» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
51 / 132
»»

Gogyto ::

Gregex je izjavil:

Pulse 3d so baje za en k. Boš bolje prišel skozi, če kupiš kak steelseries ipd.


Včeraj dobil SteelSeries Arctis 7 (2019 Edition) in prvi vtisi so uaaaau. Napram Pulse prevagalo dejstvo, da je osnova slušalk kovinska in ne plastika. Hvala za nasvet, resnično dober izbor.

LunKi ::

Pa to je noro. Men nikakor ne rata usposobiti HDR na Samsung 65Q60R (2019). PS5 pravi HDR supported, spodaj pa not supported na 4k. Barvni profil mi da samo Y420 in ne Y422 kot sem videl pri drugih recimo. HDCP sem probal izklopiti, ni razlike. Tisti input plus je vklopljen. Enostavno ne dela.

scipascapa ::

Gogyto je izjavil:

Gregex je izjavil:

Pulse 3d so baje za en k. Boš bolje prišel skozi, če kupiš kak steelseries ipd.


Včeraj dobil SteelSeries Arctis 7 (2019 Edition) in prvi vtisi so uaaaau. Napram Pulse prevagalo dejstvo, da je osnova slušalk kovinska in ne plastika. Hvala za nasvet, resnično dober izbor.


pri nas jih ni, kje si jih dobil? :)

Gogyto ::

nakupovanje.net.. očitno zadnje, ker jih tudi nimajo več v ponudbi. V petek sem jih zbrskal in naročil, včeraj šel iskat, osebni prevzem.. pa še cena je bila ugodna, 160 EUR.

EDIT: maš jih tule, so pa redna cena
https://edigital.si/gaming-slusalke/ste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

LunKi ::

To so (sicer vrhunske kot vidim) stereo slušalke? Kako se primerjajo z 7.1?

Gogyto ::

Imajo 7.1 zvok. Sicer še nisem sprobal osebno, včeraj zgolj odigral nekaj, kar imam instalirano trenutno na PS5, bom pa namensko takoj, ko bo mogoče, vrgel gor kak špil, kjer bo to možno sprobat, testirat. Sodeč po ocenah na netu pa so trenutno v top izboru za PS5...

tule imaš, sicer za novejši model, primerjavo, naj pa tele 2019 ne bi zaostajale za njimi praktično nič..

Gregor P ::

Vprašanje za konzolaše ... katere igre se najbolj igrajo v dvoje doma na PS (ne mislim sedaj na večigralske spletne igre)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

UganiKdo ::

Odlicna stran za tole je https://www.co-optimus.com/

Ce govorim na splosno na playstatiob sva igrala s kolegom/kolegi ob pivu in chipsu:

Resident evil 5 in 6
Army of two
Overcooked
Diablo 3
Potal 2
Borderlands 3
Lego (marvel in star wars)
Helldivers
Trine
Castle Crushers
Drqgons crown

Ne vem pq kolk od tega je na voljo tudi na ps5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Bantani ::

neocodexx je izjavil:

Enako tudi za GoT, dela 60 fps v resolution/fidelity, to je glavno bistvo PS5.

Ubisoft je pa zaspal. Nobene PS4 igre niso updejtali za 60 fps, še vedno kar vse zaklenjeno na 30. Da bi vsaj odklenili fps pa še to ne. Da ne bi kdo slučajno kaj Ubisoftovega kupoval, gamad ena lena požrešna, si ne zaslužijo.



Kokr vem laufa Tom Clancy's The Division 2 na 4K 60fps.

MisterM ::

Gregor P je izjavil:

Vprašanje za konzolaše ... katere igre se najbolj igrajo v dvoje doma na PS (ne mislim sedaj na večigralske spletne igre)?


Meni najbolj sedejo pretepačine, na PS imaš USF4, SF5 in Mortal Kombat, zabavne pa so tudi športne igre ala FIFA, NHL in NBA ter Speedrunners (slednji pridejo do izraza, ko hkrati sodelujejo trije ali več)

Gregor P ::

Hvala za namige UganiKdo in MisterM:)

Predvidevam, da so na voljo tudi kakšne "klasične" dirkaške v smislu F1, rallyja ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Alien123 ::

V petek pride igra It takes two. Z mojo že nestrpno čakama :P

neocodexx ::

LunKi je izjavil:

Pa to je noro. Men nikakor ne rata usposobiti HDR na Samsung 65Q60R (2019). PS5 pravi HDR supported, spodaj pa not supported na 4k. Barvni profil mi da samo Y420 in ne Y422 kot sem videl pri drugih recimo. HDCP sem probal izklopiti, ni razlike. Tisti input plus je vklopljen. Enostavno ne dela.


