» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
50 / 132
»»

Miham0 ::

neocodexx je izjavil:

In kateri TVji sploh imajo pravi 120hz način?

Moj Philips OLED805 naj bi bil 120hz panel (tako povsod piše) ampak ko zadevo priklopiš preko HDMI pa PC te možnosti ni, vsaj za 1080p ne, 4K pa tak ne gre z HDMI 2.0 (sicer imam še na 1.4 kablu ampak tu bi pa šlo 120hz z nekaj chroma subsamplinga)

Nekaj sem že googlal o temu in kolikor sem najdel debate o tem je to, da je teh oglaševanih 120hz internih, kar doseže TV z interpolacijo, in je namenjeno samo za filmske vsebine. V game mode je itak vse izklopljeno. Zunanjega 120hz signala TV sploh ne sprejme.

(pomembno če si imel namen nekaj igrat v 120hz na 1080p z HDMI 2.0 npr., kot recimo moj primer kjer je TV oglaševan kot 120hz)

A samo TVji z HDMI 2.1 sprejmejo 120 hz signal (a sploh vsi?), ali tudi kateri na HDMI 2.0? To mene zanima.



Kot sem zapisal, PS5 in Xbox podpirata 120Hz samo in izključno če igraš na 4K. Nižje resolucije se predvajajo na 60 ali 30 Hz. Jaz imam Sony XH90 in stvar dela lepo 4K120Hz. Lahko, da bo Sony z updati omogočil tudi nižje resolucije na 120HZ, vendar do sedaj nič še rečeno.

Sicer pa vse ti piše in včeraj sem ti odgovoril na dolgo in široko, samo ne bereš, kot vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miham0 ()

Alien123 ::

neocodexx je izjavil:

In kateri TVji sploh imajo pravi 120hz način?

Moj Philips OLED805 naj bi bil 120hz panel (tako povsod piše) ampak ko zadevo priklopiš preko HDMI pa PC te možnosti ni, vsaj za 1080p ne, 4K pa tak ne gre z HDMI 2.0 (sicer imam še na 1.4 kablu ampak tu bi pa šlo 120hz z nekaj chroma subsamplinga)

Nekaj sem že googlal o temu in kolikor sem najdel debate o tem je to, da je teh oglaševanih 120hz internih, kar doseže TV z interpolacijo, in je namenjeno samo za filmske vsebine. V game mode je itak vse izklopljeno. Zunanjega 120hz signala TV sploh ne sprejme.

(pomembno če si imel namen nekaj igrat v 120hz na 1080p z HDMI 2.0 npr., kot recimo moj primer kjer je TV oglaševan kot 120hz)

A samo TVji z HDMI 2.1 sprejmejo 120 hz signal (a sploh vsi?), ali tudi kateri na HDMI 2.0? To mene zanima.


Če nima hdmi 2.1 pol tudi nima 4k 120hz + tv ima 33ms input laga, tak da tudi ni dober za igre. Pri oledu se trenutno izključno kupi LG. Z oled evo bojo še par korakov več pred konkurenco.

Miham0 ::

Tvoj Tv je 4K, vendar ni 120Hz in ima HDMI 2.0. To pomeni da boš lahko igral 4K na 60Hz. Bi potreboval HDMI 2.1, da bi ti omogočalo igranje na 4K120Hz. Mogoče bodo enkrat izdali update ki bo omogočal 2k120Hz, trenutno o temu nič ne vemo, kdaj če sploh kdaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miham0 ()

neocodexx ::

Ja, sem mislil da vsi te tvji z HDMI 2.0 podpirajo 2K 120 hz (ali pa vsa 1440p na 120hz) pa sploh ne kar mi je bilo res wtf. Skratka, ta TV ni 120hz čeprav je oglaševan da je. Dejansko teh kao 120hz doseže samo z interpolacijo. Sicer pa za konzolo mi je tak vseeno, 4K60 je čisto ok, edino za PC bi mogoče bilo uporabno 2K120.

Miham0 ::

neocodexx je izjavil:

Ja, sem mislil da vsi te tvji z HDMI 2.0 podpirajo 2K 120 hz (ali pa vsa 1440p na 120hz) pa sploh ne kar mi je bilo res wtf. Skratka, ta TV ni 120hz čeprav je oglaševan da je. Dejansko teh kao 120hz doseže samo z interpolacijo. Sicer pa za konzolo mi je tak vseeno, 4K60 je čisto ok, edino za PC bi mogoče bilo uporabno 2K120.


