» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
36 / 66
»»

MrStein ::

A ne trobijo ves čas tule, da Samsung nima več podpore za precej formatov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dri3r ::

Preden dam video na ključek ga konvertam v ustrezen format (npr. H264) pa je. Podnapisi delujejo normalno vključno z šumniki.
dri3r

easyrider3 ::

Ja to je pa Samsung k ima znova in znova kakšno novo sranje zato pa tako gubi stranke pa še kvari se poprej kakor včasih to mislim za zaslone. Jaz vem da ne maram od Samsunga nič tud sekret papir ne bi kupil je Paloma boljša.

Dri3r ::

To je samo tvoje subjektivno mnenje. Kolikor sem se pozanimal tudi LG televizorji letnik 2019 ne podpirajo kar nekaj formatov. Sicer pa me bk za divx/xvid, nevem zakaj bi 720x400 pixlov gledal na 4K zaslonu?!
dri3r

zavajon ::

easyrider3 je izjavil:

Jaz vem da ne maram od Samsunga nič tud sekret papir ne bi kupil je Paloma boljša.

No, o tem pa res ne more biti dvoma, da je sekret papir boljši od Palome kot tisti od Samsunga. Res da bo najbrž Andrej dodal še kakšen Philips predlog :)

Se opravičujem, se nisem mogel zadržati... ne bom več...

kanarin ::

Se opravičujem za nevednost, ampak res nisem vedel da Samsung dela tudi sekret papir... koliko slojne modele pa se da dobit ? Pa upam niso glossy, teh res ne maram. Predvsem pa - a lističi model 2020 boljše obrišejo ta zadnjo kot modeli iz 2019 ? Brez vsakega dvoma pa ima Philips najboljše model tudi tukaj :))

kanarin ::

Dri3r je izjavil:

Sicer pa me bk za divx/xvid, nevem zakaj bi 720x400 pixlov gledal na 4K zaslonu?!


Mogoče zato, ker recimo največ filmov iz Partisa dobiš ravno v taki resoluciji ? Sicer jaz kar redno gledam filme s tako resolucijo na 15 inčnem FHD prenosniku in je čisto ok, ne vem pa kako bi to zgleda na nekem večjem 4K TV-ju.

Horas ::

kanarin je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Sicer pa me bk za divx/xvid, nevem zakaj bi 720x400 pixlov gledal na 4K zaslonu?!


Mogoče zato, ker recimo največ filmov iz Partisa dobiš ravno v taki resoluciji ? Sicer jaz kar redno gledam filme s tako resolucijo na 15 inčnem FHD prenosniku in je čisto ok, ne vem pa kako bi to zgleda na nekem večjem 4K TV-ju.


ja če si ene 15 let za luno.

kanarin ::

Napaka, mislim da sem že 16 let.

kanarin ::

Sem bil včeraj ponovno v trgovini (Mercator tehnika) in imel možnost side-by-side primerjati real-world sliko (beri SLO 1/2) na entry-level modelih (govorim o 49-50") od Philipsa ( 50PUS6554 in 50PFS5503) ter "odvrženega" Sony KD-49XG8096. Pač ti TV-ji so bili eden zraven drugega in so imeli isti vir slike. Najprej sem primejal oba Philipsa in opazil kar vidno lepšo sliko na modelu 50PUS6554 (ter razmišljal na glas - "hej, saj to bi pa mogoče povsem zadostovalo nezahtvenim uporabnikom za katerega kupujem - mojima staršema upokojenca). No potem ko sem videl sliko na tem IPS modelu od Sony-ja - pa je bila res ogroooomna razlika v kvaliteti slike proti obem Philipsom (bolj čista, ostra slika, lepše on bolj žive barve, da o vidnih kotih sploh ne govorim).

Kar hočem povedati je ,da šele ko imaš možnost gledati isti vir - realne slike (torejne 4K demotih - ki itak povsod zgledajo odlično) side-by-side šele lahko opaziš razlike v kvaliteti prikazane slike (samo pri branju tehničnih specifikacijah tega ne morem zaznati oz občutiti). Recim ta slabši Philips ima napisano PPI 200, in je samo FHD, ta boljši ima PPI 1000, kot rečeno razlika je bila vidna, ampak niti pod razno ne tako velika kot (kar oba) proti Sony-ju. Zdaj pa ne vem ali predvsem zaradi IPS panela (in moje napol obsesije z njim) ali tudi sicer. Sony je sicer mal odražji, ampak konec koncev še vedno spada v entry-level 4K TV-jev. Kar moti so kot rečenmo samo zaradi grdih (veliki in izstopajoči) nosilci in nagnjenega ekran nazaj...sicer bi se že odločil zanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

skyform ::

Slika na Sonyju je bila boljša predvsem zato, ker je XG8096 za dva razreda višji model kot Philipsa 50PUS6554, 50PFS5503 pa, da sploh ne omenjam. Vidni kot pa je bil boljši na Sonyju zaradi IPS panela. VA panel ima slab vidni kot zato pa ima lepši kontrast in črne, če se gleda ravno ampak v poceni modelih kot ta dva Philipsa so nasplošno slabši/cenejši paneli in včasih je lahko cenejši VA panel slabši kot dober IPS panel, ki je v XG8096. XG8096 bi moral primerjati z PUS7304, da bi primerjava bila bolj fer in to v 55", ki je IPS, ker 50" je spet VA.

Te PPIje pa sploh ne glej, je popolno zavajanje, čisti marketing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

bedarija ::

jp, ta primerjava KD-49XG8096 (600€) 50PUS6554 (400€) je neumestna ker imaš tudi pri philips 600€ model ki je 50pus7304. je pa pri velikosti 50" kot je zgornji komentar napisal VA panel medtem ko ima 55" IPS panel.

