» »

Delodajalec si izmišlja stvari / mobing / odpoved

Delodajalec si izmišlja stvari / mobing / odpoved

shadeX ::

Zadeva je sledeča:

Oseba A je dobila opozorilo pred odpovedjo iz krivdnih razlogov, ki so v nekaj točkah napisanih na podpisanem dokumentu od delodajalca. Primeri teh krivdnih razlogov segajo od neprimernega vedenja, nevestnega opravljanja dela in podobnih LAŽI. Oseba A je v podjetju zaposlena 5 let in do pred kratkim nikoli ni bilo problemov, kateri so se začeli ko je v podjetje prišla oseba B in na hinavski način očrnila delo/ugled osebe A pred tem delodajalcem v upanju da prevzame delo oz. mesto osebe A.

V samem podjetju so KAMERE, ki vedno snemajo zaposlene, tako se že polovica točk na papirju lahko ovrže (če seveda posnetki še obstajajo).

Oseba A, si ne želi več delati v tem podjetju zaradi same situacije in mobinga s strani delodajalca. Tudi delodajalec se te osebe (verjetno) želi rešiti s tem da ta oseba podpiše sporazumno odpoved, kar pa oseba A noče, kajti ne more si privoščiti meseca brez dohodka (pri sporazumni odpovedi ne pripada zavod oz. socialna pomoč v času brezposelnosti za določen čas), delo si pa neuspešno išče že nekaj mesecev. Delodajalec tudi grozi z odvetnikom - tožba in "plačevanje do konca življenja" v primeru prijave inšpekcijskim službam (se zaveda pomanjkljivosti).

Vseh napisanih laži delodajalec NE MORE dokazati, ker so samo izvor domišljie enega od zaposlenih. Oseba A je prav tako ponižana, saj je 5 let vestno opravljala svoje delo in pozitivno pripomogla k rasti podjetja, prav tako je izredno ukrjnen njen ugled in vprašanje je kako se bo to poznalo pri iskanju zaposlitve v prihodnosti zaradi kopice laži enega od zaposlenih.

Kakšne možnosti ima oseba A, da to osebo delodajalec SAM da na zavod ? Vaše mnenje v tem primeru?

Smurf ::

Naj ne podpise odpovedi. Ponavadi je v takih primerih, mahanje z odvetniki, prazna groznja. Podobni primeri se skorajda vedno dosodijo v prid delavca (ce ta res ni naredi kaj hudega, neke dokazane skode).

mlamat ::

Oseba A naj si aktivno išče drugo službo, medtem pa še vedno dela pri tem delodajalcu.

MIHAc27 ::

Delodajalec tudi grozi z odvetnikom - toĹžba in "plaÄevanje do konca Ĺživljenja" v primeru prijave inĹĄpekcijskim sluĹžbam (se zaveda pomanjkljivosti).

...sploh ne vem, kako bi ta stavek komentiral. Ali bi se smejal ali jokal. Kaj jo ima tožit, če Inšpekcija preveri zadeve. Če se napake odkrijejo je itak kriv direktor. Če napak ni pa itak nima kej.
Sploh pa je lahko prijava na inšpekcijo anonimna.

Direktor si je izbral taktiko zastraševanja. Sam je pa verjetno še najbolj posran.

Najbolje naredit kot sta rekla že Smurf in Mlamat. Inšpekcijo bi jaz poklical 100%, verjetno takrat ko bi zadnjič odkorakal skozi vrata.
Bi pa še nekaj naredil glede osebe B, ampak tega ne bom napisal tukaj.

harmony ::

Naj vzame bolnisko in prijavi zdravnici mobing, ter da je zaradi tega v depresiji, da ima tezave s spanjem, da razmislja o samomoru...etc...

Ti direktorji so navadne pickice in resnicno upam, da se jim vrne nazaj.

NikolormousB ::

Če je delavec pripravljen iti na nož naj delodajalcu lepo razloži možne scenarije.

