» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
10 / 66
»»

modrijani ::

Pozdravljeni!
Iščem tv med 43'' in 50'', v rangu do 700 €. V Harvey Normanu so mi zagreto ponujali SONY KDL49WE755B, češ da je najboljši TV za ta denar (stane 600€). TV mislim uporabljati zgolj za gledanje filmov prek kabelske TV ter iz USB (+youtube). Igralnih konzol ter raznih hišnih kinov ne uporabljam. Kateri TV torej izbrati? Se bolje splača PHILIPS 43PUS6412 (500€), glede na odzive s foruma?
LP

andrej69 ::

modrijani je izjavil:

Pozdravljeni!
Iščem tv med 43'' in 50'', v rangu do 700 €. V Harvey Normanu so mi zagreto ponujali SONY KDL49WE755B, češ da je najboljši TV za ta denar (stane 600€). TV mislim uporabljati zgolj za gledanje filmov prek kabelske TV ter iz USB (+youtube). Igralnih konzol ter raznih hišnih kinov ne uporabljam. Kateri TV torej izbrati? Se bolje splača PHILIPS 43PUS6412 (500€), glede na odzive s foruma?
LP



Jaz bi ti svetoval, da, če le imaš možnost, da primakneš še 100 evrov več kakor je tvoj proračun pa kupiš Philips model 7502:))Pa boš imel za razred ali dva, kvalitetnejši televizor..Če pa ti je 700 evrov limit, pa vsekakor model Philipsa 6482, ki ga dobiš za 700 evrov in je tudi vsekakor kvalitetnejši napram temu modelu Sonya..

andrej69 ::

@modrijani
Napisal si tudi, da boš gledal filme preko USB modula, tukaj pa boš naletel na težave kajti na Sonyu se ne da urejat velikosti, pozicije itd..kar se tiče podnapisov:)Pa tudi nima Androida, da bi lahko gledal preko kakšne Android aplikacije. Tako, da je Philips vsekakor boljša opcija, tudi kar se tiče tega segmenta..

modrijani ::

Kaj pa modela 6162, 6262; ali pa 6401? Tv mislim gledati z razdalje 2,5 m. Je zato bolje da se vzame 43"? Ali pa mogoče ukrivljen zaslon?

andrej69 ::

modrijani je izjavil:

Kaj pa modela 6162, 6262; ali pa 6401? Tv mislim gledati z razdalje 2,5 m. Je zato bolje da se vzame 43"? Ali pa mogoče ukrivljen zaslon?


Kakor sem napisal, če iščeš televizor do 700 evrov:))Edina opcija je še model 6412.Kar se tiče ukrivljenega modela, je več ali manj marketing..Kar se tiče velikosti, ti bo 49" idealno..

broken/link ::

glede velikost imaš tu tabelo z obrazložitvijo: https://www.rtings.com/tv/reviews/by-si...

xda develope ::

Zdravo!
Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tu.
Kateri televizor izmed spodaj naštetih se vam zdi da se najbolj splača.
1 2 in 3

puginho ::

modrijani je izjavil:

Pozdravljeni!
Iščem tv med 43'' in 50'', v rangu do 700 €. V Harvey Normanu so mi zagreto ponujali SONY KDL49WE755B, češ da je najboljši TV za ta denar (stane 600€). TV mislim uporabljati zgolj za gledanje filmov prek kabelske TV ter iz USB (+youtube). Igralnih konzol ter raznih hišnih kinov ne uporabljam. Kateri TV torej izbrati? Se bolje splača PHILIPS 43PUS6412 (500€), glede na odzive s foruma?
LP


Bolje dober fullhd sony kot slab 4k philips. Če že philips pol absolutno 7 serijo.

xena ::

Pozdravljeni, odločam se za nakup novega TV, velikost nekje med 43'' in 50'', ki bo pritrjen na steno. Odločam se med Samsungom in Philipsom. Cenovni razred do 600 EUR. Ne rabim za igranje iger, potrebujem pa predvsem za gledanje televizijskih programov in filmov preko USB, pa da ima Wi-fi. Gledala sem v big bangu, pa ne vem kaj se odločit.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki?p...

Kaj mi predlagate? Razdalja za gledanje je cca. 350 cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xena ()

andrej69 ::

xena je izjavil:

Pozdravljeni, odločam se za nakup novega TV, velikost nekje med 43'' in 50'', ki bo pritrjen na steno. Odločam se med Samsungom in Philipsom. Cenovni razred do 600 EUR. Ne rabim za igranje iger, potrebujem pa predvsem za gledanje televizijskih programov in filmov preko USB, pa da ima Wi-fi. Gledala sem v big bangu, pa ne vem kaj se odločit.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki?p...

Kaj mi predlagate? Razdalja za gledanje je cca. 350 cm.


Za takšno razdaljo, bi bilo najbolje kakšen model veličine 55". Če imaš možnost še primaknit nekaj evrov več, pa kupiš kakšen model veličine 55"

peperko ::

Ok, znalci. Tole iščem:
- budget do 600€ (lahko par € več, če je RES boljši model);
- 49/50-palčni 4K (zaradi postavitve pohištva več kot 50 palcev ne pride v poštev);
- gledalo se bo iz razdalje 2m;
- vsebina bo pretežno video preko Kodija vse od SD do 4K, občasno TV, igranja bolj malo.

