» »

PS5

PS5

Temo vidijo: vsi
««
52 / 132
»»

rawlit ::

Res je, teh "7.1" je softwarskih in v praksi neopaznih, če ne pridejo iz tovarne z DTS licenco, si jo lahko naknadno omisliš za katerekoli slušalke, ker kot praviš imajo itak vse samo dva driverja.

neocodexx ::

V praksi popolnoma popačijo zvočno sliko, tako da je nateg od natega.

Poslušaj tole z navadnimi stereo slušalkami in videl boš da ne rabiš nobenega 7.1:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Gogyto ::

A mogoč mejčkn ne pretiravaš? :)
Baterije zdržijo par ur... Kolk pa bi ti?
tole je na hit primerjava
https://www.rtings.com/headphones/tools...

15 ur se meni zdi več kot dovolj za wireless, razen če ne spiš na konzoli, mater?? Zvok je meni več kot zadovoljiv, je pa res, da naj bi oboje izkoriščale 3D 'nastavitve' konzole. Se pa strinjam, seveda ni isto igrati na TV s kakim suround sistemom ali pa na slušalkah, da ne motiš ostalih članov familije. In za to drugo so meni tele slušalke več kot zadovoljive.

neocodexx ::

Ma kakih 15 ur. 6 ur v povprečju. Enega poštenega gaming all nighterja nikakor ne zdržijo, sem že večkrat menjal baterije vmes.

Zvok je v redu, samo sem mogoče pričakoval malo več glede na ceno (300EUR). Mi je malo žal da nisem za kakšnim Seinheiserjem raje pogledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Gogyto ::

Ne vem, jaz svojih do zdaj še nisem polnil, parkrat po par uric.. Cca 12 ur odigranih, prej več kot manj...

neocodexx ::

Lahko pa da mi gre čas hitreje kot se mi zdi :) ampak res žre hitro, prejšnje so zdržale po par večerov preden si rabil polnit, tu se pa pogosto zgodi da 1 baterija ne zdrži 1 večera

Gogyto ::

Prej bo to, haha. Jaz sem zadnjič tudi rekel ob 18h sam mal odigram in ko sem naslednjič pogledal na uro, je bila pol enih ponoči...:))

rawlit ::

neocodexx je izjavil:

V praksi popolnoma popačijo zvočno sliko, tako da je nateg od natega.

Poslušaj tole z navadnimi stereo slušalkami in videl boš da ne rabiš nobenega 7.1:



Ja, dobro tole :)
Ja meni osebno več kot DTS licenca pomeni manjši oz. širše uporaben transmiter, zato sem vzel 7P.

neocodexx ::

Transmiter je pa res lušten ja

Runnagain ::

Haha, na bigbangu so sedaj napisali, da bodo konzole na voljo predvidoma po 31.8.2021.

Sem se prav prijavil na podan Discord kanal, če jo kje ujagam...ampak zaenkrat še nisem imel sreče, čeprav sem klikal kot nor na španskem amazonu :P

LP, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

xseki ::

31.8.2021

wtf?

D3m ::

Toj normalno. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Runnagain ::

D3m je izjavil:

Toj normalno. :)


Haha, ja normalno ja, da je je konzolo možno normaln nabavt šele skoraj leto po izzidu :).
A bo zdej po novem z vsemi stvari tako ?

Skyman ::

Suez ladja ze nosi posledice :))

xseki je izjavil:

31.8.2021

wtf?


Ma to kr oni neki nabijajo pa še sami nic ne vedo.Itak bo pa spet zreb.Tudi v zadnjo so imeli datum 31.3 in so potem iz "lufta" 14 dni prej dobil 100 novih konzol in evo kaj je bilo...zrebanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Runnagain ::

Ja, tale igra bigbvanga je verjetno še vedno za potrebe nabiranja emailov in telefonskih...da potem pošiljajo reklame preko njih.
Včasih so mi bli kul, ampak tole pa ne pelje nikamor več.

neocodexx ::

Žreb je kar pošten, reklame po smsu še nisem dobil niti ti jih ne smejo pošiljati brez privolitve saj zato mamo vse te zakone. Email reklame pa se tudi da izklopiti, pa tudi ne smejo brez privolitve, sigurno je kakšna kljukica da se strinjaš ali ne, in se lahko potem odjaviš.

Sicer pa ima igabiba najbolj pošteno, grejo po vrsti kdo plača predračun. Če si pripravljen plačati 1-2 meseca vnaprej, boš sigurno od njih dobil. Mojega jaz še nisem preklical, in se bo prodal naprej ko pride - za normalno ceno.

