» »

Kateri televizor

Kateri televizor

«
1
2

Perko84 ::

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom prvega tvja za v novo hiso in nimam pojma paj naj kupim. Zacne se ze pri velikosti. Imam cca 3,5m razdalje do tvja. Budget...max 1400eur (raje manj). Naj kupim 55 ali 65 inch, ali nekje vmes? Naj kupim 4k ali hd? Nasel sem celo LGja vstopni model OLED za ta denar. Lahko prosim svetujete?
p.s: linki dobrodosli :)

Hvala,
Lp

DarwiN ::

65" seveda. 75" bi bilo še bolje, ampak tisti so nad budgetom. Med FHD in 4k ne boš videl neke razlike, ampak FHD se pri teh velikostih poslavljajo, sploh pa ni neke razlike v ceni, tko da..

Jaz bi vzel Sony/Samsung 4k. KD-65XD7505B zna bit trenutno best buy za 1300€.

Tisti cenejši OLED so 2015 modeli in imajo določene hibe, lahko pa tudi razmisliš o njih. Osebno sicer ne bi vzel 55" pod nobenim pogojem.

p.s. imaš polno obstoječih nitk glede TVjev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

marjan_h ::

Mene zanima pri tej televiziji, če podpira predvajanje MKV formata in ostalih bolj novejših?

Sočni tiger ::

Pozdravljeni,

kupujem nov televizor, ki je lahko največ 49" (dimenzije omare pač). Všeč so mi ti modeli:
Philips 49PUS6501
Philips 49PUS6561
LG 49 UH 610 V UHD 4K
Lg 49 UJ 6307 UHD 4K

Philipsa imata osveževanje slike 50 Hz (indeks kakovosti slike 1800), LG pa 50 Hz (indeks kakovosti slike 1600). Se to opazi pri gledanju npr. športa (hitro premikanje ipd.)?
So sploh opazne razlike med temi modeli ?

Vegyy ::

Pozdravljeni!

Nameravam kupiti tv 65inch...prosim za vaše mnenje oz priporočila. Hvaležnost v naprej:)
Aja...do ranga 2.500eur

Lepo vas pozdravljam!

Grega

Melanholija ::

Za ta denar bi še skoraj 75" dobil! Moje sanje :D

starboi ::

Vegyy je izjavil:

Pozdravljeni!

Nameravam kupiti tv 65inch...prosim za vaše mnenje oz priporočila. Hvaležnost v naprej:)
Aja...do ranga 2.500eur

Lepo vas pozdravljam!

Grega


Še 3 stotake dodate in pri severnih sosedih dobite 65inčnega LG Oled b7.

Tomson ::

Res je, v tem cenovnem rangu je že OLED tako blizu, da enostavno nima smisla gledat drugam. Za 2800€ je LG 65B7/C7 as good as it gets. Italija ali Avstrija/Nemčija ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mgermo ::

Daj še teh 300€ in si vzami b7, drugače ti bo žal.

vrossi46 ::

No,jaz bi pa rabil nekaj, da rečem v redu, 65" pa da ni preveč draga.
1500€ je res max zgornja meja,raje manj.

Hvala za nasvete.

Lp

GrX ::

vrossi46 ::

Odločam se med temi dvemi ,naj povem da občasno igram tudi PS4 .


http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-55...



http://www.moj-tv.com/led-tv/sony-kd-55...

Tomson ::

Med slednjima bi se osebno odločil za Sony XE7005, me bolj navduši, je pa tudi odličen za gaming (nizek input lag in dober response time)...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

vrossi46 je izjavil:

No,jaz bi pa rabil nekaj, da rečem v redu, 65" pa da ni preveč draga.
1500€ je res max zgornja meja,raje manj.

Hvala za nasvete.

Lp


Samsung 65KU6072 za 1.100€ - dober VA model glede na ceno ali Sony 65XD750 - dober IPS model za 1.250€. Potem pa do 1.500€ ni kaj bistveno boljšega. Pri 1.580€ je npr. Panasonic 65EX700, ki je odličen VA model za SDR vsebine, za HDR pa ne navduši, za 1.480€ dobiš še Philips 65PUS6521, IPS model, ki pa ni vreden 200€ več od omenjenega Sonya. Potem pa šele nad 1.800€ spet nek preskok ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

vrossi46 ::

Hvala za nasvete!!!

balluf ::

Ima kdo izkušnje z TESLA televizorji : recimo ta za penzjoniata, ki gleda večina foxcrime8-)
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

DarwiN ::

Tistih redkih ljudi, ki kupujejo no-name televizorje, ne boš našel na forumu. :S

Sicer pa imaš Philipsa za isti denar, tko da nimaš kaj razmišljat o Tesli, kjer ti že sam rob televizorja namiguje, da gre za ~2013 model z nalepko 2017.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MBsoldatJB ::

Pozdravljeni.

