» »

Katera kombinacija z Pythonom za zaposlitev?

Katera kombinacija z Pythonom za zaposlitev?

John300 ::

Nekaj časa se ukvarjam z programiranjem ter se učim, vendar še nisem niti približno dosti blizu, da bi dobil kako zaposlitev al pa kj delal preko freelancerja ter podobnih platform.

Python mi je všeč, dal sm 3 krat Codeacademy skos, pa še ostale sm kakih pol po 50% naredil. Sam ta Codeacademy mi ni sedel.
Kmalu bom dokončal Learn Python the Hard Way, naslednja knjiga, ki sledi bo Automate the Boring stuff with Python.

Ukazno vrstico sm se naučil osnovno - srednje ter power shell variante,.. začel se bom učit kontrolne sisteme, Git,...

Kaj naj se naučim, da bom lahko dobil delo? Študensko delo odpade, jz pa bi se rad redno delal programiranje, torej preko redne zaposlitve ali preko freelancer ter podobnih strani. Razmišljam v smeri učenja Djanga, SQL,...
Jz sm začetnik, tako da bi nasveti, kombinacije, pomagale.

V SLoveniji se mi zdi, da ni nekega povpraševanja po Pythonu. Front-end me ne vleče, je res znanje HTML5,CSS,jQuery neka nuja?
  • spremenilo: John300 ()

Letalec ::

Učenje SQL oz. podatkovnih baz ti ne uide, pa če uporabljaš Pythno ali ne. Prav tako je zelo fino poznati GIT. Te dve stvari sta neodvisni od programskega jezika, zato se ti jih vsekakor splača naučiti.

chort ::

A imaš še kakšna druga (tehnična?) znanja, ki niso direktno vezana na programiranje? Kombinacija le tega je namreč lahko hitro zmagovalna, saj lahko optimiziraš procese kjer sicer programerji/računalničarji ne pridejo nujno zraven.

smacker ::

Če delaš še karkoli za splet, je treba pa tud HTML in CSS poznat - vsi programski jeziki generirajo htmlje za prikaz vsebine na spletu (tudi Django). V slo je nasploh povpraševanje po "full-stack" programerjih, kar pomeni da moraš bit deklica za vse (frontend, backend, data). Moj nasvet je, da se najprej naučiš osnovne uporabe vseh treh področij - Django ti zna bit zanimiv, ker vpelje MVC koncept in z njim razvijaš podatkovni model, backend in frontend. Šele ko poznaš osnove, se lahko specializiraš za področje ki te zanima in poiščeš delo na tistem področju.

urli ::

Po moje bo kmalu prvi pogoj izobrazba računalniške smeri. Zakaj? Ker je raznoraznih samoukov malo morje, prav tako pa tudi izobraženega kadra. Raje ne omenjam kje vse se danes da študirati računalništvo (ne informatiko). Je bilo ravno po TV, da pri državnih razpisih ne bo več glavno merilo najnižja cena ampak bo pomemben faktor tudi strokovnost kadra in tu je prvo merilo stopnja izobrazbe in (predvidevam) klasifikacija izobrazbe - da je računalništvo (jasno za razpise na področju inform. tehn.). Samouki bodo tako še manj zaželjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

John300 ::

Letalec je izjavil:

Učenje SQL oz. podatkovnih baz ti ne uide, pa če uporabljaš Pythno ali ne. Prav tako je zelo fino poznati GIT. Te dve stvari sta neodvisni od programskega jezika, zato se ti jih vsekakor splača naučiti.


Hvala.

chort je izjavil:

A imaš še kakšna druga (tehnična?) znanja, ki niso direktno vezana na programiranje? Kombinacija le tega je namreč lahko hitro zmagovalna, saj lahko optimiziraš procese kjer sicer programerji/računalničarji ne pridejo nujno zraven.


Ja z 3d grafičnim oblikovanjem sem se nekaj časa ukvarjal, modelirni programi , Photoshop, ... računalniška grafika,.. koncepti renderiranja, renderiranje itd,.. vendar poklic 3d umetnik ni zame, je pa res dost potrebe po pisanju skript ter automatizaciji procesov.

