» »

Kateri 40-50" LCD televizor?

Kateri 40-50" LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
8 / 66
»»

ib69 ::

Raje bi vzel 4K, ker bom imel tv vsaj 5, 6 let mogoče tudi več.

andrej69 ::

https://www.aliansa.si/novica/philips-n...

ib69 je izjavil:

Raje bi vzel 4K, ker bom imel tv vsaj 5, 6 let mogoče tudi več.


Kakor sem dejal, kvalitetnejšega televizorja za tvoje potrebe ne boš dobil:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

puginho ::

Test od Sony x8
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x...

Opcija ti še je Samsung MU64... da ni ravno osnovni model

andrej69 ::

@puginho
Res ne razumem, zakaj mu svetuješ ta dva modela, ki sta definitivno slabša:))Philips ima že 100Hz osveževanje panela, 10 bitni panel, boljši kontrast, precej boljšo ostrino slike, boljše gibanje slike itd..Potem pa mene obsojate, da nisem pošten kar se tiče priporočil..A človeku ponujaš bistveno slabša modela..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

https://www.aliansa.si/novica/philips-n...

ib69 je izjavil:

Raje bi vzel 4K, ker bom imel tv vsaj 5, 6 let mogoče tudi več.

Kakor sem dejal, kvalitetnejšega televizorja za tvoje potrebe ne boš dobil:))

Revija Monitor? Od kdaj so oni strokovnjaki za TVeja? Ali je skrivnost, koliko ste za to plačali?

andrej69 ::

@fpbs
Potem pa ti naredi kakšen test, ko si tako dober strokovnjak..Ne pa, da imaš venomer nekakšne pripombe..

puginho ::

Mogoče noče Philipsa, daj človeku en test tvojega Philipsa pa da ni poljski. To da ti navajaš neke podatke ne pomeni nič, Jaz sem mu pripopal test kjer se vidi da gre za kvaliteten tv.

andrej69 ::

Saj sem mu napisal, da edino še Sony xe8505 je v tem rangu..Kaj pa manjka Poljskim testom..? Že vsa leta" se ukvarjajo z testi, potem ne vidim kje bi bila težava..? Seveda vidva s @fpbs, ne bosta priznala nobenega testa, kjer je Philips zelo dobro ocenjen..Enostavno se pol prične nekakšno demantiranje itd.. z vajine strani..Kar se tiče tega Sonya je čisto povprečen televizor:) In vsekakor manj" kvaliteten, napram Philips modela..To ti jaz lahko povem iz prve roke, dočim ti to ne moreš.. Kar se tiče specifikacij, je res, da ne pomenijo dosti, če imata televizora nekje iste specifikacije.. Toda tu gre za občutno kvalitetnejše aspecifikacije pri Philipsu, ki se odražajo tudi v praksi:))Kajti ne moreš primerjat Sonya modela, ki ima 8 bitni panel, 50 Hz osveževanje panela, slabši procesor,slabši kontrast itd.. primerjat z Philips modelom, ki ima specifikacije katere sem že naštel..Tako, da bodita saj toliko poštena, in ne za "vsako" ceno priporočat to kar je manj kvalitetno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

puginho ::

Če se ne motim si nedolgo nazaj pisal, da lahko vsi predlagamo tv-je in to delamo. Mene Philips ne prepriča.

DarwiN ::

Andrej, tukaj res drži, da je Philips boljši na papirju, in še 3-stranski ambilight povrh vsega... Ampak čemu potem tolk nižja cena? Praktično v vseh cenovnih razredih je Philips najcenejši. Zakaj je temu tako? Ker so pri Philipsu dobričine iz Negove? :) In zakaj so šele leta ~2016 porihtali software do sprejemljivega nivoja?

Pač kitajski Philips, a ne.. Škrtarijo povsod pri komponentah, manj vlagajo v r&d in marketing, in posledično najnižje cene med "velikimi petimi".

Zato tudi gre to tvoje neomajno promoviranje Philipsa tako v nos ljudem. Zaradi tega paradoksa.. Ker je cena praviloma indikator overall kvalitete, tukaj pri Philipsu pa imamo po tvoje izjemo, kjer dobiš več za manj. :S Makes sense?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

fpbs ::

Samo potrebno je pa dodat, da je Andrej, kot poznavalec Philipsov nedavno trdil, da je njihova delovna doba 2 leti, "ib69" pa kupuje TV za 5-6 let.
Drugače pa "ib69" ne razumem, zakaj hoče ravno TV z Androidom, saj je to najslabši operacijski sistem.

andrej69 ::

DarwiN je izjavil:

Andrej, tukaj res drži, da je Philips boljši na papirju, in še 3-stranski ambilight povrh vsega... Ampak čemu potem tolk nižja cena? Praktično v vseh cenovnih razredih je Philips najcenejši. Zakaj je temu tako? Ker so pri Philipsu dobričine iz Negove? :) In zakaj so šele leta ~2016 porihtali software do sprejemljivega nivoja?