1. Delodajalec mu napiše odpoved, plača odpravnino in delavec se bo lahko prijavil na zavod kjer bo dobil nadomestilo. Če je delavec pripravljen, se lahko celo odpove odpravnini (uradno sicer mislim, da ne, ampak se dogovori, da ne bo delal problemov, če mu odpravnina ne bo izplačana). V tem primeru delodajalec ni praktično nič na slabšem, znebi se delavca, ki mu očitno ni več všeč, za delavca B odpre novo delovno mesto, delavec A pa dobi nadomestilo na zavodu in so vsi happy.

2. Delavec A omeni, da se ne bo pustil zajebavati. V kolikor delodajalec ne bo za opcijo 1, bo zadevo posredoval inšpekciji, vključno z grožnjami o tožbah in zastraševanju. Omeni lahko kamere, ki dokazujejo njegovo nedolžnost, mobing in potencialno visoke stroške, če se stvari "zakomplicirajo".

Pri vsem tem se splača biti previden in ne ravno cocky. Glede na napisano je direktor zelo verjetno precej ego driven oseba in taki se znajo odzvati povsem neracionalno, če jih stisneš v kot in prizadeneš njihov ego. Cilj osebe A je, da čim prej dobi odpoved in se prijavi na zavod ter v miru poišče novo službo.

Invictus ::

Kot prvo, sporazumne odpovedi se ne podpisuje. NIKOLI.

To ponavadi pri butastih, egotripnih direktorjih sproži naval besa, kateremu naj se oseba A lepo nasmehne. On je ja direktor in dela se tako kot on reče. Malo morgen...

Seveda mora oseba A še naprej hoditi v službo. Da ne krši svojih obveznosti. Zraven naj si pa še piše dnevnik "mobinga". Škodit ne more, da ne bo vse samo "rekla-kazala" sistem.

Grožnja z odvetniki je prazna, ker delodajalec ni prijavil nobenega kaznivega dejanja, ki bi bilo osnova za kakršnekoli nadaljne tožbe. Dokazovanje poslovne škode pa tudi ni preprosto.

Če bi delodajalec imel razloge za krivdno odpoved, bi to že storil. Samo ni tako preprosto, ker obstaja zadaj cel postopek. Ki se ga je treba držati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Kot prvo, sporazumne odpovedi se ne podpisuje. NIKOLI.


Seveda se, ampak samo takrat ko že imaš novo službo. :D

Drugače pa zahtevat odpravnino in predvsem ne direktorju ali osebi B na kakršenkoli način grozit. Če se hočeš maščevati pokliči inšpekcijo prijavi mobing.

MIHAc27 ::

To z dnevnikom je po moje tudi super ideja.
Ker eno je: Oseba B me je užalila.

Drugo pa: Oseba B mi je 28.2.2017 rekla "....."

AndrejS ::

Problem je , da je oseba A "Persona Rudis"

shadeX ::

AndrejS je izjavil:

Problem je , da je oseba A "Persona Rudis"


Zato ker obstaja člen v pravilih slo-techa, da osebe ki odpirajo teme morajo izrecno govoriti v prvi osebi, v nasprotnem primeru sledi naziv.

Takim kot si ti, mi ni potrebno pojasnevati okoliščin, lahko pa v manj kot dveh minutah brskanja po mojih prispevkih ugotoviš, da se ne gre zame - pa ne bo smetenja z retardiranimi posti kot je tvoj.

shadeX ::

Zadeva je sledeča in sicer oseba A je sedaj dobila drugo službo (začeti mora takoj, če ne drugi delodajalec zaposli tretjo osebo), ampak ima pa še mesec odpovednega roka pri prvem delodajalcu, ki sedaj za sporazumno odpoved oz. neoddelan odpovedni rok noče slišati.

Oseba A je stopila do odvetnika, kjer so skupaj pregledali vse možnosti in kako delodajalca postaviti v "kot" v tem primeru. Očitno je zadeva delovala kajti kar naenkrat se je delodajalec strinjal z odpovedjo in "pustil" osebo A brez vseh obveznosti do njega.

Več informacij kako je zadeva potekala in zakaj si je delodajalec premislil nimam, sklepam pa da so ga opozorili na nekaj ključnih nepravilnosti v samem podjetju, ki mu bi v primeru prijave inšpekciji škodovale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

111111111111 ::

Grda zgodba. Oseba A je brez pomisleka zaj... bivšega delodajalca. Potem pa se sprašujejo zakaj s odelodajalci svinje.

