» »

"Fejk" spletna prodaja

"Fejk" spletna prodaja

«
1
2

Boomerang ::

Imam neko poslovno idejo (nekaj bi prodajal preko spleta) in bi jo najprej rad sprobal, preden se podam na kakšno poslovno pot. Torej, postavil bi spletno stran, kjer bi "prodajal" določene izdelke - na začetku seveda ne bi prodajal, ampak bi spletno stran postavil samo za namen testiranja, da bi spremljal koliko je povpraševanja. Obiskovalec strani bi izdelek lahko naročil, vendar ga nikoli ne bi dobil (pošljem, da izdelka ni na zalogi). Razumete idejo? Želim preveriti kako uspešna bi bila prodaja, preden se dejansko lotim.

Tukaj pa lahko nehote zbudim zanimanje konkurence in v primeru negativnega odziva dobim kakšno inšpekcijo. Me lahko kljub temu, da dejansko ničesar ne prodam (zaenkrat samo ponujam) doleti kakšna kazen? Črno na belem je samo spletna stran, kjer so prikazani izdelki in njihova cena.

Nimam trenutno nobenega s.p.-ja ali česa podobnega. V kolikor bi se moja ideja izkazala za dobro (veliko povpraševanja), bi odprl s.p. in začnem z dejansko prodajo. Prej pa se v poslovne vode ne upam spuščati (nočem tvegati), rabim vsaj neko zagotovilo ali bo posel stekel.

šernk ::

zakaj ne bi pobiral raje prednaročil v predprodaji?

če meni nekaj prodaš, nato pa napišeš da tega sploh ne prodajaš še se nikoli več ne vrnem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Furbo ::

Če nočeš tvegati, potem je zate javni sektor.

Tole ti bo samo nakopalo gnev kupcev in inšpekcijo, ki te bo užgala za delo na črno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SaXsIm ::

Si prepričan, da bojo morebitne stranke, ki jih boš pustil "na suhem," še enkrat prišle k tebi? Sam ne bi, in bi že samo zaradi izkušnje zadevo iskal pri konkurenci.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

mlamat ::

Spet eden ki ne bi nič tvegal.

NikolormousB ::

Tak "dry testing" dokaj pogosta praksa. Načeloma imaš lahko težave z inšpekcijo (tržna ti lahko teži, ker v pogojih poslovanja ne bo jasno napisanega podjetja, ki upravlja s trgovino, mogoče ti potencialno lahko teži davčna za delo na črno), ampak, če omejiš testiranje na kratko obdobje in dobiš ozko ciljan traffic, je to malo verjetno.

Za tistih nekaj strank, ki jih boš "nategnil, in se nikoli ne bodo vrnile" se ne sekiraj. Collateral damage pač. Boljše razf.... par ljudi kot zapraviti ogromno keša in kasneje spoznati, da zadeva ne pije vode.

Sicer lahko testiraš tudi drugače. Pobiraš prednaročila, kot je nekdo omenil, zbiraš interes s prijavo na newsletter itd. Ampak v nič od tega ne bo odražalo realnega stanja, lahko boš le sklepal o stanju na trgu.

Zgodovina sprememb…

pirat ::

@Boomerang
prepusti posel drugim. Nisi zrel za to.

NikolormousB ::

pirat, zakaj tako misliš? Meni se zdi, da je zrel, glede na to, da razmišlja o testiranju trga in ne gre z glavo skozi zid.

harmony ::

NikolormousB je izjavil:

pirat, zakaj tako misliš? Meni se zdi, da je zrel, glede na to, da razmišlja o testiranju trga in ne gre z glavo skozi zid.

Testiranje trga, tako da nategujes folk.
Mislim, ce slucajno naletim na tak sajt, te prijavim ali pa placam ruskim hekerjem, da vsakic ko das sajt gor, da te dosajo do konca lajfa.

NikolormousB ::

Prijaviš komu? Me zanima kam prijaviš trgovino, ki nima zaloge za nek izdelek.