Pač kitajski Philips, a ne.. Škrtarijo povsod pri komponentah, manj vlagajo v r&d in marketing, in posledično najnižje cene med "velikimi petimi".

Zato tudi gre to tvoje neomajno promoviranje Philipsa tako v nos ljudem. Zaradi tega paradoksa.. Ker je cena praviloma indikator overall kvalitete, tukaj pri Philipsu pa imamo po tvoje izjemo, kjer dobiš več za manj. :S Makes sense?


Kot prvo, ni kvalitetnejši samo na papirju, temveč tudi v praksi:))Kar se tiče cen, je predvsem zaradi delovne sile, ki je cenejša napram konkurence.Kar se tiče komponent, so na nivoju ostalih blagovnih znamk, nekje še celo nekaj kvalitetnejši..Mislim, da vi, ki se ne spoznate na samo tv tehnolgijo, malo preveč podcenjujete Kitajske proizvajalce..Tako, da kar si ti opisal nikakor ne drži..

@fpbs
A boš nehal že enkrat..Saj nisem napisal samo za Philips temveč za vse proizvajalce..! Ti pa se še kar naprej delaj neumnega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

DarwiN ::

Pred tedni sem pri sestri potreboval celo uro, da sem uredil kanale na 6162 Philipsu, čeprav je pomikanje po meniju končno dovolj odzivno. Katastrofa, preden ugotoviš, da lahko urejaš samo priljubljene kanale in na kakšen način. Skropucalo prve klase, totalno neintuitivno.. Nazadnje sem vseh 350 kanalov ročno vrgel pod priljubljene in jih nato razporedil. :D No, sej zdaj vem, da obstaja lažji način, kjer z eno potezo dodaš vse kanale v določeno rubriko, ampak ko prvič to vidiš ... LMAO, v meniju imaš na primer opcijo "UREDI" in "UREJANJE KANALOV"... WTF? V čem je razlika, najprej zmedeno pomisliš in potem nič jasno. :S

Skratka, Philips šalabajzerji in še samo en indikator, da capljajo zadaj oz. so nesposobni. Pri LGju, Samsungu in Sonyju urediš kanale za čas posla.

Drgač pa nimam pripomb glede samega TVja.. Sestra z družino vsi zadovoljni. Sam namreč propagiram poceni velike zaslone za povprečne uporabnike. Cena pri TVjih namreč narašča skoraj eksponentno s kakovostjo.. 65" TV za 2000€ objektivno ponuja mogoče 30-40% več od 65" TVja za 1000€, marsikateri "povprečnež" pa sploh ne opazi nobene razlike. Plačaš pa 100% več. :) Medtem pa razliko v velikosti zaslona opazi vsako tele, a ne. In ta imerzija pusti vtis na vsakem človeku.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BorutK-73 ::

Saj to z priljubljenimi programi ima čedalje več TV-jev, Grunding od staršev ima isto to sranje. Je jeba ko dodajo nove programe in jih moraš dodajat na "favorites 1" listo.

emsi ::

Iščem nek TV do 50". Cena okrog 500eur. Gledal se bo gor od TV kanalov večina samo nogomet, youtube, prenešene vsebine(serije, filmi) in občasno kakšne igre (ps4).

Pa me zanima kaj pravite na tale LG https://www.electronic4you.si/lg-49uj63... ? Je pa ta že na zgornji meji budgeta.
=

puginho ::

Za taki denar pa 4k je to zelo boga izbira, rajši vzamem kaki kvalitetn full hd, npr Sony we755, je pa cena okoli 600 eur

ib69 ::

Pozdravljeni, po vsakodnevnem prebiranju najrazličnejših forumov in testov se zdaj še najbolj nagibam, k malo dražjem modelu in sicer sony 49xe9005. Kaj menite o tem TV-ju in ali je vreden ca. 300 eur več od philipsa, ki mi ga je predlagal Andrej69.
Ali pa mogoče kateri drug TV v tem cenovnem rangu, do 1100 eur.
Hvala za vse predloge in Lp.

kokpa ::

ib69 je izjavil:

Pozdravljeni, po vsakodnevnem prebiranju najrazličnejših forumov in testov se zdaj še najbolj nagibam, k malo dražjem modelu in sicer sony 49xe9005. Kaj menite o tem TV-ju in ali je vreden ca. 300 eur več od philipsa, ki mi ga je predlagal Andrej69.
Ali pa mogoče kateri drug TV v tem cenovnem rangu, do 1100 eur.
Hvala za vse predloge in Lp.