Oseba A je podpisala pogodbo in je ni hotela korektno izpolnit. Takega človeka jaz ne bi zaposlil niti pod razno. Ob prvi primerni priliki mi bo zaril nož v hrbet.

Prideš do delodajalca izpolniš svoje obveznosti in greš dalje. Če je delodajalec v redu, končaš zadeve na dobri nogi, da lahko še kdaj koga pokličeš za kak nasvet.

korenje3 ::

shadeX je izjavil:

Zadeva je sledeča:

Oseba A je dobila opozorilo pred odpovedjo iz krivdnih razlogov, ki so v nekaj točkah napisanih na podpisanem dokumentu od delodajalca. Primeri teh krivdnih razlogov segajo od neprimernega vedenja, nevestnega opravljanja dela in podobnih LAŽI. Oseba A je v podjetju zaposlena 5 let in do pred kratkim nikoli ni bilo problemov, kateri so se začeli ko je v podjetje prišla oseba B in na hinavski način očrnila delo/ugled osebe A pred tem delodajalcem v upanju da prevzame delo oz. mesto osebe A.

V samem podjetju so KAMERE, ki vedno snemajo zaposlene, tako se že polovica točk na papirju lahko ovrže (če seveda posnetki še obstajajo).

Oseba A, si ne želi več delati v tem podjetju zaradi same situacije in mobinga s strani delodajalca. Tudi delodajalec se te osebe (verjetno) želi rešiti s tem da ta oseba podpiše sporazumno odpoved, kar pa oseba A noče, kajti ne more si privoščiti meseca brez dohodka (pri sporazumni odpovedi ne pripada zavod oz. socialna pomoč v času brezposelnosti za določen čas), delo si pa neuspešno išče že nekaj mesecev. Delodajalec tudi grozi z odvetnikom - tožba in "plačevanje do konca življenja" v primeru prijave inšpekcijskim službam (se zaveda pomanjkljivosti).

Vseh napisanih laži delodajalec NE MORE dokazati, ker so samo izvor domišljie enega od zaposlenih. Oseba A je prav tako ponižana, saj je 5 let vestno opravljala svoje delo in pozitivno pripomogla k rasti podjetja, prav tako je izredno ukrjnen njen ugled in vprašanje je kako se bo to poznalo pri iskanju zaposlitve v prihodnosti zaradi kopice laži enega od zaposlenih.

Kakšne možnosti ima oseba A, da to osebo delodajalec SAM da na zavod ? Vaše mnenje v tem primeru?


ponavadi je tako, da novi delavec ko pride najde razne nepravilnosti ki so se skrivno izvajale (oseba A). ali so to razne nesposobnosti, zavračanje dela... če to ni res, bi se oseba A morala znati zagovarjati. Očitno se ne zna, ker vse opazke osebe B držijo.
To da "5 let vestno dela" ni dober agrument. 5 letni performanc na 20% osebne kapacitete preprosto ni zadovoljivo za skoraj nobeno podjetje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Furbo ::

111111111111 je izjavil:

Grda zgodba. Oseba A je brez pomisleka zaj... bivšega delodajalca. Potem pa se sprašujejo zakaj s odelodajalci svinje.

Oseba A je podpisala pogodbo in je ni hotela korektno izpolnit. Takega človeka jaz ne bi zaposlil niti pod razno. Ob prvi primerni priliki mi bo zaril nož v hrbet.

Prideš do delodajalca izpolniš svoje obveznosti in greš dalje. Če je delodajalec v redu, končaš zadeve na dobri nogi, da lahko še kdaj koga pokličeš za kak nasvet.

A si ti prebral temo od začetka?

