» »

Jaguar X-Type nakup?

Jaguar X-Type nakup?

«
1
2

sift ::

Moj frend vedno kupuje te X-Type (se ukvarja 'amatersko' z kupovanjem/prodajanjem, bolj za 'užitek' kot zaslužek, saj je poln € od drugje)
primeri http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=... (ta ma 125k moj k. )

in spet ima enga tega v lasti...

Diesel 2.0 (131konjev), in ga da za 3.000€

Prvo kar mi je pri tem avtu všeč .. Meni je zelo lep/eleganten. Vožnja je zelo udobna...

Definitivno me zanima, ampak ta od frenda ima 280.000 km :/ , z servisno

Kar me zanima je sledeče ; kok se kej kvarijo tele x typei ? kaj pravite na 280.000 km za diesela?

V soboto gremo v celje z njim in ga bom bolje videl in ga lahko tudi kej vozil...

'Najboljši' del je k ga mi lahko da po obrokih ker sva pač dolgoletna dobra frenda..

A so te Jaguar deli ful dragi predvidevam? Če se kaj pokvari sm najebal eh?

Bi mu kej zbil dol glede na to da ma take kilometre...

Zavarovanje bo tudi ubijalsko glede na to da je 2.0 ?

Si ga res želim. Vse mi štima, razen teh kilometrov... Se nategnem da ga vzamem? Mogoče se kdo kej bolj spozna na te jaguarje ?? Bom še googlal sam vi ste boljši kot google. Sm neki na hitro googlal in ga kr hvalijo.


Sam me skrbi da če se kaj zjebe da bom dajal kakšne nore cifre ala 1.000 al več... Je rekel frend da je menjal zadaj ploščice in da so ble 'samo' 50€ ...

Yay,nay?

Invictus ::

Zanič avto.

Najslabši Jaguar od vseh. NArejen, ko je bil lastnik Ford. To pove vse...

Raje kupi Mondeota, saj je isto sranje, samo cenejši je...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sift ::

Invictus je izjavil:

Zanič avto.

Najslabši Jaguar od vseh. NArejen, ko je bil lastnik Ford. To pove vse...

Raje kupi Mondeota, saj je isto sranje, samo cenejši je...


LEP JE. Men ni zanič.

Zakaj zanič? Btw, sem fanboy Forda in tud focusa smo kupli novega in naredili 230.000 brez enega problema

Bolj kot drugo sprašujem kolko se kvari , kolko so deli in ostalo. Zanič , ker? Ker ti ni všeč? ok

RegulusDraco ::

kvari se tolk kot ford... glede forda pa je tako da eni ga hvalijo kot ti in so najbolj srečni če so nekoč kupili Sierro Escorda danes pa Focusa ali Mondeota, drugi pa ga kupijo največ 1x v življenju in gredo nato daleč proč.

Jaguar je sicer že po defaultu daleč od zanesljivega avta. Sodeč po statistikah.

sift je izjavil:

Si ga res želim. Vse mi štima, razen teh kilometrov... Se nategnem da ga vzamem?
Sam me skrbi da če se kaj zjebe da bom dajal kakšne nore cifre ala 1.000 al več... Je rekel frend da je menjal zadaj ploščice in da so ble 'samo' 50€ ...


Če si tako zelo želiš 13 let stare kante, ker si novejšega Jaguarja ne moreš privoščit pa pač go for it. >:D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

stjan ::

Ali ni ta model samo predelan Mondeo tistega letnika?
Samo malo dražji je bil in nič veš Jaguarja ni v njem.

sift ::

v glavnem berem da je ful drago ga popravljat in cel kup težav, mislim da I'll pass.... čeprav bom vidu no, jutri al v soboto se gremo malo peljat.. Sam nevem, dok bi trajal ql, ma da se kaj pokvari pa konc.
Bom kr megančka mučil naprej pomoje

RegulusDraco je izjavil:

kvari se tolk kot ford... glede forda pa je tako da eni ga hvalijo kot ti in so najbolj srečni če so nekoč kupili Sierro Escorda danes pa Focusa ali Mondeota, drugi pa ga kupijo največ 1x v življenju in gredo nato daleč proč.

Jaguar je sicer že po defaultu daleč od zanesljivega avta. Sodeč po statistikah.

sift je izjavil:

Si ga res želim. Vse mi štima, razen teh kilometrov... Se nategnem da ga vzamem?
Sam me skrbi da če se kaj zjebe da bom dajal kakšne nore cifre ala 1.000 al več... Je rekel frend da je menjal zadaj ploščice in da so ble 'samo' 50€ ...


