» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
25 / 66
»»

fpbs ::

skyform je izjavil:

Sony 49XF8505 je boljši od vseh teh Philipsov. Niti eden omenjen Philips nima 10bit panel kot Sony ali 120hz, 8505 model ima tudi triluminos colours za razširitev barv kar pri VA panelu zelo pomaga in tudi sama slike je pri Sonyju bolj naravna. PHilips 7303 in 7503 imata izumetničeno sliko zaradi premočne ostrine, ki se je ne da odstranit ali oblažit, ta TVja sploh nista v rangu Sony 8505, za novega 7304 pa ne vem kak je ampak glede na ocena na amazonu in folk je že delal primerjave z 7303 naj ne bi bil nič kaj boljši, tako in tako je enaka klasa kot 7303. Edina prednost novega Philipsa 7304 je Dolby Vision.
To sploh ni dvoma, zagotovo je 49XF8505 daleč boljši od teh Philipsov, ki imajo vsi vgrajen še klasičen 8bit, 50Hz LCD panel, Dolby Vision je pa pri teh Philipsih samo marketing in nič več.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Sony 49XF8505 je boljši od vseh teh Philipsov. Niti eden omenjen Philips nima 10bit panel kot Sony ali 120hz, 8505 model ima tudi triluminos colours za razširitev barv kar pri VA panelu zelo pomaga in tudi sama slike je pri Sonyju bolj naravna. PHilips 7303 in 7503 imata izumetničeno sliko zaradi premočne ostrine, ki se je ne da odstranit ali oblažit, ta TVja sploh nista v rangu Sony 8505, za novega 7304 pa ne vem kak je ampak glede na ocena na amazonu in folk je že delal primerjave z 7303 naj ne bi bil nič kaj boljši, tako in tako je enaka klasa kot 7303. Edina prednost novega Philipsa 7304 je Dolby Vision.
To sploh ni dvoma, zagotovo je 49XF8505 daleč boljši od teh Philipsov, ki imajo vsi vgrajen še klasičen 8bit, 50Hz LCD panel, Dolby Vision je pa pri teh Philipsih samo marketing in nič več.


Zopet pišeš neumnosti.. Kar se tiče Dolby Vision in HDR10+, je dodana vrednost tem televizorjem zaradi dinamičnih metapodatkov:)) In če ves čas ne bi pisal nekaj na pamet in bi si pogledal določene teste, bi videl, da se vsi strinjajo, da je to vsekakor dobrodošlo na televizorjih takšnega ranga:))Sicer pa ti tako nisi mirodajen, za nekakšne vzporednice kar se tiče televizorjev..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@skyform Omenjaš toliko 10 bitni panel.. Koliko barv pa zazna človeško oko..? Kar se tiče Philips modela 7304, je kvalitetnejši od Sonya, to ti lahko povem iz prve roke..! Kar pa se tiče modela 8804, pa že kar opazno kvalitetnejši.. Sicer pa si ti izgleda enak kakor pa uporabnik @fpbs, ki gleda samo specifikacije, in več ali manj piše nekaj na pamet kakor ti.. Moraš vedet, da večina parametrov, ki so zares pomembni za pravo kvaliteto slike, ne piše v specifikacijah:))Tukaj pa si lahko pogledaš test za oba Philips modela..
https://www.produkttest24.com/philips-5...
https://www.produkttest24.com/philips-5...
Tukaj pa si poglej ta citat iz testa, upam, da boš razumel.. Tukaj je omenjen še procesor P5 prve generacije.. Philips modela 7304 in 8804, pa imata že drugo generacijo P5 procesorja:)Mislim, da je vse jasno..!If your budget allows it then you have to choose the Sony XF9005 which is clearly two notches above the XF8505 thanks to FullLED 48 zones, X1 Extreme, Motion Clarity: local dimming honorable, superb BFi management, very good upscale 4K and very good management noise.For the video game, the lag input is good in 4K and average in 1080p.Otherwise the Philips PUS8303 is above the XF8505 in view of the P5 treatment that rivals that of the XF9005. The upscale 4K is impressive (see too much detail for some). And as you rent it is an opportunity to test the Ambilight!The XF8505 is the worst in terms of treatment; after it would be necessary to compare visually to appreciate its slab vs that of the PUS8303.
Andrej, nehaj si delat sramoto s temi testi, ki niso nič grugega, kot prodajni "testi", reklama za Amazon. Kaj nisi zapazil, da tu samo hvalijo, in nič ne grajajo, pa če je še slabše. Ravno tako lepiš neke sumljive citate, prevedenae iz poljščine ali nizozemščine, kjer se ve, da je velika Philipsova pristranskost.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@skyform Omenjaš toliko 10 bitni panel.. Koliko barv pa zazna človeško oko..? Kar se tiče Philips modela 7304, je kvalitetnejši od Sonya, to ti lahko povem iz prve roke..! Kar pa se tiče modela 8804, pa že kar opazno kvalitetnejši.. Sicer pa si ti izgleda enak kakor pa uporabnik @fpbs, ki gleda samo specifikacije, in več ali manj piše nekaj na pamet kakor ti.. Moraš vedet, da večina parametrov, ki so zares pomembni za pravo kvaliteto slike, ne piše v specifikacijah:))Tukaj pa si lahko pogledaš test za oba Philips modela..
https://www.produkttest24.com/philips-5...
https://www.produkttest24.com/philips-5...
Tukaj pa si poglej ta citat iz testa, upam, da boš razumel.. Tukaj je omenjen še procesor P5 prve generacije.. Philips modela 7304 in 8804, pa imata že drugo generacijo P5 procesorja:)Mislim, da je vse jasno..!If your budget allows it then you have to choose the Sony XF9005 which is clearly two notches above the XF8505 thanks to FullLED 48 zones, X1 Extreme, Motion Clarity: local dimming honorable, superb BFi management, very good upscale 4K and very good management noise.For the video game, the lag input is good in 4K and average in 1080p.Otherwise the Philips PUS8303 is above the XF8505 in view of the P5 treatment that rivals that of the XF9005. The upscale 4K is impressive (see too much detail for some). And as you rent it is an opportunity to test the Ambilight!The XF8505 is the worst in terms of treatment; after it would be necessary to compare visually to appreciate its slab vs that of the PUS8303.
Andrej, nehaj si delat sramoto s temi testi, ki niso nič grugega, kot prodajni "testi", reklama za Amazon. Kaj nisi zapazil, da tu samo hvalijo, in nič ne grajajo, pa če je še slabše. Ravno tako lepiš neke sumljive citate, prevedenae iz poljščine ali nizozemščine, kjer se ve, da je velika Philipsova pristranskost.


Saj vem, da te vsak takšen test, kjer je Philips ocenjen zelo dobro boli:));) Kar pa se tiče Poljskih, Nizozemskih testov so povsem korektni.. Saj tudi napišejo negativne ocene, če televizor ne izpolnjuje določenih standartov:)Če bi ti delal teste, vsekakor ne bi bili korektni.. To pa so profesionalci, in ne kakšni amaterji..

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Omenjaš toliko 10 bitni panel.. Koliko barv pa zazna človeško oko..? Kar se tiče Philips modela 7304, je kvalitetnejši od Sonya, to ti lahko povem iz prve roke..! Kar pa se tiče modela 8804, pa že kar opazno kvalitetnejši.. Sicer pa si ti izgleda enak kakor pa uporabnik @fpbs, ki gleda samo specifikacije, in več ali manj piše nekaj na pamet kakor ti.. Moraš vedet, da večina parametrov, ki so zares pomembni za pravo kvaliteto slike, ne piše v specifikacijah:))Tukaj pa si lahko pogledaš test za oba Philips modela..


https://www.produkttest24.com/philips-5...
https://www.produkttest24.com/philips-5...

Tukaj pa si poglej ta citat iz testa, upam, da boš razumel.. Tukaj je omenjen še procesor P5 prve generacije.. Philips modela 7304 in 8804, pa imata že drugo generacijo P5 procesorja:)Mislim, da je vse jasno..!

If your budget allows it then you have to choose the Sony XF9005 which is clearly two notches above the XF8505 thanks to FullLED 48 zones, X1 Extreme, Motion Clarity: local dimming honorable, superb BFi management, very good upscale 4K and very good management noise.
For the video game, the lag input is good in 4K and average in 1080p.

Otherwise the Philips PUS8303 is above the XF8505 in view of the P5 treatment that rivals that of the XF9005. The upscale 4K is impressive (see too much detail for some). And as you rent it is an opportunity to test the Ambilight!

The XF8505 is the worst in terms of treatment; after it would be necessary to compare visually to appreciate its slab vs that of the PUS8303.


Morda pa je ravno obratno, da si ti tisti ki se zanaša na ocene in sploh ne ve kako izgledajo TVji v živo ali si jih videl samo v prodajalnah z tovarniškimi vivid nastavitvami. Ne vem, nebom te obtoževal kot ti vse povprek obtožuješ na tem forumu.

Sam Imam Sony KD-49XE9005, 55XG9505 in Philips 43PUS7303, doma sem imel tudi Sony 49XF8505, Philips 50PUS7303, Philips 55PUS8303 ki se jih vrnil. Brat ima Philips 55PUS7502 in 65PUS6703, kolega pa ima Sony 55XE9005. Naredil sem direktno primerjavo z mojimi TVji, TVji ki sem jih vrnil in bratovim TVji. Tako da sem primerjal slednje TVje Sony KD-49XE9005, 55XG9505, 49XF8505 Philips 43PUS7303, 65PUS67303, Philips 55PUS7502, Philips 50PUS7303 in Philips 55PUS8303. Ostale pa primerjam v prodajalnah, tudi v avstriji kjer ima vsak Tv svoj dalinjec in jim lahko prilagodiš sliko.

To kar si pa napisal za XF8505, oz prilepil in enega opisa, je ocenjen 55" ki je IPS panel, vsi TVji z IPS paneli so avtomastko ocenjeni slabše kot VA in magari vse ostalo kot ostrina, barve, gibanje slike na TVju štima.

In če že tako rad lepiš te ocene in opise, poglej si tale review za 49XE8505 in kar piše

https://www.lesnumeriques.com/tv-televi...

same pohvala in da je na nivoju XF9005 in poglej opis za Philips 7502

https://www.lesnumeriques.com/tv-televi...

CONCLUSION 3/5
The TV Philips 49PUS7502 delivers a very average image with a calibration that leaves much to be desired and especially a very low contrast incompatible with home cinema use. The low peak of brightness can not even fill this lack of contrast. Fortunately, the Ambilight system still manages to increase the perceived contrast and the P5 processor does prowess in image processing, but that does not make it a good TV. This Philips 49PUS7502 can not compete with the Sony 49XF8505.