Runnagain ::

Sam se dobil tudi po SMS-u, a sem se takoj odjavil, prav tako preko emaila.
Žreb je pa mal tko tko...a si zihr, da čisto vsi kupijo, plačajo, ki so ižžrebani? To statistično verjetno ni 100%, ampak nisem nikoli v žrebih videl, da bi kakšno več od napovedane ižžrebali. Kje te končajo lahko samo predvidevam.

Skyman ::

Po sms še nic nisem dobil,po mailu sem dobival redno tedenske reklame tudi tle sem se odjavil.

neocodexx ::

Runnagain je izjavil:


Žreb je pa mal tko tko...a si zihr, da čisto vsi kupijo, plačajo, ki so ižžrebani?.


Imaš čas 1 dan da potrdiš in plačaš, če ne izberejo naslednjega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Runnagain ::

neocodexx je izjavil:

Runnagain je izjavil:


Žreb je pa mal tko tko...a si zihr, da čisto vsi kupijo, plačajo, ki so ižžrebani?.


Imaš čas 1 dan da potrdiš in plačaš, če ne izberejo naslednjega.


Točno tako...ampak a misliš, da vsi plačajo oz. se kakšen ne premisli? Vedno so žrebali točno toliko, kot so rekli. Nikoli ni nobene dodatne v žrebu.

Skyman ::

Danes so jih izrebali 33 od predvidenih 25kom,ker jih "kao" 8 ni placalo

Runnagain ::

Skyman je izjavil:

Danes so jih izrebali 33 od predvidenih 25kom,ker jih "kao" 8 ni placalo


Potem pa kul...ker do sedaj ni bila takšna praksa...oz. vsaj nisem opazil.

oo7 ::

Sony PlayStation 5 India restock apparently postponed again, Indian gamers furious

https://www.techradar.com/in/news/sony-...

yayo ::

sem danes preštel sedemnajst konzol na Bolhi. sedaj, ali gredo kot žemlje ali pa so ene in iste gor že par mesecev. Glede na varčnost slovencev bi rekel,da ne gredo prav zlahka v prodajo.

scipascapa ::

3/4 od Bigbang se proda naprej.

D3m ::

Runnagain je izjavil:

D3m je izjavil:

Toj normalno. :)


Haha, ja normalno ja, da je je konzolo možno normaln nabavt šele skoraj leto po izzidu :).
A bo zdej po novem z vsemi stvari tako ?


Ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

filip007 ::

Če je kdo iz MS, lahko dobi za 450€.
https://www.bolha.com/playstation5/play...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

yxiz ::

če kdo prodaja, js kupim za ene 550€ :D

okolica Krškega...

Skyman ::

Še nisi slisal da ima sloteh "male oglase"? dvomim da ga bos dobil za 550EUR pod 600 ga še nisem videl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

filip007 ::

Ne saj tisto ni moj oglas, samo priporočam, ker vem da je potreba velika.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Skyman ::

Vem da ni,samo tako se zacne potem smetit tema.Drugace pa ze kaj vec glede zaloge ki naj bi prisla "aprila"

drvo ::

Zakaj bi bilo smetenje, če nekdo izpostavi oglas z ok ceno, glede na to, da se ves čas sporoča, ko jih imajo v trgovinah na zalogi?

Skyman ::

Sej problem je ker ok cene NI.Recimo cena zgornja cena za 450 je vredu.Kar je vec od prodajne cene pa ne bom zgubljal besed

oo7 ::

Več kot 499 eur ne dam >:D

Witboy ::

oo7 je izjavil:

Več kot 499 eur ne dam >:D


Jaz sem bil pripravljen celo dat 600€, ker sem hotu mulcu nabavt za RD. Ampak vse kar je vec, je pa oderustvo.

oo7 ::

Witboy je izjavil:

oo7 je izjavil:

Več kot 499 eur ne dam >:D


Jaz sem bil pripravljen celo dat 600€, ker sem hotu mulcu nabavt za RD. Ampak vse kar je vec, je pa oderustvo.


Boš pa za naslednji RD kupil po normalni ceni itak kot kaže rednih zalog še ne bo kmalu.

LunKi ::

Tisti, ki je dal za 450 eur in napisal tukaj oglas je več kot dobrodošel. Forum je za širjenje uporabnih informacij. To je vrhunska informacija, ker ni zaloge in normalnih cen.

oo7 ::

Na Bolhi je en rabljen za 450 eur https://www.bolha.com/playstation5/play...

Skyman ::

To je isti ki ga je dal filip007 al pa mas ti 2 racuna glede na 007 :D

yayo ::

Isti je. Samo meni ni jasno, da to ni takoj prodano. Ali pa je morda kakšen catch zadaj, ki v oglasu ni predstavljen.