Zaradi dobrih izkušenj z LGji v preteklosti, sem najprej imel nagledanega LG 49UJ635V. Me je minilo, ko sem ugotovil, da ima RGBW.
Gledam Philipsa 50PUS6262 z ambilightom, a ker pri nas skoraj nikoli ne gledamo TVja v temi, je pol bolje vzeti 50PUS6162? A ima slednji še slabše zvočnike kot prvi.. Pa svetilnost imata oba "samo" 350cd/kv.m - je to bad?
Razmišljal sem še mogoče o Sony KD-XE70xx modelih, a kakor vidim so edge-lit (če ne bomo te funkcije na koncu kr izklopili) in porabi malo več energije kot zgornji kandidat.

Če ima kdo še kak (mogoče celo boljši) predlog, I'm all ears.

andrej69 ::

peperko je izjavil:

Ok, znalci. Tole iščem:
- budget do 600€ (lahko par € več, če je RES boljši model);
- 49/50-palčni 4K (zaradi postavitve pohištva več kot 50 palcev ne pride v poštev);
- gledalo se bo iz razdalje 2m;
- vsebina bo pretežno video preko Kodija vse od SD do 4K, občasno TV, igranja bolj malo.

Zaradi dobrih izkušenj z LGji v preteklosti, sem najprej imel nagledanega LG 49UJ635V. Me je minilo, ko sem ugotovil, da ima RGBW.
Gledam Philipsa 50PUS6262 z ambilightom, a ker pri nas skoraj nikoli ne gledamo TVja v temi, je pol bolje vzeti 50PUS6162? A ima slednji še slabše zvočnike kot prvi.. Pa svetilnost imata oba "samo" 350cd/kv.m - je to bad?
Razmišljal sem še mogoče o Sony KD-XE70xx modelih, a kakor vidim so edge-lit (če ne bomo te funkcije na koncu kr izklopili) in porabi malo več energije kot zgornji kandidat.

Če ima kdo še kak (mogoče celo boljši) predlog, I'm all ears.


Kar se tiče modela 6262 ali 6162, sta zelo solidna..Toda za igranje iger, nikakor nista primerna zaradi res prevelikega input laga.Če hočeš še igrat igre, pa tudi, če hočeš imet še nekaj kvalitetnejši televizor kar se tiče strojne opreme, kvalitete slike in še zraven Android, ti priporočam model Philipsa 6412 ali 6482, ki sta 100 evrov dražja.

peperko ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče modela 6262 ali 6162, sta zelo solidna..Toda za igranje iger, nikakor nista primerna zaradi res prevelikega input laga.Če hočeš še igrat igre, pa tudi, če hočeš imet še nekaj kvalitetnejši televizor kar se tiče strojne opreme, kvalitete slike in še zraven Android, ti priporočam model Philipsa 6412 ali 6482, ki sta 100 evrov dražja.

Žal ne bi šlo, 100€ plus je orenk čez budget.
Bi se pa glede "iger" moral malo bolj zjasniti: nisem nek hudi gamer, igre so stare od cca 10 let do SNES preko emulatorja, vse pa poteka na računalniku. Tak, da je igranje iger mišljen bolj kot bonus, ne pa kot prioriteta. Kot prioriteto bi absolutno postavil čim boljšo sliko, ki jo dobim za ta denar. Za zvok me ne skrbi, bom priklopil svoje zvočnike.
Obstaja kje kak video ali dokumentacija glede OS-a (ali karkoli že teče) na teh Philipsovih TVjih?

In ja, itak bom šel v živo pogledat TVje. Bi pa rad bil informiran, da me ne bi prodajalec začel zavajati z xy podatki.

andrej69 ::

peperko je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče modela 6262 ali 6162, sta zelo solidna..Toda za igranje iger, nikakor nista primerna zaradi res prevelikega input laga.Če hočeš še igrat igre, pa tudi, če hočeš imet še nekaj kvalitetnejši televizor kar se tiče strojne opreme, kvalitete slike in še zraven Android, ti priporočam model Philipsa 6412 ali 6482, ki sta 100 evrov dražja.

Žal ne bi šlo, 100€ plus je orenk čez budget.
Bi se pa glede "iger" moral malo bolj zjasniti: nisem nek hudi gamer, igre so stare od cca 10 let do SNES preko emulatorja, vse pa poteka na računalniku. Tak, da je igranje iger mišljen bolj kot bonus, ne pa kot prioriteta. Kot prioriteto bi absolutno postavil čim boljšo sliko, ki jo dobim za ta denar. Za zvok me ne skrbi, bom priklopil svoje zvočnike.
Obstaja kje kak video ali dokumentacija glede OS-a (ali karkoli že teče) na teh Philipsovih TVjih?

In ja, itak bom šel v živo pogledat TVje. Bi pa rad bil informiran, da me ne bi prodajalec začel zavajati z xy podatki.


