» »

Kopačke za travo

Kopačke za travo

poda212 ::

Pozdravljeni,
sem rekrativni igralec nogometa, ki prvič kupujem kopačke za travo. Za tiste, ki imate s tem kakšne izkušnje bi imel vprašanje v zvezi s čepi na podplatu. Poskusil sem si zamisliti kaj bi se zgodilo s stopalom in prsti, če ti nekdo v skoku s čepi prileti na stopalo. Lahko bi prišlo do hujših poškodb.

poda212 ::

Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

r3dkv1c4 ::

Kaj te zanima?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

poda212 ::

Kako je če ti kdo prileti s podplatom na stopalo? Zakaj ni zaščiten/odebeljen sprednji del kopačke?

r3dkv1c4 ::

Sprašuješ, kaj bi se zgodilo oz. kaj se zgodi, če ti nekdo stopi na prednji del stopala oz. nart.
Zadeva je boleča...potrpiš in tečeš dalje...druge ni.

Verjemi, se navadiš.

Če si pa premehak potem pa nogomet pač ni zate.

Drugo....ne priporočam ti...kopačke s čepki, če boste igrali na pretrdi travi....posledično boš imel strašne bolečine v nogah.

Boljša izbira je tale......zaradi večje površine stika kopačk s podlago in posledično boljša kontrola na gibanjem in žogo.

poda212 je izjavil:

Kako je če ti kdo prileti s podplatom na stopalo? Zakaj ni zaščiten/odebeljen sprednji del kopačke?

Zaščita bi onemogočila opimalno kontrolo nad žogo, ker veliki nogomet se največ kontakta med žogo in nogo zgodi ravno s sprednjim delom kopačk.(zgornji in notranji stranski del, malo manj zunanji del in podplat)
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

poda212 ::

r3dkv1c4
sprašujem se kaj če ti nekdo v skoku s prileti na stopalo ali prste spredaj (ne stopi). So kakšne kopačke z odebeljenim (zaščitenim) sprednjim delom?
 S

S




Če ti takole nekdo iz skoka prileti s čepi na prste:
https://www.google.si/imgres?imgurl=htt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poda212 ()

perci ::

Lej, kopačke nimajo odebeljenega sprednjega dela, ker potem ne vem, kako bi brcal, če bi bil čist brez filinga spredej.

Sicer pa:
- skoki, kot na tej sliki, se v rekreativnem fuzbalu ne dogajajo, ker nihče nima takega odriva
- redko se zgodi, da ti v takem primeru skoči na noge, ker pride ponavadi do kontakta v zraku in se osebi odbijeta mal stran od drugega
- bolj pogosto je pohojanje (ne iz skoka) - v tem primeru pač rečeš "pizda" in "jebemtimater" in laufaš naprej.

Skratka, ne delaj drame tam, kjer je ni.

Priporočam Copa Mundial.

r3dkv1c4 ::

sprašujem se kaj če ti nekdo v skoku s prileti na stopalo ali prste spredaj (ne stopi).


odg. še 1x:
Zaščita bi onemogočila opimalno kontrolo nad žogo, ker veliki nogomet se največ kontakta med žogo in nogo zgodi ravno s sprednjim delom kopačk.(zgornji in notranji stranski del, malo manj zunanji del in podplat)


Česa v tem stavku ne razumeš?

Pa na splošno sem ti tudi že povedal, kako je s tem problemom.

Če si pa premehak potem pa nogomet pač ni zate.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

next3steps ::

No, če si premehak, poišči soigralce, ki bodo pazili kam stopijo. Take, ki jim ne bo vseeno za bolečine drugih in bodo šport vzeli samo kot rekreacijo.

kozmy ::

Očitno ti ostaneta še samo umetna trava, asfalt in parket :D

perci ::

next3steps je izjavil:

No, če si premehak, poišči soigralce, ki bodo pazili kam stopijo. Take, ki jim ne bo vseeno za bolečine drugih in bodo šport vzeli samo kot rekreacijo.

A si ti ze kdaj sestavljal ekipo za 11 na 11? Verjetno ne, ker bi sicer vedel, da je to, kar si napisal, mission impossible.

next3steps ::

Nisem in vem, da je misija nemogoče. Lahko pa poiščeš čim več takih, ki igrajo zgolj za zabavo in nočejo terjati poškodb.
V kolikor pa ti kateri stopi:
- bolj pogosto je pohojanje (ne iz skoka) - v tem primeru pač rečeš "pizda" in "jebemtimater" in laufaš naprej.

Osebno bi sicer ven spustil "jebemtimater", ker imamo dokumentiran primer smrti zaradi take žalitve.

poda212 ::

Nikoli še nisem igral v kopačkah zato tudi takšna vprašanja.
Poceni kopačke kakršne sem jaz obul imajo zelo tanek sprednji del nad nartom in ko stopiš gor s čepi.... pomisleke imam zaradi morebitnih poškodb ne bolečine, ko ti nekdo ki ima 85 ali več v šprintu pomendra s čepi, ali še hujše v skoku

perci ::

Ja lej, tko je. Usnje mora biti tanko in mehko, zato, da imaš kontrolo nad žogo.

Če te skrbijo prsti, potem sta edini zanesljivi alternativi Get a Grip in Doc Martens. Raje Get a Grip, ker ima bolj nakrampan podplat - bo bolj za fuzbal.

poda212 ::

Za tiste, ki igrate (ali ste igrali) velik nogomet, ste imeli kakšne boleče tovrstne izkušnje? do kakšnih namernih udarcev lahko prihaja med igro?

r3dkv1c4 ::

poda212 je izjavil:

Za tiste, ki igrate (ali ste igrali) velik nogomet, ste imeli kakšne boleče tovrstne izkušnje? do kakšnih namernih udarcev lahko prihaja med igro?

25 let nogometa, še vedno ne razumem, zakaj si tako dosadan z vprašanji?

Kaj ti ni jasno?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

teac ::

Ja, pohodili te bodo tekmo, tudi namerne udarce bos dobil.
A prvic igras nogomet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teac ()

perci ::

Moj nasvet je, da sploh ne iti igrat fuzbala. Če te že vnaprej vse tok skrbi (pa še enkrat nisi kasiral), potem boš na igrišču kot princeska in boš zaen kurc igral. Fuzbal je kontaktna igra, prihaja do duelov, bolj kot to, da te kdo pohodi pa je nevarno, da krampone fašeš v golenico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421042 (2891) gruntfürmich
»

FC Barcelona VS. Real Madrid (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28767163 (56192) win95<3
»

Nogometni sodniki

Oddelek: Loža
244684 (4024) Gladi
»

Nogomet - žoga v glavo

Oddelek: Loža
152538 (2019) ;-)
»

nogometni cevlji - kopacke

Oddelek: Loža
54706 (4599) mlakar

Več podobnih tem