DarwiN ::

Neumnost.. Prodaja je veliko odvisna od oglaševanja, prepoznavnosti, prenašanja iz ust do ust, zgodovine podjetja, itd... Začetki so torej vedno težki in niso reprezentativni.. Če bi denimo pri Mimovrste danes odprli eno takšno testno stran, imenovano NeTičneMiš.si, ki bi bila identična njihovi lastni strani, z istimi cenami in izdelki in vse isto, bi imeli ene 1000x manj kupcev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Vice ::

NikolormousB je izjavil:

Tak "dry testing" dokaj pogosta praksa. Načeloma imaš lahko težave z inšpekcijo (tržna ti lahko teži, ker v pogojih poslovanja ne bo jasno napisanega podjetja, ki upravlja s trgovino, mogoče ti potencialno lahko teži davčna za delo na črno), ampak, če omejiš testiranje na kratko obdobje in dobiš ozko ciljan traffic, je to malo verjetno.

Za tistih nekaj strank, ki jih boš "nategnil, in se nikoli ne bodo vrnile" se ne sekiraj. Collateral damage pač. Boljše razf.... par ljudi kot zapraviti ogromno keša in kasneje spoznati, da zadeva ne pije vode.

Sicer lahko testiraš tudi drugače. Pobiraš prednaročila, kot je nekdo omenil, zbiraš interes s prijavo na newsletter itd. Ampak v nič od tega ne bo odražalo realnega stanja, lahko boš le sklepal o stanju na trgu.



Ne vem od kje tebi ideja, da je to pogosta praksa. Je samo najbolj butasta in neučinkovita in vsak, ki ima malo pameti z njo ne bo nikoli izgubljal časa.

Vzdevek ::

Kaj je že kdo mogoče slišal za raziskavo trgo? Kake bedarije pa eni sekajo. Imaš 1000 načinov, kako stestirati trg, preveriti odzive.
Ne da je to delo na črno, kršiš še malo morje trgovskih zakonov, pa še pazi ti to Zakon o varstvo potrošnikov, samo eden izmed tvojih kupcev bo dovolj, da pade kazen v par nulah.
Najdi si grupo ljudi, blind testere, pa dobi feedback.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vzdevek ()

Vzdevek ::

NikolormousB je izjavil:

Prijaviš komu? Me zanima kam prijaviš trgovino, ki nima zaloge za nek izdelek.


Prvič, če gre za .si domeno, lahko začneš tam, prodaja brez podjetja je kazniva. Oglaševanje izdelka za namene, brez firme je kaznivo, kakšrnjo koli prednaročilo/naročilo je kaznivo. Obdelava osebnih podatkov, brez nečesa zadaj - kaznivo. Nepoštena poslovna praksa, check. Pa še kaka poslovna goljufija?
Tako, da ja prijava na:
- TIRS
- FURS
- Informacijski pooblaščenec
- Agencija za varovanje konkurence
- Pa še mogoče arnes za domeno

Ni stvar tako nedolžna, kot jo opisuješ....

NikolormousB ::

Ne vem od kje tebi ideja, da je to pogosta praksa.


Na podlagi cca. 10 letnih izkušenj v e-commercu v Sloveniji in na worldwide trgih.

Je samo najbolj butasta in neučinkovita in vsak, ki ima malo pameti z njo ne bo nikoli izgubljal časa.


Ker? Lahko na enostaven in poceni način dobiš ogromno informacij o zanimivosti določenga produkta?

Prvič, če gre za .si domeno, lahko začneš tam,


TLD pri tem nima prav nobene veze. Lahko imaš .ZW domeno, pa boš imel enake probleme. Da ne bo kdo slučajno mislil, da lahko registrira domeno v tujini in dela kar mu paše. Sicer verjetno slabo bereš, ker sem omenil potencialne zaplete s TIRS in FURS, čeprav so ti zelo malo verjetni. IS, avk in Arnes pa res nimajo kaj dosti s tem.

Je pa res tudi to, da lahko registriraš domeno in server nekje v tujini, vklopiš privacy protection in delaš kar ti paše, pa te noben inšpektor ne bo povohal. Case and point -> spammerski bolgari, ki prodajajo "tečaje" za učenje jezikov v 2 dneh, zdravila proti krivim palcem itd. Inšpekcije v tem primeru nimajo ne mehanizmov, še manj pa znanja in volje, da bi takšne zadeve resno raziskale.

