» »

Nakup All-in-one

Nakup All-in-one

Trinitron ::

Malo sem se navdušil nad all-in-one računalniki. Pripravljen sem dati cca 1000 - 1500 EUR, pa me zanima, kaj priporočate? Pogoj je zaslon na dotik in vsaj neka povprečna grafična kartica. Iger sicer ne mislim veliko špilat (morda sem in tja kakšno srednje zahtevno), večinoma bo za photoshop, internet, web dizajn, programiranje, ....

Po pregledu ponudbe mi je v oči padel predvsem tale:
http://www8.hp.com/si/sl/products/deskt...
Težava je, da ga nikjer pri nas ni mogoče dobiti... Pozna kdo kakšno dobro online trgovino, ki dostavlja tudi k nam in kjer so dobro založeni z all-in-one računalniki?

BigBang ima sicer starejšo verzijo istega računalnika:
http://www.bigbang.si/namizni-racunalni...
Ki pa ima slabšo grafično kartico in starejši proc... :/

Še kakšna ideja, predlog? :)

hojnikb ::

za tak denar raje vzami kako spodobno kišto z proper IPS ekranom..
#brezpodpisa

Trinitron ::

Tudi to sem razmišljal, ampak po dolgih letih življenja z "grdo" kišto in kupom kablovja me bolj mika, da bi poskusil z "vse-v-enem" rešitvijo. Da bo miza bolj clean :)

hojnikb ::

tudi kup kablovja in grdo kišto se da rešit..

sploh pa pri all in one se losaš samo kabla od ekrana, ostala "navlaka" ti bo ostala, če smo že pri kablih..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Trinitron ::

Jah, tudi ekran ima dva kabla (napajanje + slika)... Pa tudi sicer so tu še zvočniki, webcam, mrežni kabel (ker desktopi praviloma nimajo WiFija),...

Pa tudi zaenkrat še nisem uspel najti spodobnega samostojnega zaslona na dotik, ki bi se lahko tudi vodoravno zložil na mizo, ali celo prek roba mize (tako kot HP Envy Recline).

Davidoff ::

Za tvoj budget ti definitivno priporočam, da pogledaš serijov Dellovih XPS AIO računalnikov.

http://www.dell.com/us/p/xps-27-2720-ai...
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

Trinitron ::

Tudi te DELL-ove mašine sem že gledal in na papirju so res super. Je pa spet problem v tem, da jih pri nas ni možno dobit. Pa tudi čez mejo je problem - sem gledal in jih niti na amazon.de še nimajo...

Iz dell.com pa dostavljajo samo v ZDA. :/

Opkow ::

Kolega je dobil na probo HPja Envy s prvega linka, ki si ga podal.

In je dejal, da zaslon na dotik ni dovolj natancen.
Naceloma za upravljanje Win 8 vmesnika (bivsi Metro) je ok, ce pa zelis kaj bolj natancno delati, recimo upravljati z dadotekami v Explorerju, pa je neuporaben.

Kaj vec, ga pa nisem spraseval...

Roadkill ::

Prijateljica ima mislim da tistega della (očka iz amerike prinesel). Pravi, da je super, ampak da je touch screen brez veze. Ima ga približno eno leto.

Tudi meni se touchscreen ni dopadel, ko sem ga potestiral.
Ü

legice ::

Če nisem prepozen, bi še sam nekaj predlagal.

Glede na tvojo uporabo in budget, predlagam itx računalnik. So manjši, elegantnejši in dosti ceneje te bi prišlo.

Glede touch na monitorju, to ti res ne predlagam. Sam sem se igral z parimi all-in-1 zadevcam in res ne gre, glede samih monitorjev na touch, tukaj boš pa znal veliko plačati, ampak ne vem koliko boš nakoncu uporabljal. Če že misliš kaj takega, predlagam od Wacoma Cintiq 13HD. Je res da je manjša, ampak ko rišeš več kot to ne rabiš in si raje potem vzami en soliden navaden monitor ali pa Cintiq 22/24 HD Touch od Wacoma=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

klinker ::

hojnikb je izjavil:

tudi kup kablovja in grdo kišto se da rešit..

sploh pa pri all in one se losaš samo kabla od ekrana, ostala "navlaka" ti bo ostala, če smo že pri kablih..