Če si tako zelo želiš 13 let stare kante, ker si novejšega Jaguarja ne moreš privoščit pa pač go for it. >:D


lol ... lep je res skinjen design. Ostalo pač bl tko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

Tribal ::

Avtomobilov višje od trojan se ne kupuje. Jaguarja pa le kupi če si ga želiš, sej 3000EUR ni veliko za stran metat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

gruntfürmich ::

meni je tale avto tudi blazno blazno všeč, ampak krajša verzija (če obstaja). prava angleška eleganca.

ampak po drugi strani angleži in kvaliteta...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krucymucy ::

V bistvu je tole ford mondeo tistega casa.
Koliko se kvari je cisto odvisno od primerka, ampak naj ne bi bilo vecjih tezav.

Tudi rezervni deli z izjemo karoserijskih, prav zato ker je to "mondeo", niso tako dragi.

Ne vidim zakaj ne bi kupil.

280Mm za dizla ali pa za bencinarja ni nic, ce je bil vzdrzevan.

bambam20 ::

sift je izjavil:


Zavarovanje bo tudi ubijalsko glede na to da je 2.0 ?
Yay,nay?



Ne. Cestni sklad je sicer višji, ker je dizl

Osnovno zavarovanje pa odvisno v katerem zavarovalnem razredu si. Vseeno te osnovno ne bi smelo pridet več kot 200€, ker je motor pod 100 kw

Invictus ::

Če hočeš Jaguarja, kupi S-Type. Zdaj bi lahko že poceni dobil R varianto ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sift ::

krucymucy je izjavil:

V bistvu je tole ford mondeo tistega casa.
Koliko se kvari je cisto odvisno od primerka, ampak naj ne bi bilo vecjih tezav.

Tudi rezervni deli z izjemo karoserijskih, prav zato ker je to "mondeo", niso tako dragi.

Ne vidim zakaj ne bi kupil.

280Mm za dizla ali pa za bencinarja ni nic, ce je bil vzdrzevan.


Ja, včeraj sm se malo peljal in se fantastično vozi in ful dobro potegne za samo 130 konjev.
Pije po računlaniku samo 5 na 100.

Je pa bil prve lastnice, neke dohtorce iz Italjanske gorice. Je servisna knjiga in ga redno servisirala in zadnji servis je bil na 270k .. :D


bambam20 je izjavil:

sift je izjavil:


Zavarovanje bo tudi ubijalsko glede na to da je 2.0 ?
Yay,nay?



Ne. Cestni sklad je sicer višji, ker je dizl

Osnovno zavarovanje pa odvisno v katerem zavarovalnem razredu si. Vseeno te osnovno ne bi smelo pridet več kot 200€, ker je motor pod 100 kw


Ok

Invictus je izjavil:

Če hočeš Jaguarja, kupi S-Type. Zdaj bi lahko že poceni dobil R varianto ;).


S type mi ni tako lep kot X type.



,
Nagibam se k nakupu... Da mi ga na obroke (tako pač prijateljsko) kar mi je boljše kot da dam v enem mahu vse.

Zdej morem še malo razmislit ampak sm se skoraj že odloču da ga vzamem.



Eno vprašanje še, če mi lahko kdo odgovori ;

Merilec temperature motorja, je vedno nekje manj kot na polovici, nekje na 1/4 prikazuje. Mi je reku da gre na polovico samo ko stoji al v hrib al kej takega.
Je to normalno ? Je reku da zna bit kak senzor. On ga ma že eno leto tko, pravi da ga ne moti .
Meni je pa mal čudno to, ne bi mogel bit kazalec vedno na polovici med vožnjo?

koyotee ::

sift je izjavil:

krucymucy je izjavil:

V bistvu je tole ford mondeo tistega casa.
Koliko se kvari je cisto odvisno od primerka, ampak naj ne bi bilo vecjih tezav.

Tudi rezervni deli z izjemo karoserijskih, prav zato ker je to "mondeo", niso tako dragi.

Ne vidim zakaj ne bi kupil.

280Mm za dizla ali pa za bencinarja ni nic, ce je bil vzdrzevan.


Ja, včeraj sm se malo peljal in se fantastično vozi in ful dobro potegne za samo 130 konjev.
Pije po računlaniku samo 5 na 100.

Je pa bil prve lastnice, neke dohtorce iz Italjanske gorice. Je servisna knjiga in ga redno servisirala in zadnji servis je bil na 270k .. :D


bambam20 je izjavil:

sift je izjavil:


Zavarovanje bo tudi ubijalsko glede na to da je 2.0 ?
Yay,nay?



