» »

Težave z novim računalnikom

Težave z novim računalnikom

||pSyCh0| ::

Pozdravljeni,

nabavil sem sem nov računalnik:

Motherboard: Asus Maximus IX Hero
CPU: Intel i7 7700K
RAM: 16GB Kingston Hyperx (2x8 kit - 2133MHz)
Cooling: Akasa Venom A20
Case: NZXT H440
PSU: LC8850III V2.3 Arkangel 3
GPU: Asus Geforce GTX 1080
SSD: Samsung Evo 850

računalnik se po sestavljanju sicer zažene, vendar ni signala na izhodih (DVI in HDMI - preveril tudi integrirano grafiko, display port ne morem preveriti). Matična plošča mi javlja napako A2 (IDE detect), a ničesar ni na IDE.

Neumno vprašanje imam, kar se tiče vodnega hlajenja (prvič se srečujem s tem). Pumpa ima 3pinski priključek, AIO priključek na matični plošči pa je 4pinsi (AIO PUMP PWM, AIO PUMP IN, AIO PUMP PWR in GND). V navodilih hlajenja ni podrobnejših informacij kako so urejeni pini, zatorej sem priključil na edini možni način (ne da se spreminja priključke) in sicer na AIO PUMP IN, AIO PUMP PWR in GND. A je to sploh pravilno?! Sem googlal, a ne najdem skoraj nič o Venom a20.

SSD je bil že uporabljen v drugem računalniku in ima naložen sistem (želel sem bootat s CD pogona in narediti clean install).

Prosim za pomoč oz. ideje

P.S. ker ohišje nima prostora za optični pogon, je le ta priključen kar tako pri odprtem ohišju, saj ga kasneje ne bom potreboval)

P.P.S. ne potrebujem komentarjev zakaj sem si kupil prav te dele, razen v kolikor bi vedeli, da kaj ni združljivo. Hvala!

hojnikb ::

izklopi vse, razen najnujnejšega in poročaj če dela
#brezpodpisa

||pSyCh0| ::

hojnikb je izjavil:

izklopi vse, razen najnujnejšega in poročaj če dela


Hvala za odgovor. Po nekaj preizkušanja in začetnih težavah je uspelo. Odstranil grafično, namestil OS (z večkratnim restartom, saj sta USB miš in tipkovnica med instalacijo nehali delat - v BIOS je delovalo). Vstavil kartico in sedaj deluje vse brezhibno. And I wonder...

konspirator ::

Kako se je znašle lcpower psu v tej konfiguraciji ?
--

hojnikb ::

veliko wattov za male pare :))
#brezpodpisa

||pSyCh0| ::

LC je prišel zaradi dobavnega roka. Komponente sem kupoval od januarja naprej, sedaj pa sem imel res poln kufer in želel sestavit.

||pSyCh0| ::

WTF?!? Napisal sem rahlo več kakor to vrstivo prej :S skratka bil je edini modularni na zalogi (v širši okolici), razen kakšnih 1500W zverin z grozno ceno. Pravtako je začela oseba, ki bo kupila star računalnik pritiskati, da ga potrebuje.

||pSyCh0| ::

Ok, rahlo mi je nerodno napisati, a morda komu prihrani kdaj živce. Ker sem sklepal, če imaš 2 grafični kartici v SLI mode, uporabiš 2 kabla za napajanje (2 kabla, 4 priključki), da lahko eno kartico priključiš zgolj z uporabo enega kabla. Izgleda, da temu ni tako.

hojnikb ::

grafike morejo bit _vedno_ priklopljene na štrom

||pSyCh0| je izjavil:

LC je prišel zaradi dobavnega roka. Komponente sem kupoval od januarja naprej, sedaj pa sem imel res poln kufer in želel sestavit.

nwm no, jst sn svojo g2 650w dobil v 4 dneh :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

||pSyCh0| ::

hojnikb je izjavil:

grafike morejo bit _vedno_ priklopljene na štrom

||pSyCh0| je izjavil:

LC je prišel zaradi dobavnega roka. Komponente sem kupoval od januarja naprej, sedaj pa sem imel res poln kufer in želel sestavit.

nwm no, jst sn svojo g2 650w dobil v 4 dneh :)


Seveda sem priključil, a zgolj z enim kablom (koristil sem oba priključka na enem kablu - to je bila napaka!), želel sem prihranit komplikacije z napeljevanjem kabla, saj sem tudi že vezane kable od ohišja odvezal in lepše napeljal.

In ja, tudi meni so rekli 4 dni za napajalnik. Nisem hotel več čakati, sicer pa 100eur za tega LCja še "požrem", si kupim drugega in imam rezervo, saj nikakor ne najdem mojega Chieftec napajalnika (yes, I'm a horder).

Zgodovina sprememb…

Riff ::

konspirator je izjavil:

Kako se je znašle lcpower psu v tej konfiguraciji ?



kaj ni ta LC malo višjega ranga od ostalih LC jev ?

hojnikb ::

za 100e bi dobil evga g2 550/650W, ki je 500x bolj kvaliteten psu kot tale lc. Hell, če mu johhnyguru da 10/10, potem veš da je top
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Riff ::

ja itak je evga razred zase

mtosev ::

enermax in seasonic so tud zelo dobri
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

konspirator ::

psu tier list
--

BorutK-73 ::

"Boljših" LC-jev se sploh ne splača kupovat ker dobiš za isti denar boljše napajalnike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6010928 (6098) Pennywis3
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473482 (2920) cebelar123
»

Nakup All-in-one

Oddelek: Kaj kupiti
306490 (5175) Mravlek
»

Bi bili ti deli vredu za gaming računalik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6311457 (10266) yoco
»

Pomoč pri gradnji PC-ja!

Oddelek: Pomoč in nasveti
262059 (1671) gddr85

Več podobnih tem