PPI in ostali indexi so interno številčenje kako se ocenjuje panele in lahko primerjaš številke samo znotraj enega podjetja pa še to imajo cifre kdaj pretirane skoke, recimo 2x večji index a slika vsekakor ni 2x boljša.

andrej69 ::

kanarin je izjavil:

Sem bil včeraj ponovno v trgovini (Mercator tehnika) in imel možnost side-by-side primerjati real-world sliko (beri SLO 1/2) na entry-level modelih (govorim o 49-50") od Philipsa ( 50PUS6554 in 50PFS5503) ter "odvrženega" Sony KD-49XG8096. Pač ti TV-ji so bili eden zraven drugega in so imeli isti vir slike. Najprej sem primejal oba Philipsa in opazil kar vidno lepšo sliko na modelu 50PUS6554 (ter razmišljal na glas - "hej, saj to bi pa mogoče povsem zadostovalo nezahtvenim uporabnikom za katerega kupujem - mojima staršema upokojenca). No potem ko sem videl sliko na tem IPS modelu od Sony-ja - pa je bila res ogroooomna razlika v kvaliteti slike proti obem Philipsom (bolj čista, ostra slika, lepše on bolj žive barve, da o vidnih kotih sploh ne govorim).

Kar hočem povedati je ,da šele ko imaš možnost gledati isti vir - realne slike (torejne 4K demotih - ki itak povsod zgledajo odlično) side-by-side šele lahko opaziš razlike v kvaliteti prikazane slike (samo pri branju tehničnih specifikacijah tega ne morem zaznati oz občutiti). Recim ta slabši Philips ima napisano PPI 200, in je samo FHD, ta boljši ima PPI 1000, kot rečeno razlika je bila vidna, ampak niti pod razno ne tako velika kot (kar oba) proti Sony-ju. Zdaj pa ne vem ali predvsem zaradi IPS panela (in moje napol obsesije z njim) ali tudi sicer. Sony je sicer mal odražji, ampak konec koncev še vedno spada v entry-level 4K TV-jev. Kar moti so kot rečenmo samo zaradi grdih (veliki in izstopajoči) nosilci in nagnjenega ekran nazaj...sicer bi se že odločil zanj.


Sony bo vsekakor izgledal bolje, ker ima že zelo dobre nekateri modeli celo odlične tovarniške nastavitve:)Za Philipsa pa se tako ve, da ravno ne blesti v tovarniških nastavitvah razen OLED modelov. Kot drugo, pa imajo Philpsi v tovarniških nastavitvah nastavljeno zelo nisko osvetljenje panela.. Pa recimo tale Sony ima že tako in tako boljše osvetljenje panela, zato se tudi vidi razlika v osvetljenih prostorih:)Seveda pa je tudi Sony uvrščen v višji rang televizorja..

fpbs ::

skyform je izjavil:

Slika na Sonyju je bila boljša predvsem zato, ker je XG8096 za dva razreda višji model kot Philipsa 50PUS6554, 50PFS5503 pa, da sploh ne omenjam. Vidni kot pa je bil boljši na Sonyju zaradi IPS panela. VA panel ima slab vidni kot zato pa ima lepši kontrast in črne, če se gleda ravno ampak v poceni modelih kot ta dva Philipsa so nasplošno slabši/cenejši paneli in včasih je lahko cenejši VA panel slabši kot dober IPS panel, ki je v XG8096. XG8096 bi moral primerjati z PUS7304, da bi primerjava bila bolj fer in to v 55", ki je IPS, ker 50" je spet VA.
Tudi s 7304 ga ne moreš primerjat. XG8096 ima vgrajen Triluminos edge panel z dimingom, 7304 je pa še klasičen Direct LCD brez con.

skyform ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Slika na Sonyju je bila boljša predvsem zato, ker je XG8096 za dva razreda višji model kot Philipsa 50PUS6554, 50PFS5503 pa, da sploh ne omenjam. Vidni kot pa je bil boljši na Sonyju zaradi IPS panela. VA panel ima slab vidni kot zato pa ima lepši kontrast in črne, če se gleda ravno ampak v poceni modelih kot ta dva Philipsa so nasplošno slabši/cenejši paneli in včasih je lahko cenejši VA panel slabši kot dober IPS panel, ki je v XG8096. XG8096 bi moral primerjati z PUS7304, da bi primerjava bila bolj fer in to v 55", ki je IPS, ker 50" je spet VA.
Tudi s 7304 ga ne moreš primerjat. XG8096 ima vgrajen Triluminos edge panel z dimingom, 7304 je pa še klasičen Direct LCD brez con.


Hvala ampak meni ni potrebno to razlagati, ker že to vem. Kanarin sem opomnil, da je primerjal TVje, ki so v različnih rangih.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Slika na Sonyju je bila boljša predvsem zato, ker je XG8096 za dva razreda višji model kot Philipsa 50PUS6554, 50PFS5503 pa, da sploh ne omenjam. Vidni kot pa je bil boljši na Sonyju zaradi IPS panela. VA panel ima slab vidni kot zato pa ima lepši kontrast in črne, če se gleda ravno ampak v poceni modelih kot ta dva Philipsa so nasplošno slabši/cenejši paneli in včasih je lahko cenejši VA panel slabši kot dober IPS panel, ki je v XG8096. XG8096 bi moral primerjati z PUS7304, da bi primerjava bila bolj fer in to v 55", ki je IPS, ker 50" je spet VA.
Tudi s 7304 ga ne moreš primerjat. XG8096 ima vgrajen Triluminos edge panel z dimingom, 7304 je pa še klasičen Direct LCD brez con.