Potem pa vzameš model 6162 ali 6262..Kar se tiče nekakšnih osnovnih iger, bo se še dalo kaj igrat. Kar se pa tiče Linux-smarta pa ni nikakršnega videa na razpolago..Saj, če boš šel v kakšno prodajalno, lahko tam isprobaš sam sistem. Drugače pa Linux ponuja Netflix, YouTube, Amazon Video, in Vimeo med drugim. Netflix v 4K HDR, Amazon pa 4K. Obstaja tudi podpora za YouTube 4K. V glavnem osnovne aplikacije.

broken/link ::

peperko je izjavil:

Zaradi dobrih izkušenj z LGji v preteklosti, sem najprej imel nagledanega LG 49UJ635V. Me je minilo, ko sem ugotovil, da ima RGBW.
Gledam Philipsa 50PUS6262 z ambilightom, a ker pri nas skoraj nikoli ne gledamo TVja v temi, je pol bolje vzeti 50PUS6162?

sem izbiral med istima modeloma kot ti. sem šel oba TVja pogledat v bigbang in hervis - domou sem se vrnil z LGjem navkljub RGBW matriki. Tako da pejt v trgovino pogledat, ker na papirju philips zgleda res lepo, plačani review-ji tudi niso slabi, ampak ko vidiš črno barvo (oz manjko le-te) in SD kanale predvajane na tem TVju te mine. Tako da če je ta LG no-no raj daj kak eur več pa najdi nekaj boljšega.

andrej69 ::

broken/link je izjavil:

peperko je izjavil:

Zaradi dobrih izkušenj z LGji v preteklosti, sem najprej imel nagledanega LG 49UJ635V. Me je minilo, ko sem ugotovil, da ima RGBW.
Gledam Philipsa 50PUS6262 z ambilightom, a ker pri nas skoraj nikoli ne gledamo TVja v temi, je pol bolje vzeti 50PUS6162?

sem izbiral med istima modeloma kot ti. sem šel oba TVja pogledat v bigbang in hervis - domou sem se vrnil z LGjem navkljub RGBW matriki. Tako da pejt v trgovino pogledat, ker na papirju philips zgleda res lepo, plačani review-ji tudi niso slabi, ampak ko vidiš črno barvo (oz manjko le-te) in SD kanale predvajane na tem TVju te mine. Tako da če je ta LG no-no raj daj kak eur več pa najdi nekaj boljšega.


A misliš, da je Lg kaj kvalitetnejši kar se tiče teh segmentov...? Ne vem kako nisi bil zadovoljen z črno barvo kajti gre za VA panel:)Pa tudi SD vsebine zgledajo solidno..Sicer pa vidim, da nekateri pričakujete preveč od takšnih televizorjev:)Za takšne, potem pride v poštev kakšen OLED ali kakšen FALD model..;)

broken/link ::

as i said - šel sem v trgovino po dnevu, v trgovinah je tudi močna svetloba in v danih pogojih sem primerjal oba TVja. na demo posnetkih in na antenski slo1 in slo2. šla sva skupaj s kolegom.

obema sva opazila 2 poglavitni razliki:
1. na LGju so bile barve bolj žive (to je posledica RGBW-ja, ki prikazuje bolj žive barve, zaradi manjka detajlov zaradi W pikslov - kar pa pri slabo kakovostnih posnetkih (kar SD kodiranje na SLO TVjih sigurno je) ni nujno slabo!) pač tudi demo posnetki so mi bili pri LGju bolj všeč navkljub RGBW matriki. pač matrika sama po sebi nič ne pomeni, če je ne znaš pravilno izkoristiti.
2. philipsov TV je bil presvetljen in črna barva je bila (če sem prijazen in milostljiv) temno siva. Medtem ko pri LGju je bila črna precej spodobna in ob primerjavi s Philipsom precej boljša. Seveda ni bila na nivoju OLEDA. Sploh. Če primerjam z OLED TVjem s črno ne moreš biti zadovoljen. Ampak tisto je drug svet, buget je bil 600eur, izbira je bila med LGjem in Philipsom.

Pač najprej sem preveril teste na netu, potem sem pa se odločil, da bom nabavil to, kar bolj odgovarja mojim očem na podlagi tega, kar bom videl v trgovini.
z opombo, da s kolegom nisva spreminjala nastavitev na TVjih, ker z nastavitvami verjamem, da se da kaj popravit. in z opombo, da ne prodajam TVjev in niti nism plačan od philipsa/LG-ja.

zato pa pravim, da naj se vsak odloči na podlagi tega, kar vidi, ker testi oz. review-ji na netu (nekateri celo subvencionirani) niso vse.

andrej69 ::

Kar se tiče primerjave RGB in WRGB si lahko tukaj pogledaš,pa ti bo takoj vse jasno:)Kar se tiče pa tvoje primerjave, zasigurno nista bila oba televizorja nastavljena v vivid modu..Pa tudi dvomim, da je sam signal bil enako kvaliteten..Kar pa se tiče prikaza črne, pa ravno ne razumem, če gledamo da ima ta Philips VA panel..Saj razumem, da je globalno zatemnenje na Philipsu bilo isključeno, in samo osvetljenje nastavljeno na najvišjo raven, pa vseeno bi moral ta Philips prikazat dobro črne kadre.. Tukaj te moram opozorit, da nisi mogoče gledal velikost 49" ali 55", kajti ta modela imata IPS panel, dočim ima model velikosti 50" VA panel..Sicer pa tako to ni tako važno, kajti tako si bo pogledal sam, pa se bo nato odločil kateri televizor mu izgleda bolje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

broken/link ::

poznam posnetek. ampak pri SD vsebinah je popolnoma vseeno, ali imaš RGBW ali RGB matriko. ker če preko izvora dobiš za en kurac sliko (pardon my french) sama matrika po sebi ne more delat čudežev in prikazovat odtenkov, ki jih izvor niti ne vsebuje.
verjamem pa, da se razlika pokaže pri blueray/4k posnetkih, ki nosijo malo več informacij o barvah/odtenkih.