Ne. Cestni sklad je sicer višji, ker je dizl

Osnovno zavarovanje pa odvisno v katerem zavarovalnem razredu si. Vseeno te osnovno ne bi smelo pridet več kot 200€, ker je motor pod 100 kw


Ok

Invictus je izjavil:

Če hočeš Jaguarja, kupi S-Type. Zdaj bi lahko že poceni dobil R varianto ;).


S type mi ni tako lep kot X type.



,
Nagibam se k nakupu... Da mi ga na obroke (tako pač prijateljsko) kar mi je boljše kot da dam v enem mahu vse.

Zdej morem še malo razmislit ampak sm se skoraj že odloču da ga vzamem.



Eno vprašanje še, če mi lahko kdo odgovori ;

Merilec temperature motorja, je vedno nekje manj kot na polovici, nekje na 1/4 prikazuje. Mi je reku da gre na polovico samo ko stoji al v hrib al kej takega.
Je to normalno ? Je reku da zna bit kak senzor. On ga ma že eno leto tko, pravi da ga ne moti .
Meni je pa mal čudno to, ne bi mogel bit kazalec vedno na polovici med vožnjo?


Čak a ne dobivaš neke bajne vsote denarja iz tujine?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: twom ()

sift ::

niso ravno bajne vsote. mogoče bojo če vztrajam. Raje vzamem tko kot da dam na šus tok.

Ne razumem zakaj si prišel trollat v to temu.. Kaj bi rad mel? Ti ni všeč da sm proti travi ,še vedno? Se ti je to usedlo globoko v podzavest in me moreš zdej lovit po forumu?

Sploh nevem zakaj odgovarjam na tvoj šit-post. Upam da ga moderator zbriše.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: twom ()

bambam20 ::

sift je izjavil:


Eno vprašanje še, če mi lahko kdo odgovori ;

Merilec temperature motorja, je vedno nekje manj kot na polovici, nekje na 1/4 prikazuje. Mi je reku da gre na polovico samo ko stoji al v hrib al kej takega.
Je to normalno ? Je reku da zna bit kak senzor. On ga ma že eno leto tko, pravi da ga ne moti .
Meni je pa mal čudno to, ne bi mogel bit kazalec vedno na polovici med vožnjo?



Lahko zgolj termostat ne deluje optimalno, pri čemer se meni zopet poraja eno neprijetno vprašanje. Zakaj tega ni dal uredit in da ga ne moti? Vsakega normalnega človeka skrbi, zakaj se mu avto ne ogreje normalno na delovno temperaturo in da hladilni sistem deluje optimalno.

Povzetek, seveda ni normalno. Vprašanje kaj vse še optimalno ne deluje na tem avtu.

LJudi marsikaj ne moti, ko se pokaže, da je popravilo drago ;).

sift je izjavil:



Je pa bil prve lastnice, neke dohtorce iz Italjanske gorice. Je servisna knjiga in ga redno servisirala in zadnji servis je bil na 270k .. :D



Poznamo mi take "zgodbice" , kako je bil prejšnji lastnik zdravnik, odvetnik upokojenec.... Ne bodi naiven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

sift ::

bambam20 je izjavil:

sift je izjavil:


Eno vprašanje še, če mi lahko kdo odgovori ;

Merilec temperature motorja, je vedno nekje manj kot na polovici, nekje na 1/4 prikazuje. Mi je reku da gre na polovico samo ko stoji al v hrib al kej takega.
Je to normalno ? Je reku da zna bit kak senzor. On ga ma že eno leto tko, pravi da ga ne moti .
Meni je pa mal čudno to, ne bi mogel bit kazalec vedno na polovici med vožnjo?



Lahko zgolj termostat ne deluje optimalno, pri čemer se meni zopet poraja eno neprijetno vprašanje. Zakaj tega ni dal uredit in da ga ne moti? Vsakega normalnega človeka skrbi, zakaj se mu avto ne ogreje normalno na delovno temperaturo in da hladilni sistem deluje optimalno.

Povzetek, seveda ni normalno. Vprašanje kaj vse še optimalno ne deluje na tem avtu.

LJudi marsikaj ne moti, ko se pokaže, da je popravilo drago ;).

sift je izjavil:



Je pa bil prve lastnice, neke dohtorce iz Italjanske gorice. Je servisna knjiga in ga redno servisirala in zadnji servis je bil na 270k .. :D



Poznamo mi take "zgodbice" , kako je bil prejšnji lastnik zdravnik, odvetnik upokojenec.... Ne bodi naiven.


Ma nene poznam ga že 10 let, je tako resnično. Ni klasična 'zgodbica'

Tisto glede temperature pa je čudn ja. Bom še govoru z njim glede tega.