Ko sem jaz prebral zadevo, sem si ustvaril moje osebno mnenje:
-da je delodajalec naiven prenapihnjenec, ki je takoj verjel vse traparije novega zaposlenega
-da delodajalec nima pojma, kaj sploh počne in govori, dela kup napak, ki ga bodo drago stale, ko se oglasi kak inšpektor
-da delodajalec izvaja mobing nad zaposlenim

Tebi se pa revček smili? Ok saj se meni tudi, toliko kot vsaka prizadeta oseba, ampak delavec tukaj ni nič kriv in je edino pravilno, da je spokal.
Saj je to tudi debilni delodajalec hotel doseči. Ali pa ga je hotel samo jebati in ga zdaj jezi, ker je odkorakal? Otročje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

korenje3 ::

in potem dobimo strokovno oceno furbota na podlagi izpovedi samoklicane žrtve. boli njega drugo mnenje, postopek sojenja delodajalcu je končano. na linč!
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

shadeX ::

Točno tako kot je bila strokovna ocena tebe in Chuapoiza.


Dodal bom samo eno zadevo in sicer delodajalec je prvi začel, ko je leta 2015 zadnjič plačal zaposlenim prispevke, regres in jim nato leta 2016 ukinil še malice. Tega sicer nisem napisal v prvem postu, ker sem to izvedel pred kratkim (ko je bilo že vsega konec).

Sicer se mi res ne da komentirat vaših nabijanj in ustvarjanja namišljenih pravljic. Že tako mi je prebiranje tiste teme o rdeči luči vzelo preveč energije :). Zadeva je s strani osebe A in delodajalca zaključena in vsak gre svojo pot naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

111111111111 ::

In zakaj oseba A ne prijavi takega delodajalca in posledično se ga umakne s trga, sedaj pa bodo nasankali še drugi delavci, ki jih bo delodajalec še zaposlil?

Zakaj pa niso delavaci ukrepali že prej? Zakaj ni nobene prijave? Ker vsem vpletenim dol visi. Oseba A gre na bolje, delodajalec pa bo prakso fural naprej.

Moje osebno mnenje je, da ima oseba A tudi nekaj masla na glavi, zato tudi ni podane prijave na išpektorat.

Tako je vsak gre svojo pot naprej spremenilo pa se ne bo nič. In še vedno ne bi zaposlil osebe A.

shadeX ::

In zakaj oseba A ne prijavi takega delodajalca in posledično se ga umakne s trga, sedaj pa bodo nasankali še drugi delavci, ki jih bo delodajalec še zaposlil?


Odgovor je sila enostaven. Delodajalec bi seštel koliko je 1+1 in bi vedel kdo ga je prijavil. Kot sem že v prvem postu napisal je delodajalec grozil osebi A s tožbo in "plačevanjem do konca življenja". Oseba A , hoče samo delati, dobiti plačo in se ne jebati s prepotentneži.

Zakaj pa niso delavaci ukrepali že prej? Zakaj ni nobene prijave? Ker vsem vpletenim dol visi. Oseba A gre na bolje, delodajalec pa bo prakso fural naprej.


Večina delavcev, kolikor vem je zaposlenih preko študenta. Delodajalec naj bi bil tudi "vpliven" in predvidevam, da se ga večina želi rešiti v miru in brez nepotrebnega dviganja praha.

Moje osebno mnenje je, da ima oseba A tudi nekaj masla na glavi, zato tudi ni podane prijave na išpektorat.


Kot sem napisal, se oseba A boji njegovega jezikanja in "tožbe".

Tako je vsak gre svojo pot naprej spremenilo pa se ne bo nič.


Se bo se bo. Kadar bo kdo dobil salmonelo. Jaz vem da ne bom, odkar sem videl kaj se tam dela, pa sem bil na mojo žalost redna stranka.

In še vedno ne bi zaposlil osebe A.


Super da se ve, koliko delodajalcev zna predvidet in ocenit osebo na podlagi tega ker si želi dobrih odnosov v službi in plačano kar ji pripada.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

In zakaj oseba A ne prijavi takega delodajalca in posledično se ga umakne s trga, sedaj pa bodo nasankali še drugi delavci, ki jih bo delodajalec še zaposlil?


Odgovor je sila enostaven. Delodajalec bi seštel koliko je 1+1 in bi vedel kdo ga je prijavil. Kot sem že v prvem postu napisal je delodajalec grozil osebi A s tožbo in "plačevanjem do konca življenja". Oseba A , hoče samo delati, dobiti plačo in se ne jebati s prepotentneži.