philipsa sem gledal 55'', LGja pa 49''

andrej69 ::

broken/link je izjavil:

poznam posnetek. ampak pri SD vsebinah je popolnoma vseeno, ali imaš RGBW ali RGB matriko. ker če preko izvora dobiš za en kurac sliko (pardon my french) sama matrika po sebi ne more delat čudežev in prikazovat odtenkov, ki jih izvor niti ne vsebuje.
verjamem pa, da se razlika pokaže pri blueray/4k posnetkih, ki nosijo malo več informacij o barvah/odtenkih.

philipsa sem gledal 55'', LGja pa 49''


Za SD vsebine se strinjam. Pa tudi, če gledaš iz ravno ne optimalne razdalje se ravno ne vidi ta razlika.Če pa gledaš iz optimalne-priporočljive razdalje, pa se razlika vsekakor opazi.. Kar pa se tiče velikosti, pa sem si kar mislil, da si gledal velikost 49" ali 55"..Pa tudi velikost moraš vedno primerjat nekje isto, kajti pri manjših diagonalah je slika kvalitetnejša, zaradi nekoliko drugačnejše postavitve pixlov..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

puginho ::

peperko je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče modela 6262 ali 6162, sta zelo solidna..Toda za igranje iger, nikakor nista primerna zaradi res prevelikega input laga.Če hočeš še igrat igre, pa tudi, če hočeš imet še nekaj kvalitetnejši televizor kar se tiče strojne opreme, kvalitete slike in še zraven Android, ti priporočam model Philipsa 6412 ali 6482, ki sta 100 evrov dražja.

Žal ne bi šlo, 100€ plus je orenk čez budget.
Bi se pa glede "iger" moral malo bolj zjasniti: nisem nek hudi gamer, igre so stare od cca 10 let do SNES preko emulatorja, vse pa poteka na računalniku. Tak, da je igranje iger mišljen bolj kot bonus, ne pa kot prioriteta. Kot prioriteto bi absolutno postavil čim boljšo sliko, ki jo dobim za ta denar. Za zvok me ne skrbi, bom priklopil svoje zvočnike.
Obstaja kje kak video ali dokumentacija glede OS-a (ali karkoli že teče) na teh Philipsovih TVjih?

In ja, itak bom šel v živo pogledat TVje. Bi pa rad bil informiran, da me ne bi prodajalec začel zavajati z xy podatki.


Na tvojem mestu nebi gledal 4k tv-ja ker za 600 eur pa res ne dobiš nič kvalitetnega, ta Philips in LG sta za en drek. Ne poslušaj Andreja69, ker Philips 6 serija ni dober izdelek pod nobenim pogojem. Pogojno na tvojem mestu poglej za Samsung MU6 serija, drugače pa fullhd Sony WE7...

andrej69 ::

puginho je izjavil:

peperko je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče modela 6262 ali 6162, sta zelo solidna..Toda za igranje iger, nikakor nista primerna zaradi res prevelikega input laga.Če hočeš še igrat igre, pa tudi, če hočeš imet še nekaj kvalitetnejši televizor kar se tiče strojne opreme, kvalitete slike in še zraven Android, ti priporočam model Philipsa 6412 ali 6482, ki sta 100 evrov dražja.

Žal ne bi šlo, 100€ plus je orenk čez budget.
Bi se pa glede "iger" moral malo bolj zjasniti: nisem nek hudi gamer, igre so stare od cca 10 let do SNES preko emulatorja, vse pa poteka na računalniku. Tak, da je igranje iger mišljen bolj kot bonus, ne pa kot prioriteta. Kot prioriteto bi absolutno postavil čim boljšo sliko, ki jo dobim za ta denar. Za zvok me ne skrbi, bom priklopil svoje zvočnike.
Obstaja kje kak video ali dokumentacija glede OS-a (ali karkoli že teče) na teh Philipsovih TVjih?

In ja, itak bom šel v živo pogledat TVje. Bi pa rad bil informiran, da me ne bi prodajalec začel zavajati z xy podatki.


Na tvojem mestu nebi gledal 4k tv-ja ker za 600 eur pa res ne dobiš nič kvalitetnega, ta Philips in LG sta za en drek. Ne poslušaj Andreja69, ker Philips 6 serija ni dober izdelek pod nobenim pogojem. Pogojno na tvojem mestu poglej za Samsung MU6 serija, drugače pa fullhd Sony WE7...


Kaj pa zopet pišeš neumnosti:) A imaš kakšne osebne izkušnje z Philips modeli serije 6, da daješ takšne ocene..? Samsung, se sigurno ne more primerjat z Philips modeli serije 6..! Samsung ima kar nekaj težav z osvetljenjem ozadja, z gibanjem slike predvsem se to vidi pri športu, tudi pri predvajanju vsebin visokih bitratov ima kar nekaj težav itd..Tega pri Philipsu, ne boš zaznal v takšni meri:))Kar pa se tiče Sony modela, pa se tako ne isplača zaradi cene..Edino kateri bo res gledal samo SD vsebine, se bo mogoče odločil zanj..

puginho ::

Andrej69 tebi ni potrebe replicirat, ker nima smisla.

Tisti ko pa kupuje pa mu odsvetujem nakup Philipsa serije 6 in LG-ja. Kaj bo pa naredil je pa od njega odvisno.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Andrej69 tebi ni potrebe replicirat, ker nima smisla.

Tisti ko pa kupuje pa mu odsvetujem nakup Philipsa serije 6 in LG-ja. Kaj bo pa naredil je pa od njega odvisno.