Ja no, nevem, težko se odločit. Po eni strani bi mel lep in zabaven avto (meni), po drugi pa bi mel nek krš z 280k k nevem kok bi mi trajal predn bi mogu kej vlagat.
To da ful malo pije je tud kr plus.

Zdej spet sm mal zgubu voljo, si ga želim ampak 3.000 je nekaj denarja kakor obrneš. Obroki gor dol ..
Vedno mi je bil izredno všeč ta x type, samo to me notri prepričuje da ga vzamem, vse ostalo je bl slabo.

hvala vsem za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

bambam20 ::

sift je izjavil:


Ma nene poznam ga že 10 let, je tako resnično. Ni klasična 'zgodbica'

Tisto glede temperature pa je čudn ja. Bom še govoru z njim glede tega.



Ja no, nevem, težko se odločit. Po eni strani bi mel lep in zabaven avto (meni), po drugi pa bi mel nek krš z 280k k nevem kok bi mi trajal predn bi mogu kej vlagat.
To da ful malo pije je tud kr plus.

Vedno mi je bil izredno všeč ta x type, samo to me notri prepričuje da ga vzamem, vse ostalo je bl slabo.

hvala vsem za odgovore


1. poznati se z nekom ali biti prijatelj sta dva povsem različna pojma.
2. raje se pogovori s kakšnim strokovnjakom na uradnem jaguar servisom. On ti bo še naprej trdil, da je zgolj"en senzor" , ker njega ne moti.
3. pri tako starem avtu , pa dizlu in z 280.000km, kar za avto vseeno ni malo, čeprav te želijo določeni 2prepričat, da je to malenkost. Malenkost pa ni obraba delov in ostalih sklopov na vozilu, ki se skozi leta starajo Imej v mislih, da bi ta avto moral obvezno pregledati usposobljen mehanik, ki se spozna na jaguarje ( obvezno priklop na tester). ; da ti pove dejansko stanje vozila. Iti v nakup samo na besedo. Jaz ne bi.

Tvoja želja je , da bi se z avtom vozil, zato bodi pameten, odpelji avto na jaguar servis ali kakšnemu mehaniku, ki se spozna na jaguarje in jih tudi servisira, da avto preverite podrobno in da dejansko veš v kakšnem stanju je vozilo in kaj vse te še čaka v zelo kratkem času za zamenjavo in kaj je že relo za zamenjavo. :)

Mnenje o servisiranju so si tako različna, da boli glava.

Bi znal uporabnik @invictus kaj več napisat o X-typu, kakšni so dejanski stroški vzdrževanja, saj je omenil nekoč, da je njegova žena prodajala jaguarje

Klemzz ::

Tole poglej, tip kupuje točno tak avto :)

klik

klik

-valvoline- ::

Motor in podvozje ford mondeo. Sam motor je na ketno in je odlicen prakticno nobenega vzdrzevanja, vendar ima delphijev vbrizg i delphijeve sobe ki pa so praviloma zelo nezanesljive.

koyotee ::

Pije po računlaniku samo 5 na 100.

As mal travo kadil? Tok pije clio 1.5 dci
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sift ::

@rupsi31, dobri kolegi smo, mi je tudi že posodil denar nekaj let nazaj. In folk ne posoja dnar kr tko. Nevem če je na obali kašn Jaguar center/mehanik, je pa ta opcija da se gre na Ford naredit kar praviš.

@Klemzz , hvala za link sm na hitro pogledal bom potem celga

@valvoline .. in te delphije šobe, kaj se zgodi če odpovejo in kolko stane to popravit? če je redno servisiran ne bi smelo bi teh problemov?

@koyotee, sem napisal po računalniku , varčne vožnje. Tok kaže rač. Travo treba iztrebit. Dej pejdi porabit 600EUR za najem avta v uno Islandijo bedno patetično. Ostani gor po možnosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


Bi znal uporabnik @invictus kaj več napisat o X-typu, kakšni so dejanski stroški vzdrževanja, saj je omenil nekoč, da je njegova žena prodajala jaguarje

Ne vem nič od tega, ker je avto jajc na nivoju Mondea iz tistega časa.

Če se hočeš dobro peljat, kupiš kaj drugega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

koyotee je izjavil:

Pije po računlaniku samo 5 na 100.

As mal travo kadil? Tok pije clio 1.5 dci


zakaj trolaš? Clio Dci porabi konkretno manj.

bambam20 ::

sift je izjavil:



@valvoline .. in te delphije šobe, kaj se zgodi če odpovejo in kolko stane to popravit? če je redno servisiran ne bi smelo bi teh problemov?



To nima veze, če je avto redno vzdrževan. Redno vzdrževan avto pomeni, da se delajo predpisani servisi, sproti odpravljajo okvare. Šobe so potrošni materijal, ki lahko prej ko slej kakšna začne delat težave. Popravilo pa sklepam, da ni ravno 100€.