Hojnik, pri AIO se resis vseh kablov razen napajalnega.
Net je preko wifi, miska in tipkovnica tudi, kabla od monitorja ni, usb hub je na samem zaslonu, zvocniki vgrajeni, itd.
S klasicno kisto rabis vsaj 5 kablov, 2 napajalna za kisto in zaslon, VGA/DVI/HDMI za sliko in pa 2 za zvocnike. Razlika je ocitna ;)

@Trinitron
Poglej si po DE trgovinah ker zna bit obcutno ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

resno ?
odgovarjate na 2 mesca staro temo.. 8-O

klinker je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tudi kup kablovja in grdo kišto se da rešit..

sploh pa pri all in one se losaš samo kabla od ekrana, ostala "navlaka" ti bo ostala, če smo že pri kablih..


Hojnik, pri AIO se resis vseh kablov razen napajalnega.
Net je preko wifi, miska in tipkovnica tudi, kabla od monitorja ni, usb hub je na samem zaslonu, zvocniki vgrajeni, itd.
S klasicno kisto rabis vsaj 5 kablov, 2 napajalna za kisto in zaslon, VGA/DVI/HDMI za sliko in pa 2 za zvocnike. Razlika je ocitna ;)

@Trinitron
Poglej si po DE trgovinah ker zna bit obcutno ceneje.

rešiš se pa tud nek denarja v denarnici in možnosti upgrejda..
A ni potem lažje kupit 17" laptop ? se znebiš še tipkovnice kot posebi komponente :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Invictus ::

hojnikb je izjavil:


rešiš se pa tud nek denarja v denarnici in možnosti upgrejda..
A ni potem lažje kupit 17" laptop ? se znebiš še tipkovnice kot posebi komponente :))

Če ne bi bilo bistvene razlike med 17" in 24" ekranom, mogoče res ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

med ekrani se pa razlika tudi konča..
#brezpodpisa

klinker ::

Sploh nisem vidu datuma :))

Sicer pa hojnik, ti samo objasnim razliko med kisto in AIO, ti pa pol ven z 17" laptopom ;(( in ja, razlika v zaslonu je omembe vredna, tako kot vso sranje ki se ga resis z AIO.
Sej meni tudi bolj ugaja kista iz takih in drugacnih razlogov, ampak ce ti AIO ponuja kar rabis, je zadeva odlicna. Imam 3 frende z iMaci in je super delat na tako clean delavni mizi.

krepki ::

A si mogoče kdo lasti tole zadevco,kako se kaj obnese in ali se to splača nabavit.
https://www.mimovrste.com/racunalniki-i...

Meizu ::

No, saj to sem hotel predlagat. Če mogoče za takšen denar res ne bi bilo bolje vzet iMaca.

Mravlek ::

Jaz mam ze leto dni HP ENVY Recline 23-k080ea in je res priporočljiva stvar.
Res da ni za igranje kake nove igre, je pa za občasnega gamerja perfektna stvar,
da o kvalitetni izdelavi, skoraj neslišnem sistemu in majhni porabi, dela perfektno.

Zvočniki so zakon....verjami mi.....

Sem pa dodal 8GB RAMA in menjal HDD za SSD.... Tak da zdaj laufa kot treba :)

Sem pa kolebal ze tedaj med 27" in 23" pa sem se odločil za slednjo, čisto dovolj!

Omenil bi še da sem imel tedaj v mislih še Asus Eee Top ET2311INTH, Dell Inspiron One 2350 in HP Spectre One.
Poglej še si malo te modele, mogoče majo že kaj novejšega.

Je pa za priznat da razen napajalnega kabla ne rabiš NIČ in to je cool....