2K120Hz lahko dela z interpolacijo. Žal Sony nito Xbox ne delata na 2K120Hz.

Mene pa zanima ali kdo oporablja okrogle gumice, podobne tesnilom za pipo na omivalniku, ki se jih namesti pod gobico na kontrolerju? Kako stvar deluje? Se opazi razlika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miham0 ()

yayo ::

poglej ocene na Amazonu za gumice (npr Kontrolfreek) Veliko uporabnikov trdi, da so jim okvarile analog stick-e.

yayo ::

EDIT
Spomin me je pohecal (sem jih ravno gledal prejšnji mesec, ko sem dobil PS5). Ringi niso toliko škodljivi, bolj so neuporabni. Od Kontrolfreek uporabljam pokrovčke za analog sticke.

oopticom ::

Jaz sem jo dobil na launch day, ker sem bil dovolj hiter na Bigbang strani. Na žalost po novem Spider-Manu in Demon Soulsih je bolj malo iger trenutno.

Gogyto ::

Si pripravljen prodat Demon's Souls? In za koliko? :)

oopticom ::

Imam vse digitalno, tako da težko. :)

neocodexx ::

oopticom je izjavil:

Jaz sem jo dobil na launch day, ker sem bil dovolj hiter na Bigbang strani. Na žalost po novem Spider-Manu in Demon Soulsih je bolj malo iger trenutno.


Pa saj bistvo PS5 je igrat PS4 igre na 60 fps v resolution mode namesto v "performance" z 30 z dipi.

Sicer veliko iger ni dobilo PS5 update (ali pa vsaj fps unlock), ampak nekatere so. The Surge 2 npr dela stabilno 60 fps v resolution mode, čisto druga izkušnja kot na PS4. EA igre so dobile patche, Ubisoftove ne. Assassin's Creed npr. so še kar vsi zaklenjeni na 30 (ja tudi starejši), če tole ne updejtajo ne kupim nobenega.

Tisto malo kar je PS5 iger pa tudi ni slabo, ker je tale haptic feedback na triggerjih res luštna zadeva. Destruction Allstars dejansko dober špil. Gundam Mobile Operation prav tako optimiziran za PS5, in občutek orožij na triggerjih je res nekaj posebnega, se čuti teža in prisotnost orožja in gundama; kot da bi res imel v rokah. Nisem igral drugih streljačin ampak v tej igri je tole noro izpadlo. Sicer stvar okusa ampak meni je izredno všeč.

Genshin Impact prav tako 60 fps z izboljšano grafiko in hitrejšim nalaganjem; veliko teh iger je kar škoda igrat na PS4 in tudi PS4pro (sploh pa ni primerjave na navadnem PS4), tako da itak da je naval na konzolo ne zato "ker ne bi bilo kaj igrat na PS4" ali "novih PS5 iger" ampak zato ker je to direktna nadgradnja za vse tiste ki že imajo svojo zbirko na PS4 ali pa so čakali na PS5 da sploh začnejo.

oopticom ::

God of War in Ghost of Tsushima sta oba odlična na PS5 ja.

Trenutno čakam na novega Racheta, pa Horizon 2 bo tudi letos še.

kitl76 ::

Ghost of Tsushima je nadnaraven špil, GOW pa na ps5 nisem testiral.

Gogyto ::

oopticom je izjavil:

Imam vse digitalno, tako da težko. :)


Škoda. :)

Me pa rajcate s Tsushimo, da jo še enkrat naložim in preverim še na PS5, čeravno mi ob končanju igre na PS4 ni ravno prišlo na misel, da bi jo še kdaj zaigral. Been there done that opcija, pač. Špil me razen prelepe narave v stilu mang in animejev ni ravno navdušil.

boko ::

Kaj pa imate za PS 4 igre na PS 5 nastavljeno Game default, perfomance mode, resolution mode?

Jest sem pustil na game default in PS 4 igre izgledajo res lepo.
Me pa zanima, kako imate vi to opcijo nastavljeno?
Lp

neocodexx ::

Saj nastaviš v sami igri. Te defaulte sem čisto slučajno včeraj opazil, ampak za PS4 igre nimaš nobenega razloga da bi šel na performance razen če veš da bi katera podpirala 120fps in imaš tv ki to podpira.

GoW je tudi patchan 60 fps v 2160p (nativno? nisem najdel točne info za res.). Days Gone, tudi.. in še zastonj so na PS+ poleg vsega drugega, tak da ja, noro dober deal za nove lastnike in naročnike ps+ :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

oopticom ::

boko je izjavil:

Kaj pa imate za PS 4 igre na PS 5 nastavljeno Game default, perfomance mode, resolution mode?

