» »

Zrcalnorefleksni fotoaparat

Zrcalnorefleksni fotoaparat

unix ::

Živjo vsem,

vem, napisano je na že na tono pa vseeno. V zelo kratkem obdobju si želim umisliti srednje dober zrcalnorefleksni fotoaparat. Naj povem bugget naj ne bi presegel 750eur (po možnosti da bi dobil body + nek osnovni objektiv zraven).

Kaj sem gledal:
Sony α68 serije A v kompletu s 18–55 mm objektivom
Nikon D5300 + 18-140 AF-S VR objektivom
LUMIX FZ1000

Namen:
Fotografiranje, pokrajine ter športa
Sekundarno je pomembno da zadeva tudi snema vsaj v Full HD ali več.

Ker se resnično niti malo ne spoznam na te zadeve bi prosil za pomoč. In sicer ali dejansko gledam v pravo smer ali lahko za svoj denar dobim še kaj boljšega (glede na bugget ki ga imam). Prav tako glede teh objektivov nimam pojma kaj so te oznake tako da tudi kakšen podatek več o tem je dobrodošel. Konkreti predlogi dobrodošli.

Že v naprej se vam zahvaljujem za mnenja ter pomoč.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

unix ::

si bom pogledal tudi to, hvala @koyotee

dodatna menja predlogi še vedno dobrodošli :)

jype ::

koyotee> Tole

To ni SLR. Čeprav se počasi popravljajo, fotoaparati z monitorjem v iskalu še vedno zaostajajo za SLRji v izkušnji pri fotografiranju mnogih športov, kar je OP napisal kot enega od namenov.

koyotee ::

jype je izjavil:

koyotee> Tole

To ni SLR. Čeprav se počasi popravljajo, fotoaparati z monitorjem v iskalu še vedno zaostajajo za SLRji v izkušnji pri fotografiranju mnogih športov, kar je OP napisal kot enega od namenov.


Aja, zaostajajo v čem? Fps? Continous autofocus?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

koyotee> Aja, zaostajajo v čem? Fps? Continous autofocus?

V tem, da slika, ki jo gledaš v okularju, slabo desetinko zaostaja za sliko, ki jo vidi senzor.

Pri SLR je ta zamik enak razdalji od ogledala do očesa deljeno s svetlobno hitrostjo.

Pri fotografiranju hitrih reči (šport, balet, živali in podobne reči) to lahko pomembno vpliva na sposobnost doseganja konsistentnih rezultatov.

koyotee ::

11fps na a6000 vs 5fps v povprečju na dslr. Če smo že pri desetinkah, ene 2 traja tut, ko se ti zamisliš, da boš pritisnil na gumb za fotografiranje in da se to res zgodi. O eni j***** desetinki pri amaterskem fotografiranju res nima veze razpravljati. Da ne govorim on razliki v teži, ko maš gor kak 70-200 objektiv.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

OK, glede tega imaš prav - pri amaterskem delu razlik v prid SLR skoraj zagotovo ne bo.

unix ::

Kaj od zgoraj navedenih modelov bi vi kupili, če sploh ali bi se odločili za kakšen drug model/znamko?

jype ::

Jah v mojem primeru je doma že veliko Canon objektivov, tako da bi kupil Canonov SLR, v tvojem primeru se mi pa koyoteejev predlog v resnici ne zdi slab.

unix ::

če prav razumem ta sony a6000 ni dejansko DSLR da pa se menjati objektive

jype ::

Tako je. V okularju gledaš na monitor, kar pomeni, da so reči lahko veliko manjše, senzor pa še vedno ogromen (kar pomaga pri več rečeh: večja občutljivost, manj šuma, plitvejša globinska ostrina).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

unix ::

Super, sem nekako razumel ter prebral še na drugih straneh več o tem modelu a6000. Mislim da je to dejansko nekaj takega kar bom lahko dobro izkoristu za moj namen. Hvala vsem za predloge in napotke.

P=LN ::

Kaj pa rabljen Nikon d90 + poljubni objektivi

seminal ::

Samo nekih starih kišt ne ala D90, A6000 ti je super za šport, prešiša vse tele vstopne DSLR po AF in ISO.... TO da slika zaostaja za tako malo da težko opaziš, odtehta z superironim AFjem, saj canon pa dober AF ja ampak pri 1D seriji pa novi 80D je dober. Če hočeš pa še boljši AF vzameš A6300, za športe z večjim bufferjem pa A6500

kari ::

Zanima me kateri fotoaparat je boljši nakup:
Canon EOS1300D18-55+75-300DC
Nikon D3400 18-105VR
Ali pa priporočate kaj drugega v istem rangu.

koyotee ::

https://www.imaging-resource.com/camera...
4 leta star a6000 je še vedno boljši v skoraj vsem, razen batfery life ga tepe.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825333 (13598) BigWhale
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6511862 (5530) JayKay
»

Digitalni fotoaparat - subjekti v gibanju

Oddelek: Kaj kupiti
393414 (2884) kara
»

Canon 300D vs. Sony DSC-F828

Oddelek: Kaj kupiti
302573 (2137) Matev

Več podobnih tem