» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
34 / 66
»»

bedarija ::

pri testih za diming ne boš našel philipsa 7304 ker nima lokalneg diminga. ima samo globalnega kar je podobno kot pri ekranu telefona ki se zatmeni v temnih prostorih in osvetli v svetlih. philips dela isto, če je kader temen zatemni celoten ekran, skupaj s podnapisi vred ki so potem opazno bolj sivi, in pa če v temnih kadrih odvzameš še tisto malo svetilnosti TV-ja, se izgubijo še zadnji detajli. diming je zanič, ostalo pri TV-ju je kul barve, zvok, odzivnost. kar se tiče HDR-ja je samo marketing, ker kot že omenjeno nima lokalnega diminga in svetilnosti ni nek presežek torej pravega HDR-ja ne more prikazat (zazna ga, vrti ga tudi, samo prikaz proti SDR-ju je bolj ko ne identičen) samo andrej tega ne bo reku, čist vse kar philips naredi je oh in sploh za njega

andrej69 ::

bedarija je izjavil:

pri testih za diming ne boš našel philipsa 7304 ker nima lokalneg diminga. ima samo globalnega kar je podobno kot pri ekranu telefona ki se zatmeni v temnih prostorih in osvetli v svetlih. philips dela isto, če je kader temen zatemni celoten ekran, skupaj s podnapisi vred ki so potem opazno bolj sivi, in pa če v temnih kadrih odvzameš še tisto malo svetilnosti TV-ja, se izgubijo še zadnji detajli. diming je zanič, ostalo pri TV-ju je kul barve, zvok, odzivnost. kar se tiče HDR-ja je samo marketing, ker kot že omenjeno nima lokalnega diminga in svetilnosti ni nek presežek torej pravega HDR-ja ne more prikazat (zazna ga, vrti ga tudi, samo prikaz proti SDR-ju je bolj ko ne identičen) samo andrej tega ne bo reku, čist vse kar philips naredi je oh in sploh za njega


Kar se tiče Diminga, so si dokaj vsi podobni v takšnem rangu televizorja:)Četudi ima televizor lokalno zatemnenje, ne pomeni, da bo kaj kvalitetnejši kar se tega tiče.. Enostavno zato, ker imajo ti televizorji premalo con zatemnenja.. Imam doma Philips 7303 in pa Panasonic gx820, pa je zadeva zelo podobna:)Če hočeš res imet kvaliteten televizor kar se tiče Diminga, potem ti ostane edino kakšen FALD model.. Je pa tako, da ima večina televizorjev tudi z lokalnim zatemnenjem težave, kot je recimo Samsung, Lg itd.. Posebej Samsung , ker ni možno izklopit lokalnega zatemnenja.. Če pa se hočeš rešiti vseh teh težav, pa ti ostane dejansko samo OLED..! Tako, da raspravljat o zatemnenju ravno nima smisla, ker kot sem napisal je podobna zgodba na večini Lcd televizorjev:) Kar se pa tiče HDR-ja je pa res, da to ni na nivoju OLED televizorjev, ali pa LCD televizorjev najvišjega ranga.. Je pa vsekakor dobrodošel Dolby Vision.. Sicer pa tudi na tem področju seveda ni pričakovat kakšno res vrhunsko kvaliteto sliko. Tukaj se pogovarjamo sedaj o televizorju, ki stane 600 evrov, ne pa 1.000 ali več:)) Tako, da to kar nudi tale Philips je vsekakor povsem dovolj tudi za zahtevne uporabnike..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Djmili12 ::

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

Dal sem oko na ta televizor in me zanima,če dobim kaj boljšega za ta denar.
Zatemnjen prostor, gledanje filmov, igranje xbox ter povezava z računalnikom.
Fantje povejte svoja mnenja.

Za Andrej69 tak že vemo.
Mal heca

andrej69 ::

Djmili12 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/smart-tv/phil...

Dal sem oko na ta televizor in me zanima,če dobim kaj boljšega za ta denar.
Zatemnjen prostor, gledanje filmov, igranje xbox ter povezava z računalnikom.
Fantje povejte svoja mnenja.

Za Andrej69 tak že vemo.
Mal heca


Če se boš odločil za tale model, imaš tukaj ceneje. Prvi model nima tipkovnice na daljinskem, drugi model jo ima. Samo za informacijo.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

budnost ::

Kdaj lahko pričakujemo modele televizorjev z letnikom 2020? Kaj se lahko pričakuje v tem segmentu televizorjev? Se splača počakati na nove modele?

andrej69 ::

budnost je izjavil:

Kdaj lahko pričakujemo modele televizorjev z letnikom 2020? Kaj se lahko pričakuje v tem segmentu televizorjev? Se splača počakati na nove modele?


