» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
44 / 66
»»

easyrider3 ::

A modeli televizorjev po velikosti ni vmesnih med 40" in 32". Sprašujem zato ko kolega ima na razpolago samo 85 centimetrov širine za televizor. Kakor opazim 40" televizor je preširok ker so krepko preko 90 centimetrov 32" pa je manjši kot bi lahko bil oni so dobrih 70 cm široki

noob96 ::

Kakšna je razlika med tema dvema? Kje je fora?
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...

In ali je kateri od teh dveh boljša izbira od tega: https://www.mimovrste.com/televizorji/p...

budnost ::

Ali ima Philips 43PUS 8505 MVA ali IPS panel? Na displayspecifications piše, da je MVA. Nekateri z Evrope poročajo, da imajo nekje MVA panel, nekje pa IPS. Kaj je v Sloveniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

easyrider3 ::

Najbolje da se losaš Philipsov pa ne boš imel problemov kateri je panel,če se sami ne morejo odločit in pišejo neumnosti

budnost ::

easyrider3 je izjavil:

Najbolje da se losaš Philipsov pa ne boš imel problemov kateri je panel,če se sami ne morejo odločit in pišejo neumnosti


Ja, zaradi tega tudi sprašujem. V nekaterih državah v Evropi je 43" MVA, v drugih je IPS. Zanimivo je tudi to, da imaš na Hrvaškem in v Srbiji akcijo podaljšanja garancije na 5 let, če kupiš philips tv z ambilightom do konca leta. Pri nas ni podaljšanja garancije...

Pinturicchio ::

andrej69 ::

Pinturicchio je izjavil:

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...
Je to dober deal?


Nikakor se ne isplača tale televizor za takšen denar, ker dobiš občutneje kvalitetnejše televizorje v tem cenovnem rangu:)

Pinturicchio ::

Recimo? Pogoj so dobri vidni koti, gledanje športa, drugo ni tako važno.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

skyform ::

Vau, čovek ti je rekel, da mu je pomemben dober vidni kot ti pa mu podvališ dva TVja z VA panelom, sicer za Philipsa se tak več ne ve kaj ima not.

budnost ::

Kupujem 43" televizor. Gledanje športa podnevi in kakšen film bolj ponoči...vem čudna kombinacija. Nisem omejen z budgetom.

V ožjem izboru so trenutno sledeči modeli:
Philips 43PUS8505
LG 43 NANO 793NE
Samsung GQ43Q65T
Sony KD 43XH8596 (najvišja cena, upravičeno?)

Kaj bi izbrali vi? Prosil bi še argumente za izbor.

andrej69 ::

budnost je izjavil:

Kupujem 43" televizor. Gledanje športa podnevi in kakšen film bolj ponoči...vem čudna kombinacija. Nisem omejen z budgetom.

V ožjem izboru so trenutno sledeči modeli:
Philips 43PUS8505
LG 43 NANO 793NE
Samsung GQ43Q65T
Sony KD 43XH8596 (najvišja cena, upravičeno?)

Kaj bi izbrali vi? Prosil bi še argumente za izbor.


Kar se tiče te kombinacije ti je Philips vsekakor najboljši izbor, ker je zelo dober za šport in za gledanje filmov v temnejšem prostoru zaradi MVA panela. Kar pa se tiče recimo Sonya je še nekolko boljši izbor od Philipsa kar se tiče športa in je slabši kar se tiče gledanja filmov in serij v temnejšem prostoru. Samsung je tudi dober za gledanje filmov in serij, je pa nekoliko slabši pri gledanju športa. Lg-ja pa ti ne priporočam, ker ni na nobenem področju konkurenčen ostalim trem modelom.

budnost ::

andrej69 je izjavil:

budnost je izjavil:

Kupujem 43" televizor. Gledanje športa podnevi in kakšen film bolj ponoči...vem čudna kombinacija. Nisem omejen z budgetom.

V ožjem izboru so trenutno sledeči modeli:
Philips 43PUS8505
LG 43 NANO 793NE
Samsung GQ43Q65T
Sony KD 43XH8596 (najvišja cena, upravičeno?)

Kaj bi izbrali vi? Prosil bi še argumente za izbor.


Kar se tiče te kombinacije ti je Philips vsekakor najboljši izbor, ker je zelo dober za šport in za gledanje filmov v temnejšem prostoru zaradi MVA panela. Kar pa se tiče recimo Sonya je še nekolko boljši izbor od Philipsa kar se tiče športa in je slabši kar se tiče gledanja filmov in serij v temnejšem prostoru. Samsung je tudi dober za gledanje filmov in serij, je pa nekoliko slabši pri gledanju športa. Lg-ja pa ti ne priporočam, ker ni na nobenem področju konkurenčen ostalim trem modelom.