Pa razmisli, da so vse šanse, da če so na avtu še prvogradna turbina, bosch pumpa, sklopka, da vse to lahko prej ko slej shodi.

Po moje ta avto ni zate, ker ti je izjemno pomembno , da ima nizko porabo, ker v strahu sprašuješ koliko bo popravilo, če kaj odpove. Moraš kupit z razumom in s srcem. Očitno si še zelo mlad. No, sej ponavadi nas izkušnje skozi leta naučijo, da je včasih fajn, ko kupimo z očmi in se potem naučimo, da je potrebno kupiti avto, ki ga lahko vzdržujemo in nismo v strahu kakšen bo znesek popravila.

Sploh pa. A ti delaš najmanj 30.000 km na letni ravni, da bi upravičil nakup dizla?

koyotee ::

bambam20 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Pije po računlaniku samo 5 na 100.

As mal travo kadil? Tok pije clio 1.5 dci


zakaj trolaš? Clio Dci porabi konkretno manj.


Konkretno manj? Povprečna je 5l, https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...
ST pametnjakovič.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bambam20 ::

koyotee je izjavil:

bambam20 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Pije po računlaniku samo 5 na 100.

As mal travo kadil? Tok pije clio 1.5 dci


zakaj trolaš? Clio Dci porabi konkretno manj.


Konkretno manj? Povprečna je 5l, https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...
ST pametnjakovič.



važno, da lepiš Sprint monitor , kjer so nametani vsi modeli skupaj. Ne ti men pametnjakovič.

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&... kOmbinirano 4.3litra, s tem da na dolge relacije povprečno 3.5 litra. Ne bod pameten,če se ne spoznaš pa pišeš buče.

5.3 litre pije men renault bencinar.

MaliJanez ::

bljak..grd ko smrt:))

sift ::

bambam20 je izjavil:

sift je izjavil:



@valvoline .. in te delphije šobe, kaj se zgodi če odpovejo in kolko stane to popravit? če je redno servisiran ne bi smelo bi teh problemov?



To nima veze, če je avto redno vzdrževan. Redno vzdrževan avto pomeni, da se delajo predpisani servisi, sproti odpravljajo okvare. Šobe so potrošni materijal, ki lahko prej ko slej kakšna začne delat težave. Popravilo pa sklepam, da ni ravno 100EUR.

Pa razmisli, da so vse šanse, da če so na avtu še prvogradna turbina, bosch pumpa, sklopka, da vse to lahko prej ko slej shodi.

Po moje ta avto ni zate, ker ti je izjemno pomembno , da ima nizko porabo, ker v strahu sprašuješ koliko bo popravilo, če kaj odpove. Moraš kupit z razumom in s srcem. Očitno si še zelo mlad. No, sej ponavadi nas izkušnje skozi leta naučijo, da je včasih fajn, ko kupimo z očmi in se potem naučimo, da je potrebno kupiti avto, ki ga lahko vzdržujemo in nismo v strahu kakšen bo znesek popravila.

Sploh pa. A ti delaš najmanj 30.000 km na letni ravni, da bi upravičil nakup dizla?



Ja, prav maš. Naredim manj kot 30.000. Ni mi tko ful pomembno da malo pije, je pa plus. Trenutno imam megana 1.6 bencin k pije nekje 7 na 100 in mi ni ravno skrb.



Drugače sem se odločil da GA NE VZAMEM. Bom raje počakal leto in vzel kaj drugega ko naberem skp EUREUR.
Sej ta Megane k mam se mi lepo pelje zaenkrat, sm se pa zafrknil pri tem meganu, ker sem rabu nujno drug avto... sigurn sm da ma prevrtene kilometre, čeprav je zunanjost in notranjost kr ohranjena, malo morgen da je mel 123.000 in l. 2000... In desni zadnji ležaj spušča zvoke, in ležaj(i) ne gre pr teh kilometrih tko.
Zdej samo upam da ni mel kakšnih 270..

Bomo vidli kok mi bo trajal predn bom mogu začet trošit na popravilih... Na žalost so tle na obali avti precej dražji kot drugje v slo. in se mi ni ljubilo hodit drugam kjer bi dobil več muske za manj denarja.

Sicer pije izredno malo nič olja, proti Hyundaiu k sm mel leta 2008 je to zelo dobrodošlo. Tisti hyundai je pil tok olja da se sploh nisi mogu vozit brez dolivat nenormalne količine.

Pri temu meganu mi je čudno da čeprav imajo zavorne ploščice precej 'mesa' (sm pogledal ko sm menjal gume) , spušča zvok ko bolj močno brenzam, koda bi ble obrabljene.