Izgleda kot da si na HDMI 1.4 kablu. Bo pocasi cas za menjavo:) nabavi HDMI 2.1

vimos ::

A ta hdmi k zravn pride ni 2.1 ?

neocodexx ::

Bi moral bit

Miham0 ::

HDMI, ki je zraven PS5 je 2.1. Si ga vštekal v pravilni port, določeni TVji znajo tudi zaradi tega zafrkavat.

oo7 ::

PS5 restock update - where can you find the new console?

https://www.gamesradar.com/uk/ps5-resto...


PS5 restock - retailer links
USA PS5 ($499.99): Best Buy | Walmart | Amazon | Target | Sony | B&H Photo | Newegg | Adorama | Sam's Club
USA PS5 Digital Edition ($399.99): Best Buy | Walmart | Amazon | Target | Sony | B&H Photo | Newegg | Adorama | Sam's Club
UK PS5 (GBP449.99): Amazon | Very | John Lewis | Argos | Currys | Box
UK PS5 Digital Edition (GBP359.99): Amazon | Very | Argos | Currys | Box
Canada PS5 ($629.99): Best Buy | Amazon | Walmart
Canada PS5 Digital Edition ($499.99): Best Buy | Amazon | Walmart

mateii ::

Evo, danes je bla moja izžrebana na big bangu za PS5.
Jutri letim popoldan v ljubljano po konzolo :) juhej :).

Runnagain ::

Mal offtopic: kater price/performance 55 TV priporočate za PS5? Omenjena sta bila LG CX3 (dražji, oled), in Sony XH90 (LED, cenejši).
Pa da podpira vse tehnikalije kot HDMI 2.1, VRR, 120HZ, ...

Ali je tale sony latest model, ali pa so sedaj novejši..ala X900H ipd?

Hvala za info, Runnagain!!

Reaper ::

Če je cena problem potem Sony in vse kodeke podpira za razliko od LG-ja. Sam se moraš odločiti ali bi rad OLED ali ne. Jaz sem vzel LCD (XH95) in mi ni žal. Verjamem pa da je OLED še boljša zadeva ampak še ne verjamem v razne rešitve Burn-ina itd. Moj Xh95 nima teh zadev, ki si jih navedel in jih XH90 ima, tega tudi v trenutku nakupa nisem vedel in mi je po pravici povedano vseeno. Če sem do zdaj igral PS4 na 30 FPS zadnjih 6 let, mi tudi zdaj ne bo nič hudega pri 60 FPS na PS5. Kar sem do zdaj na PS5 preigral mi je super in to mi je pomembno. Za naslednjih N let sem dober :)

XH90 imaš zadnje modele, poglej si v temo na forumu LCD od 55" in večji, je ravno scipascapa kupil takšen TV, po katerem sprašuješ.

Link do teme: Kateri 55" in večji LCD televizor?

neocodexx ::

Če boš uporabljal samo za PS5 ne vidim razloga zakaj ne bi najcenejšega OLEDa kot je prihajajoči LG A serija. Dražji oledi se razlikujejo samo v procesorju za procesiranje slike (boljši prikaz temnih scen v filmih, čiščenje šuma in artefaktov, interpolacija), kar se pri gamingu nikoli ne uporablja tako da je čisto brez pomena. Potrebuješ samo panel in TV z dobrim input lagom (sicer nisem gledal kako je pri A seriji).

Če ti je res do HDMI 2.1 in 120 fps (na zelo zelo redkih igrah) bo potreben eden od teh dražjih modelov, sicer pa ni čisto nič narobe če greš z 60hz tvjem za PS5.

Malo čudno da so zmetali vse taboljše funkcije na boljše (C) modele, ker glavna prednost - in razlog za višjo ceno - tega modela je ravno slikovni procesor, ki pa se v gamingu ne rabi. Idealno bi bilo če bi naredili samo en poceni oled z HDMI 2.1.