Hvala za odgovor. A Philips ima MVA panel? Sem mislil, da ima IPS. Bo zaradi tega gledanje športa recimo podnevi bolj oteženo kot bi bilo, če bi imel IPS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

andrej69 ::

budnost je izjavil:

andrej69 je izjavil:

budnost je izjavil:

Kupujem 43" televizor. Gledanje športa podnevi in kakšen film bolj ponoči...vem čudna kombinacija. Nisem omejen z budgetom.

V ožjem izboru so trenutno sledeči modeli:
Philips 43PUS8505
LG 43 NANO 793NE
Samsung GQ43Q65T
Sony KD 43XH8596 (najvišja cena, upravičeno?)

Kaj bi izbrali vi? Prosil bi še argumente za izbor.


Kar se tiče te kombinacije ti je Philips vsekakor najboljši izbor, ker je zelo dober za šport in za gledanje filmov v temnejšem prostoru zaradi MVA panela. Kar pa se tiče recimo Sonya je še nekolko boljši izbor od Philipsa kar se tiče športa in je slabši kar se tiče gledanja filmov in serij v temnejšem prostoru. Samsung je tudi dober za gledanje filmov in serij, je pa nekoliko slabši pri gledanju športa. Lg-ja pa ti ne priporočam, ker ni na nobenem področju konkurenčen ostalim trem modelom.


Hvala za odgovor. A Philips ima MVA panel? Sem mislil, da ima IPS. Bo zaradi tega gledanje športa recimo podnevi bolj oteženo kot bi bilo, če bi imel IPS?


Panel ne vpliva na gledanje športa podnevi ali ponoči:)

budnost ::

andrej69 je izjavil:

budnost je izjavil:

andrej69 je izjavil:

budnost je izjavil:

Kupujem 43" televizor. Gledanje športa podnevi in kakšen film bolj ponoči...vem čudna kombinacija. Nisem omejen z budgetom.

V ožjem izboru so trenutno sledeči modeli:
Philips 43PUS8505
LG 43 NANO 793NE
Samsung GQ43Q65T
Sony KD 43XH8596 (najvišja cena, upravičeno?)

Kaj bi izbrali vi? Prosil bi še argumente za izbor.


Kar se tiče te kombinacije ti je Philips vsekakor najboljši izbor, ker je zelo dober za šport in za gledanje filmov v temnejšem prostoru zaradi MVA panela. Kar pa se tiče recimo Sonya je še nekolko boljši izbor od Philipsa kar se tiče športa in je slabši kar se tiče gledanja filmov in serij v temnejšem prostoru. Samsung je tudi dober za gledanje filmov in serij, je pa nekoliko slabši pri gledanju športa. Lg-ja pa ti ne priporočam, ker ni na nobenem področju konkurenčen ostalim trem modelom.


Hvala za odgovor. A Philips ima MVA panel? Sem mislil, da ima IPS. Bo zaradi tega gledanje športa recimo podnevi bolj oteženo kot bi bilo, če bi imel IPS?


Panel ne vpliva na gledanje športa podnevi ali ponoči:)


Mislil sem bolj na kote gledanja iz strani.

andrej69 ::

@budnost

Kar se tiče kotov gledanja je druga zadeva, tukaj je IPS seveda nekoliko boljši izbor. Toda moram ti reči, da ima tale Philips dober kot gledanja že v osnovi zaradi MVA panela, poleg tega pa se ga da pomikat levo ali desno še za nekje 15-20° Tako, da dobiš že zelo dober kot gledanja:)

budnost ::

Ok. Škoda, da so trgovine zaprte in bi lahko v živo videl. Če prav razumem je MVA nekaj drugega kot VA panel?

andrej69 ::

budnost je izjavil:

Ok. Škoda, da so trgovine zaprte in bi lahko v živo videl. Če prav razumem je MVA nekaj drugega kot VA panel?


V osnovi gre za podobna panela, le, da ima MVA panel nekoliko boljši kot gledanja. Sem ti poslal video pa si malo poglej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Pinturicchio ::

andrej69 je izjavil:

@budnost

Kar se tiče kotov gledanja je druga zadeva, tukaj je IPS seveda nekoliko boljši izbor. Toda moram ti reči, da ima tale Philips dober kot gledanja že v osnovi zaradi MVA panela, poleg tega pa se ga da pomikat levo ali desno še za nekje 15-20° Tako, da dobiš že zelo dober kot gledanja:)


Kaj ti pomaga pomik zaslona, če gledaš sam boš itak sedel na sredini, če pa gledajo trije in ti pomakneš zaslon bolj v levo, bo desni imel še slabši kot gledanja. Totalno neuporabna funkcija.

andrej69 ::

Pinturicchio je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@budnost

Kar se tiče kotov gledanja je druga zadeva, tukaj je IPS seveda nekoliko boljši izbor. Toda moram ti reči, da ima tale Philips dober kot gledanja že v osnovi zaradi MVA panela, poleg tega pa se ga da pomikat levo ali desno še za nekje 15-20° Tako, da dobiš že zelo dober kot gledanja:)


Kaj ti pomaga pomik zaslona, če gledaš sam boš itak sedel na sredini, če pa gledajo trije in ti pomakneš zaslon bolj v levo, bo desni imel še slabši kot gledanja. Totalno neuporabna funkcija.