Zadnjič v življenju sm kupu taka stara jajca , ne splača se kupovat tko poceni avte. Sm pač rabu nujno drug avto :/

Pomoje se bom šele prijel za glavo čez kak mesec ko bo kaj bolj konkretnega šlo.
Na splošno kupovat z druge roke je kot gemblanje .. Kamor greš, je nek nateg. Vrtet kilometre je enostavno in maš folk k ti to naredi za 80EUR.

Hvala vsem za pomoč, ponavljam da teh 'jajc' , ne bom kupil. Za 3.000 ,z malo sreče bi se dalo dobit nekaj dosti bolj pametnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

pirat ::

You only live once ...

bambam20 ::

sift je izjavil:



sigurn sm da ma prevrtene kilometre, čeprav je zunanjost in notranjost kr ohranjena, malo morgen da je mel 123.000 in l. 2000... In desni zadnji ležaj spušča zvoke, in ležaj(i) ne gre pr teh kilometrih tko.

Pri temu meganu mi je čudno da čeprav imajo zavorne ploščice precej 'mesa' (sm pogledal ko sm menjal gume) , spušča zvok ko bolj močno brenzam, koda bi ble obrabljene.



Dejansko pri ležaju ni merilo kdaj bo začel kazat znake obrabe. Sam sem zamenjal 3 in to v razmaku 110.000-125.000 km. In to na Renaultu. :)

Ni nujno, da so ploščice. prej bi rekel, da je mogoče problem v zavorni čeljusti, ki bi jih bilo potrebno pregledati, očistiti in podmazati za gladko delovanje.

In kaj te je sedaj spodbudilo, da se ne boš odločil za nakup?

konspirator ::

bambam20 je izjavil:

koyotee je izjavil:

bambam20 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Pije po računlaniku samo 5 na 100.

As mal travo kadil? Tok pije clio 1.5 dci


zakaj trolaš? Clio Dci porabi konkretno manj.


Konkretno manj? Povprečna je 5l, https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...
ST pametnjakovič.



važno, da lepiš Sprint monitor , kjer so nametani vsi modeli skupaj. Ne ti men pametnjakovič.

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&... kOmbinirano 4.3litra, s tem da na dolge relacije povprečno 3.5 litra. Ne bod pameten,če se ne spoznaš pa pišeš buče.

5.3 litre pije men renault bencinar.

Ne vidiš da je vklopil filtre na strani?
Dizel, 80-100 PS.
--

krucymucy ::

bambam20 je izjavil:


važno, da lepiš Sprint monitor , kjer so nametani vsi modeli skupaj. Ne ti men pametnjakovič.

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&... kOmbinirano 4.3litra, s tem da na dolge relacije povprečno 3.5 litra. Ne bod pameten,če se ne spoznaš pa pišeš buče.

5.3 litre pije men renault bencinar.


Rupsi je eden od tistih, ki dela guzvo na cesti in ostale voznike spravlja v nervozo in nepremisljena ravnanja.

Vozil 1.5 dci kot "daily" nekaj let. Poraba je okoli 5 litrov, plus/minus liter.
Po jadranski magistrali "rupsi style" 4 litre, pozimi in AC 6 litrov.

jero_no1 ::

@sift: mislm da si se prav odloču. Glede na to, da nimaš za skeširat 3k€ bi bil to zgrešen nakup, ker moraš tukaj računat precej drage nepredvidene servise (po moje moraš met skoz ene 500€ na zlogi, če se kaj zgodi).

sift ::

že k smo govorili o meganu tukaj, da ne odpiram nove teme. Kaj se zgodi ko ležaj komplet odpove? Lahko zletiš z ceste al kej takega? Zdej v sredo ga grem menjat, sam me vseeno zanima.

@jero_no1 ja zato pač ne in ne .. bi naredil napako , čeprav bi mel meni osebno lep in udoben avto.. bom raje počakal še do konca leta pa si vzamem neki novejšega ... al pa mučil tega megana k mam, dok traja. že te ležaje menjat mi je zoprno za popiz. kje pa še da bi mel neke drage servise tega jaguarja. prav živčen sem k moram dat za ležaj, še bolj glupo se počutim da nism opazil zvoka ko sm ga kupoval oktobra. tistemu idiotu k mi je ga pa probal, če ga vidim kje mu bom zatežil da je en prevarant primitiven (ker itak da je še prevrtel kilometre), me tud mika da bi mu napisal sms 'da te ni sram kakšna jajca si mi prodal' .. ampak nima smisla pač, šola za vnaprej in to je to.

kixs ::

Glede lezaja... cisto mozno, da je bil oktobra se OK. Minilo je pol leta in ne vem koliko kilometrov po nasih rovtastih cestah.