Tale Sony ima enako vrsto zatemnenja kakor Philips ( global diming) V glavnem vsi Sony televizorji nižjega in srednjega razreda, imajo takšno vrsto zatemnenja.. Samo najvišji rang ima FALD.

skyform ::

Saj fbps najbrž ni mislil FALD ampak global dimming, ki ga tak ima že skor vsak TV, tako da sploh ne vem zakaj je omenil dimming za XG8096.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Saj fbps najbrž ni mislil FALD ampak global dimming, ki ga tak ima že skor vsak TV, tako da sploh ne vem zakaj je omenil dimming za XG8096.


Dobro nekateri še imajo Lokal diming, kot je recimo Panasonic gx800 in kakšen model Samsunga in Lg-ja. Toda to ne pomeni nujno prednost, ker je na takšnih cenovnih modelih zelo malo con zatemnenja:) Kvalitetni Lokal diming se tako ve, da se vgrajuje v televizorje najvišjega ranga. Je pa problem, @fpbs, da velikokrat daje napačne informacije..

kanarin ::

bedarija je izjavil:

jp, ta primerjava KD-49XG8096 (600€) 50PUS6554 (400€) je neumestna ker imaš tudi pri philips 600€ model ki je 50pus7304. je pa pri velikosti 50" kot je zgornji komentar napisal VA panel medtem ko ima 55" IPS panel.


Saj nisme napisal, da sem primerjal enakovredne modele - taka je bila pač postavitev TV-jev v trgovini - da se lahko natančno primerjal (ker so bili pač čisto skupaj) - Sony-jev model ki me zanima z ostalimi. Seveda bi imel najrajši možnost ,da si izberem par nekaj zanimivih modelov in da si jih posatvim enega zraven drugega - samo žal v realnosti to ni mogoče.

Zakaj toliko omenjam IPS - kot vemo je pri telefonih in tablicah že več let dilema samo IPS/AMOLED (nikjer se ne omenja VA panela) - pri recimo prenosnikih je zame IPS obvezen (zadnja dva prenosnika) - ker to opazim v trgovini že na prvi pogled kateri ima IPS panel in kateri ne - tudi če gledam naravnost v ekran (ne gre samo za vidne kote , ampak nasploh kvaliteta prikaza slike je čisto na nekem druge nivoju) ! Zato me je (vseskozi) zanima kako je s tem pri televizorjih.

kanarin ::

Sicer pa hvala vsem za te komentarje - če iz nekih razlogov (o kateri sem že večkrat pisal) Sony KD-49XG8096 ne bi izbrali - pa želimo povsem črn TV (avtomatsko odpadejo ambilight Philipsi malo višjega ranga PUS7xxx naprej) srednjega cenovnega ranga nevpadljive oblike (stojala oz nosilci!) sem nekako lociral ta dva modela

1. LG 49SM8500PLA - IPS, Nanocell
2. Samsung QE49Q60R - VA, entry level QLED

Predvidevam ,da je LG boljša izbira ?

fpbs ::

skyform je izjavil:

Saj fbps najbrž ni mislil FALD ampak global dimming, ki ga tak ima že skor vsak TV, tako da sploh ne vem zakaj je omenil dimming za XG8096.
Saj sem ti zgoraj napisal, da je Edge.

skyform ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Saj fbps najbrž ni mislil FALD ampak global dimming, ki ga tak ima že skor vsak TV, tako da sploh ne vem zakaj je omenil dimming za XG8096.
Saj sem ti zgoraj napisal, da je Edge.



Saj pa vem, da je edge led ampak ti govoriš dimingu, ki sploh nima nobene veze pri tem modelu, ker če ima kak diming je to smao softverski, ki ga ima tudi 7304.

skyform ::

kanarin je izjavil:

bedarija je izjavil:

jp, ta primerjava KD-49XG8096 (600EUR) 50PUS6554 (400EUR) je neumestna ker imaš tudi pri philips 600EUR model ki je 50pus7304. je pa pri velikosti 50" kot je zgornji komentar napisal VA panel medtem ko ima 55" IPS panel.


Saj nisme napisal, da sem primerjal enakovredne modele - taka je bila pač postavitev TV-jev v trgovini - da se lahko natančno primerjal (ker so bili pač čisto skupaj) - Sony-jev model ki me zanima z ostalimi. Seveda bi imel najrajši možnost ,da si izberem par nekaj zanimivih modelov in da si jih posatvim enega zraven drugega - samo žal v realnosti to ni mogoče.

Zakaj toliko omenjam IPS - kot vemo je pri telefonih in tablicah že več let dilema samo IPS/AMOLED (nikjer se ne omenja VA panela) - pri recimo prenosnikih je zame IPS obvezen (zadnja dva prenosnika) - ker to opazim v trgovini že na prvi pogled kateri ima IPS panel in kateri ne - tudi če gledam naravnost v ekran (ne gre samo za vidne kote , ampak nasploh kvaliteta prikaza slike je čisto na nekem druge nivoju) ! Zato me je (vseskozi) zanima kako je s tem pri televizorjih.


Pri TVjih pa je to drugače, vsi kvalitetnejši dražji TVji imajo VA panel z FALD tehnologijo. IPS se sploh ne mora primerjati z FALD TVji.

kanarin je izjavil:

Sicer pa hvala vsem za te komentarje - če iz nekih razlogov (o kateri sem že večkrat pisal) Sony KD-49XG8096 ne bi izbrali - pa želimo povsem črn TV (avtomatsko odpadejo ambilight Philipsi malo višjega ranga PUS7xxx naprej) srednjega cenovnega ranga nevpadljive oblike (stojala oz nosilci!) sem nekako lociral ta dva modela

1. LG 49SM8500PLA - IPS, Nanocell
2. Samsung QE49Q60R - VA, entry level QLED

Predvidevam ,da je LG boljša izbira ?