Naslednja razlika pri oledu je response time pikslov. Pri oledu je praktično instanten. Ni ghostinga/zameglitve ob hitrem gibanju. Zato tudi toliko hvalijo olede kot odlične za gaming.



To nima veze z input lagom kar marsikdo rad zameša (ko oglašujejo monitorje z 1 ms reponse time).... No, poglejte kako se ta oglaševan 1ms response time obnese na asusovem lcd monitorju v primerjavi z oled ko je slika v gibanju. To je naravno. Tako se obnašajo piksli na oledu brez interpolacije slikovnega procesorja.

Je pa to tudi dvorezen meč pri oledu, ker če pa bo input slika z nizkim fps (30 ali manj npr kot je bilo na PS4) se bo zaradi manjka tega ghosting/blur efekta na lcdjih slika zdela še bolj zatikajoča na oledu. Je zelo odzivna, ostra, natančna, in logično je da se bo nizki fps na temu še slabše obnesel, ker ni tistega naravnega motion blura - tu bi mogoče celo predlagal da se motion blur v igrah celo vklopi (če so na 30 fps).

Še en potencialen minus oleda je black crush. Jaz sem na svojem že opazil da ima nekoliko več zdrobljenih črnih v igrah kot je imel moj prejšnji lcd, (in sta oba praktično isto modelno leto/cenovni razred od philipsa, je bil VA). Je pa Philips znan po tem da ima nekoliko temneje nastavljeno gammo (kar zakrije nepravilnosti pri prikazu najbolj zahtevnih near-black scen v filmih kjer procesor ne more popolnoma očistiti slike za najlepši prikaz), kar pa nastane problem če te gamme še dodatno ne moraš zmanjšati v igrah (lahko pa dvigneš nivo črne z brightness). Tako da glede tega bi Philipsa absolutno odsvetoval za oled (razen če res želiš ambilight ki pa je kul, jaz ga imam zaradi tega) poleg tudi visokega input laga (cca 30 ms).

FALD televizorji pa imajo spet problem z dimming tehnologijo + VRR (če ga ima) ne funkcionira dobro skupaj. Se moraš odločit ali hočeš VRR, ali FALD funkcijo. Nasplošno je FALD malo brez veze za gaming imho. Sicer pa tudi odvisno od primera uporabe in igre, si pa lahko nastaviš kako ti pri kateri paše.

Jaz imam osebno oled zato ker se uporablja tudi za filme itd., ter imam sobo temno temu primerno (za hišni kino). Če bi pa še enkrat kupoval zaslon samo za gaming, bi to bil najcenejši oled z najmanj input laga, HDMI 2.1 niti ni pogoj sploh za konzolo. Za PC gaming bi pa že bil (tu bi potem vzel 42" LG C serijo, ko pride..)

Runnagain ::

@Reaper in @neocodexx, super hvala za info.

Najbolj se nagibam k XH90, ni najdražja, je futureproof, in ima Androida, ker mi je velik plus.
Uporabljal se bo kot TV za Netflix in za PS4/5. PS4 imam trenutno (PS5 kit se mi ne pusti ujeti), in pa eno Panasonicovo 46 plazmo. Trenutno je še kul, ampak osvežitev bo dobrodošla.

chucki ::

Sem ge narocil na anni. Baje bo spomladi nova dobava
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

neocodexx ::

Če ga do spomladi ne dobiš, jaz imam še eno naročilo za PS5 vplačano in pride baje v maju. Pa ga dam naprej po original ceni (če se do takrat že kak prijatelj ne odloči) se lahko zmenimo na ZS. Ne gre se mi za to da bi služil, ampak če ga en skalper manj dobi v roke toliko bolje, raje komu tu pomagam ko si ga res želi.

LunKi ::

neocodexx je izjavil:

LunKi je izjavil:

Pa to je noro. Men nikakor ne rata usposobiti HDR na Samsung 65Q60R (2019). PS5 pravi HDR supported, spodaj pa not supported na 4k. Barvni profil mi da samo Y420 in ne Y422 kot sem videl pri drugih recimo. HDCP sem probal izklopiti, ni razlike. Tisti input plus je vklopljen. Enostavno ne dela.