Tudi sam se primerjal ta dva TVja in ta ocena/opis drži.

Pa da nebi ne, če misliš da je 10bit in 120hz zastojn, po tem takem sploh nimama več kaj za debatirat. Si že sploh videl 7502 in 7303 drug zraven drugega ali 8303. 7502 in 8303 sta zelo podobna TVja in imata dosti boljše gibanje slike kot 7303 kaj še le 6703. Fora je v tem, da imajo VA paneli nasplošno več motion blura slabše gibanje slike kot IPS paneli in če nimajo 120hz je slika dosti majn čista v premikanju. Tudi barve niso na nivoju IPS panela in če panel ni 10bit ali nima izboljšan kot triluminus ali QLED so barve majn intenzivne, sploh v HDR načinu in potem moraš v nastavitvah slike dvignit barve kar povzroči overstratuation in ni enako kar dosežejo boljši TVji z 10bit paneli in tehniko kot triluminus in QLED.

Zdaj pa ki primerjavi, ki sme jih delal, Sony 49XF8505 in 49XE9005 sta skoraj popolnoima enaka TVja, samo da 8505 nima locla dimming, imata enak processing, identične barve, z enako triluminus tehnologijo 10bit 120hz VA panel, tudi sama hitrost procesor TVja je identična. Z podobnimi nastavitvami skor identična slika, razen, črne in HDR je boljše na XE9005 zaradi local dimming, ostrina, barve, gibanje, vse ostalo popolnoma enako. Zraven postavljen Philips 43PUS7303 in 50PUS7303 sta bistvenu slabša kar se tiče, intenzivnost barv, ostrine slike in gibanja. Barve na 7303 niso samo majn intenzivne ampak so tudi majn natančne, 50" je v bistvu se malenkost slabši kot 43" 7303 kar se tiče barv, ker je 43" IPS panel 50" pa VA in sam po sebi je IPS panel boljši kar se tiče barv kot pa VA in točno zato ti pravim da je potreben 10bit panel ali kaj podobnega kot QULED ali Triluminus.

Ostrina na obeh 7303 je nabita, ki se je ne da popolnoma odstranit, kar sem že rekel v enem od prejšnih postov in kot sem rekel 7502 in 8303 nimata težav z ostrino, ostrino lahko nastaviš popolnoma poljubno kot na Pansonic, Samsung ali Sony TVjih. Ostrina na XF8505 ni nič slabša kot na 7502 in 8303, v bistvu imajo XF8505, XE9005, 7502 in 8303 zelo podobno ostrino, prikažejo popolnoma enako detajlov in fines. Nastavitva ostrine deluje seveda malenkost drugače ker je drugačen processing in tehnika ampak se jih da nastavit popolnoma identično. Kar se tiče upscalinga, ravnu tule me je navdušil Sony, 720p in sploh 1080p so odlični, Philips 7502 in 8303 sta čist na nivoju in nič boljša kot ti pišpep, da ne govorim o XG modelu ki je blazen kar se tiče tega in skuri vse Philipse, že XF model prekaša Philipsov P5 processor.

Kar se tiče gibanja je slika na 43PUS7303 in 50PUS7303 majn čista kot npr 49XF8505 in 49XE9005 in kljub temu da je eden Philips samo 43". Gibanje opravita 55PUS7502 in 55PUS8303 dosti boljše, v bistvu čisto na nivoju 49XF8505 in 49XE9005 ker sta oba 120hz, ki po tvojem mnenju nima nobene prednosti ali veze in še IPS panel sta, ki ima nasplošno prednost v gibanju proti VA panelu.

Barve na 55PUS7502 kljub 10bitnem IPS panelu niso popolnoma na nivoju 49XF8505in 49XE9005, nekatere barve enostavno niso tako natančne ali intenzivne, v tem je 55PUS8303 malenkost bolši zaradi razširitev barve z nano led tehnologijo in je na nivoju 49XF8505 in 49XE9005. Najbrž se kdo sprašuje kako pa vem katere barve so bolj natančne, barve sem primerjal tako da sem za revefenco uporabljam monitor Dell U2719D, ki je tovarniško skalibriran in ima zelo natančne barve. Najbližje Dellu so bile barve na Sonyju najboljše 55XG9505, na tem TVju so barve neverjetne, potem 49XF8505, tretji 49XE9005 in na nivoju XE Sonyja Philips 55PUS8303, 55PUS7502 malenkost slabši, ostali Philips so pa zaostajali. Philips 55PUS7502 in 55PUS8303 sta zelo dobra TVja kar se tiče skoraj vsega, skoraj na nivoju Sony 49XF8505 razen kontrast, ker sta IPS panela, tako da je za gledanje filmov zvečer ali HDRja ni kos niti nižjim modelom z VA panelom kot 6703 in 7303 kar se tiče globine slike in kontrasta, sta pa zato boljša v vsem ostalem in sta zelo dobra TVja za večjo skupino ljudi ali za gledanje čez dan ali pri umenti svetlobi, v bistvu identična TVja kot Sony 55XF8505 ki ima tudi IPS panel.

HDR pa je daleč najboljši na XE9005 in XG9505 zato ker imata VA panel z local dimming. Local dimming naredi res veliko razliko, če gledaš TV v temi, pa niti ne rabi biti čista, že ob nežni svetlobi je očitna razlika sploh pri HDRju. HDR je precej spran v temnih scenah tudi na TVjih z samim VA panelom, sploh kar se tiče temnih scen in črne. FALD blooming gor ali dol, dosti boljše kot pa sprana siva slika, drugače pa seveda tule ni boljšega kot OLED napram katerem VA FALD modeli izpadejo skoraj kot IPS proti VA FALD.

Odličen TV za ceno je tudi Samsung 55Q6FN 2018 model, ki je že skoraj razprodan, je pa bil znižan na 800€ ki je v bistvu stal celih 1600€ lani ko je izšel.

Moram pa reči da pa so Philipsi TVji že od leta 2017 naprej najboljši kar se tiče hitrosti androida, sploh z posodobitvijo na oreo, kos Philipsovem Androidu so samo tanovi Sony XG modeli, XG8505, XG9005 in XG95005.

Ti Andrej, si kot zgleda malo nagnjen proti Philipsu kot vidim, jaz pa sem čisto nevtralen kar se tiče tega, sploh ne favoriziram nobene zmnamke, oz po resnici povedano sem v bistvu bil Philips fan sploh zaradi ambilight in tudi sliko imajo zelo vredu že od nekdaj. Philips TVje že uporabljam od leta 2007, še le lani sem začel uporabljati Sony TVje im me je slika od Sonyja toliko navdušila da sem se zanjo pripravljen odpovedati ambilighu. Philips enostavno nima LED TVja, ki se lahko kosa z Sony 9000 serijo ali recimo kak Samsungov QLED in to samo zaradi tega ker imajo višji modeli IPS panele, če bi nardili kakšnega višj model z VA FALD bi potem to bilo to ampak bi najbrž potem bil skoraj dražji kot njihov OLED model, kar bi bilo hecno. Druga pesem je OLED, npr njihov PUS803 ta pa je seveda super TV in tudi prekaša Sony 9000 serije v dostih stvareh ampak potem pa so še tu drugi OLEDi od Panasonica in Sonyja ki pa spet prekašajo Philipsa, tako da v bistvu Philips malenkost zaostaja v obeh LED in OLED tehnologiji. Je pa res da so Panasonic in sploh Sony OLED TVji dosti dražji, tako da za ceno je kar se mene tiče PUS803 najboljši OLED TV.

Res je da ne vem kako so novi modeli LED 7304 in 8804 modeli ampak tako kot jih ti napihuješ sem prepričan da ni tako in da je minimalen napredek proti lani, ker so tudi cenovno v enakem rangu kot lanski modeli in ne more sedaj kar na enkrat tale TV 7304 biti boljši od višjih rangov kot Sony 8505 in 9000, če so odpravili težavo z ostrino, potem je seveda tole zelo dober TV za ceno, sploh ker ima Dolby Vision support, če pa je niso potem, pa se naj gre Philips solit, bom še vse stestiral ob praveč času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

@skyform
Poglej ne bom se raspravljal s teboj.. Ti pač imaš svoje mišljenje, jaz pa svoje:)) In bom vedno uporabnikom priporočal televizorje za katere vem, da so nekako najkvalitetnejši za določen denar..! Sem že kar stestiral veliko televizorjev, tako, da stojim za svojimi priporočili..In ne pišem stvari na pamet, kakor to počne uporabnik @fpbs in njemu podobni:))

skyform ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Sony 49XF8505 je boljši od vseh teh Philipsov. Niti eden omenjen Philips nima 10bit panel kot Sony ali 120hz, 8505 model ima tudi triluminos colours za razširitev barv kar pri VA panelu zelo pomaga in tudi sama slike je pri Sonyju bolj naravna. PHilips 7303 in 7503 imata izumetničeno sliko zaradi premočne ostrine, ki se je ne da odstranit ali oblažit, ta TVja sploh nista v rangu Sony 8505, za novega 7304 pa ne vem kak je ampak glede na ocena na amazonu in folk je že delal primerjave z 7303 naj ne bi bil nič kaj boljši, tako in tako je enaka klasa kot 7303. Edina prednost novega Philipsa 7304 je Dolby Vision.
To sploh ni dvoma, zagotovo je 49XF8505 daleč boljši od teh Philipsov, ki imajo vsi vgrajen še klasičen 8bit, 50Hz LCD panel, Dolby Vision je pa pri teh Philipsih samo marketing in nič več.


Zopet pišeš neumnosti.. Kar se tiče Dolby Vision in HDR10+, je dodana vrednost tem televizorjem zaradi dinamičnih metapodatkov:)) In če ves čas ne bi pisal nekaj na pamet in bi si pogledal določene teste, bi videl, da se vsi strinjajo, da je to vsekakor dobrodošlo na televizorjih takšnega ranga:))Sicer pa ti tako nisi mirodajen, za nekakšne vzporednice kar se tiče televizorjev..!