WamPIRe- ::

Tribal je izjavil:

Avtomobilov višje od trojan se ne kupuje. Jaguarja pa le kupi če si ga želiš, sej 3000EUR ni veliko za stran metat.

In zakaj to praviš? :)
Jaz sem 3 nabavil na onem koncu, pa z nobenim ni blo težav.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

koyotee ::

sift je izjavil:

že k smo govorili o meganu tukaj, da ne odpiram nove teme. Kaj se zgodi ko ležaj komplet odpove? Lahko zletiš z ceste al kej takega? Zdej v sredo ga grem menjat, sam me vseeno zanima.

@jero_no1 ja zato pač ne in ne .. bi naredil napako , čeprav bi mel meni osebno lep in udoben avto.. bom raje počakal še do konca leta pa si vzamem neki novejšega ... al pa mučil tega megana k mam, dok traja. že te ležaje menjat mi je zoprno za popiz. kje pa še da bi mel neke drage servise tega jaguarja. prav živčen sem k moram dat za ležaj, še bolj glupo se počutim da nism opazil zvoka ko sm ga kupoval oktobra. tistemu idiotu k mi je ga pa probal, če ga vidim kje mu bom zatežil da je en prevarant primitiven (ker itak da je še prevrtel kilometre), me tud mika da bi mu napisal sms 'da te ni sram kakšna jajca si mi prodal' .. ampak nima smisla pač, šola za vnaprej in to je to.


A nimaš ful keša? Drgač dej pa plastičn ležaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sift ::

koyotee je izjavil:

sift je izjavil:

že k smo govorili o meganu tukaj, da ne odpiram nove teme. Kaj se zgodi ko ležaj komplet odpove? Lahko zletiš z ceste al kej takega? Zdej v sredo ga grem menjat, sam me vseeno zanima.

@jero_no1 ja zato pač ne in ne .. bi naredil napako , čeprav bi mel meni osebno lep in udoben avto.. bom raje počakal še do konca leta pa si vzamem neki novejšega ... al pa mučil tega megana k mam, dok traja. že te ležaje menjat mi je zoprno za popiz. kje pa še da bi mel neke drage servise tega jaguarja. prav živčen sem k moram dat za ležaj, še bolj glupo se počutim da nism opazil zvoka ko sm ga kupoval oktobra. tistemu idiotu k mi je ga pa probal, če ga vidim kje mu bom zatežil da je en prevarant primitiven (ker itak da je še prevrtel kilometre), me tud mika da bi mu napisal sms 'da te ni sram kakšna jajca si mi prodal' .. ampak nima smisla pač, šola za vnaprej in to je to.


A nimaš ful keša? Drgač dej pa plastičn ležaj.


Imam 600€ za najem avta v Islandiji. Pa ti, imaš?

kixs je izjavil:

Glede lezaja... cisto mozno, da je bil oktobra se OK. Minilo je pol leta in ne vem koliko kilometrov po nasih rovtastih cestah.


ja verjetno maš prav. Nč bo treba se skesit na staro kanto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

D3m ::

Vzemi in uživaj.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

krucymucy je izjavil:



Rupsi je eden od tistih, ki dela guzvo na cesti in ostale voznike spravlja v nervozo in nepremisljena ravnanja.


To si sebe opisal. Jaz nikoli ne delam gužve ne cesti.

sift je izjavil:

že k smo govorili o meganu tukaj, da ne odpiram nove teme. Kaj se zgodi ko ležaj komplet odpove? Lahko zletiš z ceste al kej takega? Zdej v sredo ga grem menjat, sam me vseeno zanima.

že te ležaje menjat mi je zoprno za popiz. kje pa še da bi mel neke drage servise tega jaguarja. prav živčen sem k moram dat za ležaj, še bolj glupo se počutim da nism opazil zvoka ko sm ga kupoval oktobra.



No, no. Očitno je bil ležaj, ko si kupoval avto še povsem ok, če praviš, da se je zvok začel pojavljati šele v kratkem.

Pa ležaj je izjemno poceni ( mislim, da te z delom vred ne bi smelo pridet 50€) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

sift ::

pozabil sem omenit da je prevrtel kilometre.. zato pravim da bi mu težil da je prevarant.

bambam20 ::

sift je izjavil:

pozabil sem omenit da je prevrtel kilometre.. zato pravim da bi mu težil da je prevarant.



Tega ne veš, pač pa tako samo sklepaš,čeprav mi ni jasno na podlagi česa. Moj je star 13 let pa ima samo 156.000 km.

jero_no1 ::

sift je izjavil:

pozabil sem omenit da je prevrtel kilometre.. zato pravim da bi mu težil da je prevarant.