Mislim, da se zavedaš, da ne govoriš resnice..Kajti takoj je jasno koliko se spoznaš na tv tehnologijo, čim poveš, da je Samsung kvalitetnejši:)) Mislim tudi, da si ti eden izmed tistih, ki bi radi dobili za 500-600 evrov OLED tehnologijo..:DČe bi bili modeli Philipsa serije 6 resnično nekvalitetni, ne bi bili najbolje prodajani televizorji..;)Sicer, pa se tukaj nekateri tako obnašate, kakor, da ste v otroškem vrtcu ne pa na kakšnem forumu:))

broken/link ::

Približno tako poteka pogovor v tej temi.
Analogija vrtca:

oseba1: "Moja mami filips je najboljša mami".
oseba2: "Razumemo, da misliš, da je tvoja mami najboljša, ampak ostale mame so tudi dobre oz mogoče še boljše"
oseba1: "Ampak moja mami filips je v vseh segmentih najboljša. Največ stvari zna in največ stvari ve."
oseba2: "To praviš ker je to tvoja mami. resnica je malo drugačna"
oseba1: "Ni res. jaz to vem iz dejstva, ker je to moja mami filips."
oseba2: "če pogledaš še druge mame..."
oseba1: "če pogledam še druge mame in če dam še očke zravn, je moja mama filips vedno najboljša"

puginho ::

andrej69 je izjavil:

puginho je izjavil:

Andrej69 tebi ni potrebe replicirat, ker nima smisla.

Tisti ko pa kupuje pa mu odsvetujem nakup Philipsa serije 6 in LG-ja. Kaj bo pa naredil je pa od njega odvisno.


Mislim, da se zavedaš, da ne govoriš resnice..Kajti takoj je jasno koliko se spoznaš na tv tehnologijo, čim poveš, da je Samsung kvalitetnejši:)) Mislim tudi, da si ti eden izmed tistih, ki bi radi dobili za 500-600 evrov OLED tehnologijo..:DČe bi bili modeli Philipsa serije 6 resnično nekvalitetni, ne bi bili najbolje prodajani televizorji..;)Sicer, pa se tukaj nekateri tako obnašate, kakor, da ste v otroškem vrtcu ne pa na kakšnem forumu:))


Ti si resno bolan. Pa če bi znal brat bi videl da sem napisal da za 600 ne dobiš kvalitetnega 4k tv-ja. Philips se prodaja zaradi cene in stare slave, daleč od tega da zaradi kvalitete. Sicer pa v nobeni trgovini(tudi Big Bang!) ne priporočajo več Philipsov razen zaradi ambilighta, jaz bi bil močno zaskrbljen na tvoji strani.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

andrej69 je izjavil:

puginho je izjavil:

Andrej69 tebi ni potrebe replicirat, ker nima smisla.

Tisti ko pa kupuje pa mu odsvetujem nakup Philipsa serije 6 in LG-ja. Kaj bo pa naredil je pa od njega odvisno.


Mislim, da se zavedaš, da ne govoriš resnice..Kajti takoj je jasno koliko se spoznaš na tv tehnologijo, čim poveš, da je Samsung kvalitetnejši:)) Mislim tudi, da si ti eden izmed tistih, ki bi radi dobili za 500-600 evrov OLED tehnologijo..:DČe bi bili modeli Philipsa serije 6 resnično nekvalitetni, ne bi bili najbolje prodajani televizorji..;)Sicer, pa se tukaj nekateri tako obnašate, kakor, da ste v otroškem vrtcu ne pa na kakšnem forumu:))


Ti si resno bolan. Pa če bi znal brat bi videl da sem napisal da za 600 ne dobiš kvalitetnega 4k tv-ja. Philips se prodaja zaradi cene in stare slave, daleč od tega da zaradi kvalitete. Sicer pa v nobeni trgovini(tudi Big Bang!) ne priporočajo več Philipsov razen zaradi ambilighta, jaz bi bil močno zaskrbljen na tvoji strani.


Nisem bolan še zaenkrat tako hudo, da ne bi razumel kaj si napisal:))Da te opomnim kar si napisal..
ta Philips in LG sta za en drek. Ne poslušaj Andreja69, ker Philips 6 serija ni dober izdelek pod nobenim pogojem. Kar je za tebe nekvalitetno, ne pomeni, da bo tudi za drugega..!
Kar pa se tiče Big Banga, pa zopet ena velika laž..>:D>:D Enostavno nekateri tukaj ne morete preko sebe:))Imate nekakšne fikcije v glavi, in to se ne bo spremenilo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

puginho ::

Zanimivo samo 1 za philips, 100 nas nima pojma...

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Zanimivo samo 1 za philips, 100 nas nima pojma...



Če bi hotel videt, bi videl , da je kar nekaj ljudi, ki so zadovolnji s temi televizorji:))Toda tebi je razum zameglil vid, in seveda ne vidiš teh stvari..;)Seveda pa vsi ne morejo biti zadovolnji, kar je jasno..Pa tukaj ne mislim samo na Philips televizorje..Kar pa se tiče 1:100, je tako, da eden profesionalec zasigurno ve več kakor 100 amaterjev:));) Daj mi povej, če si zadnje čase v živo isprobal detalneje kakšen televizor ali več..? Ali si se pogovarjal z različnimi ljudmi, okoli televizorjev- same tv tehnologije itd..Mislim, da ne, zato je tvoje primarno poslanstvo na tem forumu, ispodbijat moje komentarje, kar se dogaja že od samega začetka kar sem prišel na ta forum..Saj razumem, da nekateri ne prenesete, če kateri ve več o kakšnih stvareh v tem primeru kar se tiče tv tehnologije..Toda morali se boste s temi dejstvi sprijaznit prej ali slej:))Tudi jaz sem se dolgo učil, pa sem rade volje poslušal nasvete strokovnjakov, tudi moje mentorje in sem jim danes zahvalen..In nisem se delal pametnega, kakor nekateri tukaj..Saj še za tebe tudi ni prepozno, da se kaj naučiš okoli tv tehnologije, le spremenit moraš tvoje razmišljanje:));)

fpbs ::

broken/link je izjavil:

Približno tako poteka pogovor v tej temi.
Analogija vrtca:
oseba1: "Moja mami filips je najboljša mami".
oseba2: "Razumemo, da misliš, da je tvoja mami najboljša, ampak ostale mame so tudi dobre oz mogoče še boljše"
oseba1: "Ampak moja mami filips je v vseh segmentih najboljša. Največ stvari zna in največ stvari ve."
oseba2: "To praviš ker je to tvoja mami. resnica je malo drugačna"
oseba1: "Ni res. jaz to vem iz dejstva, ker je to moja mami filips."
oseba2: "če pogledaš še druge mame..."
oseba1: "če pogledam še druge mame in če dam še očke zravn, je moja mama filips vedno najboljša"

ali povedano drugače, en mulc s svojo philps mamico terorizira cel vrtec.

Alessio983 ::

pozdrav,

se da za takšen denar dobiti kaj boljšega kot to

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

broken/link ::

za ta denar je to to.

HDvideo ::

Se dobi kašna soliidna tv za 450-550€ min. diagonale 43", solidne 49" za ta denar se je tudi nebi branil :).
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

APPluk ::

fpbs je izjavil:

broken/link je izjavil:

Približno tako poteka pogovor v tej temi.
Analogija vrtca:
oseba1: "Moja mami filips je najboljša mami".
oseba2: "Razumemo, da misliš, da je tvoja mami najboljša, ampak ostale mame so tudi dobre oz mogoče še boljše"
oseba1: "Ampak moja mami filips je v vseh segmentih najboljša. Največ stvari zna in največ stvari ve."
oseba2: "To praviš ker je to tvoja mami. resnica je malo drugačna"
oseba1: "Ni res. jaz to vem iz dejstva, ker je to moja mami filips."
oseba2: "če pogledaš še druge mame..."
oseba1: "če pogledam še druge mame in če dam še očke zravn, je moja mama filips vedno najboljša"

ali povedano drugače, en mulc s svojo philps mamico terorizira cel vrtec.

čista resnica, 1000 vprašanje in en odgovor, čeprav namigneš pa napišeš, kaj poleg tega philipsa še priporočate, pa dobiš odgovor drugi model philipsa

andrej69 ::

@APPluk
Poglej,če je kateri napisal, da želi več različnih priporočil, sem jim tudi vedno priporočil različne proizvajalce....Je pa težava nekaterih ljudi, ki malo nerodno zastavijo svoje vprašanje..Večina jih tako napiše, kaj se najbolj isplača za določen denar, zato jim tudi v večini primerov priporočam Philips modele, ki vsekakor punujajo največ za določen denar, predvsem v tem srednjem in višjem srednjem rangu:))Če pa napišejo, da Philipsa ne želijo", ali, da želijo več različnih priporočil pa sem jim vedno priporočil še kakšen drug model drugega proizvajalca..Tako, da tukaj res ne vidim kakšne težave..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

Saj ni res. Par postov nazaj dva sprašujeta za LGjev model UJ635. Ti si jih takoj preusmeril na mnogo slabše Philipsove modele. Predlagal si jim celo tiste z Linuxom z izredno slabo svetilnostjo in pa izredno nizkim indeksom kakovosti slike. Kot ne vem kolikokrat do sedaj si zopet prilepil zavajujoč Samsungov antipropagandni video, ki poskuša prikazat RGBW tehnologijo kot nekaj najslabšega, in seveda nič ne pove o prednostih te tehnologije. Prav lepo ti je na primerjavo s Philipsi odgovoril s svojimi izkušnjami "broken/link"
1. na LGju so bile barve bolj žive (to je posledica RGBW-ja, ki prikazuje bolj žive barve, zaradi manjka detajlov zaradi W pikslov - kar pa pri slabo kakovostnih posnetkih (kar SD kodiranje na SLO TVjih sigurno je) ni nujno slabo!) pač tudi demo posnetki so mi bili pri LGju bolj všeč navkljub RGBW matriki. pač matrika sama po sebi nič ne pomeni, če je ne znaš pravilno izkoristiti.
2. philipsov TV je bil presvetljen in črna barva je bila (če sem prijazen in milostljiv) temno siva. Medtem ko pri LGju je bila črna precej spodobna in ob primerjavi s Philipsom precej boljša. Seveda ni bila na nivoju OLEDA. Sploh. Če primerjam z OLED TVjem s črno ne moreš biti zadovoljen. Ampak tisto je drug svet, buget je bil 600eur, izbira je bila med LGjem in Philipsom.

andrej69 ::