Kot novi uporabnik 49xe9005 ti lahko povem da sem razočaran nad izgledom daljinca(ki zame zgleda cheap), pograjal bi tudi pocasno odzivnost televizije ob pritisku na gumb, yt in ostali meni se mi zdi pocasen. Glede kako hitro delujejo telefoni bi mislil da bo tudi televizija z android sistem bolj odzivna. Slika mi je vsec, se pa nisem se poigral z nastavitvami z katerimi bi se izboljsal sliko. Nisem pa noben expert glede kvalitete slike, opazim pa razliko med sd in hd. Nisem pa se ugotovil kje lahko vidim nastavim na kateri resoluciji je program(slika), predvajanje iz usb...

ib69 ::

Hvala za odgovor. Kaj pa cena glede na druge znamke/modele, verjetno si gledal tudi druge oz. na podlagi česa si se odločil ravno za xe9005?

kokpa ::

ib69 je izjavil:

Hvala za odgovor. Kaj pa cena glede na druge znamke/modele, verjetno si gledal tudi druge oz. na podlagi česa si se odločil ravno za xe9005?


Dejansko sem samo review gledal od 55’ ampak sem se na koncu odlocil za manjsega. Mogoce bi vzel kaj v istem rangu od samsunga glede na sliko v trgovini. Da bi vedel kak smotan daljinec ima bi vrjetno vzel samsunga. Za katerega misli da bi moral se dodati(sony me je stal 1039eur).

ib69 ::

Kje si ga pa dobil za to ceno?

kokpa ::

ib69 je izjavil:

Kje si ga pa dobil za to ceno?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-s...

luxxx7 ::

Pozdravljeni, po dveh letih in pol je šel rakom žvižgat LG 42LB550V, tako da kupujem nov TV. Uporabljal se bo izključno samo za gledanje programov, ki jih ponuja IPTV, mogoče kdaj kakšen film preko USB. Torej ne potrebujem smart tv, wifi in podobnega.

Torej LG se mi je žal ''zasral'' in ga ne bom nekaj časa pogledal. V ožji izbor so prišli:

1.Philips 43PUS6162
2.Philips 43PFS4132/12
3.Samsung 49M5002

Nekako se nagibam k prvemu Philipsu, ampak me zanima če je boljši samo v tem, da vsebuje pametne funckije in internetno povezavo, saj tega ne potrebujem.

andrej69 ::

luxxx7 je izjavil:

Pozdravljeni, po dveh letih in pol je šel rakom žvižgat LG 42LB550V, tako da kupujem nov TV. Uporabljal se bo izključno samo za gledanje programov, ki jih ponuja IPTV, mogoče kdaj kakšen film preko USB. Torej ne potrebujem smart tv, wifi in podobnega.

Torej LG se mi je žal ''zasral'' in ga ne bom nekaj časa pogledal. V ožji izbor so prišli:

1.Philips 43PUS6162
2.Philips 43PFS4132/12
3.Samsung 49M5002

Nekako se nagibam k prvemu Philipsu, ampak me zanima če je boljši samo v tem, da vsebuje pametne funckije in internetno povezavo, saj tega ne potrebujem.


Philips model 6162 je že 4k televizor:)

luxxx7 ::

Torej bo za mojo uporabo zadoščal 43PFS4132/12? Če je velika razlika v kakovosti slike med prvim in drugim, mi ni problem dati nekaj zraven za prvega...

andrej69 ::

luxxx7 je izjavil:

Torej bo za mojo uporabo zadoščal 43PFS4132/12? Če je velika razlika v kakovosti slike med prvim in drugim, mi ni problem dati nekaj zraven za prvega...


Mislim, da je vseeno bolje dati nekaj zraven pa vzet že 4k model..Saj nikoli ne veš, mogoče pa boš hotel kdaj pogledat kakšen 4k film ali kaj podobnega.

rdecaluc ::

Odloči se od razdalje. Če mas 1.5m do tvja... No ja kok je res razlike.
Est modus in rebus. ,typos

Tavher ::

Iščem TV okrog 40", resolucija 4K, s poudarkom na čim boljšim oziroma funkcionalnim snemalnikom. Da nastaviš termine kdaj kaj snema, ugasneš TV in greš. Opcija da snema drug kanal ob gledanju TV-ja je plus ni pa pogoj.
Obvezno je še tekoče predvajanje filmov vseh formatov in resolucij iz USB-ja, tudi 1080P. Seveda tudi podpora vsem podnapisom s šumniki.
Zaželjeno tudi čim boljše osveževanje slike da z veseljem gledš kakšen šport ali akcije.
Ostale vse mogoče moderne funkcije in dodatki niso pomembni saj se niti ne bodo uporabljali. Če je pa npr. 50 EUR razlike pa seveda raje dam malo več pa naj bo še to.

Lahko prosim kdo kaj priporoča? Opisi in prodajalci so eno, praksa pa drugo. Hvala!

andrej69 ::

Tavher je izjavil:

Iščem TV okrog 40", resolucija 4K, s poudarkom na čim boljšim oziroma funkcionalnim snemalnikom. Da nastaviš termine kdaj kaj snema, ugasneš TV in greš. Opcija da snema drug kanal ob gledanju TV-ja je plus ni pa pogoj.
Obvezno je še tekoče predvajanje filmov vseh formatov in resolucij iz USB-ja, tudi 1080P. Seveda tudi podpora vsem podnapisom s šumniki.
Zaželjeno tudi čim boljše osveževanje slike da z veseljem gledš kakšen šport ali akcije.
Ostale vse mogoče moderne funkcije in dodatki niso pomembni saj se niti ne bodo uporabljali. Če je pa npr. 50 EUR razlike pa seveda raje dam malo več pa naj bo še to.

