» »

Izdelava spletne trgovine

Izdelava spletne trgovine

Grizzly ::

Prijatelj se namerava ukvarjati s prodajo in si je omislil spletno trgovino. Ker se ukvarjam s programiranjem in izdelavo spletnih strani, sem mu pripravljen pomagati. Nisem pa še postavljal spletnih trgovin, zato imam nekaj vprašanj:

1. Obstaja kakšna zastonj storitev ali platforma, kjer bi samo vnesel slike in opise artiklov? Ali je treba vse sprogramirati, oblikovati itd.
2. Če trgovino sam izdelam, bo treba izdelati možnost, da bo tudi on (brez računalniškega znanja) lahko posodobil zalogo (slike, opise). Verjetno bo potem treba izdelati kakšen CMS oz. GUI preko katerega bo updatal slike in vnesel opise?
3. Kako potem spletno trgovino postavim online, da bo dosegljiva 24/7? Prijatelj je trenutno finančno na tesnem, zato razmišljam o kakšnem free web hostu (000webhost ali kaj takega). Obstaja še kakšna druga rešitev?

win64 ::

CMS sistemov z modulom za trgovino je kar nekaj. Če želi prijatelj nekaj osnovnega. Recimo za PHP imaš recimo wordpress + modul ecommerce. Na internetu najdeš eno predlogo in jo prilagodiš.
Potem imaš še implementacijo plačilnih sistemov. Boš podpiral kartice, paypal, paymill recimo je ugodna možnost za majhne trgovine.
Domena in gostovanje te pride približno 30 EUR letno. Kar je skoraj nujen vložek za neko resno trgovino. Da bo sploh kdo našel to trgovino je pa potrebno še nekaj vložiti v oglaševanje(adWords).

toplakd ::

Preizkusi Open Cart, Prestashop ipd.
Sam uporabljam Prestashop in za moje potrebe in število izdelkov več kot zadostuje.

šajtrga ::

Izberi sistem glede na število izdelkov do 20.000 Opencart Ali woocommerce, nad 20K Magento

iKst ::

Če je prijatelj finančno toliko na tesnem, da si ne more privoščiti tehnične izvedbe, mu svetujem, da najprej našpara par jurjev, preden se spušča v biznis. Običajno tehnična izvedba predstavlja zelo majhen del celotnega vložka v trgovino, pri uspešnih trgovinah običajno vsaj 80% stroškov v prvem letu predstavlja promocija.

Drugače je IMHO najboljša varjanta za tipanje trga najem. Shopamine.si ali kakšen Shopify oz. kak podoben servis. Plačaš nekaj malega vsak mesec, pa se ti ni treba ukvarjati s tehničnim delom. Ko vidiš, da zadeva pije vodo, lahko upgradaš na ustrezen paket ali greš v razvoj lastne trgovine (pomožnosti na kakšni OS platformi). Če ne pije vode, si v minusu 100€ namesto nekaj 1000€.

Pa še en nasvet. Prijatelj naj se začne intenzivno izobraževati o marketingu, prodaji, trendih v e-commercu, oglaševanju... Spletna trgovina je samo orodje, če želiš od tega dejansko še kaj imeti, moraš znati uporabljati orodje.

djmisq ::

Kako pa je z tem, če si narediš na shopamine spletno trgovino z nekim imenom. Moreš kupit tudi kako domeno dodatno ali nekaj da se zaščitiš, da potem nekdo ne uveljavi istega imena in te "fejka"?

harvey ::

Pa še en nasvet. Prijatelj naj se začne intenzivno izobraževati o marketingu, prodaji, trendih v e-commercu, oglaševanju... Spletna trgovina je samo orodje, če želiš od tega dejansko še kaj imeti, moraš znati uporabljati orodje.

