj TV, da ga je lahko postavil poleg TVja brez napak (Philips) in predvajal filme.

A nam zaupaš, kako se je zgodba končala? Imajo znanci še vedno TVje z napakami? Kaj pa najbolj zajeban znanec, je komu roke polomil?

cresh ::

Zdej morm pa že res kupit nov tv
A mi kdo pove razliko med?

LG OLED65C19LA
LG OLED65C17LB
LG OLED65C11LB

darck ::

cresh je izjavil:

Zdej morm pa že res kupit nov tv
A mi kdo pove razliko med?

LG OLED65C19LA
LG OLED65C17LB
LG OLED65C11LB


Modela C17 in C19 imata dvojni kanalnik a C11 ima samo enojnega kakih drugih glavnih razlik ni.

katimm ::

willowman je izjavil:

Pozdrav znalci! Odločam se za nakup 55" televizorja in se odločam med Sony A83J in Samsung QE55QN95. Slednjega so mi prodajalci priporočali predvsem zaradi višje svetilnosti, ker naj bi v svetlem prostoru bila slika boljša/lepša. Sem pregledal par zadnjih strani teme, če se ne motim bi priporočali nakup A83J? Hvala!



Sicer ne vem kako lahko ta dva Tvja primerjas ker si nista podobna po ceni.. https://www.bigbang.si/samsung-qe55q95t...

Zame je tole se zmer zmagovalec po tej ceni, za samsungov top model sicer lanski ampak vseeno, morda pa komu pomaga link da se ne pozabi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: katimm ()

Ganon ::

Darck, trdno se primi za stol in poglej tole. Znane so maloprodajne cene.



:))

Furbo ::

Holy shit, dokončno se jim je utrgalo. Za malo več ledic cena x2?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darck ::

Hvala lepa za toliko boljši televizor sem sigurno stokrat bolj zadovoljen z slabšim kot da bi toliko denarja zmetal. Sem že rekel lahko naredijo neverjetno nemogočo dober TV ampak jaz Nikoli ne dam 2000 EUR za 65" velikost tudi 1500 EUR ne mislim dati amapak zadnja Neja bi bila nekje 1300 EUR tako,da raje imam slabšega ali pa 55" boljšega.

skyform ::

Ste pa hitri, cene za ta model so že bile znane pred mescom. Sem že nekaj postov nazaj omenil kako se ti novi mini LEDi na splačajo, ker so dražji kot OLED in celo enaka cena kot QD OLED. Boljše vzeti lanski model X95J pa imaš mir ali pa cenejši mini led od samsunga npr QN85B model ali še ceneje lanske A modele. Seveda bo X95K boljši kot vsi ti TVji, tole bo vrhunski LCD ampak nikakor vredn te cene. Rečem, da bi bil malo dražji kot lanski model X95J, ki je že tak bil predrag, ne pa te bolane cene.

Ganon ::

To je še malo, 65" bo najmanj 3500 evrov. :))

skyform ::

Saj pa se že zdavnaj ve cena za 65" 3499EUR kaj mučkaš, enaka cena kot za Samsungov S95B QD OLED. Sonyjev A95K QD OLED pa je 3999EUR za 65", 2999EUR za 55".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

Kot je že včeraj eden omenil tisti kateri hoče 55" Led TV kateri je res dober je še vedno na voljo Samsung Q95T za 800 EUR v Bigbangu. To je sigurno kar super zadeva za ta denar čeprav je model iz leta 2020.

skyform ::

Vprašanje, če to ni razstavni model, ker je že 2020 letnik.

darck ::

skyform je izjavil:

Vprašanje, če to ni razstavni model, ker je že 2020 letnik.


Ja težko verjetno,da je morda točno to saj cena ni normalna za tak model

Ganon ::

skyform je izjavil:

Saj pa se že zdavnaj ve cena za 65" 3499EUR kaj mučkaš, enaka cena kot za Samsungov S95B QD OLED. Sonyjev A95K QD OLED pa je 3999EUR za 65", 2999EUR za 55".


Videl sem cene, tudi različne, na uradni strani sem jih opazil šele zdaj.

scipascapa ::

Naslednik SONY XH90 je XR55X90JAEP?

skyform ::

Ja, XH90 je 2020 letnik, X90J 2021, novi 2022 pa X90K.

darkz ::

https://www.bigbang.si/samsung-qe55q95t...