Saul Goodman ::

priporočam ti ustreznejši forum za ta vprašanja: www.internetmojster.com

to so legitimni načini za testiranje trga, le izpelji čim bolj elegantno - nasvete ali linke do opisov takega načina testiranja trga najdeš na tistem forumu.

kaj več ti ne znam povedat na to temo, saj se s tem nisem nikoli ukvarjal. sem pa naletel na podobne debate.

Vzdevek ::

NikolormousB je izjavil:

Ne vem od kje tebi ideja, da je to pogosta praksa.


Na podlagi cca. 10 letnih izkušenj v e-commercu v Sloveniji in na worldwide trgih.

Je samo najbolj butasta in neučinkovita in vsak, ki ima malo pameti z njo ne bo nikoli izgubljal časa.


Ker? Lahko na enostaven in poceni način dobiš ogromno informacij o zanimivosti določenga produkta?

Prvič, če gre za .si domeno, lahko začneš tam,


TLD pri tem nima prav nobene veze. Lahko imaš .ZW domeno, pa boš imel enake probleme. Da ne bo kdo slučajno mislil, da lahko registrira domeno v tujini in dela kar mu paše. Sicer verjetno slabo bereš, ker sem omenil potencialne zaplete s TIRS in FURS, čeprav so ti zelo malo verjetni. IS, avk in Arnes pa res nimajo kaj dosti s tem.

Je pa res tudi to, da lahko registriraš domeno in server nekje v tujini, vklopiš privacy protection in delaš kar ti paše, pa te noben inšpektor ne bo povohal. Case and point -> spammerski bolgari, ki prodajajo "tečaje" za učenje jezikov v 2 dneh, zdravila proti krivim palcem itd. Inšpekcije v tem primeru nimajo ne mehanizmov, še manj pa znanja in volje, da bi takšne zadeve resno raziskale.


Khm... 10 let izkušenj? Mene je strah.. Pri svojih 5 bolj resnih na tem področju, kot kaže vem več kot ti.

Glede domene, govorim o .si domeni, arnes pri drugih itak nima nič. Pogoji za registracijo .si domene, pa so prvi vrsti vezani na slovenske zakone. Pa še jasno je ločeno, da .si domene ne smeš uporabljat, za namene zavajanja in stvari, ki so nasplošno kaznive. Privacy na .si? xD
.com domena je drugo, ne vem zakaj jo vmešavaš?

Ne potencialne težave, konkretne težave lahko imaš. Oprosti ampak, kot kaže nisi nikoli niti povohal zakona o trgovini, zekom ali pa kak drug zakon na tem področju.
Ni moje mesto in kraj, da te bom učil in citiral zakone.
Za začetek pa začni tukaj: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Še huje pa je, da s svojimi komentarji, spravljaš nekoga v resen zajeb, če pride do česa.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Khm... 10 let izkušenj? Mene je strah.. Pri svojih 5 bolj resnih na tem področju, kot kaže vem več kot ti.


Čestitam, sem vesel zate.

Pogoji za registracijo .si domene, pa so prvi vrsti vezani na slovenske zakone. Pa še jasno je ločeno, da .si domene ne smeš uporabljat, za namene zavajanja in stvari, ki so nasplošno kaznive. Privacy na .si? xD
.com domena je drugo, ne vem zakaj jo vmešavaš?


Končnica domene prav ničesar ne spremeni. Če prodajaš brez firme je FURSu vseeno na kateri domeni imaš postavljeno stran. Pa zakaj ne bi vmešaval .com in drugih TLDjev? A je .si mogoče edina opcija? Pa kdo sploh govori o zavajanju in kaznjivih dejanjih?

Še huje pa je, da s svojimi komentarji, spravljaš nekoga v resen zajeb, če pride do česa.


Ah, daj no, ne bit tolk histeričen. Nikjer nisem napisal na OP začne nategovat ljudi naokrog in lepo sem ga opozoril na potencialne probleme. Te stvari se da rešiti povsem legalno, če se lotiš stvari pravilno. Praktično vse resne firme uporabljajo podobne principe, ko launchajo produkte, testirajo cene, offerje itd.

Vzdevek ::

No, da še enkrat povem, ČE bi imel domeno .si... Če ne bi bilo če bi bila samo bula... ;)

Seveda ničesar ne spremeni končnica domene. To sploh ni bistvo in kar nekaj nakladaš.