Skyman ::

Mozno pa da sama MS ne privljaci kupce,kateri niso pripravljeni iti na pot v prekmurje.Tudi sam ko gledam oglase ali FB ali bolha mam filing da je še vse isto kar je bilo,isti ponudniki iste cene.Dvomim pa da je Big Bang s svojim 100 konzolam nasitil trg da ni takega povpraševanja.

yayo ::

ja možno, jaz sem v Kopru, kjer npr. za računalniško robo glih ni nekih kupcev. Pa še, če se kdo spravi na pot ponavadi pričakuje, da bo stvar sprobal na domu prodajalca, kar meni ravno ne diši preveč. Ampak teden dni nazaj sem prodajal grafično in procesor pa je oboje šlo praktično v 24 urah, kar je bilo prijetno presenečenje.

Gogyto ::

Mi lahko predlagate še kak zunanji disk za PS5? Želja je 2TB, lahko pa tudi 1TB, če so cene tako zelo nahajpane...
Tale osnova od PS5 se hitro nafila, mater. :|

Gregor P ::

Saj meni so tudi sicer tile GB za igre neverjetni. Kam gre toliko podatkov, vse v videe znotraj igre?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

neocodexx ::

Jaz uporabljam tega za PS4 in PS5: https://www.amazon.de/gp/product/B074M7...

PS4 igre nalaga tudi enako hitro na obeh sistemih, ni razlike med notranjim PS5 SSD in tem.

neocodexx ::

Gregor P je izjavil:

Saj meni so tudi sicer tile GB za igre neverjetni. Kam gre toliko podatkov, vse v videe znotraj igre?


Video encoding je zelo učinkovit in sigurno ni to, sploh pa če pogledaš kako agresivni so s kompresijo na filmčkih v igrah, ravno tu so največ prišparali. Kar dosti gre namreč za lokalizacijo, če si kdaj potegnil dol kakšen repack za PC ki je samo v angleščini je lahko tudi za po nekaj GB manjši. Sicer pa so glavni kulprit 4K teksture. Če hočeš 4K potem seveda špil ne more bit samo 30 GB. Primer; moja inštalacija na PC za Mass Effect 3 z 4K texture modom je čez 60 GB, original špil je pa kok, 15? Tak da to je to ja, teksture.

Nier Automata je 50 gb v 1080p oz. še manj če downloadaš repack (na 26gb ga lahko spraviš s fitgirl če odstraniš vse razen angleščine in izbereš kompresirane filmčke). Dober primer s katerim lahko primerjamo Nier je Horizon Zero Dawn, ki sicer ni v nativnem 4K na PS4/Pro, izvorni 4K asseti so skompresirani nekje na okoli 1200p do 1440p + upscaling da na konzoli da doseže ta efekt, in ima.. 70 gb? Na PCju pa sem slišal da naj bi bila inštalacija bližje 100 gb, kar je morebiti zato ker ne uporablja kompresiranih tekstur prirejenih za PS4 ampak prave nativne 4K, ker na PCju ni upscalinga in to tudi objasni zakaj na PCju slabše dela igra kot na konzoli, saj dela z dosti večjimi teksturami, brez upscaling trikov.

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

neocodexx je izjavil:

Jaz uporabljam tega za PS4 in PS5: https://www.amazon.de/gp/product/B074M7...

PS4 igre nalaga tudi enako hitro na obeh sistemih, ni razlike med notranjim PS5 SSD in tem.


Imaš pa še cenejše opcije če bi raje šel na 2TB in ti je vseeno če ima hitrost 300 ali 500 MB, v praksi se to za PS4 igre ne bo poznalo. Meni je ta SSD nalagalne čase na Horizon razpolovil, imaš pa tudi primere na youtube npr iz Assassin's Creed Origins kjer mora na PS4 med vsakim prehodom v sceni (npr. se pogovarjaš z npcjem in stopita v bajto - zatemni sliko in čakaš 2-3 sekunde, pri PS5 pa je skoraj takoj, manj kot pol sekunde), samo ne vem če je to samo zaradi diska ali tudi procesorja, nisem še sam naredil primerjave. Problem pri teh poceni SSDjih je samo to, da so hitri samo od začetka in potem počasni ali še počasnejši kot navaden disk, kar je lahko dovolj dobro za večino iger če nimajo daljših nalagalnih časov ampak jaz grem vedno raje na vsaj mid-tier SSDje zaradi tega kot je tale Samsung T5.

Zgodovina sprememb…

Gogyto ::

Hvala, neocodexx.

Sem zdajle še malo gledal, pa naletel na podatek, da tile zunanji diski so sicer OK, vendar trenutno na PS5 učinkoviti zgolj za PS4 špile, kar je potem samo trenutna rešitev. Morda bolje počakat na SSD disk, ki bo potem podpiral tudi PS5 špile, kar se tiče polne funkcionalnosti? Če najdem članek, dam link... Morda veš kaj več ti?