Kar se tiče Dolby Vision ima Andrej prav, tole sploh pride zelo v koristi TVjem v nižjem rangu kot Philips 7304 in Panasonic GX800. HDR10+ je pa bolj tak, ni neke razlike, v bistvu po eni strani slabši kot HDR10, seveda pa je boljše da imaš vse tri (DB, HDR10 in HDR10+) kot pa samo enega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform
Poglej ne bom se raspravljal s teboj.. Ti pač imaš svoje mišljenje, jaz pa svoje:)) In bom vedno uporabnikom priporočal televizorje za katere vem, da so nekako najkvalitetnejši za določen denar..! Sem že kar stestiral veliko televizorjev, tako, da stojim za svojimi priporočili..In ne pišem stvari na pamet, kakor to počne uporabnik @fpbs in njemu podobni:))


Veš kak se to zdaj čuje ne, ne boš razpravljal z mano, kot da nimaš odgovor na to, ker jaz sem ti napisal dejstvo, to ni samo moje mnenje proti tvojem ampak dejstvo, da so ti Sonyji ki sem jih omenil boljši kot pa Philipsi. Praviš da boš priporočal to kar je najbljše za denar, veš vse kar je novo in se sveti ni vedno boljše ali naboljše. Še kaka dva tedna nazaj je bil Sony 49XF8505 cenejše kot pa Philips 50PUS7304 in si kljub temu ljudjem predlagal Philipsa ki je v vsem slabši razen, da ima hitrejši android in dolby vision. Ni ravno nujno kupit nov TV ,včasih se splača tudi lanskega vzeti, sploh pri kakšnih vbišjih modelih pri katerih lahko prišparaš po par sto €. Sedaj pa že Philips 50PUS 7304 stane enako kot Sony ja, 719€ mimovrste oz v merkuru je že celo za 650€. Sicer za normalnega uporabnika je tako ali tako vseeno ali vzame Sony ali Philips tako ne bo opazil neke razlike v sliki, skoraj boljše Philips ker dela hitreje, če pa ti je slika pomembna in si zahteven pa nimaš kaj razmišljat je Sony boljši, sploh Sony KD-55XF9005 ki ga skoraj nikoli ne priporočaš in je daleč najboljši LED TV za ceno 999€.

andrej69 ::

@skyform

Če si takšen strokovnjak pa mi razloži, kako je lahko televizor , ki ima slabši slikovni procesor kvalitetnejši od drugega, ki pa ima boljši procesor..? Panele pa imata enake, kakor imata oba enako zatemnenje (globalno). Tudi led krmilnike imata zelo podobne.. Tukaj govorim o Philips modelih 2018 in pa Sony modelu XF8505.. Ker model 7304, ima tako že občutneje kvalitetnejši procesor.. Saj sem že napisal, da pišeš nekaj na pamet, pa sploh v živo še nisi videl modela 7304:)Kar pa se tiče Sony modela XF9005, pa je seveda v določenih segmentih kvalitetnejši, kar je seveda jasno, če gre za višji rang televizorja:)) Kar se tiče Sony modela XF9005 ga vsekakor priporočam, če nekdo išče televizor v tem cenovnem rangu.. Moram pa ti pojasnit, da če piše na televizorju Sony, ni nujno, da je najkvalitetnejši..! Danes se Philips, Panasonic tudi Samsung, brez večjih težav primerjajo z Sony televizorji:))So celo nekoliko kvalitetnejši, kar se tiče določenih modelov:)) Da pa plačam 10% ali 20% več za televizor, ker ima samo logotip Sonya pa je malo smešno..

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Če si takšen strokovnjak pa mi razloži, kako je lahko televizor , ki ima slabši slikovni procesor kvalitetnejši od drugega, ki pa ima boljši procesor..? Panele pa imata enake, kakor imata oba enako zatemnenje (globalno). Tudi led krmilnike imata zelo podobne.. Tukaj govorim o Philips modelih 2018 in pa Sony modelu XF8505.. Ker model 7304, ima tako že občutneje kvalitetnejši procesor.. Saj sem že napisal, da pišeš nekaj na pamet, pa sploh v živo še nisi videl modela 7304:)Kar pa se tiče Sony modela XF9005, pa je seveda v določenih segmentih kvalitetnejši, kar je seveda jasno, če gre za višji rang televizorja:)) Kar se tiče Sony modela XF9005 ga vsekakor priporočam, če nekdo išče televizor v tem cenovnem rangu.. Moram pa ti pojasnit, da če piše na televizorju Sony, ni nujno, da je najkvalitetnejši..! Danes se Philips, Panasonic tudi Samsung, brez večjih težav primerjajo z Sony televizorji:))So celo nekoliko kvalitetnejši, kar se tiče določenih modelov:)) Da pa plačam 10% ali 20% več za televizor, ker ima samo logotip Sonya pa je malo smešno..


Evo sam sebi si nasprotuješ, Sony XF9005 ima kljub boljšem X1 extreme procesor enako počasen android kot XF8505 in praviš da ima boljšo sliko kot Philips. Hitrejši Android ne pomeni avtomatsko boljša slika oz da je procesor boljši tudi za sliko, Philips pretirava z tem P5 procesorjem in moraš večino funkcij izklopiti drugače je slika neuporabna. Pa ti veš da ima XF8505 enak procesor kot XE9005 ki ti prekaša vse te Philipse kar se tiče slike. A boš mi sedaj rekel, da ima ta poceni PUS7304 boljši P5 processor kot Philips OLED803, zato ker OLED803 P5 nima nič boljše slike kar se tiče ostrine kot pa X1 procesor od XE9005, XFjev X1 Extreme je še boljši, z XGjevem X1 Ultimate pa se ne more nobeden kosati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Zgleda, da ti malo mešaš jabolka in hruške:)) Chipset ni enako kot pa slikovni procesor..! Kar pa se tiče Sony procesorja, se lahko z prvo generacijo P5 procesorja primerja X1 extreme:)) Sony model XF8505 pa ima samo navaden X1 procesor.. Saj je tudi tukaj lepo razloženo.. Kar pa se tiče X1 Extreme procesorja in Ultimate pa ni nikakršne velike razlike..

If your budget allows it then you have to choose the Sony XF9005 which is clearly two notches above the XF8505 thanks to FullLED 48 zones, X1 Extreme, Motion Clarity: local dimming honorable, superb BFi management, very good upscale 4K and very good management noise.
For the video game, the lag input is good in 4K and average in 1080p.

Otherwise the Philips PUS8303 is above the XF8505 in view of the P5 treatment that rivals that of the XF9005. The upscale 4K is impressive (see too much detail for some). And as you rent it is an opportunity to test the Ambilight!

The XF8505 is the worst in terms of treatment; after it would be necessary to compare visually to appreciate its slab vs that of the PUS8303.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@skyform

Če si takšen strokovnjak pa mi razloži, kako je lahko televizor , ki ima slabši slikovni procesor kvalitetnejši od drugega, ki pa ima boljši procesor..? Panele pa imata enake, kakor imata oba enako zatemnenje (globalno). Tudi led krmilnike imata zelo podobne.. Tukaj govorim o Philips modelih 2018 in pa Sony modelu XF8505.. Ker model 7304, ima tako že občutneje kvalitetnejši procesor.. Saj sem že napisal, da pišeš nekaj na pamet, pa sploh v živo še nisi videl modela 7304:)Kar pa se tiče Sony modela XF9005, pa je seveda v določenih segmentih kvalitetnejši, kar je seveda jasno, če gre za višji rang televizorja:)) Kar se tiče Sony modela XF9005 ga vsekakor priporočam, če nekdo išče televizor v tem cenovnem rangu.. Moram pa ti pojasnit, da če piše na televizorju Sony, ni nujno, da je najkvalitetnejši..! Danes se Philips, Panasonic tudi Samsung, brez večjih težav primerjajo z Sony televizorji:))So celo nekoliko kvalitetnejši, kar se tiče določenih modelov:)) Da pa plačam 10% ali 20% več za televizor, ker ima samo logotip Sonya pa je malo smešno..


Evo sam sebi si nasprotuješ, Sony XF9005 ima kljub boljšem X1 extreme procesor enako počasen android kot XF8505 in praviš da ima boljšo sliko kot Philips. Hitrejši Android ne pomeni avtomatsko boljša slika oz da je procesor boljši tudi za sliko, Philips pretirava z tem P5 procesorjem in moraš večino funkcij izklopiti drugače je slika neuporabna. Pa ti veš da ima XF8505 enak procesor kot XE9005 ki ti prekaša vse te Philipse kar se tiče slike. A boš mi sedaj rekel, da ima ta poceni PUS7304 boljši P5 processor kot Philips OLED803, zato ker OLED803 P5 nima nič boljše slike kar se tiče ostrine kot pa X1 procesor od XE9005, XFjev X1 Extreme je še boljši, z XGjevem X1 Ultimate pa se ne more nobeden kosati.


Kako pa to, da AG9 OLED ni nič kvalitetnejši napram lanskemu modelu AF9..? Pa ima model AG9 že ultimate procesor:) Zgleda, da je ta procesor malo zatajil..:D

MrStein ::

skyform je izjavil:

Najbrž se kdo sprašuje kako pa vem katere barve so bolj natančne, barve sem primerjal tako da sem za revefenco uporabljam monitor Dell U2719D, ki je tovarniško skalibriran in ima zelo natančne barve.

Kako pa si primerjal barve?

Mimogrede, tole je tudi tovarniško kalibriran monitor:


Kaj bi moral TV prikazovati, da bi dobro ocenil?
Modro? Vijolično? Roza? Magenta?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Zgleda, da ti malo mešaš jabolka in hruške:)) Chipset ni enako kot pa slikovni procesor..! Kar pa se tiče Sony procesorja, se lahko z prvo generacijo P5 procesorja primerja X1 extreme:)) Sony model XF8505 pa ima samo navaden X1 procesor.. Saj je tudi tukaj lepo razloženo.. Kar pa se tiče X1 Extreme procesorja in Ultimate pa ni nikakršne velike razlike..

If your budget allows it then you have to choose the Sony XF9005 which is clearly two notches above the XF8505 thanks to FullLED 48 zones, X1 Extreme, Motion Clarity: local dimming honorable, superb BFi management, very good upscale 4K and very good management noise.
For the video game, the lag input is good in 4K and average in 1080p.

Otherwise the Philips PUS8303 is above the XF8505 in view of the P5 treatment that rivals that of the XF9005. The upscale 4K is impressive (see too much detail for some). And as you rent it is an opportunity to test the Ambilight!

The XF8505 is the worst in terms of treatment; after it would be necessary to compare visually to appreciate its slab vs that of the PUS8303.


Kolikokrat še boš prilepil tale tekst? Kot zgleda še nisi videl niti enega od teh Sonyjev v lastnem domačem kinu v primerjavi z Philipsi. Ti lahko meni lepiš tale tekste cele dneve, jaz sem imel vse te TVje skupaj in jih detalljno primerjal. Poglej si raje malo profesionalne teste in ne te neke amaterske, ki ti kažeš in poglej katere znamke so na vrhu kar se tiče LED TVjev, Sony in Samsung, Philips že od nekdaj zaostaja kar še ne pomeni da je slab.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Zgleda, da ti malo mešaš jabolka in hruške:)) Chipset ni enako kot pa slikovni procesor..! Kar pa se tiče Sony procesorja, se lahko z prvo generacijo P5 procesorja primerja X1 extreme:)) Sony model XF8505 pa ima samo navaden X1 procesor.. Saj je tudi tukaj lepo razloženo.. Kar pa se tiče X1 Extreme procesorja in Ultimate pa ni nikakršne velike razlike..