Določeni modeli 2020 bodo začeli prihajat v Marcu, in potem bodo prihajali vse do Jeseni.

vaščan ::

Lep pozdrav pozna kdo kaj televizije hisense? Baje jih naši delajo gorenje tudi servis je gorenjev. Tv kupiš preko spleta, če kaj crkne pokličeš gorenje in serviser pride na dom kot za pralni stroj.
Ima mogoče kdo kakšen tak tv v uporabi. Gledam 75col dobi se za 1050eur. Baje so glede na ceno vrhunski tvji ampak vseeno je fino slišat izkušnje iz prve roke če ima kdo.

andrej69 ::

vaščan je izjavil:

Lep pozdrav pozna kdo kaj televizije hisense? Baje jih naši delajo gorenje tudi servis je gorenjev. Tv kupiš preko spleta, če kaj crkne pokličeš gorenje in serviser pride na dom kot za pralni stroj.
Ima mogoče kdo kakšen tak tv v uporabi. Gledam 75col dobi se za 1050eur. Baje so glede na ceno vrhunski tvji ampak vseeno je fino slišat izkušnje iz prve roke če ima kdo.


Jaz ti raje priporočam za takšen denar, kakšen drug televizor velikosti 65˝ ali 70˝. Edino,če boš res gledal iz zelo velike razdalje.

Djmili12 ::

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Imam še nekaj vprašanj. Kaj menite o tem Panasonic tv? Ali je VA panel?
Kaj pomeni edge led, je dobro al bolj slabo.
Za temne prostore, filme, igre

vaščan ::

Malo sem se sprehajal po trgovinah gledal 65-75col probaval 4k hdr filme pa navadne filme in kaj hitro mi je bilo jasno, da so zelo majhne razlike med tvji v tem rangu okrog 1000eur celo ko jih primerjaš enega zraven drugega komaj porajtaš razlike je pa potem pri 2000eur preskok se pozna boljše črne boljša svetilnost kontrast barve ampak tolk denarja ne mislim dajat. Tako, da sem se naposled odločil za večji tv. LG in samsunga se dobi 75col za 1000eur ampak ta hisense me res muči. Dobre 4metre od tvja imamo kavč v trgovini sem na taki razdalji gledal 1080p rip se vidi vrhunsko, da o 4k ne govorim. Pri nas se vrti yotube, netflix, in bluray ripi 1080p, 4k. Televizijski programi se ne gledajo razen včasih kakšen šport ko slovenija igra.

andrej69 ::

Djmili12 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Imam še nekaj vprašanj. Kaj menite o tem Panasonic tv? Ali je VA panel?
Kaj pomeni edge led, je dobro al bolj slabo.
Za temne prostore, filme, igre


Vsi Panasonic modeli serije GX800 imajo VA panele. Kar pa se tiče Edge LED pa si lahko tukaj nekaj pogledaš in prebereš.



https://ihsmarkit.com/research-analysis...
https://en.tab-tv.com/?p=13915

andrej69 ::

vaščan je izjavil:

Malo sem se sprehajal po trgovinah gledal 65-75col probaval 4k hdr filme pa navadne filme in kaj hitro mi je bilo jasno, da so zelo majhne razlike med tvji v tem rangu okrog 1000eur celo ko jih primerjaš enega zraven drugega komaj porajtaš razlike je pa potem pri 2000eur preskok se pozna boljše črne boljša svetilnost kontrast barve ampak tolk denarja ne mislim dajat. Tako, da sem se naposled odločil za večji tv. LG in samsunga se dobi 75col za 1000eur ampak ta hisense me res muči. Dobre 4metre od tvja imamo kavč v trgovini sem na taki razdalji gledal 1080p rip se vidi vrhunsko, da o 4k ne govorim. Pri nas se vrti yotube, netflix, in bluray ripi 1080p, 4k. Televizijski programi se ne gledajo razen včasih kakšen šport ko slovenija igra.


Jaz bi ti priporočil tale model Philipsa:) Vsekakor best buy televizor, posebej sedaj za takšen denar..

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Djmili12 ::

Sem zdaj par dni gledal teste pa mal primerjav tv-je pa mislim, da ta Panasonic TX-50GX820E 4K Ultra HD ponuja največ za tisto ceno. Bom verjetno vzel to pa da vidim.
Edino kar me zanima je razlika med my screen home in android.

andrej69 ::

Djmili12 je izjavil:

Sem zdaj par dni gledal teste pa mal primerjav tv-je pa mislim, da ta Panasonic TX-50GX820E 4K Ultra HD ponuja največ za tisto ceno. Bom verjetno vzel to pa da vidim.
Edino kar me zanima je razlika med my screen home in android.


Kar se tiče tega Panasonica ga imam trenutno doma, toda velikost 58˝. Če naredim primerjavo Philips modela 7304 in tega Panasonica je sledeča. Panasonic ima nekoliko boljši barvni prikaz in pa nekoliko večje osvetljenje panela. Philips ima boljši prikaz črne, precej boljšo ostrino slike in pa gibanje slike. Kar se tiče kontrasta sta nekje na enaki ravni. Minus Panasonica je pomankanje DTS zvoka in pa seveda smart sistem, ki seveda ni na nivoju Androida.