In kako bi delodajalčevo znanje lahko vplivalo na delavca? Delavec še vedno mora izvajati naloge, h katerim se je zavezal v* pogodbi. Istotako delodajalca pogodba še naprej veže, inšpekcija gor ali dol.
edit.typo *

Zgodovina sprememb…

Gama ::

Očitno gre tu za to da je oseba A podpisala neko pogodbo ampak se ji po nekem času ni dalo več delati oz. je bilo delo pretežko in dolgočasno in je zato začeu delat sranje in zabušavat.. Seveda pa s tem tudi povzročal izpad dohodkov in valda je delodajalec popizdil.

To da je ponudu sporazumno odpoved je več kot solidarno.

111111111111 ::

shadeX je izjavil:


Super da se ve, koliko delodajalcev zna predvidet in ocenit osebo na podlagi tega ker si želi dobrih odnosov v službi in plačano kar ji pripada.


Iz mojega stališča zaposlovalca gledam takole: oseba A gre v službo, ki ne bo nič drugačna kot je bila dosedanja. Razlog je zelo preprost. Delodajalec B je takoj začel z izsiljevanjem, če ne boš prišel bom zaposlil drugo osebo (celotne zgodbe ne poznam, sklepam pa da je oseba A obljubila preveč in slabo prebrala svojo pogodbo). Delodajalec A je vsekakor za prijavit na inšpektorat in ni nedolžna ovčka. Mislim pa da tudi delodajalec B ni.

Lepo da se oseba A bori za svoje pravice, ampak se bori narobe, vsaj po mojem mnenju in takega človeka, ki se ne more na dveh mestih dogovorit neke smiselne rešitve in mora svoje pogodbene obveznosti zniževati z odvetnikom pač ne rabim.

Gama ::

@Chuapoiz A mislis da se ima delodajalec B čas zajebavati? Ali prideš delat v kratkem ali pa vzamem drugega, njemu biznis laufa in normalno je da nebo čakal klasičnega delavca da ureja tam z odvetniki pa inšpekcijo.

Služba ni pravica,pa tud noben te ne sili da podpišeš pogodbo.

111111111111 ::

Odpovedni rok, je tam zato, da pri prvem zaključiš tako kot se spodobi in začneš pri naslednjem. Delodajalcu B naj bi to bilo jasno, saj lahko pričakuje da ga bo oseba A tudi njega zajebala, ko bo odhajala in bo ostal brez človeka čez noč.

Jaz 2x v življenju nisem podpisal pogodbe, ker bi s tem moral zajebat obstoječega delodajalca. Res pa da sem imel od delodajalcev vedno korekten odnos in sedaj ko sam zaposlujem, se trudim v tej smeri, da imajo vsaj zakonsko vse urejeno, najbolj zagnani pa še kakšne bonbončke, če le budget dopušča. :)

next3steps ::

Gama je izjavil:

Očitno gre tu za to da je oseba A podpisala neko pogodbo ampak se ji po nekem času ni dalo več delati oz. je bilo delo pretežko in dolgočasno in je zato začeu delat sranje in zabušavat.. Seveda pa s tem tudi povzročal izpad dohodkov in valda je delodajalec popizdil.

To da je ponudu sporazumno odpoved je več kot solidarno.

Solidarno? Delavec ne izpolnjuje svojih nalog in vse kar mu delodajalec lahko ponudi je sporazumna odpoved?

Invictus ::

Bi rekel, da sta v tej zgodbi tako delodajalec kot delojemalec precejšnja psihota...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

shadeX je izjavil:


Dodal bom samo eno zadevo in sicer delodajalec je prvi začel, ko je leta 2015 zadnjič plačal zaposlenim prispevke, regres in jim nato leta 2016 ukinil še malice.


To je huda kršitev delovne zakonodaje, tu sploh ni za razmišljat: takoj prijaviti na inšpekciji in direktorju zagrozti s tožbo zaradi mobinga, iz principa. Kar poskusi odpustiti človeka ki ima proti tebi aktivno tožbo zaradi mobinga, če si upaš.