Izgleda kot da si na HDMI 1.4 kablu. Bo pocasi cas za menjavo:) nabavi HDMI 2.1


Najprej kapo dol za super spisan post spodaj. Tudi sam sem kolebal med FALD qled, oled ipd. Na loncu sem vzel qled led backlight (q60) zaradi cene in vecjega ekrana kar je VA panelom pisano na kozo. Seveda ima vsaka tehnologija svoje prednosti in slabosti ampak zaenkrat je res oled vrh. Kaksen feedback za TCL-ove minilede ki pridejo v EU z enoletnim zamikom?

Moja situacija:
Kabli so hdmi 2.1, tudi ps5 original je. Nisem ravno sel v detajle prej, bom pa sedaj :) Outcome je res zanimiv. Torej 65q60r je povezan na receiver onkyo ht-r495. Ps5 povezan na receiver ne dela pravilno, pise 4k hdr not supported. Vceraj sem po kombiniranju prisel do priklopa ps5 direktno na TV na hdmi 3 in tv na receiver hdmi 4 (arc). Input plusi nastimanj. Receiver je nastavljen za hdmi, audio return ipd., vse odprto, hdr 4k dela na media boxu, ki je priklopljen na receiver (torej ima ps5 srboritis). Sreca v nesreci PS5 podpira samo DD5.1 tako da ga Arc input na TV-ju lahko poslje v receiver (7.1, atmos ipd. Bi moral tv imeti eArc podporo kar pa jo moj model nima). Zdej pa kicker. Direktna povezava ps5 na tv - hdr 4k dela. DD(dolby digital) dela ampak ko nastimam game mode pa ob vklopu freesync DD ne dela vec in poslje samo pcm stereo (WTF) v receiver. Danes probam se ta game mode s freesync na ultimate in PS5 DD preko optical (2021 konzola samo 5.1 cmon), da vidim rezultat. Kere kolobocije, da vse to skupaj dela kot se sika :)
Vsekako pa zelo presenecen, da igre na ps5 ne podpirajo dolby atmos medtem ko filmi ga.

neocodexx ::

Za HT-495 ne najdem nič, mogoče imaš HT-494? Za tega piše da podpira 4:4:4 60hz kar bi moralo biti HDMI 2.0 torej tudi HDR 4:2:2 60hz. Sicer pa PS samodejno zazna te svari in vse pravilno nastavi če imaš na automatic.

Problem je zdaj kako imaš priklopljeno. Konzolo vedno priklopi direktno TV, in zvok preko arca, zaradi input laga, in dodatnih težav ki se pojavijo zarai pasovne širine HDMIja, kot si že sam opazil.

Najprej za input lag - lažje je zmanjšati zvočni zamik preko sprejemnika (jaz ga imam na -30) kot input lag ki ga dobiš če gre najprej skozi sprejemnik. S tem seveda odpadejo napredni formati (in meni se najlepše sliši preko 2.0 PCM pa potem sprejemnik naredi svoj dolby surround upscale), ampak pri gamingu je input lag>vse drugo.

Za nekompresiran 5.1 zvok oz. karkoli že PS5 hoče poslati hkrati z HDR 4K signalom preko sprejemnika do tvja, se po poti preprosto izgubi (zmanjka pasovne širine) in tu se lahko še vsak centimeter kabla pozna. Že tako je 60hz 4K HDR 4:2:2 na meji pasovne širine enega samega kabla, passtrough preko dodatnih naprav pa ta tanek led samo še dodatno oslabi.

Aja, pa tudi če imaš 2.1 kable in tu govorim da je kabel kriv, ja, se sliši čudno, ampak če sprejemnik ne podpira HDMI 2.1 kaj ti bo potem 2.1 kabel? Mogoče se že bolje obnese, ampak bistveno se ustavi že takoj pri sprejemniku, je tam ozko grlo kolikor sprejme in kolikor da ven. Tu še HDMI 3.0 kabel ne bi pomagal. In naprave bi tudi morale zaznati same kaj zmorejo in kateri kabel je priklopljen, tako da če imaš 2.1 kable jih to prav nič ne briga, ker sprejemnik javlja da ima input po standardu 2.0 tako da đabe.

Tu se ti bo vse ustavilo tudi če boš šel na TV z HDMI 2.1, boš moral še sprejemnik potem zamenjat če bi hotel v tej smeri it. Freesync in podobne fore tudi pozabi, kar ne podpira sprejemnik ne bo šlo naprej. Zato se ne uporablja sprejemnika med konzolami in tvjem, ogromno enih problemov nastane, kot si že tudi sam ugotovil.