Kar se tiče kontrasta je Samsung dosti boljši in prikaže globljo sliko, lepše črne in je tudi dosti boljši za HDR. Pri malo boljših TVjih kot sta ta dva je VA boljši za samo sliko, če pa rabiš dober vidin kot potem pač IPS, ki ima žal slab kontrast in sive črne. Če pa želiš dober vidni kot in kontrast pa ni druge izbire kot OLED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

MrStein ::

kanarin je izjavil:


Zakaj toliko omenjam IPS - kot vemo je pri telefonih in tablicah že več let dilema samo IPS/AMOLED (nikjer se ne omenja VA panela) - pri recimo prenosnikih je zame IPS obvezen (zadnja dva prenosnika) - ker to opazim v trgovini že na prvi pogled kateri ima IPS panel in kateri ne - tudi če gledam naravnost v ekran (ne gre samo za vidne kote , ampak nasploh kvaliteta prikaza slike je čisto na nekem druge nivoju) ! Zato me je (vseskozi) zanima kako je s tem pri televizorjih.

Pri televizorjih je pomemben kontrast, kjer ima VA prednost, zato se veliko bolj potrudijo. Sploh če je dražji model.
Pri monitorjih je redkokateri VA ekran posebno dober.
Pri telefonih pa vprašanje če sploh uporabljajo.

Seveda tu velja "koliko para, toliko muzike".
Tako pocen VA in IPS bosta slabša od dragega VS in IPS.
(če kaj gledaš teste monitorjev in telefonov, potem veš, da imaš lahko tudi na IPS katastofalne vidne kote)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kanarin ::

@MrStein saj to mi je vse jasno (no, da imajo nekateri IPS kar katastrofalne vidne kote se mi zdi malo pretiravanje), iz izkušenj pa vem ,da so lahko (naj)slabši amoled zasloni definitivno slabši od (naj)boljših IPS.

No, če se vrnemo na TV-je - vem da večina poudarja kontrast kot ključni element kvalitete slike na TV-ju, ampak če bi bil to edini relevantni faktor bi predvidevam vsi zasloni (pod 55") imeli VA panele (in ne IPS). Verjetno je prav tako pommeben faktor pri izbiri tipa panela namen oz način uporabe. Zasledil sem da da se IPS priporoča za gledanje TV oddaj, športa v svetlih okoljih in seveda če je tudi vidni kot pomemben. No, to je v mojem primeru (ne osebno mojem , ampak za tiste za katere kupujem TV) bolj tipična uporaba - kot gledanje filmov v temi.

Žal pa je izbira TV z IPS paneli bolj omejena kot pri tistih z VA. Sam se najbolj bojim tega da nabavim VA panel, pa da ne bom podobno razočaran ko sem bil 10 let nazaj ko sem nabavil Sony-a (KDL-37EX500 - danes ne najdem kakšen panel je sploh imel) in sem bil kar precej razočaran s sliko (vsak mininalni odmik oz ravne linije je občutno zbledel prikaz slike). 200€ dražja plazma ki sem jo nato sam nabavil je bila čisto nek drug kvalitetni rang. Če bi danes obstajal oz bil na voljo 49" OLED (in s ceno pod 1000 €) sploh ne bi razmišljal o drugih panelih...

easyrider3 ::

kanarin je izjavil:

@MrStein saj to mi je vse jasno (no, da imajo nekateri IPS kar katastrofalne vidne kote se mi zdi malo pretiravanje), iz izkušenj pa vem ,da so lahko (naj)slabši amoled zasloni definitivno slabši od (naj)boljših IPS.

No, če se vrnemo na TV-je - vem da večina poudarja kontrast kot ključni element kvalitete slike na TV-ju, ampak če bi bil to edini relevantni faktor bi predvidevam vsi zasloni (pod 55") imeli VA panele (in ne IPS). Verjetno je prav tako pommeben faktor pri izbiri tipa panela namen oz način uporabe. Zasledil sem da da se IPS priporoča za gledanje TV oddaj, športa v svetlih okoljih in seveda če je tudi vidni kot pomemben. No, to je v mojem primeru (ne osebno mojem , ampak za tiste za katere kupujem TV) bolj tipična uporaba - kot gledanje filmov v temi.

Žal pa je izbira TV z IPS paneli bolj omejena kot pri tistih z VA. Sam se najbolj bojim tega da nabavim VA panel, pa da ne bom podobno razočaran ko sem bil 10 let nazaj ko sem nabavil Sony-a (KDL-37EX500 - danes ne najdem kakšen panel je sploh imel) in sem bil kar precej razočaran s sliko (vsak mininalni odmik oz ravne linije je občutno zbledel prikaz slike). 200EUR dražja plazma ki sem jo nato sam nabavil je bila čisto nek drug kvalitetni rang. Če bi danes obstajal oz bil na voljo 49" OLED (in s ceno pod 1000 EUR) sploh ne bi razmišljal o drugih panelih...



V letošnjem letu bosta LG in SONY izdelovala manjše velikosti OLED televizorje 48" in 49"

https://www.theverge.com/2020/1/6/21051...

LG is introducing an entirely new size for 2020: a 48-inch 4K OLED TV. At that size, you’re getting pixel density “comparable to that of a 96-inch 8K TV,” the company says. Consumers are buying giant TVs in droves, but it’s nice to see LG recognizing that some people need something a bit smaller — and now they don’t have to miss out on OLED as a result. LG views the 48-incher as a perfect bridge between gaming monitor and living room TV, and it retains LG’s low input lag (around 13ms) and support for variable refresh rate via either Nvidia’s G-Sync or AMD’s FreeSync.


https://www.theverge.com/2020/1/2/21046...