Seveda se jih lahko lotiš legalno, temu se reče raziskava trga/kupcev (poimenuj kakor hočeš), ne pa prodaja na fejk strani, fejk izdelka, na fejk zalogo, na fejk firmi. Čestitke.

Sploh ne morem verjet, da si resen pri tem... hahaha

Superboyy ::

Težko boš koga prepričal, da si resen, če v spletni trgovini ne boš imel podatkov o podjetju.

Daš jurja v facebook/adsense oglase in sprejemaš prednaročila.

Al pa odpreš indiegogo v primeru, da dejansko neki ustvarjaš in nisi še en posrednik za kitajce.

NikolormousB ::

Seveda ničesar ne spremeni končnica domene. To sploh ni bistvo in kar nekaj nakladaš.


Ti si začel vleči v debato .si domeno, se spomniš:

Prvič, če gre za .si domeno, lahko začneš tam


Seveda se jih lahko lotiš legalno, temu se reče raziskava trga/kupcev (poimenuj kakor hočeš), ne pa prodaja na fejk strani, fejk izdelka, na fejk zalogo, na fejk firmi. Čestitke.


Razen fejk firme je vse ostalo povsem legalno, če pravilno izpelješ. Pa ne samo legalno, tudi izjemno učinkovito.

NikolormousB ::

Težko boš koga prepričal, da si resen, če v spletni trgovini ne boš imel podatkov o podjetju.


Takšni sajti delajo po par jurjev prometa na dan. Najdeš na strani firmo?

http://www.naturalwondermeds.com/si-ort...

*Da se ne bo spet kdo vtaknil. Ne podpiram takšnih scamov, link je zgolj za ilustracijo, da določeni skupini uporabnikov dol visi za pogoje poslovanja.

radmannsdorf ::

Ali pa napišeš sem, kaj bi prodajal, pa ti mi takoj povemo ali bi kupili ali ne :)

Saul Goodman ::

če nimaš pojma o ecommerce svetu je brezveze, da se vžigaš. avtorju sem že tako ali tako predlagal forum internetmojster.com, kjer imaš v za to namenjenih podforumih dejansko kompetentne sogovornike. ne pa tole pavšalno nabijanje.

marvin42 ::

Boomerang: kaj pa boš prodajal? Boš še en preprodajalec robe s Kitajske?
Mostly Harmless

SuperVeloce ::

če ne prodajaš svojih izdelkov, si itak tako ali tako "še en preprodajalec". Med šparom in OP je razlika le, da ima (bi imel) špar verjetno občutno večjo maržo ;)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Vzdevek je izjavil:

No, da še enkrat povem, ČE bi imel domeno .si... Če ne bi bilo če bi bila samo bula... ;)

Seveda ničesar ne spremeni končnica domene.

Domeno .SI lahko FURS blokira, ostalih niti ne, ker zanje nima pristojnosti.

http://www.delo.si/novice/kronika/dacar...

Boomerang ::

Sem pričakoval podoben odziv. Zdaj pa še malo razlage:

Nimam v mislih nobene preprodaje, se pravi ničesar ne bi kupil nekje drugje in prodal preko svoje strani. Izdelki so unikatni, ne gre sicer za nekaj novega, ampak za izboljšavo že znanega izdelka. Nekdo bi lahko rekel "wauuu", nekdo pa "nič novega". V podrobnosti se ne bi rad spuščal, ker bi s tem ogrozil celotno idejo.

Če bi posel stekel, me za tistih par strank niti ne skrbi - saj stranko nikakor nisem pretental, le slab vtis bo imela. Saj tudi obstoječe spletne trgovine včasih izdelka nimajo na voljo in ga zato ne dobiš. Kaj vse je zadaj, pa stranka niti ne ve. Bolj me je zanimal pravni vidik, da si težav ne nakopljem še preden začnem poslovno pot.

Miha 333 ::

Pravni vidik je, da je oglaševanje prodaje (ali kakršnekoli dejavnosti) brez podjetja delo na črno.

Vice ::

Boomerang je izjavil:

Sem pričakoval podoben odziv. Zdaj pa še malo razlage:

Nimam v mislih nobene preprodaje, se pravi ničesar ne bi kupil nekje drugje in prodal preko svoje strani. Izdelki so unikatni, ne gre sicer za nekaj novega, ampak za izboljšavo že znanega izdelka. Nekdo bi lahko rekel "wauuu", nekdo pa "nič novega". V podrobnosti se ne bi rad spuščal, ker bi s tem ogrozil celotno idejo.