If your budget allows it then you have to choose the Sony XF9005 which is clearly two notches above the XF8505 thanks to FullLED 48 zones, X1 Extreme, Motion Clarity: local dimming honorable, superb BFi management, very good upscale 4K and very good management noise.
For the video game, the lag input is good in 4K and average in 1080p.

Otherwise the Philips PUS8303 is above the XF8505 in view of the P5 treatment that rivals that of the XF9005. The upscale 4K is impressive (see too much detail for some). And as you rent it is an opportunity to test the Ambilight!

The XF8505 is the worst in terms of treatment; after it would be necessary to compare visually to appreciate its slab vs that of the PUS8303.


Kolikokrat še boš prilepil tale tekst? Kot zgleda še nisi videl niti enega od teh Sonyjev v lastnem domačem kinu v primerjavi z Philipsi. Ti lahko meni lepiš tale tekste cele dneve, jaz sem imel vse te TVje skupaj in jih detalljno primerjal. Poglej si raje malo profesionalne teste in ne te neke amaterske, ki ti kažeš in poglej katere znamke so na vrhu kar se tiče LED TVjev, Sony in Samsung, Philips že od nekdaj zaostaja kar še ne pomeni da je slab.


Saj ta citat je iz profesionalnega testa:)) Saj jaz ne lepim nekakšnih amaterskih zadev..To kar pa si ti primerjal, pa je lahko resnica lahko pa ne..! Zakaj pa je potem Philips OLED 803 bil v večini testov izbran za najkvalitetnejši televizor..? Poleg tega , da je bil izbran tudi kot best buy televizor.. Vidim pač, da si pristaš Sonya, toda malo pa moraš biti objektiven:)) Sicer pa kot sem napisal, ti kar priporočaj kar hočeš.. Jaz pa bom priporočal tiste televizorje, za katere vem, da so best buy v določenem cenovnem rangu..! Pa se že v naprej opravičujem, če to ne bo Sony..;)

andrej69 ::

Pa, če sva že pri Philipsu si lahko tudi tukaj pogledaš..

https://www.t3.com/news/t3-awards-2019-...

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Zgleda, da ti malo mešaš jabolka in hruške:)) Chipset ni enako kot pa slikovni procesor..! Kar pa se tiče Sony procesorja, se lahko z prvo generacijo P5 procesorja primerja X1 extreme:)) Sony model XF8505 pa ima samo navaden X1 procesor.. Saj je tudi tukaj lepo razloženo.. Kar pa se tiče X1 Extreme procesorja in Ultimate pa ni nikakršne velike razlike..

If your budget allows it then you have to choose the Sony XF9005 which is clearly two notches above the XF8505 thanks to FullLED 48 zones, X1 Extreme, Motion Clarity: local dimming honorable, superb BFi management, very good upscale 4K and very good management noise.
For the video game, the lag input is good in 4K and average in 1080p.

Otherwise the Philips PUS8303 is above the XF8505 in view of the P5 treatment that rivals that of the XF9005. The upscale 4K is impressive (see too much detail for some). And as you rent it is an opportunity to test the Ambilight!

The XF8505 is the worst in terms of treatment; after it would be necessary to compare visually to appreciate its slab vs that of the PUS8303.


Kolikokrat še boš prilepil tale tekst? Kot zgleda še nisi videl niti enega od teh Sonyjev v lastnem domačem kinu v primerjavi z Philipsi. Ti lahko meni lepiš tale tekste cele dneve, jaz sem imel vse te TVje skupaj in jih detalljno primerjal. Poglej si raje malo profesionalne teste in ne te neke amaterske, ki ti kažeš in poglej katere znamke so na vrhu kar se tiče LED TVjev, Sony in Samsung, Philips že od nekdaj zaostaja kar še ne pomeni da je slab.


Saj ta citat je iz profesionalnega testa:)) Saj jaz ne lepim nekakšnih amaterskih zadev..To kar pa si ti primerjal, pa je lahko resnica lahko pa ne..! Zakaj pa je potem Philips OLED 803 bil v večini testov izbran za najkvalitetnejši televizor..? Poleg tega , da je bil izbran tudi kot best buy televizor.. Vidim pač, da si pristaš Sonya, toda malo pa moraš biti objektiven:)) Sicer pa kot sem napisal, ti kar priporočaj kar hočeš.. Jaz pa bom priporočal tiste televizorje, za katere vem, da so best buy v določenem cenovnem rangu..! Pa se že v naprej opravičujem, če to ne bo Sony..;)


Ti sploh veš kaj so profesionalni testi, ne neki bedni opisi ki jih ti lepiš in sploh tale zadn link. Profesionalni testi so ti na HDTVTest, AVForums, FlatPanelelsHD, Rtings itd kjer so zelo natančni podrobni testi z vsemi meritvami, pe tisti francozki test ki sme ti ga včeraj prilepil je dosti bolj pro in natančen kot samo ti bedni opisi ki jih ti limaš, ki je tako očitno da bolj ne more biti da so samo plačani opisi, kot si tudi ti kot zgleda od Philipsa. In kaj se zdaj tu z Philips OLED803 braniš za katerega sem rekal da je dober TV in da mi je boš pamet solil da sta 7303/7304 katere ti hvališ kot neki 2nd comming na nivoju OLED803 kar se tiče ostrine in same slike. Ti sam praviša da imap doma 7303 ki ga jaz tudi imam in ga hvališ da ima super sliko, to mi že vse pove da nimaš pojma o pojmu kar se tiče dobre naravne kvalitetne slike, ker 7303 ni primerljiv z Sony 8505, ampak z Sony 7005. Kot sem že rekel Philips TVje že uporabljam od leta 2007 od takrat sem imel 4 Philips Tvje ki sem jih uporabljal, stestiral pa malo morje, še le majn kot eno leto imam dva Sony TVja, če je kdo podvrženec eni znamki si to ti. Tako delaš z tem Philips 7304 kot da je ne vem kaj a TV stane samo 150EUR majn v 55" kot XF9005 ki je za klase boljpi TV. Še kak Samsung iz leta 2018 npr NU8000 ali sploh Q6FN dobiš ceneje z identično sliko kot Philips 7304 in potem praviš kakko ponujaš najboljše zadeve za ceno. Vidim, da nima smisla s tabo debatirati in če je še to po vrhu res da imaš več računov in si pišeš sam s sabo, noro!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

@andrej69

Jaz sem te včeraj še zagovarjal pred fpbs.jem kar se tiče Dolby Vision in se v marsičem strinjam s tabo glede Philips TVjev, ampak kak pa človek napiše samo nekaj proti Philipsu in da bog ne daj ni najboljši, pa si dobesedno najeb.. in jih že čuješ od tebe, pa vso to tvoje posmehovanje z smaljili in te fore, vse pokaže kako si otročji.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

@andrej69

Jaz sem te včeraj še zagovarjal pred fpbs.jem kar se tiče Dolby Vision in se v marsičem strinjam s tabo glede Philips TVjev, ampak kak pa človek napiše samo nekaj proti Philipsu in da bog ne daj ni najboljši, pa si dobesedno najeb.. in jih že čuješ od tebe, pa vso to tvoje posmehovanje z smaljili in te fore, vse pokaže kako si otročji.


Kar se tiče zagovarjanja, me nikar ne rabiš zagovarjat saj nismo na sodišču.. Ali si sedaj postal moj odvetnik..? Saj jaz sprejmem kritike, samo naj bodo na mestu in resnične:)) Sicer pa vidim, da je ta debata krenila v povsem drugo smer, tako, da nima smisla kaj več razpravljat:))Kot sem že napisal, ti samo priporočaj Sonya saj ti nihče ne brani..! Me je pa ena zadeva pri tebi zmotila, ker se imaš za takšnega strokovnjaka pa ne ločiš Chipseta od slikovnega procesorja, to pa je potem že težava..

fpbs ::

skyform je izjavil:


Ti sploh veš kaj so profesionalni testi, ne neki bedni opisi ki jih ti lepiš in sploh tale zadn link. Profesionalni testi so ti na HDTVTest, AVForums, FlatPanelelsHD, Rtings itd kjer so zelo natančni podrobni testi z vsemi meritvami, pe tisti francozki test ki sme ti ga včeraj prilepil je dosti bolj pro in natančen kot samo ti bedni opisi ki jih ti limaš, ki je tako očitno da bolj ne more biti da so samo plačani opisi, kot si tudi ti kot zgleda od Philipsa. In kaj se zdaj tu z Philips OLED803 braniš za katerega sem rekal da je dober TV in da mi je boš pamet solil da sta 7303/7304 katere ti hvališ kot neki 2nd comming na nivoju OLED803 kar se tiče ostrine in same slike. Ti sam praviša da imap doma 7303 ki ga jaz tudi imam in ga hvališ da ima super sliko, to mi že vse pove da nimaš pojma o pojmu kar se tiče dobre naravne kvalitetne slike, ker 7303 ni primerljiv z Sony 8505, ampak z Sony 7005. Kot sem že rekel Philips TVje že uporabljam od leta 2007 od takrat sem imel 4 Philips Tvje ki sem jih uporabljal, stestiral pa malo morje, še le majn kot eno leto imam dva Sony TVja, če je kdo podvrženec eni znamki si to ti. Tako delaš z tem Philips 7304 kot da je ne vem kaj a TV stane samo 150EUR majn v 55" kot XF9005 ki je za klase boljpi TV. Še kak Samsung iz leta 2018 npr NU8000 ali sploh Q6FN dobiš ceneje z identično sliko kot Philips 7304 in potem praviš kakko ponujaš najboljše zadeve za ceno. Vidim, da nima smisla s tabo debatirati in če je še to po vrhu res da imaš več računov in si pišeš sam s sabo, noro!
To, da ima doma 65" 7303, pove samo to, da še za sebe ne zna kupit dobrega televizorja. Kar se pa tiče več računov, na tem forumu po skromni oceni najmanj 10, običajno ko je bannan se pojavi pod drugim imenom, da ne omenjam dalje hrvaški Bug in forum.hr, kjer je že več kot pol leta bannan.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:


Ti sploh veš kaj so profesionalni testi, ne neki bedni opisi ki jih ti lepiš in sploh tale zadn link. Profesionalni testi so ti na HDTVTest, AVForums, FlatPanelelsHD, Rtings itd kjer so zelo natančni podrobni testi z vsemi meritvami, pe tisti francozki test ki sme ti ga včeraj prilepil je dosti bolj pro in natančen kot samo ti bedni opisi ki jih ti limaš, ki je tako očitno da bolj ne more biti da so samo plačani opisi, kot si tudi ti kot zgleda od Philipsa. In kaj se zdaj tu z Philips OLED803 braniš za katerega sem rekal da je dober TV in da mi je boš pamet solil da sta 7303/7304 katere ti hvališ kot neki 2nd comming na nivoju OLED803 kar se tiče ostrine in same slike. Ti sam praviša da imap doma 7303 ki ga jaz tudi imam in ga hvališ da ima super sliko, to mi že vse pove da nimaš pojma o pojmu kar se tiče dobre naravne kvalitetne slike, ker 7303 ni primerljiv z Sony 8505, ampak z Sony 7005. Kot sem že rekel Philips TVje že uporabljam od leta 2007 od takrat sem imel 4 Philips Tvje ki sem jih uporabljal, stestiral pa malo morje, še le majn kot eno leto imam dva Sony TVja, če je kdo podvrženec eni znamki si to ti. Tako delaš z tem Philips 7304 kot da je ne vem kaj a TV stane samo 150EUR majn v 55" kot XF9005 ki je za klase boljpi TV. Še kak Samsung iz leta 2018 npr NU8000 ali sploh Q6FN dobiš ceneje z identično sliko kot Philips 7304 in potem praviš kakko ponujaš najboljše zadeve za ceno. Vidim, da nima smisla s tabo debatirati in če je še to po vrhu res da imaš več računov in si pišeš sam s sabo, noro!
To, da ima doma 65" 7303, pove samo to, da še za sebe ne zna kupit dobrega televizorja. Kar se pa tiče več računov, na tem forumu po skromni oceni najmanj 10, običajno ko je bannan se pojavi pod drugim imenom, da ne omenjam dalje hrvaški Bug in forum.hr, kjer je že več kot pol leta bannan.


Ne širi zopet laži, še vedno sem aktiven na obeh forumih.. Kar pa se tiče mojega izbora, pa se nikar ne obremenjuj:)) Saj sem ti tako že napisal, da ti nisi mirodajen za dajanje nasvetov in ocenjevanja kvalitete posameznih televizorjev..!

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

@andrej69

Jaz sem te včeraj še zagovarjal pred fpbs.jem kar se tiče Dolby Vision in se v marsičem strinjam s tabo glede Philips TVjev, ampak kak pa človek napiše samo nekaj proti Philipsu in da bog ne daj ni najboljši, pa si dobesedno najeb.. in jih že čuješ od tebe, pa vso to tvoje posmehovanje z smaljili in te fore, vse pokaže kako si otročji.


Kar se tiče zagovarjanja, me nikar ne rabiš zagovarjat saj nismo na sodišču.. Ali si sedaj postal moj odvetnik..? Saj jaz sprejmem kritike, samo naj bodo na mestu in resnične:)) Sicer pa vidim, da je ta debata krenila v povsem drugo smer, tako, da nima smisla kaj več razpravljat:))Kot sem že napisal, ti samo priporočaj Sonya saj ti nihče ne brani..! Me je pa ena zadeva pri tebi zmotila, ker se imaš za takšnega strokovnjaka pa ne ločiš Chipseta od slikovnega procesorja, to pa je potem že težava..


Nikoli se nisem imel za strokovnjaka ali da bi rekel kar podobnega, sem pa zelo zahteven kar se tiče slike in ne maram izumetničene sprocesirane slike in seveda vem da procesor za sliko nima veze z hitrostjo OSja kar sem tudi napisal.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

@andrej69

Jaz sem te včeraj še zagovarjal pred fpbs.jem kar se tiče Dolby Vision in se v marsičem strinjam s tabo glede Philips TVjev, ampak kak pa človek napiše samo nekaj proti Philipsu in da bog ne daj ni najboljši, pa si dobesedno najeb.. in jih že čuješ od tebe, pa vso to tvoje posmehovanje z smaljili in te fore, vse pokaže kako si otročji.


Kar se tiče zagovarjanja, me nikar ne rabiš zagovarjat saj nismo na sodišču.. Ali si sedaj postal moj odvetnik..? Saj jaz sprejmem kritike, samo naj bodo na mestu in resnične:)) Sicer pa vidim, da je ta debata krenila v povsem drugo smer, tako, da nima smisla kaj več razpravljat:))Kot sem že napisal, ti samo priporočaj Sonya saj ti nihče ne brani..! Me je pa ena zadeva pri tebi zmotila, ker se imaš za takšnega strokovnjaka pa ne ločiš Chipseta od slikovnega procesorja, to pa je potem že težava..


Nikoli se nisem imel za strokovnjaka ali da bi rekel kar podobnega, sem pa zelo zahteven kar se tiče slike in ne maram izumetničene sprocesirane slike in seveda vem da procesor za sliko nima veze z hitrostjo OSja kar sem tudi napisal.


Tukaj pa si drugače napisal.. Se vidi, da si povsem zamešal pojme.. Saj ni problema, saj vem, da se ravno ne spoznaš na tv tehnologijo, zato ti niti ne zamerim:))

Sony XF9005 ima kljub boljšem X1 extreme procesor enako počasen android kot XF8505.. Hitrejši Android ne pomeni avtomatsko boljša slika oz da je procesor boljši tudi za sliko..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ne širi zopet laži, še vedno sem aktiven na obeh forumih.. Kar pa se tiče mojega izbora, pa se nikar ne obremenjuj:)) Saj sem ti tako že napisal, da ti nisi mirodajen za dajanje nasvetov in ocenjevanja kvalitete posameznih televizorjev..!
Saj verjamem, da si aktiven, samo ne več pod imenom "majstor2": http://www.forum.hr/member.php?u=421013
da ne omenjam dalje tudi po 15 nestrinjan s teboj na post na Bugu, kjer si absolutni rekorder.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

@andrej69

Jaz sem te včeraj še zagovarjal pred fpbs.jem kar se tiče Dolby Vision in se v marsičem strinjam s tabo glede Philips TVjev, ampak kak pa človek napiše samo nekaj proti Philipsu in da bog ne daj ni najboljši, pa si dobesedno najeb.. in jih že čuješ od tebe, pa vso to tvoje posmehovanje z smaljili in te fore, vse pokaže kako si otročji.


Kar se tiče zagovarjanja, me nikar ne rabiš zagovarjat saj nismo na sodišču.. Ali si sedaj postal moj odvetnik..? Saj jaz sprejmem kritike, samo naj bodo na mestu in resnične:)) Sicer pa vidim, da je ta debata krenila v povsem drugo smer, tako, da nima smisla kaj več razpravljat:))Kot sem že napisal, ti samo priporočaj Sonya saj ti nihče ne brani..! Me je pa ena zadeva pri tebi zmotila, ker se imaš za takšnega strokovnjaka pa ne ločiš Chipseta od slikovnega procesorja, to pa je potem že težava..


Nikoli se nisem imel za strokovnjaka ali da bi rekel kar podobnega, sem pa zelo zahteven kar se tiče slike in ne maram izumetničene sprocesirane slike in seveda vem da procesor za sliko nima veze z hitrostjo OSja kar sem tudi napisal.


Tukaj pa si drugače napisal.. Se vidi, da si povsem zamešal pojme.. Saj ni problema, saj vem, da se ravno ne spoznaš na tv tehnologijo, zato ti niti ne zamerim:))

Sony XF9005 ima kljub boljšem X1 extreme procesor enako počasen android kot XF8505.. Hitrejši Android ne pomeni avtomatsko boljša slika oz da je procesor boljši tudi za sliko..


Saj pa ima enak pomen, hitrejši android ne pomeni boljša slika, s tem sem mislil oz hotel povedati da nima procesor za sliko veze z androidom, ali kako si pa ti to razumel? Res je da piše malo površno in slovnično nepravilno, zato se zna zgoditi da kaj napišem malenkost nejasno, priznam. Npr novi Sonyja kot XG8505 in Xg9505 imata hitrejši android in menije zaradi več rama in več Mhz processor in ne razari njihovega slikovnega X1 procesorja, ker XG8505 ima še vedno enak X1 procesor kot XF8505. Priznam da se na TV tehnologijo ne spoznam toliko kot na računalnike, kar še ne pomeni da se zato ne spoznam na sliko ampak vseeno ločim zadeve, kot procesor, ram, matina plošča in te fore, saj si tudi sam sestavljam in inštaliram svoje računalnike, ki jih potrebujem za delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Jaz takšen citat razumem, da je delovanje Androida odvisno od slikovnega procesorja:))Da te malo podučim.. Za delovanje Androida ni odvisen Extreme procesor, temveč MediaTek Chipset, ki ga imajo Sony, Philips in Panasonic:)

Sony XF9005 ima kljub boljšem X1 extreme procesor enako počasen android kot XF8505..

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Jaz takšen citat razumem, da je delovanje Androida odvisno od slikovnega procesorja:))Da te malo podučim.. Za delovanje Androida ni odvisen Extreme procesor, temveč MediaTek Chipset, ki ga imajo Sony, Philips in Panasonic:)

Sony XF9005 ima kljub boljšem X1 extreme procesor enako počasen android kot XF8505..


Samo toliko da veš Philips 7304 ima še kar stari Cortex A53, enako velja za 8804, Sonyji pa ima od XG85 naprej A73 nov MT5898 MediaTek Chipset, nižji razredi imajo tastarega kot Philips. Philips je oskubil dalinjec, nima več tipkovnice na drugi strani. V glavnem tudi kar se slike tiče, skoraj nobeden napredek proti 7303, tako poroča polski review in uporabniki na angležkih in amariških forumih in če spet misliš lepit kakšne citate od podkupljenih testov oz kaki testi, neki kratki opisi ki so plačani od Philipsa, hvala lepa. Philips ima zelo dobre TVja ja kot OLED803 ne pa ti nizkorazredn šmorn, ki ga ti hvališ in hvališ kot neko čudo, in ga primerjaš z višjimi modeli drugih proizvajalev. Sevedaje 7304 za svojo kategorijo vredu ampšak ti ga tako napihuješ da to ni normalno. Philips še ima samo nizkorazredne TVje kar se tiče LED TVjev, neko mešanico VA in IPS panelov, ki nima ne 10bit panel, ne 120hz, ne nobene tehnologije za razširitev barv, v glavnem nič. Sony že letos nudi Triluminos od najnižjega XG7000 naprej. Pri Philipsu so tako in tako sami rekel, da se bolj trudijo okrog OLEDa kar se tiče taprave slike in da bo še samo njihov OLED višji razded, LED pa še samo low in mid budget, njihovi LED TVji so za normalne uporabnike, ki jih ni težko zadovoljiti.