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

LG 48" OLED TV CX Serija

 null

null



https://www.whathifi.com/reviews/lg-ole...

andrej69 ::

Kar se tiče velikosti 48˝ OLED modelov bo ga tudi Philips imel v ponudbi, pa najverjetneje tudi Panasonic.

kanarin ::

Vem sem tudi sam bral, ampak poudarek je na "bo", ne ve se pa "kdaj" bo na voljo (pri nas) in za kakšno ceno.

here's no word on when LG Display's 48-inch OLED panel will find its way into a commercially available TV, or how much it's likely to cost


Seveda, če si lahko privoščiš oz če lahko potrpiš še vsaj pol leta se mogoče splača počakat, po drugi strani vsaka nova zadeva na tržišču vsaj v začetku po vsej verjetnosti ne bo ravno poceni (ker tudi samo s komercialnega vidika ni logike - da bi si proizvajalci sami sebi skakali v zelje s cenovno primerljivostjo z običajnimi LED LCD modeli oz linijami). Ker če nekdo kupuje okoli 48-50 inčni TV z okvirnim budgetom 500,600 € in ima možnost kupiti OLED za recimo 700, 800 € - za kateri model bi se po vašem odločil ?

MrStein ::

kanarin je izjavil:

@MrStein saj to mi je vse jasno (no, da imajo nekateri IPS kar katastrofalne vidne kote se mi zdi malo pretiravanje)

Lahko dam slike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bedarija ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče velikosti 48˝ OLED modelov bo ga tudi Philips imel v ponudbi, pa najverjetneje tudi Panasonic.


ja seveda ga bodo imeli vsi ko ga LG naredi. se čaka izdelovalca panelov da naredi novo velikost in jo potem vsi pohopsajo. še posebaj podejtja ki ne izdelujejo svojih panelov. se pa s tem začenja kar precejšna ofenziva na LCD modele, ker če bo 50" nekje 850EUR ko bo zunaj kake pol leta, se pa res ne splača več kupovat klasičnih LCD-jev za družine in "normalne" uporabnike.

nikoli pa ne bom razumel kako se odločajo za velikost, ker se spomnim da smo mi imel 46" TV pred nekaj časa ker je bila to normalna naslednja velikost nad 42". potem so vsi šli na 50" zdaj pa spet uvajajo nekaj novega 48"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

andrej69 ::

bedarija je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče velikosti 48˝ OLED modelov bo ga tudi Philips imel v ponudbi, pa najverjetneje tudi Panasonic.


ja seveda ga bodo imeli vsi ko ga LG naredi. se čaka izdelovalca panelov da naredi novo velikost in jo potem vsi pohopsajo. še posebaj podejtja ki ne izdelujejo svojih panelov. se pa s tem začenja kar precejšna ofenziva na LCD modele, ker če bo 50" nekje 850EUR ko bo zunaj kake pol leta, se pa res ne splača več kupovat klasičnih LCD-jev za družine in "normalne" uporabnike.

nikoli pa ne bom razumel kako se odločajo za velikost, ker se spomnim da smo mi imel 46" TV pred nekaj časa ker je bila to normalna naslednja velikost nad 42". potem so vsi šli na 50" zdaj pa spet uvajajo nekaj novega 48"


Kar se tiče OLEDA takšne velikosti, ravno ne bo primeren za dnevne sobe, temveč bolj za kakšne spalnice, mladinske sobe itd.. Ker danes so že dnevni prostori kar veliki, in takšna diagonala bo za dnevni prostor vsekakor premala:)

bedarija ::

nisem vedel da si sedaj že notranji oblikovalec =) po ljubljani bo 50" v 50m2 in manjših stanovanjih čisto dovoloj. potem se pa seveda še najdejo tisti, ki imajo še stare dnevne sobe in tu citiram: "kupujem nov TV in nimam namena preuredit zarad tega cele dnevne sobe". moji starši so šli na 55" samo zato ker je bila neka akcija in je bil iste cene kot 50", drugače bi vzeli slednjega, ker ne rabijo tako veliko. res je da večje je lepše je, samo nekje se to tudi ustavi ker večje je dražje je. sem pa mnenja da je 50-55" trenutno največji delež, tako da zafilat še spodnji del z OLEDi je pametno, je pa res da 48" je pa še manjše in zna to odvrnit koga od napupa.

andrej69 ::

bedarija je izjavil:

nisem vedel da si sedaj že notranji oblikovalec =) po ljubljani bo 50" v 50m2 in manjših stanovanjih čisto dovoloj. potem se pa seveda še najdejo tisti, ki imajo še stare dnevne sobe in tu citiram: "kupujem nov TV in nimam namena preuredit zarad tega cele dnevne sobe". moji starši so šli na 55" samo zato ker je bila neka akcija in je bil iste cene kot 50", drugače bi vzeli slednjega, ker ne rabijo tako veliko. res je da večje je lepše je, samo nekje se to tudi ustavi ker večje je dražje je. sem pa mnenja da je 50-55" trenutno največji delež, tako da zafilat še spodnji del z OLEDi je pametno, je pa res da 48" je pa še manjše in zna to odvrnit koga od napupa.


Nisem nikakršen notranji oblikovalec, temveč govorim iz izkušenj.. Takšnih , ki imajo res majhne dnevne prostore je vedno manj:) Lahko ti povem, da se pri nas zadnja leta največ proda televizorjev diagonale med 55˝in 65˝.. Tako, da se trend prodaje velikih televizorjev strmo dviguje:)) Nekaj je pa k temu seveda pripomogel tudi marketing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče velikosti 48˝ OLED modelov bo ga tudi Philips imel v ponudbi, pa najverjetneje tudi Panasonic.
Trenutno LG prodaja OLED panele 17 proizvajalcem OLED TVejev. Zagotovo bodo vsi ponudili tudi 48" diagonalo. Imajo pa pri izdelavi panelov, ki se je pričela lani avgusta, kar precejšnje težave. Tako, da so zaradi prevelikega škarta morali ustavit proizvodnjo, s katero so ponovno pričeli januarja. Kasneje je bilo najavljeno, da bodo morali zopet prekinit proizvodnjo zaradi korona virusa.

skyform ::

kanarin je izjavil:

@MrStein saj to mi je vse jasno (no, da imajo nekateri IPS kar katastrofalne vidne kote se mi zdi malo pretiravanje), iz izkušenj pa vem ,da so lahko (naj)slabši amoled zasloni definitivno slabši od (naj)boljših IPS.