Če bi posel stekel, me za tistih par strank niti ne skrbi - saj stranko nikakor nisem pretental, le slab vtis bo imela. Saj tudi obstoječe spletne trgovine včasih izdelka nimajo na voljo in ga zato ne dobiš. Kaj vse je zadaj, pa stranka niti ne ve. Bolj me je zanimal pravni vidik, da si težav ne nakopljem še preden začnem poslovno pot.


Ne vem kaj ti ni jasno. Ne glede na pravni vidik in vse ostalo.... Način o katerem govoriš je največja budaleština ki jo lahko nekdo naredi. Ne samo da boš izgubil čas temveč tudi denar in podatek, ki ga boš imel bo popolnoma neuporaben saj ti ne bo prikazal nobene realne slike, temveč nasprotno imel boš napačen podatek.
Če hočeš poslati nek izdelek na trg za to obstaja analiza trga, ki ti ob pravilni zasnovi, da lahko tako točne podatke, da prihraniš ogromno denarja in časa in ti povrne investicijo v razvoj v neprimerno krajšem času kot če bi kar navalil na trg. Da ne govorim o sami prodaji... Res pa je da lenim se to ne da delat in raje izgubljajo čas, denar in iz sebe delajo še večjo budalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

SuperVeloce ::

V podrobnosti se ne bi rad spuščal, ker bi s tem ogrozil celotno idejo.

To je največja zabloda nadebudnih "biznismenov". Važna je izvedba, ideja je pred tem vredna absolutni zero. Zelo verjetno nisi prvi s takšno idejo...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

inferno666 ::

Če bi jaz za vsako idejo zaslužil, bi bil bogat bolj kot Bill Gates :). Itak je važna izvedba in kapital, ki ga investiraš.

Kar se pa tiče testiranja ideje, pa kar poiskusi. Škoda da že takoj na začetku delati nepotrebnih stroškov z odpiranje podajetja itd...
Ker ponavadi se izkaže, da na začetku nimaš pojma ne o marketingu, o up salu, cross salu, o distribuciji... Tako da je skoraj gotovo, da boš pušil denar in ti ne bo ratalo. Se boš pa nekaj naučil in naslednjič imaš več šans, da ti rata.

Če te je strah inšpekcije in podobno, potem testiraj v tujini, tam te bodo težje našli.

Definitivno pa če ti slučajno zadeva zalaufa odpri podjetje, ker na dolgi rok te bodo skoraj gotovo dobili :).

Če ti pa ne, pa ne obupaj. Bodi vstrajen.

next3steps ::

Boomerang je izjavil:

Sem priÄakoval podoben odziv. Zdaj pa ĹĄe malo razlage:

Nimam v mislih nobene preprodaje, se pravi niÄesar ne bi kupil nekje drugje in prodal preko svoje strani. Izdelki so unikatni, ne gre sicer za nekaj novega, ampak za izboljĹĄavo Ĺže znanega izdelka. Nekdo bi lahko rekel "wauuu", nekdo pa "niÄ novega". V podrobnosti se ne bi rad spuĹĄÄal, ker bi s tem ogrozil celotno idejo.

Äe bi posel stekel, me za tistih par strank niti ne skrbi - saj stranko nikakor nisem pretental, le slab vtis bo imela. Saj tudi obstojeÄe spletne trgovine vÄasih izdelka nimajo na voljo in ga zato ne dobiĹĄ. Kaj vse je zadaj, pa stranka niti ne ve. Bolj me je zanimal pravni vidik, da si teĹžav ne nakopljem ĹĄe preden zaÄnem poslovno pot.

Če bi s tem ogrozil idejo, je ideja že v začetku tako slaba, da niti obstajati ne bi smela.
Pravni vidik? Ne vem, verjetno bi te celo življenje dosal. Ni ravno sprejemljivo, da postaviš spletno trgovino z namenom pridobivanja osebnih podatkov.