Sem se pozanimal, imajo zapakirane. Pa še -10% na to ceno če plačaš z mastercard.
super cena.
Je pa res 2020 letnik.. ima pa hdmi 2.1 za ps5.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

skyform ::

To pa nimaš kaj, 720EUR za tako visok rang TVja, top deal pa nima veze, če je 2020, ker za tak dober TV kot je ta bi nov model plačal najmanj 1500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Pinturicchio ::

Cene so takšne, ker je pribit folk pripravljen tudi to plačat. Pa ni samo primer pri TV-jih, ampak vsepovsod.

darck ::

Kakor sem gledal ta model Samsung Q95T je skoraj čisto isti kot model Q90T razlika je samo v tisti BOX škatli priklopa. Je pa ta televizor res bil leta 2020 najboljši med LED televizorji.

katimm ::

Za povprecnega Lojzet je usak Tv dober.. ampak tole je dejansko Audi med Tvji sploh za to ceno ? razn se kaksen Philips ga prekasa.. sarcasm on :)

darck ::

Audi ti je Philips kaj več je pa kaj drugega.

Anney ::

Pravkar naročil, no še pred polnočjo, PHILIPS 65PML9506/12 MiniLED.
Mislim, da je bil dober deal, s kodo PETEK13 še dodatne 3% popusta, tako da sam TV je bil 1.358€ s popustom. Ceneje se ga trenutno ne dobi nikjer. Zdaj pa upajmo, da služi kot stari, ki dela že skoraj 10 let, pa je kot nov. Isto Philips, 55PFL6198K, ni bilo potrebe po menjavi, pa vendar me je cena prepričala, pa da malo dvignemo tehnologijo v bajti. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mat xxl ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče MINI LED Philipsa 9636 zna povedat tudi dosti uprabnik @mat xxl, kateri si lasti ta model.


Lahko potrdim, da je Philipsov PML75 9636 res impozantna zadeva.

Popravil, bi, da se je takoj ob prvem zagonu TV že posodobil, po mojem na Android 11 Tv, skratka, Tv seka, sam sem imel sicer neka očitno nora pričakovanja in iskal dlake v jajcu, vendar je, kar nekaj znancev prišlo na obisk, ki si lastijo TV je za 2000 + EUR in zanimivo vsi, so noro hvalili, panel, sliko in tudi zvok. Večina njih je šla dokaj od blizu gledati sliko in potem ugotavljati, kake napake ima njihova, ki jih ta nima. Zanimivo, najbolj zakurjen je bil znanec, ki je bil prepričan, ko je videl panel, da ima TOP model 65 OLED letnik 2020 boljšo sliko, tako je dostavil svoj 65 incni TV do mene in sva predvajala hkrati film v 4K iz mojega omrežja. Sicer 75 col proti 65 col, in zanimivo, je bil ta znanec malo slabe volje poparjen, na koncu je priznal, da ima njegov sicer lepo sliko imel je barve precej preterane, zato sem še jaz dodal močnejše barve, na koncu je bilo brez dvoma na Philipsu veliko svetlejša slika, pa tudi ko sem dal svetilnost na samo 70% je bilo nekako vidno, da ima Mini Led boljšo sliko, res pa je šlo za primerjavo letnika 2021 proti 2020. Bo pa vsak sam vedel, kaj želi.


Hvala za tole, sem se pošteno nasmejal.

Znanci so iskali napake (svojih milijon evrov vrednih tvjev) na TVju brez napak. Najbolj zajeban pa ni mogel verjeti svojim očem in je odpeljal domov po svoj TV, da ga je lahko postavil poleg TVja brez napak (Philips) in predvajal filme.

A nam zaupaš, kako se je zgodba končala? Imajo znanci še vedno TVje z napakami? Kaj pa najbolj zajeban znanec, je komu roke polomil?


Vsi imajo še svoje, pač ni nihče norec in jim je jasno , da TV za recimo 1600 eur pa še Toshiba ne bo premagal 75 col Philipsa, ki ima skoraj duplo ceno.

Ja tisti, ki ga omenjaš, pač LG bo imel naprej, pravi še ene 3 do 4 leta pravi, da mu dela precej ur, na dan otroci pa to, pol bo pa za v smeti in bo kaj novega kupil.