LP Gorazd
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

krepki ::

To sem hotel nabavit,ker sem naročnik Telekomovih storitev in v njihovem programu zvestobe,lahko dobim na 24 obrokov 60€ na mesec.
Bom pa pogledal še za ostalimi predlaganimi modeli,saj se mi zdi da bi tudi meni bil 27 monitor prevelik.

Meizu ::

Mravlek je izjavil:

Jaz mam ze leto dni HP ENVY Recline 23-k080ea in je res priporočljiva stvar.
Res da ni za igranje kake nove igre, je pa za občasnega gamerja perfektna stvar,
da o kvalitetni izdelavi, skoraj neslišnem sistemu in majhni porabi, dela perfektno.

Zvočniki so zakon....verjami mi.....

Sem pa dodal 8GB RAMA in menjal HDD za SSD.... Tak da zdaj laufa kot treba :)

Sem pa kolebal ze tedaj med 27" in 23" pa sem se odločil za slednjo, čisto dovolj!

Omenil bi še da sem imel tedaj v mislih še Asus Eee Top ET2311INTH, Dell Inspiron One 2350 in HP Spectre One.
Poglej še si malo te modele, mogoče majo že kaj novejšega.

Je pa za priznat da razen napajalnega kabla ne rabiš NIČ in to je cool....


LP Gorazd


No, glede zvočnikov... Ne bi glih rekel da so top. Ne moreš pač skonstruirat zvočnika za tak sistem, ki bi imel vrhunski zvok. Bo potrebno iskati posamezno komponento za kaj takega.

Mravlek ::

Že res da niso top hi-end in oh-oh, ampak v ta prostor pod monitor so spravili vseeno zelo kvalitetne, ki so me res presenetili.

Glede 23" in 27" pa si prvo oglej in preveri s svojimi okami, mogoče ti bo vseeno bolj ugajalo 27.
Meni ni, ker se z grafiko ukvarjam samo amatersko, za ostalo pa mi zadostuje 23, pa se razlika je pred 1 letom bila kar visoka.
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

krepki ::

Sem si danes ogledal 23" 27" niso imeli za primerjavo v big bangu in bi bilo dovolj,me je pa pritegnil še IMAC
sicer tale je z bolj švoh procesorjem sam lahko dobiš tudi močnejšega.
http://www.bigbang.si/namizni-racunalni...
In sedaj sem v dvomih kaj nabavit maca nisem navajen je pa kvaliteta slike na monitorju bistveno boljša kot na HPju.

Spy ::

krepki je izjavil:

In sedaj sem v dvomih kaj nabavit maca nisem navajen je pa kvaliteta slike na monitorju bistveno boljša kot na HPju.


Kakšen boljši (27 colski) iMac je odlična izbira. Leta 2009 sem nabavil iMac 27 core i7 in še danes zadeva deluje bliskovito hitro s kupom odprtih aplikacij. Tako - po občutku - sem ga resetiral enkrat konec poletja, vmes pa speljal štiri velike projekte, vmes žena nalaga slike na iPhoto in kakšen filmček smo zmontirali. Najbrž ne drži glih 100%, da "once you go Mac, you never go back", toda za ne preveč izrazito namenske rabe je zadeva dejansko izvrstna (splet, grafično oblikovanje, programiranje, pisanje, "domača opravila").

To je vsekakor bil eden mojih boljših nakupov. In, hecno, na vrednosti sem izgubil okoli 500 do 600 evrov v petih polnih letih.

Priporočam ti, da se pozanimaš ali bi Mac ustrezal tvojim potrebam.

vilonja ::

Ne vem kaj je fora teh all in one. Jaz bi rekel, da so to stvari za lene ljudi. Če imaš kišto maš samo dva kabla več (psu monitor, računalnik, hdmi). Pa dobijo se tudi manjše kiše, MATX.
Prišparaš pa ogromno, pa še en proper IPS zaslon kupiš.

krepki ::

Ne vem če je to glih za lene ljudi,jaz kišt ne uporabljam že dve leti,imam samo prenosnike,ampak zaželel sem si nekaj drugačnega in ta all in one zgleda odlično,samo odločit še se moram ali ostanem na Windowsih ali prešaltam na ios.