Moja angleščina je na visokem nivoju, solidna je pa tud nemščina.

urli je izjavil:

Po moje bo kmalu prvi pogoj izobrazba računalniške smeri. Zakaj? Ker je raznoraznih samoukov malo morje, prav tako pa tudi izobraženega kadra. Raje ne omenjam kje vse se danes da študirati računalništvo (ne informatiko). Je bilo ravno po TV, da pri državnih razpisih ne bo več glavno merilo najnižja cena ampak bo pomemben faktor tudi strokovnost kadra in tu je prvo merilo stopnja izobrazbe in (predvidevam) klasifikacija izobrazbe - da je računalništvo (jasno za razpise na področju inform. tehn.). Samouki bodo tako še manj zaželjeni.


S tem se ne strinjam, Po mojem menju gre smer razvoja v to smer, da se mora posameznik vedno več sam naučit ter specializirat ter diploma pomeni vedno manj. Dostopno je bolj kvalitetno prenašanje znanja, nekateri učitelji v Slovenji preprosto ne znajo dobro učit. V končni fazi je pomembno, kaj znaš ter ne kak papir imaš. Šteje koliko znaš naredit v praksi ter koliko profita bo nekdo dobil z tem ko te zaposli.

urli ::

John300 je izjavil:



urli je izjavil:

Po moje bo kmalu prvi pogoj izobrazba računalniške smeri. Zakaj? Ker je raznoraznih samoukov malo morje, prav tako pa tudi izobraženega kadra. Raje ne omenjam kje vse se danes da študirati računalništvo (ne informatiko). Je bilo ravno po TV, da pri državnih razpisih ne bo več glavno merilo najnižja cena ampak bo pomemben faktor tudi strokovnost kadra in tu je prvo merilo stopnja izobrazbe in (predvidevam) klasifikacija izobrazbe - da je računalništvo (jasno za razpise na področju inform. tehn.). Samouki bodo tako še manj zaželjeni.


S tem se ne strinjam, Po mojem menju gre smer razvoja v to smer, da se mora posameznik vedno več sam naučit ter specializirat ter diploma pomeni vedno manj. Dostopno je bolj kvalitetno prenašanje znanja, nekateri učitelji v Slovenji preprosto ne znajo dobro učit. V končni fazi je pomembno, kaj znaš ter ne kak papir imaš. Šteje koliko znaš naredit v praksi ter koliko profita bo nekdo dobil z tem ko te zaposli.


Seveda je pomembno znanje ampak v večjih podjetjih je nujen pogoj tudi papir. Vsaj moje izkušnje so takšne. Seveda za majhna podjetja in s.p.-je to načeloma ne velja, a če ciljaš na kaj "več", brez papirja ne bo šlo.

HotBurek ::

Kakšne primere Python kode si pa že napisal? Tudi kaj na temo urllib pa to?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

brodul ::

Odlicno, da si se odlocil, da si zelis programirat. :)
Dejstvo, da si predelal nekaj vsebine je nadpovprecno in pohvalno. Samo ne obupat. :))

Programiranje je orodje. Z programiranjem lahko delamo dinamicne spletne strani, testiramo strojno opremo, pomagam pri poslovnih procesih, automatiziramo proizvodnjo.
Najbolje je, ce imas domensko znanje iz dolocenega podrocja, da premislis, kako bi ti programiranje pomagalo pri izboljsevanju procesov. Z tem se bos kok konkurence znebil vseh ostalih programerjev.

Druga taktika: gledej oglase za delo v Sloveniji in v blizini. Pri tem bodi pozoren kaj ljudje iscejo.
Za spletno programiranje se isce Django, pyramid, flask in tornado.
Najbolj pametno je pogledati Django, ker bos s tem lahko naredil celostne projekte v doglednem casu.

Ce si zacetnik priporocam, a vzames sluzbo v sloveniji za kaksne 2 leti, da se bos naucil descipin in dela v industriji. Dejansko delo se precej razlikuje od dela doma (vsaj po mojih izkusnjah). Konec koncev bos moral postati profesionalec iz amaterja in to se ne da prek spletnih platform.

Priporocam ti, da se igras tudi z linux. Kjerkoli sem delal je bil pogoj, da moras imeti linux distribucijo ali MacOS.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779452 (7567) Ahim
»

Učenje programiranja (Front-end) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5212846 (9942) matjash
»

Finančna kriza dviguje vpis v študije računalništva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10034111 (29906) AndrejO
»

Nore zahteve za službo ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10926018 (21238) Relanium
»

FRI in zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8018569 (16649) detroit

Več podobnih tem