Ni nobedn od teh ljudi tak pacient, kot eni avdiofili, ki dobro slišijo celo travo rasti. Ne bom pozabil 20 let nazaj smo imeli take vojnice z zvočniki in ja, ko je moj sistem za recimo 2000 eur znamke ... www.nubert.de premagal neko zelo zvenečo znamko, za 12.000 eur današnjih, ja je bil res ogenj v strehi, pa prepričevanja, kako se morda kitara v komadu Erica Claptona Leyla, vseeno na njegovem sistemu sliši bolj, kot na mojem.....

Sam sem te nemške Nuberte kupil zato, ker so v angleških audiofilskih revijah ( kar je čudno) bili na enem 5 mestu in krepko premagali celo zvočne sisteme za 20.000 in več tisoč eurov in ja kupil sem čisto na slepo in ja zadetek v polno, še vedno imam ta sistem...... mi ga je direktor, z 15 delavci osebno prodal, danes pa imajo par sto zaposlenih......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

andrej69 ::

Anney je izjavil:

Pravkar naročil, no še pred polnočjo, PHILIPS 65PML9506/12 MiniLED.
Mislim, da je bil dober deal, s kodo PETEK13 še dodatne 3% popusta, tako da sam TV je bil 1.358€ s popustom. Ceneje se ga trenutno ne dobi nikjer. Zdaj pa upajmo, da služi kot stari, ki dela že skoraj 10 let, pa je kot nov. Isto Philips, 55PFL6198K, ni bilo potrebe po menjavi, pa vendar me je cena prepričala, pa da malo dvignemo tehnologijo v bajti. :)


Samo, da ga ne boš preveč hvalil, ker drugače bodo zopet veliki pritiski na tvoje komentarje z strani določenih uporabnikov:)):D Ker Philipsa se ne sme preveč hvaliti..

willowman ::

katimm je izjavil:

willowman je izjavil:

Pozdrav znalci! Odločam se za nakup 55" televizorja in se odločam med Sony A83J in Samsung QE55QN95. Slednjega so mi prodajalci priporočali predvsem zaradi višje svetilnosti, ker naj bi v svetlem prostoru bila slika boljša/lepša. Sem pregledal par zadnjih strani teme, če se ne motim bi priporočali nakup A83J? Hvala!



Sicer ne vem kako lahko ta dva Tvja primerjas ker si nista podobna po ceni.. https://www.bigbang.si/samsung-qe55q95t...

Zame je tole se zmer zmagovalec po tej ceni, za samsungov top model sicer lanski ampak vseeno, morda pa komu pomaga link da se ne pozabi..


Izbiram med tema modeloma, ker ju lahko dobim za praktično enako ceno, par 10 eur razlike.

Anney ::

Definitivno Sony A83J.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Anney je izjavil:

Pravkar naročil, no še pred polnočjo, PHILIPS 65PML9506/12 MiniLED.
Mislim, da je bil dober deal, s kodo PETEK13 še dodatne 3% popusta, tako da sam TV je bil 1.358EUR s popustom. Ceneje se ga trenutno ne dobi nikjer. Zdaj pa upajmo, da služi kot stari, ki dela že skoraj 10 let, pa je kot nov. Isto Philips, 55PFL6198K, ni bilo potrebe po menjavi, pa vendar me je cena prepričala, pa da malo dvignemo tehnologijo v bajti. :)


Samo, da ga ne boš preveč hvalil, ker drugače bodo zopet veliki pritiski na tvoje komentarje z strani določenih uporabnikov:)):D Ker Philipsa se ne sme preveč hvaliti..


To je čist odvisno kateri TV je imel pred tem oz ima trenutno, če ima nek 10 let star Tv ali več, bo mu vsak TV super pa tudi Philips the one.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Anney ::

Piše ti kateri je, Serije The one pa nisem želel, ima panel kar veliko anomalij. Trenutni, ki ga imam je vrhunski, mu nič ne manjka.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

darck ::

Anney je izjavil:

Piše ti kateri je, Serije The one pa nisem želel, ima panel kar veliko anomalij. Trenutni, ki ga imam je vrhunski, mu nič ne manjka.