@fpb
A se ti zavedaš kakšne neumnosti pišeš..? Kar se tiče kvalitete slike, sta Philips modela zasigurno kvalitetnejša in si to že enkrat zapomni:))Nikakor ne more biti WRGB panel kvalitetnejši, napram RGB panelu..! Poleg tega, da je jasno, da so Philips slikovni procesorji kvalitetnejši kakor na Lg televizorjih.. Kar pa se tiče panelov, sem par dni nazaj nekje prebral, da se Lg sam strinja, da so naredili napako s temi paneli, zato bodo letošnji modeli že imeli najverjetneje RGB panele..Poleg tega, imata Philips modela 6161/6262 že VA panel, kar toliko nekateri na tem forumu zagovarjajo..Pa saj sem ti že napisal 10×, da pojdi v kakšno prodajalno pa se boš sam prepričal o razlikah televizorjev..Lg televizorji so konkurenčni edino kar se tiče OLED modelov, drugje Lg televizorji niso konkurenčni:) Kar pri nam potrjujejo tudi kupci..Sicer pa je ta uporabnik lepo napisal, kar se tiče primerjave različnih televizorjev.

bikej :: 23. dec 2017, 22:19:39

Pozdravljeni,

Par dni nazaj sem se zanimal glede 49 inč TV-jev, dobil sem nasvete samo od Andreja.
Zdaj želim še sam nekaj prispevati v tem forumu.
Danes sva šla z ženo v BTC Big Bang na lastne oči preveriti. Predvsem naju je zanimala razlika med TV-ji različnih cenovnih razredov, predvsem kakšni so drugi v primerjavi s Sony XE9005, ki je po specifikacijah odličen, cena pa 1500 EUR v Big Bang (verjetn bi blo še kaj popusta, sicer pa na netu za 1200 EUR).

Najprej smo šli mimo OLED in QLED TV-jev, se pravi 55 inč in večji. Uf, neprimerno višja klasa po kakovosti slike v primerjavi z LED LCD!! Ok, pa pustimo to, gremo na 49 inč, kjer žal ni OLEDov.
Gledal sem sledeče TV, na vseh se je vrtel isti HDTV program: Sony KD-49EX9005 1500 EUR (referenca), Panasonic TX50DX700E 900 EUR, Phillips 49PUS7502 850 EUR, Sony KD49XE7096B 800 EUR, Phillips 49PUS6561 750 EUR, Sony KDL49WE660 610 EUR (tega mi je priporočil prodajalec, da ima najbolj barve itd.) in Phillips 49PUS6162/12 600 EUR.
Par dni nazaj na Rudniku sem gledal še Samsung UE49MU6402UXXH 800 EUR.
Pa zraven je bil Sony KD-55EX9005 (1550 EUR), kjer pa se je vrtel fuzbal.

Zavedam se, da so vsi TV z out-of-the-box nastavitvami. Tukaj nimam kaj, kakor da predpostavim, da imajo vsi približno enak handicap oz. so enako daleč od optimalnih nastavitev.
Moja subjektivna opažanja, nisem pa nek ekspert al karkoli:

- Sony KD-55EX9005, fuzbal vsebina: krasna slika, zelo lepe barve. Malo sem bil presenečen, ko je bil hiter kader kamere, oz. je žoga letela iz ene smeri v drugo - pričakoval sem boljši prikaz gibanja glede na specifikacije. V ekstremnih primerih nisem mogel slediti žogi, ki je rahlo "ghostala". Žal nisem mogel primerjati z drugimi TV, ker je na ostalih bil drug HDTV signal. Sicer pa celokupen vtis - UAU, svaka čast!
- prikaz barv pri ostalih 49 inč TV-jih (HDTV film na FOX). Zelo lepo Panasonic DX700E, Phillips PUS7502 in Sony XE9005. Ampak nekih bistvenih razlik med modeli nisem uspel opaziti, oz so se kadri tako hitro premikali, da je bilo težko primerjati. Načeloma so bili vsi OK.
- ostrina slike: od blizu mi dejansko Sonyjev FHD KDL49WE660 deluje rahlo inferiorno v primerjavi z ostalimi modeli. Četudi je bil HD signal na FHD in 4K TVjih, se mi zdi, da je razlika v prid 4k. Upscaling iz HD se mi ni zdel problematičen, pa sem kar od blizu to opazoval.
- kontrasti, globina črne: Sony EX9005, Panasonic DX700E sta odlična, Phillips PUS7502 tudi zelo dober. Pri določenih se pa res vidi, da je črna prej temno siva, še posebej pri cenejših modelih.
- gibanje: Samsung MU6402 in cenejši modeli so se mi zdeli nekoliko slabši...

Zdaj pa ZANIMIV del, kjer je padla odločitev. Namenoma sem čakal na ta del TV programa, kjer se vrtijo creditsi. Bel tekst, na črni podlagi, premikanje teksta od zgoraj navzdol. Tle so me pa na rit vrgle razlike v modelih:
- Samsung MU6402: tekst se je tekoče oz gladko premikal, vendar je rahlo valovil levo in desno, kakor da bi bil pijan:) Sklepam, da to zaradi procesorske interpolacije vmesnih slikic.
- Sony XE9005, moj favorit pred obiskom Big Banga - netekoče premikanje teksta!! Kako? Zakaj??? Pa ob takem 120 HZ panelu in procesorju?! Razočaranje :( Je bila pa v ozadju lepa črna, kot pritiče VA panelu in direct LED :)
- Cenejši modeli: netekoče premikanje ali temno sivo oz ne povsem črno ozadje za črkami.
- Odlična ocena: Philips PUS7502 in Panasonic DX700E. Gladko gibanje teksta, celotno ozadje enakomerno črno.

Človek bo rekel: Ampak koga brigajo creditsi na koncu filma, a ne? :) Ampak meni je bila to info, kako dejansko TV s svojo procesorsko močjo obdeluje sliko, kako interpolira slikice. Sklepam, da tako TV deluje tudi pri siceršnjem prikazu TV vsebin, kot so filmi, fuzbal, risanke...