Res je, minili so časi, ko si postavil ptičjo krmilnico in so ptice kar same letele k tebi...:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

iKst ::

djmisq je izjavil:

Kako pa je z tem, če si narediš na shopamine spletno trgovino z nekim imenom. Moreš kupit tudi kako domeno dodatno ali nekaj da se zaščitiš, da potem nekdo ne uveljavi istega imena in te "fejka"?


Strah pred tem, da bi te kdo začel fejkat je v tej fazi povsem odveč. Vseeno seveda kupiš lastno domeno in usmeriš na shopamine ali podobno trgovino.

djmisq ::

Vseeno ali gre za .com ali .si domeno?

ProGo ::

Za Shopamine.si ali kakšen Shopify lahko kar sanjaš da bo 100€ samo.

Recimo en začetni paket:
2% provizija (od prodanega, kupci pa izdelke tudi vračajo), podprtih samo 20 izdelkov, plačljiva telefonska podpora 40€/uro, podpora preko emaila NE, LOL!, 600€ postavitev trgovine... vseskupaj zelo drago za zelo malo izdelkov.

Je že cenejši webyshop.

iKst ::

600€ fee je, če ti oni postavijo. Število izdelkov pa tudi ni ravno kriterij za uspeh trgovine.

Je pa point mojega posta v tem, da vzameš nekaj, kar lahko plačuješ mesečno, v relativno nizkih obrokih, ne naročiš kar iz prve trgovine za 15 jurjev. Katerega ponudnika točno izbereš niti ni važno, oz. se vsak sam odloči, kaj mu je pomembno.

djmisq ::

Kaj pa je mišljeno z telefonsko in email podporo, je to nujno? Se da vzeti paket za 35€ mesečno, 2% provizije z 200 izdelki, brez kakšnih dodatnih stroškov? Malo sem skeptičen, ker mi ne delujejo resno. Poslal sem jim mail in so mi odgovorili šele po enem tednu, telefonsko številko pa imajo že od včeraj nedosegljivo.

Kaj pa če mi kolega postavi stran v wordpressu, bo bolje? Nimam ravno izkušenj z prodajo preko spleta, zato se nekak nagibam k shopamine in podobnim varjantam.

iKst ::

Seveda se da brez telefonske ni e-mail podpore. Sistem je enostaven, navodila imaš pa na spletu.

Lahko ti kolega postavi wordpress stran. Rezultat bo na začetku podoben. Naredi tako, da boš prišel skozi čim bolj ugodno.

Še vedno ti tehnična izvedba trgovine predstavlja zelo majhen del projekta. Velika večina denarja, časa in truda naj gre v prodajo.

mtic ::

Zdravo,

v podjetju imamo namen trgovino razširiti tudi na splet, torej potrebujemo spletno trgovino. Za izdelavo trgovine nimamo časa (pa tudi znanja ne, oziroma nimamo časa se učiti izdelave :) ), zato iščemo zunanjega izvajalca. Na hitro sem pregledal ponudbo spletnih trgovin in je ponudnikov kar precej. Zanima me, na kaj je treba biti pozoren pri iskanju ponudnika. Itak, cena je vedno pomemben faktor, vendar me zanima še kako preceniti "kvaliteto" posamezne spletne trgovine? Je važno, na kakšni platformi je postavljena itd.. Artiklov recimo da bi bilo max 1000, v začetku pa tam nekje do 200 ali 300.

Predvsem bi mnenje nekoga, ki je šel čez podobno situacijo?

scipascapa ::

Shopify, Wordpress.

RockyS ::

Največji problem nastane pri naročnikovih željah.

- dizajn (uporaba obstoječih,poceni? https://www.templatemonster.com/ )
- funkcionalnost (one click checkout, multistep, povezava z računovodstvom / furs-om, kakšnim drugim APIjem za vodenje zalog )


Pozabi na wordpress, ker tisto je za bloge. Jebiga, noben wordpress ecommerce ni tako dober kot nativne aplikacije.