Saj ga imaš šele eden dan upam,da boš skoz na vezi na tem forumu in kaj povedal kako se obnese,kako izgleda to z MiniLed zasnovo saj Philips ni do sedaj imel noben LED TV kateri bi dobro delal dimming saj niso imeli FALD TV. Malo ga stestiraj v temi kako se obnese to z dimming sigurno mora biti dosti bolje kot na poprejšnjih modelih in mogoče se ga bo splačalo kupiti poprej kakor kakšen Sony FALD TV.

andrej69 ::

Anney je izjavil:

Piše ti kateri je, Serije The one pa nisem želel, ima panel kar veliko anomalij. Trenutni, ki ga imam je vrhunski, mu nič ne manjka.


Tukaj se ravno ne morem strinjat s teboj, ker načeloma so v modelu 8506 vgrajeni kvalitetni paneli:) Modeli 8505 so imeli slabše panele in jer res bilo nekaj anomalij. Seveda pa na teh televizorjih ranga 8506 ne moreš pričakovat kakšne res odlične panele, ker , če primerjam tale televizor z kakšnimi drugimi televizorji ranga 8506, se vidi, da kar nekaj modelov drugih proizvajalcev ni na nivoju tega Philipsa. Tudi sam krmilnik panela je kvaliteten kar se tiče modela 8506:) Še nekaj kvalitetnejši pa bo letošnji model 8807.. Če pogledamo televizor kot celoten paket, se zelo teško dobi za takno ceno kaj kvalitetnejšega, posebej, če gledamo diagonalo 58˝.

darck je izjavil:

Anney je izjavil:

Piše ti kateri je, Serije The one pa nisem želel, ima panel kar veliko anomalij. Trenutni, ki ga imam je vrhunski, mu nič ne manjka.


Saj ga imaš šele eden dan upam,da boš skoz na vezi na tem forumu in kaj povedal kako se obnese,kako izgleda to z MiniLed zasnovo saj Philips ni do sedaj imel noben LED TV kateri bi dobro delal dimming saj niso imeli FALD TV. Malo ga stestiraj v temi kako se obnese to z dimming sigurno mora biti dosti bolje kot na poprejšnjih modelih in mogoče se ga bo splačalo kupiti poprej kakor kakšen Sony FALD TV.


Seveda so imeli FALD televizorje recimo model 7601, ki je bil odličen pa model 8102 itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Pa sem res sedaj našel Philips FALD TV in kako to,da se sploh ni nikjer uveljavil ali govorilo o njem čeprav je nekaj najti o njem ampak večina se je pritoževala nad DSE panela.

To sedaj z MiniLed je najbrž čisto drugo poglavje mene zanima samo v primerjavi v temi z 8506 in 9506,da vidim dimming razliko in kako izgledajo podnapisi na tistem črnem robu. Sodelavec ima doma Sony XH95 pa pravi,da se vidi blomming pri podnapisih na črnem ozadju in to spet ni dobro saj pravi,da na starem LG se tega ni nič opazilo saj je bilo vse bolj sivkasto-črno ozadje.


Ales ::

andrej69 je izjavil:

Anney je izjavil:

Pravkar naročil, no še pred polnočjo, PHILIPS 65PML9506/12 MiniLED.
Mislim, da je bil dober deal, s kodo PETEK13 še dodatne 3% popusta, tako da sam TV je bil 1.358€ s popustom. Ceneje se ga trenutno ne dobi nikjer. Zdaj pa upajmo, da služi kot stari, ki dela že skoraj 10 let, pa je kot nov. Isto Philips, 55PFL6198K, ni bilo potrebe po menjavi, pa vendar me je cena prepričala, pa da malo dvignemo tehnologijo v bajti. :)


Samo, da ga ne boš preveč hvalil, ker drugače bodo zopet veliki pritiski na tvoje komentarje z strani določenih uporabnikov:)):D Ker Philipsa se ne sme preveč hvaliti..

Spet lažeš.

Ni noben problem hvaliti Philipsa... kadar si to zasluži. Edini problem v tej temi si ti, ker se v primerjavah lažeš o lastnostih posameznih Philipsovih modelov in jih predlagaš ko si to ne zaslužijo in ko niso dobra izbira za kupca.

S takim obnašanjem pravzaprav delaš ogromno škodo tej znamki, ampak tega itak nisi sposoben dojeti. Tebi je važno samo, da morda prodajo tisti en kos več, dejanske dolgoročne posledice za znamko, prodajalca ali kupca te pa prav malo brigajo.