Lahko prosim kdo kaj priporoča? Opisi in prodajalci so eno, praksa pa drugo. Hvala!


Jaz bi ti priporočil tale model.
PHILIPS LED TV 43PUS6412
https://www.philips.si/c-p/43PUS6412_12...

Ali pa tale model Sonya (brez Androida)ali Samsunga.
SONY LED TV KD43XE7005B
SAMSUNG LED TV UE40MU6402

Tavher ::

Hvala. Za Sony-ja nisem našel navodil, pri Samsungu se bojim da so funkcije snemanja precej okrnjene (vsaj v navodilih ni kaj uporabnega), Philips pa željeno podpira a ravno Philips mi najmanj diši. Sony-ja poznaš in res omogoča željeno?

Morda še kakšen drug predlog?

Konlov ::

Imam 5 let star smart TV samsung in snemanje deluje BP.
Ps: ali je danes pri izbiri TV še potrebno gledati za podporo formatom na USB. Takrat sem se na podlagi tega odločil za samsung, ker vese predvaja?
Ps2: 4K: wtf. A ti TV postaje oddajajo? Rabiš kak predvajalnik?

broken/link ::

emsi je izjavil:

Iščem nek TV do 50". Cena okrog 500eur. Gledal se bo gor od TV kanalov večina samo nogomet, youtube, prenešene vsebine(serije, filmi) in občasno kakšne igre (ps4).

Pa me zanima kaj pravite na tale LG https://www.electronic4you.si/lg-49uj63... ? Je pa ta že na zgornji meji budgeta.


puginho je izjavil:

Za taki denar pa 4k je to zelo boga izbira, rajši vzamem kaki kvalitetn full hd, npr Sony we755, je pa cena okoli 600 eur


sem v isti dilemi. sem si tudi šel pogledat oba TVja v harvey-ja, pa je bila kakovost slike na predvajanih posnetkih precej podobna (pri cenejših sony-jevih in LG-jevih modelih so mi všeč žive barve in precej "dobra" črna barva, ker na samsungih/philipsih je črna precej presvetljena).

ima kdo kakšen dober predlog za cca 50'' TV (lahko tudi 55) za pod 600eur. Kot sem napisal, trenutno imam zgornja dva v ožjem izboru.

andrej69 ::

@broken/link
Jaz bi ti priporočil tale model.Kar se tiče presvetljenosti, je odvisno od samih tovarniških nastavitev:)
Vse te reči, se z pravilnimi nastavitvami dajo uredit..Drugače, pa lahko vzameš modela ki si ju gledal.
PHILIPS LED TV 55PUS6262

tomaz58 ::

Pozdravljeni,
sem pred nakupom novega TV. V oči sta mi padla dva (55' cena okoli 700€) in sicer:
http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-55... in
http://www.makspro.si/index.php/led-tv-...

Lahko bi rekel, da sem nezahteven uporabnik, pomembna je dobra slika predvsem za gledanje filmov. Zanima me, kaj je razlika med prvim pus6412 in drugim pus6501, oz. na kratko, če se splača odšteti 100€ več za slednjega?
Hvala za mnenja,
Tomaz

andrej69 ::

tomaz58 je izjavil:

Pozdravljeni,
sem pred nakupom novega TV. V oči sta mi padla dva (55' cena okoli 700€) in sicer:
http://www.moj-tv.com/led-tv/philips-55... in
http://www.makspro.si/index.php/led-tv-...

Lahko bi rekel, da sem nezahteven uporabnik, pomembna je dobra slika predvsem za gledanje filmov. Zanima me, kaj je razlika med prvim pus6412 in drugim pus6501, oz. na kratko, če se splača odšteti 100€ več za slednjega?
Hvala za mnenja,
Tomaz


Kar se tiče razlik.Model 6501 je lanski model in sicer ima 100Hz osveževanje zaslona, dočim je model 6412 letošnji model in ima 50Hz osveževanje zaslona.To je največja razlika med tema modeloma.Toda, če ne boš gledal veliko športa, ti jaz raje priporočam model 6412.Model 6412 ima že kvalitetnejšo sliko kar se tiče kontrasta, prikaza barv, in ima zmoglivejši Chipset za boljše delovanje samega sistema itd..

bikej ::

Pozdravljeni,

Tudi jaz kupujem nov TV, max velikost 40-43 inč. Pomožni TV v kabinetu, večji ne pride v poštev.
Ker vidim, da so na tem forumu pravi strokovnjaki iz tega področja, z empiričnimi ikzušnjami, vas prosim za pomoč pri izbiri.