NikolormousB ::

Če hočeš poslati nek izdelek na trg za to obstaja analiza trga, ki ti ob pravilni zasnovi, da lahko tako točne podatke, da prihraniš ogromno denarja in časa in ti povrne investicijo v razvoj v neprimerno krajšem času kot če bi kar navalil na trg.


Kaj pa je dry testing drugega kot analiza trga?

Vice ::

NikolormousB je izjavil:

Če hočeš poslati nek izdelek na trg za to obstaja analiza trga, ki ti ob pravilni zasnovi, da lahko tako točne podatke, da prihraniš ogromno denarja in časa in ti povrne investicijo v razvoj v neprimerno krajšem času kot če bi kar navalil na trg.


Kaj pa je dry testing drugega kot analiza trga?


A kaj je to? To je isto kot, če imaš načrtuješ pot iz MB v KP in imaš izbiro katerokoli prevozno sredstvo. Ti izbereš podmornico ker itak je v KP morje. Konec koncev je prevozno sredstvo s katerim ti pričakuješ, da te bo nekam pripeljalo.

NikolormousB ::

Hmm, ne vidim povezave med podmornico in eno od najpogosteje uporabljenih in najbolj učinkovitih metod za raziskavo trga.

Vzdevek ::

Ajme... Haha :D

Po vseh postiš še boš kar trdil, da je to legit :))

NikolormousB ::

Seveda je legit, zakaj ne bi bilo? Če imaš drugačne informacije pa prosim na dan z njimi.

Govorim seveda o testiranju, ne o prodaji brez podjetja. Tisto je menda vsakemu jasno, da ni legit.

xmetallic ::

NikolormousB je izjavil:


Je pa res tudi to, da lahko registriraš domeno in server nekje v tujini, vklopiš privacy protection in delaš kar ti paše, pa te noben inšpektor ne bo povohal. Case and point -> spammerski bolgari, ki prodajajo "tečaje" za učenje jezikov v 2 dneh, zdravila proti krivim palcem itd. Inšpekcije v tem primeru nimajo ne mehanizmov, še manj pa znanja in volje, da bi takšne zadeve resno raziskale.

Če misliš, da si z domain privacy protection anonimen si naiven. Anonimen si zgolj pred laiki. Tvoji podatki so shranjeni pri ponudniku, ki ti je prodal domeno. Ponudnik je dolžan podatke na zahtevo policije izročit.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Če misliš, da si z domain privacy protection anonimen si naiven. Anonimen si zgolj pred laiki. Tvoji podatki so shranjeni pri ponudniku, ki ti je prodal domeno. Ponudnik je dolžan podatke na zahtevo policije izročit.


policija se s takimi stvarmi sploh ne bo ukvarjala + če že, si lahko podatke za domeno izmisliš

šernk ::

ok gremo iz druge strani:

- kako bodo kupci njegovo spletno trgovino sploh našli? Denarja v oglaševanje nima namena vlagat, google ga bo postavil pa tja na 5 stran po iskanju, razen za nekaj srečnežev ki bodo iskali točno določeno stvar. Če hočeš na facebooku kaj doseči moraš spet plačati.
- kupec ki bo kupil izdelek in ga prejel, bo nesel naprej dober glas in od 10ih bo recimo 3 prepričal da kupijo, če kupec izdelka ne bo prejel bo rekel drugim: sem dobil en zelo uporaben izdelek, pa je na voljo za ga kupit pol ti pa rečejo da ni na zalogi, koliko njegovih prijateljev bo šlo pogledat to? točno 0.

torej kaj točno boš iz takega poizkusa izvedel? koliko tvojih "znancev" na FB, bi izdelek morda kupilo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

blackbfm ::

jah placljivi oglasi + landing page kjer poberes kontakt od potencialne stranke.. hitreje in enostavnje ne gre

organski promet z googla je pa težko dobit ce že obstaja konkurenca

NikolormousB ::

- kako bodo kupci njegovo spletno trgovino sploh našli? Denarja v oglaševanje nima namena vlagat, google ga bo postavil pa tja na 5 stran po iskanju, razen za nekaj srečnežev ki bodo iskali točno določeno stvar. Če hočeš na facebooku kaj doseči moraš spet plačati.


Ni napisal, da nima denarja za oglaševanje. Želi se izogniti temu, da bi naročil paleto izdelkov, za katere se bi kasneje izkazalo, da ne grejo v promet.