Djmili12 ::

Za dts in smart sistem se ne sekiram. Tam se da dokupit. Za prikaz samih barv in prikaz črne ti bom pa težko verjel, da je Philips spredaj. O to pa ne, ker sem pogledal nekaj tujih forum uporabnikov.
In Panasonic ima seveda multi hdr support 2, ne vem zakaj bi bla tok boljša slika na Philipsu.
Vsaj kok so povedali pa kok sem prebral je ta Panasonic kar na nivoju in tudi ta ima odlične metapodatke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Djmili12 ()

vaščan ::

Neboš vrjel sem bil v big bangu in v harvey norman par dni nazaj sem si ogledoval te tvje nič posebnega. To je vse 8bit+frc eni imajo va panele drugi ips potem pa je še malo odvisno od procesorja kako obdela sliko in kakšne nastavitve si nastaviš. HDR ni noben tak budget tv sposoben pravilno pokazat že zaradi premajhne avetilnosti ampak ok, da se normalno gledat tudi 4k HDR filme vsaj zna jih predvajat. Kot pravim ogledoval sem si vse te firme in ni kaj dosti razlik razen hisense nisem našel večjega od 65col v trgovini Če se prav spomnim je bila cena za 65 okrog 600eur zelo ugodni tvji so in še zadeva mi je izgledala zelo vredu, vrjetno sem bom odločil kar za nakup našega izdelka. V roku 2 mesecev bom nabavil tv bom pa spremljal če kdo slučajno napiše kakšne izkušnje glede hisense tvjev.

Minus Panasonica je pomankanje DTS zvoka

To je brez veze isto kot oznake dolby vision, hdr10+ na prste ene roke se da preštet tvje, ki dejansko pravilno pokažejo hdr10. dolby vision pa nobena, ker še ni tvja s 4000svetilnosti. Saj tv podpirajo ampak je brez veze ker pokaže pa nobena. Podobna reč je pri DTS če nimaš fršterkarja in 7.1 ali vsaj 5.1 sistema je neuporaben
Če pa imaš zvočni sistem ki ga je sposoben ponucat, ga pa itak tv ne obdeluje ampak gre passtrough v zvočni sistem ki ga potem odkodira. Za tiste 20w tv zvočnike je pa vsak stereo dovolj dober. Imajo pa vsi filmi zraven DTS zvoka še dolby digital katerega tvji znajo predvajat tako da če tv nezna predvajt DTS zaradi tega popolnoma nič ne zamujaš.
Jaz tega ne vidim kot slabost.
Večina tvjev v budget segmentu podpira iste reči kot dragi premium tvji kateri dejansko celo zmorejo nekaj od tega pokazat. Zato kupovat tvje po tem kaj vse podpira ni preveč pametno.
Realno so si tvji v istem cenovnem rangu zelo podobni ampak včasih se najde kakšna cvetka, ki za enak denar ponuja nekaj več in se malenkost približa premium tvjem.

Konlov ::

Loewe: vse ostalo so risanke. Je pa res nekoliko dražji...

andrej69 ::

Djmili12 je izjavil:

Za dts in smart sistem se ne sekiram. Tam se da dokupit. Za prikaz samih barv in prikaz črne ti bom pa težko verjel, da je Philips spredaj. O to pa ne, ker sem pogledal nekaj tujih forum uporabnikov.
In Panasonic ima seveda multi hdr support 2, ne vem zakaj bi bla tok boljša slika na Philipsu.
Vsaj kok so povedali pa kok sem prebral je ta Panasonic kar na nivoju in tudi ta ima odlične metapodatke


Ti si prebral nekatere stvari, jaz pa sem ti napisal iz osebnih iskušenj dejanske razlike:) In kar se tiče barv sem napisal, da je Panasonic nekoliko boljši..
Nikakor te ne odvračam od Panasonica, kajti gre za zelo dobre model. Kar pa se tiče HDR-ja, ga niti Panasonic niti Philips res ne moreta prikazat kvalitetno.
Ker, če hočeš imet res kvaliteten HDR potem boš se moral odločit za kakšen OLED, ali pa saj za kakšen kvaliteten FALD model. Tukaj pa je že potem v igri precej več denarja.

kanarin ::

Prvič se oglašam v tej temi, kupujem pa nov TV (po možnosti 43 inčni, mogoče max. 49) za starše (70 let), ki zdaj uporabljajo 10 let star Sony KDL-37EX500. Čeprav televizor ni bil najbolj poceni (okoli 700EUR) že takrat nisem bil nikakor zadovoljen s kvaliteto slike (v trgovini v živo je zgledalo OK, doma pa čisto drugače) - nekontrastna slika, sprane barve - že sicer, še posebej pa ko se malo odmakneš stran od idealnega kota gledanja (seveda naravnost). Bral sem nekaj zadnjih strani te teme, spoznal prednost in slabosti aktualnih IPS in VA panelov in se nekako nagibam na IPS. Ker imam sam (isto 10 let) staro Panasonic plazmo seveda dobro poznam razliko v primerjavi z LCD (kontrast, črnina, vidni koti). Za nov TV bi (tako zase kot za starše) tako najrajši izbral OLED, žal pa zaenkrat ni manjših diagonal od 55 col (baje da letos prihajajo tudi manjši OLED paneli, ampak na to ne bo čakal oz računal).

