» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
35 / 66
»»

jonystar ::

Vprašanje za tiste, ki imate 4k TV v cenovnem razredu do 400€(kater TV imate). Kakšna je kvaliteta slike naših TV programov HD in SD kvaliteta(ki že na HD zgleda slabo, je na 4k še slabši zmazek?). Je upscaling OK ali je bolj kot ne zmazek?

Dimnik ::

kanarin je izjavil:

Za starejše je ene od pomembnejših faktorjev daljinec (zelo težko jih je prepričati da bi imeli dodaten box in ločen daljinec), Samsung (recimo ta model QE49Q60R ki sem ga tudi gledal) prilaga te moderne pametne daljince za katere sem že sam apriori močno skeptičen kako so lahko dejansko uporabni za spremljanje "običajnih" TV programov, kaj šele za staro generacijo (eno je navigiranje po Androidu, drugo pa udobno klikanje po TV programih). Vem da se da uporabljati tudi običajen daljinec, samo to pač dobiš out-of-the-box.

Sony ima (na srečo) običajen daljinc, ampak ko sem gledal slike sploh ne vidim oz ne najdem tipke za Teletext (ja, to je tudi zeloooo pomembno) - mogoče ni bil prikazan daljinc za EU območje.

Še nekaj ne zanima - kako se obnese na EON Smart TV aplikacija na Android TV ? Sam imam T-2 in sem za foro dal na Mi Boxa T-2 TV pa slika ni ravno ista kot preko dediciranega boxa (sicer je ta internet preko wifi). Na Telemachu bi imeli povezan Ethernet kabel v TV.



Ne opazim razlike med eon boxom in eon tv aplikacijo na smart tv, ta je povezan prek wifi, ki je dve sobi stran...

zavajon ::

Hm, zanimivo. Na Telemachu pa je slika preko EON v browserju občutno slabša kot po kablu. Seveda govorim o browserju v windowsih s TV kot monitorjem.

Jarno ::

jonystar je izjavil:

Vprašanje za tiste, ki imate 4k TV v cenovnem razredu do 400€(kater TV imate). Kakšna je kvaliteta slike naših TV programov HD in SD kvaliteta(ki že na HD zgleda slabo, je na 4k še slabši zmazek?). Je upscaling OK ali je bolj kot ne zmazek?


Na kablu in brez box-a pustimo TV-ju vse mahinacije nad sliko in HD ni slab. Ob uporabi EON aplikacije za ogled nazaj, se kvaliteta HD slike precej poslabša.
Pri sosedu na satelitski je HD prav tako odličen.
#65W!

kanarin ::

Dimnik je izjavil:



Ne opazim razlike med eon boxom in eon tv aplikacijo na smart tv, ta je povezan prek wifi, ki je dve sobi stran...


To je super informacija :), manj super pa je to, kar sem izvedel danes v Telemach poslovalnici. Namreč, rekli so mi, da je EON Smart TV aplikacija na voljo šele v EON FULL paketu - čeprav na spletni strani piše , da je to na voljo tudi v EON LIGHT (brezplačno ob sklenitvi paketa do 31.3.2020). Meni to izpade, da niti sami Telemach prodajalci niso seznanjeni z vsemi možnostmi in novostmi (kar se mi zdi žalostno).

Kakorkoli, trenutno imajo starši Super babi dvojček2 (oz. nekaj takega, v glavnem TV + fiksni telefon) - ki že nekaj časa ni več v ponudbi, plačujejo pa 28 €. Problem pa je v tem, da pride najcenejši EON paket 41 €/mesec - kar za njih ni sprejemljivo (interneta pač ne rabijo). Radi bi samo uporabljali EON Smart TV aplikacija , saj (nov) TV to omogoča - po možnosti na obstoječi opremi (Cisco modem EPC3208) in s podobnimi stroški.

Kaj svetujete ? Vidim, da obstajajo tudi (cenovno ugodnejši) EON TV paket - samo mi manjka tu fiksna telefonija.

zavajon ::

Najprej ti svetujem, da to vprašaš v temi o EON Telemach, pusti to temo Andreju ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

kanarin ::

Imaš prav :))

V glavnem končna odločitev je padla na Sony KD49XG8096BAEP - v BB je trenutno akcija 599 €:

https://www.bigbang.si/sony-4k-hdr-kd49...