@GregorP - en problem pri PS5 je tudi ta, da ti PS4 špile na diskih enostavno v celoti naloži na PS5 in s tem še dodatno zapolni hard disk na PS5. PS4 je te špile poganjal s ploščkov in večino kode pobiral z njih, tule pa žal ne.

Evo, našel članek..

https://www.androidauthority.com/best-p...

Will external hard drives and solid state drives work with the PS5?
Yes, external hard drives will work with the PlayStation 5, but maybe not exactly how you think. External HDDs and even external SSDs will work with the PS5, but not for PS5 games. PS5 games will require Sony's certified custom-SSD that's lightning-fast and prepared for all the visual enhancements programmed into the games.

However, for PS4 games, an external HDD or SSD will work great. If the PS4 game you want to play was enhanced to play better on the PS5, it likely also required the PS5's SSD. If you don't care about playing the enhanced version, you can definitely use the external HDD or SSD to store your PS4 games. And if a PS4 game isn't enhanced, then, by all means, go ahead and install it on your external HDD or SSD!

Will internal SSDs work with the PS5?
Yes and no. Yes, internal SSDs will work with the PS5, but you'll need to wait until Sony tells you which internal SSDs to purchase. Many of the SSDs on the market right now, even though they might have awesome specs, don't have the same bandwidth specifications and other beefy specs of the custom SSD that's inside the PS5. The custom SSD that comes in the PS5 has been specifically designed to deliver all of the hyped enhancements and loading speeds the console and its games have to offer.

If you buy any old SSD, it might not be able to perform as well as you want it to in your new console. Sony's custom SSD is extremely fast and designed specifically to run PS5 games at top quality. Mark Cerny from Sony has said that Sony will eventually be supporting certain M2 SSDs, but you'll have to wait until Sony confirms which SSDs are compatible. I wouldn't expect to hear anything for at least a year or two after launch because Sony is most likely going to be focused on other things, like fixing inevitable console issues and working on upcoming games.

It's not likely that you'll fill up 667GB of storage space quickly, so hopefully by the time you need more storage space for PS5 games, we will have heard something from Sony. If you absolutely need extra space for your PS4 games, by all means, check out any of the options below to see the best hard drives and solid state drives you can buy for the PlayStation 5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

neocodexx ::

Tako je, dela samo za PS4 igre. Sicer pa kako malo je PS5 iger, je tale 1 TB meni zaenkrat čisto v redu dodatek za tisto kar izvorno za PS4, ker itak še to ne izkorišča polnega potenciana navadnega SSDja, kaj šele NVMEja na PS5.

Še lepše je to, ker pod PS4 igre šteje tudi vse igre ki so dobile 4K 60 fps patch za PS5 (npr SW Battlegrounds in Fallen Order, ki sta krepko čez 100gb) kar je v bistvu tudi glavni razlog zakaj imaš verjetno PS5, hvala bogu to vse lahko daš na zunanji disk in ni razlike med nalagalnimi časi na PS5 internem, PS5 usb ssd, in PS4Pro usb ssd (sem zmeril), vsaj s tem mojim samsung T5 ssdjem.

Tak da so edine igre ki delajo samo na PS5 notrnjame res zelo redke, jaz jih imam samo ene par in bi prej skoraj rabil 2TB zunanjega za PS4:)

Glede kompatibilnosti je pa čisto enostavno; original igre za PS5 je treba obranavati kot to - PS5 only. Dela samo na original disku, original kontrolerjem. Za vse kar je pa legacy PS4 pa lahko delaš kar hočeš, prenašaš naokoli po diskih, uporaba aftermarket kontrolerjev itd.

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

Ja če si pa prej uporabljal ploščke pa tu nimaš kaj, jaz sem 100% na digital in sem že navajen koliko placa vzame kakšna zadeva, do zdaj mi je bilo 2 TB skupnega na PS4 dovolj, pa mislim da bo tudi na PS5 v tej prehodni fazi dokler PS5 ne omogoči še nadgradnje notranjega, prav tako dovolj. Bom seveda tudi to nabavil, ko bo res malo več izbira za PS5 igre, zdaj je itak še zelo malo in če hočem ga ne nafilam z PS5 igrami ker jih preprosto ni. Itak gremo pa prvo čez tiste PS4 ki so dobile 60fps patch, za veliko ostalega kar ni dobilo ali pa ne rabi PS5 patcha pa dalje laufaš na svojem PS4Pro (brez veze bi blo prodat, sploh zdaj ko maš 7.52 jailbreak).
««
52 / 132
»»