Za najboljšo izkušnjo moraš res imeti konzolo priklopljeno direktno v TV, in potem zvok ven. HDMI, optika, po želji, je pa HDMI vsekakor vedno boljša izbira od optika, že HDMI 1.4 ima več pasovne širine za zvok kot optika. Vsekakor s tem dobiš nekaj zvočnega delaya, ki ga potem zlahka na sprejemniku popraviš. Vse drugo pa bi moralo delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

In kot sem že prej omenil, VRR je izredno občutljiva tehnologija ki onemogoča hkratno uporabi marsičesa drugega (med drugim FALD), VRR+HDR je prav tako recept za polomijo in nisem presenečen da tudi DD 5.1 passtrough ne dela, pa še kaj bi se najdlo. Za tale VRR namreč obstajajo več kategorij implementacij (podobno kot različni HDR in Gsync standardi (mislim da so 3), če si že kdaj slišal obstaja tudi Freesync Premium ;)), nima vsak TV isto dober VRR tak da maš pol še to za raziskat. :)

Evo sem poiskal video, se tukaj nekaj trudi objasnit, in se še jaz zgubim v tem:



Zato tudi jaz še nimam TVja z VRR in 2.1. Je pa OLED, kar mi je dosti bolj pomembno. Stop the fomo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

slatibar ::

Igabiba spet pošilja, naročil 2.3.2021, danes dobil sporočilo preko Viberja, paket bo dostavljen jutri.

Od Igabibe nisem dobil mail-a, vendar je na njihovi strani napisano da je naročilo izpolnjeno.

LunKi ::

@neocodexx

Ja, 494 je: https://www.intl.onkyo.com/downloads/ma...

Danes se malo poigram in porocam :)
Ogromno marketing hypa pri TV-jih praksa pa nekaj drugega. Hvala za vrhunske insighte.

neocodexx ::

Še nekaj glede VRR.

Če pogledaš tisti video ti pove, imamo:

Forum VRR
Freesync
Freesync Premium
Freesync Premium PRO
Gsync Compatible
Gsync
Gsync Ultimate

Ker je Gsync samo za monitorje, nam potem pri TVjih ostanejo Freesync in VRR.

Če bi želel pravo HDR+VRR izkušnjo hkrati potrebuješ Gsync Ultimate ali Freesnyc Premium PRO. V tem primeru grafična kartica prevzame direkten nadzor nad tone mappingom zaslona piksel za pikslom, in je edini način da deluje HDR hkrati z VRR. Kar na PCjih res ni problem; kupiš Gsync Ultimate monitor in uživaš v HDR z VRR.

Problem pa je ker pri TVjih to ne gre, ker ni Freesync Premium Pro TVja. Če bi bil, bi pomenilo da bi proizvajalci TVja morali popolnoma izklopiti svoj tone mapping ki je bistvo njihovega slikovnega procesorja na TVjih, in 100% prepustiti vajeti konzoli, česar ali bodisi ne pustijo, ali pa je nekaj kar s čimer se niti AMD noče ubadati.

Naslednji problem: VRR in LFC

VRR na LCDjih potrebuje vsaj 48 fps/hz da deluje oz. 40 na OLED. Tako da vsi tisti špili ki niso stabilni na 60 fps (in sploh kakšen Watch Dogs Legion na PS5 zaklenjen z raytracing na 30fps) - đabe, miki.

Razen če, imaš Freesync Premium TV, in konzolo ki omogoča LFC (Low Framerate Control). Kar je v bistvu podvajanja frejmov, torej če konzola zazna: aha, imaš Freesync Premium, torej bomo vklopili LFC če bo potrebno. In če frejmi padejo pod 48, jih konzola podvoji da ostaneš v rangu 48+ fps da VRR normalno deluje.

Če si kupil navaden VRR ali navaden Freesync TV, tega nimaš, in ti bo VRR deloval samo kjer bo fiksnih 60+ fps.