Ja odvisno kako so razporejeni ko gledajo.. Recimo če eden gleda direktno ostala dva pa sta recimo na njegovi desni ali levi, ni nikakršnih težav. Odvisno od rasporeda same sedežne garniture:) Mi imamo doma recimo v črki L. Tako, da eden gleda naravnost recimo eden ali pa dva pa z desne strani. Seveda, če pa so razmetani po celi dnevni levo in desno, pa je druga zadeva potem seveda ta pomik ne prinese kakšen plus..

fpbs ::

budnost je izjavil:

Kupujem 43" televizor. Gledanje športa podnevi in kakšen film bolj ponoči...vem čudna kombinacija. Nisem omejen z budgetom.
V ožjem izboru so trenutno sledeči modeli:
Philips 43PUS8505
LG 43 NANO 793NE
Samsung GQ43Q65T
Sony KD 43XH8596 (najvišja cena, upravičeno?)
Kaj bi izbrali vi? Prosil bi še argumente za izbor.

Če bo to družinski TV, potem vzemi IPS panel, to sta Sony in LG, če boš gledal sam , je pa lahko VA (MVA). Za šport je boljša izbira TV s 100Hz panelom, tega ima edino Sony. Sony, Samsung in LG imajo vgrajen panel novejše tehnologije, kar omogoča predvsem širši barvni spekter, vsi trije so edge LED,Sony in LG z dimmingom, Samsung je pa dual LED. Philips ima vgrajen še klasičen Direct LED panel, brez con,glossy.Tako, da je med temi najboljši Sony, sledita mu Samsung in LG, najslabši pa je Philips.

Pinturicchio ::

fpbs kaj praviš na to https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/... Pomemben mi je predvsem kot gledanja, šport in pa večinoma svetel prostor?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

budnost je izjavil:

Kupujem 43" televizor. Gledanje športa podnevi in kakšen film bolj ponoči...vem čudna kombinacija. Nisem omejen z budgetom.
V ožjem izboru so trenutno sledeči modeli:
Philips 43PUS8505
LG 43 NANO 793NE
Samsung GQ43Q65T
Sony KD 43XH8596 (najvišja cena, upravičeno?)
Kaj bi izbrali vi? Prosil bi še argumente za izbor.

Če bo to družinski TV, potem vzemi IPS panel, to sta Sony in LG, če boš gledal sam , je pa lahko VA (MVA). Za šport je boljša izbira TV s 100Hz panelom, tega ima edino Sony. Sony, Samsung in LG imajo vgrajen panel novejše tehnologije, kar omogoča predvsem širši barvni spekter, vsi trije so edge LED,Sony in LG z dimmingom, Samsung je pa dual LED. Philips ima vgrajen še klasičen Direct LED panel, brez con,glossy.Tako, da je med temi najboljši Sony, sledita mu Samsung in LG, najslabši pa je Philips.


Zopet pišeš neumnosti, tukaj si malo poglej kako je Philips najslabši..! Pa prenehaj enkrat že lagat in pisat dezinformacije:)) Težava je ker venomer pišeš nekaj na pamet, ker tako nisi videl niti eden televizor v živo, kaj šele, da bi jih kakorkoli preizkušal.......!

https://labo.fnac.com/comparateur-labof...

skyform ::

A ti pa ne pišeš neumnosti, kako lahko rečeš, da ima TV z MVA panelom dzelo dober vidni kot, pa vrtljivo stojalo gor ali dol, ne moreš človeku, ki želi TV z dobrim vidnim kotom in mu je pomemben šport vsiljevati 50hz TV z VA panelom, wtf ej.

skyform ::

Pinturicchio je izjavil:

fpbs kaj praviš na to https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/... Pomemben mi je predvsem kot gledanja, šport in pa večinoma svetel prostor?