Želim kupiti nekaj all-round dobrega za HDTV, šport, 1080p filme iz USB ali HDMI (PC, Kodi...), igrice (konzole), prikaz fotk iz potovanj... 4K ni nujen, vidni koti tudi niso bistveni. Gleda se večinoma zvečer v temi oz nepretirano osvetljeni sobi.
Zaželjeni dobri kontrasti, gladko gibanje, dober upscaling, hiter odziv med preklapljanji oz med zagoni aplikacij, podpora pri branju iz USB. Skratka: all-rounder :)

Budget do 550 EUR je OK, lahko tudi kaj več za boljšo kvaliteto, da bo za naslednjih vsaj 6 let.

Je tale best buy pri tej velikosti?
Samsung UE40MU6402 za 550 EUR https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ali boljš Sony npr KD43XE7005 za 500 EUR oz KDL43WE750 za 530 EUR?

Najlepša hvala za mnenja.

andrej69 ::

bikej je izjavil:

Pozdravljeni,

Tudi jaz kupujem nov TV, max velikost 40-43 inč. Pomožni TV v kabinetu, večji ne pride v poštev.
Ker vidim, da so na tem forumu pravi strokovnjaki iz tega področja, z empiričnimi ikzušnjami, vas prosim za pomoč pri izbiri.

Želim kupiti nekaj all-round dobrega za HDTV, šport, 1080p filme iz USB ali HDMI (PC, Kodi...), igrice (konzole), prikaz fotk iz potovanj... 4K ni nujen, vidni koti tudi niso bistveni. Gleda se večinoma zvečer v temi oz nepretirano osvetljeni sobi.
Zaželjeni dobri kontrasti, gladko gibanje, dober upscaling, hiter odziv med preklapljanji oz med zagoni aplikacij, podpora pri branju iz USB. Skratka: all-rounder :)

Budget do 550 EUR je OK, lahko tudi kaj več za boljšo kvaliteto, da bo za naslednjih vsaj 6 let.

Je tale best buy pri tej velikosti?
Samsung UE40MU6402 za 550 EUR https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Ali boljš Sony npr KD43XE7005 za 500 EUR oz KDL43WE750 za 530 EUR?

Najlepša hvala za mnenja.


Kar se tiče Samsunga je tako.Ima dober kontrast zaradi VA panela, toda vse ostalo ravno ni na visokem nivoju:)Ima kar nekaj težav z prebijanjem osvetljenja ozadja, gibanje slike ni najboljše kajti slika se lahko zatika, nekaj težav je pri predvajanju vsebin visokega bitrata itd..Kar pa se tiče Sony modela pa je težava kontrast zaradi IPS panela, počasnejši vmesnik, kakor tudi podpora usb modula, pa tudi nima Android sistema.Nekakšna boljša aletrnativa tema dvema modeloma je, Philips model 6412 ali model 6501.Philips 6412 ima sicer tudi IPS panel, toda izgleda slika bolje kot na Sonyu zaradi Ambilighta.Tudi sam kontrast je nekaj boljši kakor na Sonyu kakor tudi svetilnost panela, ima dober upscaling,vmesnik je malenkost hitrejši kakor pri Sonyu, toda slabši napram Samsungu, ima tudi možnost urejanja podnapisev: nastavitev velikosti podnapisev, barva, pozicija itd..Te možnosti Sony model nima.Kar se tiče gibanja slike pri športu, sta oba kakor Sony kakor Philips boljša napram Samsungu.Philips model ima tudi že Android.Tako, da če pogledava večino specifikacij je Philips nekaj boljši napram ostalima modeloma.Seveda pa je odločitev tvoja.

bikej ::

Andrej, hvala za mnenje. Cenim tvoj čas in dobro voljo pri odgovarjanju na neskončna vprašanja kateri TV kupit :)

Mi še prosim poveš - vse te TV si videl tudi v živo in sprobal? Ali gledaš po specifikacijah, forumih, youtube predstavtivah?

Primerjavo specifikacij gledam na tem linku.

Direct LED vs EDGE LED? Je kaka fora oz. opazna razlika?

Od obeh Philipsov ima boljšo kakovost slike 6501, drži?

Malo moteče je, da nikjer, pri nobenem proizvajalcu in na nobenih reviewih ni specificiran Bluetooth. Ti kaj več veš, kaj imajo Philips in ostali? 4.0? Mogoče apt-x kodek za manjši lag pri gledanju s BT slušalkami?

Še eno, mogoče neumno vprašanje - stara Sony KDL32EX550 iz 2011 ima CI režo, v kateri je Telemach kartica in s čimer ne potrebujem Telemach škatlice+daljinca za digitalno televizijo. To imajo še vedno vsi novi TV?

Hvala, lep pozdrav.

tomaz58 ::

Andrej hvala za mnenje.

andrej69 ::

bikej je izjavil:

Andrej, hvala za mnenje. Cenim tvoj čas in dobro voljo pri odgovarjanju na neskončna vprašanja kateri TV kupit :)

Mi še prosim poveš - vse te TV si videl tudi v živo in sprobal? Ali gledaš po specifikacijah, forumih, youtube predstavtivah?