Glede na vse skupaj sem se zaenkrat odločil za Philipsov model 7. Tudi žena odobrava in to je zelo pomemben faktor oz. zavarovanje pred morebitnimi očitki tipa kaj-si-to-za-eno-stvar-privlekel :) Bom še malo prespal in TV nabavil v naslednjem tednu.

Daljincev nisem sprobaval. Tudi ne vem, kakšna bo uporabniška izkušnja z Andoroid TV, skakanjem po menujih, menjavanjem kanalov, podporo formatom, povezljivostjo s telefonom in računalnikom preko DLNA ali Wi-fi direct. Za to pač ni bilo priložnosti v trgovini. Verjetno ni neki problematičnega glede na HDtelevizija.com . Tudi daljinec s qwerty tipkovnico se mi zdi uporaben za youtube kanale in podobno. Ima kdo drugačne izkušnje?

Še sklepna misel - v bistvu bi bil katerikoli TV, ki bi ga privlekel domov, dovolj dober in bi žena + otroci rekli UAU, ker gremo iz 32 inč :)) V bistvu so vsi ti TV-ji super, samo da so eni malo bolj super :)
Sklepna misel 2: Ne gledat samo številk v specifikacijah. Če bi izbiral po specifikacijah, bi izbral Sony XE90. Odločiti se je treba po obisku trgovine. Ker so v Big Bangu tako prijazni, da imajo razstavljene številne TV modele, se mi ne zdi škoda dati 50 -100 EUR več pri njih za TV kot v raznih spletnih štacunah.
Sklepna podmisel pri točki 2: ignorirajte prodajalce, ko ponujajo kao najboljše modele.

Se opravičujem za dolg zapis. Upam, da komu prav pride.
Hvala za razumevanje in lepe praznike vsem!

Spock83 ::

Evo na hitro. Kater TV priporočate do 500EUR? Gledalo se bo na 3m. Fajn je da ima kakšno smart zadevo. Dosti je tudi da je FullHD.

Recimo... https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

andrej69 ::

Spock83 je izjavil:

Evo na hitro. Kater TV priporočate do 500EUR? Gledalo se bo na 3m. Fajn je da ima kakšno smart zadevo. Dosti je tudi da je FullHD.

Recimo... https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp...


Jaz ti priporočam tale model:)
https://www.ceneje.si/Izdelek/8597515/a...

BorutK-73 ::

What a suprise:))

budnost ::

Kupujem nov televizor. Zaradi omejitve s prostorom pride na žalost v poštev samo 40 inčni ekran. Pogojno tudi 42 inčni ( novih skorajda ni za dobiti, rabljeni pa...?). Televizor naj ima 4k in možnost bluetootha. Gledam sem Samsunga 40MU6402, Panasonice ( na žalost nimajo bluetootha, kar me malo moti). V oči mi je prišel še nekoliko starejši LG model 40uh630V, ki pa ga je težko dobiti. Po testih zgleda ok.

Za TV bi dal do 700 evrov. Kakšen primeren nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

andrej69 ::

budnost je izjavil:

Kupujem nov televizor. Zaradi omejitve s prostorom pride na žalost v poštev samo 40 inčni ekran. Pogojno tudi 42 inčni ( novih skorajda ni za dobiti, rabljeni pa...?). Televizor naj ima 4k in možnost bluetootha. Gledam sem Samsunga 40MU6402, Panasonice ( na žalost nimajo bluetootha, kar me malo moti).

Za TV bi dal do 700 evrov. Kakšen primeren nasvet?


Če ti 43" velikost ni prevelika, ti jaz priporočam tale model. Zakaj pa potrebuješ bluetooth..?
https://www.ceneje.si/Izdelek/8595132/a...

budnost ::

Za 43" mi fali centimeter in pol...omare pa to...

andrej69 ::

budnost je izjavil:

Za 43" mi fali centimeter in pol...omare pa to...


A si si pogledal mere tega televizorja, kajti nimajo vsi televizorji enakih mer, čeprav gre za isto diagonalo..

budnost ::

Ja, ta ima 97 cm...imam pa samo 95,5...

andrej69 ::

budnost je izjavil:

Ja, ta ima 97 cm...imam pa samo 95,5...


Da, potem pa žal ne bo šlo. Jaz razbijem regal, da me to omejuje pri nakupu televizorja:):D
Kar pa se tiče drugih proizvajalcev, pa razen Samsunga ni na voljo 4k televizorja velikosti 40" ali 42".
Tako, da boš moral sedaj malo razmislit..

budnost ::

Razmišljam tudi v tej smeri...:D

majnk ::

Ali slučajno kdo ve, ali bodo kdaj na voljo 43'' 4K oled ali qled televizorji. Tudi jaz nimam zadosti prostora.
Šlo bi sicer do 46'', vendar takih TVjev jaz nisem zasledil. Ali sploh obstojajo?
LP in hvala

andrej69 ::

majnk je izjavil:

Ali slučajno kdo ve, ali bodo kdaj na voljo 43'' 4K oled ali qled televizorji. Tudi jaz nimam zadosti prostora.
Šlo bi sicer do 46'', vendar takih TVjev jaz nisem zasledil. Ali sploh obstojajo?
LP in hvala


Načrtovano je za prihodnost, toda teško je reči kdaj bodo na voljo..

DarwiN ::

Za 2020 je LG napovedal 40-49" OLED TVje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
10 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165275 (3940) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117701 (7434) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127510 (17597) Mirkokovačec

Več podobnih tem