Pri izbiri je prevladala (že poznana) znamka , Android TV in predvsem IPS panel - glede na dosedanje izkušnje pri konkretni uporabi (TV se gleda tudi pod delnim kotom in slika definitivno ni enaka ko gledaš povsem naravnost)

Zanima me ali je možna menjava stojal pri teh TV-jih (ne vem zakaj se skoraj več ne dobi TV-je s "klasičnimi" stojali na sredini ko si lahko potem prosto obračal TV po levo-desno. Da bi izbral TV samo zaradi takega stojala pa... ne bi). Sicer obstaja možnost da se TV montira tudi na steno ampak dvomim da bi se za takšno postavitev dejansko tudi odločili.

MrStein ::

A ne obstajajo 3rd party stojala? Je res doplačilo, a...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bedarija ::

tv-jov s stojalom na sredini ne delajo, ker so požrešni lenuhi in se jim ne da uravnotežen panel narest z vsem sranjem ki je notri in raje ruknejo dvojno stojalo.

kanarin ::

"Končna" odločitev Sony KD49XG8096BAEP je danes odpadla - ko je končna uporabnica videla ta TV v živo. Pustimo tehniko za trenutek ob strani - kar ni bilo všeč so nosilci, ki pri teh Sonyjih tudi pri meni osebno resnično niso všeč - nekako so preveč izstopajoči (montaža na zid kot rečeno odpade). Predvsem pa je moteča zadeva na katero prej sploh nisem bil pozoren - zaslon sploh ni pokončen (kot praktično vsi ostali TV-ji) ampak je nagnjen nazaj (!?!). Sem povprašal prodajalca, če se da nosilec kaj nastavit oz če se da zamenjat in je bil odgovor v obeh primerih negativen. Na polici so bili še ostali Sonyji z istimi nosilci in vsi so bili (res nenavadno za videt) nagnjeni nazaj - stran od gledalca. Popravit oz regulirat se tega baje ne na (edino če nekaj podstaviš pod obe zadnji nogici nosilca). Res škoda, ker tehnično gledano je TV ustrezal.

Kaj so zdaj alternative- išče se IPS ekran,49 inčev, črni okvir in nosilci (ki naj bodo čimmanj izstopajoči). Zaželjeno je Android TV (ni pa nujno). Uporabnica od ostalih znamk najbolj pozna Philips, Samsung in predvsem LG ji nekako ne zvenijo znani (govor je o upokojencih). Kaj svetujete ? Vidim da ti cenejši Philips modeli imajo vmesnik Saphi - kako se to obnese proti Androidu ? Mogoče bi že to zadostovalo za te nezahtevne uporabnike ? 4K praktično ne bodo gledali (vsaj dokler ne bodo maintsream SLO programi oddajali v tej ločljivosti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Jarno ::

Uporabnica od ostalih znamk najbolj pozna Philips, Samsung in predvsem LG ji nekako ne zvenijo znani (govor je o upokojencih). Kaj svetujete ?

Da gre v trgovino in po pogovoru s prodajalcem izbere model, ki ji je všeč oblikovno, cenovno in ima po zagotovilih prodajalca ter njenih opažanj solidno sliko ter ostale karakteristike (Android itd.).
#65W!

MrStein ::

Jarno je izjavil:

po zagotovilih prodajalca

Eni prodajalci vedo o TV le to, da deluje na elektriko.
Torej dodatna točka: naj najde prodajalca, ki se vsaj zmerno pozna na stvari, ki jih prodaja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jarno ::

#65W!

kanarin ::

Philips 50PUS8804 - kaj pa je ta pas na spodnji streni - so to zvočniki ? Tega ne bi imeli samo tanek okvir povsod okoli kot praktično skoraj vsi ostali TV-ji.

Sprašujem na tem forumu ker želim mnenja in nasvete poznavalcev. Prodajalcem ne zaupam zato me prosim ne usmerjajte tam, poleg tega sploh ni rečeno da bo neka fizična trgovina sploh imela model po naših željah.