Žal je tak, da v tej velikosti ni ravno TVja, ki bi se splačal za svojo ceno, majnši je TV majn se splača in kak dober TV z IPS panelom in 120hz je precej drag. Za to kar si želiš bi bil idealn Panasonic HX940 ampak je ful predrag, Sony XH80 bi tudi bil dobra izbira ampak je spet malo dražji če prav ne tako kot Panasonic, ima pa IPS panel in ima dober vidni kot, lepe barve in je tudi ok za šport. Cenovno bi Philips 43PUS8505 bil idealn zate, če bi imel IPS panel ampak ker ima MVA in slab vidni kot te bo to najbrž motilo.

https://acssony.si/kd-43xh8096baep-108c...
https://acssony.si/kd-43xh8077saep-108c...
https://www.ceneje.si/Izdelek/17392799/...
https://www.mimovrste.com/televizorji-o...

Razen da vzameš lanski model Sonyja, ki ima tudi IPS panel in dober vidni kot, ampak ne vem če se še da kje dobiti, je pa novi model kar boljši, tako da splača malenkost doplačati
https://www.makspro.si/led-tv-sony-kd-4...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Jaz mislim, da nimaš kaj zgrešiti z XH80.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

sajmonsaz ::

Pozdravljeni! Rabil bi malo pomoči. Lastim si Philips 49pus8303,IPS,120Hz...
Nikakor nisem zadovoljen z nastavitvijo slike. Stari Samsungov tv, ki je bil pol cenejši, ima out of the box, lepšo sliko, bolj čisto. Problem je, da ne znam nastaviti, da slika nebi bila zrnasta, drobne bele pikice ki migetajo, ne znam točno opisati ampak na Samsungovi tv, tega ni, na Philipsu se pa ne rešim tega, kljub temu, da je lahko video Full HD ali pa v 4K. Ima kdo podobno težavo?

Lp S.

andrej69 ::

sajmonsaz je izjavil:

Pozdravljeni! Rabil bi malo pomoči. Lastim si Philips 49pus8303,IPS,120Hz...
Nikakor nisem zadovoljen z nastavitvijo slike. Stari Samsungov tv, ki je bil pol cenejši, ima out of the box, lepšo sliko, bolj čisto. Problem je, da ne znam nastaviti, da slika nebi bila zrnasta, drobne bele pikice ki migetajo, ne znam točno opisati ampak na Samsungovi tv, tega ni, na Philipsu se pa ne rešim tega, kljub temu, da je lahko video Full HD ali pa v 4K. Ima kdo podobno težavo?

Lp S.


Sem ti poslal nastavitve:)

skyform ::

sajmonsaz je izjavil:

Pozdravljeni! Rabil bi malo pomoči. Lastim si Philips 49pus8303,IPS,120Hz...
Nikakor nisem zadovoljen z nastavitvijo slike. Stari Samsungov tv, ki je bil pol cenejši, ima out of the box, lepšo sliko, bolj čisto. Problem je, da ne znam nastaviti, da slika nebi bila zrnasta, drobne bele pikice ki migetajo, ne znam točno opisati ampak na Samsungovi tv, tega ni, na Philipsu se pa ne rešim tega, kljub temu, da je lahko video Full HD ali pa v 4K. Ima kdo podobno težavo?

Lp S.


Welcome to Philips over processed picture. Probaj sharpness/ostrino slike dati na 0 in izklopiti ultra resolution.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Horas ::

heh ni fora v overprocessed ampak v uporabnikih ko vse nabijejo do konca ker mislijo da je treba.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

skyform ::

Si imel kateri TV od Philipsa v tem rangu. Samo višji rangi imajo vredi P5 procesing, ostali so tako nažgani, da ti je slabo, na PUS7303 moraš dati ostrino na 0 in ultra resolution off in je še vedno preostra in zrnasta slika. Pri starejšem PUS7502, ki je višji rang in 120hz pa ni tako. Tam lahko imaš ostrino na 5 (priporočljivo 2-3) in je manj ostra in zrnčasta slika kot na PUS7303 na 0. Ne vem če ima PUS8303 enako kot PUS7303 ampak to kak ima PUS7303 in tudi PUS7304 je porazno, ker ne moreš enostavno nič, razen da greš v PC mode, kjer pa ne moreš spreminjati popolnoma nič razen white balance, vse ostalo pa je nedostopno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

sajmonsaz ::

Horas je izjavil:

heh ni fora v overprocessed ampak v uporabnikih ko vse nabijejo do konca ker mislijo da je treba.

Nimam nažgano nič do konca, sem celo nastavil po kalibraciji za ta tv v popolni temi na isf night. Kalibracijo sem dobil iz nekega foruma. Ne me narobe eazumeti, slika je odlična ampak zrnasta slika je prisotna ne glede na to če "nažgeš" vse do konca ali pa ne. Ne uporabljam ultra resolution, niti nobenih dodatni funkcij, ki kazijo in poslabšajo sliko.