Z HDR pa je še večji problem, ker je povezano z tone mapping, in še posebej na FALD tvjih če jih želiš kombinirati z HDR to ni možno ker je za HDR potrebno procesiranje FALDa, ki je že tako zelo zahtevno za TV, če pa daš prioriteto še VRR na FALD tvjih to preprosto nikoli dobro ne izpade. Kar poišči malo po forumih in redditih, dobiš boš slab HDR z lifted blacks itd. ali pa se VRR/HDR v tem kombinaciji sploh ne bo vklopil (tu so pa OLEDi v plusu ker ne rabijo procesirati FALD).

Skratka vse skupaj en velik nateg in en velik problem, tako da trenutno VRR na tvju - čisti fomo nateg. Vsaj na OLED imaš konsistentno izkušnjo, da ne bo nekaj jebalo ker je OLEDu čisto vseeno ali prikazuje HDR ali SDR in se ne rabi ubadati z dodatnim tone mappingom in dimmingom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

Pa še nekaj, kolikor vem ima LG C9 samo Gsync in ne Freesync. A ima Gsync, Gsync Compatible ali Gsync Ultimate? Gsync pa na AMDjevo grafično v konzolah priklopit, kako to zdaj?

LG C9 je bil že od samega začetka PC gaming zaslon, za 4K@120hz (ne zaradi fps ampak manjšega input laga), zato tudi gsync. Zakaj bi želel imet VRR in 120hz na konzolah kjer večina iger ne gre čez 30, mi nikoli ni bilo jasno, od kod zdaj ta norija da pa vsi rabite HDMI 2.1 za PS5. Zakaj že? Ta nadgradnja je predvsem za tiste ki želijo OLED za PC gaming. Pogojno pa za home cinema zaradi eArc. Komaj PS6 bo lahko normalno izkoristil polni potencial HDMI 2.1. Za trenutno (PS5) generacijo konzol je HDMI 2.0 + TV brez VRR še vedno čisto v redu in to je max kar bi morali biti vsi zadovoljni, ma kakšen VRR na konzoli s 30 fps in nerazvitimi standardi, vidiš zdaj kako je to vse brez veze hype.

In če še pogledaš v katero smer vleče trend (forced ray tracing na 30 fps, za 60 fps patch pa nočejo slišat) in kako malo je 60 fps patchov, kaj šele 120, ti to pove da so konzole še vedno v velikem zaostanku, mogoče komaj ko pride PS5 Pro bomo začeli dobivati optimizacije za PS5 Pro igre, seveda bojo pa na stare spet pozabili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

celje ::

tebe je potrebno pohvaliti; da si vzames cas in razlozis (podrobno) zadeve. hvala. lp

neocodexx ::

Možno da sem se kje zmotil, to pišem kar sem izvedel iz forumov in youtuba, seveda najbolje da še vsak sam naredi malo svoje raziskave in še bolj zanimivo bi bilo slišati konkretno izkušnjo lastnikov LG C9, CX in ostalih TVjev ki podpirajo VRR/HDMI 2.1. Ker če ima LG C9 samo Gsync, ali dela potem tudi z navadnim VRR ali Freesync na AMD grafični kartici (ki je na konzolah)? Kaj se zgodi če je igra v 30 fps? Sklepam da na večini FALD LCDjev sploh ne moreš vklopiti oboje naenkrat, če pa že pa HDR ne izgleda kot bi moral ker FALD ne more delati pravilno hkrati z VRR. OLEDi nimajo te skrbi, ampak C9 je prišel samo z Gsyncom. Nisem gledal za naprej od tu, bo treba še malo pogooglat.

Če bi sam mel tak TV bi lahko trdil nekaj kar je 100%, tako pa samo ponavljam kar sem drugje slišal, ker moj TV tega nima (in se mi je tudi zdelo brezpomensko). Si pa želim to funkcijo na 42" OLED monitorju oz. tvju (jaz bi ga mel za monitor) ko bojo končno prišli na trg. Za glavni TV skupaj z konzolo, pa VRR po moje res ni neka nuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

kitl76 ::

SAmo vprašam kako vezo ima to s ps5?

opeter ::

kitl76 je izjavil:

SAmo vprašam kako vezo ima to s ps5?


Če bi bral zadnje poste, predvsem tega, ne bi postavljaš takšna vprašanja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

scipascapa ::

neocodexx ::

Da vam prihranim čas: najboljše nastavitve za PS5 je vse na automatic. Sem že gledal od Vincenta video, kjer je šel v vse možne podrobnosti in je na koncu bil zaključek da je automatic dovolj pameten da bo vedno izbral optimalno nastavitev. Dejansko nimaš kaj spreminjati.