Kot sem na hitro pogledal, se črne Philipse dobi samo v spodnjem cenovnem rangu (okoli 400€) - PUS506xxx , s Saphi vmesnikom, brez Wifi, BT in podobno. Pa tudi IPS panela nisem našel. Huh... :(

kanarin ::

Kar se tiče ocene kvalitete slike v trgovini - če na TV-jih vrtijo 4K demote meni zgledajo vsi naravnost odlični - že tisti najcenejši. Ko pa (bolj redko) kje vidiš TV-je z običajnim TV programom (in tega se bo v praksi v 99% časa gledalo) - ja potem pa se vidijo razlike (takoj sem recimo pri cenejših TV-jih opazil kateri ima IPS panel).

fpbs ::

kanarin je izjavil:

Philips 50PUS8804 - kaj pa je ta pas na spodnji streni - so to zvočniki ? Tega ne bi imeli samo tanek okvir povsod okoli kot praktično skoraj vsi ostali TV-ji.
Sprašujem na tem forumu ker želim mnenja in nasvete poznavalcev. Prodajalcem ne zaupam zato me prosim ne usmerjajte tam, poleg tega sploh ni rečeno da bo neka fizična trgovina sploh imela model po naših željah. Kot sem na hitro pogledal, se črne Philipse dobi samo v spodnjem cenovnem rangu (okoli 400€) - PUS506xxx , s Saphi vmesnikom, brez Wifi, BT in podobno. Pa tudi IPS panela nisem našel. Huh.
Ta Philips ima vgrajen VA panel, in se tudi po ostalih lastnostih ne more primerjat s Sonyjem. Ne razumem, zakaj hočeš Android, saj je to najbolj nezanesljiv operacijski sistem, sploh pa za starejšo osebo. In zakaj ne LG, ki ga poganja gledalcu najbolj prijazen in zanesljiov WebOs? Jaz ti predlagam LG 49SM8600, ki je za malenkost dražji, a ima vgrajen že 100Hz NanoCell panel, in ima boljšo HDR podporo.
https://www.ceneje.si/Izdelek/14045709/...
https://www.displayspecifications.com/e...

Konlov ::

A na WebOs lahko nalagaš android app-je F1Pro npr. ipd...

andrej69 ::

Konlov je izjavil:

A na WebOs lahko nalagaš android app-je F1Pro npr. ipd...


Android aplikacij ne moreš nalagat na televizorje z Webos sistemom.

kanarin ::

@fpbs zakaj Android TV - zato ker ima podporo za SLO TV aplikacije (EON, NEO, T2TV) - ali to podpira WebOS ? Kot berem je Android TV z verzijo 9 postal tudi baje bolj zanesljiv in odziven (no, pri mojem MiBox S na hitro nisem opazil kaj posebno različnega po nadgradnji). Pa daleč največ aplikacij imaš, Chromecast funkcionalnost, konec koncev ta OS tudi sam poznam, ostalih TV OS-ov pa ne. Ampak kot rečeno Android ni must have feature, še posebej za take ciljne uporabnike (mogoče ne bodo uporabljali nič od tega kar ponuja, ampak nikoli ne veš ,TV pa se ne kupuje samo za leto ali dve).

Zakaj ne LG - po njihovih besedah, ker je to "neznana" in nezanesljiva" (beri sumljiva) znamka. Ja, tako je pač dojemanje te starejše populacije. Sam sicer ne delim ravno takega mnenja oz nimam takih predsodkov, je pa res da ko sem potipal en njihov cenejši IPS model (mislim da je bil 43UM7100PLB) sem se kar zgrozil nad krhostjo oz. nestabilnim ohišjem. Dejstvo pa je da je če iščeš prav IPS panel, je pri LG-jih očitno še največja izbira...

bedarija ::

pol leta na android 9 še nisem imel težav z njem, aplikacija se mi je 1x sesedla.

fpbs ::

WebOs podpira nekaj manj kot 600 appov. Tu si poglej katere: https://us.lgappstv.com/main/tvapp?catC...
Tudi T2TV bo podpiral, samo dokler ga dovolj ne izpilijo, LG ne dovoli uporabe.

Konlov ::

F1-ProTV očitno še ni dovolj izpiljen za na LG?

easyrider3 ::

Vprašanje je če Philips z tem P5 procesorjem ne naredi preveč umetno sliko ker nekateri tudi to omenjajo,saj stvar je v tem da ne smeš preveč sliko izostriti itd... baje da Panasonic nima tako močne izostritve kakor Philips in potem Sony. Jaz govorim za sebe in pravim,da rabim tisto kar je videno v realnosti nič popravkov in nekih preveč izboljšav ker meni že dokurči to nabijanje nerealnih barv sploh kadar se prikazuje je slika v naravi. recimo da gledam film in mi sliko tako izostri da je totalno nenormalno na človekovem obrazu vidiš vse kar ni realno. Res bi rad videl enkrat Panasonicov televizor kako prikazuje ker morda bo res tista prva izbira ob naslednjem.