Jaz priporočam Prestashop http://demo.prestashop.com/en/?view=fro... , ker potrebuješ tri ure da jo namestis in skonfiguriraš za lastne potrebe. S konfiguracijo mislim na davčne stopnje, poštnine, plačilne možnosti itd.. Skupnost je tudi OK, slovenski prevod je dokončan tako da so prevedeni tudi maili.

Vice ::

mtic je izjavil:

Zdravo,

v podjetju imamo namen trgovino razširiti tudi na splet, torej potrebujemo spletno trgovino. Za izdelavo trgovine nimamo časa (pa tudi znanja ne, oziroma nimamo časa se učiti izdelave :) ), zato iščemo zunanjega izvajalca. Na hitro sem pregledal ponudbo spletnih trgovin in je ponudnikov kar precej. Zanima me, na kaj je treba biti pozoren pri iskanju ponudnika. Itak, cena je vedno pomemben faktor, vendar me zanima še kako preceniti "kvaliteto" posamezne spletne trgovine? Je važno, na kakšni platformi je postavljena itd.. Artiklov recimo da bi bilo max 1000, v začetku pa tam nekje do 200 ali 300.

Predvsem bi mnenje nekoga, ki je šel čez podobno situacijo?


Kakšen je buget za tehnično izvedbo in kakšen je buget za marketinške aktivnosti?

mtic ::

Ja, wordpress se tudi meni ne zdi optimalen za spletno trgovino. Spotify ali Prestashop ipd to je varianta, da si sami postavimo stran in verjetno ugodneje kot če bi dal to delat enemu ponudniku spletnih štacun, npr shop123 ali elshop? Sej koliko pa je sploh razlike med takšno spotify varianto ali preko nekega ponudnika?


Vice je izjavil:

Kakšen je buget za tehnično izvedbo in kakšen je buget za marketinške aktivnosti?

Za začetek bi raje šli v "poizkusno" fazo, torej za kakšne pol leta do enega leta v najem in nato odkup. ne vem, za najem bi verjetno kar moral računati na 50 do 80€ mesečno. Za marketing pa v glavnem adwords, ki ga sami urejamo, recimo 200-300€ mesečno.

NikolormousB ::

Shopify je top. Še vedno boš rabil nekoga, ki ve kaj dela. Toplo priporočam, da plačate jurja ali dva nekomu, da ti postavi Shopify trgovino z vsem kar pride zraven.

3man ::

S takim buđetom in brez znanja bi jaz šel v najem. Na dolgi rok (potencialno) bistveno manj glavobola. Shopify je kul, jim pa dol visi za morebitne slo zakonodajne posebnosti. Slovenski Shopamine je kul, bistvno bolj se morajo trudit za kupca in verjetno bodo bolj prilagodljivi, ko bo treba.

V vsakem primeru pa velja, da je vsebina in njeno redno posodabljanje bistveno pomembnejša od platforme, ki so večino že dovolj dobre. Brez urednika bo učinek uboren, pa če zmečeš miljardo v adwords ipd.
Srečno.

N0t0ri0us ::

Ali kdo ve kako je z varstvom podatkov pri spletnih trgovinah? Recimo, da želim narediti spletno trgovino, na kaj vse moram biti pozoren? Zanima me zgolj pravni vidik.

Vzdevek ::

Tako kot pri vseh ostalih upravljavcih osebnih podatkov, naštudiraj ZVOP. Prvo sploh moraš vedet kaj boš zbiral, za kaj in kako boš obdeloval. Zraven pa pridejo še vsi klubi ugodnosti, nagradne igre, ipd... Za vse te stvari se zbirajo osebni podatki. Imaš veliko o tem na strani informacijskega pooblaščenca, sicer so smernice, kar ni zakon, je pa začetek.

Koliko je še meni znano, se osebni podatki naj nebi gostovali v tujini? Ne me držat za besedo.