No, če se vrnemo na TV-je - vem da večina poudarja kontrast kot ključni element kvalitete slike na TV-ju, ampak če bi bil to edini relevantni faktor bi predvidevam vsi zasloni (pod 55") imeli VA panele (in ne IPS). Verjetno je prav tako pommeben faktor pri izbiri tipa panela namen oz način uporabe. Zasledil sem da da se IPS priporoča za gledanje TV oddaj, športa v svetlih okoljih in seveda če je tudi vidni kot pomemben. No, to je v mojem primeru (ne osebno mojem , ampak za tiste za katere kupujem TV) bolj tipična uporaba - kot gledanje filmov v temi.

Žal pa je izbira TV z IPS paneli bolj omejena kot pri tistih z VA. Sam se najbolj bojim tega da nabavim VA panel, pa da ne bom podobno razočaran ko sem bil 10 let nazaj ko sem nabavil Sony-a (KDL-37EX500 - danes ne najdem kakšen panel je sploh imel) in sem bil kar precej razočaran s sliko (vsak mininalni odmik oz ravne linije je občutno zbledel prikaz slike). 200EUR dražja plazma ki sem jo nato sam nabavil je bila čisto nek drug kvalitetni rang. Če bi danes obstajal oz bil na voljo 49" OLED (in s ceno pod 1000 EUR) sploh ne bi razmišljal o drugih panelih...


Zelo dober TV z VA panelom bo boljši v vsem kot IPS razen vidni kot, ampak ti gledaš nekoliko cenejše TVje in pod 55". Npr kak Samsung Q80R, Q90R ali Sony XG9505 bosta v popolnoma vsem boljša kot TV z IPS panelom, ne samo v kontrastu ampak tudi v barvah, gibanju slike, črne, shadow detail, razen vidni kot bo boljši na IPSju čeprav že imajo pri Samsungu in Sonyju filtre kot x-wide viewing angle s katerim zelo izbolšajo vidni kot na VA panelu ampak s tem žrtvujejo kontrast, čeprav je še vedno ostaja 2x do 3x višji kot na IPS panelu.

Že od nekdaj se VA panel uporablja za boljše TVje in ne IPS, ker se da iz VAja izvlečti dosti več kot iz IPSja. Ko še ni bilo OLEDa so VA FALD TVji bili high end TVji, najboljše kar se je dalo dobiti in še kar so najboljši za OLEDom.

Najboljša IPS TVja pod 55" sta pa trenutno Sony XG80 in XG83 ampak kot praviš Sony odpade zaradi stojala potem pa res ni več neke izbire, najbrž še ostane samo LG. Leta 2017 in 2018 je bilo dosti več IPS TVjev pod 55" npr Panasonic je imel dosti več IPSjev 2017 in 2018, Philips večinoma samo IPS leta 2017 ki so jih 2018 zamenjali z VA paneli, Sony pa ravno obratno 2017 so imeli nekje pol Va pol IPS, 2018 in 2019 pa večina IPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

kanarin je izjavil:

@MrStein saj to mi je vse jasno (no, da imajo nekateri IPS kar katastrofalne vidne kote se mi zdi malo pretiravanje), iz izkušenj pa vem ,da so lahko (naj)slabši amoled zasloni definitivno slabši od (naj)boljših IPS.

No, če se vrnemo na TV-je - vem da večina poudarja kontrast kot ključni element kvalitete slike na TV-ju, ampak če bi bil to edini relevantni faktor bi predvidevam vsi zasloni (pod 55") imeli VA panele (in ne IPS). Verjetno je prav tako pommeben faktor pri izbiri tipa panela namen oz način uporabe. Zasledil sem da da se IPS priporoča za gledanje TV oddaj, športa v svetlih okoljih in seveda če je tudi vidni kot pomemben. No, to je v mojem primeru (ne osebno mojem , ampak za tiste za katere kupujem TV) bolj tipična uporaba - kot gledanje filmov v temi.

Žal pa je izbira TV z IPS paneli bolj omejena kot pri tistih z VA. Sam se najbolj bojim tega da nabavim VA panel, pa da ne bom podobno razočaran ko sem bil 10 let nazaj ko sem nabavil Sony-a (KDL-37EX500 - danes ne najdem kakšen panel je sploh imel) in sem bil kar precej razočaran s sliko (vsak mininalni odmik oz ravne linije je občutno zbledel prikaz slike). 200EUR dražja plazma ki sem jo nato sam nabavil je bila čisto nek drug kvalitetni rang. Če bi danes obstajal oz bil na voljo 49" OLED (in s ceno pod 1000 EUR) sploh ne bi razmišljal o drugih panelih...


Zelo dober TV z VA panelom bo boljši v vsem kot IPS razen vidni kot, ampak ti gledaš nekoliko cenejše TVje in pod 55". Npr kak Samsung Q80R, Q90R ali Sony XG9505 bosta v popolnoma vsem boljša kot TV z IPS panelom, ne samo v kontrastu ampak tudi v barvah, gibanju slike, črne, shadow detail, razen vidni kot bo boljši na IPSju čeprav že imajo pri Samsungu in Sonyju filtre kot x-wide viewing angle s katerim zelo izbolšajo vidni kot na VA panelu ampak s tem žrtvujejo kontrast, čeprav je še vedno ostaja 2x do 3x višji kot na IPS panelu.