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Vprašanje je če Philips z tem P5 procesorjem ne naredi preveč umetno sliko ker nekateri tudi to omenjajo,saj stvar je v tem da ne smeš preveč sliko izostriti itd... baje da Panasonic nima tako močne izostritve kakor Philips in potem Sony. Jaz govorim za sebe in pravim,da rabim tisto kar je videno v realnosti nič popravkov in nekih preveč izboljšav ker meni že dokurči to nabijanje nerealnih barv sploh kadar se prikazuje je slika v naravi. recimo da gledam film in mi sliko tako izostri da je totalno nenormalno na človekovem obrazu vidiš vse kar ni realno. Res bi rad videl enkrat Panasonicov televizor kako prikazuje ker morda bo res tista prva izbira ob naslednjem.


Kar se tiče Philipsa ima kar precej nastavitev, tako, da se lahko prilagodi kvaliteta slike, kakor komu paše.. Od mehkejše slike do bolj ostre itd.. In kar se tiče P5 procesorja, posebej današnjih prikazujejo zelo naravno sliko:)Kar se tiče Panasonica meni osebno ne ustreza preveč, ker ima preveč mehko sliko.. Podobna zgodba je z Lg-jem. Sicer pa je odvisno od vsakega posameznika kakšna slika mu je všeč. Kateri hoče imet ostro sliko bo vsekakor vzel Philips, Sony ali Samsung, če pa hoče mehkejšo pa Panasonica ali Lg-ja. Kar pa se tiče prikaz samih barv, pa je Panasonic vsekakor v samem vrhu, ima pa druge pomankljivosti kot sem že napisal, nekoliko slabša ostrina slike, upscaling, in pa gibanje slike.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

bedarija ::

panasonicovi modeli imajo najboljšo sliko kar se tiče filmov, in so kalibrirani tako kot če bi šel film v kino gledat, naravne in ne umetno nasičene barve da izstopajo kar je nekaterim tako zelo všeč. prevelika ostrina prav tako ni dobrodošla pri filmih, zato pa je večina oskarjevih filmov še vedno posenta na film ali z Arri kamerami ki so zelo naravne in mehke.

andrej69 ::

bedarija je izjavil:

panasonicovi modeli imajo najboljšo sliko kar se tiče filmov, in so kalibrirani tako kot če bi šel film v kino gledat, naravne in ne umetno nasičene barve da izstopajo kar je nekaterim tako zelo všeč. prevelika ostrina prav tako ni dobrodošla pri filmih, zato pa je večina oskarjevih filmov še vedno posenta na film ali z Arri kamerami ki so zelo naravne in mehke.


Večinoma drži to kar si napisal, pa vendarle je določenim uporabnikom bolj všeč slika na kakšnem Philipsu ali Sonyu:) Pa tudi Samsungu. Če je slika prilagojena standartu v filmski industriji, še ne pomeni, da bo takšna slika vsakomur všeč..! Zato pa imamo na srečo različne proizvjalce, ki punujo različne standarte kar se tiče kvalitete slike. Recimo jaz imam doma Philipsa in Panasonica, pa vendarle mi je slika nekoliko bolj všeč na Philipsu. Tako, da čisto odvisno od vsakega posameznika..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

MrStein ::

"tako kot film" je pač buzzword leta 2020.
Eni bodo na njo prisegali, tudi če sploh ne vedo, kaj v resnici pomeni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

broken/link ::

Konlov je izjavil:

F1-ProTV očitno še ni dovolj izpiljen za na LG?

tudi za android TV ni.
sicer ga lahko namestiš, ampak ne iz google playa.

bedarija ::

andrej69 je izjavil:


kaj sem pa jst napisal? dobesedno si povedal isto kar je bilo že napsiano. panasonic ma tako sliko kot želijo režiserji ko pošljejo svojo kreacijo v kino, medtem ko ima philips nasičene barve kar je nekaterim všeč.

na zdej je še tretjič napisano isto.

andrej69 ::

bedarija je izjavil:

andrej69 je izjavil:


kaj sem pa jst napisal? dobesedno si povedal isto kar je bilo že napsiano. panasonic ma tako sliko kot želijo režiserji ko pošljejo svojo kreacijo v kino, medtem ko ima philips nasičene barve kar je nekaterim všeč.

na zdej je še tretjič napisano isto.