Lp

skyform ::

sajmonsaz je izjavil:

Horas je izjavil:

heh ni fora v overprocessed ampak v uporabnikih ko vse nabijejo do konca ker mislijo da je treba.

Nimam nažgano nič do konca, sem celo nastavil po kalibraciji za ta tv v popolni temi na isf night. Kalibracijo sem dobil iz nekega foruma. Ne me narobe eazumeti, slika je odlična ampak zrnasta slika je prisotna ne glede na to če "nažgeš" vse do konca ali pa ne. Ne uporabljam ultra resolution, niti nobenih dodatni funkcij, ki kazijo in poslabšajo sliko.

Lp


Tako je žal to pri teh cenejših Philipsih, nič ne moreš s tem limitiranem P5 procesorjem kar se tiče zrnaste slike. Ti nizkorazredni P5 procesorji imajo tako nažgano ostrino, da ostane še vedno polno ostrenja in procesiranja tudi če daš ostrino na 0 in izklopiš ultra resolution. Edina opcija je monitor mode, ki pa ima premehko sliko za vse razen 4k in je zelo limitiran kar se tiče ostalih nastavitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Jaz pri Philipsu 7304 imam ostrino 2 recimo za 4K sliko bi lahko imel tudi večin na ostrini 0 pa mi glih ne paše je premalo vsaj zame, slika zgleda preveč zaglajena manjka tisto zato imam na 2 od začetka sem imel celo na 3 ostrino. Res pa da vse ostalo od 5 višje je lahko uporabno samo za kaj drugega kakor gledanje TV saj orenk preveč izostri.

sajmonsaz je izjavil:

Horas je izjavil:

heh ni fora v overprocessed ampak v uporabnikih ko vse nabijejo do konca ker mislijo da je treba.

Nimam nažgano nič do konca, sem celo nastavil po kalibraciji za ta tv v popolni temi na isf night. Kalibracijo sem dobil iz nekega foruma. Ne me narobe eazumeti, slika je odlična ampak zrnasta slika je prisotna ne glede na to če "nažgeš" vse do konca ali pa ne. Ne uporabljam ultra resolution, niti nobenih dodatni funkcij, ki kazijo in poslabšajo sliko.

Lp



Daj meni pošlji te nastavitve da vidim kako kaj zgleda ker na tem svetu nisem niti približno našel nobene pametne nastavitve zame celi svet nastavlja sliko okrog toplih barv da pride potem vse bolj na rumenkasto in sivkasto.

Jaz pa sem soredotočen na hladne barve da vse poprej vleče na modrikasto kot na rdečo kakor drugi nastavljajo. Problem imam pri Monitorju za računalnik ko nikakor ne morem se losat teh toplih barv ker so preveč nasičene in sploh nenormalne.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Jaz pri Philipsu 7304 imam ostrino 2 recimo za 4K sliko bi lahko imel tudi večin na ostrini 0 pa mi glih ne paše je premalo vsaj zame, slika zgleda preveč zaglajena manjka tisto zato imam na 2 od začetka sem imel celo na 3 ostrino. Res pa da vse ostalo od 5 višje je lahko uporabno samo za kaj drugega kakor gledanje TV saj orenk preveč izostri.

sajmonsaz je izjavil:

Horas je izjavil:

heh ni fora v overprocessed ampak v uporabnikih ko vse nabijejo do konca ker mislijo da je treba.

Nimam nažgano nič do konca, sem celo nastavil po kalibraciji za ta tv v popolni temi na isf night. Kalibracijo sem dobil iz nekega foruma. Ne me narobe eazumeti, slika je odlična ampak zrnasta slika je prisotna ne glede na to če "nažgeš" vse do konca ali pa ne. Ne uporabljam ultra resolution, niti nobenih dodatni funkcij, ki kazijo in poslabšajo sliko.

Lp



Daj meni pošlji te nastavitve da vidim kako kaj zgleda ker na tem svetu nisem niti približno našel nobene pametne nastavitve zame celi svet nastavlja sliko okrog toplih barv da pride potem vse bolj na rumenkasto in sivkasto.

Jaz pa sem soredotočen na hladne barve da vse poprej vleče na modrikasto kot na rdečo kakor drugi nastavljajo. Problem imam pri Monitorju za računalnik ko nikakor ne morem se losat teh toplih barv ker so preveč nasičene in sploh nenormalne.