Anney ::

andrej69 je izjavil:

Anney je izjavil:

Piše ti kateri je, Serije The one pa nisem želel, ima panel kar veliko anomalij. Trenutni, ki ga imam je vrhunski, mu nič ne manjka.


Tukaj se ravno ne morem strinjat s teboj, ker načeloma so v modelu 8506 vgrajeni kvalitetni paneli:) Modeli 8505 so imeli slabše panele in jer res bilo nekaj anomalij. Seveda pa na teh televizorjih ranga 8506 ne moreš pričakovat kakšne res odlične panele, ker , če primerjam tale televizor z kakšnimi drugimi televizorji ranga 8506, se vidi, da kar nekaj modelov drugih proizvajalcev ni na nivoju tega Philipsa. Tudi sam krmilnik panela je kvaliteten kar se tiče modela 8506:) Še nekaj kvalitetnejši pa bo letošnji model 8807.. Če pogledamo televizor kot celoten paket, se zelo teško dobi za takno ceno kaj kvalitetnejšega, posebej, če gledamo diagonalo 58˝.

darck je izjavil:

Anney je izjavil:

Piše ti kateri je, Serije The one pa nisem želel, ima panel kar veliko anomalij. Trenutni, ki ga imam je vrhunski, mu nič ne manjka.


Saj ga imaš šele eden dan upam,da boš skoz na vezi na tem forumu in kaj povedal kako se obnese,kako izgleda to z MiniLed zasnovo saj Philips ni do sedaj imel noben LED TV kateri bi dobro delal dimming saj niso imeli FALD TV. Malo ga stestiraj v temi kako se obnese to z dimming sigurno mora biti dosti bolje kot na poprejšnjih modelih in mogoče se ga bo splačalo kupiti poprej kakor kakšen Sony FALD TV.


Seveda so imeli FALD televizorje recimo model 7601, ki je bil odličen pa model 8102 itd..



Kolikor sem raziskoval je lahko serija The One z VA ali IPS panelom, odvisno kaj dobiš, večji menda IPS. Nisem tvegal. Je pa res najbolj prodajana serija in na splošno soliden družinski TV za splošno uporabo.
Pač lahko naletiš na slabo izdelavo, kot pri vseh ostalih, imun ni noben, mogoče edino, da so višje serije malo bolj pod nadzorom.

Tu pa je par slik anomalij teh zalonov:






Vir amazon.de
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

darck ::

Anney je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Anney je izjavil:

Piše ti kateri je, Serije The one pa nisem želel, ima panel kar veliko anomalij. Trenutni, ki ga imam je vrhunski, mu nič ne manjka.


Tukaj se ravno ne morem strinjat s teboj, ker načeloma so v modelu 8506 vgrajeni kvalitetni paneli:) Modeli 8505 so imeli slabše panele in jer res bilo nekaj anomalij. Seveda pa na teh televizorjih ranga 8506 ne moreš pričakovat kakšne res odlične panele, ker , če primerjam tale televizor z kakšnimi drugimi televizorji ranga 8506, se vidi, da kar nekaj modelov drugih proizvajalcev ni na nivoju tega Philipsa. Tudi sam krmilnik panela je kvaliteten kar se tiče modela 8506:) Še nekaj kvalitetnejši pa bo letošnji model 8807.. Če pogledamo televizor kot celoten paket, se zelo teško dobi za takno ceno kaj kvalitetnejšega, posebej, če gledamo diagonalo 58˝.

darck je izjavil:

Anney je izjavil:

Piše ti kateri je, Serije The one pa nisem želel, ima panel kar veliko anomalij. Trenutni, ki ga imam je vrhunski, mu nič ne manjka.


Saj ga imaš šele eden dan upam,da boš skoz na vezi na tem forumu in kaj povedal kako se obnese,kako izgleda to z MiniLed zasnovo saj Philips ni do sedaj imel noben LED TV kateri bi dobro delal dimming saj niso imeli FALD TV. Malo ga stestiraj v temi kako se obnese to z dimming sigurno mora biti dosti bolje kot na poprejšnjih modelih in mogoče se ga bo splačalo kupiti poprej kakor kakšen Sony FALD TV.


Seveda so imeli FALD televizorje recimo model 7601, ki je bil odličen pa model 8102 itd..