N0t0ri0us ::

ok hvala :D

harvey ::

N0t0ri0us je izjavil:

Ali kdo ve kako je z varstvom podatkov pri spletnih trgovinah? Recimo, da želim narediti spletno trgovino, na kaj vse moram biti pozoren? Zanima me zgolj pravni vidik.

Podatke, ki si jih zbral imaš le za točen namen - nakup. V svojem internem aktu opredeliš kaj vse boš zbiral in kako boš vodil to zbirko. Vse ostale zadeve klubi, promocije, direktna pošta, etc, nagradne igre, moraš posebej opredeliti.

Kot že rečeno kombiniraš informacije z virov, ki ti jih je posredoval Vzdevek in pregledaš par spletnih trgovin z izdelano politiko varstva zasebnosti in prilagodiš tvojim specifikam.

Glede iznosa osebnih podatkov v tretje države pa tule.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Netrunner ::

Si bom sposodil kar to temo. TinyMCE urejevalnik pri izdelkih ima nastavljen nek čuden jezik in ne morem zbrskati ven kje se ga popravi:



S komu sanja kje se to popravi ?

hvala

Netrunner ::

Sem rešil.

Očitno je ta del foruma mrtev, ali pa so vsi web developerji na dopustu.

def0r ::

Ne vem ce je web developer stvar ravno se posebej ce pokazes samo screenshot brez konteksta.
Ti to slucajno sporoca v Prestashop 1.6.X?

Netrunner ::

hah, pa res ... sem pozabil napisat za kateri sistem se gre :) Idiot jaz ...Drugače ja, presta shop 1.6.1

no saj sem rešil.

c3p0 ::

To pa je star bug, sem ga enkrat popravljal. Če se prav spomnim, vzame editor napačen lokale za SI, mislim da za Singapur.

marjan_h ::

Mene zanima, če izdelam spletno trgovino za podjetje ki se ukvarja z drugo primarno dejavnostjo recimo (pekarna, vinoteka), ali je zakonsko možno, da se recimo vina prodaja preko spletne trgovine?

Sprašujem le to, če je zakonito, da vinoteka sprejema naročila preko spletne trgovine in jih tja pošlje preko dispečerske službe? Čeprav seveda vsi vemo, da je v registru podjetij vinoteka zapisana kot vinoteka.

Hvala.

blackbfm ::

Sprašujem le to, če je zakonito, da vinoteka sprejema naročila preko spletne trgovine in jih tja pošlje preko dispečerske službe? Čeprav seveda vsi vemo, da je v registru podjetij vinoteka zapisana kot vinoteka.


pri tej zadevi bi mene bolj skrbelo kako boš preverjal če je kupec polnoleten

marjan_h ::

To te naj ne skrbi, bomo že uredili :)

Mene bolj zanima pravni vidik tega kar sem navedel. Imaš kakšne izkušnje s tem?

Netrunner ::

@mpritr1 => od kod si pa ti zdaj to ustrelil in obudil lansko temo :D
@PrihajaNodi => Preveč? Odvisno zakaj. Pri nas pade programerska ura blizu zgornje meje podanega okvirja. Že za to kar sem ti napisal, bi ti moral računati 5EUR :D
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

PrihajaNodi ::

Pri vas? Kje je to pri vas?:) Naj pogleda raje na upworku. Tam imas vse od revjujev do cvjev, ki ti jih folk poslje. Prav tako lahko pogledas refrence. Jebiga predragi ste tam pri "vas".

Najverjetneje pa gre za prikrito oglasujevanje za svoje ali podjetje kjer dela. Be gone!:)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna prodaja

Oddelek: Izdelava spletišč
132900 (2637) gslo
»

Cena postavitve računalniške strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
264000 (1950) shadeX
»

Izdelava spletne trgovine - pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
457709 (6357) Netrunner
»

spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
234351 (3705) kumer
»

Spletna trgovina! POMOČ

Oddelek: Izdelava spletišč
141849 (1352) Tydek

Več podobnih tem