-Barvno temperaturo nastavi na Normal.
-Izklopi izboljšanje kontrasta.
-Povečaj vrednost gama na 3.
-Barvna lestvica:

Rdeča - WP: 126
Zelena - WP: 91
Modra - WP: 67
Rdeča - BL: 1
Zelena - BL: 1
Modra - BL: -1

In kakor vidiš je Delta E2000 zelo dobra po kalibraciji:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

Andrej69 ni šans da bi imel tako nastavitev takoj vidim nastavitev rdeče na 126 to je ful jaz ne grem z rdečo več kakor okrog 105 in modro imam blizu 120 kakor tudi zeleno. Ne morem jaz gledat tako nabitih toplih barv matr obraz človeka ni nikoli zares takšen kakor vse nastavitve prikažejo kaj šele sedaj pozimi kakšen smučarski šport kjer se lepo vidi kako sneg izgleda. Hvala pa vseeno za predlagane nastavitve. Verjetno bom vedno moral pos svoje sliko nastavljati tudi če bodo narejene točne nastavitve z aparati al kako. In potem greš še gledat HDR vsebino in imaš prikazane slike kot bi jih slikar delal.

Mene sploh ne zanimajo tista merjenja barv z aparati in podobno ko ni tiste prave slike kot bi si jo jaz nekako želel ali mislim da je prav.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Andrej69 ni šans da bi imel tako nastavitev takoj vidim nastavitev rdeče na 126 to je ful jaz ne grem z rdečo več kakor okrog 105 in modro imam blizu 120 kakor tudi zeleno. Ne morem jaz gledat tako nabitih toplih barv matr obraz človeka ni nikoli zares takšen kakor vse nastavitve prikažejo kaj šele sedaj pozimi kakšen smučarski šport kjer se lepo vidi kako sneg izgleda. Hvala pa vseeno za predlagane nastavitve. Verjetno bom vedno moral pos svoje sliko nastavljati tudi če bodo narejene točne nastavitve z aparati al kako. In potem greš še gledat HDR vsebino in imaš prikazane slike kot bi jih slikar delal.


Te nastavitve so takšne kot morajo biti, seveda pa je odvisno od televizorja do televizorja:) Zakaj si ne vzameš uro časa in si nastaviš sliko z kalibracijskim diskom AVS HD 709.. Pa boš imel kvaliteto slike kot mora biti na tvojem televizorju.. Ali pa plačaj kalibracijo pa ti bodo dečki uredili zadevo. Ker kakor sem že napisal boš venomer tožil, da nisi zadovoljen:))

http://www.vidcal.com/sl/kaj-kalibriram...

easyrider3 ::

Kaj če mi tisti disk ko se potem slika nastavi preko Blu Ray playerja kjer že sam Player ima prikaz drugačnih barv in itak vsak televizor se nastavlja vsak novi vir prikazovanja posebej. Recimo jaz bom preko Blu-Ray playerja sliko nastavil a kaj mi to pomeni ko imam na drugem HDMI priklopu T-2 televizijo.Kakor vem sam Player prikazuje svoje barve in nepravilne saj treba ze tako dodatno se z tem igrati ampak v vsakem primeru ce si nastavim vse kot treba to velja samo za nastavitve za priklop kjer je Blu-Ray Player kako naj potem nastavim prave nastavitve za drug vhod HDMI ker sam škatlica od T-2 bi spet po svoje prikazovala jaz ne vidim rešitve z tem DVD diskom razen za nastavitev tistega vhoda kjer je priključen Blu-Ray predvajalnik

Razen d ase nastavlja preko USB ključa ali podobno tisto pa ja preko DVD diska pa ne

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Kaj če mi tisti disk ko se potem slika nastavi preko Blu Ray playerja kjer že sam Player ima prikaz drugačnih barv in itak vsak televizor se nastavlja vsak novi vir prikazovanja posebej. Recimo jaz bom preko Blu-Ray playerja sliko nastavil a kaj mi to pomeni ko imam na drugem HDMI priklopu T-2 televizijo.Kakor vem sam Player prikazuje svoje barve in nepravilne saj treba ze tako dodatno se z tem igrati ampak v vsakem primeru ce si nastavim vse kot treba to velja samo za nastavitve za priklop kjer je Blu-Ray Player kako naj potem nastavim prave nastavitve za drug vhod HDMI ker sam škatlica od T-2 bi spet po svoje prikazovala jaz ne vidim rešitve z tem DVD diskom razen za nastavitev tistega vhoda kjer je priključen Blu-Ray predvajalnik

Razen d ase nastavlja preko USB ključa ali podobno tisto pa ja preko DVD diska pa ne


Izgleda, da ne razumeš nekaterih zadev, tako, da si že v naprej obsojen na težave z tem televizorjem..

zavajon ::