Upam, da vprašanje ne bo smešno ampak nisem najbolj domač pri tem.
Ali je podatek o Hz (hitrost osveževanja) še pomemben pri tv-jih (4k) - včasih so se vrednosti gibale tudi pri 800 ali več, sedaj pa okoli 100 ali 200 ali pa podatka sploh ni.
Ali je podatek o Hz nadomestil indeks kakovosti slike?
Kakšni parametri so priporočljivi za 55' tv, 40% gaming, 40% filmi, 20% serije?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

oppsss
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

MBsoldatJB ::

Ce je bilo prej nejasno zapisano. Mislil sem vprašati, če podatek o Hz ni več toliko relevanten in je bolj pomemben kateri drugi podatek.

fokz8 ::

Kater bi biv best buy TV, za ceno max 800€ ...potrebujem do 49" ?

Hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Filip8 ::

pozdravljeni, fotru bi kupu rabljen/nov tv, do 90 cm diagonale, toliko sem izmeril, da je prostora, zdej ma še starejši tv,(kišta, debel rob), sem še študent pa ne iščem neke drage rešitve, torej neki cenejšega, pač ok. itak bo karkoli boljše kot to kar ima sedaj. hvala za predloge.

morosito ::

mene me je vedno skrbelo zakaj sony, philips imajo npr v zahodni evropi na koncu oznako EU...v vzhodni pa B ali Y.
pol ko sem mi je philips pokvaril 3 tedna po 1 letni garanciji v slo....sem ugotovil zakaj....
povezave na anteno in v hdmi...na verziji za vzhodno evropo so iz cinka...medtem pa pri kolegu ki ga je kupil v italijo je od zlata.....cena pa ista....tako da srečno pri nakupu teh sranj...

že če kupuješ tv rajsi LG ali dosti bolj priporočam Samsung

fokz8 je izjavil:

Kater bi biv best buy TV, za ceno max ...potrebujem do 49" ?

Hvala :)


imas ta 619€ v akciji samsung-a v unieuro tik ob slovenski meji v montedoro...UE49MU6400

v sloveniji se prodaja model MU6402 ki stane 200€ več...sam je isti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

morosito ::

vrossi46 je izjavil:

No,jaz bi pa rabil nekaj, da rečem v redu, 65" pa da ni preveč draga.
1500EUR je res max zgornja meja,raje manj.

Hvala za nasvete.

Lp


imaš v trstu v trgovini 65"

Samsunng UE65MU6120 1050EUR
Samsung UE65MU6220 1249EUR
Samsung UE65MU6400 1499EUR...s tem da ta ima še satelitsko S2...in nekje podarjajo tudi cam kartico Tivusat HD ki ti odpira italjanske programe na satelitsko...cca 120 od tega so 20 hd in 2 so 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Filip8 ::

Filip8 je izjavil:

pozdravljeni, fotru bi kupu rabljen/nov tv, do 90 cm diagonale, toliko sem izmeril, da je prostora, zdej ma še starejši tv,(kišta, debel rob), sem še študent pa ne iščem neke drage rešitve, torej neki cenejšega, pač ok. itak bo karkoli boljše kot to kar ima sedaj. hvala za predloge.


any1?

puginho ::

Pri 32 inčih je vseeno kaj vzameš,to so vse osnovni modeli, izogibaj se raznim voxom, teslam,... in vzemi preverjene firme, Sony, Samsung, Panasonic...

Filip8 ::

vseeno so neke stvari, ki jih je treba mal pogledat pred nakupom ali ne?

puginho ::

Kakšen je budget?

Filip8 ::

200-250 eur.. kokr sm gledu dobiš tle tut pametne tv, sam po tem res ni potrebe, pa vidu sm da gre od HD do FHD, torej rajši FHD ane.

puginho ::

Kakšen nasvet bi ti rad za takšen budžet, to je minimum od budgeta, za taki denar boš dobil kvečejmu kakšnega philipsa. Kot sem ti že prej napisal vzemi nekaj od znanih firm, v tem rangu dobiš samo Philips ali pa LG, ne glej nekih Vox, Manta ipd.
https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

edlstahl ::

Na starejšem TVju bi rad predvajal glasbo preko youtuba.
Kako lahko to najlažje in najceneje uredim ?

Gre se za ta model TVja: Samsung LE32A456C2D

fender2206 ::

Prosim da mi pomagate glede nakupa TV in sicer :

Samsung 4K QLED TV sprejemnik QE55Q6F
Philips 4K TV sprejemnik 55PUS7502/12

Hvala za odgovore :)

andrej69 ::

fender2206 je izjavil:

Prosim da mi pomagate glede nakupa TV in sicer :

Samsung 4K QLED TV sprejemnik QE55Q6F
Philips 4K TV sprejemnik 55PUS7502/12

Hvala za odgovore :)


Odvisno kaj boš gledal:) Katere vsebine bodo prevladovale..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: GRT ()

Morenov ::

Kateri 32 tv mi svetujete za nezahtevnega uporabnika, najbrž ne rabi sploh biti 4k, ker bo za gledanje telesmeh programov, razen če se bodo kaj zmigali v naslednjih letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Morenov ()

andrej69 ::

Morenov je izjavil:

Kateri 32 tv mi svetujete za nezahtevnega uporabnika, najbrž ne rabi sploh biti 4k, ker bo za gledanje telesmeh programov, razen če se bodo kaj zmigali v naslednjih letih.