Primerjavo specifikacij gledam na tem linku.

Direct LED vs EDGE LED? Je kaka fora oz. opazna razlika?

Od obeh Philipsov ima boljšo kakovost slike 6501, drži?

Malo moteče je, da nikjer, pri nobenem proizvajalcu in na nobenih reviewih ni specificiran Bluetooth. Ti kaj več veš, kaj imajo Philips in ostali? 4.0? Mogoče apt-x kodek za manjši lag pri gledanju s BT slušalkami?

Še eno, mogoče neumno vprašanje - stara Sony KDL32EX550 iz 2011 ima CI režo, v kateri je Telemach kartica in s čimer ne potrebujem Telemach škatlice+daljinca za digitalno televizijo. To imajo še vedno vsi novi TV?

Hvala, lep pozdrav.


Jaz se ukvarjam z televizorji, zato ti te stvari pišem iz osebnih izkušenj.Kar se tiče Edge Led ali Direct Led. Direct Led ima ponavadi nekoliko boljši kontrast in svetilnost, in ni toliko prebijanja osvetljenja ozadja, kajti so led diode razporojene po vsem panelu, dočim so pri Edge led panelih razvrščene ob robovih panela horizontalno ali vertikalno.Imajo pa lahko televizorji z Direct Led paneli, bolj izražen DSE (Dirty Screen Effect) Toda sedanji Edge Led paneli, že lahko do neke mere precej konkurirajo Direct Led panelom.Kajti sama elektronika ki to vse skupaj uravnava, že precej dobro opravlja svoje delo..
Tukaj edino izstopajo televizorji, z FALD tegnologijo. Kar se tiče kakovosti slike, je nekaj kvalitetnejši model 6412.Je pa za gledanje športa, nekaj kvalitetnejši model 6501 zaradi 100Hz osveževanja panela.Imata pa oba Bluetooth. Toda slušalke in zvočnikov preko Bluetooth žal ne podpira.Lahko pa preko Bluetootha uporabljaš tipkovnico in miško. Kar pa se tiče zadnjega vprašanja, pa imajo seveda že vsi televizorji CI režo.

broken/link ::

še mojih 5centov (od navadnega smrtnika, ki se ne ukvarja s TVji in je kupoval TV za svoje starše).
sam sem šel v bigbang/harveynorman malo pogledat TVje in se na koncu odločil za LG-ja (natančneje 49UJ635V), sem pa kupoval 49+'' TV v spodnjem rangu (cca 600eur). pogledal sem tudi philipsa (6262 model), ki je po testih v nekaterih segmentih celo boljši od LG-ja, ampak na koncu sem se odločil glede na to, kaj se videl na lastne oči, na default nastavitvah, ki so v trgovini.
za LGja sem se odločil za to, ker je bila slika veliko bolj živa kot pri Philipsu. V živo je zgledalo približno tako, kot da bi primerjal mat ekran (philips) in svetlečega (LG in tudi Sony). Ker bo TV v precej velikem prostoru sem gledal tudi zorni kot, skrajno levo/desno, in tudi tu je bila odločitev v prid LG-ju(in tudi Sony-ju), philips je imel te zorne kote namreč zelo slabe. pri LGju so bile pod precej ostrim kotom gledanja še vedno vidne vse barve, kot bi gledal pod kotom 90stopinj, pri Philipsu pa so se odtenki že začeli spreminjat. Pri Philipsu me je zmotila tudi recimo kožna barva na TVS1 preko antenskega signala, ki je bila en velik enobarvni zmazek. pri LG-ju/Sony-ju je bilo videti več detajlov in odtenkov v primerjav s Philipsom.
Kar se tiče demo posnetkov, ki so se predvajali, je bil po mojem mnenju LG (in tudi Sony) boljši. Črna je bila bolj črna kot pri Philipsu, saj je Philips imel črno precej presvetljeno in je mejila že skoraj na sivo. Če si primerjal pa z OLED ekranom pa je bila razlika še 1000x bolj očitna. Moram pa tudi poudariti, da so pri dražjih modelih razlike veliko manjše.
na koncu je bilo: ali LGja (ki je že 4k) ali Sony-ja (fullHD) (zgoraj v prejšnjem postu sem že zapisal, katere 2 modela sem gledal), cena je bila praktično enaka, tako da na koncu sem se potem zaradi 5letne garancije odločil za LGja. sta bila pa po kvaliteti slike tam-tam.
Na koncu sem že overthinkal zadeve, zato sem v trgovino spravil še prijatelja, mu pokazal katere 3 TVje gledam in ga povprašal, katerega bi on zbral, brez da mu bi razložil svoje razmišljanje. Pa je glede na videno ravno tako izbral LGja.
kar se tiče vmesnika in androida in tudi zvoka (zvok vem, da je povsod crap in da bo v prihodnosti potrebno nabavit soundbar) pa nimam pojma, kateri je boljši, saj se na to nisem osredotočal. TV sem namreč izbiral za starše, ki naprednih funkcij TVja ne uporabljajo, zato se na ta segment nisem oziral.