Kolikor sem raziskoval je lahko serija The One z VA ali IPS panelom, odvisno kaj dobiš, večji menda IPS. Nisem tvegal. Je pa res najbolj prodajana serija in na splošno soliden družinski TV za splošno uporabo.
Pač lahko naletiš na slabo izdelavo, kot pri vseh ostalih, imun ni noben, mogoče edino, da so višje serije malo bolj pod nadzorom.

Tu pa je par slik anomalij teh zalonov:






Vir amazon.de



Ta prikaz na 2-sliki to je res smotano tega si verjetno nobeden ne želi

skyform ::

Nič nenavadnega, tak je to, če ni local diminga, vsi paneli imajo backlight bleede ali clouding, koliko pa ga je pa čist odvisno od sreče kakšen panel dobiš.

darck ::

skyform je izjavil:

Nič nenavadnega, tak je to, če ni local diminga, vsi paneli imajo backlight bleede ali clouding, koliko pa ga je pa čist odvisno od sreče kakšen panel dobiš.


Ja apa kako je sestavljen saj nekaj posnetkov je videno;ko tak televizor razstavijo pa okrog same osvaetljitve panela nekaj naredijo in nazaj sestavijo p je boljše.

skyform ::

Tudi ja, če je TV skup sestavljen kot treba in imaš še po vrhu malo sreče, bi moralo biti dosti manj tega kot na zgornjih slikah. Tale Philips je pač malo cenejši in bolj slabo narejen in ima zato še toliko večje težave s tem. Sem imel Philips 8000 serijo, ki ni imel skor nič cloudnga in bleeding, je pa bil zato tudi zelo drag, 1500EUR za 40" leta 2009, kam smo prišli, sedaj pa se že dobi Tv kot Samsung Q95T za 800EUR v 55" lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

Trenutno ni več na zalogi

https://www.bigbang.si/samsung-qe55q95t...

 .

.

andrej69 ::

darck je izjavil:

skyform je izjavil:

Nič nenavadnega, tak je to, če ni local diminga, vsi paneli imajo backlight bleede ali clouding, koliko pa ga je pa čist odvisno od sreče kakšen panel dobiš.


Ja apa kako je sestavljen saj nekaj posnetkov je videno;ko tak televizor razstavijo pa okrog same osvaetljitve panela nekaj naredijo in nazaj sestavijo p je boljše.


Lahko so čez čas določene težave z difuzorjem, samim osvetljenjem itd.. Pa tudi "vsak televizor" nima določenih težav.. Treba gledat globalno, ne pa tistih par negativnih komentarjev določenih uporabnikov:) Saj se proda ogromno televizorjev in zasigurno je par % takšnih, ki imajo nekoliko večje težave z panelom in drugimi stvarmi. Kolikor sem jaz preizkusil in videl teh Philips modelov 8506 lahko rečem, da ni omembe vredno razpravljat. Tu in tam je bil kakšen z določenimi težavami, toda procentoalno zelo malo. Saj tudi top modeli televizorjev nimajo vsi enako kvalitetne panele:) Treba danes imeti predvsem precej sreče pri nakupu..!

neocodexx ::

skyform je izjavil:

Nič nenavadnega, tak je to, če ni local diminga, vsi paneli imajo backlight bleede ali clouding, koliko pa ga je pa čist odvisno od sreče kakšen panel dobiš.


Popravek, to so IPS paneli... Jaz kaj takega nisem nikoli imel na vseh mojih VA TVjih, tudi Phlips VA, je izgledal odlično za LCD... Zato tudi jaz vedno pravim, kdor noče tega, naj se drži VA panelov, pa jebeš tisti vidni kot, ker ko vidiš kaj takega meni čisto pokvari vso veselje do gledanja.

Jaz sem bil npr. z mojim Philips VA zelo zadovoljen, lepe črne in zelo malo DSEja za to kar je, ma niti približno kaj takega da bi bilo kot tu na slikah prvi dan nazaj v trgovino nesem. To so pa IPS paneli in to ni Philips kriv, zato tudi vedno odsvetujem nakup IPS ne glede na znamko če kdo vpraša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

Nič nenavadnega, tak je to, če ni local diminga, vsi paneli imajo backlight bleede ali clouding, koliko pa ga je pa čist odvisno od sreče kakšen panel dobiš.