Nisem imel v mislih samo barvno reprodukcijo.. Pa tudi na Philipsu imaš kar nekaj različnih modov, kakor sem že napisal, da si lahko nastviš sliko po svojem okusu:) Posebej ISF mode, kateri ima že zelo natančen prikaz barv..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

kanarin ::

Eno splošno vprašanje - kaj pri cenejšemu rangu TV-jev (konkretno 49 inčnev) - torej ranga 300-400 € je res tudi (občutno?) slabša kvaliteta slike v primerjavi z dražjimi modeli ali gre pri dražjih modelih bolj za bolj neke napredne oz. smart funkcije (ki dobijo pravi pomen šele pri 4K viru slike oz če te smart funkcije sploh uporabljaš) in kakšne dodatne priključke ?

Zanima me za scenarij ko se gleda praktično izključno (Full)HD in SD (hja, tudi to žal še obstaja v 2020) vsebine. Se res splača za tak namen uporabe vložiti recimo 700-800 € namesto 400 € za nov TV ? Govor je samo o kvaliteti prikazane slike (mogoče še zvoka, ampak to je manj pomembno).

andrej69 ::

kanarin je izjavil:

Eno splošno vprašanje - kaj pri cenejšemu rangu TV-jev (konkretno 49 inčnev) - torej ranga 300-400 € je res tudi (občutno?) slabša kvaliteta slike v primerjavi z dražjimi modeli ali gre pri dražjih modelih bolj za bolj neke napredne oz. smart funkcije (ki dobijo pravi pomen šele pri 4K viru slike oz če te smart funkcije sploh uporabljaš) in kakšne dodatne priključke ?

Zanima me za scenarij ko se gleda praktično izključno (Full)HD in SD (hja, tudi to žal še obstaja v 2020) vsebine. Se res splača za tak namen uporabe vložiti recimo 700-800 € namesto 400 € za nov TV ? Govor je samo o kvaliteti prikazane slike (mogoče še zvoka, ampak to je manj pomembno).


Seveda načeloma dražji modeli prikazujejo kvalitetnejšo sliko. Kot prvo zato , ker imajo vgrajene kvalitetnejše procesorje za obdelavo slike. Kot drugo nekaj kvalitetnejše panele, boljšo tehnologijo zatemnenja itd.. Pa tudi zvok, je načeloma nekoliko kvalitetnejši na dražjih modelih.. Kar se tiče smart sistema je tudi naprednejši na dražjih modelih. Tako, da je dražji televizor v vseh pogledih naprednejši:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

BorutK-73 ::

Za SD programe ti priporočam da gledaš TV-je do 43".

kanarin ::

BorutK-73 je izjavil:

Za SD programe ti priporočam da gledaš TV-je do 43".


Ja, samo v praksi ne morem imeti hkrati en večji TV - za gledat HD (in morebiti 4K), zraven njega pa še 43" (ali še manjši) samo za SD programe ;)

Štekam pa poanto.

Jarno ::

Tukaj si malce poglej primerjavo, sem ti izbral "zavržen" Sony model in LG NanoCell model.

https://www.zkelectronics.com/comparetv...

LG ima svoje finte v IPS panelih v cenejših modelih, namerno, NanoCell je neka normalna izvedenka.

Sicer ti npr. odsvetujem LG IPS UM7x00 serijo in Samsung RU serijo (opazno slab zvok).

Z Androidom ni neke finte, nabaviš android box in si celo v marsičem na boljšem.

Kakorkoli, prevelikega kompromisa na račun kvalitete zvoka in slike zaradi obrobnih karakteristik se dolgoročno ne splača delat.
#65W!

kanarin ::

@Jarno hvala za te nasvete. Ker me sedaj pri izbiri primernega TV-ja omejuje tako dizajn (Sony čudni nosilci, nagnjen zaslon - no go, Philips malo višji nivo - srebrni okvir - no go) kot znamka proizvajalca (LG "ne poznamo", "to ni kvalitetno"), po drugi strani pa spet ne bi rad izbral najcenejših modelov (ki sicer ustrezajo vsem tem - netehničnim kriterijem - npr. cenejši Philipsi ali Samsungi) - saj smo vendar na tehnološkem forumu in potem ne bi mirno spal - tako da bi zdaj nagibal še najbolj na Samsung QE49Q60R (je bil že prej v ožjem izboru zraven Sony-ja, žal pa nima IPS panela). Tudi na tisti primerjavi je dobil isti score kot omenjeni LG samo... ta (moderni) daljinec ki pride zraven je uff... popolnoma neprimeren za upokojence. Saj menda lahko dokupim običajni oz klasični Samsung TV daljinec - bo delovalo vse b.p. ?