Tako da tisti ki kupujete, če imate možnost se zapeljite nekam, kjer lahko preverite, kakšna je slika, da se na lastne oči prepričate, kaj vam bolj odgovarja. in preverite tudi sliko antenskega/kabelskega signala, ne samo demo posnetkov, ki jih vrtijo.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

broken/link je izjavil:

še mojih 5centov (od navadnega smrtnika, ki se ne ukvarja s TVji in je kupoval TV za svoje starše).
sam sem šel v bigbang/harveynorman malo pogledat TVje in se na koncu odločil za LG-ja (natančneje 49UJ635V), sem pa kupoval 49+'' TV v spodnjem rangu (cca 600eur). pogledal sem tudi philipsa (6262 model), ki je po testih v nekaterih segmentih celo boljši od LG-ja, ampak na koncu sem se odločil glede na to, kaj se videl na lastne oči, na default nastavitvah, ki so v trgovini.
za LGja sem se odločil za to, ker je bila slika veliko bolj živa kot pri Philipsu. V živo je zgledalo približno tako, kot da bi primerjal mat ekran (philips) in svetlečega (LG in tudi Sony). Ker bo TV v precej velikem prostoru sem gledal tudi zorni kot, skrajno levo/desno, in tudi tu je bila odločitev v prid LG-ju(in tudi Sony-ju), philips je imel te zorne kote namreč zelo slabe. pri LGju so bile pod precej ostrim kotom gledanja še vedno vidne vse barve, kot bi gledal pod kotom 90stopinj, pri Philipsu pa so se odtenki že začeli spreminjat. Pri Philipsu me je zmotila tudi recimo kožna barva na TVS1 preko antenskega signala, ki je bila en velik enobarvni zmazek. pri LG-ju/Sony-ju je bilo videti več detajlov in odtenkov v primerjav s Philipsom.
Kar se tiče demo posnetkov, ki so se predvajali, je bil po mojem mnenju LG (in tudi Sony) boljši. Črna je bila bolj črna kot pri Philipsu, saj je Philips imel črno precej presvetljeno in je mejila že skoraj na sivo. Če si primerjal pa z OLED ekranom pa je bila razlika še 1000x bolj očitna. Moram pa tudi poudariti, da so pri dražjih modelih razlike veliko manjše.
na koncu je bilo: ali LGja (ki je že 4k) ali Sony-ja (fullHD) (zgoraj v prejšnjem postu sem že zapisal, katere 2 modela sem gledal), cena je bila praktično enaka, tako da na koncu sem se potem zaradi 5letne garancije odločil za LGja. sta bila pa po kvaliteti slike tam-tam.
Na koncu sem že overthinkal zadeve, zato sem v trgovino spravil še prijatelja, mu pokazal katere 3 TVje gledam in ga povprašal, katerega bi on zbral, brez da mu bi razložil svoje razmišljanje. Pa je glede na videno ravno tako izbral LGja.
kar se tiče vmesnika in androida in tudi zvoka (zvok vem, da je povsod crap in da bo v prihodnosti potrebno nabavit soundbar) pa nimam pojma, kateri je boljši, saj se na to nisem osredotočal. TV sem namreč izbiral za starše, ki naprednih funkcij TVja ne uporabljajo, zato se na ta segment nisem oziral.

Tako da tisti ki kupujete, če imate možnost se zapeljite nekam, kjer lahko preverite, kakšna je slika, da se na lastne oči prepričate, kaj vam bolj odgovarja. in preverite tudi sliko antenskega/kabelskega signala, ne samo demo posnetkov, ki jih vrtijo.


Kar se tiče Philips modela je vsekakor kvalitetnejši , ko se naredijo nastavitve tako kot treba..Kajti Philips ima tovarniško slabe nastavitve:)Pa tudi sam signal ni na vseh televizorjih enako kvaliteten..Lg ima tudi RGBW panel tako, da tu sploh ne gre za pravi 4k panel.. Kar pa se tiče prikaza črne na Philipsu me tvoje opažanje malo čudi kajti Philips ima VA panel, dočim imata Lg in Sony IPS panel.Tako, da kar se tiče prikaza črne in kontrasta je Philips vsekakor kvalitetnejši..Pa tudi kar se tiče osvetlitve, gre za poplnoma različne nastavitve osvetljenja..Tako, da tu ne moreš realno primerjat.. Kar pa se tiče Philips modela 6262, je na testu bil zelo dobro ocenjen za takšen trang televizorja:)Seveda pa vsake oči vidijo drugače..

fpbs ::

broken/link je izjavil:

Tako da tisti ki kupujete, če imate možnost se zapeljite nekam, kjer lahko preverite, kakšna je slika, da se na lastne oči prepričate, kaj vam bolj odgovarja. in preverite tudi sliko antenskega/kabelskega signala, ne samo demo posnetkov, ki jih vrtijo.