Ključno mi je torej, da bo novi TV imel občutno boljšo sliko od obstoječega Sony (za katerega nikakor ne uspem dobiti podatka kakšen tip panela oz matrike ima- mogoče celo najbolj osnoven TN ?). Za IPS pa sem zapaljen, ker imam takšen izkušnje predvsem pri prenosnikih - ko v trgovni že na prvi pogled vidiš ali ima zaslon IPS ali ne, zame je razlika kot dan noč. Gledam filme na prenosniku tudi v temi pa te kao pomankljivosti glede črnine in kontrasta sploh ne motijo oz jih ne opazim (verjetno ker močno zmanjšam brightness). Pa itak vsi vemo da je IPS že dolga leta osnovni standard na telefonih in tablicah (boljši imajo seveda AMOLED), zato me zanima ali se tak tipa panela v praksi podobno (dobro) obnese tudi na TV-jih. Kaj VA paneli imajo boljše vidne kote kot TN ? Bi pa tudi povprašal kateri vir je najbolj zanesljiv glede podatka o tipu matrike. Ker recimo na "opevanim" Displayspecification sem opazil že kup napak (ko je pisalo IPS, po vseh ostalih virih pa je bil naveden panel VA).

Sicer ko malo raziskujem moram reči da me zelo zmede obilica modelov (tudi v okviru ene same znamke), ki se razlikujejo v zadnjih par cifrah, tako v bistvu ne veš v čem se sploh razlikujejo med sabo. Pa cenovni rang je tudi če se omejimo na 43 inčne TV kar velik, v čem se recim obistveno razlikuje TV za 300 EUR in 800EUR v tem rangu ?

Se opravičujem, če sem bil malo (pre)dolg :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

andrej69 ::

kanarin je izjavil:

Prvič se oglašam v tej temi, kupujem pa nov TV (po možnosti 43 inčni, mogoče max. 49) za starše (70 let), ki zdaj uporabljajo 10 let star Sony KDL-37EX500. Čeprav televizor ni bil najbolj poceni (okoli 700EUR) že takrat nisem bil nikakor zadovoljen s kvaliteto slike (v trgovini v živo je zgledalo OK, doma pa čisto drugače) - nekontrastna slika, sprane barve - že sicer, še posebej pa ko se malo odmakneš stran od idealnega kota gledanja (seveda naravnost). Bral sem nekaj zadnjih strani te teme, spoznal prednost in slabosti aktualnih IPS in VA panelov in se nekako nagibam na IPS. Ker imam sam (isto 10 let) staro Panasonic plazmo seveda dobro poznam razliko v primerjavi z LCD (kontrast, črnina, vidni koti). Za nov TV bi (tako zase kot za starše) tako najrajši izbral OLED, žal pa zaenkrat ni manjših diagonal od 55 col (baje da letos prihajajo tudi manjši OLED paneli, ampak na to ne bo čakal oz računal).

Ključno mi je torej, da bo novi TV imel občutno boljšo sliko od obstoječega Sony (za katerega nikakor ne uspem dobiti podatka kakšen tip panela oz matrike ima- mogoče celo najbolj osnoven TN ?). Za IPS pa sem zapaljen, ker imam takšen izkušnje predvsem pri prenosnikih - ko v trgovni že na prvi pogled vidiš ali ima zaslon IPS ali ne, zame je razlika kot dan noč. Gledam filme na prenosniku tudi v temi pa te kao pomankljivosti glede črnine in kontrasta sploh ne motijo oz jih ne opazim (verjetno ker močno zmanjšam brightness). Pa itak vsi vemo da je IPS že dolga leta osnovni standard na telefonih in tablicah (boljši imajo seveda AMOLED), zato me zanima ali se tak tipa panela v praksi podobno (dobro) obnese tudi na TV-jih. Kaj VA paneli imajo boljše vidne kote kot TN ? Bi pa tudi povprašal kateri vir je najbolj zanesljiv glede podatka o tipu matrike. Ker recimo na "opevanim" Displayspecification sem opazil že kup napak (ko je pisalo IPS, po vseh ostalih virih pa je bil naveden panel VA).

Sicer ko malo raziskujem moram reči da me zelo zmede obilica modelov (tudi v okviru ene same znamke), ki se razlikujejo v zadnjih par cifrah, tako v bistvu ne veš v čem se sploh razlikujejo med sabo. Pa cenovni rang je tudi če se omejimo na 43 inčne TV kar velik, v čem se recim obistveno razlikuje TV za 300 EUR in 800EUR v tem rangu ?

Se opravičujem, če sem bil malo (pre)dolg :)


Jaz ti priporočam katerega od teh modelov z IPS panelom.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

BorutK-73 ::

kanarin je izjavil:

Čeprav televizor ni bil najbolj poceni (okoli 700EUR) že takrat nisem bil nikakor zadovoljen s kvaliteto slike (v trgovini v živo je zgledalo OK, doma pa čisto drugače) - nekontrastna slika, sprane barve - že sicer, še posebej pa ko se malo odmakneš stran od idealnega kota gledanja (seveda naravnost).

Bi rekel da je to problem vseh TV-jev in boš imel isto težavo z novim. Osebno sem potreboval dva dni da sem si nov TV nastavil tako kot je meni všeč.

kanarin ::

Saj ravno zato bi vzel TV z IPS panelom, da vsaj pri vidnih kotih ne bi bil spet razočaran.

Danes sem bil na ogledu v BigBangu in opazil ta model z res zanimivo (znižano) ceno LG 43UM7100PLB - do konca febuarja ga BB ponuja za 299,99 €. Kaj menite ?

https://www.bigbang.si/lg-uhd-4k-43um71...

Glede na to primerjavo (kjer je dobil "Best pick") in ta review predvidevam, da ne gre ravno za slabo zadevo...