Panasonic GX800 ki je v enakem cenovnem rangu ima saj njihovo tehnologijo za širšo paleto barv in seveda dosti bolj naravno sliko, ki jo lahko nastaviš po želji, Philips pa se nikoli ne nauči in vedno limitira nižje modele TVjev, da imajo pregrobo izumetničeno sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

@skyform

Vidim, da si ujet v svetu specifikacij in nekakšnega marketinga:)) Tako, da ti tukaj ne morem kaj dosti pomagat.. Pri Philipsu so sami dejali, da je model 7304 namenjem ljudem katerih ne zanimajo specifikacije, temveč iščejo kvaliteten televizor kar se tiče slike in ostalega..! Ker pa še ti nisi videl v živo Philips modela 7304, te prosim, da nehaš delat nekakšne vzporednice:))Da se navežem na model GX700, ki ga omenjaš. Kaj pomaga, če ima Triluminos panel, če pa ima že nekoliko zastarel in nekonkurenčen X-Reality Pro procesor, kakor tudi modeli serije 8:)) In potemtakem, bi naj ti televizorji prikazali kvalitetnejšo sliko kakor pa Philips model 7304 ki ima že občutneje kvalitetnejši procesor:))Kakor tudi Panasonic GX800 , ki ima HCX procesor, čeprav ne najboljšega. Kar pa se tiče panelov, pa uprabljata oba proizvajalca panele enakih prozvajalcev.. Va panele od AUO ali Innolux, IPS panele pa od Lg-ja. In oba proizvajalca uporabljata enako vrsto zatemnenja Global Dimming v tem nižjem in srednjem rangu televizorjev. Edino višji modeli uporabljajo Local Dimming. Kar pa se tiče Chipseta, pa uporabljajo nekoliko zmogljivejšo verzijo samo višji modeli Sonya:)) Kar se tiče pa Panasonica GX800, ga imam ravno doma na testiranju, tako, da poznam prednosti in slabosti napram Philipsu 7304 ali 7303.. Poglej nima smisla razpravljat okoli teh televizorjev, ker se boš moral se marsikaj naučiti..! V tem poslu sem več kakor 20 let, pa mislim, da poznam zadeve malo bolje kakor ti:)) Saj si dokazal tvojo poznavanje, že glede tvojega citata okoli Androida.. Pa tudi, če ti ne bi jaz napisal za MediaTek sploh ne bi vedel da obstaja.. Tako, da res ne vidim smisla, da bi še dalje razpravljal z teboj..! Saj sem ti napisal in bom še zadnjič, ti kar priporočaj Sony televizorje, če pa se bodo ljudje za njih odločili pa je druga stvar.. Ker jaz osebno zaradi logotipa, ne bom plačal 20% ali 30% večjo ceno..

fpbs ::

Ta Philipsov model 7304 lahko primerjaš z lanskimi LG modeli UK in letošnjimi UM, pa še to ne z vsemi, in čisto nič več. To, da že 20 let prodajaš Philipse, pa ni nobena prednost. Moram pa priznat, da si "dober" trgovec, ker vedno hočeš vsilit stranki tisto, kar ti hočeš prodat.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Ta Philipsov model 7304 lahko primerjaš z lanskimi LG modeli UK in letošnjimi UM, pa še to ne z vsemi, in čisto nič več. To, da že 20 let prodajaš Philipse, pa ni nobena prednost. Moram pa priznat, da si "dober" trgovec, ker vedno hočeš vsilit stranki tisto, kar ti hočeš prodat.


Lg se lahko primerja z kakšnimi (Grundig, Vivax, Fox , Tesla) televizorji..

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Vidim, da si ujet v svetu specifikacij in nekakšnega marketinga:)) Tako, da ti tukaj ne morem kaj dosti pomagat.. Pri Philipsu so sami dejali, da je model 7304 namenjem ljudem katerih ne zanimajo specifikacije, temveč iščejo kvaliteten televizor kar se tiče slike in ostalega..! Ker pa še ti nisi videl v živo Philips modela 7304, te prosim, da nehaš delat nekakšne vzporednice:))Da se navežem na model GX700, ki ga omenjaš. Kaj pomaga, če ima Triluminos panel, če pa ima že nekoliko zastarel in nekonkurenčen X-Reality Pro procesor, kakor tudi modeli serije 8:)) In potemtakem, bi naj ti televizorji prikazali kvalitetnejšo sliko kakor pa Philips model 7304 ki ima že občutneje kvalitetnejši procesor:))Kakor tudi Panasonic GX800 , ki ima HCX procesor, čeprav ne najboljšega. Kar pa se tiče panelov, pa uprabljata oba proizvajalca panele enakih prozvajalcev.. Va panele od AUO ali Innolux, IPS panele pa od Lg-ja. In oba proizvajalca uporabljata enako vrsto zatemnenja Global Dimming v tem nižjem in srednjem rangu televizorjev. Edino višji modeli uporabljajo Local Dimming. Kar pa se tiče Chipseta, pa uporabljajo nekoliko zmogljivejšo verzijo samo višji modeli Sonya:)) Kar se tiče pa Panasonica GX800, ga imam ravno doma na testiranju, tako, da poznam prednosti in slabosti napram Philipsu 7304 ali 7303.. Poglej nima smisla razpravljat okoli teh televizorjev, ker se boš moral se marsikaj naučiti..! V tem poslu sem več kakor 20 let, pa mislim, da poznam zadeve malo bolje kakor ti:)) Saj si dokazal tvojo poznavanje, že glede tvojega citata okoli Androida.. Pa tudi, če ti ne bi jaz napisal za MediaTek sploh ne bi vedel da obstaja.. Tako, da res ne vidim smisla, da bi še dalje razpravljal z teboj..! Saj sem ti napisal in bom še zadnjič, ti kar priporočaj Sony televizorje, če pa se bodo ljudje za njih odločili pa je druga stvar.. Ker jaz osebno zaradi logotipa, ne bom plačal 20% ali 30% večjo ceno..


Ne nisem, meni je pomembno to kar vidim, in če ti ne vidiš razlika med 60hz in 120hz pa 8bit in 10bit ti ne morem pomagati. Ko sem dobil Philips 43PUS7303 sem takoj videl razliko da ima 60hz panel, slika je očitno majn čista v premikanju in to je je tako očitno že pri majhnem 43" proti 55" PUS7502 ki je 120hz, da ne govorim o 50PUS7303 ki je še slabši kar se tega tiče. Za tale mediatek cip pa mi je popolnoma vseeno, seveda je lepo imeti hitrejši android ampak ne na ceno slike, raje imam boljšo sliko in počasnejši os. Sonyji do 8500 pa me tako in tako ne zanimajo, to je vse podobn šmorn kot Philips 7000 serija in še po vrhu predrago, kar se cen tiče seveda Philips tule zmaga. Sony 55XG8505 pa je že padel na ceno 999EUR in nudi dosti več kot Philips 55PUS7304 razlika v ceni pa ni več kot 160EUR in oba sta IPS panel, je pa kul da ima Philips 58ˇvarijanto ki je VA 3" večji in smao 10EUR dražji. IPS paneli so zame tako in tako neuporabni. Glede 7304 se pa ga že videl v živo, v dveh prodajalnah ampak nisem mogel slike nastavit in Tv ne ocenjujem na osnovi vivid mode, ki jih uporabljajo v prodajalnah, ampak v mojem domačem kinu/studio in z prilagojeno sliko. Drugače pa malo zahtevnejši uporabniki sploh niso zadovoljni z 7304 in pavijo da je minimalen napredek proti 7303 in kot sem že rekel nekaj krat bom ga tudi sam kmalu stestiral.

Da pa samo višji modeli uporabljajo local diming mi pa ni treba razlagati, ampšak ravno to ti govorim, boljše kupiti lanski model iz višjega ranga, kot pa novega z dosni nižjega ranga z nabito ceno. Ti višji modeli so toliko boljši da jih model kot Philipsov 7000 ali Sonyev 7000 ne bodo ujeli niti čez 10 let, TV pa si kupuješ saj za 5-10 let in se za to splača dati 999EUR za Sony XF9000 proti 58PUS7004 za 840EUR


Hi there, new around here, thought i'd chime in! I've owned the 7304 50 Inch model for two weeks now. A few things:

- The peak brightness is 350 nits, which is essentially the same as the 7303. I did not measure this myself, but a Dutch tech site clearly stated that they do in fact use the same panels as the 7303, but aim to 'get more out of it' using the updated P5 chip.

- Due to the P5 chip, the colors look very good on this TV, i can indeed see an improvement over the 7303 there.

- Only the 50 and the 58 inch models have VA panels.

- Android TV is meh, it's slow and unresponsive.

- Micro dimming pro is not FALD.

Would i recommend this TV?

If you're strictly looking for a strong SDR picture, yes. Ambilight is a great feature, the colors pop and the screen delivers a very crisp image.
As for the HDR, the colors look suprisingly good, but it won't come as a suprise that its mediocre beak brightness is the real bottleneck here. I'd still rate it a bit higher than the Samsung 7400 series though.
Android TV is just a letdown, in fact, many 7304's have been returned in the past few weeks due to issues with the system, so i would not recommend picking up this TV at the moment.

They've been sending these models to users/readers for personal reviews but a real review is not in the works it seems. Probably affraid it'll show up that it really isn't 'The One' (to have)

I just returned my unit, and got the Sony X900F instead.

Hope this helps!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

@skyform

Res te ne razumem kaj hočeš dokazat z temi citati.. Vsak proizvajalec ima določene težave, to ti lahko povem iz prve roke:)) A misliš, da Sony televizorji nimajo težav in se ne kvarijo..? Kar se tiče Philips modela 7304, je zelo dober televizor ni pa vrhunski..! Kar tudi ni za pričakovat, od takšnega ranga televizorja:)Vsi ti televizorji, o katerih sva se zadnje dni pogovarjala pa imajo določene minuse in pluse, ker še vedno gre za Lcd tehnologijo..! Sedaj pa pojdi še hitro brskat po netu, da še najdeš kakšno negativno oceno kar se tiče Philipsa..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

@skyform

Res te ne razumem kaj hočeš dokazat z temi citati.. Vsak proizvajalec ima določene težave, to ti lahko povem iz prve roke:)) A misliš, da Sony televizorji nimajo težav in se ne kvarijo..? Kar se tiče Philips modela 7304, je zelo dober televizor ni pa vrhunski..! Kar tudi ni za pričakovat, od takšnega ranga televizorja:)Vsi ti televizorji, o katerih sva se zadnje dni pogovarjala pa imajo določene minuse in pluse, ker še vedno gre za Lcd tehnologijo..! Sedaj pa pojdi še hitro brskat po netu, da še najdeš kakšno negativno oceno kar se tiče Philipsa..