@easyrider3

Vsaj pri 7304 so nekatere nastavitve skupne za vse vhode, nekatere pa posebej za vsak vhod.
Seveda pa nikjer ne piše, katere so to.
Sem to ugotovil, ko sem nastavljal s tistim AVS HD 709.
Je bilo drugače, če sem ga predvajal iz kompa ali pa iz kodija v TVju.
Pa morda bi bilo drugače tudi, če bi predvajal iz katerega drugega playerja, a si nisem upal :|

easyrider3 ::

Ma seveda je za vsak vhod drugačna nastavitev saj čisto vsaka druga naprava prikazuje že v štartu drugače zato pa tudi je tako. Tudi če odpremo YouTube aplikacijo imam za nastavitev ločeno od drugih nastavitev vhodov kakor jaz vem. Pri meni se lahko čisto vsak drug vir prikazovanja posebej nastavlja. Programi iz zunanje antene posebej,vsi drugi HDMI priklopi tudi posebej,kakor vem tudi YouTube aplikacija posebej tudi Netflix aplikacija spet posebej. Zdaj če gledam iz T-2 škatle potem bi moral preko nje nastavljati z tistim AVS HD 709 da bi bilo uredu za ta HDMI vhod.

sajmonsaz ::

skyform je izjavil:

sajmonsaz je izjavil:

Horas je izjavil:

heh ni fora v overprocessed ampak v uporabnikih ko vse nabijejo do konca ker mislijo da je treba.

Nimam nažgano nič do konca, sem celo nastavil po kalibraciji za ta tv v popolni temi na isf night. Kalibracijo sem dobil iz nekega foruma. Ne me narobe eazumeti, slika je odlična ampak zrnasta slika je prisotna ne glede na to če "nažgeš" vse do konca ali pa ne. Ne uporabljam ultra resolution, niti nobenih dodatni funkcij, ki kazijo in poslabšajo sliko.

Lp


Tako je žal to pri teh cenejših Philipsih, nič ne moreš s tem limitiranem P5 procesorjem kar se tiče zrnaste slike. Ti nizkorazredni P5 procesorji imajo tako nažgano ostrino, da ostane še vedno polno ostrenja in procesiranja tudi če daš ostrino na 0 in izklopiš ultra resolution. Edina opcija je monitor mode, ki pa ima premehko sliko za vse razen 4k in je zelo limitiran kar se tiče ostalih nastavitev.


Saj ravno to, 2018 ko sem ga kupil, ni bil med cenejsimi (800€), nad njim je bil samo oled za 1299€ pa mi je bil predrag, zato sem se odločil za tega z nanoled pa mi je bilo žal.

vofra ::

andrej69 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Jaz pri Philipsu 7304 imam ostrino 2 recimo za 4K sliko bi lahko imel tudi večin na ostrini 0 pa mi glih ne paše je premalo vsaj zame, slika zgleda preveč zaglajena manjka tisto zato imam na 2 od začetka sem imel celo na 3 ostrino. Res pa da vse ostalo od 5 višje je lahko uporabno samo za kaj drugega kakor gledanje TV saj orenk preveč izostri.

sajmonsaz je izjavil:

Horas je izjavil:

heh ni fora v overprocessed ampak v uporabnikih ko vse nabijejo do konca ker mislijo da je treba.

Nimam nažgano nič do konca, sem celo nastavil po kalibraciji za ta tv v popolni temi na isf night. Kalibracijo sem dobil iz nekega foruma. Ne me narobe eazumeti, slika je odlična ampak zrnasta slika je prisotna ne glede na to če "nažgeš" vse do konca ali pa ne. Ne uporabljam ultra resolution, niti nobenih dodatni funkcij, ki kazijo in poslabšajo sliko.

Lp



Daj meni pošlji te nastavitve da vidim kako kaj zgleda ker na tem svetu nisem niti približno našel nobene pametne nastavitve zame celi svet nastavlja sliko okrog toplih barv da pride potem vse bolj na rumenkasto in sivkasto.

Jaz pa sem soredotočen na hladne barve da vse poprej vleče na modrikasto kot na rdečo kakor drugi nastavljajo. Problem imam pri Monitorju za računalnik ko nikakor ne morem se losat teh toplih barv ker so preveč nasičene in sploh nenormalne.


-Barvno temperaturo nastavi na Normal.
-Izklopi izboljšanje kontrasta.
-Povečaj vrednost gama na 3.
-Barvna lestvica:

Rdeča - WP: 126
Zelena - WP: 91
Modra - WP: 67
Rdeča - BL: 1
Zelena - BL: 1
Modra - BL: -1

In kakor vidiš je Delta E2000 zelo dobra po kalibraciji:)



kaj pa nastavitve za 7303, lahko objavis

easyrider3 ::

saj to so ti iste nastavitve. Ampak kaj naj rečem včeraj zvečer sem nastavil te nastavitve in groza ni šans da jaz gledam tako sliko. Vse vleče na rdeče in rumenkasto sem nalašč šel pogledat smučanje pa ne ga srat kakšen pa zgleda sneg,od kdaj pa sneg ni več bel. Pa jebeš in grafe in delta E2000 in vse pizdarije ko ni slika za nikamor. Ko bom imel čas bom slikal par slik kako zgleda z temi nastavitvami in kako jaz gledam ko si sam nastavim.