Jarno ::

kanarin je izjavil:

Danes sem bil na ogledu v BigBangu in opazil ta model z res zanimivo (znižano) ceno LG 43UM7100PLB - do konca febuarja ga BB ponuja za 299,99 €. Kaj menite ?


Če imaš rad dobro osvetlitev in ne boš preveč gledal 4k vsebin, potem ni slaba izbira.
Ampak...BEWARE! Korektna horizontalna reprodukcija barv je prej 3k kot 4k, bolj natančno 2880 RGB trojčkov subpikslov, z vrinjenimi belimi subpiksli.
Rezultat je pač nekorektna reprodukcija 4k vsebin in malce zbledele barve.
#65W!

kanarin ::

Ta TV je namenjen starejšim nezahtevnim osebam, ki so na Telemachu in gledajo programe preko CI dekodirne kartice (nikakor nočejo imeti dodatnega boxa in daljinca :|). 4K vsebin na mainstream programih (TV SLO, POP TV, Kanal A, Planet TV..) za to populacijo po mojem ne bo na voljo še kar nekaj let, pa tudi če bi bile - na tako majhnem zaslonu po mojem niti ne bi toliko prišle do izraza.

Jarno ::

Če si starejša in nezahtevna oseba, potem go for it! :))
#65W!

krepki ::

andrej69 je izjavil:

vaščan je izjavil:

Malo sem se sprehajal po trgovinah gledal 65-75col probaval 4k hdr filme pa navadne filme in kaj hitro mi je bilo jasno, da so zelo majhne razlike med tvji v tem rangu okrog 1000eur celo ko jih primerjaš enega zraven drugega komaj porajtaš razlike je pa potem pri 2000eur preskok se pozna boljše črne boljša svetilnost kontrast barve ampak tolk denarja ne mislim dajat. Tako, da sem se naposled odločil za večji tv. LG in samsunga se dobi 75col za 1000eur ampak ta hisense me res muči. Dobre 4metre od tvja imamo kavč v trgovini sem na taki razdalji gledal 1080p rip se vidi vrhunsko, da o 4k ne govorim. Pri nas se vrti yotube, netflix, in bluray ripi 1080p, 4k. Televizijski programi se ne gledajo razen včasih kakšen šport ko slovenija igra.


Jaz bi ti priporočil tale model Philipsa:) Vsekakor best buy televizor, posebej sedaj za takšen denar..

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Sem bil lani v merkurju in sta bila razstavljena modela tale Philips 50pus 7304 in HISENSE H50U7B drug ob drugem moram rečt,da je slika bila pri obeh identična torej zadovoljiva,kar me je pa pritegnilo pa je bil prikaz podnapisov,na Philipsu vemo,da podnapisi radi cvetijo vsaj na nekaterih programih kjer v HD formatu predvajajo sd podnapise,na hisense začuda ob isti vsebini programa tega cvetenja ni bilo,tako da me zanima zakaj na hisense podnapisi niso cveteli in ali ima te probleme samo philips ali še katera druga znamka.

andrej69 ::

krepki je izjavil:

andrej69 je izjavil:

vaščan je izjavil:

Malo sem se sprehajal po trgovinah gledal 65-75col probaval 4k hdr filme pa navadne filme in kaj hitro mi je bilo jasno, da so zelo majhne razlike med tvji v tem rangu okrog 1000eur celo ko jih primerjaš enega zraven drugega komaj porajtaš razlike je pa potem pri 2000eur preskok se pozna boljše črne boljša svetilnost kontrast barve ampak tolk denarja ne mislim dajat. Tako, da sem se naposled odločil za večji tv. LG in samsunga se dobi 75col za 1000eur ampak ta hisense me res muči. Dobre 4metre od tvja imamo kavč v trgovini sem na taki razdalji gledal 1080p rip se vidi vrhunsko, da o 4k ne govorim. Pri nas se vrti yotube, netflix, in bluray ripi 1080p, 4k. Televizijski programi se ne gledajo razen včasih kakšen šport ko slovenija igra.


Jaz bi ti priporočil tale model Philipsa:) Vsekakor best buy televizor, posebej sedaj za takšen denar..

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Sem bil lani v merkurju in sta bila razstavljena modela tale Philips 50pus 7304 in HISENSE H50U7B drug ob drugem moram rečt,da je slika bila pri obeh identična torej zadovoljiva,kar me je pa pritegnilo pa je bil prikaz podnapisov,na Philipsu vemo,da podnapisi radi cvetijo vsaj na nekaterih programih kjer v HD formatu predvajajo sd podnapise,na hisense začuda ob isti vsebini programa tega cvetenja ni bilo,tako da me zanima zakaj na hisense podnapisi niso cveteli in ali ima te probleme samo philips ali še katera druga znamka.


Če bi si pogledal teste bi videl, da ravno Hisense ima te težave..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

krepki ::

Povem samo kar sem videl,na HISENSE H50U7B so bili podnapisi čisti brez cvetenja Na Philipsu pa se je kar orenk poznalo cvetenje,še en dokaz da se ni zanest na teste.

fpbs ::

krepki je izjavil:

Povem samo kar sem videl,na HISENSE H50U7B so bili podnapisi čisti brez cvetenja Na Philipsu pa se je kar orenk poznalo cvetenje,še en dokaz da se ni zanest na teste.
Saj ta Hisense H50U7B je nekaj stopničk višje od Philipsa 7304.