Zagrožena kazen za mobing je do 2 leti zapora, mimogrede. To ni nek majhen prestopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

next3steps ::

Sam menim, da naj se taki delavci kar pustijo nategovati. Še minimalno bi jim trebalo ukiniti in jih plačati samo 200 eur na mesec. Morda bi se potemtakem le ti neumni ljudje kaj zganili za svoje pravice.

konspirator ::

Se je na enem Slo ministrstvu zamenjal minister, ki je hotel počistiti fikuse, uradniki so se kolektivno uprli tako, da so rekli, da bodo proti ministru vse zaposlene ženskega spola vložile tožbe zaradi spolnega nadlegovanja.

Epilog: fikusi so ostali.
--

Furbo ::

next3steps je izjavil:

Sam menim, da naj se taki delavci kar pustijo nategovati. Še minimalno bi jim trebalo ukiniti in jih plačati samo 200 eur na mesec. Morda bi se potemtakem le ti neumni ljudje kaj zganili za svoje pravice.

Ja saj tu je delavec lepo odkorakal stran, forumske ovce pa zdaj blejajo, da bi mu moral še naprej nastavljati tazadnjo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

next3steps ::

Problemov se ne rešuje tako, da zamižiš na eno oko.

korenje3 ::

zamižiš na oba očesa.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Universe ::

da si sposodim temo...
prvo, glede na izkušnje, ali pozna kdo odvetnika ki se dejansko ukvarja in je dober iz področja delovnega prava? kot drugo, obstaja tudi kak tak odvetnik, ki dela za procente?
problem je v firmi z vodstvom, določenimi seveda. Kršene so pravice meni in sodelavcem, na žalost sem edini, ki se upa izpostaviti...zato tudi dostikrat dobim nazaj kako "prijetno" foro...
Ne glede na vse, razmere so slabe, vzdušje je še slabše, trojna merila šefa itn...sam pač ne toleriram, da se me za brezveze nekaj zajeb...in sem po domače glasen, povem direktno in pošteno vse kaj si mislim.... delodajalec (pač šef in njegova ožja ekipa) krši več pravic, imam seveda tudi na pisno, sem tudi sam opozarjal na to, tako, da to je vse dokazljivo, pač zbiram dokumentacijo, da ne bo na koncu "rekala kazala" - silijo in pričakujejo, da si aktiven za službo, ko si na dopustu, bolniški itn. Nadur se ne plačuje. Dopust, če ga ne izrabiš se briše konca leta itn. Seveda nič od tega ne piše nikomur v pogodbi o zaposlitvi. Tudi hvala za vse se ne izreče, kaj šele, da bi lahko pričakoval kaj drugega...
Ker mi je dopizdilo, viška denarja pa nimam za odvetnike iščem opcijo, kako bi vse skupaj ustavil, da se dobesedno nehajo zaj... iz zaposlenih. Drugi veliko govorijo, ampak ko je akcija, se bojijo za svoje službe, meni je postalo že dokaj vseeno...in se mi ni problem izpostaviti in iti v borbo...bom pač menjal službo, čeprav sem mnenja, da bi se z razumnimi odločitvami lahko vsi dobro počutili in z veseljem (dokaj) opravljali svoje delo. Dodam še, da pogovor in razni predlogi, ki so bili že dani, ne obrodijo sadov, se pravi neke mirne oz. normalne poti ni več in bo treba pač "zapeti", kar sicer nikomur ni v interesu a enkrat je treba reči, da je dovolj.

Kakšne imate druge izkušnje (če jih imate), kaj priporočate, kaj menite? Obenem bi prosil, da se ne nabija kar nekaj, ni trol tema, in ne pišem iz dolgčasa... iščem rešitev v prvi vrsti seveda za sebe in sodelavke/ce.

Furbo ::

Menjaj službo, nismo v ZDA, kjer bi stožil kako odškodnino, odvetniki pa tudi pri nas ne delajo zastonj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

link_up ::

nekaj teksta je ze...ce bi se obrnil v to kaj znas in zmores, bi ze skor mel nov siht!
In and Out

Universe ::

ok, odgovor sem pričakoval, kot sta napisala, tudi to (menjava) je sicer v teku.
Vseeno pa to ni rešitev, saj se bo drugim to še naprej dogajalo, tudi nikoli tega ne bo preprečil, pa sem mnenja, da je takim ljudem in praksam pač enkrat treba narediti konec..Tudi ni prav, da morajo drugi zapuščati podjetja, čeprav dobro in pošteno delajo, dočim tisti, ki povzročajo krivice in kršijo pravila ostajajo nedotakljivi.
Obenem se ne gre za odškodnino, daleč od tega, čeprav, se nihče ne brani denarja, gre se poštenost. sit sem pač, da vsi samo govorijo, nihče pa nič ne ukrene... sam pač raje ukrepam, ker pa pravo ni moja domača vas, niti o cehu nimam pojma, sprašujem če kdo ve.