Kaj sicer menite o tem Samsungu - je vreden svojega denarja ? Kot pravim, žal nima IPS panela, ki sem ga iskal, danes sem ga gledal v živo v Mercator tehniki - žal pa je gor tekel 4K demo (ki seveda zgleda odlično), ne pa običajni TV program. Razumem, da ima VA panel v teoriji slabše vidne kote kot IPS (v zadnjih dnevih se se natančno informiral o teh tehnikalijah), samo koliko se to pozna dejansko v praksi ? V trgovini jaz enostavno nisem uspel opaziti da se gledano s strani slika opazno poslabša. Je ta QLED v praksi (opazno?) boljši tudi pri vidnih kotih od recimo (naj)cenejših Samsungih z VA paneli (RU serija) ali poceni Philipsi PFS5xxx oz PFS6xxx ? Kateri Samsungi ki so v prodaji pri nas imajo PLS panel ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

fpbs ::

Jarno je izjavil:

Tukaj si malce poglej primerjavo, sem ti izbral "zavržen" Sony model in LG NanoCell model.
https://www.zkelectronics.com/comparetv...
LG ima svoje finte v IPS panelih v cenejših modelih, namerno, NanoCell je neka normalna izvedenka.
Sicer ti npr. odsvetujem LG IPS UM7x00 serijo in Samsung RU serijo (opazno slab zvok).
Z Androidom ni neke finte, nabaviš android box in si celo v marsičem na boljšem.
Kakorkoli, prevelikega kompromisa na račun kvalitete zvoka in slike zaradi obrobnih karakteristik se dolgoročno ne splača delat.

V tej primerjavi je "zavržen " Sony boljši samo v povezljivosti. USB3.0 in pa Chromecasta, samo nikjer pa ni omenjeno, da LG podpira Miracast.

MrStein ::

Jarno je izjavil:

Tukaj si malce poglej primerjavo, sem ti izbral "zavržen" Sony model in LG NanoCell model.

https://www.zkelectronics.com/comparetv...

Higher Frame Interpolation Frequency 400 Hz

Pojem klobuk če ima ta TV česarkoli 400 na sekundo.

kanarin je izjavil:


Razumem, da ima VA panel v teoriji slabše vidne kote kot IPS (v zadnjih dnevih se se natančno informiral o teh tehnikalijah), samo koliko se to pozna dejansko v praksi ?

Odvisno o posameznega ekrana.
En IPS ima idealne lastnosti, drug pa zanič. VA podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jarno ::

MrStein je izjavil:

Jarno je izjavil:

Tukaj si malce poglej primerjavo, sem ti izbral "zavržen" Sony model in LG NanoCell model.
https://www.zkelectronics.com/comparetv...

Higher Frame Interpolation Frequency 400 Hz

Pojem klobuk če ima ta TV česarkoli 400 na sekundo.


Klobuka morda ne boš pojedel, ampak ne gre za frekvenco osveževanje zaslona. Gre za "Interpolation Value Provided by the Manufacturer".
Enako je navedeno tudi na tej strani:
https://www.displayspecifications.com/e...
https://sonycentercy.com/televisions/94...
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

fpbs ::

kanarin je izjavil:

samo... ta (moderni) daljinec ki pride zraven je uff... popolnoma neprimeren za upokojence
Ta (moderni) daljinec ki pride zraven, je zelo primeren tudi za upokojence, samo malo se moraš privadit na njega.Jaz ga nebi več menjal za klasičnega.

kanarin ::

A res ? Upokojenec je navajen npr. na uporabo Teletexta, zdaj pa mi povej kje bo našel tipko za TXT in vtipkal številko strani? Da se bo zdaj moral prebijati skozi neke (pod)menuje in naklikati številke...tega si pa res ne znam predstavljati. Eno je navigacija po Smart TV vsebinah, drugo pa za klasično uporabo TV-ja ,kjer pač obvezno rabiš dedicirane gumbe vsaj za glasnost, kanale, TXT in številčnico.