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Povem samo kar sem videl,na HISENSE H50U7B so bili podnapisi čisti brez cvetenja Na Philipsu pa se je kar orenk poznalo cvetenje,še en dokaz da se ni zanest na teste.


Saj je odvisno kako so televizorji nastavljeni:)Pri nas v prodajalni jaz ne opazim nikakršnih težav, pa tudi doma imam Philipsa pa ni težav.. Kar pa se tiče testov, se lahko vsekakor zaneseš nanj , ker so televizorji nastavljeni tako kot treba, in pa tudi testirani v različnih pogojih..!

krepki ::

Žal spet ne bo držalo tudi sam imam Philipsa in to oled in ni nastavitve,ki bi to cvetenje odpravila vsaj ne na naših programih pop,brio,planet a kanal itd,ali pa mogoče ti poznaš nastavitev,ki bi to odpravila,se priporočam.

andrej69 ::

krepki je izjavil:

Žal spet ne bo držalo tudi sam imam Philipsa in to oled in ni nastavitve,ki bi to cvetenje odpravila vsaj ne na naših programih pop,brio,planet a kanal itd,ali pa mogoče ti poznaš nastavitev,ki bi to odpravila,se priporočam.


Ja potem pa imaš ˝zelo slab˝ tv signal:)Ali imaš to težavo v vseh prednastavitvah..? Ker, če na drugih virih nimaš teh težav, ni kriv televizor.. Pošlji kakšen video, da vidim to zadevo..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

krepki je izjavil:

Žal spet ne bo držalo tudi sam imam Philipsa in to oled in ni nastavitve,ki bi to cvetenje odpravila vsaj ne na naših programih pop,brio,planet a kanal itd,ali pa mogoče ti poznaš nastavitev,ki bi to odpravila,se priporočam.
Na težavo cvetenja podnapisov na Philips OLEDu sem že pred kakim letom opozarjal. Ker sem bil pred nakupom novega TVeja, sem večkrat obiskal BB v Kranju. Philips in Sony OLEDa sta bila eden poleg drugega, LG pa je bil odmaknjen nekaj metrov stran. Tako, da če so bili nastavljeni na isti program si lahko primerjal kvaliteto slike. Med tem , ko sta imela Sony in LG čiste, ostre podnapise, so pri Philipsu močno cveteli. Omenil sem prodajalcu, da me pri Philipsu močno moti to cvetenje, zato je poskušal z nastavitvami to popraviti, a se ni dalo. Sicer je bilo meni že od vsega žačetka jasno, da se ne bo dalo.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

krepki je izjavil:

Žal spet ne bo držalo tudi sam imam Philipsa in to oled in ni nastavitve,ki bi to cvetenje odpravila vsaj ne na naših programih pop,brio,planet a kanal itd,ali pa mogoče ti poznaš nastavitev,ki bi to odpravila,se priporočam.
Na težavo cvetenja podnapisov na Philips OLEDu sem že pred kakim letom opozarjal. Ker sem bil pred nakupom novega TVeja, sem večkrat obiskal BB v Kranju. Philips in Sony OLEDa sta bila eden poleg drugega, LG pa je bil odmaknjen nekaj metrov stran. Tako, da če so bili nastavljeni na isti program si lahko primerjal kvaliteto slike. Med tem , ko sta imela Sony in LG čiste, ostre podnapise, so pri Philipsu močno cveteli. Omenil sem prodajalcu, da me pri Philipsu močno moti to cvetenje, zato je poskušal z nastavitvami to popraviti, a se ni dalo. Sicer je bilo meni že od vsega žačetka jasno, da se ne bo dalo.


Kako pa sta imela Sony in Lg ostrejše podnapise, če ima Philips najboljšo ostrino slike od vseh televizorjev:)Prosim te lepo, ne izmišljuj si nekaj kar ni res..! Zanimivo je, da kakor hitro kdo napiše kaj negativnega o Philipsu, se takoj javiš.. Drugače pa te ni na spregled:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

neocodexx ::

Cvetenje podnapisov pri oledih, prvič slišim? Kaj pa je tu problem?

Horas ::

kakšno cvetenje podnapisov :D na svojem 55 pus6754 tega nisem zaznal ne na t2 kanalih ne iz pcja.

krepki ::

neocodexx je izjavil:

Cvetenje podnapisov pri oledih, prvič slišim? Kaj pa je tu problem?

Če pogledaš kak POP tv ali Planet tv imaš okrog podnapisov obris podnapisa,ki migeta,seveda bližje si bolj je opazno,enako je okrog logotipov,tega na imacu nimam,ko pogledam isti program.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

krepki je izjavil:

Žal spet ne bo držalo tudi sam imam Philipsa in to oled in ni nastavitve,ki bi to cvetenje odpravila vsaj ne na naših programih pop,brio,planet a kanal itd,ali pa mogoče ti poznaš nastavitev,ki bi to odpravila,se priporočam.
Na težavo cvetenja podnapisov na Philips OLEDu sem že pred kakim letom opozarjal. Ker sem bil pred nakupom novega TVeja, sem večkrat obiskal BB v Kranju. Philips in Sony OLEDa sta bila eden poleg drugega, LG pa je bil odmaknjen nekaj metrov stran. Tako, da če so bili nastavljeni na isti program si lahko primerjal kvaliteto slike. Med tem , ko sta imela Sony in LG čiste, ostre podnapise, so pri Philipsu močno cveteli. Omenil sem prodajalcu, da me pri Philipsu močno moti to cvetenje, zato je poskušal z nastavitvami to popraviti, a se ni dalo. Sicer je bilo meni že od vsega žačetka jasno, da se ne bo dalo.