111111111111 ::

Za začetek prijava na delovno inšpekcijo z nekaj dokazi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

Plus zaprosiš za pravno varstvo, pa dobiš odvetnika zastonj...

Ne vem točno postopka, ampak se da...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

Jaz tudi mislim, da drugega kot prijave nimaš kej. Če bo kaka kazen, lahko da se bodo spremenili, ampak na dolgi rok vprašanje, če ne bo šlo nazaj na stara pota, sploh če si ostali ne upajo nič.

Upam, da sam najdeš kako bolj normalno delovno mesto.

Karen ::

Za začetek se oseba A obrne do odvetnika in izpodbija opozorilo pred odpovedjo.

BorutO ::

Ztakega delodajalca sem jaz tudi že imel. Klical vedno na inšpektorat. Že to, ko mu omeniš, da si klical v ljubljano na inšpektorat in si se vse pozanimal kaj sme in kaj ne, pa mu to poveš, se vedno userjejo. Zraven tega pa mu še poveš, da so rekli, da če bo kaj sral, naj kar pokličeš njih.

Jaz sem imel eno podobno situacijo... Vrniti bi moral sorazmerni delež regresa od sorazmernega deleža regresa. Vsi, ki so dobili takrat 1200 eur regresa, sem ga jaz dobil 900 eur, od jan-sep, kot sem imel pogodbo. Ker pogodbe nisem želel podaljšati, so mi rekli, da morem vrniti neki del regresa, če tudi sem prejel 900eur in ne 1200 kot drugi za celo leto. Ker se s tem nisem strinjal, mi je rekel direktor, da morem vrniti par 100 eur po neki njegovi logiki in da so na njihovi spletni strani nekje napisali zakaj kdo more vrniti sorazmerni delež... V glavnem, grozil je isto s tožbo in nekaj. Ker sem vedel, da imam 100% prav, sem klical v lj na inšpektorat, se pozanimal vse, pel do direktorja, da je še enkrat povedal svoje, potem pa sem mu povedal, da sem klical inšpektorja, da naj tisti sklep nekje na spletu, kjer ga nisem našel, kar dol zbriše preden ga vidi in če ne bom nič dosegel, da podam prijavo, ker je v velikih prekrških. In potem je bil cel šokiran, da sem mu sploh upal povedati, da sem na inšpektorat klical. Potem se je nekaj jezil name, jaz sem se mu pa smejal... Čez pol ure je prišel ohlajen do mene in mi povedal, da ne rabim nič vrniti... A bejž no bejž...
Sem si napisal vse kaj morem inšpektorja vprašati, vse sem si sproti pisal kar mi je povedal, nato pa to vse povedal direktorju. :)

2f4u ::

Invictus je izjavil:

Kot prvo, sporazumne odpovedi se ne podpisuje. NIKOLI.
.


100x nikoli.

Delodajalec mora napisati odlocbo, izjavo, stanje. Prejme in potrdi pa delojemalec, da jo PREJEL. Jaz sem na roko dopisal na liste, da nisem sposoben in ustrezno tolmaciti vsebine in zelim poiskati strokovno pomoc. Ni narobe, da jo prejme. Potem pa odvetnik.

Pa se...
Ob prejemu mora biti prica, neodvisna ali odvisna. Nekako vsaj prisotnost 3tje osebe. Pr men so tukaj cviknili in kar naenkrat delno pristali na moje pogoje.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513164 (11488) Pithlit
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818540 (16208) St235
»

Nagrade za žvižgače

Oddelek: Problemi človeštva
4714735 (13752) Datadog
»

Racunalnik kot dokazno gradivo

Oddelek: Loža
202727 (1968) rakusj

Več podobnih tem