Ta kot jaz ne vem zakaj ti priporočaš samo nove TVje z nabitimi cenami -(om zdja so že malo dol padle, ampak na začetku si kljub temu gušil samo s tem 7304 ko še je stal 899EUR v 50" in 999EUR v 55EUR, in si takrat ahko dobiš lanski modelm iz višjega ranga za identilno ceno. Tudi ne razumem kako lahko rečeš, da med 60hz in 120hz ni razlike a ko ti 2 leti stari PUS7502 z 120hz skuri novega 7304 kar se tiče gibanja slike. Brskat pa ne rabim nič po netu za negativne komentarje, jaz berem samo en forum, forum kjer ima vsak model svoj topik in za enkrat lastniki 7304 ne pišejo nič dobrega kar je bilo enako pri 7303. To da ima vsak Tv svoje težave mi je seveda jasno, nobeden TV ni popoln in nikoli ne bo niti OLED, ampak kljub temu so višji modeli TVjev dosti boljši, ne samo malo, npr Sonyjev 9000 model ali Philipsov OLED803 sploh ne moreš primerjati z 7304 od Philipsa, toliko boljša sta, ampak ti pišeš kot da sta da dva TVja minimalno boljša od 7304, kot d aje 7304 neko čudo za denar kar sploh ni, v bistvu je predrag!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

V glavnem jaz sem zaključil s teboj, ne mislim več izgubljati čas za nepotrebne debate s teboj, uživaj v svojem sanjskem Philips svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

V glavnem jaz sem zaključil s teboj, ne mislim več izgubljati čas za nepotrebne debate s teboj, uživaj v svojem sanjskem Philips svetu.


Tudi jaz tebi želim, veliko užitka ob Sony televizorjih:))

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

V glavnem jaz sem zaključil s teboj, ne mislim več izgubljati čas za nepotrebne debate s teboj, uživaj v svojem sanjskem Philips svetu.


Tudi jaz tebi želim, veliko užitka ob Sony televizorjih:))


Jaz imam doma tri Philips TVje, dva Sony in en Samsung, za tebe pa vsi vemo da samo Philips , tako da nebi ne...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

V glavnem jaz sem zaključil s teboj, ne mislim več izgubljati čas za nepotrebne debate s teboj, uživaj v svojem sanjskem Philips svetu.


Tudi jaz tebi želim, veliko užitka ob Sony televizorjih:))


Jaz imam doma tri Philips TVje, dva Sony in en Samsung, za tebe pa vsi vemo da samo Philips , tako da nebi ne...


Nehaj lagati, kdo pa ima doma 6 televizorjev..? Jaz pa imam poleg Philipsa, še doma Panasonica GX800, ki je na testu. Ko pa so bili doma še otroci, pa smo imeli 3 televizorje. Res še nisem nikjer zasledil, da bi kdo imel doma 6 televizorjev:))

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

V glavnem jaz sem zaključil s teboj, ne mislim več izgubljati čas za nepotrebne debate s teboj, uživaj v svojem sanjskem Philips svetu.


Tudi jaz tebi želim, veliko užitka ob Sony televizorjih:))


Jaz imam doma tri Philips TVje, dva Sony in en Samsung, za tebe pa vsi vemo da samo Philips , tako da nebi ne...


Nehaj lagati, kdo pa ima doma 6 televizorjev..? Jaz pa imam poleg Philipsa, še doma Panasonica GX800, ki je na testu. Ko pa so bili doma še otroci, pa smo imeli 3 televizorje. Res še nisem nikjer zasledil, da bi kdo imel doma 6 televizorjev:))


Imam stara dva dinozavra od Philipsa, Philips 37" 7000 model iz leta 2009, Philips 40" 8000 iz leta 2010 tale TV sem uporabljal zelo dolgo ker je imel odlično sliko, potem Philips PUS7303, ki je za otroke za gledanje risank, youtube in te fore. Sony 49XE9005 imam kot dodaten monitor na steni za delo na računalniku in 55XG9505 kot glaven TV v dnevni sobi in še nizkorazredni Samsung 55KU6072U iz leta 2017 v sobi za goste.

Raje se brigaj zase in me ne obtožuj laganja, uporabniki tu te krivijo, da uporabljaš ne vem koliko lažnih imen, prosim pometi za svojim pragom in prosim da mi nehaš gušit, ker ne mislim več debatirati s teboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

V glavnem jaz sem zaključil s teboj, ne mislim več izgubljati čas za nepotrebne debate s teboj, uživaj v svojem sanjskem Philips svetu.


Tudi jaz tebi želim, veliko užitka ob Sony televizorjih:))


Jaz imam doma tri Philips TVje, dva Sony in en Samsung, za tebe pa vsi vemo da samo Philips , tako da nebi ne...


Nehaj lagati, kdo pa ima doma 6 televizorjev..? Jaz pa imam poleg Philipsa, še doma Panasonica GX800, ki je na testu. Ko pa so bili doma še otroci, pa smo imeli 3 televizorje. Res še nisem nikjer zasledil, da bi kdo imel doma 6 televizorjev:))


Imam stara dva dinozavra od Philipsa, Philips 37" 7000 model iz leta 2009, Philips 40" 8000 iz leta 2010 tale TV sem uporabljal zelo dolgo ker je imel odlično sliko, potem Philips PUS7303, ki je za otroke za gledanje risank, youtube in te fore. Sony 49XE9005 imam kot dodaten monitor na steni za delo na računalniku in 55XG9505 kot glaven TV v dnevni sobi in še nizkorazredni Samsung 55KU6072U iz leta 2017 v sobi za goste.

Raje se brigaj zase in me ne obtožuj laganja, uporabniki tu te krivijo, da uporabljaš ne vem koliko lažnih imen, prosim pometi za svojim pragom in prosim da mi nehaš gušit, ker ne mislim več debatirati s teboj.


Kateri uporabniki pa so to..? In prosim naj mi naštejejo uporabniška imena, ki jih uporabljam:)) Se vidi, da si še mlad pa naiven, da nasedaš uporabniku @fpbs, ki je tako pokazal svoj obraz..! Sicer pa ne vem kdo je začel katerga gušit, karkoli že to pomeni.. Jaz sem že lep čas na tem forumu, ti pa si se izgleda registriral toliko, da narediš nekaj antireklame za Philips televizorje:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Konlov ::

fpbs, zakaj te moti, če se človek spozna in deli nasvete. Moteč si že nekoliko s tem stalnim nerganjem.

fpbs ::

Konlov je izjavil:

fpbs, zakaj te moti, če se človek spozna in deli nasvete. Moteč si že nekoliko s tem stalnim nerganjem.
Spozna se na TVeje toliko, da spretno manipulira z vsemi, ki rabite pomoč pri nakupu, in vam (tudi tebi je) vsiljuje Philipse, čeprav bi za isto vsoto lahko dobili dosti boljši televizor. Ti, ki nisi te stroke, tega ne zapaziš, in misliš, da je njegov nasvet dobronameren. Ukvarjal sem se vso delovno dobo s servisiranjem TVejev, tako da to takoj zapazim, in ker mi ni vseeno v kaj vas zavaja, na to opozarjam, kot sem tudi tebe. Poglej si par postov nazaj prepire med skyform-om in Andrejem. Tu je vse jasno. Skyform se dobro spozna na zadevo, in zato oporeka Andreju, ki hoče zopet Philipse prikazat popolnoma drugače, kot v resnici so. Ker gre to Andreju na živce, in mu je trn v peti, ga hoče popolnoma diskvalificirat in prikazat kot nevedneža. Upam, da skyform ne bo tako hitro popustil Andreju, in s tem marsikoga rešil zgrešenega nakupa.

Gogo ::

Zanima me kako to, da v Monitorju priporočajo Philipse? https://www.monitor.si/clanek/test-tele...
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

skyform ::

Gogo je izjavil:

Zanima me kako to, da v Monitorju priporočajo Philipse? https://www.monitor.si/clanek/test-tele...


A misliš zakaj je zmagal Philips POS9002, zato ker je tale TV res med najboljšimi od teh kar so jih testirali sploh za svojo ceno. To je predhodnik OLEd803 za katerega sem rekel da je zelo dober TV.

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

V glavnem jaz sem zaključil s teboj, ne mislim več izgubljati čas za nepotrebne debate s teboj, uživaj v svojem sanjskem Philips svetu.


Tudi jaz tebi želim, veliko užitka ob Sony televizorjih:))


Jaz imam doma tri Philips TVje, dva Sony in en Samsung, za tebe pa vsi vemo da samo Philips , tako da nebi ne...


Nehaj lagati, kdo pa ima doma 6 televizorjev..? Jaz pa imam poleg Philipsa, še doma Panasonica GX800, ki je na testu. Ko pa so bili doma še otroci, pa smo imeli 3 televizorje. Res še nisem nikjer zasledil, da bi kdo imel doma 6 televizorjev:))


Imam stara dva dinozavra od Philipsa, Philips 37" 7000 model iz leta 2009, Philips 40" 8000 iz leta 2010 tale TV sem uporabljal zelo dolgo ker je imel odlično sliko, potem Philips PUS7303, ki je za otroke za gledanje risank, youtube in te fore. Sony 49XE9005 imam kot dodaten monitor na steni za delo na računalniku in 55XG9505 kot glaven TV v dnevni sobi in še nizkorazredni Samsung 55KU6072U iz leta 2017 v sobi za goste.

Raje se brigaj zase in me ne obtožuj laganja, uporabniki tu te krivijo, da uporabljaš ne vem koliko lažnih imen, prosim pometi za svojim pragom in prosim da mi nehaš gušit, ker ne mislim več debatirati s teboj.


Kateri uporabniki pa so to..? In prosim naj mi naštejejo uporabniška imena, ki jih uporabljam:)) Se vidi, da si še mlad pa naiven, da nasedaš uporabniku @fpbs, ki je tako pokazal svoj obraz..! Sicer pa ne vem kdo je začel katerga gušit, karkoli že to pomeni.. Jaz sem že lep čas na tem forumu, ti pa si se izgleda registriral toliko, da narediš nekaj antireklame za Philips televizorje:))


Boljše biti mlad in naiven kot pa 50 (sklepam po tvoji številki 69 najbrž tvoja letnica) in nesramen kot ti.

A se spomniš kako si me sprejel na forum, tvoj prvi odziv do mene, ko sem prišel na forum je bil:

Za katerim uporabniškim imenom se skrivaš, nakar so sledeli posmehovalni smajliji.

A še moram dodati kaj? Mislim da ne, da to vse pove kakšen človek si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Gogo je izjavil:

Zanima me kako to, da v Monitorju priporočajo Philipse? https://www.monitor.si/clanek/test-tele...