Za koliko denarja..?

Morenov ::

recimo za 200€, mogoče 250€

Filip8 ::

premisli, jaz sem kupil za doma za okoli 200 eur nek philipsov fullhd 32 tv, pa mi je žal, da nisem malo večjega, mogoče tudi rabljenega..

Morenov ::

Filip8 je izjavil:

premisli, jaz sem kupil za doma za okoli 200 eur nek philipsov fullhd 32 tv, pa mi je žal, da nisem malo večjega, mogoče tudi rabljenega..

Uporabljal ga bo 70 let star stric, ni prostora za kaj več kot 32, 37 je že prevelik.

andrej69 ::

Riff ::

LG je dobra izbira če je dobra cena zanj

Morenov ::

Za Samsung 32M5002 sem našel najboljši deal. Pozabu napisat da je soba kar temna in da se ne bo gledala iz strani.

Crazzywak16 ::

Zanima katera firma ima boljsi zvok philips,samsung,lg samo tv brez dodatnih zvocnikov
Hvala

Dzhimen ::

Živjo.

Doma se odločamo za nakup entry level 4K TV-ja. Ogledanega mam tega Philipsa.

126cm (50"), 4K, HDR Plus, piše da soliden zvok (20W, Incredible Surround, Clear Sound, Smart Sound :))), pa še neke aplikacije da ima gor (ni Android, ampak nek Youtube da se da gledat pa kej pogobnega).

Nameravam ga montirat na steno (200x200 VESA) in potem ga "obzidati" z malcem, da bo panel v levelu stene. Ta TV je na Moj-TV.com za 365EUR. Kaj se vam zdi, je dober deal tole? :)

andrej69 ::

Dzhimen je izjavil:

Živjo.

Doma se odločamo za nakup entry level 4K TV-ja. Ogledanega mam tega Philipsa.

126cm (50"), 4K, HDR Plus, piše da soliden zvok (20W, Incredible Surround, Clear Sound, Smart Sound :))), pa še neke aplikacije da ima gor (ni Android, ampak nek Youtube da se da gledat pa kej pogobnega).

Nameravam ga montirat na steno (200x200 VESA) in potem ga "obzidati" z malcem, da bo panel v levelu stene. Ta TV je na Moj-TV.com za 365EUR. Kaj se vam zdi, je dober deal tole? :)


Jaz bi ti za nekaj več denarja priporočil tale zelo" dober model z Androidom:)
http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-49...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Ali pa za nekaj manj denarja nekoliko slabši model brez Androida.
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

mancini ::

haha
iz 360€ na 610 in reče nekaj več denarja

za ta denar dobi skoraj dva njegova tv-ja

glej če niste zahtevni uporabniki, ti je tvoj model čisto ok

monikav ::

jaz sem osnove dobila kar tu, ko sem se odločala za izdelek:
https://www.petrol.si/znanje-in-podpora...

se mi je zdelo kar dobro napisano. Vsaj za lajika kor sem bila na začetku, sicer pa se bi sedaj odločila raje za kakšen OLED. Sicer pa tehnika gre naprej, tako aktualne zadeve se pa vidim bolj na tem forumu zasledi, pa še kakšen nasvet o cenah :) pohvalno.

kloko ::

A ti znaš napisati karkoli, brez da zraven vtakneš link na ta tvoj petrol? Takšma resna firma bi menda lahko plačala za oglas, ne pa takole...

WaterBoy ::

Zdravo

Je to dober deal v tej velikosti, alo b priporočalo kaj drugega.
Vem da ni android tv in me zanima je če to ovira.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

fender2206 ::

Pozdravljeni

Prosil bi vas za vase mnenje za ta dva modela televizorjev nasplosno kvalitete predvajanja slike ter funkcije

Philips 55 OLED804
Sony 55 AG8 OLED

xyd1 ::

Pozdravljeni, vidim da je tema neaktivna ter vseeno upam na odgovor.
Iščem TV za spalnico, razdalja od točke gledanja je 2,4 metre.

Zahteve 40-55 inch??
Priklop na TV box
Priklop na računalnik dvi ali hdmi ali displayport
vsaj 1x Usb za ključ/ext disk
dvb-c/c2 torej priklop kablske
Oled odpade-predragi
Dostop do youtuba, kodi, t2 tv2go je plus
wifi je plus
cena? 300-600€

Istočasno pa me zanima še kateri box da bo laufal kodi, v kolikor je napačna tema, se opravičujem
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127170 (17257) Mirkokovačec
»

Nakup televizije

Oddelek: Kaj kupiti
4010468 (8786) Robert

Več podobnih tem