» »

Wordpress preusmeri drugam

Wordpress preusmeri drugam

Csharp ::

Imam spletno stran na wordpressu, ki je očitno bila tarča hekerjev. Ko pridem na spletno stran, me preusmeri na čisto neko tretjo stran - tam žal ne razumem ničesar, ker gre za kitajske znakce. Zanimivo pa je, da se ta preusmeritev zgodi samo če imam vklopljen incognito način (torej brez beleženja zgodovine). Kako se lotiti popravljanja oz. iskanja preusmeritve?

Iščem šivanko v kopici sena, izkušenj pa nimam. Kje začeti - je preusmeritev zapisana v kakšnem php-ju ali podatkovni bazi? Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Varnostnih kopij žal nimam, tako da je preusmeritev treba glih poiskati in zbrisati, ni druge opcije.

xtpwn ::

Nekje v php funkciji imaš napisano, da ti preusmeri na neko drugo stran.
Poglej na strani, ki bi naj bila prikazana takoj ko se stran naloži.

Po navadi je to layout.html.php

Csharp ::

Če kaj pomaga: stran se v celoti naloži in prikaže (lahko pritisnem print screen in sliko prilepim), vendar se takoj za tem izvede preusmeritev.
Morda obstaja kakšna točno določena (tipična) funkcija ali del kode, po kateri bi lahko iskal, ali moram čez celo datoteko in spremljati kodo?

xtpwn ::

Možno da:

Header('location: ..text...')
Redirect

Glugy ::

Si zapišeš ime strani, greš v kodo CTRL*F vneseš stran pa pobrišeš. Problem je če je preusmeritev več. V tem primeru rabš add-on ki sledi preusmeritvam. Potem pa prvi link ki preusmeri poiščeš v kodi.

Vzdevek ::

Preveri .htaccess za rewrite.

Csharp ::

Htaccess je v redu, prav tako tudi vsi vtičniki in tema. Kako to vem? Vse vtičnike sem deaktiviral in še preimenoval mape. Instaliral sem drugo temo in mapo prejšnje teme preimenoval. Problem je očitno nekje v sami Wordpress kodi ali pa je v PB vstavljena kakšna koda, ki se ob prikazu vsebine izvede kot preusmeritev.
Preusmeritev se izvede ne glede na to, kateri link vpišem, čim je vpisana domena, bom preusmerjen. Ni pa to takoj na začetku, ampak, ko se stran že prikaže, začne nalagati drugo stran.

Uros!no ::

Lahko je tudi nižji level, recimo vhost. Kje je gostovanje?

Csharp ::

Edino stran 404 se prikaže OK, vse ostalo (kar ima vsebino) pa se preusmerja. Problem je torej na spletni strani, samo vprašanje kje.

blackbfm ::

nimamo kristalne krogle

skopiraj svež wordpress cez starega in bi mogoce blo ok.. pa prej naredi backup vsega

Vzdevek ::

Csharp je izjavil:

Htaccess je v redu, prav tako tudi vsi vtičniki in tema. Kako to vem? Vse vtičnike sem deaktiviral in še preimenoval mape. Instaliral sem drugo temo in mapo prejšnje teme preimenoval. Problem je očitno nekje v sami Wordpress kodi ali pa je v PB vstavljena kakšna koda, ki se ob prikazu vsebine izvede kot preusmeritev.
Preusmeritev se izvede ne glede na to, kateri link vpišem, čim je vpisana domena, bom preusmerjen. Ni pa to takoj na začetku, ampak, ko se stran že prikaže, začne nalagati drugo stran.


Če so ti preko zastarelih vtičnikov in teme, naredili te bedarije, ti deaktivacija pluginov čisto nič ne pomaga. Itak je to sranje vsajeno nekje v kodo zdaj.

Btw katera verzija WP je to? Plugini so bli vedno posodobljeni? Ful znan problem je bil pred kakim letom ali dveh s slider pluginom, ki je bil slabo spisan in je omogočal podobne napade, tega je na WP cel kup. Začni od znova s svežo temo in plugini ter dodajaj vsebino, ne kopiraj pa kar fajlov in kode preden se ne prepričaš, da ni kup svinjarije zraven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ena SIM dva aparata ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
224208 (1021) modelno1
»

301 redirect

Oddelek: Izdelava spletišč
373540 (2315) Netrunner
»

e pošta na SMS

Oddelek: Programska oprema
304697 (3842) Blisk
»

Webstran narejena z joomlo ima virus!

Oddelek: Izdelava spletišč
101775 (1539) neoserv
»

Redirect strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
71455 (1244) Road Runner

Več podobnih tem