Ker so najboljša izbira:) Tudi letos..
https://www.bigbang.si/info/philips-zla...

andrej69 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Gogo je izjavil:

Zanima me kako to, da v Monitorju priporočajo Philipse? https://www.monitor.si/clanek/test-tele...


Ker so najboljša izbira:) Tudi letos..
https://www.bigbang.si/info/philips-zla...


Wow, neverjetno, reklama plačana od Philipsa. Za OLED903 bi še rekel da je vredu, ampak me pa prav zanima, če tak drag TV predvaja 4k mkvje preko usb naprav, ker za enkrat ni nobeden Philips sposoben tega, med tem, ko Pansonic, Sony in Samsung zmorejo to brez težav. Je zanimivo da tega nikoli ne omeniš, sem prepričan, da dosti ljudi gleda mkv formate preko usb naprav in da ti 4k ne predvaja je res nespremeljivo. Moj brat je celo kontaktiral Philips, ker ni mogel verjet da mu 7502 ne predvaja 4k, oz predvaja, ampak šteka tako, da ne moreš gledati in tudi zvok preskakuje, enako dela na mojem 7303, medtem, ko na Samsung 55KU6072U za 500€ 4k dela kot po maslu.

In še dva več razočarana lastnika 7304 modela in kot kaže 7304 sploh nima P5 2nd gen procesor ampak 1st gen, se pravi enaka sprocesirana slika kot pri 7303, oje.

https://www.avforums.com/threads/philip...

andrej69 ::

A si že slišal za Kodi ali MXplayer na Android televizorjih.. Kolikor opažam, ti sploh nimaš Philips televizorja, temveč je to še ena tvoja laž:))Ker, če bi imel Philipsa, bi že imel nameščen Kodi kakor vsak uporabnik Philipsa, pa ne bi imel nikakršnih težav pri predvajanju 4K vsebin..! Kar pa se tiče procesorja P5 si lahko tukaj pogledaš. Sicer pa sploh ni važno, ali je izboljšan pve genaracije ali je druga generacija, dejstvo je, da je slika opazno kvalitetnejša kakor na lanskih modelih:))Tudi tukaj na Tehnozvezdje so nekaj napisali o tem..

Highlight-Features:

Philips 7304 LCD-TV Performance Serie - The One
Größen: 43-, 50-, 55-, 58-, 65,- 70-Zoll
Slim 4K UHD DLED-TV
3-seitiges Ambilight
P5 Perfect Picture Engine (2. Generation)
Dolby Vision und Dolby Atmos
Micro Dimming Pro
HDR 10+ und HLG-Kompatibilita?t
Philips Sound-System mit 20 Watt und DTS HD
Android TV Pie (9) mit Google Assistant built-in und ,,Works with Alexa"
Schlanker Rahmen mit schwenkbarem, silberfarbenem T-fo?rmigem Fuß
65- & 70-Zoll mit zwei schlanken silberfarbenen Fu?ßen Voraussichtlich verfu?gbar gegen Ende des 2. Quartals 2019

https://tehnozvezdje.si/televizorji-phi...

https://www.computerbild.de/artikel/avf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

A si že slišal za Kodi ali MXplayer na Android televizorjih.. Kolikor opažam, ti sploh nimaš Philips televizorja, temveč je to še ena tvoja laž:))Ker, če bi imel Philipsa, bi že imel nameščen Kodi kakor vsak uporabnik Philipsa, pa ne bi imel nikakršnih težav pri predvajanju 4K vsebin..! Kar pa se tiče procesorja P5 si lahko tukaj pogledaš. Sicer pa sploh ni važno, ali je izboljšan pve genaracije ali je druga generacija, dejstvo je, da je slika opazno kvalitetnejša kakor na lanskih modelih:))Tudi tukaj na Tehnozvezdje so nekaj napisali o tem..

Highlight-Features:

Philips 7304 LCD-TV Performance Serie - The One
Größen: 43-, 50-, 55-, 58-, 65,- 70-Zoll
Slim 4K UHD DLED-TV
3-seitiges Ambilight
P5 Perfect Picture Engine (2. Generation)
Dolby Vision und Dolby Atmos
Micro Dimming Pro
HDR 10+ und HLG-Kompatibilita?t
Philips Sound-System mit 20 Watt und DTS HD
Android TV Pie (9) mit Google Assistant built-in und ,,Works with Alexa"
Schlanker Rahmen mit schwenkbarem, silberfarbenem T-fo?rmigem Fuß
65- & 70-Zoll mit zwei schlanken silberfarbenen Fu?ßen Voraussichtlich verfu?gbar gegen Ende des 2. Quartals 2019

https://tehnozvezdje.si/televizorji-phi...


Vem da dela na Kodi in Mxplayer in Vlc player ampak zakaj taki stroj po tvoje kot je Philips ne predvaja teh fajlov z osnovnim playerom, če so to taki vredi TV. Če slučajno ne veš za to ker Philips ima limitiran prenos media fijlov na 30mpbs, večina 4k filmi so pa 50mbps.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

A si že slišal za Kodi ali MXplayer na Android televizorjih.. Kolikor opažam, ti sploh nimaš Philips televizorja, temveč je to še ena tvoja laž:))Ker, če bi imel Philipsa, bi že imel nameščen Kodi kakor vsak uporabnik Philipsa, pa ne bi imel nikakršnih težav pri predvajanju 4K vsebin..! Kar pa se tiče procesorja P5 si lahko tukaj pogledaš. Sicer pa sploh ni važno, ali je izboljšan pve genaracije ali je druga generacija, dejstvo je, da je slika opazno kvalitetnejša kakor na lanskih modelih:))Tudi tukaj na Tehnozvezdje so nekaj napisali o tem..

Highlight-Features:

Philips 7304 LCD-TV Performance Serie - The One
Größen: 43-, 50-, 55-, 58-, 65,- 70-Zoll
Slim 4K UHD DLED-TV
3-seitiges Ambilight
P5 Perfect Picture Engine (2. Generation)
Dolby Vision und Dolby Atmos
Micro Dimming Pro
HDR 10+ und HLG-Kompatibilita?t
Philips Sound-System mit 20 Watt und DTS HD
Android TV Pie (9) mit Google Assistant built-in und ,,Works with Alexa"
Schlanker Rahmen mit schwenkbarem, silberfarbenem T-fo?rmigem Fuß
65- & 70-Zoll mit zwei schlanken silberfarbenen Fu?ßen Voraussichtlich verfu?gbar gegen Ende des 2. Quartals 2019

https://tehnozvezdje.si/televizorji-phi...


Vem da dela na Kodi in Mxplayer in Vlc player ampak zakaj taki stroj po tvoje kot je Philips ne predvaja teh fajlov z osnovnim playerom, če so to taki vredi TV. Če slučajno ne veš za to ker Philips ima limitiran prenos media fijlov na 30mpbs, večina 4k filmi so pa 50mbps.


Mene osebno, ne zanima zakaj ne predvaja vseh 4k vsebin preko vgrajenega predvajalnika, dokler lahko normalno gledam preko Android predvajalnikov:))Sicer pa, kateri ima res kvaliteten televizor je vsekakor najboljša izbira, da kupi kakšen kvaliteten zunanji predvajalnik, ker je tam kvaliteta slike najboljša..! Ker ti vgrajeni predvajalniki v televizorjih, niso nič kaj kvalitetni..

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

A si že slišal za Kodi ali MXplayer na Android televizorjih.. Kolikor opažam, ti sploh nimaš Philips televizorja, temveč je to še ena tvoja laž:))Ker, če bi imel Philipsa, bi že imel nameščen Kodi kakor vsak uporabnik Philipsa, pa ne bi imel nikakršnih težav pri predvajanju 4K vsebin..! Kar pa se tiče procesorja P5 si lahko tukaj pogledaš. Sicer pa sploh ni važno, ali je izboljšan pve genaracije ali je druga generacija, dejstvo je, da je slika opazno kvalitetnejša kakor na lanskih modelih:))Tudi tukaj na Tehnozvezdje so nekaj napisali o tem..

Highlight-Features:

Philips 7304 LCD-TV Performance Serie - The One
Größen: 43-, 50-, 55-, 58-, 65,- 70-Zoll
Slim 4K UHD DLED-TV
3-seitiges Ambilight
P5 Perfect Picture Engine (2. Generation)
Dolby Vision und Dolby Atmos
Micro Dimming Pro
HDR 10+ und HLG-Kompatibilita?t
Philips Sound-System mit 20 Watt und DTS HD
Android TV Pie (9) mit Google Assistant built-in und ,,Works with Alexa"
Schlanker Rahmen mit schwenkbarem, silberfarbenem T-fo?rmigem Fuß
65- & 70-Zoll mit zwei schlanken silberfarbenen Fu?ßen Voraussichtlich verfu?gbar gegen Ende des 2. Quartals 2019

https://tehnozvezdje.si/televizorji-phi...


Vem da dela na Kodi in Mxplayer in Vlc player ampak zakaj taki stroj po tvoje kot je Philips ne predvaja teh fajlov z osnovnim playerom, če so to taki vredi TV. Če slučajno ne veš za to ker Philips ima limitiran prenos media fijlov na 30mpbs, večina 4k filmi so pa 50mbps.


Mene osebno, ne zanima zakaj ne predvaja vseh 4k vsebin preko vgrajenega predvajalnika, dokler lahko normalno gledam preko Android predvajalnikov:))Sicer pa, kateri ima res kvaliteten televizor je vsekakor najboljša izbira, da kupi kakšen kvaliteten zunanji predvajalnik, ker je tam kvaliteta slike najboljša..! Ker ti vgrajeni predvajalniki v televizorjih, niso nič kaj kvalitetni..


Problem v tem je, da nekaterim ljudjem, ki svetuješ nakup Philipsa, se ne spozna na te zadeve in če človek ne bo znal prenesti mx player ali vlc player ne bo moral gledati 4k ali pa bo spet moral iskati pomoč na internetu, kako prenesti zadevo. Povrhu še pa moraš prenesti kodek, ker mx player ne predvaja vredu vse fajle, če ne posodobiš kodek, pri nekaterih ne dela zvok, pri enih slika itd, in to je vse kar komplicirano za navadne uporabnike za katere bi naj bil namenjen tale Philips.

Player v Samsungu in Sonyju je zelo kvaliteten, slika nič majn kvalitetna če ne bolj kot v mx player ali vlc player in v njem vse dela hitreje, pa še podnapisi so s prve z šumniki brez da bi morla kaj nastaviljati, spet prednost za nezahtevnega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()
««
25 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165230 (3895) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117643 (7376) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127226 (17313) Mirkokovačec

Več podobnih tem