» »

IP problem ?

IP problem ?

#000000 ::

Imam en račun za SIP telefonijo pri Nizozemskem ponudniku, moj ISP pa je telemach, vem da blokirajo porte ipd na telemachu ampak to ni problem, problem je ker me je njihov sistem mislm da imajo asterisk oz sem 99% da ga imajo, ker sem govoril z tehnikom tam, pa mi je svetoval da naj menjam IP naslov.

prej sem imal statični IP na telemahu, odkar so uvedli dinamiko pa imam problem, sicer sem ga šele zdaj ugotovil, baje naj bi s tega mojega IP naslova bilo precejšnje število neuspelih logiranj v SIP sistem in me je asterisk avtomatsko blokiral, okay nč hudga, ko sem pa klical na telemach, so mi svetovali naj za 24 ur izklopim modem (se pravi naj ostanem brez povezave) da se po njihovem protokolu al kako je že rekel, zamenja IP naslov.

Zdej me pa zanima kako bi lahko naredu renew IP naslova, brez da čakam 24 ur. sem probal z VPN pa ne pali, nekako me vedno zbrca ven, v bistvu kot da ga nisem menjal.

Kaka ideja mogoče ?
  • spremenilo: #000000 ()

harvey ::

Kaka ideja mogoče ?

Uredi statični IP in se izogneš vsem tem kolobocijam, cena je mislim da 1 EUR/mesec.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

#000000 ::

ja vem, ampak če to naredim so rekli na help desku mi OSTANE sedanji, edina kao šansa je da se za 24 izklopim, šele nato mi dodelijo NOV IP ki ga lahko dam pod statiko.

edit: aja baje zaradi nekega zakona, da ne bi prišlo do zlorab, ti ga pač 24 ur prilepijo na modem, to zastopim kot neko varovalko države IPD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Lonsarg ::

A Asterix in Telemach še ne podpirata IPv6?

#000000 ::

verjetno asterisk ga, vendar najverjetneje ga jest nimam oz 100% ga nimam

31.15.xxx.xx je moj ip, prej sem mel 210.xxx....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

SeMiNeSanja ::

Prenosniku nastavi MAC naslov od routerja, potem ga priključi na modem namesto routerja.

Ko dobi IP naslov, v CMD okno vpiši:

ipconfig /release
ipconfig /renew

Preveri, če si dobil nov naslov.

#000000 ::

Čak sej pol to lahko naredim tud na routerju, imam liksys in tomato usb firware, se lahko povežem nanj preko SSH, samo ukaze poiščem na netu, mrbit pa rata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329172 (29628) ignats
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232914 (2299) NeMeTko
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472997 (2548) RuskiSnajper
»

Velik problem z internetom

Oddelek: Omrežja in internet
182052 (1808) #000000
»

problem z IP

Oddelek: Omrežja in internet
51351 (1215) TEDY

Več podobnih tem