Edina zadeva ki bi jo mogoče spreminjal je izklopiti HDR v primeru če ti HDR izgleda slabše od SDR (odvisno od igre, tvja) in preferiraš VRR.

LunKi ::

Evo. Vztrajanje poplacano+malo srece.
Zadevo delim na HDR, VRR in DD zvok. Da vse deluje v tandemu je bilo kar nekaj poigravanja in nic jasnih navodil ipd. Televizija je Samsung 65q60r, receiver onkyo ht-r495.

HDR: Preko receiverja ni delalo saj je pisalo 4k not supported with hdr (ceprav za ostale naprave dela). Resitev je priklop direktno na TV in input plus vklop v expert settings. Verjetno zaradi input timingov ipd.

VRR: Freesync ultimate (ker ima iz nizkih hz do 120hz razpon). Se vklopi v game mode. Dela ampak potem passthrough preko hdmi na receiver ni delal. Samo PCM 2.0 stereo.

DD: Po freesync vklopu se resetirajo na PS5 audio nastavitve zato je potrebno nastimati 7.1 output in to je to.

Upam, da vam prihrani nekaj ur caranja in testiranja :)
PS: Sam sem se odlocil za edge lit q60 panel, ker me FALD ni preprical. Izkazalo se je, da je mogoce edgelit celo prednost saj delujeta hdr in vrr istocasno brez problema (sem potestiral on/off razlike in jih ni). No sedaj je vsekakor optimalno. Edino motec je (sicer res minimalen) smearing, ki je sibkost VA panelov. OLED tega nima (burn in je samo se spomin...naceloma). Na kompu imam 144hz ips za merilo.

Skyman ::

PS5 Is Reportedly Unable to Correctly Reproduce SDR Content, Which Results in Black Crush Issues

https://wccftech.com/ps5-is-reportedly-...

scipascapa ::

Gremo vsi prodati in na XBOX :)

neocodexx ::

Uhm.. Ne razumem kje točno je problem, a je dal kakšen konkreten primer? Po defaultu je res prikazano vse v HDR in meni zgleda ok. Tisto kar je tweetnil izgleda kot da je prestavil v SDR in ni izbral full RGB, ker jaz kaj takega še nisem videl.

Samo pri eni igri (Jedi Fallen Order) sem poskusil izklopiti HDR in primerjal z naravno SDR sliko in z vključenim tone mappingom hkrati na PS4 in PS5 in slika, nivo črnih sta bila na oko enaka.

filip007 ::

Glede na število funkcij, ki jih ima konzola danes pa še TV zraven, lahko nastavljaš cel dan ali pustiš pri miru vse skupaj, bodo že popravili SDK in novi popravki bodo prišli za vse skupaj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mateii ::

Mam eno malo vprašanje...gledam igro sackboy, vidim da sta na voljo ps4 in ps5 verzija.

Banalno vprašanje...PS4 je znižan na igabibi na 40€, ps5 verzija je 70€...če vzamem PS4 verzijo lahko potem upgradam ali ni te opcije?
Fifa je recimo šla (ampak imam digitalno verzijo)

yayo ::

poglej oglas na Igabibi, na ovitku PS4 verzije piše free PS5 upgrade. Tudi če pogooglaš dobiš enako informacijo.

rawlit ::

LunKi je izjavil:

To so (sicer vrhunske kot vidim) stereo slušalke? Kako se primerjajo z 7.1?


Arctis 7 so DTS Headphone:X v2.0 slušalke, kar naj bi pomenilo podporo za 7.1 zvok na PC, sicer nikjer ni izpostavljeno a so hkrati polno kompatibilne s 3D audio na PS5:
https://steelseries.com/blog/playstatio...

Arctis 7P pa "out of the box" nimajo podpore za Headphone:X v2.0, so pa oglaševane kot "designed for PS5". V resnici delovanje na PS5 ni nič drugačno kot na pri 7. Jaz sem vzel 7P iz drugega razloga - mali sprejemnik oblikovan tako, da paše na telefon, tablico, Nintendo Switch, PS5. Za 7.1 podporo pa sem enostavno dokupil licenco Dolby Access.