Drugače kot s plačljivim oglaševanjem v tem primeru ne gre.

- kupec ki bo kupil izdelek in ga prejel, bo nesel naprej dober glas in od 10ih bo recimo 3 prepričal da kupijo, če kupec izdelka ne bo prejel bo rekel drugim: sem dobil en zelo uporaben izdelek, pa je na voljo za ga kupit pol ti pa rečejo da ni na zalogi, koliko njegovih prijateljev bo šlo pogledat to? točno 0.


V tej fazi ni pomembno, koliko prijateljem kdo pove za izdelek. Gre za testiranje konverzije. Če od X ljudi, ki si jih pripeljal na stran dobiš Y naročil vidiš, da je obstaja povpraševanje oz. so ljudje pripravljeni plačati. Če dobiš manj kot Y naročil vidiš, da je treba pred pravim launchom nekaj spremeniti.

Optimizacija pride na vrsto kasneje, ko se prepričaš, da bo šla tista paleta slej ko prej v promet.

torej kaj točno boš iz takega poizkusa izvedel? koliko tvojih "znancev" na FB, bi izdelek morda kupilo?


Osnove: https://hbr.org/1976/05/test-marketing-...

Vice ::

NikolormousB je izjavil:

Hmm, ne vidim povezave med podmornico in eno od najpogosteje uporabljenih in najbolj učinkovitih metod za raziskavo trga.


Najbolj zgrešeno mišlenje da je to:
- najpogosteje uporabljena metoda
- najbolj učinkovita metoda
- kaj je zate legit je pa druga pesem

Imaš pa vso možnost dokazati tvoje trditve ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

NikolormousB ::

Napisal sem "ena od najbolj pogostih in najbolj učinkovitih". Spet si očitno površno bral moje poste.

Dokazovati ti ne mislim ničesar. Začni brati marketing literaturo, vpiši se na faks, obiskuj predavanja na to temo ali kaj podobnega. Začneš lahko na googlu, kjer začuda najdeš tono člankov za to neučinkovito in nepriljubljeno metodo testiranja trga.

next3steps ::

O zbiranju osebnih podatkov pa ne bi?

nekikr ::

NinjaMig21: Predvsem bi moral vse to storiti ti, ker o tem nimaš pojma.

Ljudje si predstavljajo, da bodo odprli spletno trgovino (kar je zdaj čisto trivialno in poceni/zastonj), potem pa mastno služili. Iz pisanja OP lahko samo razberem, da ne bi ničesar vložil v posel. Kar pomeni nič reklame, nič izpostavljanja. Torej kako bi s tem izvedel ali je produkt zanimiv za trg ali ne? Od 10ih ljudi, ki bi po čudnem slučaju zašli na njegovo stran?

Se pa strinjam z zgoraj zapisanim, če je ideja tako površna, da jo lahko skopira vsak Kitajec v pol ure, potem že ni nek presežek. Lahko bi se pa oglasil v kakšni trgovini, kjer to že prodajajo (oz. podobno, kot pravi OP) in jih povprašal o prodaji. Če imaš boljši produkt bi ga lahko kupovali od tebe...

NikolormousB ::

O zbiranju osebnih podatkov pa ne bi?


1. Z zbiranjem osebnih podatkov ni nič narobe (razen, če spet govorimo o prodaji brez firme).
2. Načeloma ti niti ni treba zbirati osebnih podatkov za tak test.

next3steps ::

Nič ni narobe, ko misliš ti. Dejstva se pač ne skladajo s tvojimi nebulozami.
Kako ti ni treba zbirati osebnih podatkov za tak test? Ves namen je zbiranje osebnih podatkov. :))

blackbfm ::

ime+mail ni osebni podatek, vec pa tak ne rabiš
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava spletne trgovine

Oddelek: Izdelava spletišč
337901 (2684) PrihajaNodi
»

Nov način nakupovanja prehrambnih izdelkov

Oddelek: Loža
345829 (4147) Vice
»

Izdelava spletne trgovine - pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
457739 (6387) Netrunner
»

Nakup domene

Oddelek: Omrežja in internet
122780 (2646) knesz
»

Arnes nudi digitalna strežniška potrdila

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
104326 (3549) poweroff

Več podobnih tem