In kaj boš s tem dosegel? Če je kakšna baraba, boš ti imel samo še več problemov, zato če imaš utemeljen (dokazan) sum na prevaro, ga prijavi na policijo in naj se oni ubadajo z njim.

bambam20 ::

jero_no1 je izjavil:

sift je izjavil:

pozabil sem omenit da je prevrtel kilometre.. zato pravim da bi mu težil da je prevarant.


In kaj boš s tem dosegel? Če je kakšna baraba, boš ti imel samo še več problemov, zato če imaš utemeljen (dokazan) sum na prevaro, ga prijavi na policijo in naj se oni ubadajo z njim.



Zakaj je pri nas tako razširjeno razmišljanje, da se je treba barab bati? Ravno zaradi takšne miselnosti se barabe dobro počutijo. Se pa za vsako barabo najde palica.

jero_no1 ::

Zato ker so pri nas barabe zaščitena kasta in je osebno obračunavanje z njimi dostikrat neuspešno in ti lahko nakoplje same težave. Saj tudi prijava na policijo ne naredi kaj več, ker imajo barabini tudi tam povezave in ugodnosti...
(Ena gostilniška zgodba je krožila pri nas: baraba je stranki prodala nek stroj za 20k s ponarejenimi papirji - stranka tega ni vedela. Čez en teden se ta baraba prikaže na vratih stranke s policijo, originalnimi papirji od stroja in obtožbo, da mu je stranka ukradla ta stroj... medtem ko je ta baraba že v štartu dobila stroj iz tujine po sumljivih kanalih.)

Učinkovita palica za barabe je samo ta, da daš ciganom par stotakov in oni obračunajo z njim :)

sift ::

okej hvala za nasvete. ne bom se ukvarjal z njim


Mi odgovori kdo kaj se zgodi ko ležaj komplet odpove? lahko zletim s ceste? Danes bi mogu it v LIDL neki zamenjat pa nevem če bi raje počakal do jutri, čeprav je reku mehanik da kao lahko se še mesec peljem. Sam kr močen zvok spušča.

Na R19 k ga je kupil moj nono leta 1993 novega, pa ima 230.000 km, nikoli problemov razen manjših in ležajev nismo menjali (vsaj da js vem ne). Na tem meganu pa tko. Drgač se lepo pelje in je precej ohranjen. Pije pa k satan in za 108 konjev ne povleče tko dobro. Mam občutek da ko sm vozu Focus 100km 1.6 je šla dost boljše mašina. Nasplošno je prvi focus boljši kot ta megan za vozit.

bambam20 ::

sift je izjavil:

okej hvala za nasvete. ne bom se ukvarjal z njim


Mi odgovori kdo kaj se zgodi ko ležaj komplet odpove? lahko zletim s ceste? Danes bi mogu it v LIDL neki zamenjat pa nevem če bi raje počakal do jutri, čeprav je reku mehanik da kao lahko se še mesec peljem. Sam kr močen zvok spušča.

Na tem meganu pa tko. Drgač se lepo pelje in je precej ohranjen. Pije pa k satan in za 108 konjev ne povleče tko dobro. Mam občutek da ko sm vozu Focus 100km 1.6 je šla dost boljše mašina.


Glede razpoložljive podatke ima megan s takšnim motorjem in 107 konji precej lep pospešek do 100 km/h. ( malce manj kot 10 sekund). To se men ne zdi tako slabo in je precej hitro, razen, če kaj pri motorju ne deluje optimalno.

Ležaj ti tuli. Nič takšnega. Veš kako je meni tulil ležaj. Uhh. :)

sift ::

evo danes sem ga nesel na servis. ležaj+delo + cev za zrak motorja + mali servis (olje, filter in svečke) , me bo prišlo 120EUR .... To je kr malo bi reku? Ta je itak znan da je poceni.. ma pa ogromno strank vseh možnih avtov.

Kaj pravite na teh 120EUR? Meni se zdi malo za vse to.

Glede Jaguarja pa še vedno tuhtam , ravno danes me je klical kolega in spet mal mika. Sam zaenkrat sm se odloču da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

kixs ::

Cena je v redu.

D3m ::

V redu.
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj tele kilometri ne bodo držali ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
767850 (4861) IL_DIAVOLO
»

Nakup novega avta do 13k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122645 (17441) Assassub
»

Kateri avto kupiti do 8000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317013 (15031) Unknown_001
»

Nakup rabljenega Jaguarja

Oddelek: Loža
259924 (8531) Andruxa
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811976 (9998) Martin Krpan

Več podobnih tem