Že od nekdaj se VA panel uporablja za boljše TVje in ne IPS, ker se da iz VAja izvlečti dosti več kot iz IPSja. Ko še ni bilo OLEDa so VA FALD TVji bili high end TVji, najboljše kar se je dalo dobiti in še kar so najboljši za OLEDom.

Najboljša IPS TVja pod 55" sta pa trenutno Sony XG80 in XG83 ampak kot praviš Sony odpade zaradi stojala potem pa res ni več neke izbire, najbrž še ostane samo LG. Leta 2017 in 2018 je bilo dosti več IPS TVjev pod 55" npr Panasonic sje imel dosti več IPSjev 2017 in 2018, Philips večinoma samo IPS leta 2017 ki so jih lani zamenjali z VA paneli 2018, Sony pa ravno obratno 2017 so imeli nekje pol Va pol IPS, 2018 in 2019 pa večina IPS.


Kar se tiče modela XG8305 treba opozorit, da ima recimo model velikosti 49˝VA panel, dočim ima model velikosti 43˝IPS panel. Pa tudi model XG8305 ima že kvalitetnejši X1 procesor, dočim ima model XG8096 manj kvaliteten X-Reality Pro procesor..

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

kanarin je izjavil:

@MrStein saj to mi je vse jasno (no, da imajo nekateri IPS kar katastrofalne vidne kote se mi zdi malo pretiravanje), iz izkušenj pa vem ,da so lahko (naj)slabši amoled zasloni definitivno slabši od (naj)boljših IPS.

No, če se vrnemo na TV-je - vem da večina poudarja kontrast kot ključni element kvalitete slike na TV-ju, ampak če bi bil to edini relevantni faktor bi predvidevam vsi zasloni (pod 55") imeli VA panele (in ne IPS). Verjetno je prav tako pommeben faktor pri izbiri tipa panela namen oz način uporabe. Zasledil sem da da se IPS priporoča za gledanje TV oddaj, športa v svetlih okoljih in seveda če je tudi vidni kot pomemben. No, to je v mojem primeru (ne osebno mojem , ampak za tiste za katere kupujem TV) bolj tipična uporaba - kot gledanje filmov v temi.

Žal pa je izbira TV z IPS paneli bolj omejena kot pri tistih z VA. Sam se najbolj bojim tega da nabavim VA panel, pa da ne bom podobno razočaran ko sem bil 10 let nazaj ko sem nabavil Sony-a (KDL-37EX500 - danes ne najdem kakšen panel je sploh imel) in sem bil kar precej razočaran s sliko (vsak mininalni odmik oz ravne linije je občutno zbledel prikaz slike). 200EUR dražja plazma ki sem jo nato sam nabavil je bila čisto nek drug kvalitetni rang. Če bi danes obstajal oz bil na voljo 49" OLED (in s ceno pod 1000 EUR) sploh ne bi razmišljal o drugih panelih...


Zelo dober TV z VA panelom bo boljši v vsem kot IPS razen vidni kot, ampak ti gledaš nekoliko cenejše TVje in pod 55". Npr kak Samsung Q80R, Q90R ali Sony XG9505 bosta v popolnoma vsem boljša kot TV z IPS panelom, ne samo v kontrastu ampak tudi v barvah, gibanju slike, črne, shadow detail, razen vidni kot bo boljši na IPSju čeprav že imajo pri Samsungu in Sonyju filtre kot x-wide viewing angle s katerim zelo izbolšajo vidni kot na VA panelu ampak s tem žrtvujejo kontrast, čeprav je še vedno ostaja 2x do 3x višji kot na IPS panelu.

Že od nekdaj se VA panel uporablja za boljše TVje in ne IPS, ker se da iz VAja izvlečti dosti več kot iz IPSja. Ko še ni bilo OLEDa so VA FALD TVji bili high end TVji, najboljše kar se je dalo dobiti in še kar so najboljši za OLEDom.

Najboljša IPS TVja pod 55" sta pa trenutno Sony XG80 in XG83 ampak kot praviš Sony odpade zaradi stojala potem pa res ni več neke izbire, najbrž še ostane samo LG. Leta 2017 in 2018 je bilo dosti več IPS TVjev pod 55" npr Panasonic sje imel dosti več IPSjev 2017 in 2018, Philips večinoma samo IPS leta 2017 ki so jih lani zamenjali z VA paneli 2018, Sony pa ravno obratno 2017 so imeli nekje pol Va pol IPS, 2018 in 2019 pa večina IPS.


Kar se tiče modela XG8305 treba opozorit, da ima recimo model velikosti 49˝VA panel, dočim ima model velikosti 43˝IPS panel. Pa tudi model XG8305 ima že kvalitetnejši X1 procesor, dočim ima model XG8096 manj kvaliteten X-Reality Pro procesor..


Ja seveda sem se zmotil, 49XG83 je VA, tudi pri XF85 je bilo enako vse velikosti IPS razen 49 in 85" VA. Lani so pa pa ločili XF85 na XG83 43" IPS in 49" VA in XG85 od 55" do 75" IPs, 85" VA in odstranili 120 hz pri XG83.