Headseta se razlikujeta tudi v tem, da ima 7 opcijo chatmix, 7P pa sidetone. Tisti, ki igra s kolegi bo seveda izbral chatmix, saj omogoča, da nastavljaš koliko slišiš chat in koliko igre. Jaz multiplayer ne igram in mi sidetone pride prav na sestankih, ker nastavljaš koliko slišiš sebe govoriti in imam boljši občutek, da ne govorim pretiho oz. se derem.

Skratka premeteno s strani proizvajalca, iste slušalke nekoliko drugače zapakirane. Včasih bi rabil 7 včasih 7P, ampak jaz sem se zaradi usb C sprejemnika odločil za 7P. S slušalkami sem sicer super zadovoljen, tako na PC kot na PS5.

Pa še namig za nakup na uradni strani - uporabite promo kodo za 12% popusta, internet jih je poln, poštnina je brezplačna, dostava pa v nekaj dneh.

Gogyto ::

mateii je izjavil:

Mam eno malo vprašanje...gledam igro sackboy, vidim da sta na voljo ps4 in ps5 verzija.

Banalno vprašanje...PS4 je znižan na igabibi na 40€, ps5 verzija je 70€...če vzamem PS4 verzijo lahko potem upgradam ali ni te opcije?
Fifa je recimo šla (ampak imam digitalno verzijo)


Kar nabavi PS4 verzijo. Je na ovitku označeno, da je PS5 upgrade available. Na enak način sem sam vzel Madden 21 Superstar edition cca 14 dni nazaj in je upgrade bil vključen. Cena PS4 superstar editiona je bila na PSN 40 EUR, PS5 verzije 'standard' pa 70.

mirkuma ::

Komur ni pogoj 7.1 zvok, so dober nakup tudi Arctis 1 (enak priklop kot 7P z donglom). V akciji se jih da dobit za okrog 90€, vendar pa trenutno ni zaloge (če bo še sploh). Imamo in jih uporabljamo brez težav na PC, Switch-u in PS.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Witboy ::

damn, skoraj mi uspelo nabaviti ps5 preko amazona italije :) pa je krešlna aplikacija... po refrešu je bilo pa že vse mimo :(
Loh bi prišle že kakšne večje količnie ne pa 1-2 na tedn :/

Gogyto ::

Arctis 1 s kablom imajo na Nakupovanje. net

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

neocodexx ::

Nisem preveč navdušen nad svojimi Arctis 7 pro, čeprav jih tok hvalijo. Šibek bas v primerjavi z mojimi prejšnjimi in dokaj tesne-neudobne. Zvok je pa res zelo "natančen" ne vem kako bi drugače opisal. Saj ima hardwerski izenačevalnik pa lahko base povečaš, sam ni čisto isto na kar sem bil navajen. Baterije grejo fuč v par urah ampak dobiš dve pa lahko na hitro zamenjaš, fila se v sprejemniku ki služi tudi kot oddajnik, domet je zelo visok, sam udobje mi pa res ni. ​

Velik plus enostavna povezljivost na android naprave (tudi na AndroidTV) ampak ne na konzole PS4/PS5, tam moraš pa direktno z USB sprejemnikom se najprej povezat (isto kot na PC) tak da ne moreš hkrati imet na konzoli in na pcju, dela pa seveda direktno na TV preko BT, torej v bistvu lahko uporabiš tudi na konzoli če boš output na tvju zamenjal samo ne vem kako je z zvočnim zamikom potem.

mirkuma je izjavil:

Komur ni pogoj 7.1 zvok, so dober nakup tudi Arctis 1 (enak priklop kot 7P z donglom). V akciji se jih da dobit za okrog 90EUR, vendar pa trenutno ni zaloge (če bo še sploh). Imamo in jih uporabljamo brez težav na PC, Switch-u in PS.



To sploh niso 7.1 sluišalke, ne morejo bit 7.1 če imajo samo 2 driverja. To so stereo slušalke z kurčevo 7.1 emulacijo, ki je boljše da imaš izklopljeno, čisto brez veze gimmick. Ne nasedat!

lmao 7.1 na slušalkah get real. Vsak audiofil ti bo povedal da je celo bistvo slušalk perfekten stereo image in ne nek prostorski zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()
««
51 / 132
»»