Pri telefonu sem že zamenjal tako da uporabljam iphone,verjetno bom pa vzel IMACA ker prenosnik z Windowsi mi še zmerom ostane če bom kaj pogrešal.

Zanima me še samo nekaj ali je temi temi tremi modeli razlika bolj v ceni kot v moči.
http://www.bigbang.si/namizni-racunalni...
http://www.bigbang.si/namizni-racunalni...
http://www.bigbang.si/namizni-racunalni...

Vem da je razlika v procesorjih in grafičnih karticah ampak ,če se razlika pozna pri uporabi.

vilonja ::

Ne bi rekel, če bo računalnik na takem mestu, da mora biti vse skrito, saj drugače grdo zgdleda, ampak če pa imaš prav sobo za računalnik, potem pa ne vidim pointa v nakupovanju all in ona.
To je moje osebno mnenje.

Invictus ::

Novi Imac 5k je čisto cenovno ugoden glede na to koliko stanejo ekvivaletni 4k monitorji.

In da imaš samo en kabel na mizi, za napajanje, je tudi luksus. Meni se jih valja cel kup ... Nabiralci prahu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

spirit ::

Kable se da načeloma čisto lepo skriti in zvezati, da ne motijo, sam imam 2 zaslona na steni in tipkovnico, v monitorju USB razdelilec pa se ne vidi nobenega kabla na mizi, razen od tipkovnice ene par C; in pa kabel od polnilca za telefon kake 2 cm in pa kabel za miško napajat ki ap res da malo štrli ko miška ni priklopljena najn. Pod mizo je sicer zgodba precej drugačna ampak to izključno zaradi moje lenobe, če bi želel, bi tudi tiste kable vse uredil in bi bilo zelo urejeno. S kanali in podobnimi rešitvami se da zadevo zelo lepo uerditi. Pa še tako je kišta bo za isto ceno vedno zmogljiveša, če si zahteven uporabnik boš prej menjal računalnik kot zaslon. pri meni je tako da sta zaslona trenutno najstarejši komponenti (morda so zvočniki starejši).

mit3k ::

There's only one all-in-one ... iMac :)

Nimaš kaj razmišljat, vzemi imac, sam ne tega čist osnovnega, ker ima podhranjen procesor.

krepki ::

Trenutno uporabljam Lenovo ThinkPad E535 A8-4500/VGA/W8/15,6 procesor 1.9GHz in je to povprečna zadeva,ki je postala odzivna z namestitvijo SSD.
Ko večkrat dobim nove prenosnike za porihtat,sem kar malo razočaran nad slabo odzivnostjo,saj praktično prenosniki do 800€ z navadnim HDD so uporabni le za internet in gledanja filmov.
Vsak resnejši program jih zelo upočasni upam da z imacom ni enako.

Mravlek ::

Ce ima imac SSD je ziher OK, če pa ga ni no pa ga nič ne reši, kot si omenil pri prenosnikih

Samo mit3k, podhranjeni res ni pretirano drag, če pa se zavihaš višje pa je kot Audi, z malekostnimi dodatki vedno dražji....
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri AiO priporočate ? ali sploh?

Oddelek: Kaj kupiti
212459 (1877) klinker

GTA IV problem

Oddelek: Igre
21918 (801) Kleemen
»

Računalnik vse v enem za cca 500-600€?

Oddelek: Kaj kupiti
213232 (2705) smash
»

naj alternativa za iMaca

Oddelek: Strojna oprema
223732 (2503) SmeskoSnezak
»

Apple je prenovil iMace - enaki po zunanjosti, drugačni po notranjosti

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4412447 (10657) lurker

Več podobnih tem