Letos pa imajo spet novo mučko

XG83 (43" in 49") je XH85 (43" in 49")
XG85 (55" do 85") je XH90 (55" do 85")
XG90 (49") je XH95 (49")
XG95 (55 do 85") je XH95 (55 do 85")

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Če ne drugega še Sony kr ostaja dokaj zvest LCD/LED tehnologiji, sicer jo tudi počasi oskubljajo ampak ne tako kot ostali, Samsung ne štejem ker tak nimajo OLED. Sony pa je res skoraj edin, ki še dela LED FALD TVje in bodo letos z XH90 imeli malo cenejši FALD TV, ta bo v bistvu tudi zanimiv za gejmerje, ker bo imel podporo za 4K/120fps, ne bo pa žal v 49" ampak še le od 55" naprej. Škoda, da več Philips nima zanimanja za malo boljše LED TVje, sploh FALD TV od njih bi bil zanimiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

bedarija je izjavil:

nikoli pa ne bom razumel kako se odločajo za velikost, ker se spomnim da smo mi imel 46" TV pred nekaj časa ker je bila to normalna naslednja velikost nad 42". potem so vsi šli na 50" zdaj pa spet uvajajo nekaj novega 48"
Tako, kot pri krojaču, ki hoče določen kos blaga čim bolje izkoristiti. Do sedaj so pri 77" panelu imeli veliko odpadnega materiala. Z novo MMG tehnologijo pa lahko na istem substratu izdelajo panele različnih diagonal. Tako lahko sedaj poleg 77" modela, za boljši izkoristek, izdelajo še nekaj panelov 48".

kanarin ::

skyform je izjavil:


Najboljša IPS TVja pod 55" sta pa trenutno Sony XG80 in XG83 ampak kot praviš Sony odpade zaradi stojala potem pa res ni več neke izbire,


Ko sem malo boljše pregledal modele od Sony-ja (njihov katalog televizorjev 2019) sem našel model KD-49XG8196, recimo ponuja ga Enaa za isto ceno kot KD-49XG8096.

In ravno stojalo je drugačno ("premium stojalo"). Žal pa je ta model pri nas očitno bolj redkost in ga vsaj pri meni bližnjih tehničnih trgovinah (sem iz Kopra) ni mogoče pogledati v živo. Ta model je dejansko identičen kot 8096, razlika je samo stojalo in daljinc. Kako bi lahko zvedel ali ta konkreten model tudi visi nazaj ali je povsem pokončen - kdo bi mi lahko dal tako informacijo ? Ker v tehničnih specifikacijah in raznih review-jih te informacije skoraj zagotovo ne bom izvedel.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Če ne drugega še Sony kr ostaja dokaj zvest LCD/LED tehnologiji, sicer jo tudi počasi oskubljajo ampak ne tako kot ostali, Samsung ne štejem ker tak nimajo OLED. Sony pa je res skoraj edin, ki še dela LED FALD TVje in bodo letos z XH90 imeli malo cenejši FALD TV, ta bo v bistvu tudi zanimiv za gejmerje, ker bo imel podporo za 4K/120fps, ne bo pa žal v 49" ampak še le od 55" naprej. Škoda, da več Philips nima zanimanja za malo boljše LED TVje, sploh FALD TV od njih bi bil zanimiv.


Letos bodo na voljo odlični Philips modeli serije 8 in 9.. Seveda ne bodo FALD, toda vseeno odlični televizorji.

andrej69 ::

kanarin je izjavil:

skyform je izjavil:


Najboljša IPS TVja pod 55" sta pa trenutno Sony XG80 in XG83 ampak kot praviš Sony odpade zaradi stojala potem pa res ni več neke izbire,


Ko sem malo boljše pregledal modele od Sony-ja (njihov katalog televizorjev 2019) sem našel model KD-49XG8196, recimo ponuja ga Enaa za isto ceno kot KD-49XG8096.

In ravno stojalo je drugačno ("premium stojalo"). Žal pa je ta model pri nas očitno bolj redkost in ga vsaj pri meni bližnjih tehničnih trgovinah (sem iz Kopra) ni mogoče pogledati v živo. Ta model je dejansko identičen kot 8096, razlika je samo stojalo in daljinc. Kako bi lahko zvedel ali ta konkreten model tudi visi nazaj ali je povsem pokončen - kdo bi mi lahko dal tako informacijo ? Ker v tehničnih specifikacijah in raznih review-jih te informacije skoraj zagotovo ne bom izvedel.


Zakaj pa te toliko moti, če je nekoliko nagnjen nazaj.. Saj Panasonic modeli so tudi nagnjeni nekoliko nazaj. Saj ni toliko nagnjen nazaj, da bi se to poznalo kakorkoli na kvaliteti slike:)

Sony televizorji 2020.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Panasonic televizorji 2020.








andrej69 ::

Philips televizorji 2020.

krepki ::

Tale zadni posnetek od minute naprej je popolno zavajanje,ker HDR niti slučajno ne zgleda toliko slabše proti dolby vision kot to prikazuje ta video,kvečjemu bi tako kvaliteto lahko pripisal kakšnemu 10 let poceni tvju HD ready.

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Tale zadni posnetek od minute naprej je popolno zavajanje,ker HDR niti slučajno ne zgleda toliko slabše proti dolby vision kot to prikazuje ta video,kvečjemu bi tako kvaliteto lahko pripisal kakšnemu 10 let poceni tvju HD ready.


Tukaj gre za Dolby Vision IQ..:D

gusto ::

Mnenje o spodnjem tv za starše? Cena 400€, če greš v BTC ponj.

Sony KD-49XG7077
Have you tried turning it off and on again?

krepki ::

andrej69 je izjavil:

krepki je izjavil:

Tale zadni posnetek od minute naprej je popolno zavajanje,ker HDR niti slučajno ne zgleda toliko slabše proti dolby vision kot to prikazuje ta video,kvečjemu bi tako kvaliteto lahko pripisal kakšnemu 10 let poceni tvju HD ready.


Tukaj gre za Dolby Vision IQ..:D

Ni važno hočem povedat,da je HDR prikazan kot zelo zanič kvaliteta kar ni res.
««
36 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165216 (3881) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117607 (7340) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127172 (17259) Mirkokovačec

Več podobnih tem