Jest sem pustil na game default in PS 4 igre izgledajo res lepo.
Me pa zanima, kako imate vi to opcijo nastavljeno?
Lp

Jaz vedno na performance. 60 FPS > grafika. :)

neocodexx ::

Na PS5 pa res ne rabiš performance. V GoW ti samo razpolovi resolucijo na 1080p, dela pa oboje na 60 fps 2160p in 1080p.

oopticom ::

Ja, pri PS4 igrah na PS5 lahko ponavadi dobiš oboje. Vsaj zaenkrat še.

neocodexx ::

Enako tudi za GoT, dela 60 fps v resolution/fidelity, to je glavno bistvo PS5.

Ubisoft je pa zaspal. Nobene PS4 igre niso updejtali za 60 fps, še vedno kar vse zaklenjeno na 30. Da bi vsaj odklenili fps pa še to ne. Da ne bi kdo slučajno kaj Ubisoftovega kupoval, gamad ena lena požrešna, si ne zaslužijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

oopticom ::

Naughty Dog je tudi zaspal. Kje je Last of Us Part 2 na 60 FPS?

Ga bodo verjetno posedaj prodajali kot "special edition". :|

neocodexx ::

Part 1 je v 60 fps? Baje imajo z part 2 neke probleme? (oz. so vsaj poskusili?) https://gamerant.com/rumor-the-last-of-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

oopticom ::

The Last of Us Remastered so izdali, ki ga moraš posebaj nabavit.

neocodexx ::

Če je še kaj drugega kot samo fps unlock je razumljivo, sicer sploh ne vem kako star je ta špil, a je bil to remaster za PS4 narejen ali za PS5? Part 2 pa je baje "in the works".

oopticom ::

Bomo videli. Niso ravno znani po tem, da bi kaj zastonj šenkali, tudi PS5 performance patch ne. :)

neocodexx ::

Lopovi. Bomo si to vse zapomnili, ko bo naslednji sale. Ne vzame veliko časa in truda da vsaj unlock naredijo, glede na resource ki jih imajo. Spoštljiv odnos do potrošnika, spoštljiv odnos nazaj. Če naredijo pravi remaster kjer dodajo še PS5 haptic trigger na kontrolerju, potem kupim takoj. Sicer pa gre na PS4 jb seznam skupaj z Bruhisoftom. Čist njihova izguba, če se ne mislijo niti tolko malo potruditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

oo7 ::

Zanimivi krmilnik za navidezno resničnost za PlayStation 5

https://racunalniske-novice.com/zanimiv...

WallSreet ::

Se že kaj ve kdaj bodo obnovili zaloge?

Miham0 ::

WallSreet je izjavil:

Se že kaj ve kdaj bodo obnovili zaloge?


Da, druga polovica aprila.

yayo ::

Ps5 na amazon.fr zdaj

wowmijav ::

ga že ni več na amazon fr :(

yayo ::

gre v treh minutah...

wowmijav ::

vidim ja, kje pa gledaš da tako hitro opaziš? na amazonu mi je uspelo dat xbox v kosarico naslednjo minuto ga ze ni bilo vec, sam kaj ko ga nocem xD

yayo ::

ma discordu je skupnost, ki ima bote kateri nonstop skenirajo amazon. Ko dobiš opozorilo dobiš tudi link na stran.

wowmijav ::

mi daš link prosim :)?

yayo ::

https://discord.com/invite/5g7xRJH4J4 alerte si moraš sam naštimat pod #alerts-sign-up

wowmijav ::

super, sem zrihtal! hvala!

zlabra ::

Alien123 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

In kateri TVji sploh imajo pravi 120hz način?

Moj Philips OLED805 naj bi bil 120hz panel (tako povsod piše) ampak ko zadevo priklopiš preko HDMI pa PC te možnosti ni, vsaj za 1080p ne, 4K pa tak ne gre z HDMI 2.0 (sicer imam še na 1.4 kablu ampak tu bi pa šlo 120hz z nekaj chroma subsamplinga)

Nekaj sem že googlal o temu in kolikor sem najdel debate o tem je to, da je teh oglaševanih 120hz internih, kar doseže TV z interpolacijo, in je namenjeno samo za filmske vsebine. V game mode je itak vse izklopljeno. Zunanjega 120hz signala TV sploh ne sprejme.