Gregex ::

kanarin je izjavil:

A res ? Upokojenec je navajen npr. na uporabo Teletexta, zdaj pa mi povej kje bo našel tipko za TXT in vtipkal številko strani? Da se bo zdaj moral prebijati skozi neke (pod)menuje in naklikati številke...tega si pa res ne znam predstavljati. Eno je navigacija po Smart TV vsebinah, drugo pa za klasično uporabo TV-ja ,kjer pač obvezno rabiš dedicirane gumbe vsaj za glasnost, kanale, TXT in številčnico.


Če je govora o LGjevem magičnem daljincu, se teletext prižge s tipko na kateri piše text in številke strani normalno tipkaš s številkami na daljincu, kot pri vsakem drugem, ne vem od kje neki podmeniji za txt. Tako, da tudi upokojenec ne bi smel imeti nikakršnih težav s tem.

Vsaj tako je na mojem iz leta 2018, pri novejšem je mogoče kaj drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregex ()

kanarin ::

@Gregex očitno si malo slabo prebral zadnje poste - govor je bil o Samsungovem pametnem daljicu, ne od LG:

Gregex ::

My bad. Uf, ja tole bi znalo upokojencem delati težave.

fpbs ::

kanarin je izjavil:

@Gregex očitno si malo slabo prebral zadnje poste - govor je bil o Samsungovem pametnem daljicu, ne od LG:

Tudi jaz te nisem prav razumel. Mislil sem, da omenjaš LG telekomando. Te Samsungove bi se pa tudi jaz izogibal. Sem jo preizkusil, pa mi ne odgovarja, poleg tega mi pa deluje, kot "močno zakomplicirana" klasična telekomanda, zato sem se pa zmedel. O taki telekomandi, kot jo pa ima LG pa konkurenca lahko samo sanja.
Kar se pa tiče teleteksta na LGejevi telekomandi, pa kot je zapisal Gregex, s tem, da imaš še dodatne možnosti: z miško greš lahko zelo hitro navzgor, ali navzdol po straneh, ali pa če naprimer pritisneš rdečo tipko, se ti premika po ena stran, če pritisneš zeleno po 2 strani, rumena 3 strani in modra 4 strani, potem imaš še tipko T.OPT, kjer imaš še nekaj dodatnih možnosti.

kanarin ::

Ampak valda se lahko dokupi in uporablja tudi standardni Samsungov daljinec ? Ker kot kaže je pri vseh QLED modelih priložen (samo) tak daljinc. To se mi zdi butasto od proizvajalcev da ne priložijo še standardnega (ki stane koliko 10-15 € ?).

Dri3r ::

Jaz sem pred kratkim kupil Samsungov 4K 50" RU71xx TV pa ima samo navaden daljinec.
dri3r

kanarin ::

Ja seveda, nizkocenovni modeli (kot je serija RUxxx) imajo standardni daljinec. Btw. kako si zadovoljen s tem TV-je - kaj si imel prej, primerjava ?

Dri3r ::

Zaenkrat zelo zadovoljen z price/performance. Kupljen je predvsem za otroke - PS3 (panel ima okoli 10ms odzivnosti), risanke iz USB... Ženina želja je bila da ima gor aplikacijo Voyo ter wireless display. Jaz pa TVja ne gledam. Vse deluje precej boljše, hitrejše kot na starem - prejšnji je cca 7 let star Philips 40" FHD smart tv, kateri je imel tako bugast smart tv da ga praktično nikoli nihče ni uporabljal.
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

anko ::

Dri3r je izjavil:

Zaenkrat zelo zadovoljen z price/performance. Kupljen je predvsem za otroke - PS3 (panel ima okoli 10ms odzivnosti), risanke iz USB... Ženina želja je bila da ima gor aplikacijo Voyo ter wireless display. Jaz pa TVja ne gledam. Vse deluje precej boljše, hitrejše kot na starem - prejšnji je cca 7 let star Philips 40" FHD smart tv, kateri je imel tako bugast smart tv da ga praktično nikoli nihče ni uporabljal.


Kako pa kaj funkcionirajo risanke s kljčka? Sam sem nabavil 43" RU7172 in kar precej zadev ne dela - nisem dobro naredil domače naloge, sem le želel, da ima WiFi in da dela T2TV.Potem vidim, da je Samsung "snel" cel kup podpore za video formate... In zaenkrat še ni pametne rešitve, mi pa doma konkretno zbirko risank na disku.
««
35 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165216 (3881) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117607 (7340) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127172 (17259) Mirkokovačec

Več podobnih tem