Popravek, to so IPS paneli... Jaz kaj takega nisem nikoli imel na vseh mojih VA TVjih, tudi Phlips VA, je izgledal odlično za LCD... Zato tudi jaz vedno pravim, kdor noče tega, naj se drži VA panelov, pa jebeš tisti vidni kot, ker ko vidiš kaj takega meni čisto pokvari vso veselje do gledanja.

Jaz sem bil npr. z mojim Philips VA zelo zadovoljen, lepe črne in zelo malo DSEja za to kar je, ma niti približno kaj takega da bi bilo kot tu na slikah prvi dan nazaj v trgovino nesem. To so pa IPS paneli in to ni Philips kriv, zato tudi vedno odsvetujem nakup IPS ne glede na znamko če kdo vpraša.


Vem, da so IPS, saj se takoj vidi, ampak ne vse IPSje v enak koš metati. Nekateri monitorji in Tvji z IPS paneli nimajo skor nič bleeda medtem, ko imajo drugi obupno in čist neodvisno od cene. Sem imel 32" 1440p Asus IPS mponitor precej čist panel, 200EUR dražji Dell 27" 1440p pa obupen, Delli so sicer ful znani po tem, da imajo grozn uniformity. Brat ima 32" 1440p za 180EUR, en med cenejšimi motitorji v tej velikosti in resoluciji in je super čist panel, nič bleeda in tudi vsi reviewi sempli so bili super čisti, tak da je čist odvisno kateri IPS panel je vgrajen in kako je skup sestavljen monitor ali TV. VA pa ima precej drugačen backlight bleed kot IPS ampak lahko ima tudi precej močnega, ker je polno različnih VA panelov in se v tem razlikujejo enako kot pri IPS. Pa tudi večji je ekrat več možnosti je za bleed in DSE.

Drugače pa da IPSji niso za v TV, sem tudi bil takšnega mnenja ampak ne več. Pojdi si pogledati v prodajalno Samsung mini led QN85A ali QN85B boš videl kaj IPS zmore če se ga pravilno uporabi, bomba od TVja za IPS panel.



darck je izjavil:

Trenutno ni več na zalogi

https://www.bigbang.si/samsung-qe55q95t...

 .

.



Zakaj pa nisi zgrabil, na kaj čakaš? Boš tu prej dokturat iz TVjev nardil kot pa boš ga kupil. Boljši deal boš težko dobil ali potrebuješ 65"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Anney ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

Nič nenavadnega, tak je to, če ni local diminga, vsi paneli imajo backlight bleede ali clouding, koliko pa ga je pa čist odvisno od sreče kakšen panel dobiš.


Popravek, to so IPS paneli... Jaz kaj takega nisem nikoli imel na vseh mojih VA TVjih, tudi Phlips VA, je izgledal odlično za LCD... Zato tudi jaz vedno pravim, kdor noče tega, naj se drži VA panelov, pa jebeš tisti vidni kot, ker ko vidiš kaj takega meni čisto pokvari vso veselje do gledanja.

Jaz sem bil npr. z mojim Philips VA zelo zadovoljen, lepe črne in zelo malo DSEja za to kar je, ma niti približno kaj takega da bi bilo kot tu na slikah prvi dan nazaj v trgovino nesem. To so pa IPS paneli in to ni Philips kriv, zato tudi vedno odsvetujem nakup IPS ne glede na znamko če kdo vpraša.


Se strinjam, samo problem je ker je loterija pri dotičnem modelu, mislim da do 58col gre VA potem pa mešano oz. večina IPS. Kot si rekel, vidni kot, presedeš se vedno lahko, bleeding pa ostane. Tudi sam sem s Philipsom zadovoljen, sem jih dal skozi že nekaj od 720p naprej, zato pa pregledam zadeve in opozorim, še vedno pa ne veš kaj dobiš, pa pri vseh proizvajalcih je podobno, ni proizvajalca trenutno, ki nima težav, in je vse kot loterija. Ko malo bereš tuje forume eni menjajo različne znamke po 4x, da dobijo zadovoljiv izdelek, tu govorimo o nas, kalibrih za tehniko, ena omca nebo menjavala, niti videla. Še vedno pa sem zelo zadovoljen z 2013 modelom Philipsa, niti enkrat me ni pustil na cedilu, pa skalibriran je optimalno. Kupil sem zgolj zaradi cene in novejši tehnologiji, ko pa pride TV in ko ga skalibriram, pa podam mnenje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()
««
401 / 536
»»