(pomembno če si imel namen nekaj igrat v 120hz na 1080p z HDMI 2.0 npr., kot recimo moj primer kjer je TV oglaševan kot 120hz)

A samo TVji z HDMI 2.1 sprejmejo 120 hz signal (a sploh vsi?), ali tudi kateri na HDMI 2.0? To mene zanima.


Če nima hdmi 2.1 pol tudi nima 4k 120hz + tv ima 33ms input laga, tak da tudi ni dober za igre. Pri oledu se trenutno izključno kupi LG. Z oled evo bojo še par korakov več pred konkurenco.


Mam ps5 ter lg cx3 65 Dejansko se ne poveže z 4k 120hz ampak 60hz v meniju, potem v špilu(če sam špil podpira gre na 120hz osvezevanja) , teh špilov je pa zaenkrat tolk malo da se ne splača preveč ukvarjat z tem osveževanjem, fifa 21 ki jo večinoma igram že ne podpira 120hz.

Da pa se probat seveda, je pa že sam oled tv katerikoli, ogromna razlika, potem pa še ps5 ki je dovršen in izredno hiter proti ps4 pro, tako da se že zaradi tega splača.

scipascapa ::

bo vseeno 55'' XH9096 dovolj dobra zadeva?

Reaper ::

Ne vidim razloga zakaj ne bi bil ;)

Miham0 ::

scipascapa je izjavil:

bo vseeno 55'' XH9096 dovolj dobra zadeva?


55' 'ima samo dva zvočnika, medtem ko ima 60 in 65'' štiri zvočnike.

Sam imam 65'' izvedbo in stvar je super, se pa TV ne priporoča za PC monitor. Tehnologija na kateri dela XH90 je LED medtem ko je CX3 OLED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miham0 ()

Miham0 ::

Na XH90 pride tudi ALLM in VRR, plus imaš HDMI 2.1, 4K resolucijo, nizek input lag okrog 7m/s, ter osveževanje 120Hz.

Igranje na TV, ki podpirajo 8K resoluciji pa verjetno ne bodo prišli v poštev na PS5 ker je defaktno konzola prešibka. Tako da, če se bo oveljavil standard igranja 4K120Hz bo zelo lep ospeh za to generacijo konzol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miham0 ()

Reaper ::

Imam 65" XH9505 s 4 zvočniki pa so za moje pojme slabi. Res je, da sem imel na stari TV priključene JBL studijske monitorje in sem tistih nekaj tednov brez dodatnih zvočnikov kar težko preživljal na novem TV-ju. Sem bil najbrž pod vtisom ornk zvočnikov, zato so me vgrajeni razočarali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Miham0 ::

To itak, vgrajeni zvočniki se ne morajo primerjat z nobenimi priključnimi zvočniki. Vseeno sem pa napisal, ker za višjo ceno, poleg tega da dobiš več inchov, dobiš tudi več zvočnikov :)

neocodexx ::

Vgrajeni zvočniki na tv kdo to uporablja no, ne moraš bit tak pleb. Konzole za 500EUR, igre po 50EUR, TV za 2.000EUR, in ne bi enih konkretnih zvočnikov omislil? Sicer ni debata za to ampak še posebej pri igrah pa ne moreš z vgrajenimi zvočniki nikakor ne. Potem že čisto razumem hype oz. popularnost (spodobnih) gamerskih slušalk, če si že ne omisliš nekega spodobnega 5.1 s sprejemnikom, pa maš hišni kino komplet. Pa bravo za studijske, sam jih v živo še nisem imel možnost preizkusiti so me pa vedno zanimali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

scipascapa ::

jaz imam ps5, tv bo 800-850 samo zvočnikov nimam res kam dati....razen kak soundbar, samo to je tema za TV.

Miham0 ::

XH 90 bo super, ne bo te razočaral za PS5. Edino kar boš razočaran je to, da ni veliko vsebin sploh pa TV kanalov ki bi delali na 4K.

Sporoč, kako boš zadovoljen ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miham0 ()

Reaper ::

Tako ja. Jaz sem vzel 2.1 sistem od Edifier (S351DB), so mi jih predlagali v namenski temi in so res super za ta denar. Nekaj časa nazaj sem imel soundbar in mi je bilo tudi ok. Glejte samo, da lahko glasnost upravljate z daljincem, da se slučajno ne zaj... :)

Glede TV vsebin, tudi SD in HD programi bodo na XH90 izgledali ok in bodo gledljivi. Za HDR/4K vsebine imam pa netflix. PS5 pa itak izgleda super na takšnem TVju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

scipascapa ::

Reaper: kje si jih vzel?

Reaper ::

Na Amazonu.
««
50 / 132
»»