Točno tako. Tudi jaz svetujem pred nakupom TVeja nekajkratni obisk različnih trgovin, se prepričat na lastne oči, pridobit čim več informacij, in ustvarit svoje mnenje. Zgodilo se mi je, da ko sem dopoldan obiskal trgovino, mi je trgovec v isti trgovini dajal popolnoma drugačne informacije,(oziroma vsiljeval TV), kot popoldne drugi trgovec. Predvsem pa ne na slepo nasedat raznim forumskim svetovalcem.

bikej ::

Še glede izbire 50 inč, prosim.

Na papirju izgleda best buy Sony KD49EX9005. Od 1200 EUR naprej.
Ga kdo ima? Vse štima pri tem modelu?

Ga kateri TV v tem ali nižjem cenovnem rangu prekaša po kriteriju kontrasta, prikaza gibanja, upscalinga?

Iščem TV, ki bo OK v svetlih pogojih (ko otroci gledajo risanko) in SUPER v temnejših pogojih (starši gledamo fuzbal, romantične/akcijske filme itd). 4K ali FHD vseeno. Pa da stane toliko ali manj kot EX9005.

Hvala vnaprej!

andrej69 ::

bikej je izjavil:

Še glede izbire 50 inč, prosim.

Na papirju izgleda best buy Sony KD49EX9005. Od 1200 EUR naprej.
Ga kdo ima? Vse štima pri tem modelu?

Ga kateri TV v tem ali nižjem cenovnem rangu prekaša po kriteriju kontrasta, prikaza gibanja, upscalinga?

Iščem TV, ki bo OK v svetlih pogojih (ko otroci gledajo risanko) in SUPER v temnejših pogojih (starši gledamo fuzbal, romantične/akcijske filme itd). 4K ali FHD vseeno. Pa da stane toliko ali manj kot EX9005.

Hvala vnaprej!


Kar se tiče kontrasta in ostalega je zelo dober tudi tale model Panasonica.
PANASONIC TX-50EX780E

Kaj kvalitetnejšega ne boš dobil od teh dveh modelov, če gledamo , da rabiš televizor tudi za gledanje v mraku.Drugače pa je odličen model Philips 7502, kar se tiče gledanja športa", filmov itd..Toda ima slabši kontrast napram omenjenima modeloma, toda še vedno soliden.Ima pa zato dober prikaz barv, vrhunsko ostrino slike, in gibanje slike kar je pomembno pri športu.

nurank ::

Živjo! Kupujem TV, iščem nekaj cenovno ugodnega za povprečno uporabo (filmi, šport,...), velikost nekje 43-50".

Kakšno mnenje o:
- 49M5002 FHD LED TV SAMSUNG
- 49PFS4132/12 PHILIPS
- 48L3663DG TOSHIBA

Vsi so nižji rang in stanejo okrog 400e, tako da si predstavljam, da nek presežek niso, pa vseeno - katerega priporočate? Glede na prejšnje poste bi bila sicer druga opcija izbira med PHILIPS 43PUS6162 in 50PUS6162/12. Glede na to, da mi 4k ni najpomembnejši pogoj, nisem prepričan, če je razlika v kvaliteti tako velika?

Hvala!

andrej69 ::

andrej69 ::

nurank je izjavil:

Živjo! Kupujem TV, iščem nekaj cenovno ugodnega za povprečno uporabo (filmi, šport,...), velikost nekje 43-50".

Kakšno mnenje o:
- 49M5002 FHD LED TV SAMSUNG
- 49PFS4132/12 PHILIPS
- 48L3663DG TOSHIBA

Vsi so nižji rang in stanejo okrog 400e, tako da si predstavljam, da nek presežek niso, pa vseeno - katerega priporočate? Glede na prejšnje poste bi bila sicer druga opcija izbira med PHILIPS 43PUS6162 in 50PUS6162/12. Glede na to, da mi 4k ni najpomembnejši pogoj, nisem prepričan, če je razlika v kvaliteti tako velika?

Hvala!


Jaz bi ti vsekakor priporočil model 6162..

zmaki ::

Za stare starše, za gledat digitalno TV prek antene (tudi hrvaške programe), in tu in tam kateri film z USB ključka,
Samsung 43MU61 za 384EUR , ja ali ne ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

miha1135899 ::

Enako za dedka zanima tudi mene, kateri TV okrog 43'', 4K ne rabi, niti USB-ja ne, ima samo digitalno TV in je navajen na TV daljincu TV samo vklopit, potem pa z daljincem od pretvornika antene salta naprej. Glede na starostne ocesne bolezni, ki vseeno niso pretirano razvite, me pa vendarle zanima, ce je tu kaksen prodajalec vecih znamk, da bi povedal za katero se starejsi najpogosteje odlocijo, kaj jim najbolj slikovno po default nastavitvah ugaja, morda Philips?
««
8 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165291 (3956) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117719 (7452) Mirkokovačec
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127590 (17677) Mirkokovačec

Več podobnih tem