Kako pa sta imela Sony in Lg ostrejše podnapise, če ima Philips najboljšo ostrino slike od vseh televizorjev:)Prosim te lepo, ne izmišljuj si nekaj kar ni res..! Zanimivo je, da kakor hitro kdo napiše kaj negativnega o Philipsu, se takoj javiš.. Drugače pa te ni na spregled:)

Andrej, popolnoma nič se nisem izmislil, in da je to cvetenje res problematično na Philipsu, je omenil tudi krepki, in te tudi prosil za nasvet, kako se rešiti tega. Torej, po tvoji logiki oba laževa. To, da ima Philips najbolšo ostrino slike od vseh televizorjev se ti je verjetno sanjalo. Tu imaš lep opis , kam sodi Philips:
Philips has definitely diverged from the reference picture standard with the second generation P5 video processor so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange.

andrej69 ::

@fpbs

Tukaj si dobro preberi..



Philips excels at video processing, and the new 3rd generation P5 processor is particularly impressive. Of course, there are those that prefer their images 'au naturale' and without any processing, but if it is your bag then the 2019 OLEDs will delight you. The upscaling is exceptional, and the noise reduction is state-of-the-art. There are also features for boosting contrast, and squeezing every last detail from lower resolution content. You can even make SDR into HDR and also add brightness and change tone mapping with HDR10 content. The P5 is also incorporated into the Dolby Vision Bright mode. As image purists, we tend to move away from such processing, but the motion and upscaling performance are excellent so, even when not using all the processing tricks, the Philips TVs are great for all users. The P5 is certainly a powerful processor that offers the user choice and flexibility and is by far the best on the market at this moment in time.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

MrStein ::

Ej, to temo sta že večkrat predrkala. A je potrebno še enkrat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@fpbs
Tukaj si dobro preberi..

Philips excels at video processing, and the new 3rd generation P5 processor is particularly impressive. Of course, there are those that prefer their images 'au naturale' and without any processing, but if it is your bag then the 2019 OLEDs will delight you. The upscaling is exceptional, and the noise reduction is state-of-the-art. There are also features for boosting contrast, and squeezing every last detail from lower resolution content. You can even make SDR into HDR and also add brightness and change tone mapping with HDR10 content. The P5 is also incorporated into the Dolby Vision Bright mode. As image purists, we tend to move away from such processing, but the motion and upscaling performance are excellent so, even when not using all the processing tricks, the Philips TVs are great for all users. The P5 is certainly a powerful processor that offers the user choice and flexibility and is by far the best on the market at this moment in time.
Upam, da so odpravili tudi cvetenje podnapisov. Drugače pa Philips s svojim procesorjem zaostaja za konkurenco najmanj 2-3 leta. Tako je naprimer leta 2016, ko je LG v svoje OLEDe prvič vgradil Dolby Vision, to napovedal s softwersko nadgradnjo tudi Philips za OLEDe 2016. Kasneje se je izkazalo, da nima dovolj zmogljivega procesorja, in jim je končno to uspelo šele z lanskimi modeli.

andrej69 ::

MrStein je izjavil:

Ej, to temo sta že večkrat predrkala. A je potrebno še enkrat?


Verjemi, da mi je že precej naporno pisat ene te iste stvari, toda ne moreš z takšnimi drugače:)Ker je kot mali otrok, ki mu ne moreš nekaterih stvari dopovedat..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

kanarin ::

Ne moreš...ali nočeš ? Menda en znan pregovor govori da "pametnejši popusti"...

vaščan ::

Kar sem naštudiral budget tvji nimajo 10bitnih panelov, wide colour gamut peša ter premajhno stvetilnost imajo za HDR. Podpirajo pa vse to.
Panele imajo skoraj vsi od istih proizvajalcev tako da tople vode nemorš odkrit. Poceni VA imajo zelo slabe vidne kote to je en problem ki sem ga opazil.
Še en problem je primerjava tvjev v trgovinah. Baje ni ravno realna ker so tvji v demo nastavitvah in, ko zadevo pripelješ domov je zgodba drugačna.
Moram pa reči, da Philips me v trgovini ni prepričal. Slika zelo povprečna mogoče celo podpovprečna na sd signalu, ker jo hoče preveč ostrit.
Sony je imel dobro sliko a je bil 500eur čez moj budget. Samsung je glede na sliko v povprečju za boljšo sliko se plača precej dražji kot sony.LG enako kot samsung. Hisense me je prepričal s ceno in sliko ampak na žalost nisem našel večjih modelov tvjev. panasonic super tvji ampak nisem našel večjih velikosti v trgovini predvidevam, da bi bili čez moj budget.
Res se človek težko odloči prav malo me mori vse skupaj.

zavajon ::

andrej69 je izjavil:

Če bi si pogledal teste bi videl, da ravno Hisense ima te težave..