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

saj to so ti iste nastavitve. Ampak kaj naj rečem včeraj zvečer sem nastavil te nastavitve in groza ni šans da jaz gledam tako sliko. Vse vleče na rdeče in rumenkasto sem nalašč šel pogledat smučanje pa ne ga srat kakšen pa zgleda sneg,od kdaj pa sneg ni več bel. Pa jebeš in grafe in delta E2000 in vse pizdarije ko ni slika za nikamor. Ko bom imel čas bom slikal par slik kako zgleda z temi nastavitvami in kako jaz gledam ko si sam nastavim.


Potem pa pelji televizor na servis, ker je zasigurno nekaj narobe z televizorjem:)) Jaz sem preizkušal te nastavitve na kar nekaj različnih televizorjih tega modela, pa je slika povsod zelo dobra.. Pa, če se pri Philpsu nastavi že ISF mode, dobiš kvalitetno sliko:) Pa tudi velika večina uporabnikov je zelo zadovolnja z tem modelom. Tako, da res več ne vem od kje tebi takšne težave in nezadovoljstvo. Mogoče pa si imel prevelika pričakovanja glede tega televizorja, ker tole vseeno ni kakšen zelo kvaliteten FALD model ali posebej OLED:)

easyrider3 ::

Bom naredil nekaj slik ko bom imel čas pa jih tukaj objavil pa kot sem že dostikrat omenil sem privržen bolj na hladne barve in ne tople. Dosti jih je tudi omenilo da imajo Philips PUS 7304 že v samem štartu preveč nabito modro barvo ampak meni to sploh ne zgleda preveč in mi ugaja ker sovražim tiste tople nasičene barve to že takoj vidim pri podnapisih kjer vleče barva bolj na rumeno pri meni pa svetli podnapisi.

Pinturicchio ::

Isti primer sem imel jaz na samsungu, grem pogledat na youtube optimalno kalibracijo za moj tv, ne ga basat, rdečo rumena nasičenost barv, grozno, sem kr dal nazaj na cool. Gledam pa da so večinoma kalibracije na warm2 (rtings), ampak meni sploh ne sede.

easyrider3 ::

Saj sem jaz tudi za Samsung imel dosti na izbiro kalibracij in vse so za nikamor vsepovsod barve vlečejo na rumenkasto rdeče in saj takoj vidiš obraz človeka pa kdaj je imel človek tako barvo obraza ne ga srat in to kao naj bi bilo z aparati zmerjeno. Ma klinc je vse to zmerjeno. Najbolj zanimivo tiste kalibracije za filmski način pa ne ga srat pa kdo sploh gleda te nastavitve. Zgleda da bom kar vedno ostal pri nastavitvah po svojem okusu ampak ko sem kdaj pri komu in vidim njihovo sliko ne mine sploh gledat na TV.

Tero ::

Hm. Kaj jaz ne znam iskat ali ne najdem 4k 46 tvja? Imam 8 let star fullhd tv in bi rad zamenjal za isto velikost 4k. Isto velikost pa rabim ker mi to največ pase v obstoječo pohištvo a manjši tv kot zdaj pa nebi rad imel.

 l

l

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

easyrider3 ::

Tero je izjavil:

Hm. Kaj jaz ne znam iskat ali ne najdem 4k 46 tvja? Imam 8 let star fullhd tv in bi rad zamenjal za isto velikost 4k. Isto velikost pa rabim ker mi to največ pase v obstoječo pohištvo a manjši tv kot zdaj pa nebi rad imel.

 l

l



Kakor zgleda na sliki bi ti morda šel tudi 48" televizor lahko šel noter a si premeril koliko širok TV ti gre lahko noter

andrej69 ::

Tero je izjavil:

Hm. Kaj jaz ne znam iskat ali ne najdem 4k 46 tvja? Imam 8 let star fullhd tv in bi rad zamenjal za isto velikost 4k. Isto velikost pa rabim ker mi to največ pase v obstoječo pohištvo a manjši tv kot zdaj pa nebi rad imel.

 l

l



Takšna velikost ni na voljo kar se tiče 4K televizorjev. Na voljo so velikosti 43˝, 48˝(OLED), 49˝-50˝, 55˝ itd..
««
44 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165274 (3939) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117695 (7428) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127490 (17577) Mirkokovačec

Več podobnih tem