Ja, namesto da bi bral teste, je človek šel gledati en TV ob drugem...:))

andrej69 ::

vaščan je izjavil:

Kar sem naštudiral budget tvji nimajo 10bitnih panelov, wide colour gamut peša ter premajhno stvetilnost imajo za HDR. Podpirajo pa vse to.
Panele imajo skoraj vsi od istih proizvajalcev tako da tople vode nemorš odkrit. Poceni VA imajo zelo slabe vidne kote to je en problem ki sem ga opazil.
Še en problem je primerjava tvjev v trgovinah. Baje ni ravno realna ker so tvji v demo nastavitvah in, ko zadevo pripelješ domov je zgodba drugačna.
Moram pa reči, da Philips me v trgovini ni prepričal. Slika zelo povprečna mogoče celo podpovprečna na sd signalu, ker jo hoče preveč ostrit.
Sony je imel dobro sliko a je bil 500eur čez moj budget. Samsung je glede na sliko v povprečju za boljšo sliko se plača precej dražji kot sony.LG enako kot samsung. Hisense me je prepričal s ceno in sliko ampak na žalost nisem našel večjih modelov tvjev. panasonic super tvji ampak nisem našel večjih velikosti v trgovini predvidevam, da bi bili čez moj budget.
Res se človek težko odloči prav malo me mori vse skupaj.


Kar se tiče Philipsa ima kvaliteten prikaz SD vsebin, toda v glavnem modeli z P5 procesorjem, dočim nekoliko zaostajajo modeli z Pixel Precise UHD procesorjem:)Kot drugo, pa je že poznano, da Philips ne blesti v tovarniških nastavitvah.. Pa tudi kar se tiče kvalitete tv signala, ni enako kvaliteten na vseh televizorjih.. Tako, da je tukaj kar nekaj dejavnikov, ki vplivajo na samo kvaliteto slike. Tako, da če bi res hotel primerjat določene televizorje kar se tiče kvalitete slike bi moral preiskusit različne vire, pod pogojem , da se vsi televizorji nastavijo v njihov najkvalitetnejši mode:) Pa še takrat ni povsem mirodajno..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

kanarin ::

Spet se oglašam za nov TV za upokojenca. Sem bil danes v BigBang in HN na ogledu in sedaj se vendarle namesto 43 nagibamo k izbiri 49 inčnega TV-ja (proti sedanjem 37 inčnem Sonyu pač 43 ni nek občuten velikostni napredek, 49 pa je že druga zgodba - to pa je pa res skrajna velikost).

Tako da se zdaj nekako najbolj nagibam na Sony KD-49XG8096. Bi bila to dobra (mogoče celo optimalna ?) izbira med Sonyjevimi modeli v tem velikostnem razredu ? Vem da se pri konkurentih da dobiti kaj še ugodneje, samo nisem jaz končni kupec in moram pač upoštevati želje dejanskih uporabnikov (kao Sony in Philips sta kao bolj "poznani" znamki že kot Samsung, kaj šele kakšen LG li celo Hisense). Mene osebno mika recimo Samsung QE49Q60RAT - kako se obnese ta model v primerjavi s Sonyjem ? 4K vsebine vsaj zaenkrat praktično ne pridejo v poštev.

krco77 ::

Kanarin;

V tem primeru kot praus da je za upokojenca, pr Telemach na kartico. Ne morš falit z nobenim od teh modelov, Ki si jih omeniu. Pa še tale Philips paše zraun. Sony je IPS panel. Tk da je super za podneu gledat. Kok pa zvečer gledata? Philips pa Samsung sta VA panel, kar je za zvečer bols, ampak za za naravnost gledat. So pa vsi 50hz kar bo čist dovolj za njiju. Input lag, pa mislim da ni pomembn za upokojenca.? Tko da..?

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

https://www.mimovrste.com/qled-televizo...

Joze_K ::

jaz imam 43xf8096 model / kar je še leto starejši model / kot drugi TV, pa je super TV, nobenega dvoma, da bo popolnoma zadostoval za te potrebe..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

kanarin ::

Za starejše je ene od pomembnejših faktorjev daljinec (zelo težko jih je prepričati da bi imeli dodaten box in ločen daljinec), Samsung (recimo ta model QE49Q60R ki sem ga tudi gledal) prilaga te moderne pametne daljince za katere sem že sam apriori močno skeptičen kako so lahko dejansko uporabni za spremljanje "običajnih" TV programov, kaj šele za staro generacijo (eno je navigiranje po Androidu, drugo pa udobno klikanje po TV programih). Vem da se da uporabljati tudi običajen daljinec, samo to pač dobiš out-of-the-box.

Sony ima (na srečo) običajen daljinc, ampak ko sem gledal slike sploh ne vidim oz ne najdem tipke za Teletext (ja, to je tudi zeloooo pomembno) - mogoče ni bil prikazan daljinc za EU območje.

Še nekaj ne zanima - kako se obnese na EON Smart TV aplikacija na Android TV ? Sam imam T-2 in sem za foro dal na Mi Boxa T-2 TV pa slika ni ravno ista kot preko dediciranega boxa (sicer je ta internet preko wifi). Na Telemachu bi imeli povezan Ethernet kabel v TV.
««
34 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165215 (3880) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117605 (7338) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127166 (17253) Mirkokovačec

Več podobnih tem